Ungdoms-SM

2007-09-16

Arrangör: Visborgs OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
459
Form:
Individuell
Startande:
449
Distans:
Lång
Fullföljande:
438
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 6170 meter111 startande, 106 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Martinsson
OK Tyr
43:046:590:00Mästare
2
Linn Bränneby
OK Kolmården
44:467:151:42Mästare
3
Johanna Olsson
Täby OK
45:467:252:42Mästare
4
Maria Nordström
Gävle OK
45:587:272:54Mästare
5
Frida Nilsson
FK Åsen
47:057:384:01Mästare
6
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
47:127:394:08Mästare
7
Sofia Levin
OK Tyr
47:467:454:42Mästare
8
Elna Forsberg
Värend GN OL
48:027:474:58Mästare
9
Ida Lindkvist
OK Denseln
48:217:505:17Mästare
10
Erika Johansson
OK Skogsfalken
48:257:515:21Mästare
11
Johanna Persson
Tullinge SK
48:487:555:44Mästare
12
Malin Sandström
Järla IF OK
48:527:555:48Mästare
13
Ann-Sofie Karlsson
Årsunda IF
49:298:016:25Elit
14
Anna Gustafsson
Jönköpings OK
49:308:016:26Elit
15
Amy Rankka
OK Roxen
49:468:046:42Elit
16
Sofia Eriksson
Stora Tuna OK
50:018:066:57Elit
17
Klara Hall
Järla IF OK
50:098:087:05Elit
18
Lovisa Falk
Hagaby GOIF
50:168:097:12Elit
19
Lise Mortensen
Långhundra IF
50:478:147:43Elit
20
Emma Edejern
Alfta-Ösa OK
51:028:167:58Elit
21
Anna Segersson
OK 64 Torpa
51:058:178:01Elit
22
Maria Nordström
Brunflo IF
51:228:208:18Elit
23
Therese Carlsson
Jönköpings OK
51:518:248:47Elit
23
Ellinor Karlsson
OK Njudung
51:518:248:47Elit
25
Kristin Hylander
Nyköpings OK
51:598:268:55Elit
26
Frida Gustafsson
Jönköpings OK
52:018:268:57Elit
27
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
52:248:309:20Elit
28
Amanda Eklund
Rånäs OK
52:288:309:24Elit
29
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
52:528:349:48Elit
30
Sanna Linsefors
Lunds OK
53:138:3810:09Guld
30
Cajsa Grape
Stora Tuna OK
53:138:3810:09Guld
32
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
53:208:3910:16Guld
33
Sofie Wetter
Arboga OK
53:228:3910:18Guld
34
Louise Markstedt
OK Södertörn
53:308:4010:26Guld
35
Elin Sundqvist
Tullinge SK
53:528:4410:48Guld
36
Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
54:398:5111:35Guld
37
Emelie Hansson
OK Kåre
54:428:5211:38Guld
38
Anette Nyström
OK Nolaskogsarna
54:488:5311:44Guld
39
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
54:538:5411:49Guld
40
Julia Bergström
Nyköpings OK
54:598:5511:55Guld
41
Frida Emanuelsson
Domnarvets GOIF
55:018:5511:57Guld
42
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
55:028:5511:58Guld
43
My Westlund
OK Tyr
55:268:5912:22Guld
44
Anna Birkestål
Köping-Kolsva OK
55:419:0112:37Guld
45
Sara Rensgard
OK Renen
55:429:0212:38Guld
46
Lovisa Larsson
Hagaby GOIF
55:439:0212:39Guld
47
Malin Eriksson
Tierps SOK
56:209:0813:16Guld
48
Johanna Mikkelä
OK Hedströmmen
56:389:1113:34Guld
49
Caroline Edlund
OK Nolaskogsarna
56:409:1113:36Guld
50
Lisa Larsson
Bredareds IF
56:469:1213:42Guld
51
Lovisa Wåhlander
Linköpings OK
57:019:1413:57Guld
52
Beatrice Gustavsson
OK Bävern
57:089:1614:04Guld
53
