DM Långdistans Stockholm

2007-09-02

Arrangör: Täby OK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
1120
Form:
Individuell
Startande:
919
Distans:
Lång
Fullföljande:
812
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Sthlm 8220 meter23 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kicki Skog
Tullinge SK
68:288:200:00Guld
2
Karin Boström
Järfälla OK
72:268:493:58Guld
3
Søes Signe
IFK Lidingös Skid o OK
75:369:127:08Guld
4
Elisabeth Hovmöller
Söders-Tyresö
75:489:137:20Guld
5
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
78:259:329:57Silver
6
Emelie Holmström
OK Ravinen
78:399:3410:11Silver
7
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
79:509:4311:22Silver
8
Alexandra Vejedal
IFK Lidingös Skid o OK
81:449:5713:16Silver
9
Terese Herlin
Turebergs IF
82:4310:0414:15Silver
10
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
83:4310:1115:15Silver
11
Malin Nilsson
IFK Lidingös Skid o OK
84:3910:1816:11Silver
12
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
84:4810:1916:20Silver
13
Anna Ställberg
Tullinge SK
86:2110:3017:53Silver
14
Diana Sarmiala
Tumba-Mälarhöjden OK
89:2210:5220:54Silver
15
Sofia Persson
Snättringe SK
91:1711:0622:49Silver
16
Karin Almgren
Söders-Tyresö
96:0511:4127:37Silver
17
Barbora Malisova
Tumba-Mälarhöjden OK
99:1712:0530:49
18
Therese Persson
Snättringe SK
109:4213:2141:14
19
Julia Dalgren
OK Ravinen
120:0514:3751:37
20
Annica Sundeby
Tumba-Mälarhöjden OK
128:3515:3960:07
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Erica Karlsson Blyth
Rotebro IS OK
Ej godkänd
Petra Lindell
OK Södertörn
Ej godkänd
 
H21 Sthlm 13100 meter41 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petter Haraldsson
IFK Lidingös Skid o OK
86:456:370:00Guld
2
Martin Lindskog
OK Ravinen
88:276:451:42Guld
3
Casper Giding
IFK Lidingös Skid o OK
89:466:513:01Guld
4
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
90:526:564:07Guld
5
Petter Jönsson
Järla IF OK
91:176:584:32Guld
6
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
92:517:056:06Guld
7
Johan Eklöv
Tumba-Mälarhöjden OK
92:597:066:14Guld
8
Mårten Waldenfjord
Järfälla OK
94:557:158:10Guld
9
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
94:577:158:12Guld
10
Per-Åke Olsson
OK Ravinen
97:057:2510:20Silver
11
Martin Larbo
IFK Lidingös Skid o OK
98:197:3011:34Silver
12
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
100:057:3813:20Silver
13
Martin Johnsson
IFK Lidingös Skid o OK
104:307:5917:45Silver
14
Henrik Wiklund
Bromma-Vällingby SOK
105:558:0519:10Silver
15
Oscar Rasmus
IFK Lidingös Skid o OK
106:448:0919:59Silver
16
Anders Lindkvist
Sundbybergs IK
107:068:1120:21Silver
17
Stephen Craig
OK Ravinen
109:118:2022:26Silver
18
Andrew Quin
IFK Lidingös Skid o OK
111:438:3224:58Silver
19
Joel Ahlqvist
Skarpnäcks OL
116:088:5229:23Silver
20
Pontus Bergström
OK Österåker
116:298:5429:44Silver
21
Anders Boström
Järfälla OK
116:358:5429:50Silver
22
Pär Svensson
Söders-Tyresö
117:468:5931:01Silver
23
Erik Mattsson
Järla IF OK
118:159:0231:30Silver
24
Johan Björklund
Hammarby IF OF
121:379:1734:52Silver
25
Lars Gustavsson
Hammarby IF OF
125:489:3639:03
26
Jonas Nyman
Snättringe SK
128:229:4841:37
27
Martin Murer
IFK Lidingös Skid o OK
129:299:5342:44
28
Antonio Serini
IFK Lidingös Skid o OK
130:229:5743:37
Anders Johansson
Tullinge SK
Ej godkänd
Henrik Persson
Tullinge SK
Ej godkänd
Hans Rullgård
Solna OK
Ej godkänd
David Pettersson
Snättringe SK
Ej godkänd
Magnus Nordström
OK Älvsjö-Örby
Ej godkänd
Johan Nordström
OK Ravinen
Ej godkänd
Hans Mård
OK Ravinen
Ej godkänd
Rickard Wass
Järla IF OK
Ej godkänd
Dan Wester
Järla IF OK
Ej godkänd
Nils Björke
Järla IF OK
Ej godkänd
Mikael Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Mårten Frendelius
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Henric Karlsson
Solna OK
Ej godkänd
 
D20 Sthlm 5870 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tina Eriksson
Järfälla OK
58:179:560:00Guld
2
Elin Karlsson
Turebergs IF
70:2912:0012:12Silver
3
Anna Hallmén
Turebergs IF
79:3713:3421:20Silver
Josefin Persson
Tullinge SK
Ej godkänd
 
H20 Sthlm 9840 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Andersson
Järla IF OK
80:088:090:00Guld
2
Niklas Olsson
Täby OK
92:349:2412:26Silver
3
Fredrik Johansson
Snättringe SK
136:3813:5356:30
Daniel Wikfors
OK Österåker
Ej godkänd
 
D18 Sthlm 5250 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristin Löfgren
Järfälla OK
42:408:080:00Guld
2
Frida Forsberg
OK Ravinen
45:018:342:21Guld
3
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
47:279:024:47Guld
4
Linnea Längberg
Järla IF OK
48:589:206:18Silver
5
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
50:339:387:53Silver
6
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
50:549:428:14Silver
7
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
51:119:458:31Silver
8
Ellen Jansson
Järla IF OK
51:399:508:59Silver
9
Lisa Rönnols
Täby OK
52:3410:019:54Silver
10
Elin Ström
Tullinge SK
53:3010:1110:50Silver
11
Amanda Jonasson
Väsby OK
59:1011:1616:30Silver
11
Erica Hellgren
Järla IF OK
59:1011:1616:30Silver
13
Ronja Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
64:2612:1621:46
14
Emma Zetterström
Skarpnäcks OL
64:5512:2222:15
15
Emelie Bringsäter
Haninge SOK
65:4112:3123:01
16
Hanna Sandborgh
IFK Lidingös Skid o OK
65:5812:3423:18
17
Sofie Redtzer
Rotebro IS OK
70:4013:2828:00
18
Emelie Lindgren
SOIK Hellas
70:4213:2828:02
19
Jenny Asztalos
Tumba-Mälarhöjden OK
72:5313:5330:13
20
Charlotte Ihrfors
IFK Lidingös Skid o OK
81:0115:2638:21
Anna Johansson
Haninge SOK
Ej godkänd
Jenny Dahlström
Snättringe SK
Ej godkänd
 
H18 Sthlm 7640 meter27 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Boström
Järla IF OK
50:276:360:00Guld
2
Gustav Bergman
OK Ravinen
54:467:104:19Guld
3
Oskar Sjöberg
Täby OK
55:117:134:44Guld
4
Erik Pettersson
Rotebro IS OK
57:277:317:00Silver
5
Oliver Lindblad Petersen
Söders-Tyresö
59:577:519:30Silver
6
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
60:067:529:39Silver
7
Kent Ohlsson
Haninge SOK
62:048:0711:37Silver
8
Mathias Hallmén
Rotebro IS OK
63:408:2013:13Silver
9
Axel Mattsson
Järla IF OK
64:598:3014:32Silver
10
Anders Boström
Tumba-Mälarhöjden OK
65:538:3715:26Silver
11
Nicolai Stucki
Tullinge SK
66:078:3915:40Silver
12
Jonas Kärrström
Tullinge SK
66:348:4316:07Silver
13
Florian Wittwer
Tullinge SK
69:029:0218:35Silver
14
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
71:199:2020:52Silver
15
Axel Wikström
Söders-Tyresö
72:469:3122:19
16
Adam Ivarsson
Haninge SOK
73:299:3723:02
17
Markus Fredlund
Tumba-Mälarhöjden OK
78:2710:1628:00
18
Oskar Daniels
Rotebro IS OK
87:1511:2536:48
19
Jakob Lindeborg
Täby OK
97:3012:4647:03
20
Claes Ek
SOIK Hellas
121:5215:5771:25
21
Joakim Olsson
Väsby OK
145:4119:0495:14
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
Ej godkänd
Peter Almroth
Haninge SOK
Ej godkänd
Johan Sundvall
Järla IF OK
Ej godkänd
Jonas Sandström
Järla IF OK
Ej godkänd
Jesper Eriksson
OK Ravinen
Ej godkänd
Mikael Nilsson
Snättringe SK
Ej godkänd
 
