SM Ultralång

2006-09-23

Arrangör: Tullinge SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
426
Form:
Individuell
Startande:
352
Distans:
Ultralång
Fullföljande:
286
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 18050 meter50 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
125:246:570:00Guld
2
Anna Mårsell
Stora Tuna IK
126:287:001:04Guld
3
Gunilla Svärd
IF Thor
127:247:032:00Guld
4
Carina Svensson
Eksjö SOK
133:487:258:24Guld
5
Elin Dahlstedt-Tysk
Leksands OK
136:447:3511:20Guld
6
Lina Åkesson
OK Linné
136:477:3511:23Guld
7
Lina Bäckström
OK Linné
136:487:3511:24Guld
8
Linda Ericsson
Haninge SOK
136:497:3511:25Guld
9
Sofia Holmgård
Kils OK
136:517:3511:27Guld
10
Emma Andersson
Sävedalens AIK
136:547:3511:30Guld
11
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
136:557:3511:31Guld
12
Sofie Johansson
OK Linné
137:257:3712:01Guld
13
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
137:277:3712:03Guld
14
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
138:177:4012:53Guld
15
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
139:597:4514:35Silver
16
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
140:167:4614:52Silver
17
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
140:237:4714:59Silver
18
Karin Boström
Järfälla OK
140:297:4715:05Silver
19
Johanna Svensson
OK Hällen
143:037:5617:39Silver
20
Inga Kazlauskaite
SOIK Hellas
143:087:5617:44Silver
21
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
143:197:5617:55Silver
22
Sara Lundblad
Tullinge SK
146:428:0821:18Silver
23
Louise Göthfors
Järfälla OK
148:488:1523:24Silver
24
Fanny Fredriksson
Täby OK
148:588:1523:34Silver
25
Carin Emlén
Vittjärvs IK
149:138:1623:49Silver
26
Åsa Lindqvist
Umeå OK
149:208:1623:56Silver
27
Helena Nordin
Skogslöparna
152:048:2526:40Silver
28
Jenny Röjgård
Södertälje-Nykvarn Orientering
152:218:2626:57Silver
29
Anna Elffors
OK Orion
158:118:4632:47Silver
30
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
158:138:4632:49Silver
31
Emma Andersson
Ärla IF
158:318:4733:07Silver
32
Marie-Louise Johansson
Göteborg-Majorna OK
158:418:4733:17Silver
33
Camilla Sjöberg
Skogslöparna
172:429:3447:18Silver
34
Ingela Kälvedal
Umeå OK
172:589:3547:34Silver
35
Rebecka Österberg
OK Linné
175:429:4450:18Silver
36
Sofia Karlsson
Tullinge SK
182:1310:0656:49Brons
37
Petra Thomasson
Leksands OK
183:2010:0957:56Brons
38
Hiromi Iwaya
Surahammars SOK
226:5712:34101:33
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Anna Lampinen
IFK Umeå
Ej godkänd
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
Ej godkänd
Stina Jansson
Främmestads IK
Ej godkänd
Anna Ställberg
Tullinge SK
Ej godkänd
Mari Troeng
Storviks IF
Ej godkänd
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
Ej godkänd
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Alexandra Vejedal
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Sofia Persson
Snättringe SK
Ej godkänd
Johanna Lindberg
OK Denseln
Ej godkänd
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H21 25810 meter61 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Asp
IFK Göteborg
159:296:110:00Guld
2
Jan Troeng
OK Linné
159:306:110:01Guld
3
Anders Österlund
Västerås SOK
159:336:110:04Guld
4
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
159:416:110:12Guld
5
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
159:466:110:17Guld
6
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
160:176:130:48Guld
7
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
160:426:141:13Guld
8
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
164:066:214:37Guld
9
Mattias Millinger
Västerås SOK
164:106:224:41Guld
10
Peter Hemmyr
IFK Umeå
164:186:224:49Guld
11
Johan Nordlund
Leksands OK
164:206:224:51Guld
12
Robbin Kantarp
OK Hällen
166:246:276:55Guld
13
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
169:076:339:38Guld
14
Mats Röjgård
OK Kolmården
173:386:4414:09Guld
15
Per Carlborg
Nyköpings OK