Sara Skyggeson
OK Nackhe
57:199:1714:15Guld
54
Lovisa Onsbring Gustafson
Eskilstuna OL
57:429:2114:38Guld
55
Emilie Cedervärn
Ulricehamns OK
58:019:2414:57Silver
56
Ann-Sofie Larsson
Örkelljunga FK
58:089:2515:04Silver
57
Linnea Nilsson
OK Linné
58:239:2815:19Silver
58
Sara Johansson
Bredaryds SOK
58:339:2915:29Silver
59
Emma Bergman
Stigmännen Karlshamns OK
58:489:3215:44Silver
60
Lovisa Persson
Laxå OK
59:069:3516:02Silver
61
Kristin Löf
IK Hakarpspojkarna
59:469:4116:42Silver
62
Caroline Lennartsson
OK Skogsstjärnan
60:039:4416:59Silver
62
Anna Kvick
Forsa OK
60:039:4416:59Silver
64
Linnéa Wiking
OK Kåre
60:169:4617:12Silver
65
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
61:039:5417:59Silver
66
Carin Rosander
Finspångs SOK
61:149:5518:10Silver
67
Therese Hansen
FK Boken
61:169:5618:12Silver
68
Elin Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
61:299:5818:25Silver
69
Jenny Furusköld
IK Gandvik
61:4210:0018:38Silver
70
Pernilla Blom
Rehns BK
61:4710:0118:43Silver
71
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
62:1310:0519:09Silver
72
Sandra Burén
Köping-Kolsva OK
62:2510:0719:21Silver
73
Cajsa Banck
IF Hagen
62:4910:1119:45Silver
74
Sara Karlsson
OK Skogsstjärnan
62:5610:1219:52Silver
75
Bente Rost
Alfta-Ösa OK
63:1810:1620:14Silver
76
Ylva Wängdahl
OK Gipen
63:2510:1720:21Silver
77
Karin Håkansson
OK Gränsen
63:3110:1820:27Silver
78
Marika Lindahl
OK Milan
64:1710:2521:13Silver
79
Johanna Nilsson
Falköpings AIK OK
64:2210:2621:18Silver
80
Lisa Kalered
Skogspojkarnas OK
64:2410:2621:20Silver
81
Veronika Aspvall
Ronneby OK
64:4110:2921:37Silver
82
Sofie Söderblom
Ätrans IF
65:1510:3522:11Silver
83
Amanda Hallén
Trollhättans SOK
65:1810:3522:14Silver
84
Emma Andersson
Ulricehamns OK
66:2810:4623:24Silver
85
Linda Norén
Arvidsjaurs OK
66:3210:4723:28Silver
86
Hanna Westerberg
Göteborg-Majorna OK
66:4210:4923:38Silver
87
Pernilla Petersson
Burseryds IF
66:4310:4923:39Silver
88
Julia Kvarnberg
Svaide Roma SOK
67:0310:5223:59Brons
89
Julia Olesund
OK Landehof
67:0810:5324:04Brons
90
Sofie Hansen
FK Boken
68:0811:0325:04Brons
91
Johanna Blomberg
Göteborg-Majorna OK
68:5111:1025:47Brons
92
Anna Håkansson
OK Kolmården
69:1211:1326:08Brons
93
Alexandra Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
69:1711:1426:13Brons
94
Siri Englund
Sundsvalls OK
69:2111:1426:17Brons
95
Beatrice Köhler
Tullinge SK
70:2911:2527:25Brons
96
Anna Sjöström
OK Kompassen
71:2011:3428:16Brons
97
Malin Pettersson
Södertälje-Nykvarn Orientering
72:3611:4629:32Brons
98
Lisa Andersson
Ryda SK
72:4611:4829:42Brons
99
Linnea Burén
IK Ymer
73:1211:5230:08Brons
100
Linn Johansson
OK Ravinen
74:5312:0831:49Brons
101
Elin Thuresson
Burseryds IF
75:2512:1332:21Brons
102
Kajsa Winberg
Stenungsunds OK
77:4112:3534:37Brons
103
Linnéa Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
78:1612:4135:12Järn
104
Evelina Bengtsson
OK Tyringe
81:5213:1638:48Järn
105
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
82:3913:2439:35Järn
106
Ingrid Wadman
Göteborg-Majorna OK
83:0413:2840:00Järn
Linnea Johansson