D35 Sthlm 5250 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Camilla Pettersson
OK Ravinen
55:1910:320:00Guld
2
Annika Lindberg
Turebergs IF
56:1210:420:53Guld
3
Lotta Thureson Giberg
SOIK Hellas
56:5210:501:33Guld
4
Thérès Ericsson
OK Ravinen
58:5511:133:36Guld
5
Kerstin Imark
Tullinge SK
59:3611:214:17Guld
6
Ann Roller
Järfälla OK
62:3311:557:14Silver
7
Annica Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
63:1112:027:52Silver
8
Åsa Romson
SOIK Hellas
70:5913:3115:40Silver
Sussie Tistad
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Elisabet Hult
Rotebro IS OK
Ej godkänd
 
H35 Sthlm 7810 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Kropf
Gustavsbergs IF
59:427:390:00Guld
2
Tomas Jonsson
Järfälla OK
61:467:552:04Guld
3
Lars Sjöberg
Tullinge SK
63:038:043:21Guld
4
Jonny Bergman
OK Ravinen
63:238:073:41Guld
5
Tommy Johansson
Järfälla OK
65:578:276:15Guld
6
Andreas Fredriksson
Turebergs IF
67:468:418:04Silver
7
Mattias Hovmöller
Söders-Tyresö
69:468:5610:04Silver
8
Anders Hedberg
OK Södertörn
71:279:0911:45Silver
9
Ronnie Dahlgren
Gustavsbergs IF
71:439:1112:01Silver
10
Björn Nilsson
Tumba-Mälarhöjden OK
73:139:2213:31Silver
11
Tobias Spång
Hammarby IF OF
76:099:4516:27Silver
12
Peter Albinsson
IFK Enskede
81:2410:2521:42Silver
13
Ulf Andersson
Haninge SOK
105:3513:3145:53
14
Mats Fransson
Snättringe SK
113:0314:2953:21
 
D21 Ö Sthlm 5390 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Jansson
Främmestads IK
52:269:440:00Guld
2
Åsa Lindkvist
Södertälje-Nykvarn Orientering
58:4910:556:23Guld
3
Zuzana Prochazkova
SJC-CZE
84:4715:4432:21
 
H21ö Sthlm 8040 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Andersson
Söders-Tyresö
72:199:000:00Guld
2
Stefan Holthoff
OLV Steinberg
75:459:253:26Guld
3
Kristofer Thorslund
Väsby OK
79:369:547:17Guld
4
Rickard Olsson
IFK Lidingös Skid o OK
81:3710:099:18Silver
5
Martin Margold
Tumba-Mälarhöjden OK
93:3711:3921:18Silver
6
Måns Winnem
Rehns BK
94:1711:4421:58Silver
7
Ziltener George
OLG Galgenen
117:4714:3945:28
Andrew Blyth
Rotebro IS OK
Ej godkänd
Patrik Gunnarsson
Västerås SOK
Ej godkänd
 
D16 Sthlm 4580 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Olsson
Täby OK
38:278:240:00Mästare
2
Helena Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
45:159:536:48Elit
3
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
48:1510:329:48Guld
4
Anette Önerud
OK Ravinen
51:2211:1312:55Silver
5
Louise Markstedt
OK Södertörn
52:1611:2513:49Silver
6
Elin Sundqvist
Tullinge SK
52:2811:2714:01Silver
7
Anna Lindmark
Skarpnäcks OL
53:4911:4515:22Silver
8
Frida Forshällen
Turebergs IF
54:3811:5616:11Silver
9
Rebecka Heinrup
Tullinge SK
55:3712:0917:10Silver
10
Linn Johansson
OK Ravinen
55:4012:0917:13Silver
11
Elisabeth Ahlgren
Täby OK
57:5212:3819:25Silver
12
Klara Hall
Järla IF OK
58:5812:5220:31Silver
13
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
59:3513:0121:08Brons
14
Eriksson Kajsa
Haninge SOK
61:5313:3123:26Brons
15
Hanna Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
62:0313:3323:36Brons
16
Annie Forsberg
OK Ravinen
63:3713:5325:10Brons
17
Cecilia Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
76:1316:3837:46Järn
18
Camilla Kihlström
Täby OK
81:1617:4542:49Järn
19
Mathilda Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
86:0018:4747:33Järn
 
H16 Sthlm 5050 meter37 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Max Peter Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
36:207:120:00Mästare
2
Fredrik Carlsson
Täby OK
36:377:150:17Mästare
3
Love Berzell
Rotebro IS OK
37:007:200:40Mästare
4
Jonas Nordström
OK Älvsjö-Örby
38:417:402:21Mästare
5
Rickard Ohlsson
Haninge SOK
39:187:472:58Mästare
6
Oskar Nordmark
Järfälla OK
40:308:014:10Mästare
7
Oskar Hektor
Järla IF OK
40:558:064:35Mästare
8
Carl Sundelius
Järfälla OK
40:588:074:38Mästare
9
Olle Carlsson
Söders-Tyresö
43:108:336:50Elit
10
Axel Roos Hansson
Täby OK
43:458:407:25Elit
11
Kalle Bergman
OK Ravinen
43:498:417:29Elit
12
Michael Refors
Järla IF OK
44:018:437:41Elit
13
Fredrik Forsberg
Tullinge SK
44:268:488:06Elit
14
Tommy Batz
Skarpnäcks OL
44:598:548:39Elit
15
Christian Kollberg
Järla IF OK
46:359:1310:15Guld
16
Christoffer Winander-Schönning
Järfälla OK
47:209:2211:00Guld
17
Elias Johansson
OK Österåker
47:399:2611:19Guld
18
Victor Karlsson
Järla IF OK
48:359:3712:15Guld
19
Emil Kretz
OK Ravinen
49:179:4612:57Silver
20
Torbjörn Kölzow
OK Ravinen
49:439:5113:23Silver
21
David Larson
Järfälla OK
51:2110:1015:01Silver
22
Tobias Steen
Haninge SOK
52:1610:2115:56Silver
23
Henrik Hammas
Väsby OK
52:5710:2916:37Silver
24
Jacob Svensson
Söders-Tyresö
53:1910:3316:59Silver
25
Harry Jordås
Snättringe SK
53:3310:3617:13Silver
26
Hugo Nissar
Järla IF OK
56:4311:1420:23Brons
27
Markus Hjort
OK Ravinen
57:1511:2020:55Brons
28
Joakim Berg
Bromma-Vällingby SOK
59:2511:4623:05Brons
29
Manne Norman
Tullinge SK
60:3612:0024:16Brons
30
Martin Larsson
Tullinge SK
60:5012:0324:30Brons
31
André Sahlsten
Skarpnäcks OL
61:3812:1225:18Brons
32
Theodor Björkmo
IFK Lidingös Skid o OK
66:1713:0829:57Järn
33
Oscar Walheim
Rotebro IS OK
69:3813:4733:18Järn
Niklas Källman
Järfälla OK
Ej godkänd
Mårten Lundquist
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Ola Grankvist
Täby OK
Ej godkänd
Joakim Carlsson
Täby OK
Ej godkänd
 
D14 Sthlm 3290 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hilda Mattsson
Järla IF OK
32:179:490:00Elit
2
Hedvig Markgren
Täby OK
33:0810:040:51Elit
3
Helena Markstedt
OK Södertörn
33:5610:191:39Elit
4
Annika Nilsson
Täby OK
34:2810:292:11Elit
5
Malin Carlsson
Järla IF OK
35:3810:503:21Elit
6
Hilda Forsgren
Täby OK
36:0110:573:44Elit
7
Mathilda Holmström
OK Ravinen
36:0610:583:49Elit
8
Linnea Adolfsson
Tullinge SK
38:5511:506:38Guld
9
Laura DAngelo
Rotebro IS OK
39:1211:556:55Guld
10
Linnea Almroth
Järla IF OK
43:1213:0810:55Silver
11
Tove Lagerberg
OK Södertörn
43:4213:1711:25Silver
12
Tove Sundh
Sundbybergs IK
43:5413:2111:37Silver
13
Cecilia Imark
Tullinge SK
45:1413:4512:57Silver
14
Moa Leijon-Lind
Haninge SOK
45:5813:5813:41Silver
15
Matilda Hektor
Järla IF OK
47:4214:3015:25Silver
16
Ellinor Fryxell
Tullinge SK
47:5514:3415:38Silver
17
Moa Nissar
Järla IF OK
49:2815:0217:11Silver
18
Elina Sundqvist
Tullinge SK
53:3816:1821:21Brons
19
Caroline Berglind
OK Södertörn
54:2516:3222:08Brons
20
Malin Dahlström
Tullinge SK
55:0716:4522:50Brons
21
Katarina Hammas
Väsby OK
55:5617:0023:39Brons
22
Lovisa Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
56:5317:1724:36Brons
23
Elin Rahmqvist
IFK Lidingös Skid o OK
58:0917:4025:52Järn
24
Moa Heijkenskjöld
Tullinge SK
81:1024:4048:53Järn
25
Agnes Björk
SOIK Hellas
82:1725:0150:00Järn
26
Olga Axell
Enebybergs IF
109:2233:1577:05Järn
Emma Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Tove Forshällen
Turebergs IF
Ej godkänd
 