174:156:4514:46Guld
16
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
176:336:5017:04Silver
17
Henrik Jansson
OK Tisaren
178:016:5418:32Silver
18
Anders Holmberg
Järla IF OK
183:207:0623:51Silver
19
Stefan Sjölund
Skogslöparna
189:177:2029:48Silver
20
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
190:557:2431:26Silver
21
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
192:087:2732:39Silver
22
Jonas Engström
OK Hällen
193:127:2933:43Silver
23
Tomas Dlabaja
Södertälje-Nykvarn Orientering
194:517:3335:22Silver
24
Håkan Andersson
Västerås SOK
197:117:3837:42Silver
25
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
200:557:4741:26Silver
26
Nils Björke
Söders-Tyresö
201:217:4841:52Silver
27
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
211:438:1252:14Silver
28
Mattias Hovmöller
Söders-Tyresö
220:008:3160:31Silver
29
Joel Sjölander
Härnösands OK
221:398:3562:10Silver
30
Lars Håkan Sandvik
Täby OK
230:378:5671:08Brons
31
Robert Johansson
Täby OK
233:369:0374:07Brons
32
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
234:149:0574:45Brons
33
Lennart Bengtsson
Falkenbergs OK
235:019:0675:32Brons
34
Jan Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
235:079:0775:38Brons
35
Peter Thelin
OK Gisle
235:269:0775:57Brons
36
Peter Aronsson
Linköpings OK
239:249:1779:55Brons
Jakob Gustavsson
Linköpings OK
Ej godkänd
Erik Martinsson
OK Tranan
Ej godkänd
Daniel Johansson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Per Samuelsson
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Patrik Martner
Leksands OK
Ej godkänd
Tomas Stenström
OK Linné
Ej godkänd
Björn Normark
IFK Umeå
Ej godkänd
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Dimitri Tsvetkov
OK Tisaren
Ej godkänd
Jon Andersson
OK Orion
Ej godkänd
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
Ej godkänd
Mikael Olofsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Ulrik Imberg
OK Linné
Ej godkänd
Greger Tysk
Leksands OK
Ej godkänd
Anders Boström
Järfälla OK
Ej godkänd
Ulf Troeng
OK Linné
Ej godkänd
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Jakob Jansson
Järla IF OK
Ej godkänd
Johan Höij
Leksands OK
Ej godkänd
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Tomas Albinsson
OK Hammaren
Ej godkänd
Kalle Larsson
OK Linné
Ej godkänd
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D20 13400 meter74 startande, 68 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin A Skantze
Järla IF OK
100:577:320:00Guld
2
Lisa Larsen
Täby OK
105:007:504:03Guld
3
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
107:138:006:16Guld
4
Linnea Lidström
OK Landehof
108:008:047:03Guld
5
Beata Falk
Hagaby GOIF
108:038:047:06Guld
6
Anna Forsberg
OK Kolmården
108:098:047:12Guld
7
Lina Sundqvist
OK Kåre
108:128:047:15Guld
8
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
108:178:057:20Guld
9
Frida Andersson
Falkenbergs OK
108:238:057:26Guld
10
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
108:308:067:33Guld
11
Elsa Jansson
Främmestads IK
108:438:077:46Guld
12
Johanna Jonsson
IK Hakarpspojkarna
110:178:149:20Guld
13
Anna Holmgren
Vittjärvs IK
110:408:169:43Guld
14
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
110:458:169:48Guld
15
Ida Johansson
IFK Moras OK
113:588:3013:01Silver
16
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
114:018:3113:04Silver
17
Jonna Samuelsson
OK 64 Torpa
114:048:3113:07Silver
18
Sofia Törnqvist
Storviks IF
114:288:3313:31Silver
19
Karin Persson
Hagaby GOIF
117:018:4416:04Silver
20
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
117:408:4716:43Silver
21
Josefin Aronsson
OK Tisaren
117:438:4716:46Silver
22
Johanna Lännevall
OK Roslagen
117:508:4816:53Silver
23
Sara Eskilsson
Haninge SOK
118:468:5217:49Silver
24
Anna Bachman
Täby OK
122:289:0821:31Silver
25
Anna Sjölander
OK Hällen
122:409:0921:43Silver
26
Ida Lindkvist
OK Denseln
122:459:1021:48Silver
27
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