IK Dran
Ej godkänd
Ronja Arvidsson
Ringsjö OK
Ej godkänd
Elina Reiver
Bodafors OK
Ej godkänd
Christina Løvald Hellberg
Täby OK
Ej godkänd
Anna Åhman
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H16 6800 meter115 startande, 113 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Ridefelt
OK Linné
35:125:110:00Mästare
2
Anton Sjökvist
Stora Tuna OK
40:185:565:06Elit
3
Gustav Eriksson
Stora Tuna OK
40:215:565:09Elit
4
Joakim Svensk
Stora Tuna OK
40:325:585:20Elit
5
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
40:456:005:33Elit
6
Christian Tingström
OK Klemmingen
41:206:056:08Elit
7
Simon Hedlund
Köping-Kolsva OK
41:526:096:40Elit
8
Viktor Öhlén
Surahammars SOK
42:026:116:50Elit
9
Oskar Nordmark
Järfälla OK
42:126:127:00Elit
10
Linus Karlsson
Filipstadsbygdens OK
42:456:177:33Elit
11
Jakob Enmark
Gävle OK
43:196:228:07Elit
12
Christoffer Westblad
Leksands OK
43:316:248:19Elit
13
Henning Hall
Nyköpings OK
43:456:268:33Elit
14
Oscar Andersson
Stora Tuna OK
44:006:288:48Elit
15
Christian Kollberg
Järla IF OK
44:136:309:01Guld
16
Oskar Höglund
Motala AIF OL
44:196:319:07Guld
17
Ola Grankvist
Täby OK
44:246:329:12Guld
18
Christoffer Ekman
OK Hällen
44:416:349:29Guld
19
Adam Karlsson
Hagaby GOIF
45:076:389:55Guld
20
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
45:096:389:57Guld
21
Petter Samuelsson
OK 64 Torpa
45:126:3910:00Guld
22
Felix Larsson
OK Skogsfalken
45:196:4010:07Guld
23
Carl Sundelius
Järfälla OK
45:326:4210:20Guld
24
Niklas Olsson
Rävetofta OK
45:376:4310:25Guld
25
Jacob Nilsson
Stora Tuna OK
45:416:4310:29Guld
26
Tim Sundbüe
Strängnäs-Malmby OL
46:046:4610:52Guld
27
Martin Sand
OK Tisaren
46:136:4811:01Guld
28
Oscar Carlsson
Eksjö SOK
46:266:5011:14Guld
29
Viktor Antonsson
Vimmerby OK
46:476:5311:35Guld
30
Tim Bjärengren
OK Hällen
47:006:5511:48Guld
31
Emil Kretz
OK Ravinen
47:186:5712:06Silver
32
Oscar Riis
Gamleby OK
47:296:5912:17Silver
33
Linus Falk
Ulricehamns OK
47:597:0312:47Silver
34
Victor Karlsson
Järla IF OK
48:027:0412:50Silver
35
Måns Sandgren
OK Orion
48:057:0412:53Silver
36
Magnus Jonsson
Midälva OK
48:077:0512:55Silver
37
Daniel Wikström
OK Tyr
48:187:0613:06Silver
38
Niklas Henriksson
Gammelstads IF
48:267:0713:14Silver
39
Mikael Lundstedt
Sundsvalls OK
48:317:0813:19Silver
40
Johan Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
48:327:0813:20Silver
41
Rasmus Schurmann
Hylte OK
48:537:1113:41Silver
42
Mikael Anttila-Eriksson
Länna IF
49:027:1313:50Silver
43
Albert Skaar
Ryda SK
49:077:1313:55Silver
44
Pontus Lindqvist
OK Njudung
49:217:1514:09Silver
45
Johan Peterson
Hagaby GOIF
49:277:1614:15Silver
46
Hannes Haglund
Leksands OK
49:317:1714:19Silver
47
Marcus Ramström
Strängnäs-Malmby OL
49:377:1814:25Silver
48
Johan Kristensson
OK Torfinn
49:397:1814:27Silver
49
John Persson
OK Alehof
49:417:1814:29Silver
50
Daniel Persson
Hagaby GOIF
49:427:1914:30Silver
50
Gustav Åhrén
Motala AIF OL
49:427:1914:30Silver
52
Axel Roos Hansson
Täby OK
49:457:1914:33Silver
53
Magnus Björk
OK Borgen
49:467:1914:34Silver
54
