Lång-DM Halland

2007-09-09

Arrangör: Falkenbergs OK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
351
Form:
Individuell
Startande:
312
Distans:
Lång
Fullföljande:
289
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 5700 meter, 12 kontroller10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
42:237:260:00Guld
2
Jennifer Gull
FK Friskus-Varberg
46:128:063:49Guld
3
Jenny Bagge Johansson
Halmstad OK
46:308:094:07Guld
4
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
48:048:265:41Silver
5
Marie Arnesson
OK Löftan
55:349:4513:11Silver
6
Anna Memmi
Halmstad OK
55:389:4613:15Silver
7
Josefin Antonsson
OK Löftan
59:0910:2316:46Silver
8
Sanna Eriksson
IF Rigor
63:4511:1121:22
Susanna Adamsson
Halmstad OK
Ej godkänd
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
Ej godkänd
 
H21 11500 meter, 21 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
70:116:060:00Guld
2
Joakim Gustafsson
Halmstad OK
82:427:1112:31Silver
3
Tobias Thorsson
IK Trenne Ullared
83:027:1312:51Silver
4
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
83:067:1412:55Silver
5
Joakim Antonsson
OK Löftan
88:497:4318:38Silver
6
Martin Boberg
IF Rigor
90:157:5120:04Silver
7
Magnus Hansson
OK Löftan
90:587:5520:47Silver
8
Stefan Ring
OK Löftan
92:068:0121:55Silver
9
Roger Ivarsson
Fjärås AIK
103:579:0233:46
10
Erik Köllerström
Fjärås AIK
123:2310:4453:12
11
Mats Gustafsson
FK Friskus-Varberg
141:1512:1771:04
 
H20 7910 meter, 15 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Nilsson
OK Nackhe
64:118:070:00Guld
2
Jonas Andersson
IF Rigor
69:318:475:20Guld
 
D18 4230 meter, 10 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Johansson
OK Löftan
39:379:220:00Guld
2
Helena Isaksson
OK Löftan
40:389:361:01Guld
3
Malin Settergren
Oskarströms OK
40:559:401:18Guld
4
Emma Roos
Fjärås AIK
51:2612:1011:49Silver
5
Johanna Börjesson
FK Friskus-Varberg
51:5912:1712:22Silver
 
H18 7200 meter, 13 kontroller10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
Halmstad OK
43:346:030:00Guld
2
Anders Carlsson
Halmstad OK
47:076:333:33Guld
3
Emil Jönsson
Halmstad OK
48:126:424:38Guld
4
Johan Antonsson
OK Löftan
55:287:4211:54Silver
5
Johan Samuelsson
Halmstad OK
55:317:4311:57Silver
6
Erik Gustafsson
OK Nackhe
56:107:4812:36Silver
7
Lukas Brodin
Hylte OK
56:387:5213:04Silver
8
Patrik Andersson
Hylte OK
66:289:1422:54
9
Tobias Johansson
Laholms IF OK
68:239:3024:49
10
Carl O Johansson
Halmstad OK
94:0713:0450:33
 
D16 4230 meter, 10 kontroller10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Månsson
OK Löftan
39:169:170:00Mästare
2
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
41:339:492:17Mästare
3
Johanna Johansson
OK Nackhe
42:2210:013:06Mästare
4
Linda Johansson
OK Löftan
43:1210:133:56Mästare
5
Sara Skyggeson
OK Nackhe
46:4411:037:28Elit
6
Linn Söderström
Oskarströms OK
48:0111:218:45Elit
7
Sofie Söderblom
Ätrans IF
50:5512:0211:39Guld
8
Malin Kihlberg
Halmstad OK
53:2112:3714:05Silver
9
Linnea Johansson
IK Dran
57:1613:3218:00Silver
Sofie Larsson
OK Nackhe
Ej godkänd
 
