USM

2003-09-14

Arrangör: Rotebro IS

Nivå:
Nationell
Anmälda:
439
Form:
Individuell
Startande:
439
Distans:
Lång
Fullföljande:
402
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 0 meter107 startande, 101 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Sand
OK Tisaren
45:340:00Mästare
2
Karin Johansson
Hjobygdens OK
47:221:48Mästare
3
Ida Johansson
IFK Moras OK
48:302:56Mästare
4
Frida Bakkman
SOK Viljan
48:573:23Mästare
5
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
49:364:02Mästare
6
Sofia Adolfsson
OK Kåre
50:485:14Mästare
7
Sara Eskilsson
Haninge SOK
50:515:17Mästare
8
Jessica Bäckström
Sundsvalls OK
50:525:18Mästare
8
Josefine Carlsson
SOK Viljan
50:525:18Mästare
10
Jennie Runesson
Göteborg-Majorna OK
51:135:39Elit
11
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
51:215:47Elit
12
Stina Persson
Lindebygdens OK
52:527:18Elit
13
Elin Winblad
Hagaby GOIF
54:439:09Elit
14
Marie Therese Persson
Södertälje-Nykvarn Orientering
54:579:23Elit
15
Helena Strand
OK Landehof
55:4910:15Elit
16
Eva Svensson
IFK Moras OK
55:5610:22Elit
17
Lisa Persson
IFK Lidingös Skid o OK
56:4211:08Guld
18
Lisa Skullman
Linköpings OK
57:0311:29Guld
19
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
57:2311:49Guld
20
Hanna Gustavsson
OK Skogsstjärnan
57:3512:01Guld
21
Hanna Hultman
Sävedalens AIK
57:3612:02Guld
22
Ylva Kindlundh
Alfta-Ösa OK
58:4913:15Guld
23
Anna Tiderman
Snättringe SK
59:1613:42Guld
24
Camilla Niklasson
Göteborg-Majorna OK
59:1813:44Guld
25
Elin Lindström
Linköpings OK
59:3614:02Guld
26
Johanna Svensson
Burseryds IF
59:5914:25Guld
27
Märta Mollén
OK Denseln
60:2914:55Silver
28
Hanna Falk
IF Thor
60:4915:15Silver
29
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
60:5115:17Silver
30
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
60:5615:22Silver
31
Elin Kristoffersson
Alfta-Ösa OK
61:0115:27Silver
32
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
61:0415:30Silver
33
Matilda Österberg
Gävle OK
61:3916:05Silver
34
Elin Hamrefors
OK Landehof
62:4217:08Silver
35
Gabriella Palmér
Ulricehamns OK
62:4617:12Silver
36
Lovisa Berg
OK Vilse 87
63:0017:26Silver
37
Malin Lagerqvist
Ystads OK
63:1717:43Silver
38
Malin Carlsson
Linköpings OK
63:2717:53Silver
39
Lotta Hallberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:3418:00Silver
40
Hanna Nilsson
Svaide Roma SOK
64:0918:35Silver
41
Britt-Marie Andersson
Falkenbergs OK
64:2718:53Silver
42
Helene Söderlund
IFK Moras OK
64:4319:09Silver
43
Maria Brodin
OK Tyr
65:0119:27Silver
44
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
65:1919:45Silver
45
Linn Pettersson
Tullinge SK
66:0820:34Silver
46
Maria Schmiterlöw
Hjobygdens OK
66:2220:48Silver
46
Monica Olsson
Munkedals SOK
66:2220:48Silver
48
Elin Karlsson
Attunda OK
66:2620:52Silver
49
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
67:0821:34Silver
50
Sanna Eriksson
IF Rigor
67:2221:48Silver
51
Therese Ljungberg
OK Skärmen
67:2521:51Silver
52
Anna Viberth
Bromma-Vällingby SOK
67:3522:01Silver
53
Frida Arnesson
Alvesta SOK
67:3622:02Silver
54
Emelie Bengtsson
Tormestorps IF
68:0222:28Silver
55
Hanna Albertsson
Midälva OK
68:2322:49Silver