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
49:507:2014:38Silver
55
Johan Norberg
Gamleby OK
50:017:2114:49Silver
56
Daniel Martinsson
OK Kroppefjäll
50:137:2315:01Silver
57
Niklas Fries
Umeå OK
50:337:2615:21Silver
58
Markus Krona
OK Skogshjortarna
50:527:2915:40Silver
59
Magnus Lundahl
Alvesta SOK
50:557:2915:43Silver
59
Mathias Johansson
KFUM Örebro OK
50:557:2915:43Silver
61
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
50:567:2915:44Silver
62
Niklas Österlund
IK Ymer
51:067:3115:54Silver
63
Eric Randau
IK Hakarpspojkarna
51:097:3115:57Silver
64
Joakim Johansson
FK Friskus-Varberg
51:207:3316:08Silver
65
Anton Österblad
FK Boken
51:237:3316:11Silver
66
Mikael Andersson
IF Rigor
51:317:3516:19Silver
67
Johan Allard
Tjällmo-Godegårds OK
51:347:3516:22Silver
68
Anton Sundin
Strängnäs-Malmby OL
52:037:3916:51Silver
69
Björn Gabrielsson
Korsnäs IF OK
52:137:4117:01Silver
70
Michael Refors
Järla IF OK
52:157:4117:03Silver
71
Theo Odenryd
Järbo OK
52:187:4117:06Silver
72
Dag Stridh
OK Gipen
52:217:4217:09Silver
73
Alexander Moberg
OK Tyr
52:357:4417:23Silver
74
Nils Spetz
Ulricehamns OK
53:277:5218:15Silver
75
Erik Fernlund
Säterbygdens OK
53:337:5318:21Silver
76
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
53:387:5318:26Silver
77
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
53:537:5518:41Silver
78
Erik Bylund
Svaide Roma SOK
53:587:5618:46Silver
79
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
54:248:0019:12Silver
80
Albin Evertsson
OK Klyftamo
54:468:0319:34Silver
81
Johannes Stenhaug
OK Kompassen
55:528:1320:40Brons
82
Daniel Knutsen
Gävle OK
56:368:1921:24Brons
83
Viktor Lindberg
OK Roslagen
57:018:2321:49Brons
84
Johan Korsman
Umeå OK
57:218:2622:09Brons
85
Daniel Samuelsson
IK Trenne Ullared
57:238:2622:11Brons
86
Fredrik Pajala
OK Renen
58:408:3823:28Brons
87
Daniel Lindgren
Sigtuna OK
58:448:3823:32Brons
88
Fredrik Schmiterlöw
Hjobygdens OK
59:098:4223:57Brons
89
Löfstedt Klas
Stora Tuna OK
59:198:4324:07Brons
90
Tomas Axelson
OK Löftan
59:338:4524:21Brons
90
Simon Börjeson
Ryda SK
59:338:4524:21Brons
92
Martin Delin
Härlövs IF
60:078:5024:55Brons
93
Johan Fröberg
GOIF Tjalve
60:198:5225:07Brons
94
Andreas Ivarsson
Lunds OK
60:228:5325:10Brons
95
Johan Sparrevik
Lerums SOK
60:248:5325:12Brons
96
Gustaf Arnesson
Alvesta SOK
60:428:5625:30Brons
97
Anton Thorstensson
IK Hakarpspojkarna
61:379:0426:25Brons
98
Johan Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
61:399:0426:27Brons
99
Robert Sandberg
OK Roslagen
63:449:2228:32Brons
100
Jakob Segerslätt
Rävetofta OK
65:579:4230:45Järn
101
Axel Torshage
OK Nolaskogsarna
66:179:4531:05Järn
102
Oskar Hektor
Järla IF OK
66:389:4831:26Järn
103
Jesper Ståhl
IS Kullen
67:419:5732:29Järn
104
Jesper Nilsson
Ulricehamns OK
68:2910:0433:17Järn
105
Per Sundholm
OK Nolaskogsarna
68:5410:0833:42Järn
106
Christoffer Andersén
IK Gandvik
69:3810:1434:26Järn
107
Tommy Batz
Skarpnäcks OL
71:1910:2936:07Järn
108
Robert Wetterlöf
OK Tyringe
73:4110:5038:29Järn
109
Björn Larsson-Snygg
Njurunda OK
74:0710:5438:55Järn
110
