Närtävling

2007-06-12

Nivå:
Lokal
Anmälda:
91
Form:
Individuell
Startande:
91
Distans:
Lång
Fullföljande:
87
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 3 - Röd 4200 meter39 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jari Williamsson
Tolered-Utby Ol-klubb
34:398:150:00Brons
2
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
38:449:134:05Brons
3
Martin Käck
Sol Tranås
38:459:144:06Brons
4
Lisa Ahnoff
Göteborg-Majorna OK
41:179:506:38Brons
5
Björn Östman
Göteborg-Majorna OK
41:239:516:44Brons
6
Sten Blomström
IK Stern
41:569:597:17Brons
7
Linda Wennerlund
Göteborg-Majorna OK
43:4310:259:04Brons
8
Håkan Berndtsson
Frölunda OL
45:2010:4810:41Brons
9
Göran Bengtsson
IK Trenne Ullared
45:3710:5210:58Brons
10
Kent Eriksson
IFK Göteborg
45:4210:5311:03Brons
11
Anna Abrahamsson
FK Herkules
46:3211:0511:53
12
Johan Magnusson
FK Herkules
46:3611:0611:57
13
Lars Mathiasson
IK Stern
48:4511:3614:06
14
Björn Engström
Lerums SOK
50:2412:0015:45
15
Anders Haraldsson
FK Herkules
51:0412:1016:25
16
Hans Karlsson
Göteborg-Majorna OK
51:3512:1716:56
17
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
52:4912:3518:10
18
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
53:2012:4218:41
19
Hans C Johansson
IK Stern
54:4513:0220:06
20
Roland Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
55:3313:1420:54
21
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
56:0213:2021:23
22
Karlsson Magnus
Frölunda OL
56:5213:3222:13
23
Christina Schedwin
FK Herkules
57:2113:3922:42
24
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
57:5213:4723:13
25
Eva Blomström
IK Stern
58:2813:5523:49
26
Marc Vogel
FK Herkules
58:5614:0224:17
27
Ann-Britt Johansson
IK Stern
58:5814:0224:19
28
Lisa Engström
Lerums SOK
59:1214:0624:33
29
Tomas Ståhle
OK Orinto
63:2515:0628:46
30
Lena Hörberg
IK Stern
67:5116:0933:12
31
Göran Karlsson
IK Stern
70:2616:4635:47
32
Jan Fonselius
IF Marin Väst
71:5017:0637:11
33
Danielsson Franck
Göteborgs SK
73:3317:3138:54
33
Danielsson Lennart
Göteborgs SK
73:3317:3138:54
35
Bo Göran Holmberg
Göteborg-Majorna OK
76:0418:0741:25
36
Staffan Broberg
IF Marin Väst
85:1320:1750:34
37
Birgitta Parkner
OK Landehof
89:2921:1854:50
Lennart Almström
IK Stern
Ej godkänd
Anders Björnberg
Frölunda OL
Ej godkänd
 
Bana 1 - Gul 2000 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Leman
Göteborgs SK
19:059:330:00Brons
2
Staffan Strandell
Göteborgs SK
19:359:480:30Brons
3
Freja Björnberg
Frölunda OL
21:5810:592:53Brons
4
Frida Thorsson
IF Marin Väst
22:2111:113:16Brons
5
Anton Främberg
Göteborgs SK
23:1011:354:05Brons
6
Ringbom Sara
Sol Tranås
29:0414:329:59
7
Marcus Vogel
FK Herkules
29:3914:5010:34
8
Bosse Lindmark
FK Herkules
30:4715:2411:42
9
Tobias Karlsson
OK Landehof
35:5217:5616:47
10
Emma Renberg
FK Herkules
47:3123:4628:26
11
Bergman Meta
Göteborg-Majorna OK
61:0130:3141:56
 
Bana 2 - Orange 3400 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Strandell
Göteborgs SK
36:3110:440:00Brons
2
Simon Vogel
FK Herkules
37:0610:550:35Brons
3
Karin Kullman
OK Alehof
40:2211:523:51Brons
4
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
43:0512:406:34Brons
5
Ida Engström
Lerums SOK
43:2812:476:57Brons
5
My Engström
Lerums SOK
43:2812:476:57Brons
7
Per-Hugo Lundgren
Lerums SOK
44:1513:017:44Brons
8
Fredrik Andersson
IK Uven
49:3614:3513:05
9
Erik Johansson
Göteborgs Spårvägars GIF
54:5716:1018:26
10
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
56:3516:3920:04
11
Carl-Gustav Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
57:3516:5621:04
12
Ann-Christine Borg
Frölunda OL
57:5317:0121:22
13
Inga-Lisa Axenborg
Göteborg-Majorna OK
58:4817:1822:17
14
Torbjörn Mårtensson
IK Stern
58:5617:2022:25
15
Magnar Ervik
Hässle IF
60:2917:4723:58
16
Arvid Hammar
FK Herkules
61:1017:5924:39
17
Göran Högberg
Frölunda OL
62:1318:1825:42
18
Göran Nord
IK Stern
65:1319:1128:42
19
Karin Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
65:2919:1628:58
20
Gösta Karlsson
Sävedalens AIK
67:3119:5131:00
21
Sören Edgar
Sävedalens AIK
68:5220:1532:21
22
Nils Hellberg
FK Herkules
77:0222:3940:31
23
Simon Lindmark
FK Herkules
77:0322:4040:32
24
Lena Svensson
IK Trenne Ullared
78:2123:0341:50
Karlsström Dennis
FK Herkules
Ej godkänd
 
Bana 4 - Violett 6700 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Åke Bligård
Göteborg-Majorna OK
43:426:310:00Brons
2
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
43:506:330:08Brons
3
Karl Tiselius
Dalaportens OL
44:466:411:04Brons
4
Fredrik Eliasson
IK Stern
45:406:491:58Brons
5
Maths Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
50:137:306:31Brons
6
Jens Thorild
FK Friskus-Varberg
50:197:316:37Brons
7
Oskar Lindfors
Emmaboda Verda OK
53:197:579:37Brons
8
Jonas Lundberg
Göteborg-Majorna OK
54:438:1011:01Brons
9
Laila B Höglund
FK Herkules
58:128:4114:30
10
Jonas Brånalt
Hässle IF
60:339:0216:51
11
Lars Finbom
OK Landehof
62:509:2319:08
12
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
64:149:3520:32
13
Per-Åke Bastestad
Tolered-Utby Ol-klubb
66:109:5322:28
14
Mats Kågeson
Lerums SOK
66:439:5723:01
15
Anders H Johansson
Göteborg-Majorna OK
69:2110:2125:39
Magnus Wide
FK Herkules
Ej godkänd