122:519:1021:54Silver
28
Kristin Löfgren
Järfälla OK
122:559:1021:58Silver
29
Linda Berg
Bromma-Vällingby SOK
123:019:1122:04Silver
30
Elin Kristoffersson
Litsbygdens SK
123:029:1122:05Silver
31
Emma Isaksson
Skogslöparna
124:019:1523:04Silver
32
Anastasiia Danylova
Stora Tuna IK
126:189:2625:21Silver
33
Therese Rosendahl
Västerås SOK
126:559:2825:58Silver
34
Jana Macinská
OK Orion
129:539:4228:56Silver
35
Caroline Gustavsson
Istrums SK
129:559:4228:58Silver
36
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
130:039:4229:06Silver
37
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
130:209:4429:23Silver
38
Linn Olsson
OK Orion
130:389:4529:41Silver
39
Johanna Hallberg
IFK Hedemora OK
131:019:4730:04Silver
40
Elin Ström
Tullinge SK
133:039:5632:06Silver
41
Frida Bakkman
SOK Viljan
133:189:5732:21Silver
42
Josefine Carlsson
SOK Viljan
133:339:5832:36Silver
43
Sara Bengtsson
Årsunda IF
133:379:5832:40Silver
44
Elin Pramlid
OK Klemmingen
134:3610:0333:39Silver
45
Camilla Lundgren
Kils OK
135:5110:0834:54Silver
46
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
136:1210:1035:15Silver
47
Alva Olsson
Västerås SOK
136:1910:1035:22Silver
48
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
136:2810:1135:31Silver
49
Rebecka Nylin
OK Tisaren
136:2910:1135:32Silver
50
Helena Lindqvist
Västerås SOK
139:2110:2438:24Silver
51
Fredrika Vångell
Linköpings OK
139:2410:2438:27Silver
52
Linn Pettersson
Tullinge SK
139:2810:2438:31Silver
53
Amélie Wallenhammar
Hagaby GOIF
145:4710:5344:50Brons
54
Malin Winblad
Rehns BK
146:0610:5445:09Brons
55
Sara Rapp
IFK Moras OK
146:3410:5645:37Brons
56
Kristin Ander
OK Landehof
147:4311:0146:46Brons
57
Elin Winblad
Hagaby GOIF
148:2911:0547:32Brons
58
Sara Nilsson
OK Tisaren
149:0911:0848:12Brons
59
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
153:4011:2852:43
60
Lina Persson
Hagaby GOIF
153:4511:2852:48
61
Lovisa Nilsson
Stora Tuna IK
153:5111:2952:54
62
Lisa Rönnols
Täby OK
153:5411:2952:57
63
Lilian Forsgren
OK Tisaren
154:0511:3053:08
64
Karna Thorsson
OK Vilse 87
154:2711:3253:30
65
Matilda Österberg
Linköpings OK
162:0212:0661:05
66
Sandra Kreuzer-Boberg
Ärla IF
169:3912:4068:42
67
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
173:3912:5872:42
68
Linn Rönnols
Täby OK
192:2614:2291:29
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
Ej godkänd
Maria Arvidsson
Kalmar OK
Ej godkänd
Sofia Carlsson
Västerås SOK
Ej godkänd
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
Ej godkänd
Märta Larsen
Täby OK
Ej godkänd
Linnea Börjars
Kils OK
Ej godkänd
 
H20 18990 meter103 startande, 85 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Puusepp
OK Triangeln
123:276:300:00Guld
2
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
123:296:300:02Guld
3
Jerker Lysell
Rehns BK
123:316:300:04Guld
4
Mikael Kristensson
OK Torfinn
123:326:300:05Guld
5
Petter Eriksson
OK Rodhen
123:346:300:07Guld
6
Anton Östlin
Linköpings OK
123:376:310:10Guld
7
Erik Liljequist
OK Älme
123:406:310:13Guld
8
Emil Andersson
Ärla IF
123:496:310:22Guld
9
John Fredriksson
Täby OK
127:576:444:30Guld
10
Johan Lindberg
OK Denseln
128:046:454:37Guld
11
Erik Pettersson
Visborgs OK
128:416:475:14Guld
12
David Bejbom
Uddevalla OK
129:086:485:41Guld
13
Mattias Ericsson
OK Denseln
129:116:485:44Guld
14
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
129:146:485:47Guld
15
Johan Eriksson
Gävle OK
129:186:495:51Guld
16
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
129:346:496:07Guld
17
Erik Lind
Säterbygdens OK
129:356:496:08Guld
18
Gustav Nordström
Gävle OK
131:276:558:00Guld
19
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
131:296:558:02Guld
20
Daniel Attås
OK Tisaren
131:556:578:28Guld
21
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
132:477:009:20Guld
22
Erik Holmberg
Uddevalla OK
132:597:009:32Guld
23
Fredrik Johansson
Ulricehamns OK
133:377:0210:10Guld
24
Anton Tynong
Gävle OK