Johan Englöf
Köping-Kolsva OK
75:0311:0239:51Järn
111
Markus Westerlind
OK Nolaskogsarna
75:4811:0940:36Järn
112
Anton Kööhler
Trollhättans SOK
78:0211:2942:50Järn
113
Niklas Brag Jonsson
IK Gandvik
82:2512:0747:13Järn
Svante Persson
Söderhamns OK
Ej godkänd
Tage Nordberg
Tierps SOK
Ej godkänd
 
D15 5880 meter107 startande, 105 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tove Alexandersson
Stora Tuna OK
40:206:520:00Mästare
2
Josefin Tjernlund
OK Vilse 87
45:127:414:52Mästare
3
Helena Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
45:517:485:31Mästare
4
Elin Månsson
OK Löftan
46:197:535:59Elit
5
Karin E. Gustafsson
Hagaby GOIF
48:058:117:45Elit
6
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
48:238:148:03Elit
7
Marie Spångmyr
Leksands OK
48:468:188:26Elit
8
Filippa Lundberg
Västerås SOK
49:078:218:47Elit
9
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
49:328:259:12Elit
10
Ylva Gunnarsdotter
Tenhults SOK
49:538:299:33Elit
11
Malin Jensen
OK Kontinent
50:308:3510:10Guld
12
Joline Ingelsson
OK Hammaren
50:548:3910:34Guld
13
Sara Jonsson
OK Klyftamo
51:098:4210:49Guld
14
Lisa Andersson
Ärla IF
51:258:4511:05Guld
15
Hanna Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
51:438:4811:23Guld
16
Johanna Johansson
OK Nackhe
51:558:5011:35Guld
17
Matilda Gustafsson
Stora Tuna OK
52:218:5412:01Guld
18
Malin Johansson
Sundsvalls OK
52:358:5712:15Guld
19
Julia Lundquist
Nybro OK
52:498:5912:29Guld
20
Maria Johansson
OK Skärmen
52:559:0012:35Guld
21
Ida Östberg
Stora Tuna OK
53:189:0412:58Guld
22
Sofie Johansson
Midälva OK
53:379:0713:17Guld
23
Amanda Utter
Västerås SOK
53:439:0813:23Guld
24
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
53:569:1013:36Guld
25
Linda Johansson
OK Löftan
54:059:1213:45Silver
26
Sara Lundsten
Vittjärvs IK
54:189:1413:58Silver
27
Anna Lindmark
Skarpnäcks OL
54:469:1914:26Silver
28
Paulina Sjöberg
Njurunda OK
55:049:2214:44Silver
29
Sara Bengtsson
Långhundra IF
55:189:2414:58Silver
30
Sara Nilsson
Skellefteå OK
55:229:2515:02Silver
31
Erika Knutsson
Nybro OK
55:389:2815:18Silver
32
Amanda Leo
Bredaryds SOK
55:409:2815:20Silver
33
Anna Bredfelt
Lunds OK
55:439:2915:23Silver
34
Anette Önerud
OK Ravinen
56:279:3616:07Silver
35
Frida Vesterlund
Robertsfors IK
56:389:3816:18Silver
36
Ida Hylander
Nyköpings OK
56:489:4016:28Silver
37
Klara Alm
Länna IF
57:019:4216:41Silver
38
Emelie Malmberg
IK Uven
57:319:4717:11Silver
39
Emma Jonsson
Forsa OK
57:429:4917:22Silver
39
My Martinsson
OK Tyr
57:429:4917:22Silver
41
Johanna Sarenmark
Leksands OK
57:549:5117:34Silver
42
Julia Lauri
OK Tisaren
57:569:5117:36Silver
43
Louise Perleroth
OK Landehof
57:589:5117:38Silver
44
Maja Pettersson
OK Dacke
58:299:5718:09Silver
45
Lina Persson
OK Kolmården
59:1610:0518:56Silver
46
Erika Hugoson
Nässjö OK
59:1910:0518:59Silver
47
Hanna Axelsson-Meyerson
OK Linné
59:3810:0919:18Silver
48
Carolina Mikaelsdotter
Västerås SOK
59:5010:1119:30Silver
49
Johanna Thunman
OK Linné
60:3510:1820:15Silver
50
Kajsa Hammarström
OK Måsen
60:5110:2120:31Silver
51
Frida Fjellström