H14 Sthlm 3970 meter33 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Krister Kölzow
OK Ravinen
32:208:090:00Elit
2
Martin Olsson
Täby OK
32:278:100:07Elit
3
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
32:408:140:20Elit
4
Henrik Olsson
Täby OK
33:418:291:21Elit
5
Magnus Glännefors
Söders-Tyresö
34:258:402:05Elit
6
Tobias Andersson
OK Österåker
35:008:492:40Elit
7
Assar Hellström
Skarpnäcks OL
35:098:512:49Elit
8
Axel Wrådhe
Rotebro IS OK
36:239:104:03Elit
9
Martin Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
37:009:194:40Elit
10
Jakob Ivarsson
Haninge SOK
38:179:395:57Guld
11
Erik Edén
Täby OK
38:479:466:27Guld
12
Olle Forsberg
OK Ravinen
38:549:486:34Guld
13
Martin Løvald Hellberg
Täby OK
39:049:506:44Guld
14
Rasmus Palmqvist
Järfälla OK
41:2310:259:03Silver
15
Jakob Redtzer
Rotebro IS OK
42:4010:4510:20Silver
16
Tintin Karlberg
Tullinge SK
42:4910:4710:29Silver
17
Niklas Karlsson
Bromma-Vällingby SOK
44:2311:1112:03Silver
18
Johan Önerud
OK Ravinen
45:3011:2813:10Silver
19
Joakim Byström
Järfälla OK
46:0611:3713:46Silver
20
Mikael Brinley
Haninge SOK
46:4911:4814:29Silver
21
Martin Gelinder
Turebergs IF
47:3812:0015:18Silver
22
Simon Fröjd
Snättringe SK
48:0512:0715:45Silver
23
David Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
58:4414:4826:24Järn
24
Alexander Arvidsson
Täby OK
59:2514:5827:05Järn
25
Andreas Winander-Schönning
Järfälla OK
61:1415:2528:54Järn
26
Mårten Holmström
OK Österåker
66:4316:4834:23Järn
27
Fredric Spjut
Järla IF OK
67:3317:0135:13Järn
28
Petter Tistad
IFK Lidingös Skid o OK
70:4117:4838:21Järn
29
Erik Berglund
SOIK Hellas
78:2619:4546:06Järn
30
Johnny Rahlén
OK Ravinen
97:2624:3365:06Järn
Max Brandhorst
Järla IF OK
Ej godkänd
Jonas Rinnbäck
OK Ravinen
Ej godkänd
Mikael Mellberg
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
 
D12 Sthlm 2550 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Kallur
OK Ravinen
23:049:030:00Guld
2
Hanna Korhonen
Haninge SOK
23:229:100:18Guld
3
Sara Malmborg
Skogsluffarnas OK
24:169:311:12Guld
4
Linnéa Engstedt
Tullinge SK
26:2210:203:18Guld
5
Ylva Eriksson
Turebergs IF
26:3910:273:35Guld
6
Boel Sundberg
OK Södertörn
27:1310:404:09Silver
7
Sofia Pettersson
Turebergs IF
28:4711:175:43Silver
8
Ebba Pegestam
OK Ravinen
28:5911:225:55Silver
9
Jennifer Andersson
Haninge SOK
29:4711:416:43Silver
10
Ronja Bergman
Tullinge SK
30:0011:466:56Silver
11
Emma Sundvall
Järla IF OK
30:4312:037:39Silver
12
Milla Hjort
OK Ravinen
31:1412:158:10Silver
13
Emelie Johansson
Haninge SOK
38:3815:0915:34Järn
 
H12 Sthlm 2530 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jens Rönnols
Täby OK
18:257:170:00Guld
2
Martin Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
19:007:310:35Guld
3
Emil Granqvist
OK Ravinen
19:487:501:23Guld
4
Erik Berzell
Rotebro IS OK
20:168:011:51Guld
5
Emil Andersson
Tullinge SK
20:298:062:04Guld
6
Andreas Hultqvist
Tullinge SK
20:508:142:25Guld
7
Nils Gumaelius
Waxholms OK
21:248:282:59Silver
8
Niklas Sundqvist
Tullinge SK
21:338:313:08Silver
9
Erik Nygren-Wåhlin
OK Södertörn
21:368:323:11Silver
10
Anton Daniels
Rotebro IS OK
23:359:195:10Silver
11
William Nilsson
OK Södertörn
23:459:235:20Silver
12
Simon Lundin
Sundbybergs IK
23:579:285:32Silver
13
Måns Hellgren
OK Södertörn
24:379:446:12Silver
14
David Hector
Snättringe SK
25:1710:006:52Brons
15
Simon Martelius
Rotebro IS OK
27:0710:438:42Brons
16
Oskar Sturk
Waxholms OK
27:1210:458:47Brons
17
Axel Svensson
OK Ravinen
27:3110:539:06Brons
18
Johan Karlsson
Järla IF OK
28:2811:1510:03Brons
19
Marcus Sandström
OK Södertörn
30:2612:0212:01Järn
20
Jesper Andersson
Snättringe SK
30:3712:0612:12Järn
21
Lukas Olsson
Väsby OK
33:1913:1014:54Järn
22
Samuel Holmström
Rotebro IS OK
34:4513:4416:20Järn
23
Kalle Karlsson
OK Ravinen
35:4114:0617:16Järn
24
Anton Gumaelius
Waxholms OK
41:1216:1722:47Järn
25
Manne Frändén
Järla IF OK
42:3616:5024:11Järn
 
D10 Sthlm 2420 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Berggren
Tullinge SK
20:188:230:00Brons
2
Märta Skog
Tullinge SK
22:519:272:33Brons
3
Anna Dahlgren-Rosén
Järla IF OK
23:039:312:45Brons
4
Lina Malmborg
Skogsluffarnas OK
23:139:362:55Brons
5
Julia Frejd
OK Ravinen
23:579:543:39Brons
6
Greta Forsgren
Täby OK
24:009:553:42Brons
7
Frida Forsberg
Tullinge SK
27:1011:146:52Brons
8
Matilda Forsberg
OK Ravinen
34:0114:0313:43Järn
9
Maja Bergman
OK Ravinen
43:2017:5423:02Järn
10
Agnes Hektor
Järla IF OK
53:3322:0833:15Järn
 
H10 Sthlm 2420 meter24 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Hector
Snättringe SK
15:546:340:00Brons
2
Olle Andersson
Tullinge SK
18:597:513:05Brons
3
Simon Imark
Tullinge SK
19:027:523:08Brons
4
Albin Andersson
Tullinge SK
21:108:455:16Brons
5
Victor Imark
Tullinge SK
21:188:485:24Brons
6
Olle Skog
Tullinge SK
21:348:555:40Brons
7
Jesper Roos
Turebergs IF
23:599:558:05Brons
8
Erik Engstedt
Tullinge SK
24:3010:078:36Brons
9
Harald Eriksson
Turebergs IF
28:1111:3912:17Järn
10
Glimmerfors Hans
Skarpnäcks OL
28:3311:4812:39Järn
11
Emil Roos
Turebergs IF
28:3411:4812:40Järn
12
Emil Andersson
Haninge SOK
29:1112:0413:17Järn
13
Olle Eklund
Skarpnäcks OL
30:3912:4014:45Järn
14
Oscar Wiberg
Järla IF OK
31:5413:1116:00Järn
15
Birk Bergman
Tullinge SK
32:3013:2616:36Järn
16
Mattias Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
35:3714:4319:43Järn
17
Markus Hellgren
OK Södertörn
35:3814:4319:44Järn
18
Christian Redtzer
Rotebro IS OK
35:5814:5220:04Järn
19
Jonas Engstedt
Tullinge SK
37:4515:3621:51Järn
20
Hannes Axell
Enebybergs IF
38:3215:5522:38Järn
Rickard Månkell
Turebergs IF
Ej godkänd
Axel Larson
Järfälla OK
Ej godkänd
Otto Brinkman
Järla IF OK
Ej godkänd
Julius Armalis
SOIK Hellas
Ej godkänd
 