56
Ida Åhlin
OK Hällen
68:2622:52Silver
57
Linnéa Nordin
Sidensjö IK
68:4423:10Silver
58
Emma Wretman
Midälva OK
68:4723:13Silver
59
Ingrid Blombäck
Långhundra IF
69:2423:50Silver
60
Emma Johansson
Tierps SOK
69:5624:22Silver
61
Camilla Söderstedt
IFK Moras OK
70:3525:01Brons
62
Fredrika Vångell
Linköpings OK
70:5425:20Brons
63
Elin Dölerud
Kils OK
71:0225:28Brons
64
Ronja Andersson
Tenhults SOK
71:2225:48Brons
65
Sandra Wassblad
Uddevalla OK
71:2425:50Brons
66
Elin Svensson
Trollhättans SOK
71:2625:52Brons
67
Ellen Albinsson
Bredaryds SOK
71:4026:06Brons
68
Elin Östlund
Härnösands OK
72:4927:15Brons
69
Sara Rapp
IFK Moras OK
73:3027:56Brons
70
Maria Edenbrandt
Malmö OK
73:5928:25Brons
71
Elin Folkesson-Blom
OK Älme
76:0030:26Brons
72
Linnea Ewö
OK Orion
76:0330:29Brons
73
Maria Wallgren
Selånger SOK
77:2931:55Brons
74
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
77:3031:56Brons
75
Kajsa Axin
Hagaby GOIF
77:3131:57Brons
76
Malin Andersson
IK Ymer
77:3732:03Brons
77
Lisa Lindblom
OK Sydjämten
77:5332:19Brons
78
Mia Grönqvist
Svaide Roma SOK
78:2032:46Brons
79
Therese Fredman
Hestra IF
78:5633:22Brons
80
Sofie Ahlin
Hjobygdens OK
79:1433:40Brons
81
Maria Arvidsson
Göteborg-Majorna OK
79:3934:05Brons
82
Louise Hildenborg
Stora Sundby GOIF
82:4537:11Järn
83
Linnea Segerstedt
Piteå IF
83:1237:38Järn
84
Maria Åhlund
OK Klemmingen
84:1938:45Järn
85
Karin Andersson
FK Boken
85:0239:28Järn
86
Sara Hägglund
OK Hammaren
85:2939:55Järn
87
Ida Nordin
Vingåkers OK
87:4542:11Järn
88
Linda Nilsson
Kristinehamns OK
88:2442:50Järn
89
Karin Höök
Arboga OK
89:5644:22Järn
90
Stina Häggström
Litsbygdens SK
90:4045:06Järn
91
Anna Hulander
Ulricehamns OK
91:5746:23Järn
92
Elin Häggström
Vittjärvs IK
92:4247:08Järn
93
Jonna Engström
Lerums SOK
94:4649:12Järn
94
Ingela Smedenmark
Ronneby OK
95:0449:30Järn
95
Ingrid Mattsson
Sundsvalls OK
95:3850:04Järn
96
Anja Nylander
Härlövs IF
96:0550:31Järn
97
Marie Jinnemo
Hjärnarps GH OL
97:2351:49Järn
98
Linnea Krylén
Litsbygdens SK
97:4452:10Järn
99
Maria Rost
Alfta-Ösa OK
98:4753:13Järn
100
Jennie Kollberg
Södertälje-Nykvarn Orientering
101:2155:47Järn
101
Stella Korsgren
OK Linné
103:5258:18Järn
Kristin Kensby
OK Tyr
Ej godkänd
Karin Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
Matilda Andersson
OK Kåre
Ej godkänd
Elin Andersson
OK Kroppefjäll
Ej godkänd
Josefin Dahlsten
Eksjö SOK
Ej godkänd
Maria Jönsson
OK Kontinent
Ej godkänd
 
H16 0 meter113 startande, 99 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henric Fröberg
GOIF Tjalve
41:510:00Mästare
2
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
42:420:51Mästare
3
Lars Johansson
IFK Moras OK
43:161:25Mästare
4
Tomas Reibring
Nyköpings OK
43:261:35Mästare
5
Mikael Kristensson
OK Torfinn
43:542:03Mästare
6
Thomas Carlsson
Malungs OK Skogsmårdarna
44:242:33Mästare
7
Johan Eriksson
Gävle OK
44:472:56Mästare
8
Johan Andersson
Järla IF OK
44:583:07Mästare
9
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
45:193:28Mästare
10
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
45:514:00Mästare
11
Erik Boström
Järla IF OK
46:334:42Mästare
12
Anders Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