KFUM Örebro OK
61:1710:2520:57Silver
52
Therese Westher
OK Djerf
61:2210:2621:02Silver
53
Klara Larslin
OK Djerf
61:3810:2921:18Silver
54
Annika Ledskog
Linköpings OK
61:4710:3021:27Silver
54
Emma Rosén
OK Njudung
61:4710:3021:27Silver
56
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
61:4810:3121:28Silver
57
Anna Larsson
IF Hagen
62:0810:3421:48Brons
58
Louise Borg
OK Enen
62:1410:3521:54Brons
59
Hanna Kivijärvi
OK Renen
62:2510:3722:05Brons
60
Frida Erkers
Leksands OK
62:4510:4022:25Brons
61
Elaine Olausson
OK Orion
62:5310:4222:33Brons
62
Elina Westerlund
FK Boken
63:0210:4322:42Brons
63
Isabell Josefsson
OK Reftele
63:3010:4823:10Brons
64
Emma Pettersson
Vimmerby OK
63:4810:5123:28Brons
65
Hanna Holmgren
Västerås SOK
63:5510:5223:35Brons
66
Ebba Hjort
Helsingborgs SOK
64:2010:5624:00Brons
67
Viktoria Helmersson
Ockelbo OK
65:0511:0424:45Brons
68
Lina Nilsson
OK Tranan
65:1311:0524:53Brons
69
Malin Bengtsson
Mariestads FK
65:3711:1025:17Brons
70
Camilla Nilsson
OK Torfinn
65:4411:1125:24Brons
70
Anna Arvidsson
Kalmar OK
65:4411:1125:24Brons
72
Erika Haegermark Nilsson
Järla IF OK
65:4911:1225:29Brons
73
Sofia Grawé
Ärla IF
65:5311:1225:33Brons
74
Linda Edström
Sundsvalls OK
66:0811:1525:48Brons
75
Johanna Christoferson
Tormestorps IF
67:0711:2526:47Brons
76
Annett Persson
Skogslöparna
67:2111:2727:01Brons
77
Amelie Pettersson
Hässleholms OK
67:2311:2827:03Brons
78
Amanda Martinsson
Falkenbergs OK
67:2911:2927:09Brons
79
Annie Forsberg
OK Ravinen
67:3711:3027:17Brons
80
Linda Westerberg
Trollhättans SOK
67:4811:3227:28Brons
81
Stefanie Andersson
Vimmerby OK
67:5311:3327:33Brons
82
Malin Hedberg
Lerums SOK
67:5611:3327:36Brons
83
Julia Andersson
OK Enen
69:0311:4528:43Brons
84
Frida Nilsson
Skellefteå OK
69:3511:5029:15Brons
85
Ellinor Tjernlund
OK Vilse 87
69:5711:5429:37Brons
86
Hanna Pramlid
OK Klemmingen
70:4512:0230:25Brons
87
Karin Hoof
Hestra IF
70:5312:0330:33Brons
88
Ida Lingegård
OK Gipen
71:0412:0530:44Brons
89
Camilla Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
71:0712:0630:47Brons
90
Anna Larsson
Falköpings AIK OK
71:3312:1031:13Brons
91
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
71:3412:1031:14Brons
92
Clara Garmer
Göteborg-Majorna OK
72:3712:2132:17Järn
93
Ellinor Johansson
OK Skogsstjärnan
72:3912:2132:19Järn
94
Mikaela Olby
Västerås SOK
72:4412:2232:24Järn
95
Linn Söderström
Oskarströms OK
73:0812:2632:48Järn
96
Stina Skyttner
Ljusdals OK
73:1112:2732:51Järn
97
Hanna Ekfält
Forsa OK
74:1412:3733:54Järn
98
Ellen Larsson
IF Hagen
74:2112:3934:01Järn
99
Frida Forshällen
Turebergs IF
74:4112:4234:21Järn
100
Klara Tollmar
Nyköpings OK
74:4712:4334:27Järn
101
Anna Magnell
Katrineholms OK
75:3312:5135:13Järn
102
Johanna Alfredsson
Vänersborgs SK
77:3513:1237:15Järn
103
Josefin Nilsson
Midälva OK
78:1513:1837:55Järn
104
Maria Björklund
Bjursås OK
83:3314:1343:13Järn
105
Frida Lindgren
Sigtuna OK
101:1617:1360:56Järn
Alicia Walheim
Robertsfors IK
Ej godkänd
Amanda Anttila-Eriksson
Länna IF
Ej godkänd
 