134:427:0611:15Guld
25
Carl Magnusson
IF Hagen
134:447:0611:17Guld
26
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
134:467:0611:19Guld
27
Michal Krajcik
OK Orion
135:037:0711:36Guld
28
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
135:067:0711:39Guld
29
Mattias Nilsson
OK Alehof
137:027:1313:35Silver
30
Anton Lif
Gävle OK
137:217:1413:54Silver
31
Henrik Lundgren
Kils OK
138:117:1714:44Silver
32
Victor Silvemark
Dalaportens OL
138:327:1815:05Silver
33
Pär L. Olofsson
Rehns BK
139:347:2116:07Silver
34
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
139:477:2216:20Silver
35
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
140:017:2216:34Silver
36
Jesper Lysell
Rehns BK
140:247:2416:57Silver
37
Rasmus Leo
OK Stigen
140:277:2417:00Silver
38
Simon Jakobson
Tibro OK
140:307:2417:03Silver
39
Johan Aronsson
OK Tisaren
140:357:2417:08Silver
40
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
140:417:2417:14Silver
41
Johan Edin
Midälva OK
140:557:2517:28Silver
42
Markus Johansson
Rydboholms SK
141:087:2617:41Silver
43
Ivan Forsgren
OK Tisaren
142:207:3018:53Silver
44
Oscar Vångell
Linköpings OK
142:307:3019:03Silver
45
Daniel Persson
Skogslöparna
143:007:3219:33Silver
46
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
143:027:3219:35Silver
47
Jonas Wallin
Uddevalla OK
143:097:3219:42Silver
48
Kent Ohlsson
Haninge SOK
143:437:3420:16Silver
49
Anders Carlsson
Halmstad OK
143:547:3520:27Silver
50
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
144:257:3620:58Silver
51
Rickard Rosgren
OK Njudung
144:387:3721:11Silver
52
Anton Blomgren
Hagaby GOIF
145:157:3921:48Silver
53
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
145:277:4022:00Silver
54
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
146:487:4423:21Silver
55
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
153:438:0630:16Silver
56
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
153:498:0630:22Silver
57
Olle Karlsson
Tullinge SK
154:058:0730:38Silver
58
Erik Pettersson
Nyköpings OK
154:268:0830:59Silver
59
Niklas Olsson
Täby OK
155:088:1031:41Silver
60
Erik Mattsson
Järla IF OK
157:098:1733:42Silver
61
Johan Wikström
OK Tyr
157:298:1834:02Silver
62
Joel Lännevall
OK Roslagen
157:528:1934:25Silver
63
Olof Krantz
IK Gandvik
160:328:2737:05Silver
64
Jonathan Svensson
Växjö OK
160:458:2837:18Silver
65
Samuel Andersson
IK Gandvik
162:108:3238:43Silver
66
Erik Dahlqvist
Storviks IF
163:418:3740:14Silver
67
Jonatan Francén
Tjällmo-Godegårds OK
164:418:4041:14Silver
68
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
164:448:4041:17Silver
69
Emanuel Winblad
Uddevalla OK
165:048:4241:37Silver
70
Mattias Andersson
OK Tisaren
165:068:4241:39Silver
71
Erik Melén
Motala AIF OL
165:118:4241:44Silver
72
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
165:178:4241:50Silver
73
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
169:008:5445:33Silver
74
Simon Lindberg
Västerås SOK
169:088:5445:41Silver
75
Tom Olausson
OK Orion
171:439:0348:16Silver
76
Joakim Tosteberg
Linköpings OK
171:459:0348:18Silver
77
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
178:209:2354:53Brons
78
David Holmström
OK Roslagen
178:379:2455:10Brons
79
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
179:069:2655:39Brons
80
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
180:499:3157:22Brons
81
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
184:109:4260:43Brons
82
Jakob Lindeborg
Täby OK
191:5410:0668:27
83
Björn Öhrstrand
Ystads OK
213:1611:1489:49
84
Emil Blomberg
Nyköpings OK
252:2213:17128:55
85
Jens Kvarnström
OK Landehof
261:3813:47138:11
Johan Olausson
OK Orion
Ej godkänd
Emil Jönsson
Halmstad OK
Ej godkänd
Thomas Carlsson
Rehns BK
Ej godkänd
Erik Folkesson Blom
OK Älme
Ej godkänd
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
Ej godkänd
Anders Ohlsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Patrik Lind
OK Tor
Ej godkänd
Tim Björkman