46:394:48Mästare
13
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
46:434:52Mästare
14
Martin Sundlöf
Gävle OK
47:055:14Elit
15
Anton Sjöholm
Mullsjö SOK
47:215:30Elit
16
Daniel Attås
OK Tisaren
47:355:44Elit
17
Olle Karlsson
Tullinge SK
47:505:59Elit
18
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
48:537:02Elit
19
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
48:557:04Elit
20
Jacob Lindstam
Sol Tranås
48:587:07Elit
21
Erik Sundbäck
Åmotfors OK
49:047:13Elit
22
Fredrik Holgersson
Snättringe SK
50:128:21Elit
23
Ola Nyberg
OK Pan-Kristianstad
50:418:50Elit
24
Karl Levin
OK Tyr
51:129:21Guld
25
Henrik Bagge Johansson
OK Skärmen
51:169:25Guld
26
Erik Amberg
Järla IF OK
52:2710:36Guld
27
Fredrik Lundagårds
Alfta-Ösa OK
52:4110:50Guld
28
Erik Blomberg
Nyköpings OK
52:4410:53Guld
29
Filip Johansson
OK Tyr
52:4510:54Guld
30
Daniel Mauritzon
IF Hagen
52:5911:08Guld
31
Patrik Lind
Ärla IF
53:0211:11Guld
32
Oscar Arman
Nyköpings OK
53:0711:16Guld
33
Markus Johansson
IFK Göteborg
53:2711:36Guld
34
Johannes Eklund
Rånäs OK
53:4911:58Guld
35
Simon Elgsten
Eksjö SOK
54:0912:18Guld
36
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
54:1112:20Guld
37
Björn Löfroth
Eskilstuna OL
54:1712:26Guld
37
Johan Silvemark
Dalaportens OL
54:1712:26Guld
39
Christopher Mollén
OK Denseln
54:3012:39Guld
40
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
55:3413:43Silver
41
Peter Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
56:0514:14Silver
42
Ola Nilsson
OK Gisle
56:2514:34Silver
43
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
56:3814:47Silver
44
Max Andersson
OK Klemmingen
56:4114:50Silver
45
Mattias Killander
Hästveda OK
57:1115:20Silver
46
Daniel Persson
Skogslöparna
57:1215:21Silver
47
Oscar Henriksson
Jönköpings OK
57:1315:22Silver
48
Mattias Jonsson
Nybro OK
57:2615:35Silver
49
Johan Knubbe
Markbygdens OK
58:1116:20Silver
50
Fredrik Grann
Arboga OK
59:0517:14Silver
51
Tobias Johansson
OK Skogshjortarna
59:3117:40Silver
52
Peter Stenbeck
Halmstad OK
59:3717:46Silver
53
Joel Ericsson
Haninge SOK
59:4917:58Silver
54
Viktor Norell
Söders-Tyresö
59:5618:05Silver
55
Anders Ohlsson
Tullinge SK
60:2818:37Silver
56
Emanuel Winblad
Linköpings OK
61:0319:12Silver
57
Tobias Nilsson
Svaide Roma SOK
61:0919:18Silver
58
Niklas Olsson
Täby OK
61:3119:40Silver
59
Erik Paulsson
Snättringe SK
61:3919:48Silver
60
Jon Eklund
IK Jarl Rättvik
61:5220:01Silver
61
Robin Westerlund
Täby OK
62:2820:37Silver
62
Petter Eckermark
OK Landehof
62:3120:40Silver
63
Daniel Erlandsson
OK Skogsfalken
63:1121:20Silver
64
Karl Lemoine
Gävle OK
63:2521:34Silver
65
Arvid Pettersson
Tjällmo-Godegårds OK
64:1522:24Brons
66
Pär Westerlund
Midälva OK
65:0923:18Brons
67
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
65:1023:19Brons
68
Daniel Nordebo
Älvsby IF OK
65:1323:22Brons
69
Erik Skaar
Ryda SK
65:1623:25Brons
70
Jonatan Bylars
Forsa OK
65:2723:36Brons
70
Ruben Svartholm
Gammelstads IF
65:2723:36Brons
72
Simon Lindberg
Västerås SOK
65:3823:47Brons
73
Hjalmar Hurtig
Tjällmo-Godegårds OK
66:1824:27Brons
74
Joakim Millegård
Sävedalens AIK
66:2624:35Brons
75
