Sprint-SM Kval - Mariestads Fk

2008-05-01

Arrangör: Mariestads FK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
648
Form:
Individuell
Startande:
634
Distans:
Sprint
Fullföljande:
626
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Kval A 2920 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingunn Weltzien
IFK Lidingös Skid o OK
12:084:090:00Brons
2
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
12:164:120:08Brons
3
Emma Johansson
Domnarvets GOIF
12:184:130:10Brons
4
Sofie Johansson
OK Linné
12:204:130:12Brons
5
Elin Andersson-Skantze
Järla IF OK
12:254:150:17Brons
6
Angela Wild
OK Rodhen
12:304:170:22Brons
7
Ines Brodmann
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:324:180:24Brons
8
Inga Kazlauskaite
OK Linné
12:494:230:41Brons
9
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
13:144:321:06Brons
10
Maria Arvidsson
Göteborg-Majorna OK
13:164:331:08Brons
11
Fanny Fredriksson
IF Thor
13:184:331:10Brons
12
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
13:204:341:12Brons
13
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
13:214:341:13Brons
14
Alexandra Vejedal
IFK Lidingös Skid o OK
13:244:351:16Brons
15
Linda Byström
IF Thor
13:284:371:20Brons
16
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
13:424:421:34Brons
17
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
13:484:441:40Brons
18
Jennie Runesson
Göteborg-Majorna OK
13:514:451:43Brons
19
Johanna Berggren
Sävedalens AIK
13:574:471:49Brons
20
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
14:284:572:20Brons
21
Linn Pettersson
Tullinge SK
14:324:592:24Brons
22
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
14:395:012:31Brons
23
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
14:515:052:43Brons
24
Jennie Nilsson
IF Hagen
15:025:092:54Brons
 
D21 Kval B 2870 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
11:554:090:00Brons
1
Lina Bäckström
OK Linné
11:554:090:00Brons
3
Annika Billstam
IFK Lidingös Skid o OK
12:224:190:27Brons
4
Anna Ställberg
Tullinge SK
12:434:260:48Brons
5
Emma Dahlstedt
IFK Lidingös Skid o OK
12:444:260:49Brons
6
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
12:544:300:59Brons
7
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
12:564:301:01Brons
8
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
12:584:311:03Brons
9
Helena Andersson
OK Tisaren
12:594:311:04Brons
10
Johanna Svensson
OK Hällen
13:194:381:24Brons
11
Jenny Eriksson
OK Rodhen
13:274:411:32Brons
12
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
13:384:451:43Brons
12
Maria Ivermark
Istrums SK
13:384:451:43Brons
14
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
13:424:461:47Brons
15
Lin Eriksson
Linköpings OK
13:574:522:02Brons
16
Johanna Lindberg
OK Denseln
14:154:582:20Brons
16
Linda Take
OK Tisaren
14:154:582:20Brons
18
Josefin Persson
Tullinge SK
14:395:062:44Brons
19
Linda Nordin Abaji
Ulricehamns OK
15:015:143:06Brons
20
Ida Johansson
IFK Moras OK
15:135:183:18Brons
21
Sofia Persson
Snättringe SK
16:045:364:09Brons
22
Jane Forrest
OK Tisaren
17:396:095:44Brons
 
D21 Kval C 2960 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
12:294:130:00Brons
2
Emma Engstrand
Stora Tuna OK
12:434:180:14Brons
3
Lena Eliasson
Stora Tuna OK
12:454:180:16Brons
4
Anna Mårsell
Stora Tuna OK
13:094:270:40Brons
5
Eva Svensson
IFK Moras OK
13:254:320:56Brons
5
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
13:254:320:56Brons
7
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
13:274:330:58Brons
8
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
13:294:331:00Brons
9
Annica Gustafsson
IF Thor
13:424:381:13Brons
10
Karin Boström
Järfälla OK
13:574:431:28Brons
11
Emma Isaksson
Skogslöparna
14:074:461:38Brons
12
Lotta Lewis-Jonsson
Helsingborgs SOK
14:164:491:47Brons
13
Elin Sjölander
OK Rodhen
14:194:501:50Brons
14
Sara Eskilsson
Haninge SOK
14:214:511:52Brons
14
Cecilia Kleist
Linköpings OK
14:214:511:52Brons
16
Zuzana Macuchova
Domnarvets GOIF
14:254:521:56Brons
17
Frida Bakkman
SOK Viljan
14:264:531:57Brons
18
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
14:354:562:06Brons
19
Linda Larsson
Järfälla OK
14:444:592:15Brons
20
Sara Helander
Domnarvets GOIF
14:454:592:16Brons
21
Maria Sjölander
OK Rodhen
14:565:032:27Brons
22
Sofia Törnqvist
Alfta-Ösa OK
15:025:052:33Brons
23
Mari Troeng
OK Linné
15:365:163:07Brons
24
Frida Andersson
Falkenbergs OK
18:196:115:50Brons
25
Maria Johansson
Göteborg-Majorna OK
18:376:176:08Brons
 