H16 5110 meter, 12 kontroller16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Johansson
FK Friskus-Varberg
39:367:450:00Mästare
2
Daniel Samuelsson
IK Trenne Ullared
41:498:112:13Mästare
3
Rasmus Schurmann
Hylte OK
42:378:203:01Mästare
4
Per Skyggeson
OK Nackhe
44:548:475:18Elit
5
Mikael Andersson
IF Rigor
44:588:485:22Elit
6
Gustav Martinsson
Hylte OK
46:329:066:56Elit
7
Tomas Axelson
OK Löftan
46:479:097:11Elit
8
Jonas Nilsson
OK Nackhe
51:009:5911:24Guld
9
Adam Georgsson
OK Nackhe
57:4511:1818:09Silver
10
Marcus Ohlsson
FK Friskus-Varberg
59:1611:3619:40Silver
11
Christofer Berntsson
IF Rigor
60:1911:4820:43Silver
12
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
63:4712:2924:11Brons
13
Simon Svärd
OK Löftan
67:4413:1528:08Brons
14
David Djupsjö
Oskarströms OK
68:3513:2528:59Brons
15
Stefan Nanneson
Simlångsdalens IF
70:3913:5031:03Brons
16
Olof Nord
Oskarströms OK
79:2815:3339:52Järn
 
D14 3580 meter, 10 kontroller11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Elofsson
Fjärås AIK
34:599:460:00Elit
2
Johanna Holmén
Hylte OK
43:3512:108:36Silver
3
Fanny Majlöv
OK Nackhe
48:0913:2713:10Silver
4
Amanda Johansson
Halmstad OK
51:4514:2716:46Silver
5
Julia Svärd
OK Löftan
54:3015:1319:31Brons
6
Elin Johansson
Fjärås AIK
57:1015:5822:11Brons
7
Lisa Larsson
FK Friskus-Varberg
58:5016:2623:51Brons
8
Elin Andersson
IK Dran
59:0116:2924:02Brons
9
Lisa Eriksson
Hylte OK
60:0016:4625:01Brons
10
Maria Gerdle
Halmstad OK
66:2118:3231:22Järn
11
Helén Toftered
IF Rigor
67:2018:4832:21Järn
 
H14 4040 meter, 10 kontroller7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Larsson
OK Nackhe
34:458:360:00Elit
2
Peter Andersson
Hylte OK
37:269:162:41Elit
3
David Johansson
IK Dran
38:019:253:16Elit
4
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
41:5310:227:08Guld
5
Otto Brodin
Hylte OK
51:1012:4016:25Silver
6
Joel Johnsson
OK Nackhe
57:4614:1823:01Brons
Kristoffer Djupsjö
Oskarströms OK
Ej godkänd
 
D12 2980 meter, 10 kontroller15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Grimbeck
FK Friskus-Varberg
29:049:450:00Guld
2
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
30:2810:131:24Guld
3
Ellen Johnsson
OK Nackhe
30:4610:191:42Guld
4
Ulrika Toftered
IF Rigor
31:0110:241:57Guld
5
Anna Andersson
IK Dran
31:3310:352:29Guld
6
Nora Kummel-Welter
OK Nackhe
35:2311:526:19Silver
7
Anna Gerdle
Halmstad OK
36:5612:247:52Silver
8
Amanda Johansson
OK Nackhe
37:4312:398:39Silver
9
Jenny Holmén
Hylte OK
37:5112:428:47Silver
10
Sofia Johansson
OK Nackhe
38:3112:569:27Silver
11
Ellen Karlsson
OK Nackhe
41:4414:0012:40Brons
12
Emma Svärd
OK Löftan
41:5314:0312:49Brons
13
Emma Kihlberg
Halmstad OK
55:2518:3626:21Järn
14
Fanny Wahlström
Hylte OK
59:4520:0330:41Järn
Alexandra Nilsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
H12 2980 meter, 10 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Samuelsson
IK Trenne Ullared
24:268:120:00Guld
2
Pontus Andersson
OK Löftan
25:418:371:15Guld
3
Albin Schurmann
Hylte OK
25:498:401:23Guld
4
Andreas Johansson
Halmstad OK
25:568:421:30Guld
5
Filip Svensson
Laholms IF OK
29:5010:015:24Silver
6
Johan Gustafsson
OK Nackhe
30:1910:105:53Silver
7
Jonatan Riberth
IK Trenne Ullared
46:0115:2721:35Järn
 
