Sprint-sm Final - Mariestads Fk

2008-05-01

Arrangör: Mariestads FK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
205
Form:
Individuell
Startande:
205
Distans:
Sprint
Fullföljande:
202
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 A 3290 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Eliasson
Stora Tuna OK
13:184:030:00Brons
2
Ingunn Weltzien
IFK Lidingös Skid o OK
13:394:090:21Brons
3
Emma Engstrand
Stora Tuna OK
13:434:100:25Brons
4
Helena Jansson
IF Hagen
13:594:150:41Brons
4
Lina Bäckström
OK Linné
13:594:150:41Brons
6
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
14:024:160:44Brons
7
Sofie Johansson
OK Linné
14:054:170:47Brons
8
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
14:114:190:53Brons
9
Ines Brodmann
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:134:190:55Brons
10
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
14:224:221:04Brons
11
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
14:234:221:05Brons
12
Elin Andersson-Skantze
Järla IF OK
14:244:231:06Brons
13
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
14:284:241:10Brons
14
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
14:324:251:14Brons
14
Angela Wild
OK Rodhen
14:324:251:14Brons
16
Emma Johansson
Domnarvets GOIF
14:334:251:15Brons
17
Anna Mårsell
Stora Tuna OK
14:374:271:19Brons
18
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
14:434:281:25Brons
19
Inga Kazlauskaite
OK Linné
14:464:291:28Brons
20
Annica Gustafsson
IF Thor
14:484:301:30Brons
21
Helena Andersson
OK Tisaren
14:574:331:39Brons
22
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
14:584:331:40Brons
23
Eva Svensson
IFK Moras OK
15:004:341:42Brons
24
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
15:104:371:52Brons
25
Karin Boström
Järfälla OK
15:124:371:54Brons
26
Anna Ställberg
Tullinge SK
15:214:402:03Brons
27
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
15:274:422:09Brons
28
Johanna Svensson
OK Hällen
15:324:432:14Brons
29
Maria Arvidsson
Göteborg-Majorna OK
15:494:482:31Brons
30
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
16:234:593:05Brons
 
H21 A 3720 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Wingstedt
Växjö OK
13:553:440:00Brons
2
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
14:043:470:09Brons
3
Martin Johansson
IFK Moras OK
14:073:480:12Brons
4
Mats Troeng
OK Linné
14:203:510:25Brons
5
Ulf Troeng
OK Linné
14:343:550:39Brons
6
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
14:383:560:43Brons
7
Anders Holmberg
Järla IF OK
14:403:570:45Brons
8
William Lind
Sävedalens AIK
14:443:580:49Brons
9
Peter Öberg
OK Hällen
14:453:580:50Brons
10
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
14:463:580:51Brons
11
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
14:493:590:54Brons
12
Niclas Jonasson
Leksands OK
14:503:590:55Brons
13
Kristian Algers
OK Alehof
14:524:000:57Brons
14
Oleksandr Starov
OK Denseln
14:534:000:58Brons
15
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
14:544:000:59Brons
16
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
14:564:011:01Brons
17
Henrik Löfås
Stora Tuna OK
14:574:011:02Brons
18
Mattias Millinger
OK Linné
15:064:041:11Brons
18
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
15:064:041:11Brons
18
Peter Hemmyr
Järla IF OK
15:064:041:11Brons
21
David Bejlum
Vänersborgs SK
15:164:061:21Brons
22
Josef Nordlund
OK Linné
15:224:081:27Brons
23
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
15:274:091:32Brons
24
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
15:294:101:34Brons
25
Aleksander Bernaciak
Nybro OK
15:304:101:35Brons
26
Henrik Jansson
OK Tisaren
15:324:111:37Brons
27
Erik Thorsson
Tullinge SK
15:334:111:38Brons
28
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
15:354:111:40Brons
28
Anders Kleist
OK Denseln
15:354:111:40Brons
28
Dmitry Mihalkin
Sävedalens AIK
15:354:111:40Brons
31
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
15:374:121:42Brons
32
Crister Nygren
Norbergs OK
15:454:141:50Brons
 
