Nivå:
Nationell
Anmälda:
73
Form:
Individuell
Startande:
72
Distans:
Sprint
Fullföljande:
70
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
H21SE 2960 meter, 17 kontroller43 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Johansson
IFK Moras OK
12:094:060:00Brons
2
Emil Wingstedt
Halden SK
12:104:070:01Brons
3
Mikhail Mamleev
OK Orion
12:284:130:19Brons
3
Niclas Jonasson
Södertälje-Nykvarn Orientering
12:284:130:19Brons
5
Mats Haldin
Halden SK
12:344:150:25Brons
6
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
12:354:150:26Brons
6
Skjeset Lars
Ntnui
12:354:150:26Brons
8
Mats Troeng
OK Linné
12:364:150:27Brons
9
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
12:394:160:30Brons
10
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
12:424:170:33Brons
11
Vesa Taanila
Ikaalisten Nouseva-voima
12:434:180:34Brons
12
Thomas Asp
IFK Göteborg
12:474:190:38Brons
13
Olle Kärner
Leksands OK
12:484:190:39Brons
13
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
12:484:190:39Brons
13
Audin Weltzen
IL Tyrving
12:484:190:39Brons
16
Grant Bluett
Malungs OK Skogsmårdarna
12:494:200:40Brons
17
Audun Bjerkreim Nilsen
Kristiansand OK
12:504:200:41Brons
18
Rene Rokkjär
IK Hakarpspojkarna
12:524:210:43Brons
19
Tobias Noborn
OK Orion
12:554:220:46Brons
19
Valentin Novikov
Delta
12:554:220:46Brons
21
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
12:584:230:49Brons
22
Kalle Dalin
Leksands OK
13:004:240:51Brons
23
Martin Larsson
IFK Göteborg
13:024:240:53Brons
23
Toni Louhisola
Turun Metsänkävijät
13:024:240:53Brons
23
Alvestad Stig
Wing OK
13:024:240:53Brons
26
Jarkko Huovila
Halden SK
13:044:250:55Brons
26
Peter Öberg
OK Hällen
13:044:250:55Brons
28
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
13:054:250:56Brons
29
Topi Anjala
Ikaalisten Nouseva-voima
13:074:260:58Brons
30
Erik Andersson
OK Denseln
13:104:271:01Brons
31
Johan Näsman
IFK Lidingös Skid o OK
13:114:271:02Brons
32
Tuomas Tervo
Rajamäen Rykmentti
13:134:281:04Brons
33
Emil Lauri
OK Tisaren
13:144:281:05Brons
34
Jonne Lehto
veVe
13:164:291:07Brons
35
Tore Sandvik
Halden SK
13:274:331:18Brons
36
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
13:304:341:21Brons
36
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
13:304:341:21Brons
38
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
13:374:361:28Brons
39
Erik Axelsson
Halden SK
13:384:361:29Brons
40
Anders Holmberg
Järla IF OK
13:464:391:37Brons
41
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
13:484:401:39Brons
Jon Pedersen
Trøsken IL
Ej godkänd
Fredrik Löwegren
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D21SE 2650 meter, 15 kontroller29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
12:214:400:00Brons
2
Karolina A. Höjsgaard
Domnarvets GOIF
12:274:420:06Brons
2
Hausken Anne Margrethe
Bækkelagets SK
12:274:420:06Brons
2
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
12:274:420:06Brons
5
Aliya Sitdikova
SOIK Hellas
13:104:580:49Brons
6
Kajsa Nilsson
Halden SK
13:134:590:52Brons
7
Lina Bäckström
OK Linné
13:155:000:54Brons
8
Lena Eliasson
IK Hakarpspojkarna
13:165:000:55Brons
9
Anna Mårsell
Linköpings OK
13:235:031:02Brons
10
Ida Wikström Holmgren
IFK Lidingös Skid o OK
13:335:071:12Brons
11
Ieva Sargautyte
IFK Moras OK
13:355:081:14Brons
12
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
13:365:081:15Brons
13
Maria Bergkvist
IFK Moras OK
13:415:101:20Brons
14
Karin Spjuth
IK Hakarpspojkarna
13:435:111:22Brons
14
Annika Billstam
OK Linné
13:435:111:22Brons
16
Helen Bridle
Göteborg-Majorna OK
13:475:121:26Brons
17
Emma Johansson
Kristinehamns OK
13:495:131:28Brons
18
Linda Take
OK Djerf
13:505:131:29Brons
19
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
13:555:151:34Brons
20
Riina Kuuselo
Tampereen Pyrintö
13:575:161:36Brons
21
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
14:015:171:40Brons
22
Malin Sand
IFK Lidingös Skid o OK
14:035:181:42Brons
23
Stina Grenholm
Ulricehamns OK
14:045:181:43Brons
24
Riddervold Marianne
Ntnui
14:145:221:53Brons
25
Rose-Marie Forslund
IFK Moras OK
14:185:241:57Brons
26
Petra Thomasson
Leksands OK
14:275:272:06Brons
27
Emma Andersson
Sävedalens AIK
14:535:372:32Brons
28
Anna Lampinen
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:545:372:33Brons
29
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
14:585:392:37Brons