Natt-DM Västmanland

2007-08-31

Arrangör: Köping-Kolsva OK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
128
Form:
Individuell
Startande:
109
Distans:
Natt
Fullföljande:
99
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4830 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Waldemarsson
Köping-Kolsva OK
56:1111:380:00Guld
2
Linda Ohlsson
Köping-Kolsva OK
58:4312:092:32Guld
 
H21 10560 meter17 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Vikström
Köping-Kolsva OK
79:597:340:00Guld
2
Jonas Lindegren
Västerås SOK
81:187:421:19Guld
3
Henrik Törnqvist
Arboga OK
81:387:441:39Guld
4
Lars-Erik Carlsson
Surahammars SOK
82:417:502:42Guld
5
Yury Masnyy
Arboga OK
82:577:512:58Guld
6
Robert Grann
Arboga OK
86:288:116:29Guld
7
Håkan Andersson
Västerås SOK
86:368:126:37Guld
8
Thomas Eek
Köping-Kolsva OK
87:508:197:51Guld
9
Robert Palm
Västerås SOK
88:248:228:25Silver
10
Magnus Öhling
Västerås SOK
89:158:279:16Silver
11
Niklas Profors
Köping-Kolsva OK
95:339:0315:34Silver
12
Cristian Larsson
Köping-Kolsva OK
102:029:4022:03Silver
Henrik Wickström
Arboga OK
Ej godkänd
Marcus Eek
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
Andreas Eriksson
Västerås SOK
Ej godkänd
Michael Wickström
Arboga OK
Ej godkänd
Dimitri Mazniyy
Arboga OK
Ej godkänd
 
H18 7000 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eric Englöf
Köping-Kolsva OK
71:3310:130:00Guld
2
Oskar Mikaelsson
Västerås SOK
76:5010:595:17Guld
 
D16 4080 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Landqvist
Köping-Kolsva OK
41:2410:090:00Mästare
2
Carolina Mikaelsdotter
Västerås SOK
46:2811:235:04Mästare
3
Johanna Mikkelä
OK Hedströmmen
49:0212:017:38Elit
4
Sofie Wetter
Arboga OK
53:5713:1312:33Guld
 
H16 5440 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Hedlund
Köping-Kolsva OK
43:027:550:00Mästare
2
Johan Englöf
Köping-Kolsva OK
49:299:066:27Elit
3
Viktor Öhlén
Surahammars SOK
55:2310:1112:21Guld
4
Rikard Wadman
Västerås SOK
69:5712:5226:55Brons
 
D14 3390 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martina Karlsson
Norbergs OK
31:499:230:00Elit
2
Johanna Larsson
Köping-Kolsva OK
32:369:370:47Elit
3
Linda Öström
Norbergs OK
36:4410:504:55Guld
4
Sabina Hedlund
Köping-Kolsva OK
40:5812:059:09Silver
 
H14 3850 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Janne Selkälä
Köping-Kolsva OK
30:237:540:00Elit
2
Viktor Holmberg
Köping-Kolsva OK
30:508:010:27Elit
3
Rasmus Elmertoft
Norbergs OK
32:458:302:22Elit
4
Kasper Westman
Västerås SOK
34:138:533:50Elit
5
Erik Ramberg
Hallstahammars OK
39:3810:189:15Silver
6
Niclas Larsson
Köping-Kolsva OK
43:5811:2513:35Silver
 
D12 2760 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Melina Carlsson
Köping-Kolsva OK
20:167:210:00Guld
2
Åsa Ramberg
Hallstahammars OK
20:477:320:31Guld
3
Julia Eriksson
Köping-Kolsva OK
26:599:476:43Silver
4
Evelina Bergsten
Köping-Kolsva OK
32:1811:4212:02Järn
 
H12 2760 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl Näslund
Västerås SOK
16:135:530:00Guld
2
Andreas Sundström
Västerås SOK
22:528:176:39Silver
3
Gustav Lagergren
Köping-Kolsva OK
23:588:417:45Brons
4
Samuel Hedlund
Köping-Kolsva OK
24:018:427:48Brons
5
Rasmus Bergsten
Köping-Kolsva OK
29:5010:4913:37Järn
6
Victor Jonsson
Köping-Kolsva OK
30:0010:5213:47Järn
 
D35 4680 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Sundström
Västerås SOK
60:2412:540:00Guld
2
Berit Wetter
Arboga OK
63:1513:312:51Guld
 
