Nissadalsmästerskap Dag

2000-06-29

Arrangör: OK Reftele

Nivå:
Lokal
Anmälda:
130
Form:
Individuell
Startande:
101
Distans:
Lång
Fullföljande:
90
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Veronica Johansson
Anderstorps OK
41:089:080:00Brons
2
Jenny Johansson
OK Gisle
54:3312:0713:25Brons
 
H21 7900 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Thelin
OK Gisle
52:446:410:00Brons
2
Richard Andersson
OK Gisle
55:387:032:54Brons
3
Andreas Melin
OK Gisle
58:337:255:49Brons
4
Mats Nylund
Bredaryds SOK
63:288:0210:44Brons
5
Linus Svärm
OK Gisle
64:388:1111:54Brons
6
Ulf Johansson
OK Gisle
68:108:3815:26Brons
7
Martin Johansson
OK Stigen
74:339:2621:49
Göran Klemming
OK Stigen
Ej godkänd
 
D20 4500 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D18 4500 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Albinsson
Bredaryds SOK
61:3513:410:00
 
H18 5700 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Friberg
Burseryds IF
43:127:350:00
 
D16 3400 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Wilander
Anderstorps OK
53:1115:390:00
 
H16 4500 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mathias Jansson
Bredaryds SOK
31:467:040:00Mästare
2
Mattias Lundberg
Bredaryds SOK
37:218:185:35Elit
3
Martin Jonsson
Skillingaryds FK
54:5512:1223:09Brons
Andreas Johansson
OK Gisle
Ej godkänd
Pål Rosberg
OK Gisle
Ej godkänd
 
H14 3400 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Johansson
OK Gisle
33:169:470:00Elit
2
Mikael Johansson
OK Gisle
43:3612:4910:20Silver
3
Kim Hellberg
OK Gisle
44:4713:1011:31Silver
4
Ola Nilsson
OK Gisle
44:5413:1211:38Silver
Kristoffer Jansson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
D12 3300 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Sandström
OK Stigen
38:4611:450:00Guld
2
Julia Karlsson
Bredaryds SOK
38:5711:480:11Guld
3
Martina Petersson
Burseryds IF
41:1112:292:25Guld
4
Pernilla Rosberg
OK Gisle
43:5313:185:07Silver
5
Lisa Wilander
Anderstorps OK
46:5814:148:12Silver
6
Sanna Söderlind
Bredaryds SOK
57:4517:3018:59Brons
7
Linn Schultz
OK Gisle
60:4818:2522:02Järn
8
Malin Svensson
Anderstorps OK
63:4719:2025:01Järn
 
H12 3300 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Leo
OK Stigen
27:048:120:00Guld
2
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
28:118:321:07Guld
3
Stefan Larsson
Bredaryds SOK
33:1610:056:12Silver
4
Sebastian Lindqvist
Skillingaryds FK
38:5611:4811:52Brons
5
Henrik Gisslander
Bredaryds SOK
45:1313:4218:09Järn
 
D10 2600 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Leo
OK Stigen
25:169:430:00Brons
2
Lisa Sandström
OK Stigen
33:4412:588:28Brons
 
H10 2600 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
OK Vivill
16:086:120:00Brons
2
Kristofer Kroon
Anderstorps OK
32:3812:3316:30Järn
 
D35 4500 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Johansson
Bredaryds SOK
43:529:450:00
 
H35 7900 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Claesson
Burseryds IF
77:339:490:00Brons
2
Lars Thorstenson
OK Stigen
77:479:510:14Brons
Jonas Persson
Skillingaryds FK
Ej godkänd
 
D40 4500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Sandström
OK Stigen
77:1417:100:00Brons
2
Kristina Karlsson
Bredaryds SOK
87:1719:2410:03Brons
 