H15 6340 meter116 startande, 114 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Regborn
Hagaby GOIF
35:165:340:00Mästare
2
Christer Garpenlund
KFUM Örebro OK
36:005:410:44Mästare
3
Karl-Johan Westberg
OK Tranan
36:235:441:07Mästare
4
Ola Svahn
IFK Moras OK
38:026:002:46Mästare
5
Martin Blomgren
Stora Tuna OK
38:196:033:03Mästare
6
Max Peter Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
38:326:053:16Mästare
7
Joakim Carlsson
Täby OK
38:456:073:29Mästare
8
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
39:126:113:56Mästare
9
Victor Bergstrand
Motala AIF OL
40:016:194:45Elit
10
Alexander Nilsson
Gotlands Bro OK
40:126:204:56Elit
11
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
40:216:225:05Elit
12
Andreas Bergander
Eksjö SOK
40:476:265:31Elit
13
Johan Högstrand
Markbygdens OK
41:026:285:46Elit
14
Joel Nilsson
Lerums SOK
41:216:316:05Elit
15
Marcus Allerhed
IFK Moras OK
41:296:336:13Elit
16
Pontus Petersson
Lessebo OK
41:336:336:17Elit
16
Kalle Bergman
OK Ravinen
41:336:336:17Elit
18
Fredrik Ingelsson
Ockelbo OK
41:396:346:23Elit
19
Robert Vångell
Linköpings OK
41:576:376:41Elit
20
Love Sintring
Hagaby GOIF
42:076:396:51Elit
21
Joakim Karlsson
Mariestads FK
42:136:406:57Elit
22
Jonas Nilsson
OK Nackhe
42:196:407:03Elit
23
Albin Andersson
Markbygdens OK
42:276:427:11Elit
24
Erik Siebers
IK Hakarpspojkarna
42:316:427:15Elit
24
Oskar Svensson
Finspångs SOK
42:316:427:15Elit
26
Martin Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
42:326:437:16Elit
27
Daniel Svensson
IFK Moras OK
42:486:457:32Elit
28
Henrik Jonsson
OK Rodhen
42:506:457:34Elit
29
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
43:276:518:11Elit
30
Eric Börjeskog
OK Tor
43:546:558:38Elit
31
Patrik Eickhoff
Sävedalens AIK
43:596:568:43Elit
32
Fredrik Carlsson
Täby OK
44:156:598:59Guld
33
Linus Rapp
IFK Moras OK
44:387:029:22Guld
34
Eric Sand
IK Gandvik
45:247:1010:08Guld
35
Andreas Holmberg
Korsnäs IF OK
45:317:1110:15Guld
36
Jonas Sundberg
Istrums SK
45:327:1110:16Guld
37
Johan Ekelöv
Ringsjö OK
45:497:1410:33Guld
38
Måns Bränneby
OK Kolmården
45:517:1410:35Guld
39
Per Skyggeson
OK Nackhe
46:047:1610:48Guld
40
Samuel Ring
OK Tyr
46:087:1710:52Guld
41
Jesper Öström
OK Tyr
46:287:2011:12Guld
42
Hugo Mattsson
Rävetofta OK
46:337:2111:17Guld
43
Adam Georgsson
OK Nackhe
46:447:2211:28Guld
44
John Börjesson
Hestra IF
46:457:2211:29Guld
45
Love Berzell
Rotebro IS OK
46:547:2411:38Guld
46
Oscar Lif
Gävle OK
47:157:2711:59Silver
47
August Tynong
Gävle OK
47:257:2912:09Silver
48
Carl-Johan Fredman
Hestra IF
47:317:3012:15Silver
49
Max Coxner
Lerums SOK
47:347:3012:18Silver
50
Lenell Joel
OK Ravinen
47:467:3212:30Silver
51
Tobban Karlsson
OK Skogsmunken
47:517:3312:35Silver
52
Max Molitor
Katrineholms OK
48:247:3813:08Silver
53
Björn Tomas Minde
Gammelstads IF
48:277:3913:11Silver
54
Jonathan Möller
IS Kullen
48:347:4013:18Silver
54
Fredrik Edén
OK Kåre
48:347:4013:18Silver
56
Fredrik Nilsson
Örkelljunga FK
48:447:4113:28Silver
56
Anton Hallor
OK Tisaren
48:447:4113:28Silver
58
Adrian Pauli
Istrums SK
49:117:4513:55Silver
59
Joel A Skantze