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:3424:43Brons
76
Patrik Karlsson
Växjö OK
67:0125:10Brons
77
Henrik Svilling
FK Vittus
67:1725:26Brons
78
Erik Pettersson
Jönköpings OK
67:2425:33Brons
79
Håkan Pettersson
OK Djerf
67:2625:35Brons
80
David Holmström
OK Roslagen
67:4425:53Brons
80
Erik Pettersson
Visborgs OK
67:4425:53Brons
82
Erik Lissel
OK Tisaren
68:4326:52Brons
83
Tobias Berg
IFK Hedemora OK
69:0127:10Brons
84
Marcus Johansson
OK Gisle
69:1427:23Brons
85
Henrik Sagen
Vallentuna-Össeby OL
69:2127:30Brons
86
Simon Larsson
Markbygdens OK
70:4628:55Brons
87
Anders Olby
Västerås SOK
72:1730:26Brons
88
Göran Karlsson
Umeå OK
73:4631:55Brons
88
Erik Söderholm
Litsbygdens SK
73:4631:55Brons
90
Patrik Johansson
Kexholms SK
73:5832:07Brons
91
Fredrik Nilsson
OK Torfinn
75:4533:54Järn
92
Eddie Persson
Ystads OK
77:0035:09Järn
93
Lasse Ericsson
OK Orion
77:3635:45Järn
94
Anders Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
77:4935:58Järn
95
Andreas Johansson
OK Tisaren
81:2939:38Järn
96
Samuel Yngve
OK Kontinent
83:5442:03Järn
97
Markus Nilsson
OK Nackhe
87:0845:17Järn
98
Henrik Lundqvist
OK Gynge
88:3346:42Järn
99
André Kingstedt
Hässleholms OK
94:2952:38Järn
Johan Nilsson
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
Erik Dahlqvist
Storviks IF
Ej godkänd
Niklas Hallebro
OK Klemmingen
Ej godkänd
Erik Rönnestrand
Frösö IF
Ej godkänd
Anders Lundin
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Johan Olausson
OK Orion
Ej godkänd
Jon Karlsson
IFK Moras OK
Ej godkänd
Andreas Argårds
IFK Moras OK
Ej godkänd
Robin Braaf
IK Uven
Ej godkänd
Erik Skoglund
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Simon Jacobsson
Långhundra IF
Ej godkänd
Lukas Gustavsson
Linköpings OK
Ej godkänd
Mattias Nilsson
Midälva OK
Ej godkänd
Emil Edin
Sidensjö IK
Ej godkänd
 
D15 0 meter106 startande, 99 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Jonsson
Midälva OK
37:460:00Mästare
2
Lina Sundqvist
OK Kåre
39:492:03Mästare
3
Elin Pettersson
Täby OK
39:542:08Mästare
4
Tina Eriksson
Järfälla OK
40:322:46Mästare
5
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
43:215:35Elit
6
Caroline Gustafsson
IF Hagen
44:106:24Elit
7
Karin Persson
Hagaby GOIF
44:206:34Elit
8
Julia Thorén
Eksjö SOK
44:296:43Elit
9
Elin Vedin
Midälva OK
44:597:13Elit
10
Elin Stridfeldt
Järfälla OK
45:427:56Elit
11
Amanda Almén
Linköpings OK
45:508:04Elit
12
Emma Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
45:518:05Elit
13
Josefine Lindberg
OK Denseln
47:439:57Guld
14
Ulrica Fransson
Motala AIF OL
47:5010:04Guld
15
Kristin Boman
SOK Viljan
48:0310:17Guld
16
Elin Pramlid
OK Klemmingen
48:1710:31Guld
17
Elsa Jansson
Främmestads IK
49:0711:21Guld
18
Elin Graneland
Malungs OK Skogsmårdarna
49:1011:24Guld
19
Malin Welén
Hallstahammars OK
49:1311:27Guld
20
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
49:1411:28Guld
21
Anna Svärd
IFK Enskede
49:1511:29Guld
22
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
50:1612:30Silver
23
Caroline Nicolas
KFUM Örebro OK
50:3212:46Silver
24
Agnes Söderlund
Tormestorps IF
50:4312:57Silver
25
Stina Lord
SOK Viljan
50:4813:02Silver
26
Therese Sahlin