D40 Sthlm 4220 meter21 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yvonne Andersson
Tullinge SK
37:378:550:00Guld
2
Kristina Bergstrand
Söders-Tyresö
40:469:403:09Guld
3
Lina Karlberg
Tullinge SK
43:3910:216:02Silver
4
Ann Bergman
OK Ravinen
45:2210:457:45Silver
5
Madeleine Limpar
Turebergs IF
45:4410:508:07Silver
6
Lena Sundqvist
Tullinge SK
48:3411:3110:57Silver
7
Pia Hellgren
OK Södertörn
50:4512:0213:08Silver
8
Kerstin Håland
Tullinge SK
51:0612:0713:29Silver
9
Anette Lantz
OK Österåker
52:3912:2915:02Silver
10
Ann Granqvist
OK Ravinen
57:4813:4220:11
11
Lisa Kragmo
Sundbybergs IK
58:0213:4520:25
12
Annika Sundvall
Järla IF OK
59:3514:0721:58
13
Christina Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
61:3014:3423:53
14
Carina Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
61:3614:3623:59
15
Lena Erlandsson
OK Södertörn
62:4414:5225:07
16
Johanna Sundström
Järla IF OK
69:4016:3132:03
17
Ulrica Mellergård
Snättringe SK
101:2224:0163:45
Anna Brandhorst
Järla IF OK
Ej godkänd
Marie Strand
OK Österåker
Ej godkänd
Gunilla Kallhauge
Snättringe SK
Ej godkänd
Monica Roos
Turebergs IF
Ej godkänd
 
H40 Sthlm 6500 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vidas Armalis
SOIK Hellas
50:127:430:00Guld
2
Hans Sundqvist
Tullinge SK
53:128:113:00Guld
2
Mats Fryxell
Tullinge SK
53:128:113:00Guld
4
Ingemar Stenbeck
IFK Lidingös Skid o OK
53:298:143:17Guld
5
Tobias Svensson
OK Österåker
53:398:153:27Guld
6
Staffan Kjellman
OK Ravinen
53:568:183:44Guld
7
Magnus Rajan
IFK Lidingös Skid o OK
56:128:396:00Guld
8
Hans Jonsson
Väsby OK
56:168:396:04Guld
9
Robert Elverö
Väsby OK
58:018:567:49Silver
10
Björn Axelsson
Tullinge SK
59:209:089:08Silver
11
Hans Olsén
Sundbybergs IK
60:289:1810:16Silver
12
Jan-Olof Bogren
Sundbybergs IK
61:139:2511:01Silver
13
Göran Hellgren
OK Södertörn
62:169:3512:04Silver
14
Mats Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
67:1510:2117:03Silver
15
Magnus Hektor
Järla IF OK
68:0010:2817:48Silver
16
Juha Loenberg
Stigfinnarna
68:2810:3218:16Silver
17
Frank Steiner
Järfälla OK
69:1610:3919:04Silver
18
Tomas Hultqvist
Tullinge SK
69:4510:4419:33Silver
19
Håkan Redtzer
Rotebro IS OK
73:1811:1723:06
20
Lars Olsson
Väsby OK
73:4011:2023:28
21
Jukka Loukusa
Gustavsbergs IF
73:5311:2223:41
22
Stefan Redtzer
Rotebro IS OK
74:5111:3124:39
23
Sven Hunhammar
Bromma-Vällingby SOK
75:1511:3525:03
24
Erik Berggren
Tullinge SK
80:1612:2130:04
25
Anders Önerud
OK Ravinen
81:2412:3131:12
26
Jan Dahlin
SOIK Hellas
89:1413:4439:02
27
Anders Mellergård
Snättringe SK
98:3815:1048:26
28
Stefan Martelius
Rotebro IS OK
136:2921:0086:17
Per Kallhauge
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Jan Carlsson
Söders-Tyresö
Ej godkänd
 
D45 Sthlm 4030 meter24 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Barbro Lönnkvist
Tullinge SK
40:099:580:00Guld
2
Helen Glännefors
Söders-Tyresö
46:4711:376:38Silver
3
Maria Bratt
Tullinge SK
48:4812:078:39Silver
4
Karin Greilert
Haninge SOK
50:0112:259:52Silver
5
Marie Malmborg
Söders-Tyresö
52:0412:5511:55Silver
6
Karin Forsberg
Tullinge SK
56:1113:5616:02Silver
7
Eva Svanberg
Järfälla OK
56:5814:0816:49Silver
8
Annika Dalgren
OK Ravinen
59:5214:5119:43
9
Gunilla Kreiss
Järla IF OK
60:0314:5419:54
10
Anna-Karin Ohlsson
Tullinge SK
63:2915:4523:20
11
Eva Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
63:3415:4623:25
12
Eva Molén
Skarpnäcks OL
63:5115:5123:42
13
Anita Karlsson
OK Södertörn
65:3016:1525:21
14
Madelene Bjernulf
Sundbybergs IK
66:4716:3426:38
15
Annika Svensson
Solna OK
67:2416:4327:15
16
Agneta Holgersson
Snättringe SK
69:1317:1129:04
17
Kerstin Ohlsson
Haninge SOK
71:4317:4831:34
18
Anna Lindskog-Petterss
Turebergs IF
75:0018:3734:51
19
Gittel Karlsson
Turebergs IF
84:2720:5744:18
20
Lena Hellström
Skarpnäcks OL
92:1722:5452:08
Britt-Marie Hellgren
OK Älvsjö-Örby
Ej godkänd
Maria Eklund
SOIK Hellas
Ej godkänd
Mari Heijkenskjöld
Tullinge SK
Ej godkänd
Susanne Lindholm
Väsby OK
Ej godkänd
 
H45 Sthlm 6140 meter33 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Palmqvist
Järfälla OK
45:437:270:00Guld
2
Håkan Dahlbäck
OK Österåker
45:477:270:04Guld
3
Peter Enoksson
OK Österåker
46:347:350:51Guld
4
Johan Markstedt
OK Södertörn
50:098:104:26Guld
5
Rolf Karlsson
Järla IF OK
51:258:225:42Silver
6
Roger Engman
Gustavsbergs IF
51:278:235:44Silver
7
Bengt Hall
Järla IF OK
51:558:276:12Silver
8
Anders Skog
Tullinge SK
52:228:326:39Silver
9
Sune Södergrann
Tullinge SK
53:448:458:01Silver
10
Hans Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
54:578:579:14Silver
11
Ulf Burman
Gustavsbergs IF
55:098:599:26Silver
12
Torbjörn Johanson
OK Södertörn
55:149:009:31Silver
13
Krister Gumaelius
Waxholms OK
56:469:1511:03Silver
14
Peter Lundberg
Järfälla OK
58:369:3312:53Silver
15
Stefan Gustafsson
Skarpnäcks OL
60:149:4914:31Silver
16
Fredrik Brandhorst
Järla IF OK
61:119:5815:28Silver
17
Stefan Sundélius
Järfälla OK
61:4610:0416:03Silver
18
Per-Arne Forsberg
Tullinge SK
63:5910:2518:16Silver
19
Göran Eklund
Skarpnäcks OL
67:2910:5921:46
20
Werner Köhler
Tullinge SK
68:5011:1323:07
21
Mats Fanell
OK Älvsjö-Örby
71:0311:3425:20
22
Ronny Nordgren
Sundbybergs IK
71:4111:4025:58
23
Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
72:3311:4926:50
24
Johan Scharp
IFK Lidingös Skid o OK
73:5912:0328:16
25
Lars Greilert
Haninge SOK
80:2313:0634:40
26
Bengt Svensson
Sundbybergs IK
81:2113:1535:38
27
Anders Winald
SOIK Hellas
81:5213:2036:09
28
Gunnar Svanberg
Järfälla OK
86:0914:0240:26
29
Rikard Imark
Tullinge SK
89:2914:3443:46
30
Hans Malmberg
Waxholms OK
90:4114:4644:58
31
John-Oscar Larson
Järfälla OK
93:5515:1848:12
32
Jörgen Axell
Enebybergs IF
111:1318:0765:30
Erik Daniels
Rotebro IS OK
Ej godkänd
 