D10 2250 meter, 8 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Johansson
IK Dran
30:2613:320:00Brons
2
Felicia Carlsson
IK Trenne Ullared
40:5718:1210:31Brons
 
H10 2250 meter, 8 kontroller7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Andersson
OK Löftan
16:487:280:00Brons
2
Björn Samuelsson
IK Trenne Ullared
19:338:412:45Brons
3
Anton Boberg
IF Rigor
23:2110:236:33Brons
4
Jonas Toftered
IF Rigor
25:5511:319:07Brons
5
Martin Skyggeson
OK Nackhe
28:5412:5112:06Järn
6
Viktor Karlsson
IK Trenne Ullared
31:5814:1215:10Järn
7
Tobias Hörgård
Fjärås AIK
37:1616:3420:28Järn
 
D35 4580 meter, 11 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Berit Bengtsson
OK Lindena
45:169:530:00Guld
2
Jeanette Larsson
FK Friskus-Varberg
48:3310:363:17Guld
3
Ulrika Andersson
Hylte OK
69:2815:1024:12
 
H35 7200 meter, 13 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
56:357:520:00Guld
2
Håkan Persson
Laholms IF OK
64:368:588:01Silver
3
Martin Johansson
Halmstad OK
70:589:5114:23Silver
 
D40 4230 meter, 10 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
40:419:370:00Guld
2
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
49:3011:428:49Silver
3
Annika Svärd
OK Löftan
53:1712:3612:36Silver
4
Ulrika Johansson
OK Löftan
54:0212:4613:21Silver
5
Susanne Johansson
Fjärås AIK
62:0314:4021:22
 
H40 6420 meter, 14 kontroller14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Anders Zederin
IK Trenne Ullared
48:217:320:00Guld
2
Ulf Johansson
Halmstad OK
48:357:340:14Guld
3
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
49:157:400:54Guld
4
Mårten Wikström
Halmstad OK
51:488:043:27Guld
5
Mikael Johansson
OK Nackhe
61:219:3313:00Silver
6
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
62:149:4213:53Silver
7
Per Gerdle
Halmstad Garnisons IF
62:339:4514:12Silver
8
Ingmar Wahlström
Hylte OK
63:329:5415:11Silver
9
Roger Kjellin
Halmstad OK
65:1610:1016:55Silver
10
Anders Andersson
Hylte OK
69:4910:5221:28
11
Yngve Kihlberg
Halmstad OK
70:1010:5621:49
12
Mikael Svärd
OK Löftan
72:4711:2024:26
13
Roger Nilsson
Laholms IF OK
78:2612:1330:05
Kennet Horvath
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D45 4080 meter, 8 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Söderblom
Ätrans IF
39:239:390:00Guld
2
Maria Halvarsson
Fjärås AIK
43:1210:353:49Guld
3
Elisabet Månsson
OK Löftan
43:2910:394:06Guld
4
Inga-marie Samuelsson
IK Trenne Ullared
47:2011:367:57Silver
5
Anne-Marie Röllike
OK Lindena
47:5211:448:29Silver
6
Kerstin Larsson
Hylte OK
52:4412:5513:21Silver
7
Annika Marthinsson
Hylte OK
52:5312:5813:30Silver
Lena Karlsson
Halmstad OK
Ej godkänd
 
H45 5910 meter, 12 kontroller8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olof Svensson
Halmstad OK
40:086:470:00Guld
2
Roger Djupsjö
Oskarströms OK
49:428:259:34Silver
3
Bengt Marthinsson
Hylte OK
53:329:0313:24Silver
4
Bengt Holmén
Hylte OK
54:269:1314:18Silver
5
Eric Toftered
IF Rigor
56:129:3116:04Silver
6
Magnus Berntsson
IF Rigor
60:4310:1620:35
7
Dag Svensson
Hylte OK
69:1611:4329:08
8
Anders Larsson
OK Nackhe
70:4811:5930:40
 