H40 5700 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Johansson
OK Gisle
43:247:370:00Brons
2
Lars Wärnelöv
Anderstorps OK
47:108:163:46Brons
3
Jan-Olof Svensson
Burseryds IF
53:419:2510:17Brons
4
Lars Runesson
OK Vivill
54:519:3711:27Brons
5
Krister Schultz
OK Gisle
64:1211:1620:48
Leif Söderlind
Bredaryds SOK
Ej godkänd
Bo Gisslander
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
D45 3400 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Elisabeth Rosberg
OK Gisle
40:2311:530:00Brons
2
Anita Eriksson
OK Vivill
57:5417:0217:31
3
Elisabet Borginger
Burseryds IF
62:5318:3022:30
 
H45 5700 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olof Eriksson
Bredaryds SOK
38:326:460:00Brons
2
Kenneth Waltersson
Bredaryds SOK
40:347:072:02Brons
3
Anders Vilander
Anderstorps OK
41:127:142:40Brons
4
Wåge Martinsson
OK Vivill
47:278:198:55Brons
5
Sverker Borginger
Burseryds IF
51:269:0112:54
6
Sven-Olof Johansson
Vaggeryds SOK
54:439:3616:11
7
Bo Green
OK Vivill
55:469:4717:14
8
Arne Svärm
OK Gisle
57:3910:0719:07
9
Christer Jansson
Bredaryds SOK
59:0410:2220:32
10
Thomas Albinsson
Bredaryds SOK
74:2613:0435:54
11
Peter Zamecnik
OK Stigen
80:4414:1042:12
Lars-Göran Larsson
Bredaryds SOK
Ej godkänd
 
H50 5700 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D55 3400 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sonja Kristofferson
Anderstorps OK
56:4216:410:00
 
H55 4500 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
34:287:400:00Brons
2
Lars-Åke Claesson
Skillingaryds FK
36:418:092:13Brons
3
Reine Frisk
Vaggeryds SOK
47:0010:2712:32
4
Arne Hedenfeldt
Anderstorps OK
50:1111:0915:43
 
H60 4500 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Olof Fransson
OK Stigen
41:109:090:00Brons
2
Lennart Eriksson
OK Stigen
45:3610:084:26Brons
3
Erland Claesson
Skillingaryds FK
61:5713:4620:47
4
Lennart Svensson
Bredaryds SOK
62:1313:5021:03
5
Sigge Rudolfsson
OK Gisle
65:0114:2723:51
Inge Sigvardsson
Anderstorps OK
Ej godkänd
 
H65 4500 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
39:448:500:00Brons
2
Sven-Erik Ingemar Lund
Anderstorps OK
52:3211:4012:48Brons
3
Stig Fransson
OK Stigen
56:0412:2816:20
4
Per-Olof Persson
Skillingaryds FK
59:1213:0919:28
5
Nils-Arne Andersson
Vaggeryds SOK
59:1413:1019:30
6
Dennis Frisk
Vaggeryds SOK
60:5813:3321:14
7
Bertil Ström
OK Stigen
71:4815:5732:04
8
Lennart Kristoffersson
Anderstorps OK
86:1119:0946:27
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
Ej godkänd
 
H70 3400 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Assar Thorstensson
OK Stigen
42:3212:310:00Brons
2
Knut Collryd
Bredaryds SOK
51:4715:149:15Brons
3
Börje Sundin
OK Vivill
53:0715:3710:35Brons
4
Erik Johansson
Burseryds IF
57:4416:5915:12
 
Öppen 1 2600 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Johansson
Bredaryds SOK
21:318:170:00Brons
2
Ellinor Bornetun
Skillingaryds FK
27:5810:456:27Brons
3
Amanda Svensson
Bredaryds SOK
28:1610:526:45Brons
 
Öppen 2 3300 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petra Ryman
Skillingaryds FK
28:028:300:00
 
Öppen 5 4500 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Svensson
Skillingaryds FK
46:2410:190:00Brons
Gunnar Friberg
Burseryds IF
Ej godkänd
 
Öppen 8 5700 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Melin
OK Gisle
65:2311:280:00
 
Öppen 9 7900 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Hansson
Bredaryds SOK
52:106:360:00Brons
2
Carina Svensson
Eksjö SOK
64:438:1212:33Brons