D20 A 2940 meter30 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beata Falk
Hagaby GOIF
13:084:280:00Brons
2
Maja Alm
Ulricehamns OK
13:174:310:09Brons
3
Elsa Jansson
Främmestads IK
13:584:450:50Brons
4
Lina Sundqvist
OK Kåre
14:034:470:55Brons
5
Elin Pettersson
Täby OK
14:074:480:59Brons
6
Caroline Gustafsson
IF Hagen
14:104:491:02Brons
7
Alva Olsson
Västerås SOK
14:144:501:06Brons
8
Kristin Löfgren
Järfälla OK
14:214:531:13Brons
9
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
14:264:551:18Brons
10
Kristin Boman
SOK Viljan
14:274:551:19Brons
11
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
14:404:591:32Brons
12
Märta Larsen
Täby OK
14:415:001:33Brons
13
Karin Persson
Hagaby GOIF
14:455:011:37Brons
13
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
14:455:011:37Brons
15
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
14:465:011:38Brons
15
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
14:465:011:38Brons
17
Maria Jonsson
Midälva OK
14:495:021:41Brons
17
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
14:495:021:41Brons
19
Rebecka Nylin
OK Tisaren
14:505:031:42Brons
20
Ida Hedman
OK Hällen
15:095:092:01Brons
21
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
15:175:122:09Brons
22
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
15:225:142:14Brons
23
Karin Hedberg
OK Linné
15:275:152:19Brons
24
Linnea Börjars
Kils OK
15:315:172:23Brons
25
Rachel Engeler
Göteborg-Majorna OK
15:445:212:36Brons
26
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
15:465:222:38Brons
27
Camilla Lundgren
Kils OK
15:495:232:41Brons
28
Anna Johansson
Haninge SOK
16:025:272:54Brons
29
Klara Wingstedt
IK Hakarpspojkarna
16:075:292:59Brons
30
Maria Klamfelt
Tibro OK
16:515:443:43Brons
 
H20 A 3450 meter33 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
13:033:470:00Brons
2
Erik Liljequist
OK Älme
13:253:530:22Brons
3
Jesper Lysell
Rehns BK
13:393:570:36Brons
4
Stepan Kodeda
IFK Moras OK
13:433:590:40Brons
5
Victor Silvemark
Dalaportens OL
13:453:590:42Brons
5
Raffael Huber
Göteborg-Majorna OK
13:453:590:42Brons
7
Erik Sagvolden
Göteborg-Majorna OK
13:474:000:44Brons
8
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
13:544:020:51Brons
9
Erik Johansson
Halmstad OK
13:564:020:53Brons
10
Petter Eriksson
OK Rodhen
13:574:030:54Brons
11
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
13:584:030:55Brons
12
Pelle Engstrand
Rehns BK
14:004:030:57Brons
13
Yury Tambasov
Sävedalens AIK
14:084:061:05Brons
14
Zemgus Zagata
OK Älvsjö-Örby
14:154:081:12Brons
15
Gustav Nordström
Gävle OK
14:174:081:14Brons
16
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
14:244:101:21Brons
17
Mattias Nilsson
OK Alehof
14:294:121:26Brons
17
Johan Aronsson
OK Tisaren
14:294:121:26Brons
19
Arturs Paulins
Rehns BK
14:314:121:28Brons
20
Oscar Vångell
Linköpings OK
14:404:151:37Brons
21
Linus Lauri
OK Tisaren
14:424:161:39Brons
22
Andis Laveikis
OK Klemmingen
14:444:161:41Brons
23
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
14:494:181:46Brons
24
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
15:004:211:57Brons
25
Emil Jönsson
Halmstad OK
15:014:211:58Brons
26
Rickard Rosgren
OK Njudung
15:024:211:59Brons
27
Jonathan Svensson
Växjö OK
15:124:242:09Brons
28
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
15:204:272:17Brons
29
Oskar Eklöf
IK Ymer
15:234:282:20Brons
30
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
15:304:302:27Brons
31
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
15:344:312:31Brons
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Alexey Alexeyonok
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D18 A 2840 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Westher
OK Djerf
13:124:390:00Brons
2
Helena Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
13:174:410:05Brons
3
Anna Segersson
OK 64 Torpa
13:274:440:15Brons
4
Maria Nordström
Gävle OK
13:374:480:25Brons
5
Lisa Larsen
Täby OK
13:454:500:33Brons
6
Anna Forsberg
OK Kolmården
13:514:530:39Brons
6
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
13:514:530:39Brons
8
Katarina Svahn
IFK Moras OK
13:534:530:41Brons
9
Emeli Pettersson
Tullinge SK
14:004:560:48Brons
10
Bettina Aebi
OK Tisaren
14:044:570:52Brons
11
Linnea Martinsson
OK Tyr
14:064:580:54Brons
11
Lisa Pettersson
OK Dacke
14:064:580:54Brons
13
Lilian Forsgren
OK Tisaren
14:115:000:59Brons
14
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
14:125:001:00Brons
15
Lisa Rönnols
Täby OK
14:155:011:03Brons
16
Sarah Tibell
Linköpings OK
14:215:031:09Brons
17
Johanna Persson
Tullinge SK
14:265:051:14Brons
18
Therese Klintberg
Eksjö SOK
14:295:061:17Brons
19
Kajsa Risby
OK Kåre
14:315:071:19Brons
20
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
14:335:071:21Brons
21
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
14:345:081:22Brons
22
Amanda Leo
Bredaryds SOK
14:385:091:26Brons
23
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
14:425:111:30Brons
24
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
14:435:111:31Brons
25
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
14:485:131:36Brons
26
Anna Bachman
Täby OK
14:555:151:43Brons
27
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
14:575:161:45Brons
28
Julia Lauri
OK Tisaren
14:585:161:46Brons
29
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
14:595:171:47Brons
30
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
15:045:181:52Brons
31
Carin Rosander
Finspångs SOK
15:075:191:55Brons
31
Bente Rost
Alfta-Ösa OK
15:075:191:55Brons
33
Lisa Hallberg
IFK Moras OK
15:235:252:11Brons
34
My Westlund
OK Tyr
15:255:262:13Brons
35
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
15:305:272:18Brons
36
Louise Markstedt
OK Södertörn
15:335:292:21Brons
37
Cajsa Grape
Stora Tuna OK
15:365:302:24Brons
38
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
15:395:312:27Brons
39
Johanna Olsson
Täby OK
17:436:144:31Brons
Linn Bränneby
OK Kolmården
Ej godkänd
 