H21 Kval A 3410 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
12:123:350:00Brons
2
Kristian Algers
OK Alehof
12:393:430:27Brons
3
Martin Johansson
IFK Moras OK
12:403:430:28Brons
4
William Lind
Sävedalens AIK
12:553:470:43Brons
5
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
12:573:480:45Brons
6
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
12:583:480:46Brons
7
Dmitry Mihalkin
Sävedalens AIK
13:053:500:53Brons
7
Henrik Jansson
OK Tisaren
13:053:500:53Brons
9
Mikael Kristensson
Leksands OK
13:113:520:59Brons
10
Giacomo Seidenari
IFK Lidingös Skid o OK
13:143:531:02Brons
11
Erik Pettersson
Visborgs OK
13:253:561:13Brons
12
Daniel Attås
OK Tisaren
13:303:581:18Brons
13
Jonas Engström
OK Hällen
13:414:011:29Brons
14
Johan Israelsson
Stora Tuna OK
13:444:021:32Brons
15
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
13:494:031:37Brons
16
Thomas Carlsson
Malungs OK Skogsmårdarna
13:504:031:38Brons
17
Johan Levin
Sävedalens AIK
13:514:041:39Brons
18
Johan Granath
Leksands OK
13:574:051:45Brons
19
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
14:104:091:58Brons
19
Ivan Forsgren
OK Tisaren
14:104:091:58Brons
21
Anders Boström
Järfälla OK
14:294:152:17Brons
22
Jacob Westerberg
Linköpings OK
14:304:152:18Brons
23
Simon Lindberg
Västerås SOK
14:344:162:22Brons
24
Anders Lindberg
OK Tyr
14:544:222:42Brons
25
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
15:124:273:00Brons
 
H21 Kval B 3620 meter26 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Öberg
OK Hällen
13:013:360:00Brons
2
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:033:360:02Brons
3
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
13:243:420:23Brons
4
Ulf Troeng
OK Linné
13:273:430:26Brons
5
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
13:313:440:30Brons
6
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
13:353:450:34Brons
7
Josef Nordlund
OK Linné
13:403:470:39Brons
8
Erik Thorsson
Tullinge SK
13:473:480:46Brons
9
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
13:493:490:48Brons
10
Albert Mollén
OK Denseln
13:573:510:56Brons
11
Stefan Zingg
Ulricehamns OK
13:583:510:57Brons
12
Simon Jakobson
Tibro OK
14:013:521:00Brons
12
Anders Hultgren
IFK Lidingös Skid o OK
14:013:521:00Brons
14
Daniel Nilsson
OK Orion
14:053:531:04Brons
15
Björn Widén
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:123:551:11Brons
16
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
14:173:571:16Brons
17
Martin Söderberg
OK Orion
14:223:581:21Brons
18
Yuri Omelchenko
OK Orion
14:243:591:23Brons
18
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
14:243:591:23Brons
18
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
14:243:591:23Brons
21
Karl Tiselius
Göteborg-Majorna OK
14:414:031:40Brons
22
Jonas Birgerson
Malungs OK Skogsmårdarna
14:524:061:51Brons
23
Lukas Gustavsson
Linköpings OK
15:024:092:01Brons
24
Johan Olausson
OK Orion
15:204:142:19Brons
25
Mikael Andersson
IK Gandvik
15:304:172:29Brons
26
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
17:234:484:22Brons
 
H21 Kval C 3500 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Wingstedt
Växjö OK
12:313:350:00Brons
2
Mattias Millinger
OK Linné
12:343:350:03Brons
3
Henrik Löfås
Stora Tuna OK
12:403:370:09Brons
4
Peter Hemmyr
Järla IF OK
12:553:410:24Brons
4
Niclas Jonasson
Leksands OK
12:553:410:24Brons
6
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
12:563:420:25Brons
7
David Bejlum
Vänersborgs SK
12:583:420:27Brons
8
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
13:193:480:48Brons
9
John Fredriksson
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:213:490:50Brons
9
Simon Uppill
Malungs OK Skogsmårdarna
13:213:490:50Brons
11
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
13:233:490:52Brons
12
Dominik Koch
Ulricehamns OK
13:253:500:54Brons
13
Mattias Ericsson
OK Denseln
13:303:510:59Brons
14
Hans Brolund
OK Denseln
13:333:521:02Brons
15
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:383:541:07Brons
16
Mattias Allared
Tumba-Mälarhöjden OK
13:453:561:14Brons
17
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
13:533:581:22Brons
18
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
13:563:591:25Brons
19
Peter Aronsson
Linköpings OK
13:583:591:27Brons
20
Dan Wester
Järla IF OK
14:114:031:40Brons
21
Christian Arnesson
Ulricehamns OK
14:154:041:44Brons
22
Henrik Lundgren
Sävedalens AIK
14:174:051:46Brons
23
Gustaf Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
14:324:092:01Brons
24
Håkan Andersson
Västerås SOK
14:374:112:06Brons
25
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
14:464:132:15Brons
26
Erik Råberg
OK Tyr
15:244:242:53Brons
Anders Hedman
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
H21 Kval D 3450 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Troeng
OK Linné
12:363:390:00Brons
2
Anders Holmberg
Järla IF OK
12:553:450:19Brons
3
Oleksandr Starov
OK Denseln
12:563:450:20Brons
4
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
13:143:500:38Brons
5
Crister Nygren
Norbergs OK
13:163:510:40Brons
5
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:163:510:40Brons
7
Aleksander Bernaciak
Nybro OK
13:173:510:41Brons
8
Anders Kleist
OK Denseln
13:263:540:50Brons
9
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
13:353:560:59Brons
9
Erik Andersson
OK Denseln
13:353:560:59Brons
11
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
13:373:571:01Brons
12
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
13:423:581:06Brons
13
Linus Larsson
FK Göingarna
13:433:591:07Brons
14
Martin Moberg
Norbergs OK
13:474:001:11Brons
15
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
13:484:001:12Brons
16
Markus Adolfsson
Linköpings OK
13:504:011:14Brons
17
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
13:594:031:23Brons
18
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
14:014:041:25Brons
19
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
14:054:051:29Brons
20
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
14:124:071:36Brons
21
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
14:244:101:48Brons
22
Patrik Lind
Ärla IF
14:374:142:01Brons
23
Rikard Pentonen
Hestra IF
14:434:162:07Brons
24
Sebastian Edlund
IK Ymer
15:124:242:36Brons
 