H35 7900 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Andersson
Västerås SOK
66:588:290:00Guld
2
Ola Carlsson
Köping-Kolsva OK
67:278:320:29Guld
3
Anders Sahlén
Västerås SOK
71:399:044:41Guld
4
Terje Lund
Västerås SOK
76:269:419:28Silver
Niklas Olsson
Fagersta OK
Ej godkänd
 
H40 7000 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mårten Källström
Sala OK
63:039:000:00Guld
2
Per BABBE Sundström
Västerås SOK
63:209:030:17Guld
3
Carl Byman
Västerås SOK
64:439:151:40Guld
4
Ben Strengell
Västerås SOK
71:3610:148:33Silver
 
D45 4080 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Profors
Köping-Kolsva OK
45:3811:110:00Guld
2
Annika Davidsson
Västerås SOK
63:1115:2917:33Silver
 
H45 6380 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olov Bergman
Västerås SOK
56:078:480:00Guld
2
Thomas Lagesson
Köping-Kolsva OK
60:289:294:21Guld
3
Lars-Åke Andersson
Arboga OK
72:0711:1816:00Silver
 
D50 4080 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Larsson
Sala OK
45:3811:110:00Guld
Yvonne Carlsson
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
 
H50 5730 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Silvervret
Arboga OK
51:439:020:00Guld
2
Dan Höök
Arboga OK
52:199:080:36Guld
3
Jan Gottfridson
Norbergs OK
53:059:161:22Guld
4
Jan Grann
Arboga OK
55:289:413:45Guld
5
Kenneth Larsson
Köping-Kolsva OK
58:5510:177:12Silver
6
Pelle Höök
Köping-Kolsva OK
61:2710:439:44Silver
 
D55 3350 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun Millinger
Västerås SOK
66:4819:560:00
 
H55 5440 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peder Wickström
Arboga OK
51:359:290:00Guld
2
Sven-Olov Wiklund
Arboga OK
52:179:370:42Guld
3
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
52:249:380:49Guld
4
Åke Larsson
OK Hedströmmen
52:419:411:06Guld
5
Göran Larsson
Sala OK
57:0310:295:28Guld
6
Lennart Trollvad
Surahammars SOK
60:1811:058:43Silver
Ola Lindholm
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
 
D60 3350 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Möllberg
Arboga OK
43:2812:590:00Guld
2
Margareta Löfqvist
Västerås SOK
46:5414:003:26Guld
3
Eva Kjellman
Vandrarringen
47:1114:053:43Guld
 
H60 4830 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Ivar Möllberg
Arboga OK
46:229:360:00Guld
2
Sören Johansson
OK Norden
52:3310:536:11Silver
3
Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
54:5211:228:30Silver
4
Mats Hållén
SK Trim/Virsbo
66:4513:4920:23
 
D65 2670 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gurli Back
Fagersta OK
53:3720:050:00Guld
2
Anita Molinder
Fagersta OK
54:3420:260:57Guld
3
Gun Holmqvist
Arboga OK
78:4529:3025:08
 
H65 4680 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
49:5110:390:00Guld
2
Kjell Mjöberg
Hallstahammars OK
51:5511:062:04Guld
3
Kuno Österlund
Västerås SOK
54:3711:404:46Guld
4
Lars-Erik Rask
Västerås SOK
55:4711:555:56Guld
5
Hans Andersson
Västerås SOK
58:5912:369:08Silver
6
Sune Ahlin
Köping-Kolsva OK
64:3913:4914:48Silver
7
Torbjörn Johansson
OK Norden
66:3614:1416:45Silver
8
Lars Kjellman
Vandrarringen
82:1717:3532:26
Rolf Westberg
SK Trim/Virsbo
Ej godkänd
Tore Kangas
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H70 4080 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl-Axel Stjernström
OK Hedströmmen
51:4412:410:00Guld
2
Bo Löwegren
Västerås SOK
55:4013:393:56Guld
3
Lars Söderlund
Hallstahammars OK
68:4916:5217:05Silver
4
Signar Palm
Hallstahammars OK
70:1917:1418:35Silver
5
Bo Karlsson
Köping-Kolsva OK
72:5517:5221:11Silver
 
H75 3350 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Gunnar Karlsson
Köping-Kolsva OK
48:1814:250:00
 
H80 2670 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ragnar Hasselquist
Hallstahammars OK
46:1317:190:00Guld
2
Sivert Ström
Vandrarringen
49:3218:333:19Guld