Midälva OK
51:0913:23Silver
27
Siri Henriksson
Uddevalla OK
51:2513:39Silver
28
Stina Walheim
Robertsfors IK
51:5314:07Silver
29
Emmie Christoferson
Tormestorps IF
52:1714:31Silver
30
Stina Wåhlberg
OK Kåre
52:5015:04Silver
31
Sofia Larsson
Hestra IF
53:1815:32Silver
32
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
53:2315:37Silver
33
Anna Månsson
OK Löftan
53:5016:04Silver
34
Helena Isaksson
OK Löftan
54:1416:28Silver
35
Linnea Börjars
Kils OK
54:3416:48Silver
36
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
55:1517:29Silver
37
Joanna Larsson
Bredareds IF
55:1717:31Silver
38
Kristin Karlsson
Finspångs SOK
55:2917:43Silver
39
Therese Bentevik
Nyköpings OK
56:1318:27Silver
40
Johanna Karlsson
Katrineholms OK
56:1418:28Silver
41
Natalie Stiglund
OK Hällen
56:1818:32Silver
42
Pernilla Rosberg
OK Gisle
56:2918:43Silver
43
Sofia Carlsson
Västerås SOK
56:4919:03Silver
44
Ida Olsson
OK Orion
56:5719:11Silver
45
Johanna Lidström
OK Landehof
57:5520:09Silver
46
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
58:0420:18Brons
47
Kristin Lundgren
Köping-Kolsva OK
58:0620:20Brons
48
Linnea Järnström
Långhundra IF
58:3020:44Brons
49
Kristin Hägglund
Västerbergslagens OL
58:3820:52Brons
50
Karin Sandström
Umeå OK
58:3920:53Brons
51
Sofia Ericson
Åmåls OK
58:4120:55Brons
52
Elin Fransson
Stora Tuna OK
59:1821:32Brons
53
Sanna Wästholt
Forsa OK
59:4221:56Brons
54
Malin Eriksson
Umeå OK
59:4722:01Brons
55
Martina Petersson
Burseryds IF
59:5322:07Brons
56
Sara Davidsson
Anderstorps OK
61:1723:31Brons
57
Kristin Ander
OK Landehof
61:5724:11Brons
58
Johanna Lännevall
OK Roslagen
62:1024:24Brons
59
Moa Svensson
Tibro OK
62:4124:55Brons
60
Anna Hall
Järla IF OK
62:5725:11Brons
61
Sofia Engström
Almby IK
63:3025:44Brons
62
Kajsa Waldemarsson
OK Nackhe
64:5527:09Brons
63
Maja Nilsson
Stora Tuna OK
66:5529:09Brons
64
Marie Pettersson
OK Djerf
67:3129:45Järn
65
Emma Eriksson
IF Thor
68:1030:24Järn
66
Sofie Videhall
Gammelstads IF
68:2330:37Järn
67
Petra Kopp
Söders-Tyresö
69:1131:25Järn
68
Emma Lindgren
Visborgs OK
69:3631:50Järn
69
Elena Orrlöv
Frölunda OL
69:5132:05Järn
70
Linn Rönnols
Täby OK
69:5432:08Järn
71
Erica Ek
Lunds OK
70:0132:15Järn
72
Eva-Maj Johansson
Surahammars SOK
70:3932:53Järn
73
Evelina Svensson
OK Torfinn
71:5434:08Järn
74
Helena Åkerdahl
Sundsvalls OK
72:1934:33Järn
75
Sara Dahlberg
GOIF Tjalve
72:2534:39Järn
76
Anna Sjölander
OK Hällen
72:2834:42Järn
77
Emma Karlsson
OK Skogsfalken
73:1435:28Järn
78
Karin Bäck
OK Djerf
73:2035:34Järn
79
Malin Winblad
Rehns BK
73:2535:39Järn
80
Karin Hedberg
OK Linné
74:2936:43Järn
81
Louise Borg
FK Åsen
74:3436:48Järn
82
Alma Buer
IF Hallby
74:4837:02Järn
83
Jenny Adolfsson
Lerums SOK
74:5937:13Järn
83
Cecilia Kjellman
Kils OK
74:5937:13Järn
85
Malin Sundqvist
Tullinge SK
75:4337:57Järn
86
Ulrika Nygren
FK Boken
78:3240:46Järn
87
Tina Näslund
OK Nolaskogsarna
78:3340:47Järn
88
Helena Olsson
OK Hammaren
79:2241:36Järn
89
Emelie Genarp
IFK Lidingös Skid o OK
81:0343:17Järn
90
Ida Bohlin
Åmåls OK
81:3643:50Järn
91
Linn Wibell Kähäri
Västerbergslagens OL
82:3344:47Järn
92
Marie Johansson
OK Tranan
83:2045:34Järn
93
Sanna Söderlind