OK Vilse 87
Ej godkänd
Niklas Wansölin
OK Ravinen
Ej godkänd
Patrik Lindeberg
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
Mattias Andersson
IF Thor
Ej godkänd
Daniel Erlandsson
OK Vilse 87
Ej godkänd
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
Ej godkänd
Robin Johansson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Gustav Blomgren
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Lars Lundström
IF Hallby
Ej godkänd
Oskar Krantz
IK Gandvik
Ej godkänd
 
Öppen 7 2990 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
34:0311:230:00Brons
2
Göran Hedström
Skellefteå OK
34:1911:290:16Brons
3
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
40:1613:286:13Brons
4
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
41:4113:567:38Brons
5
Birgitta Winblad
Rehns BK
47:5516:0213:52
6
Helen Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
48:0816:0614:05
7
Tomas Sundqvist
OK Kåre
49:1516:2815:12
8
Simon Kappel
Gotlands Bro OK
49:5716:4215:54
8
Mikaela Rönnbäck
Visborgs OK
49:5716:4215:54
10
Berit Edengren
Nyköpings OK
56:3118:5422:28
11
Göran Grimvall
Täby OK
64:5421:4230:51
Ingvar Jansson
Sundbybergs IK
Ej godkänd
 
Öppen 8 5510 meter35 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Roy Fransson
Ärla IF
44:438:070:00Brons
2
Magnus Elwin
IFK Enskede
49:389:004:55Brons
3
Ola Eriksson
Klubblös
50:139:075:30Brons
4
Dennis Persson
Växjö OK
50:189:085:35Brons
4
Peter Olsson
Täby OK
50:189:085:35Brons
6
Mats Gustafsson
Sundbybergs IK
51:049:166:21Brons
7
Lin Thorsell
IFK Umeå
51:439:237:00Brons
8
Svend-Erik Mathiassen
Lunds OK
52:499:358:06Brons
9
Stefan Gustafsson
Skarpnäcks OL
53:119:398:28Brons
10
Rune Rådeström
Snättringe SK
53:349:438:51Brons
11
Björn Axelsson
Finspångs SOK
54:029:489:19Brons
12
Henrik Trofast
Skarpnäcks OL
54:069:499:23Brons
13
Inge Löwegren
Katrineholms OK
55:019:5910:18Brons
14
Göran Blomberg
GOIF Tjalve
55:3710:0610:54Brons
15
Göran Johansson
Snättringe SK
57:0710:2212:24Brons
16
Roger Westerberg
Sundbybergs IK
57:2110:2512:38Brons
17
Lars Cedérus
Snättringe SK
57:5510:3113:12Brons
18
Mats Nylund
Bredaryds SOK
59:0310:4314:20
19
Mikael Stern
Järla IF OK
59:5010:5215:07
20
Oskar Karlin
Klubblös
60:5511:0316:12
21
Lars-Olov Eriksson
Snättringe SK
62:5511:2518:12
22
Agneta Holmgren
Vittjärvs IK
67:4412:1823:01
23
Olle Blomgren
OK Södertörn
68:1512:2323:32
24
Lennart Agén
Sofia Cykelklubb
70:0012:4225:17
25
Bo Säfström
Söders-Tyresö
71:5013:0227:07
26
Helena Adebrant
Tumba-Mälarhöjden OK
73:5213:2429:09
27
Maria Nordvall
OK Kolmården
76:0413:4831:21
28
Per Ånmark
Tumba-Mälarhöjden OK
79:2014:2434:37
29
Reine Borgström
Skogsluffarnas OK
83:2815:0938:45
30
Magnus Green
Strängnäs-Malmby OL
89:3316:1544:50
31
Olle Laurell
Tumba-Mälarhöjden OK
91:1116:3346:28
Joakim Skantze
Klubblös
Ej godkänd
Thomas Karlsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Samuel Bengtsson
Klubblös
Ej godkänd
Aron Heineman
Klubblös
Ej godkänd
 
Öppen 9 6800 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Ljunggren
OK Hammaren
44:426:340:00Brons
2
Mats Edengren
Nyköpings OK
54:097:589:27Brons
3
Gunnar Johansson
Skarpnäcks OL
57:428:2913:00Brons
4
Pär Svensson
Söders-Tyresö
59:108:4214:28
5
Alistair Landels
Stora Tuna IK
59:588:4915:16
6
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
60:358:5515:53
7
Göran Winblad
Rehns BK
61:519:0617:09
8
Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
66:129:4421:30
9
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
67:089:5222:26
10
Tomas Hjort
Mälarö SOK
68:0110:0023:19
11
P-G Månsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:1710:0323:35
12
Thomas Eriksson
Tumba-Mälarhöjden OK
70:5910:2626:17
13
Olof Persson
Snättringe SK
71:3610:3226:54
14
Juliette Soulard
Södertälje-Nykvarn Orientering
76:4111:1731:59
15
Jan Åsberg
Häverödals SK
77:2711:2332:45
16
Christer Galle
Mälarö SOK
81:5212:0237:10
17
Viktoria Brautigam
Södertälje-Nykvarn Orientering
92:0213:3247:20