D50 3670 meter, 9 kontroller5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Memmi
Halmstad OK
51:3814:040:00Guld
2
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
51:5014:070:12Guld
3
Katarina Bengtsson
Halmstad OK
54:2014:482:42Guld
4
Anita Karlsson
Oskarströms OK
65:0317:4313:25Silver
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
H50 5420 meter, 13 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Morgan Erixon
Hylte OK
44:158:100:00Guld
2
Tommy Johnsson
OK Nackhe
46:218:332:06Guld
3
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
48:278:564:12Guld
4
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
52:489:458:33Silver
5
Bernt Andersson
IF Rigor
58:2910:4714:14Silver
6
Bo Edespong
FK Friskus-Varberg
59:1110:5514:56Silver
7
Bo Månsson
OK Löftan
77:4714:2133:32
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
Ej godkänd
 
D55 3490 meter, 8 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Magnusson
Laholms IF OK
36:4410:320:00Guld
2
Margareta Johansson
Halmstad OK
38:2311:001:39Guld
3
Inger Lindholm
Fjärås AIK
42:5112:176:07Silver
4
Lisbeth Lindqvist
OK Löftan
49:0614:0412:22Silver
5
Lena Jönsson
Laholms IF OK
49:0914:0512:25Silver
 
H55 5260 meter, 13 kontroller9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
45:178:370:00Guld
2
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
45:228:370:05Guld
3
Anders Settergren
Oskarströms OK
56:4810:4811:31Silver
4
Per-Olof Nanneson
Simlångsdalens IF
61:5511:4616:38Silver
5
Bengt Jönsson
Halmstad OK
64:0012:1018:43Silver
6
Jan Bengtsson
FK Friskus-Varberg
64:3012:1619:13Silver
7
Anders Isaksson
Fjärås AIK
67:1012:4621:53
8
Ulf Kristensson
Halmstad OK
69:0013:0723:43
Bertil Svensson
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
D60 3490 meter, 8 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gun Larsson
OK Lindena
41:5312:000:00Guld
2
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
46:5913:285:06Guld
3
Berit Boberg
IF Rigor
47:2113:345:28Silver
4
Maja-Lisa Hansson
OK Lindena
52:5415:0911:01Silver
5
Anna-Stina Arnesson
IK Dran
64:5418:3623:01
 
H60 4600 meter, 11 kontroller11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sören Andersson
IK Dran
39:248:340:00Guld
2
Ingemar Arnesson
IK Dran
45:129:505:48Silver
3
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
51:3511:1312:11Silver
4
Karl-Gustaf Däldehög
Fjärås AIK
52:0211:1912:38Silver
5
Christer Samuelsson
OK Löftan
52:1711:2212:53Silver
6
Hans Gösta Ulf Jönsson
Laholms IF OK
54:5111:5515:27Silver
7
Steffen Häggström
IF Rigor
55:5912:1016:35Silver
8
Kjell Jeppson
IF Rigor
58:0912:3818:45
9
Erling Svensson
IK Trenne Ullared
69:2415:0530:00
Björn Lekman
IF Rigor
Ej godkänd
Bo Senje
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D65 2960 meter, 7 kontroller3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Bengtsson
OK Gläntan
38:5013:070:00Guld
2
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
62:4221:1123:52
3
Hildur Olsson
IK Trenne Ullared
67:0222:3928:12
 
H65 4600 meter, 11 kontroller11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ernie Broström
Halmstad OK
46:4210:090:00Guld
2
Kurt Larsson
OK Nackhe
47:3110:200:49Guld
3
Harry Lundström
OK Löftan
52:3911:275:57Silver
4
Tore Andersson
IK Trenne Ullared
59:4412:5913:02Silver
5
Bengt Hansson
OK Löftan
63:3213:4916:50Silver
6
Gunnar Karlsson
Ätrans IF
64:4314:0418:01Silver
7
Ingvar Bengtsson
Oskarströms OK
69:3515:0822:53
8
Rolf Andersson
Laholms IF OK
73:0715:5426:25
9
Boris Petersson
OK Lindena
75:3316:2528:51
Lars Moberg
OK Lindena
Ej godkänd
Börje Karlsson
Halmstad OK
Ej godkänd
 
D70 2750 meter, 6 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunvor Göransson
Laholms IF OK
37:1913:340:00Guld
2
Ruth Gustavsson
IK Trenne Ullared
39:2314:192:04Guld
3
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
43:2615:486:07Silver
4
Anita Andersson
Fjärås AIK
58:1821:1220:59
5
Anna-Lisa Andersson
IK Trenne Ullared
61:1822:1723:59
6
Inez Johansson
OK Nackhe
68:5025:0231:31
 
H70 4080 meter, 8 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Olofsson
Fjärås AIK
41:3910:130:00Guld
2
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
47:2111:365:42Silver
3
Stig Johansson
Halmstad OK
48:5612:007:17Silver
4
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
49:1312:047:34Silver
5
Bernt Larsson
OK Lindena
49:4312:118:04Silver
6
Gunnar Andersson
IK Trenne Ullared
52:2312:5010:44Silver
7
Stig Josefsson
Halmstad OK
56:4313:5415:04Silver
Kurt Johansson
Fjärås AIK
Ej godkänd
 
H75 3490 meter, 8 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig-Allan Jönsson
Halmstad Garnisons IF
42:3712:130:00Guld
2
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
47:5013:425:13Guld
3
Arvid Johansson
OK Nackhe
50:1214:237:35Silver
4
Helmer Ekberg
Ätrans IF
51:0214:378:25Silver
5
Carl-Åke Hansson
Laholms IF OK
51:3814:489:01Silver
 
H80 2960 meter, 7 kontroller2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evald Gustavsson
IK Trenne Ullared
46:2215:400:00Guld
Hugo Ahldén
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D45 Motion 2750 meter, 8 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Andersson
IF Rigor
56:3220:330:00Silver
2
Kaisa Larsson
Halmstad OK
70:1625:3313:44Brons
 
U1 2230 meter, 9 kontroller5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Boberg
IF Rigor
25:0711:160:00Järn
2
Ida Gunnarsson
Hylte OK
25:4411:320:37Järn
3
Max Karlsson
OK Nackhe
30:5213:505:45Järn
4
Axel Carlen
Hylte OK
31:2714:066:20Järn
5
Oskar Gunnarsson
Hylte OK
36:2116:1811:14Järn
 
U2 2250 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
U3 2980 meter, 10 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Johansson
Laholms IF OK
44:0414:470:00Järn
 
U4 3580 meter, 10 kontroller2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Bäckström
IF Rigor
58:4516:250:00Järn
2
Jonathan Schurmann
Hylte OK
74:5820:5616:13Järn
 
Inskolning 1870 meter, 9 kontroller4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Lovisa Eriksson
OK Lindena
GodkändJärn
Elin Djupsjö
Oskarströms OK
GodkändJärn
Ebba Bengtsson
OK Lindena
GodkändJärn
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
GodkändJärn
 
Öppen 1 2230 meter, 9 kontroller8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Karin Lund
Klubblös
20:579:240:00Brons
2
Tim Falk
OK Lindena
29:2213:108:25
3
Lena Eliasson
Oskarströms OK
30:0113:289:04
4
Anita Johansson
Halmstad OK
34:0415:1713:07
5
Karin Settergren
Oskarströms OK
34:1415:2113:17
6
Carl Wintvik
Ätrans IF
39:0517:3218:08
7
Ninni Wintvik
Ätrans IF
39:0717:3218:10
Annika Wintvik
Ätrans IF
Ej godkänd
 
Öppen 2 2980 meter, 10 kontroller9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jessica Karlsson
OK Nackhe
31:3410:360:00Brons
2
Marit Erixon
Hylte OK
35:0711:473:33Brons
3
Karl-Erik Skattberg
FK Friskus-Varberg
40:3613:379:02Brons
4
Sara Söderblom
Ätrans IF
40:5413:439:20Brons
5
Ola Wallnäs
Klubblös
42:5414:2411:20
6
Ida Kihlberg
Halmstad OK
47:2615:5515:52
7
Birgitta Josefsson
Halmstad OK
48:0616:0816:32
8
Karin Schagerlöv
Oskarströms OK
56:1318:5224:39
9
Anita Toreson
OK Löftan
56:2918:5724:55
 