Bredaryds SOK
85:4247:56Järn
94
Astrid Grenmyr
OK Nipan
85:5048:04Järn
95
Marie Rönngård
OK Alehof
87:0549:19Järn
96
Ida Bodin
Hägglunds IoFK
89:4551:59Järn
97
Sara Bergström
IFK Umeå
94:0856:22Järn
98
Marie Palmgren
Helsingborgs SOK
98:1960:33Järn
99
Malin Johansson
Stigmännen Karlshamns OK
100:0862:22Järn
Sofia Carlsson
Tenhults SOK
Ej godkänd
Annika Järnström
Långhundra IF
Ej godkänd
Emma Sundling
Midälva OK
Ej godkänd
Anna Brodin
OK Kontinent
Ej godkänd
Anna Ordqvist
Kils OK
Ej godkänd
Kristina Nordebo
Älvsby IF OK
Ej godkänd
Elin Skarin
Stora Tuna OK
Ej godkänd
 
H15 0 meter113 startande, 103 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Aronsson
OK Tisaren
35:020:00Mästare
2
Timo Sild
OK Triangeln
37:132:11Mästare
3
Rickard Rosgren
OK Njudung
40:445:42Elit
4
Erik Liljequist
OK Älme
41:356:33Elit
5
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
41:466:44Elit
6
Pelle Engstrand
Rehns BK
41:516:49Elit
7
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
42:147:12Elit
8
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
43:218:19Elit
9
Emil Kalered
Skogspojkarnas OK
43:378:35Elit
10
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
43:408:38Elit
11
Jonatan Westlund
OK Tyr
45:1710:15Guld
12
Emil Johansson
OK Tisaren
45:4510:43Guld
13
David Lundsten
Vittjärvs IK
45:5510:53Guld
14
Oskar Lundberg
Dalaportens OL
46:0511:03Guld
15
Linus Lauri
OK Tisaren
46:3811:36Guld
16
Björn Norman
KFUM Örebro OK
47:0011:58Guld
17
Olle Olofsson
Rehns BK
47:2912:27Silver
18
Emil Andersson
Ärla IF
47:3112:29Silver
19
Joel Lännevall
OK Roslagen
47:5412:52Silver
20
Mats Johnsson
Sundsvalls OK
48:1613:14Silver
21
Daniel Edlund
OK Nolaskogsarna
48:2213:20Silver
22
Martin Axeen
Linköpings OK
48:3613:34Silver
23
Petter Mattsson
IK Uven
49:3814:36Silver
24
Erik Memmi
Halmstad OK
50:1515:13Silver
25
Dennis Hansson
OK Orion
50:2715:25Silver
26
Stefan Jadnert
Malungs OK Skogsmårdarna
51:2716:25Silver
27
Erik Pettersson
Nyköpings OK
51:4316:41Silver
28
Robert Rensgard
OK Renen
52:4417:42Silver
29
Anton Tynong
Gävle OK
52:5517:53Silver
30
Teodor Peterson
IFK Umeå
53:1918:17Silver
31
Anton Östlin
Linköpings OK
53:4618:44Silver
31
Simon Andersson
Forsa OK
53:4618:44Silver
31
Benjamin Edlund
IK Ymer
53:4618:44Silver
34
Emil Backlund
Dalaportens OL
54:1119:09Silver
35
Niclas Carlsson
OK Tyr
54:2819:26Silver
36
Jens Dahlstrand
Lerums SOK
54:4119:39Silver
37
Erik Wallin
IF Thor
54:4619:44Silver
38
Calle Grape
Stora Tuna OK
54:5019:48Silver
39
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
54:5619:54Silver
40
Rasmus Leo
Bredaryds SOK
55:0220:00Brons
41
Mikael Cassel
Halmstad OK
55:0720:05Brons
42
Simon Freij
Nyköpings OK
55:1320:11Brons
43
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
55:2220:20Brons
44
Jonas Lundgren
Stora Tuna OK
56:0621:04Brons
45
Sebastian Jogby
OK Pan-Kristianstad
56:2521:23Brons
46
Joakim Ekedahl
Tolered-Utby Ol-klubb
56:2621:24Brons
47
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
56:3221:30Brons
47
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
56:3221:30Brons
49
Olof Krantz
IK Gandvik
56:5721:55Brons
50
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