D20 Kval A 2730 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Märta Larsen
Täby OK
12:324:350:00Brons
2
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
12:364:370:04Brons
3
Kristin Löfgren
Järfälla OK
12:434:390:11Brons
4
Lina Sundqvist
OK Kåre
12:524:430:20Brons
5
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
12:534:430:21Brons
6
Kristin Boman
SOK Viljan
12:544:440:22Brons
7
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
12:554:440:23Brons
8
Elin Pettersson
Täby OK
13:044:470:32Brons
9
Rachel Engeler
Göteborg-Majorna OK
13:104:490:38Brons
10
Elsa Jansson
Främmestads IK
13:114:500:39Brons
11
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:134:500:41Brons
12
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
13:364:591:04Brons
13
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
13:445:021:12Brons
14
Camilla Lundgren
Kils OK
14:005:081:28Brons
15
Anna Johansson
Haninge SOK
14:045:091:32Brons
16
Tina Eriksson
Järfälla OK
14:225:161:50Brons
17
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
14:315:191:59Brons
18
Sanna Svensson
Främmestads IK
14:505:262:18Brons
19
Lovisa Ljung
OK Njudung
14:545:272:22Brons
20
Carolina Josefsson
Vänersborgs SK
15:065:322:34Brons
21
Linn Rönnols
Täby OK
15:085:332:36Brons
22
Matilda Johansson
Lunds OK
15:255:392:53Brons
23
Kristin Skaar
Ryda SK
15:405:443:08Brons
24
Sofia Carlsson
Västerås SOK
15:535:493:21Brons
25
Lisa Weimann
IK Uven
15:555:503:23Brons
26
Emma Lindgren
Visborgs OK
15:575:513:25Brons
27
Lina Sandström
OK Stigen
15:585:513:26Brons
28
Matilda Olsson
Skåneslättens OL
15:595:513:27Brons
29
Caroline Ivarsson
Lunds OK
16:256:013:53Brons
30
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
16:286:023:56Brons
31
Louise Fridholm
Skåneslättens OL
17:336:265:01Brons
32
Åsa Holmgren
Västerås SOK
17:526:335:20Brons
33
Helena Lindqvist
Västerås SOK
18:076:385:35Brons
 
D20 Kval B 2790 meter32 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beata Falk
Hagaby GOIF
12:214:260:00Brons
2
Maja Alm
Ulricehamns OK
12:544:370:33Brons
3
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
13:314:511:10Brons
4
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
13:324:511:11Brons
5
Linnéa Ivarsson Sandberg
OK Denseln
13:354:521:14Brons
6
Karin Persson
Hagaby GOIF
13:444:551:23Brons
7
Caroline Gustafsson
IF Hagen
13:484:571:27Brons
8
Maria Jonsson
Midälva OK
13:524:581:31Brons
9
Karin Hedberg
OK Linné
13:585:001:37Brons
9
Rebecka Nylin
OK Tisaren
13:585:001:37Brons
11
Ida Hedman
OK Hällen
13:595:011:38Brons
12
Alva Olsson
Västerås SOK
14:085:041:47Brons
13
Klara Wingstedt
IK Hakarpspojkarna
14:225:092:01Brons
14
Linnea Börjars
Kils OK
14:465:182:25Brons
15
Maria Klamfelt
Tibro OK
14:505:192:29Brons
16
Anna Sjölander
OK Hällen
14:515:192:30Brons
17
Isabell Ring
OK Tyr
15:175:292:56Brons
18
Josefin Bertilsson
FK Herkules
15:205:302:59Brons
19
Elin Vedin
Midälva OK
15:215:303:00Brons
19
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
15:215:303:00Brons
21
Jessica Davis
Tullinge SK
15:295:333:08Brons
22
Agnes Abrahamsson
Främmestads IK
15:325:343:11Brons
23
Charlotte Olsson
OK Denseln
15:335:343:12Brons
24
Martina Morell
OK Kåre
15:545:423:33Brons
25
Anna Månsson
OK Löftan
16:015:443:40Brons
26
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
16:065:463:45Brons
27
Lisa Johannesson
Trollhättans SOK
17:046:074:43Brons
28
Anna Widmark
IF Hagen
17:126:104:51Brons
29
Sarah Hoof
Alfta-Ösa OK
17:316:175:10Brons
30
Jonna Samuelsson
OK 64 Torpa
17:446:215:23Brons
30
Charlotte Ihrfors
IFK Lidingös Skid o OK
17:446:215:23Brons
32
Carin Reinholdsson
IF Thor
18:056:295:44Brons
 