Järla IF OK
49:207:4714:04Silver
60
Fredrik Forsberg
Tullinge SK
49:317:4914:15Silver
61
Claes Lundström
Skellefteå OK
49:447:5114:28Silver
62
Fredrik Henriksson
Ronneby OK
49:477:5114:31Silver
63
Jakob Bergsten
SOK Viljan
50:087:5414:52Silver
64
Olle Carlsson
Söders-Tyresö
50:137:5514:57Silver
65
Johan Sandström
OK Gipen
50:297:5815:13Silver
66
Felix Palmgren
Bodafors OK
50:508:0115:34Silver
67
Carl Holmgren
Vittjärvs IK
50:548:0215:38Silver
68
Rikard Wadman
Västerås SOK
51:008:0315:44Silver
69
Fredrik Carlsson
OK Hällen
51:168:0516:00Silver
70
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
51:188:0516:02Silver
71
Jonathan Anderson
Kexholms SK
51:208:0616:04Silver
72
Dan Börjesson
Hestra IF
51:218:0616:05Silver
73
Albin Thunberg
OK Alehof
51:558:1116:39Silver
74
Linus Ericson
Södertälje-Nykvarn Orientering
51:598:1216:43Silver
75
Jon Åkesson
Forsa OK
52:408:1817:24Silver
76
Martin Bengtsson
IS Kullen
53:018:2217:45Silver
77
Isak Eklöv
OK Linné
53:078:2317:51Silver
78
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
53:118:2317:55Silver
79
Kristoffer Arnesson
Västerås SOK
53:198:2518:03Silver
80
Tobias Nilsson
OK Skogsfalken
53:268:2618:10Silver
81
Erik Jansson
Garphyttans IF
53:548:3018:38Silver
82
Daniel Pettersson
Västerviks OK
54:068:3218:50Silver
83
Herman Andersson
Lidköpings VSK
55:418:4720:25Brons
84
Joel Andersson
IK Gandvik
55:498:4820:33Brons
85
Anton Tegendal
OK Linné
56:008:5020:44Brons
86
Torbjörn Jacobsson
OK Rodhen
56:418:5621:25Brons
87
Kalle Larsson
Forsa OK
56:458:5721:29Brons
88
Sergey Forsberg
Umedalens IF
56:498:5821:33Brons
89
Johannes Henriksson
Helsingborgs SOK
57:249:0322:08Brons
89
Pontus Lamberg
IF Thor
57:249:0322:08Brons
89
Fredrik Mattsson
OK Kåre
57:249:0322:08Brons
92
Tommy Pap
Sol Tranås
57:289:0422:12Brons
93
Isak Krantz
IK Gandvik
57:449:0622:28Brons
94
Philip Dahlstedt
GOIF Tjalve
59:029:1923:46Brons
95
Kasper Carlsson
Hässleholms OK
59:089:2023:52Brons
96
Fredrik Urby
Västerås SOK
59:229:2224:06Brons
97
Johan Hagström
Falkenbergs OK
60:259:3225:09Brons
98
David Johansson
Rydboholms SK
60:339:3325:17Brons
99
Johan Engström
OK Orion
61:339:4226:17Brons
100
Albin Andersson
Sundsvalls OK
61:429:4426:26Brons
101
Elias Johansson
OK Österåker
61:499:4526:33Brons
102
Carl-Johan Bergman
OK Älme
61:599:4726:43Brons
103
Emil Åström
Sundsvalls OK
62:389:5327:22Brons
103
Martin Jansson
OK Rodhen
62:389:5327:22Brons
105
Viktor Brännmark
Älvsby IF OK
62:469:5427:30Brons
106
Tobias Beckius
Åmotfors OK
63:3310:0128:17Brons
107
Erik Toomingas
Sundsvalls OK
65:2210:1930:06Järn
108
Andreas Nilsson
Markaryds FK
65:5210:2330:36Järn
109
Mikael Hjertén
Gotlands Bro OK
68:4710:5133:31Järn
110
Sture Jeppsson
Lunds OK
68:5210:5233:36Järn
111
Martin Hallberg
Lidköpings VSK
70:5811:1235:42Järn
112
Andreas Calleberg
Söderhamns OK
81:1212:4845:56Järn
113
Alexander Sparr
Eskilstuna OL
94:1014:5158:54Järn
114
Marcus Andersson
Rånäs OK
100:5815:5665:42Järn
Marcus Stråhle
Söderhamns OK
Ej godkänd
Mattias Engström
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd