Vinterrace Etapp 2

2008-01-13

Arrangör: Uddevalla OK

Nivå:
Lokal
Anmälda:
75
Form:
Masstart
Startande:
67
Distans:
Okänd
Fullföljande:
60
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Lång 0 meter38 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
34:400:00Brons
2
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
35:140:34Brons
3
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
37:022:22Brons
4
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
37:162:36Brons
5
Martin Ivarsson
Vänersborgs SK
37:222:42Brons
6
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
37:292:49Brons
7
Jesper Wassblad
Vänersborgs SK
37:302:50Brons
8
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
38:023:22Brons
9
Mats Hallsten
OK Skärmen
38:163:36Brons
10
Robert Enbom
Vänersborgs SK
38:313:51Brons
11
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
40:395:59Brons
12
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
42:357:55Brons
13
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
43:489:08Brons
14
Marcus Hansson
Herrestads AIF
44:049:24Brons
15
Kristin Boman
SOK Viljan
44:239:43Brons
16
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
44:379:57Brons
17
Linnea Gustavsson
Uddevalla OK
44:4710:07Brons
18
Inge Josefsson
Stångenäs AIS
44:5010:10Brons
19
Anders Larsson
Vänersborgs SK
45:1310:33Brons
19
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
45:1310:33Brons
21
Håkan Lindén
Uddevalla OK
45:1610:36Brons
22
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
45:2710:47Brons
23
Bo Karlsson
Ljungskile FK
45:4011:00Brons
24
Stefan Josefsson
Uddevalla OK
45:4711:07Brons
25
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
45:4911:09Brons
26
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
45:5011:10Brons
27
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
54:0519:25
28
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
54:0819:28
29
Thomas Steindahl
Stenungsunds OK
55:5421:14
30
Peo Johansson
OK Skärmen
56:4022:00
31
Mats Blom
Ljungskile FK
57:0122:21
32
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
57:4423:04
33
Dick Nyman
Uddevalla IS
57:5923:19
34
Kajsa Winberg
Stenungsunds OK
61:1526:35
Lina Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
David Bejlum
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Minna Lappalainen
Ljungskile FK
Ej godkänd
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
Kort 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emmie Uddén
Ljungskile FK
31:130:00Brons
2
Malin Widén
Uddevalla OK
34:373:24Brons
3
Sune Hallsten
OK Skärmen
37:246:11Brons
4
May Hallsten
OK Skärmen
37:456:32Brons
5
Signe Nyman
Uddevalla IS
42:4711:34
 
Mellan 0 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bror Widen
Uddevalla OK
28:400:00
2
Emil Hallsten
OK Skärmen
28:520:12
3
Victor Flingmark
Uddevalla OK
28:530:13
4
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
29:310:51
5
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
31:443:04
6
Kent Kardell
Ljungskile FK
32:173:37
7
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
32:434:03
8
Linda Ljungberg
OK Skärmen
32:454:05
9
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
32:574:17
10
Johanna Blomberg
Göteborg-Majorna OK
33:004:20
11
Charlotta Berggren
Ljungskile FK
34:285:48
12
Nina Bejbom
Uddevalla OK
35:326:52
13
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
38:169:36
14
Birgit Hansson
Herrestads AIF
40:0711:27
15
Maria Wallin
OK Roto
40:0911:29
16
Jan-Erik Pålsson
Uddevalla IS
40:5812:18
17
Bo Sandström
Stångenäs AIS
43:4315:03
18
Annika Paulsson
Herrestads AIF
43:4715:07
19
Ingalill Grund
OK Roto
44:0615:26
20
Björn Winberg
Stenungsunds OK
48:4420:04
21
Britt Blom
Ljungskile FK
65:3936:59
Amanda Steindahl
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Kerstin Fredriksson
Ljungskile FK
Ej godkänd
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
Ej godkänd