H20 Kval A 3020 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
10:543:370:00Brons
2
Erik Johansson
Halmstad OK
11:403:520:46Brons
3
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
11:413:520:47Brons
4
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
11:423:520:48Brons
5
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
11:533:560:59Brons
6
Oscar Vångell
Linköpings OK
11:573:571:03Brons
6
Arturs Paulins
Rehns BK
11:573:571:03Brons
8
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
12:084:011:14Brons
9
Mikus Zagata
OK Älvsjö-Örby
12:144:031:20Brons
10
Mikael Andersson
Linköpings OK
12:174:041:23Brons
11
Håkan Granefelt
OK Tyr
12:284:081:34Brons
12
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
12:294:081:35Brons
12
Matthias Spalinger
Göteborg-Majorna OK
12:294:081:35Brons
14
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
12:304:081:36Brons
15
Espen Jakobsen
Tibro OK
12:324:091:38Brons
16
Kärlis Dislers
IK Hakarpspojkarna
12:364:101:42Brons
17
Emil Johansson
OK Tisaren
12:484:141:54Brons
18
Daniel Örn
IK Hakarpspojkarna
12:494:151:55Brons
19
Andreas Liljegren
Gotlands Bro OK
12:574:172:03Brons
20
Thom Barbus
OK Dacke
13:244:262:30Brons
21
Anton Marmelid
Helsingborgs SOK
13:274:272:33Brons
22
Joel Francén
Tjällmo-Godegårds OK
13:524:352:58Brons
23
Anton Hemlin
IK Uven
13:554:363:01Brons
24
Erik Melén
Motala AIF OL
14:104:413:16Brons
25
Adam Reger
Stora Tuna OK
16:455:335:51Brons
 
H20 Kval B 3120 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Nordström
Gävle OK
12:123:550:00Brons
2
Erik Liljequist
OK Älme
12:193:570:07Brons
3
Linus Lauri
OK Tisaren
12:203:570:08Brons
4
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
12:334:010:21Brons
5
Alexey Alexeyonok
Sävedalens AIK
12:374:030:25Brons
6
Andis Laveikis
OK Klemmingen
12:384:030:26Brons
6
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
12:384:030:26Brons
8
Rickard Rosgren
OK Njudung
12:394:030:27Brons
8
Jonathan Svensson
Växjö OK
12:394:030:27Brons
10
Andreas Nordfors
Stora Tuna OK
12:514:070:39Brons
11
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
12:594:100:47Brons
11
Carl Wiking
OK Kåre
12:594:100:47Brons
13
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
13:124:141:00Brons
14
Calle Grape
IFK Moras OK
13:134:141:01Brons
15
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
13:174:151:05Brons
16
Rasmus Leo
Bredaryds SOK
13:184:161:06Brons
17
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
13:394:231:27Brons
18
Rickard Ericsson
Kristinehamns OK
13:454:241:33Brons
19
Kent Ohlsson
Haninge SOK
13:464:251:34Brons
20
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
14:444:432:32Brons
21
Björn Öhrstrand
OK Orion
15:004:482:48Brons
22
David Fors
OK Skogsstjärnan
15:054:502:53Brons
23
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
15:224:563:10Brons
24
Anton Udd
Markbygdens OK
15:284:573:16Brons
25
Oskar Mikaelsson
Västerås SOK
15:465:033:34Brons
 
H20 Kval C 3150 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Zemgus Zagata
OK Älvsjö-Örby
12:003:490:00Brons
2
Stepan Kodeda
IFK Moras OK
12:143:530:14Brons
2
Pelle Engstrand
Rehns BK
12:143:530:14Brons
4
Jesper Lysell
Rehns BK
12:183:540:18Brons
5
Mattias Nilsson
OK Alehof
12:243:560:24Brons
6
Raffael Huber
Göteborg-Majorna OK
12:253:570:25Brons
7
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
12:273:570:27Brons
7
Petter Eriksson
OK Rodhen
12:273:570:27Brons
9
Andris Jubelis
OK Klemmingen
12:303:580:30Brons
10
Anders Carlsson
Halmstad OK
12:394:010:39Brons
10
Samuel Andersson
IK Gandvik
12:394:010:39Brons
12
Mattias Andersson
OK Tisaren
12:524:050:52Brons
13
Olle Olofsson
Rehns BK
13:014:081:01Brons
14
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
13:064:101:06Brons
15
Anton Broberg-Holm
IK Gandvik
13:114:111:11Brons
16
Mattias Argårds
IFK Moras OK
13:164:131:16Brons
17
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
13:194:141:19Brons
17
Pär Josefsson
Kalmar OK
13:194:141:19Brons
19
Carl Magnusson
IFK Moras OK
13:224:151:22Brons
20
Fredric Gustafsson
Jönköpings OK
13:274:161:27Brons
21
Olof Krantz
IK Gandvik
13:564:251:56Brons
22
Johan Wikström
OK Tyr
13:584:261:58Brons
23
Kristian Dahlström
IFK Moras OK
14:044:282:04Brons
24
Lars Lundström
IF Hallby
14:204:332:20Brons
25
Anders Boström
Tumba-Mälarhöjden OK
14:264:352:26Brons
26
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
14:294:362:29Brons
27
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
15:004:463:00Brons
28
Carl Axelsson
Sol Tranås
15:074:483:07Brons
 
