SkaraborgByNight

2008-02-21

Arrangör: IF Hagen

Nivå:
Lokal
Anmälda:
132
Form:
Masstart
Startande:
117
Distans:
Okänd
Fullföljande:
106
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Dam Kort 3000 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Nyström
IF Hagen
38:1612:450:00
2
Erika Jiremyr
Falköpings AIK OK
40:0813:231:52
3
Eva Jiremyr
Falköpings AIK OK
40:1613:252:00
4
Susanne Olsson
Tidaholm SOK Sisu
40:4913:362:33
5
Pia Brag-Jonsson
IK Gandvik
59:2419:4821:08
6
Marie Anebreid
Tidaholm SOK Sisu
59:4819:5621:32
7
Amanda Hammar
Tidaholm SOK Sisu
59:5319:5821:37
8
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
60:1320:0421:57
9
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
60:5420:1822:38
 
Dam Kort Lätt 2200 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Isaksson
IF Hagen
26:0411:510:00
2
Sofia Karlsson
Istrums SK
26:4212:080:38
3
Ann-Marie Wigholm
Tidaholm SOK Sisu
27:3612:331:32
4
Amanda Johansson
Tidaholm SOK Sisu
33:3615:167:32
5
Johanna Larsson
Tidaholm SOK Sisu
33:3815:177:34
6
Stina Larsson
IF Hagen
33:4715:217:43
7
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
33:5315:247:49
8
Linnéa Bogren
IF Hagen
34:0315:297:59
9
Anja Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
40:5218:3514:48
10
Anna-Lotta Willman
Tidaholm SOK Sisu
40:5518:3614:51
11
Clara Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
41:5919:0515:55
12
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
42:0319:0715:59
13
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
42:0919:1016:05
 
Dam Lång 7500 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Bogren
IF Hagen
88:1811:460:00
2
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
100:5813:2812:40
Caroline Gustafsson
IF Hagen
Ej godkänd
 
Dam Mellan 5100 meter13 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Larsson
IF Hagen
54:4510:440:00
2
Elin Olsson
Tibro OK
55:3110:530:46
3
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
55:5710:581:12
4
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
55:5810:581:13
5
Jenny Furusköld
IK Gandvik
60:2711:515:42
6
Ann-Marie Holmström
IK Gandvik
62:5712:218:12
7
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
63:1212:248:27
8
Lotta Stigsdotter
IF Hagen
63:5112:319:06
9
Emma Andersson
Ulricehamns OK
70:3313:5015:48
10
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
100:2519:4145:40
Ellen Larsson
IF Hagen
Ej godkänd
Cajsa Banck
IF Hagen
Ej godkänd
Tove Udd
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
Herrar Kort 3000 meter33 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
24:438:140:00
2
Olof Krantz
IK Gandvik
24:518:170:08
3
Oskar Krantz
IK Gandvik
29:039:414:20
4
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
32:1010:437:27
5
Joel Andersson
IK Gandvik
32:1710:467:34
6
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
33:0111:008:18
7
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
33:0711:028:24
8
Sigvard Oscarsson
Istrums SK
33:1911:068:36
9
Gert Johansson
Istrums SK
34:5411:3810:11
10
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
38:3812:5313:55
11
Dan Krantz
IK Gandvik
39:0913:0314:26
12
Lars-Eric Andersson
Falköpings AIK OK
40:0713:2215:24
13
Robert Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
40:1113:2415:28
14
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
40:2913:3015:46
15
Leif Claesson
Istrums SK
40:3413:3115:51
16
Anders Petersson
Tibro OK
40:3713:3215:54
17
Göran Malmberg
IK Gandvik
40:5413:3816:11
18
Sven-Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
41:0213:4116:19
19
Isak Krantz
IK Gandvik
42:1314:0417:30
20
Anders Swedin
Lidköpings VSK
46:2115:2721:38
21
Åke Nordberg
OK Klyftamo
46:2415:2821:41
22
Karl-Mikael Svensson
Lidköpings VSK
46:3215:3121:49
23
Sune Hagström
IK Gandvik
46:3615:3221:53
24
Lars Wahlström
Istrums SK
48:1916:0623:36
25
Martin Brandqvist
Tidaholm SOK Sisu
50:4416:5526:01
26
Hans Andersson
IK Gandvik
58:0619:2233:23
27
Per-Anders Furusköld
IK Gandvik
58:0819:2333:25
28
Mattias Berger
Tidaholm SOK Sisu
59:3319:5134:50
29
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
60:4320:1436:00
30
Stig-Olof Pettersson
Lidköpings VSK
61:3420:3136:51
31
Harry Brandkvist
Tidaholm SOK Sisu
69:1023:0344:27
Karl-Inge Karlsson
Istrums SK
Ej godkänd
Christer Henriksgård
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
Herrar Kort Lätt 2200 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
33:4015:180:00
 
Herrar Lång 7500 meter23 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
51:356:530:00
1
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
51:356:530:00
3
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
59:237:557:48
4
Tony Larsson
Istrums SK
61:008:089:25
5
Simon Jakobson
Tibro OK
61:468:1410:11
6
Andreas Svensson
Falköpings AIK OK
63:538:3112:18
7
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
64:278:3612:52
8
Mattias Hedfjärd
Gudhems IF
64:288:3612:53
9
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
68:439:1017:08
10
David Fors
OK Skogsstjärnan
69:019:1217:26
11
Lasse Karlsson
Gudhems IF
69:339:1617:58
12
Erik Andersson
IK Gandvik
71:039:2819:28
13
Åke Wijkmark
IF Hagen
75:1310:0223:38
14
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
77:2010:1925:45
15
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
77:3010:2025:55
16
Andreas Doverstav
IK Ymer
80:2410:4328:49
17
Anton Udd
Markbygdens OK
80:2810:4428:53
18
Sebastian Mannfolk
Ulricehamns OK
80:3010:4428:55
19
Peter Brämerson
Tibro OK
80:4910:4729:14
20
Lennart Jakobson
Tibro OK
114:3615:1763:01
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Nils Spetz
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
Herrar Mellan 5100 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
43:218:300:00
2
Christoffer Andersén
IK Gandvik
43:328:320:11
3
Emil Börjesson
Lidköpings VSK
46:389:093:17
4
Roland Svensson
Mariestads FK
46:599:133:38
5
Per Andersson
Ulricehamns OK
53:4010:3110:19
6
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
54:0310:3610:42
7
Torbjörn Löfving
Tibro OK
54:1810:3910:57
8
Joacim Gustafsson
OK Klyftamo
54:2110:3911:00
9
Andreas Brag Jonsson
IK Gandvik
55:2710:5212:06
10
Emil Frid
Tidaholm SOK Sisu
55:2810:5312:07
11
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
55:3810:5512:17
12
Tomas Nyström
IF Hagen
55:4210:5512:21
13
Hans-Gösta Bernhard
Mariestads FK
56:0210:5912:41
14
Stefan Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
56:2911:0513:08
15
Fredrik Bergfeldt
OK Klyftamo
56:3111:0513:10
16
Mikael Hallberg
Lidköpings VSK
58:1611:2514:55
17
Sten Olsson
OK Klyftamo
59:3011:4016:09
18
Benny Hoffman
Gudhems IF
60:3011:5217:09
19
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
62:5612:2019:35
20
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
68:5513:3125:34
Peter Ravnell
Gudhems IF
Ej godkänd
Olle Åsberg
Tibro OK
Ej godkänd