D50 Sthlm 3640 meter19 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Jansson
Järla IF OK
43:2811:560:00Guld
2
Lena Risby
OK Ravinen
44:1012:080:42Guld
3
Karin Ivarsson
Haninge SOK
46:4712:513:19Guld
4
Eva Persson-Hadmark
Tullinge SK
47:1012:573:42Guld
5
Anneli Lindkvist
Gustavsbergs IF
48:4113:225:13Guld
6
Monica Darland
Solna OK
49:2713:355:59Silver
7
Margareta Wadin
OK Älvsjö-Örby
50:0813:466:40Silver
8
Monika Gustafsson Högbe
OK Södertörn
50:3413:547:06Silver
9
Catarina Boström
Enebybergs IF
52:1114:208:43Silver
10
Linnea Carlsson
Skarpnäcks OL
59:4116:2416:13Silver
11
Monika Larsson
Skarpnäcks OL
59:5316:2716:25Silver
12
Eva Olsson
Hammarby IF OF
60:2116:3516:53Silver
13
Siv Eriksson
Järfälla OK
66:4718:2123:19
14
Margareta Andersson
SOIK Hellas
67:3918:3524:11
15
Virve Berg
Bromma-Vällingby SOK
69:1519:0125:47
16
Eva Boström
Tumba-Mälarhöjden OK
113:0331:0369:35
Lotta Valentin-Larsson
Gustavsbergs IF
Ej godkänd
Pia-Lena Putkonen
Tullinge SK
Ej godkänd
Anne-Christine Schunnesson
Turebergs IF
Ej godkänd
 
H50 Sthlm 5870 meter38 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Lönnkvist
Tullinge SK
43:487:280:00Guld
2
Roger Glännefors
Söders-Tyresö
46:307:552:42Guld
3
Göran Nilsson
Snättringe SK
48:028:114:14Guld
4
Mikael Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
51:088:437:20Silver
5
Anders Rahmqvist
IFK Lidingös Skid o OK
52:298:568:41Silver
6
Anders Kärrström
Tullinge SK
56:069:3312:18Silver
7
Håkan Sjunnestrand
Solna OK
57:539:5214:05Silver
8
Benny Pettersson
Väsby OK
58:039:5314:15Silver
9
Thomas Wester
Gustavsbergs IF
58:329:5814:44Silver
10
Jörgen Karlsson
Rotebro IS OK
59:2110:0715:33Silver
11
Torbjörn Bergman
Tullinge SK
60:0210:1416:14Silver
12
Christer Hördell
Söders-Tyresö
61:1710:2617:29Silver
13
Bengt Kärrström
Tullinge SK
61:4510:3117:57Silver
14
Lars Boudrie
Väsby OK
62:2410:3818:36
15
Bo Davidsson
Solna OK
62:2810:3918:40
16
Anders Nissar
Järla IF OK
64:2610:5920:38
17
Leif Mattsson
Järla IF OK
64:3010:5920:42
18
Sven-Åke Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
64:4311:0120:55
19
Jonny Nilsson
Snättringe SK
67:1611:2823:28
20
Matts Björke
Söders-Tyresö
67:5611:3424:08
21
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
67:5911:3524:11
22
Torsten Schanow
Söders-Tyresö
68:5611:4525:08
23
Jerry Nyberg
Väsby OK
70:0711:5726:19
24
Curt Rahlén
OK Ravinen
70:2612:0026:38
25
Kenneth Pettersson
Järfälla OK
73:4312:3329:55
26
Anders Berg
Bromma-Vällingby SOK
75:1312:4931:25
27
Mats Zackrisson
OK Älvsjö-Örby
77:0713:0833:19
28
Sven-Anders Olsson
Turebergs IF
85:1214:3141:24
29
Mats-Ola Öberg
Sundbybergs IK
94:4116:0850:53
30
Magnus Forshällen
Turebergs IF
97:0916:3353:21
31
Tommy Wendt
SOIK Hellas
108:1418:2664:26
Claes Vallin
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Lars-Erik Norberg
Järfälla OK
Ej godkänd
Mikael Byström
Järfälla OK
Ej godkänd
Ulf Malmborg
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
Kurt Maxé
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Göran Ohlsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Frej Fernström
OK Österåker
Ej godkänd
 
D55 Sthlm 3640 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aila Halttunen
Haninge SOK
44:0412:060:00Guld
2
Anne Lundmark
Järfälla OK
46:0212:391:58Guld
3
Anna Blomgren
Tullinge SK
60:5216:4316:48Silver
4
Margareta Haraldsson
Gustavsbergs IF
65:2717:5921:23
5
Helena Korhonen
Haninge SOK
67:1018:2723:06
6
Ulla Gummesson
Väsby OK
71:4119:4227:37
7
Ingrid Graneli
Haninge SOK
73:1520:0729:11
8
Helen Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
75:2720:4431:23
Viveka Backman
Tullinge SK
Ej godkänd
 
H55 Sthlm 5250 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
P-O Ivarsson
Haninge SOK
42:118:020:00Guld
2
Ulf Radler
Järfälla OK
42:208:040:09Guld
3
Åke Wansölin
Söders-Tyresö
47:299:035:18Guld
4
Per Öhlund
Gustavsbergs IF
48:349:156:23Silver
5
Claes-Erik Karlsson
Turebergs IF
48:389:166:27Silver
6
Lars-Gunnar Larsson
OK Södertörn
49:279:257:16Silver
7
Ingemar Larsson
Tullinge SK
50:159:348:04Silver
8
Olof Persson
Snättringe SK
52:159:5710:04Silver
9
Ulric Carlsson
IFK Lidingös Skid o OK
52:239:5910:12Silver
10
Sune Sisell
OK Södertörn
53:2210:1011:11Silver
11
Per-Erik Carlenius
Rotebro IS OK
54:3610:2412:25Silver
12
Paul Norén
OK Södertörn
55:2410:3313:13Silver
13
Staffan Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
56:5210:5014:41Silver
14
Christer Nordström
OK Älvsjö-Örby
59:0811:1616:57Silver
15
Sven-Inge Nylund
Järfälla OK
59:2311:1917:12Silver
16
Björn Svedin
Järfälla OK
61:4811:4619:37
17
Jörgen Widlund
Nynäshamns OK
62:4511:5720:34
18
Stig Johansson
Skarpnäcks OL
63:4212:0821:31
19
Anders Karlsson
Tullinge SK
64:5812:2222:47
20
Lars Grankvist
Väsby OK
69:4313:1727:32
21
Martin Eriksson
OK Södertörn
82:5915:4840:48
Per Johan Wikfors
OK Österåker
Ej godkänd
Juri Belevich
Stockholms OK
Ej godkänd
Magnus Haraldsson
Gustavsbergs IF
Ej godkänd
 
D60 Sthlm 3290 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Ehn
Tullinge SK
42:0412:470:00Guld
2
Margareta Hagstedt
Väsby OK
42:2212:530:18Guld
3
Gunvor Sandberg
Bromma-Vällingby SOK
44:2213:292:18Guld
4
Dagny Tirén
OK Ravinen
44:5113:382:47Guld
5
Marianne Hamilton
Enebybergs IF
46:5414:154:50Guld
6
Gunilla Glanshed
IFK Enskede
51:2115:369:17Silver
7
Carin Runqvist
Järfälla OK
53:5816:2411:54Silver
8
Eva Höije
OK Ravinen
55:0116:4312:57Silver
9
Ann-Louise Johansson
Skarpnäcks OL
55:5717:0013:53Silver
10
Inger Pahlén
Söders-Tyresö
56:4217:1414:38Silver
11
Karin Tibbelin
Turebergs IF
59:1618:0117:12Silver
12
Ann-Mari Fehrnström
Enebybergs IF
61:0918:3519:05
13
Birgitta Olsson
Tullinge SK
66:3120:1324:27
14
Kristina Skoglund
SOIK Hellas
66:4720:1824:43
15
Gunnel Balck
IFK Enskede
71:3621:4629:32
Birgitta Nylund
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H60 Sthlm 4920 meter42 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Rådeström
Snättringe SK
41:208:240:00Guld
2
Leif Strandberg
Gustavsbergs IF
45:129:113:52Guld
3
Leif Magnusson
Skogsluffarnas OK
45:159:123:55Guld
4
Gunnar Ehn
Tullinge SK
48:209:497:00Silver
5
Bo Norbäck
Tullinge SK
49:3810:058:18Silver
6
Leif Nordin
Turebergs IF
49:5110:088:31Silver
7
Rolf Skoglund
SOIK Hellas
51:1010:249:50Silver
8
Tage Sandberg
Bromma-Vällingby SOK
51:4310:3110:23Silver
9
Lennart Höije
OK Ravinen
53:5810:5812:38Silver
10
Göran Larbo
Turebergs IF
54:0010:5912:40Silver
11
Bo Romson
SOIK Hellas
54:5311:0913:33Silver
12
Jörgen Bergström
Haninge SOK
55:0411:1213:44Silver
13
Sverker Tirén
SOIK Hellas
55:2911:1714:09Silver
14
Jan Bojling
Solna OK
57:1111:3715:51Silver
15
Torbjörn Tirén
SOIK Hellas
57:1911:3915:59Silver
16
Leif Carlsson
Skarpnäcks OL
57:2011:3916:00Silver
17
Ingemar Lindqvist
Snättringe SK
58:0311:4816:43Silver
18
Bengt Friberg
Järfälla OK
59:2012:0418:00
19
Per-Åke Carlenstam
Väsby OK
59:5312:1018:33
20
Lars Jonasson
Järfälla OK
59:5612:1118:36
21
John Östlund
Sundbybergs IK
60:0012:1218:40
22
Håkan Boije
Turebergs IF
60:4512:2119:25
22
Christer Hedin
IFK Enskede
60:4512:2119:25
24
Göran Glanshed
IFK Enskede
60:5512:2319:35
25
Roland Nyman
Snättringe SK
61:5312:3520:33
26
Kenneth Berglund
SOIK Hellas
63:1512:5121:55
27
Klas Langels
Skarpnäcks OL
63:5713:0022:37
28
Ronny Hedlund
OK Södertörn
64:5813:1223:38
29
Claes Andersson
Snättringe SK
67:0513:3825:45
30
Ebbe Adolfsson
Sundbybergs IK
68:3413:5627:14
31
Sven Olov Johansson
Söders-Tyresö
68:3513:5627:15
32
Jan-Erik Wiberg
Järla IF OK
68:5214:0027:32
33
Lars Öhman
Söders-Tyresö
69:2314:0628:03
34
Tommy Ljusenius
Skogsluffarnas OK
70:5214:2429:32
35
Johan Sandwall
Skarpnäcks OL
72:5514:4931:35
36
Bengt Törnqvist
Väsby OK
74:0215:0332:42
37
Jan-Olov Norén
Järla IF OK
78:2715:5737:07
38
Örjan Kampegård
OK Södertörn
79:2016:0738:00
39
Lars Nordin
Solna OK
102:2420:4961:04
40
Key Lindell
OK Södertörn
110:2422:2669:04
Hans Eriksson
SOIK Hellas
Ej godkänd
Tony Millbrant
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
 
D65 Sthlm 3290 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Solveig Dillman
Hammarby IF OF
42:5313:020:00Guld
2
Birgitta Thunell
IFK Lidingös Skid o OK
43:5013:190:57Guld
3
Ann Sjöberg
Enebybergs IF
51:1215:348:19Silver
4
Edda Nilsson
Stockholmspolisens IF
54:2016:3111:27Silver
5
Saga Mård
Bromma-Vällingby SOK
56:5717:1914:04Silver
6
Gun Larsson
Hammarby IF OF
57:5717:3715:04Silver
7
Barbro Cedérus
Snättringe SK
59:4018:0816:47Silver
8
Yvonne Roos
Turebergs IF
65:2319:5222:30
9
Gunvor Granath
Nynäshamns OK
65:2919:5422:36
10
Berit Lindunger
Haninge SOK
69:5821:1627:05
11
Britt Ericson
Hammarby IF OF
70:3921:2827:46
Gunnel Granqvist
Nynäshamns OK
Ej godkänd
Solveig Pettersson
OK Österåker
Ej godkänd
 
H65 Sthlm 4170 meter27 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Börje Pahlén
Söders-Tyresö
40:239:410:00Guld
2
Bengt Eriksson
Väsby OK
44:0710:353:44Guld
3
Bo Hedlund
IFK Enskede
48:0511:327:42Silver
4
Lars Cedérus
Snättringe SK
48:1711:357:54Silver
5
Göran Johansson
Snättringe SK
50:0112:009:38Silver
6
Håkan Sjökvist
Söders-Tyresö
51:4912:2611:26Silver
7
Lars Lindkvist
Skarpnäcks OL
52:0412:2911:41Silver
8
Stellan Fehrnström
Enebybergs IF
54:4313:0714:20Silver
9
Johnny Lundin
SOIK Hellas
55:5413:2415:31Silver
10
Nils Anders Sandwall
Skarpnäcks OL
59:5814:2319:35
11
Stenåke Johansson
Gustavsbergs IF
60:3014:3120:07
12
Reine Borgström
Skogsluffarnas OK
61:2614:4421:03
13
Roland Löwgren
Spårvägens OK
63:0415:0722:41
14
Sture Nilsson
Stockholmspolisens IF
65:0115:3524:38
15
Levin Svedberg
Sundbybergs IK
67:0116:0426:38
16
Benny Bogstedt
Tullinge SK
68:2116:2327:58
17
Åke Karnebrink
OK Älvsjö-Örby
68:5016:3028:27
18
Bjarne Erlandsson
Hammarby IF OF
70:5717:0130:34
19
Sven-Erik Widin
OK Österåker
72:0417:1731:41
20
Olle Nygren
OK Södertörn
73:0017:3032:37
21
Errol Wicksell
SOIK Hellas
76:3018:2136:07
22
Lars Roos
Turebergs IF
78:3918:5238:16
23
Gunnar Dahlström
Söders-Tyresö
80:3919:2040:16
Hugo Isgren
IFK Enskede
Ej godkänd
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Staffan Elmhagen
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Stig Bertil Larsson
Tullinge SK
Ej godkänd
 
D70 Sthlm 2640 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba-Lisa Flygar
Tullinge SK
43:2016:250:00Guld
2
Inga Johansson
Söders-Tyresö
61:4223:2218:22Silver
3
Gunnel Junegard
OK Södertörn
63:1023:5619:50
4
Sonja Sundell
Sundbybergs IK
67:0625:2523:46
5
Solveig Spångberg
IFK Lidingös Skid o OK
93:1135:1849:51
 
H70 Sthlm 3810 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
36:039:280:00Guld
2
Olle Jacobson
Rotebro IS OK
49:3613:0113:33Silver
3
Sten Bergstrand
Skogsluffarnas OK
50:2013:1314:17Silver
4
Richard Welander
OK Älvsjö-Örby
51:0013:2314:57Silver
5
Olof Rudin
Tumba-Mälarhöjden OK
51:0113:2314:58Silver
6
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
53:1113:5817:08
7
Albert Mård
Bromma-Vällingby SOK
54:0414:1118:01
8
Ivar Nordberg
OK Älvsjö-Örby
54:1414:1418:11
9
Erland Ljungström
Spårvägens OK
56:5914:5720:56
10
Anders Back
OK Ravinen
57:1615:0221:13
11
Olle Johansson
Söders-Tyresö
60:1015:4824:07
12
Bo Hektor
Turebergs IF
61:4816:1325:45
13
Lars Löthman
Järfälla OK
62:5716:3126:54
14
Carl Lang
OK Österåker
64:4416:5928:41
15
Alf Persson
OK Österåker
65:5717:1929:54
16
Enn Kivisäkk
Tullinge SK
67:5617:5031:53
Lennart Junegard
OK Södertörn
Ej godkänd
 
D75 Sthlm 2640 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla-Britta Hall
Järla IF OK
54:4620:450:00Guld
2
Maj Boudrie
Väsby OK
56:4921:312:03Guld
Ulla-Britt Åleberg
Rotebro IS OK
Ej godkänd
 
H75 Sthlm 3150 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henning Hamilton
Enebybergs IF
44:3514:090:00Guld
2
Lennart Stenberg
Stigfinnarna
47:1415:002:39Guld
3
Lars Sandvik
OK Ravinen
48:5915:334:24Guld
4
Gösta Hansson
Bromma-Vällingby SOK
49:0315:344:28Guld
5
Mattias Grönberg
Bromma-Vällingby SOK
49:1115:374:36Guld
6
Alfons Ivars
Väsby OK
53:1816:558:43Silver
7
Yngve Hedberg
Snättringe SK
54:5717:2710:22Silver
8
Hans Jonsson
Hammarby IF OF
56:2117:5311:46Silver
9
Lennart Westergren
Söders-Tyresö
57:5218:2213:17Silver
10
Alf Rosén
Gustavsbergs IF
58:5018:4114:15Silver
11
Stig Ryderås
OK Österåker
61:4019:3517:05Silver
12
David Jonsson
Hammarby IF OF
62:3819:5318:03Silver
13
Georg Ekström
SOIK Hellas
63:4420:1419:09Silver
14
Arthur Eriksson
Hammarby IF OF
75:4924:0431:14
15
Torsten Wiking
Bromma-Vällingby SOK
76:4524:2232:10
16
Paul Larsson
Stockholms Godtemplares IF
80:4025:3736:05
17
Sven-Erik Flygar
Tullinge SK
83:2726:3038:52
18
Åke Jansson
Rotebro IS OK
99:2731:3454:52
 
H80 Sthlm 2430 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Wester
Gustavsbergs IF
37:0015:140:00Guld
2
K-G Jansson
Stockholms OK
44:5518:297:55Silver
3
Rolf Jakobsson
OK Södertörn
52:5021:4515:50
4
Kurt Hagelin
Gustavsbergs IF
70:4629:0733:46
Gösta Ahl
Stockholms OK
Ej godkänd
 
H85 Sthlm 2430 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Svensson
Järfälla OK
49:1420:160:00Guld
2
Henry Moberg
Solna OK
52:2821:353:14Guld
3
Bengt Åman
Skogsluffarnas OK
66:3027:2217:16Silver
 
U1 Sthlm 1570 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Dahlbäck
OK Österåker
13:088:220:00Järn
2
Edvin Nordström
Täby OK
14:429:221:34Järn
3
Sanna Ulvhag
OK Österåker
14:449:231:36Järn
4
Therese Granath
SOIK Hellas
15:279:502:19Järn
5
Lisa Eriksson
SOIK Hellas
16:4110:383:33Järn
6
Linnea Nyberg
Säterbygdens OK
16:5310:453:45Järn
7
Madelene Wikelid
SOIK Hellas
18:2511:445:17Järn
8
Selma Gumaelius
Waxholms OK
19:3112:266:23Järn
9
Moa Hill
Tumba-Mälarhöjden OK
22:2714:189:19Järn
10
Vera Bogren
Sundbybergs IK
23:3715:0310:29Järn
Monika Armalyte
SOIK Hellas
Ej godkänd
 
U2 Sthlm 2420 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Granqvist
OK Ravinen
18:007:260:00Järn
2
Albin Andersson
OK Ravinen
20:088:192:08Järn
3
Alexander Nilsson
OK Södertörn
24:3910:116:39Järn
4
Erik Forsberg
OK Ravinen
25:4210:377:42Järn
5
Markus Johansson
Haninge SOK
25:5010:407:50Järn
6
Marcus Hammarström
Waxholms OK
26:3611:008:36Järn
7
Tilda Andersson
OK Ravinen
27:3411:239:34Järn
8
Sofia Bengtsson
Sundbybergs IK
27:4511:289:45Järn
9
Agnes Asplund
Järla IF OK
30:1712:3112:17Järn
10
Markus Berglund
SOIK Hellas
30:2912:3612:29Järn
11
Maja Nyberg
Säterbygdens OK
31:3513:0313:35Järn
12
Mattias Holmström
Rotebro IS OK
32:2013:2214:20Järn
13
Peter Malmberg
Waxholms OK
56:1723:1538:17Järn
14
Hammarström Linnea
Waxholms OK
57:5023:5439:50Järn
 
U3 Sthlm 2550 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ella Johansson
OK Österåker
30:3111:580:00Järn
2
Tobias Wiberg
IFK Lidingös Skid o OK
31:1012:130:39Järn
3
Linnéa Granlund
Täby OK
38:2615:047:55Järn
4
Anna Malmenlid
SOIK Hellas
52:1520:2921:44Järn
 
U4 Sthlm 3290 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Jangnäs
IFK Lidingös Skid o OK
54:4016:370:00Järn
Lisa Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Victor Davidsson
Solna OK
Ej godkänd
 
Inskolning 1570 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Veronica Redtzer
Rotebro IS OK
20:2012:570:00Järn
2
Pelle Bergman
Tullinge SK
20:2913:030:09Järn
3
Kristoffer Tengroth
Sundbybergs IK
22:0314:031:43Järn
4
Felix Bengtsson
Turebergs IF
24:2215:314:02Järn
5
Leo Tikkanen
Klubblös
24:2415:324:04Järn
6
Klara Johansson
Järfälla OK
25:4016:215:20Järn
7
Elisabeth Ryan
Waxholms OK
33:5921:3913:39Järn
8
Linus Albinsson
IFK Enskede
34:5822:1614:38Järn
9
Ella Sjöberg
Tullinge SK
38:1024:1917:50Järn
 
Öppen 1 2420 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emelie Passchier
OK Österåker
27:3211:230:00Brons
2
Elias Englund
OK Södertörn
29:4612:182:14Brons
3
Märta Fröjd
Snättringe SK
30:5412:463:22Brons
4
Oliver Frejd
OK Ravinen
43:5618:0916:24
5
Mattias Torstensson
OK Rodhen
46:3719:1619:05
Simon Lundström
Långhundra IF
Ej godkänd
 
Öppen 2 2550 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Herbert
Täby OK
25:4410:050:00Brons
2
Klas Tikkanen
Klubblös
27:0710:381:23Brons
3
Annette Wigertz
Långhundra IF
34:3013:328:46
4
Dennis Edblom
Järfälla OK
36:0114:0710:17
5
Ing-Marie Nilsson
OK Södertörn
40:1415:4714:30
6
Eva Sandström
OK Södertörn
40:1915:4914:35
7
Ewa Wåhlin
OK Södertörn
40:2415:5114:40
8
Annica Käll
Tumba-Mälarhöjden OK
40:5616:0315:12
9
Annika Svärd
OK Södertörn
41:1516:1115:31
10
Gunilla Karlberg
OK Österåker
42:0916:3216:25
11
Karin Hansson
OK Rodhen
42:5816:5117:14
12
Monica Sjödin
Skarpnäcks OL
45:1117:4319:27
13
Marie-Louise Tumlin-Johansson
Söders-Tyresö
48:5519:1123:11
14
Svante Nordin
Rotebro IS OK
52:0820:2726:24
15
Hans Wrådhe
Rotebro IS OK
52:2720:3426:43
16
Hanna Nordin
Rotebro IS OK
52:3520:3726:51
17
Gunn-britt Eriksson
OK Rodhen
53:1520:5327:31
18
Janis Breeze
Klubblös
79:4131:1553:57
Göran Hillgren
OK Södertörn
Ej godkänd
 
Öppen 3 3960 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronny Alexandersson
OK Linné
53:5613:370:00Brons
2
Stefan Palmfjord
OK Enen
55:2113:591:25Brons
3
Oskar Kallur
OK Ravinen
58:4014:494:44Brons
4
Anna Stina Lanne
Centrum OK
60:3715:186:41Brons
5
Veronica Eliasson
Klubblös
70:5117:5316:55Brons
6
Jan Jansson
Länna IF
70:5317:5416:57Brons
7
Annika Hedin
Länna IF
71:0117:5617:05
8
Jennifer Pope
Centrum OK
75:5219:0921:56
9
Majlis Bergqvist
Järfälla OK
84:4021:2330:44
 
Öppen 4 2730 meter36 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Larsson
Snättringe SK
40:4414:550:00Brons
2
John Källberg
OK Roslagen
42:1515:291:31Brons
3
Anna Hansson
IF Thor
44:3516:203:51Brons
4
Stefan Elgh
OK Enen
46:1216:555:28Brons
5
Inger Skantz
Länna IF
46:2517:005:41Brons
6
Birgitta Åberg-Andersson
Rånäs OK
46:4417:076:00Brons
7
Claes Rundström
OK Älvsjö-Örby
48:0817:387:24Brons
8
Ingrid Olsson
Väsby OK
48:2517:447:41Brons
9
Åsa Ridefelt
OK Linné
49:1418:028:30Brons
10
Karin Lind
Tierps SOK
49:5018:159:06Brons
11
Malin Albinsson
IFK Enskede
50:5618:3910:12Brons
12
Pia Ohlström
OK Borgen
51:0218:4210:18Brons
13
Cecilia Andersson
Långhundra IF
51:4518:5711:01Brons
14
Susanna Perneby
IFK Lidingös Skid o OK
54:3820:0113:54
15
Åsa Erlandsson
IK Trenne Ullared
55:1820:1514:34
16
Katarina Sahlsten
Skarpnäcks OL
55:2020:1614:36
17
Anita Rahmqvist
IFK Lidingös Skid o OK
57:0820:5616:24
18
Laura Vilarinho Borges
OK Rodhen
57:2821:0316:44
19
Anna Hedenström
Klubblös
60:2522:0819:41
20
Anki Holmberg
Järla IF OK
61:0922:2420:25
21
Anne Eklund
Tibro OK
61:2622:3020:42
22
Eva Lundin
Sigtuna OK
61:4522:3721:01
23
Margareta Holmström
Rotebro IS OK
63:5823:2623:14
24
Lotta Magnuson
Centrum OK
68:2825:0527:44
25
Eva Davey
Rasbo IK
69:2225:2528:38
26
Kalle Bengtsson
Klubblös
70:0625:4129:22
27
Rhea Alsén
Klubblös
78:2728:4437:43
27
Malin Alsén
OK Roslagen
78:2728:4437:43
29
Ann-Sofi Kronvall
Sigtuna OK
79:1729:0238:33
30
Eva Kampegård
OK Södertörn
88:1832:2147:34
31
Winander Bo Gustav
Järfälla OK
94:1134:3053:27
32
Annika Berntsson
Väsby OK
100:1936:4559:35
Staffan Broman
OK Roslagen
Ej godkänd
Tomas Lund
OK Roslagen
Ej godkänd
Marianne Bergstrand
Skogsluffarnas OK
Ej godkänd
Lars Karlberg
OK Österåker
Ej godkänd
 
Öppen 5 3820 meter31 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Karin Strömstedt
HJS-Vansbro OK
45:4111:580:00Brons
2
Gert Lamberg
IF Thor
51:4113:326:00Brons
3
Håkan Karlsson
Mälarö SOK
53:4714:058:06Brons
4
Patrik Gille
OK Roslagen
54:1814:138:37Brons
5
Mikael Wester
Vingåkers OK
56:4314:5111:02Brons
6
Katinka Svedberg
OK Ravinen
56:5714:5511:16Brons
7
Thomas Lundin
Sundbybergs IK
57:5015:0812:09Brons
8
Andersson Micke
OK Österåker
58:3415:2012:53Brons
9
Felicia Knorn
Rotebro IS OK
60:1815:4714:37
10
Mats Linde
OK Linné
61:1716:0315:36
11
Anne Löfgren
OK Linné
63:0516:3117:24
12
Max Nilsson
Klubblös
65:1117:0419:30
13
Roger Larsson
Länna IF
68:2217:5422:41
14
Ari Sahlsten
Skarpnäcks OL
68:3417:5722:53
15
Mats-Olof Wallin
IF Thor
69:1218:0723:31
16
Ronkainen Pekka
OK Södertörn
69:3318:1223:52
17
Johan Kragmo
Sundbybergs IK
73:2019:1227:39
18
Erik Melande
Klubblös
75:4419:5030:03
19
Catarina Rolén
Skarpnäcks OL
78:4920:3833:08
20
Helene Östling-Mattsson
Järla IF OK
79:1020:4333:29
21
Monica Lindkvist-Möller
Södertälje-Nykvarn Orientering
79:2520:4733:44
22
Anders Falk
OK Roslagen
85:4122:2640:00
23
Christina Öhman
IF Thor
86:3122:3940:50
24
Maja Elnerud
Sigtuna OK
90:1723:3844:36
25
Mona Hansson
IF Thor
94:4324:4849:02
26
Fanny Skoglund
OK Roslagen
110:0928:5064:28
27
Pauli Saastomoinen
Klubblös
143:1337:2997:32
Jens Kronvall
Sigtuna OK
Ej godkänd
Bo Rock
Järfälla OK
Ej godkänd
Marianne Daniels
Rotebro IS OK
Ej godkänd
Christer Christensson
OK Österåker
Ej godkänd
 
Öppen 6 5050 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Dahlström
Skogsluffarnas OK
60:1211:550:00Brons
2
Jörgen Hector
Snättringe SK
67:3513:237:23Brons
3
Mikael Källman
Järfälla OK
69:1013:428:58Brons
4
Frida Anderling
Täby OK
84:3216:4424:20
5
Anna-Karin Åqvist
OK Linné
86:5817:1326:46
6
Cajsa Inga-Carin Birgitta Christensson
OK Österåker
97:0919:1436:57
7
Eva Collini
Klubblös
154:4530:3994:33
Sixten Nyström
Waxholms OK
Ej godkänd
Ulf Nyström
Waxholms OK
Ej godkänd
 
Öppen 7 3710 meter36 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karlsson Anders
OK Ravinen
35:229:320:00Brons
2
Tommy Holmér
Väsby OK
35:599:420:37Brons
3
Roland Jansson
IK Fyris
37:0610:001:44Brons
4
Johan Lidström
IFK Lidingös Skid o OK
38:0610:162:44Brons
5
Hans Erik Holmberg
Järla IF OK
45:2312:1410:01Brons
6
Sven-Erik Eriksson
Tierps SOK
49:0213:1313:40
7
Olle Blomgren
OK Södertörn
49:1013:1513:48
8
Guje Almroth
Järla IF OK
51:2213:5116:00
9
Riggan Frändén
Järla IF OK
51:4013:5616:18
10
Sten-Olof Mattsson
Leksands OK
54:3814:4419:16
11
Ylva Bengtsson
Skogsluffarnas OK
55:1914:5519:57
12
Stefan Nordström
Sigtuna OK
55:3214:5820:10
13
Rolf Hansson
IF Thor
55:5215:0420:30
14
Olof Pettersson
OK Österåker
59:0615:5623:44
15
Sune Hedström
OK Rodhen
59:2516:0124:03
16
Leif Andersson
Rånäs OK
59:4716:0724:25
17
Anders Asplund
Järla IF OK
60:1616:1524:54
18
Allan Edblom
Järfälla OK
62:2116:4826:59
19
Linnea Sgerstedt
Klubblös
62:2616:5027:04
20
Karin Löfgren
Järfälla OK
63:2217:0528:00
21
Marie Niska Thörnvik
Rotebro IS OK
64:1617:1928:54
22
Jan Dahlgren
Gustavsbergs IF
66:3417:5731:12
23
Susanne Lind
Haninge SOK
66:3817:5831:16
24
Leif Mörkfors
Klubblös
67:3218:1232:10
25
Ewert Engstedt
Tullinge SK
68:2818:2733:06
26
Bo Hansson
OK Rodhen
70:4419:0435:22
27
Therése Karlsson
Rånäs OK
71:4919:2136:27
28
Leif Skott
OK Roslagen
72:0119:2536:39
29
Pål Diedrichs
Klubblös
75:5820:2940:36
30
Torbjörn Hammas
Väsby OK
77:0320:4641:41
31
Anna Dahlberg
IFK Enskede
81:0221:5145:40
32
Anders Johannesson
Väsby OK
107:0028:5071:38
Märta Johansson
Järfälla OK
Ej godkänd
Kristina Jansson
Rasbo IK
Ej godkänd
Johan Näslund
Klubblös
Ej godkänd
Sandra Larson
Järla IF OK
Ej godkänd
 
Öppen 8 5620 meter30 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Bergman
OK Ravinen
44:377:560:00Brons
2
Stefan Edblom
Järfälla OK
50:188:575:41Brons
3
Anders Björklund
OK Ravinen
52:039:167:26Brons
4
Oskar Karlin
Centrum OK
54:029:379:25Brons
5
Esbjörn Eriksson
Turebergs IF
54:429:4410:05Brons
6
Peter Nordström
Täby OK
55:369:5410:59Brons
7
Lars Segerman
Skarpnäcks OL
60:3010:4615:53
8
Gunnar Larsson
OK Enen
61:1110:5316:34
9
Patrik Smedmark
OK Roslagen
61:1910:5516:42
10
Bengt Bivrin
Idefjordens SK
63:4311:2019:06
11
Håkan Kallur
OK Ravinen
64:1211:2519:35
12
ATTE Komonen
Tuupovaaran Sepot
64:2611:2819:49
13
Roger Andersson
Rånäs OK
65:1511:3720:38
14
Björn Johansson
OK Borgen
65:5211:4321:15
15
Jonatan Lindell
IFK Enskede
65:5611:4421:19
16
Tom Svensson
Hammarby IF OF
66:3011:5021:53
17
Kristoffer Larsson
OK Enen
66:3811:5122:01
18
Stefan Knorn
Rotebro IS OK
69:5112:2625:14
19
Per Anders Carlstedt
Stockholms Godtemplares IF
71:3512:4426:58
20
Leo Larsson
Klubblös
74:5613:2030:19
21
My Heinrup
Järla IF OK
81:0214:2536:25
22
Sara Grenmark
Klubblös
88:4615:4844:09
23
Peter Sjöstedt
Mälarö SOK
121:0721:3376:30
Linda Ericsson
Haninge SOK
Ej godkänd
Torgny Segerstedt
OK Enen
Ej godkänd
Per Ånmark
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Rein Lallo
Sigtuna OK
Ej godkänd
Claes Lundin
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Hugo Bergman
OK Linné
Ej godkänd
Per Holgersson
Snättringe SK
Ej godkänd
 
Öppen 9 7510 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Johansson
OK Ravinen
56:187:300:00Brons
2
Erik Wiberg
Järla IF OK
65:308:439:12Brons
3
Andreas Svensson
OK Österåker
69:389:1613:20Brons
4
Joel Berring
Centrum OK
77:1310:1720:55
5
Bengt Langels
Skarpnäcks OL
78:5210:3022:34
6
Håkan Brandberg
Långhundra IF
81:1110:4924:53
7
Samuel Henriksson
Skarpnäcks OL
84:5011:1828:32
8
Daniel Torén
Tumba-Mälarhöjden OK
86:5211:3430:34
Viktor Hedlöf
Rånäs OK
Ej godkänd