H20 Kval D 3000 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Sagvolden
Göteborg-Majorna OK
11:193:460:00Brons
2
Yury Tambasov
Sävedalens AIK
11:413:540:22Brons
3
Victor Silvemark
Dalaportens OL
11:513:570:32Brons
3
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
11:513:570:32Brons
5
Johan Aronsson
OK Tisaren
11:553:580:36Brons
6
Emil Jönsson
Halmstad OK
12:184:060:59Brons
7
Oskar Eklöf
IK Ymer
12:264:091:07Brons
8
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
12:334:111:14Brons
9
Simon Andersson
Forsa OK
12:524:171:33Brons
10
Oskar Pettersson
Jönköpings OK
12:544:181:35Brons
11
Erik Zander
IFK Moras OK
12:554:181:36Brons
12
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:594:201:40Brons
13
Emil Backlund
Dalaportens OL
13:054:221:46Brons
14
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
13:084:231:49Brons
15
Hampus Olesund
OK Landehof
13:284:292:09Brons
16
Mikael Nilsson
Snättringe SK
13:294:302:10Brons
17
Jonas Olsson
OK 64 Torpa
13:434:342:24Brons
18
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
13:504:372:31Brons
19
Johan Nyman
IF Hagen
14:034:412:44Brons
20
Patrik Lindeberg
Skåneslättens OL
14:494:563:30Brons
21
Karl Jansson
Främmestads IK
15:295:104:10Brons
22
Robin Johansson
OK Skogsfalken
15:365:124:17Brons
Patrik Karlsson
OK Skogsmunken
Ej godkänd
 
D18 Kval A 2580 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Olsson
Täby OK
11:294:270:00Brons
2
Anna Forsberg
OK Kolmården
11:574:380:28Brons
3
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
12:134:440:44Brons
4
Lisa Pettersson
OK Dacke
12:194:460:50Brons
5
Louise Markstedt
OK Södertörn
12:254:490:56Brons
6
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
12:274:500:58Brons
7
Bente Rost
Alfta-Ösa OK
12:374:531:08Brons
7
My Westlund
OK Tyr
12:374:531:08Brons
7
Lisa Rönnols
Täby OK
12:374:531:08Brons
10
Anna Segersson
OK 64 Torpa
12:404:551:11Brons
11
Linnea Längberg
Järla IF OK
12:434:561:14Brons
12
Louise Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
12:464:571:17Brons
13
Angelica Rask
OK Enen
12:535:001:24Brons
14
Maja Pettersson
OK Dacke
13:095:061:40Brons
15
Sara Jonsson
OK Klyftamo
13:205:101:51Brons
16
Emilie Cedervärn
Ulricehamns OK
13:225:111:53Brons
17
Frida Nilsson
Skåneslättens OL
13:325:152:03Brons
18
Hanna Westerberg
Göteborg-Majorna OK
13:345:162:05Brons
19
Christina Løvald Hellberg
Täby OK
13:365:162:07Brons
20
Malin Sandström
Järla IF OK
13:375:172:08Brons
21
Amy Rankka
OK Roxen
13:395:172:10Brons
22
Lovisa Persson
OK Tisaren
13:505:222:21Brons
23
Anna Birkestål
Köping-Kolsva OK
14:125:302:43Brons
24
Sara Johansson
Bredaryds SOK
14:155:312:46Brons
25
Josefine Nilsson
Helsingborgs SOK
14:215:342:52Brons
26
Caroline Edlund
OK Nolaskogsarna
14:255:352:56Brons
27
Ingrid Wadman
Göteborg-Majorna OK
14:455:433:16Brons
28
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
14:575:483:28Brons
29
Josefine Larsson
Sol Tranås
15:045:503:35Brons
30
Cajsa Banck
IF Hagen
15:286:003:59Brons
31
Åsa Bogren
IF Hagen
16:356:265:06Brons
32
Amanda Hallén
Trollhättans SOK
16:576:345:28Brons
33
Isabelle Johansson
Idefjordens SK
17:126:405:43Brons
34
Frida Hildingsson
Lunds OK
17:246:455:55Brons
35
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
17:256:455:56Brons
Ellinor Karlsson
OK Njudung
Ej godkänd
 
D18 Kval B 2620 meter36 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linn Bränneby
OK Kolmården
11:594:340:00Brons
2
Katarina Svahn
IFK Moras OK
12:054:370:06Brons
3
Maria Westher
OK Djerf
12:064:370:07Brons
4
Emeli Pettersson
Tullinge SK
12:344:480:35Brons
5
Anna Bachman
Täby OK
12:464:520:47Brons
6
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
12:494:540:50Brons
7
Sarah Tibell
Linköpings OK
13:024:581:03Brons
8
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
13:034:591:04Brons
9
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
13:315:101:32Brons
10
Lisa Hallberg
IFK Moras OK
13:355:111:36Brons
11
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
13:365:111:37Brons
12
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
13:375:121:38Brons
13
Ylva Gunnarsdotter
Tenhults SOK
13:425:141:43Brons
14
Anna Larsson
IF Hagen
14:085:242:09Brons
15
Elna Forsberg
Värend GN OL
14:115:252:12Brons
16
Hanna Sandborgh
IFK Lidingös Skid o OK
14:165:272:17Brons
17
Julia Davidsson
OK Klemmingen
14:235:292:24Brons
18
Malin Svensson
IK Vista
14:365:342:37Brons
19
Kristin Hylander
Nyköpings OK
14:385:352:39Brons
19
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
14:385:352:39Brons
21
Julia Bergström
Nyköpings OK
14:425:372:43Brons
22
Ellinor Johansson
OK Skogsstjärnan
14:505:402:51Brons
23
Jenny Furusköld
IK Gandvik
15:035:453:04Brons
24
Annika Johnson
OK Klemmingen
15:055:453:06Brons
25
Lovisa Larsson
Hagaby GOIF
15:215:523:22Brons
26
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
15:235:523:24Brons
27
Kajsa Olsson
Idefjordens SK
15:385:583:39Brons
28
Svensson Elin
OK Skogsfalken
15:415:593:42Brons
29
Ann-Sofie Karlsson
Årsunda IF
16:006:064:01Brons
30
Ulrika Lindstam
Sol Tranås
16:106:104:11Brons
31
Stina Jeppsson
Lunds OK
16:176:134:18Brons
32
Julia Axelsson
Sol Tranås
16:296:174:30Brons
33
Wictoria Nilsson
KFUM Örebro OK
16:306:184:31Brons
34
Sara Karlsson
OK Skogsstjärnan
16:316:184:32Brons
35
Anna Sjöström
Lunds OK
17:096:335:10Brons
36
Natalie Josefsson
OK Hällen
19:167:217:17
 
D18 Kval C 2580 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Martinsson
OK Tyr
12:254:490:00Brons
2
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
12:464:570:21Brons
3
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
12:484:580:23Brons
4
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
12:535:000:28Brons
4
Therese Klintberg
Eksjö SOK
12:535:000:28Brons
6
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
12:545:000:29Brons
7
Kajsa Risby
OK Kåre
13:095:060:44Brons
8
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
13:135:070:48Brons
9
Amanda Leo
Bredaryds SOK
13:185:090:53Brons
10
Julia Lauri
OK Tisaren
13:295:141:04Brons
11
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
13:425:191:17Brons
12
Frida Andersson
OK Dacke
13:435:191:18Brons
13
Malin Williamsson
Rånäs OK
13:455:201:20Brons
14
Kristin Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
13:525:221:27Brons
15
Kajsa Isaksson
Mullsjö SOK
14:075:281:42Brons
16
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
14:105:291:45Brons
17
Emma Bergman
OK Skogsfalken
14:175:321:52Brons
18
Malin Settergren
Oskarströms OK
14:185:331:53Brons
18
Caroline Lennartsson
OK Skogsstjärnan
14:185:331:53Brons
20
Sara Bergander
Eksjö SOK
14:235:341:58Brons
21
Sofie Hansen
Skåneslättens OL
14:255:352:00Brons
22
Maria Ohlsson
OK Dacke
14:265:362:01Brons
23
Josefin Aronsson
OK Tisaren
14:395:412:14Brons
24
Therese Hansen
Skåneslättens OL
14:475:442:22Brons
25
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
14:495:452:24Brons
26
Anette Nyström
OK Nolaskogsarna
14:585:482:33Brons
27
Erika Johansson
OK Skogsfalken
15:306:003:05Brons
27
Jannie Hagård
Rävetofta OK
15:306:003:05Brons
29
Linn Grälls
OK Kåre
15:496:083:24Brons
30
Linnéa Wiking
OK Kåre
15:546:103:29Brons
31
Linnea Burén
IK Ymer
15:566:113:31Brons
32
Linda Nilsson
OK Skogsstjärnan
16:316:244:06Brons
33
Josefin Bengtsson
OK Tyr
16:386:274:13Brons
 
D18 Kval D 2590 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
11:364:290:00Brons
2
Lisa Larsen
Täby OK
11:444:320:08Brons
3
Maria Nordström
Gävle OK
11:494:340:13Brons
4
Bettina Aebi
OK Tisaren
12:074:410:31Brons
5
Lilian Forsgren
OK Tisaren
12:084:410:32Brons
6
Johanna Persson
Tullinge SK
12:194:450:43Brons
7
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
12:304:500:54Brons
7
Carin Rosander
Finspångs SOK
12:304:500:54Brons
9
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
12:424:541:06Brons
10
Cajsa Grape
Stora Tuna OK
12:444:551:08Brons
11
Elin Ström
Tullinge SK
12:454:551:09Brons
12
Sanna Linsefors
Lunds OK
12:595:011:23Brons
13
Lina Larsson
Vänersborgs SK
13:035:021:27Brons
14
Lisa Kalered
Skogspojkarnas OK
13:045:031:28Brons
15
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
13:145:071:38Brons
16
Ellen Jansson
Järla IF OK
13:335:141:57Brons
17
Pernilla Petersson
Burseryds IF
13:355:151:59Brons
18
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
13:395:162:03Brons
19
Kajsa Hammarström
OK Måsen
13:435:182:07Brons
20
Amanda Eklund
Rånäs OK
13:545:222:18Brons
21
Klara Hall
Järla IF OK
13:585:242:22Brons
22
Hanna Johansson
Skattkärrs IF
14:075:272:31Brons
23
Sandra Burén
Köping-Kolsva OK
14:225:332:46Brons
24
Emelie Olsson
Örkelljunga FK
14:275:352:51Brons
24
Johanna Blomberg
Göteborg-Majorna OK
14:275:352:51Brons
26
Sofie Karlsson
Rånäs OK
14:405:403:04Brons
27
Anna Arvidsson
Kalmar OK
14:495:433:13Brons
28
Åsa Lindström
Bredaryds SOK
15:015:483:25Brons
29
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
15:025:483:26Brons
30
Ellen Larsson
IF Hagen
15:095:513:33Brons
31
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
15:165:543:40Brons
32
Malin Rylander
Stora Tuna OK
15:205:553:44Brons
33
Tove Udd
Markbygdens OK
15:476:064:11Brons
34
Rebecka Hallerby
IFK Lidingös Skid o OK
17:426:506:06Brons
35
Sofie Söderblom
Falkenbergs OK
17:546:556:18Brons
 
H18 Kval A 2920 meter36 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Boström
Järla IF OK
11:123:500:00Brons
2
Karl-Johan Westberg
OK Tranan
11:183:520:06Brons
3
Simon Christoferson
Tormestorps IF
11:253:550:13Brons
4
Erik Pettersson
Attunda OK
11:393:590:27Brons
5
Albin Pettersson
Mariestads FK
11:484:020:36Brons
6
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
11:514:030:39Brons
7
Niklas Olsson
Skåneslättens OL
11:534:040:41Brons
8
Gustav Eriksson
Stora Tuna OK
11:554:050:43Brons
9
Henrik Sundqvist
Stora Tuna OK
11:564:050:44Brons
10
Eric Börjeskog
OK Tor
11:594:060:47Brons
11
Christian Kollberg
Järla IF OK
12:024:070:50Brons
12
Erik Nyström
OK Tyr
12:034:080:51Brons
12
Simon Hedlund
Köping-Kolsva OK
12:034:080:51Brons
14
Johan Kärrström
Tullinge SK
12:054:080:53Brons
14
Andreas Bergander
Eksjö SOK
12:054:080:53Brons
16
Victor Karlsson
Järla IF OK
12:124:111:00Brons
17
Göran Winblad
Rehns BK
12:154:121:03Brons
18
Martin Lindeberg
Skåneslättens OL
12:214:141:09Brons
19
Simon Sjöhed
Gävle OK
12:384:201:26Brons
20
Michael Refors
Järla IF OK
12:414:211:29Brons
21
Jon Henriksson
OK Skogsfalken
12:474:231:35Brons
22
Johan Wihlborg
OK Vilse 87
12:554:251:43Brons
23
Markus Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
13:024:281:50Brons
24
Peter Markendahl
OK Klyftamo
13:114:311:59Brons
25
Oskar Höglund
Motala AIF OL
13:234:352:11Brons
26
Jakob Enmark
Gävle OK
13:254:362:13Brons
27
Oskar Börjeson
Ryda SK
13:274:362:15Brons
28
Markus Westerlind
OK Nolaskogsarna
13:384:402:26Brons
29
Martin Delin
Härlövs IF
13:394:402:27Brons
30
Johan Kristensson
Skåneslättens OL
13:504:442:38Brons
31
Dennis Nyqvist
OK Gipen
14:094:512:57Brons
32
Anders Reimertz
Eksjö SOK
14:154:533:03Brons
33
Isak Krantz
IK Gandvik
14:224:553:10Brons
34
Niklas Österlund
IK Ymer
14:455:033:33Brons
35
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
15:005:083:48Brons
Andreas Leandersson
OK Tyr
Ej godkänd
 