Öppen 4 2750 meter, 8 kontroller18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Jönsson
Falkenbergs OK
40:2814:430:00Brons
2
Barbro Bengtsson
Oskarströms OK
43:4315:543:15Brons
3
Sune Johansson
Laholms IF OK
43:5315:573:25Brons
4
Arne Persson
Hylte OK
45:0616:244:38Brons
5
Bengt Olofsson
Hjärnarps GH OL
46:1216:485:44Brons
6
Ingrid Ingemansson
Falkenbergs OK
48:1317:327:45Brons
7
Sofia Djupsjö
Oskarströms OK
48:3917:418:11Brons
8
Birgitta Hammer
IF Rigor
49:5318:089:25Brons
9
Gudrun Olofsson
Hjärnarps GH OL
52:5219:1312:24Brons
10
Agneta Larsson
OK Nackhe
54:5719:5914:29
11
Ann-Sofie Wahlström
Hylte OK
60:0021:4919:32
12
Nils-Eric Toftered
IF Rigor
60:2621:5919:58
13
Catharina Gerdle
Halmstad OK
63:0222:5522:34
14
Anita Carlsson
Falkenbergs OK
63:5323:1423:25
15
Ingemar Gustafsson
OK Nackhe
64:1123:2023:43
16
Linnea Carling Elofsson
Fjärås AIK
68:1724:5027:49
Tage Ingemanson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Kristina Tellqvist
IK Dran
Ej godkänd
 
Öppen 5 4040 meter, 10 kontroller9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
48:0511:540:00Brons
2
Gert-Erik Carlsson
Falkenbergs OK
51:5712:523:52Brons
3
Runo Schyberg
Fjärås AIK
61:5615:2013:51Brons
4
Bo Johan Melin
Fjärås AIK
62:1715:2514:12Brons
5
Ingolf Bengtsson
Halmstad OK
66:2416:2618:19
6
JB Larsson
OK Löftan
86:2221:2338:17
7
Gunilla Nilsson
OK Nackhe
95:3423:3947:29
Simon Kjellin
Halmstad OK
Ej godkänd
Maria Victorsson
OK Löftan
Ej godkänd
 
Öppen 6 4800 meter, 11 kontroller1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Johansson
Halmstad OK
54:2111:190:00
 
Öppen 7 3670 meter, 9 kontroller15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Weronica Zederin
IFK Göteborg
32:078:450:00Brons
2
Caroline Jönsson
FK Friskus-Varberg
36:4810:024:41Brons
3
Rolf Olofsson
FK Friskus-Varberg
41:3111:199:24Brons
4
Allan Sunnergren
Hjärnarps GH OL
43:5011:5711:43
5
Stig Gustafsson
Falkenbergs OK
47:2912:5615:22
6
Bo Johansson
FK Friskus-Varberg
48:1313:0816:06
7
Monica Johansson
FK Friskus-Varberg
48:2013:1016:13
8
Roland Elg
Fjärås AIK
50:1013:4018:03
9
Gust Lennart Magnusson
Laholms IF OK
57:5715:4725:50
10
Ylva Karlsson
Oskarströms OK
59:4216:1627:35
11
Conny Johansson
Laholms IF OK
62:0116:5429:54
12
Torbjörn Toreson
OK Löftan
65:2717:5033:20
13
Malin Marthinsson
Hylte OK
66:5018:1334:43
Anna Månsson
OK Löftan
Ej godkänd
Ingvar Lennerstedt
Lunds OK
Ej godkänd
 
Öppen 8 5260 meter, 13 kontroller6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kjell-Ove Arvidsson
Falkenbergs OK
41:017:480:00Brons
2
Rikard Lund
Klubblös
47:419:046:40Brons
3
Björn Johansson
Hjortens SK
55:2110:3114:20
4
Ingmar Johansson
FK Friskus-Varberg
56:4810:4815:47
5
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
59:1011:1518:09
6
Göran Andersson
FK Friskus-Varberg
74:2514:0933:24