H18 A 3110 meter40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Leandersson
OK Tyr
11:443:460:00Brons
2
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
11:563:500:12Brons
3
Johan Runesson
OK Tisaren
12:033:520:19Brons
4
Gustav Bergman
OK Ravinen
12:063:530:22Brons
5
Martin Regborn
Hagaby GOIF
12:123:550:28Brons
6
Albin Ridefelt
OK Linné
12:254:000:41Brons
7
Olle Boström
Järla IF OK
12:264:000:42Brons
8
Simon Christoferson
Tormestorps IF
12:274:000:43Brons
9
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
12:324:020:48Brons
10
Anton Sjökvist
Stora Tuna OK
12:394:040:55Brons
10
Henrik Sundqvist
Stora Tuna OK
12:394:040:55Brons
12
Erik Pettersson
Attunda OK
12:464:061:02Brons
13
Karl-Johan Westberg
OK Tranan
12:484:071:04Brons
14
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
12:494:071:05Brons
14
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
12:494:071:05Brons
14
Oskar Sjöberg
Täby OK
12:494:071:05Brons
17
Gustav Eriksson
Stora Tuna OK
12:524:081:08Brons
18
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
12:564:101:12Brons
19
Gustav Eklöf
IK Ymer
12:574:101:13Brons
20
Niklas Olsson
Skåneslättens OL
13:044:121:20Brons
21
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
13:054:121:21Brons
22
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
13:074:131:23Brons
23
Johan Högstrand
Markbygdens OK
13:094:141:25Brons
24
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
13:114:141:27Brons
25
Albin Pettersson
Mariestads FK
13:124:151:28Brons
26
Eric Börjeskog
OK Tor
13:154:161:31Brons
26
Alexander Moberg
OK Tyr
13:154:161:31Brons
28
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
13:174:161:33Brons
28
Marcus Fredlund
Tullinge SK
13:174:161:33Brons
30
Johan Norberg
Gamleby OK
13:204:171:36Brons
31
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
13:254:191:41Brons
31
Adam Ivarsson
Haninge SOK
13:254:191:41Brons
33
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
13:294:201:45Brons
34
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
13:304:201:46Brons
35
Martin Sand
OK Tisaren
13:324:211:48Brons
36
Måns Sandgren
OK Orion
13:404:241:56Brons
37
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
13:414:241:57Brons
38
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
13:594:302:15Brons
39
Emil Nilsson
Torsås OK
14:234:372:39Brons
40
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
14:524:473:08Brons