H18 Kval B 2770 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
OK Tisaren
10:413:510:00Brons
2
Martin Regborn
Hagaby GOIF
11:124:030:31Brons
3
Anton Sjökvist
Stora Tuna OK
11:224:060:41Brons
4
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
11:284:080:47Brons
5
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
11:304:090:49Brons
6
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
11:324:100:51Brons
7
Sebastian Månsson
Hagaby GOIF
11:344:110:53Brons
8
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
11:504:161:09Brons
9
Alexander Moberg
OK Tyr
11:544:181:13Brons
10
Måns Sandgren
OK Orion
11:554:181:14Brons
11
Mandus Ridefelt
OK Linné
11:594:201:18Brons
12
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
12:024:211:21Brons
13
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
12:054:221:24Brons
14
Johan Lindberg
OK Denseln
12:094:231:28Brons
15
Johan Kaminsky
IF Hagen
12:174:261:36Brons
16
Oskar Svensson
Finspångs SOK
12:184:261:37Brons
17
Christoffer Ekman
OK Hällen
12:244:291:43Brons
18
Axel Roos Hansson
Täby OK
12:334:321:52Brons
18
Daniel Lindgren
Sigtuna OK
12:334:321:52Brons
20
Jesper Öström
OK Tyr
12:354:331:54Brons
21
Jonas Kärrström
Tullinge SK
12:374:331:56Brons
22
Jonas Hemlin
IK Uven
12:504:382:09Brons
23
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
12:554:402:14Brons
24
Henning Hall
Nyköpings OK
12:584:412:17Brons
25
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
13:034:432:22Brons
25
Axel Bengtsson
Sol Tranås
13:034:432:22Brons
27
Anton Hallor
OK Tisaren
13:134:462:32Brons
28
Anders Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
13:174:482:36Brons
29
Adam Hellstadius
OK Hällen
13:184:482:37Brons
30
Carl-Anton Ingmarsson
OK Vilse 87
13:204:492:39Brons
31
Tommy Batz
Skarpnäcks OL
13:304:522:49Brons
32
Emil Svalbring
Målilla OK
13:404:562:59Brons
33
Per Frost
IFK Moras OK
13:555:013:14Brons
34
Daniel Wikström
OK Tyr
14:055:053:24Brons
35
Henrik Tosteberg
Linköpings OK
15:005:254:19Brons
36
Jakob Segerslätt
Skåneslättens OL
15:315:364:50Brons
37
Patrik Nilsson
Snättringe SK
15:355:384:54Brons
Christian Nilsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
H18 Kval C 2960 meter41 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Leandersson
OK Tyr
11:273:520:00Brons
2
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
11:534:010:26Brons
3
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
12:004:030:33Brons
4
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
12:174:090:50Brons
5
Emil Nilsson
Torsås OK
12:254:120:58Brons
6
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
12:264:120:59Brons
6
Gustav Eklöf
IK Ymer
12:264:120:59Brons
8
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
12:314:141:04Brons
9
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
12:334:141:06Brons
10
Johan Norberg
Gamleby OK
12:424:171:15Brons
11
Joakim Carlsson
Täby OK
12:494:201:22Brons
12
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
12:524:211:25Brons
13
Tim Bjärengren
OK Hällen
12:584:231:31Brons
14
Ivar Svartholm
Gammelstads IF
13:014:241:34Brons
15
Simon Eklöv
OK Linné
13:144:281:47Brons
16
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
13:164:291:49Brons
17
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
13:184:301:51Brons
18
Oscar Andersson
Stora Tuna OK
13:244:321:57Brons
19
Erik Bernérus
Sävedalens AIK
13:264:321:59Brons
20
Johan Fröberg
GOIF Tjalve
13:274:332:00Brons
20
Emil Kretz
OK Ravinen
13:274:332:00Brons
22
Gustav Åhrén
Motala AIF OL
13:284:332:01Brons
23
Albin Evertsson
OK Klyftamo
13:304:342:03Brons
23
Niclas Ståhl
FK Herkules
13:304:342:03Brons
25
Linus Karlsson
IFK Moras OK
13:324:342:05Brons
26
Johan Sandström
OK Gipen
13:364:362:09Brons
27
Oscar Riis
Gamleby OK
13:374:362:10Brons
28
John Persson
OK Alehof
13:544:422:27Brons
29
Sebastian Wahlström
Snättringe SK
14:044:452:37Brons
30
Thomas Pettersson
IF Thor
14:054:452:38Brons
31
Mathias Johansson
KFUM Örebro OK
14:244:522:57Brons
32
Anders Hedberg
Lerums SOK
14:334:553:06Brons
33
Pontus Johansson
Kexholms SK
14:565:033:29Brons
34
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
14:585:033:31Brons
35
Oskar Backlund
Dalaportens OL
15:255:133:58Brons
36
Daniel Nilsson
Andrarums IF
15:285:144:01Brons
37
Filip Bergman
KFUM Örebro OK
15:375:174:10Brons
38
Johan Peterson
Hagaby GOIF
16:165:304:49Brons
39
Marcus Ramström
Strängnäs-Malmby OL
16:185:304:51Brons
Erik Johansson
OK Tranan
Ej godkänd
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
Ej godkänd
 
H18 Kval D 2880 meter40 startande, 39 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Ridefelt
OK Linné
11:183:550:00Brons
2
Gustav Bergman
OK Ravinen
11:253:580:07Brons
2
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
11:253:580:07Brons
4
Oskar Sjöberg
Täby OK
11:504:070:32Brons
5
Johan Högstrand
Markbygdens OK
12:054:120:47Brons
6
Adam Ivarsson
Haninge SOK
12:154:150:57Brons
7
Martin Sand
OK Tisaren
12:264:191:08Brons
8
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
12:274:191:09Brons
9
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
12:284:201:10Brons
10
Marcus Fredlund
Tullinge SK
12:464:261:28Brons
11
Erik Andersson
IK Gandvik
12:484:271:30Brons
11
Rickard Börjesson
Hestra IF
12:484:271:30Brons
13
Simon Markendahl
OK Klyftamo
12:494:271:31Brons
14
Viktor Öhlén
Surahammars SOK
12:504:271:32Brons
15
Tobias Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
13:014:311:43Brons
16
Adam Karlsson
Hagaby GOIF
13:054:331:47Brons
17
Johan Antonsson
OK Löftan
13:104:341:52Brons
18
Felix Larsson
OK Skogsfalken
13:154:361:57Brons
19
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
13:164:361:58Brons
20
Adam Sandstedt
Eksjö SOK
13:214:382:03Brons
21
Niclas Eckhoff
Helsingborgs SOK
13:224:382:04Brons
22
John Sjösäter
IK Hakarpspojkarna
13:244:392:06Brons
23
Axel Wikström
Söders-Tyresö
13:254:402:07Brons
24
Markus Krona
OK Skogshjortarna
13:284:412:10Brons
25
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
13:364:432:18Brons
26
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
13:424:452:24Brons
26
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
13:424:452:24Brons
28
Anton Österblad
FK Boken
13:504:482:32Brons
29
Marcus Hansson
Herrestads AIF
13:514:492:33Brons
30
Petter Samuelsson
OK 64 Torpa
14:084:542:50Brons
31
Emil Hammarström
OK Hällen
14:144:572:56Brons
32
Birger Andersson
IK Uven
14:235:003:05Brons
33
Mikael Johansson
OK Skärmen
14:265:013:08Brons
34
Johan Alfredsson
OK Tisaren
14:305:023:12Brons
35
Nils Spetz
Ulricehamns OK
14:465:083:28Brons
36
Magnus Fransson
Ärla IF
14:525:103:34Brons
37
Oskar Hektor
Järla IF OK
15:055:143:47Brons
38
Jacob Westborg
Vittjärvs IK
15:335:244:15Brons
39
Tobias Steen
Haninge SOK
15:535:314:35Brons
Simon Andersson
OK Kullingshof
Ej godkänd