57:0822:06Brons
51
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
57:3522:33Brons
52
Claes Yngve
IK Hakarpspojkarna
57:5222:50Brons
53
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
58:2423:22Brons
54
Martin Carlsson
Skattkärrs IF
58:3523:33Brons
55
Jens Öström
OK Tyr
58:3623:34Brons
56
Anton Svanberg
OK Löftan
58:3923:37Brons
57
Daniel Axelsson
Vänersborgs SK
58:5223:50Brons
58
Erik Jonsson
Hestra IF
59:2024:18Brons
59
Anton Udd
Markbygdens OK
59:2424:22Brons
60
Andreas Lundsten
Vittjärvs IK
59:5124:49Brons
61
Oscar Ivarsson
Hestra IF
59:5924:57Brons
62
Daniel Wikfors
OK Österåker
60:0024:58Brons
63
Mikael Andersson
OK Skogshjortarna
60:2025:18Brons
64
Rasmus Dahlström
Söders-Tyresö
60:5325:51Brons
65
Joel Berglund
Järfälla OK
62:0227:00Brons
66
Niklas Hillgren
OK Österåker
62:4827:46Brons
67
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
62:5527:53Brons
68
Marcus Andersson
Idefjordens SK
63:1728:15Brons
69
Oskar Eklöf
IK Ymer
63:5628:54Brons
70
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
64:1829:16Järn
71
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
64:2029:18Järn
72
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
64:2129:19Järn
73
Mattias Nilsson
OK Alehof
64:2629:24Järn
74
Johan Wikström
OK Tyr
64:3129:29Järn
75
Emil Hyttinen
Eskilstuna OL
64:3429:32Järn
76
Robin Westesson
OK Kontinent
64:4729:45Järn
77
Dominique Egli
Söders-Tyresö
64:5929:57Järn
78
Petter Eriksson
OK Rodhen
65:2130:19Järn
78
Martin Hansson
Arboga OK
65:2130:19Järn
80
Tom Olausson
OK Orion
65:4830:46Järn
81
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
66:4831:46Järn
82
Adam Hallström
Visborgs OK
66:5731:55Järn
83
David Modig
OK Alehof
67:0031:58Järn
84
John Bäckström
OK Enen
67:2632:24Järn
85
Anton Odbro
Ulricehamns OK
69:1334:11Järn
86
Anders Bergman
IK Uven
69:2634:24Järn
87
Jonas Gustafsson
Sol Tranås
71:3036:28Järn
87
Gustav Nordström
Gävle OK
71:3036:28Järn
89
Patrik Lindeberg
Skåneslättens OL
72:3937:37Järn
90
Christofher Ramström
Strängnäs-Malmby OL
73:0338:01Järn
91
Mattias Andersson
OK Tisaren
73:2038:18Järn
92
Jonas Bergman
Midälva OK
73:4538:43Järn
93
Björn Andersson
Midälva OK
75:1140:09Järn
94
Fredrik Jönsson
OK Kontinent
75:2840:26Järn
95
David Levander
Täby OK
76:0241:00Järn
96
Niclas Sahlin
Vänersborgs SK
76:5541:53Järn
97
Stefan Larsson
Bredaryds SOK
77:1042:08Järn
98
Samuel Andersson
IK Gandvik
77:2642:24Järn
99
Simon Hannus
Midälva OK
79:3344:31Järn
100
Jonas Johansson
Tibro AIK SOK
82:1047:08Järn
101
Christoffer Olander
Rotebro IS OK
84:3949:37Järn
102
Sebastian Andersson
Sundsvalls OK
105:1070:08Järn
103
Jimmy Andersson
OK Kullingshof
123:3788:35Järn
Emil Hägglund
OK Nolaskogsarna
Ej godkänd
Thor Bengtsson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Edvin Lindmark
Skarpnäcks OL
Ej godkänd
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Robert Forsstedt
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Martin Johansson
Hallstahammars OK
Ej godkänd
Olof Nilsson
Ronneby OK
Ej godkänd
Andreas Nordfors
Stora Tuna OK
Ej godkänd
Stefan Karlsson
Hjobygdens OK
Ej godkänd
Mattias Knutsson
Lessebo OK
Ej godkänd