Knutsbo - Lång

2007-05-06

Arrangör: Dalaportens OL

Nivå:
Okänd
Anmälda:
838
Form:
Individuell
Startande:
737
Distans:
Lång
Fullföljande:
683
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 8100 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gillgren Lena
Stora Tuna OK
67:368:210:00
2
Helena Andersson
OK Tisaren
69:338:351:57
3
Sofia Törnqvist
Storviks IF
73:209:035:44
4
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
77:379:3510:01
5
Sofi Thorsell
Västerås SOK
77:439:3610:07
6
Maria Nilsson
Domnarvets GOIF
78:049:3810:28
7
Caroline Kaipe
Leksands OK
79:149:4711:38
8
Anna-Karin Dovåker-Liss
Leksands OK
79:249:4811:48
9
Anna Thomasdotter
Västerås SOK
80:399:5713:03
10
Susanna Mårtensson
Stora Tuna OK
81:4010:0514:04
11
Karin Andersson
Västerås SOK
83:5410:2116:18
12
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
86:1010:3818:34
13
Karin Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
96:3011:5528:54
14
Sofia Carlsson
Västerås SOK
103:2812:4635:52
15
Ulrika Aspnäs
Sidensjö IK
113:4714:0346:11
Matilda Österberg
Linköpings OK
Ej godkänd
Ida Johansson
IFK Moras OK
Ej godkänd
 
H21 Elit 12940 meter25 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Österlund
Västerås SOK
86:366:420:00
2
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
87:016:430:25
3
Daniel Kaipe
Leksands OK
88:006:481:24
4
Rickard Svensson
Västerås SOK
89:116:542:35
5
Leif Bader
Leksands OK
91:067:024:30
6
Rikard Claesson
Stora Tuna OK
94:247:187:48
7
Fredrik Larsson
Norbergs OK
97:017:3010:25
8
Håkan Andersson
Västerås SOK
97:387:3311:02
9
Johan Karlsson
OK Kåre
98:277:3611:51
10
Patrik Lind
Ärla IF
100:277:4613:51
11
Mattias Mårts
Stora Tuna OK
100:397:4714:03
12
William Lind
Sävedalens AIK
101:537:5215:17
13
Jonas Birgerson
Malungs OK Skogsmårdarna
105:258:0918:49
14
Magnus Öhling
Västerås SOK
107:238:1820:47
15
Tomas Albinsson
OK Hammaren
110:058:3023:29
16
Jonas Lindegren
Västerås SOK
115:258:5528:49
Tatsuro Kobayashi
Surahammars SOK
Över maxtid
Jan Moberg
Gävle OK
Ej godkänd
Dan Norin
Gävle OK
Ej godkänd
Christer Carlsson
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
Håkan Eriksson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd
Ivaylo Kamenarov
Stora Tuna OK
Ej godkänd
Niklas Aldin
Stora Tuna OK
Ej godkänd
Patrik Svedberg
IFK Umeå
Ej godkänd
 
H20 Elit 10220 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Eriksson
Gävle OK
74:337:180:00
2
Johan Hamelius
Stora Tuna OK
77:217:342:48
3
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
79:377:475:04
4
Johan Winterås
Västerbergslagens OL
80:367:536:03
5
Jonas Lundgren
Stora Tuna OK
82:278:047:54
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Andreas Nordfors
Stora Tuna OK
Ej godkänd
 
D18 Elit 5530 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alva Olsson
Västerås SOK
51:289:180:00
2
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
52:179:270:49
3
Katarina Svahn
IFK Moras OK
61:0511:039:37
4
Åsa Holmgren
Västerås SOK
66:3012:0215:02
5
Frida Palm
Avesta OK
73:3713:1922:09
6
Lisa Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
75:4813:4224:20
7
Lisa Hallberg
IFK Moras OK
76:5113:5425:23
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
Ej godkänd
Maja Dahlqvist
Storviks IF
Ej godkänd
 
H18 Elit 7350 meter15 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Tynong
Gävle OK
50:236:510:00
2
Rassmus Andersson
Stora Tuna OK
51:347:011:11
3
Oscar Vångell
Linköpings OK
55:297:335:06
4
Carl Wiking
OK Kåre
59:348:069:11
5
John Hedlund
Köping-Kolsva OK
59:378:079:14
6
Simon Sjöhed
Gävle OK
61:088:1910:45
7
Henrik Sundqvist
Stora Tuna OK
65:498:5715:26
8
Emil Alexandersson
Stora Tuna OK
72:229:5121:59
9
Adam Reger
Stora Tuna OK
73:2710:0023:04
10
Fredrik Lind
Säterbygdens OK
78:4710:4328:24
11
Oskar Mikaelsson
Västerås SOK
80:2510:5630:02
12
Elis Sjögren-Levin
Tierps SOK
118:0116:0367:38
Jakob Eriksson
Gävle OK
Ej godkänd
Karl Walheim
Robertsfors IK
Ej godkänd
Johan Vilén
Säterbygdens OK
Ej godkänd
 
D21 5000 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristin Backåkers
Leksands OK
47:429:320:00
2
Ulrika Bylander
OK Kåre
51:0910:143:27
3
Katarina Goude
IFK Hedemora OK
52:5510:355:13
4
Ida Hamelius
Säterbygdens OK
55:0111:007:19
5
Jeanette Andersson
OK Kåre
57:5011:3410:08
6
Kristina Aronsson
OK Kåre
61:5112:2214:09
Anna Nygård
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H21 8100 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ahlström
Västerås SOK
60:567:310:00
2
Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
63:037:472:07
3
Martin Juhlin
Västerås SOK
66:388:145:42
4
Håkan Nilsson
Domnarvets GOIF
71:008:4610:04
5
Jörgen Norén
Grycksbo IF OK
74:589:1514:02
6
Joakim Engström
IFK Moras OK
77:149:3216:18
7
Karl-Olov Borg
Gävle OK
78:229:4017:26
8
Joakim Axelsson
OK Skogsmunken
82:2810:1121:32
9
Peter Lundin
Leksands OK
83:5510:2222:59
10
Marcus Mattsson
IFK Hedemora OK
89:2611:0228:30
11
David Stadig
SK Trim/Virsbo
98:4112:1137:45
12
Jan Abrahamsson
Västerås SOK
133:4516:3172:49
13
Lars-Åke Sand
Västerbergslagens OL
135:1316:4274:17
Fredrik Gertsson
Gävle OK
Ej godkänd
 
D20 4670 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Wåhlberg
OK Kåre
53:2711:270:00
2
Elin Lind
Tierps SOK
57:2512:183:58
3
Emma Strandberg
Korsnäs IF OK
65:2714:0112:00
 
D16 3830 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Erkers
Leksands OK
35:409:190:00
2
Maria Nordström
Gävle OK
37:109:421:30
3
Linnéa Backman
Västerbergslagens OL
39:5310:254:13
4
Johanna Sarenmark
Leksands OK
41:0910:455:29
5
Emelie Hansson
OK Kåre
41:3210:515:52
6
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
43:2511:207:45
7
Hanna Björklund
OK Kåre
43:4611:268:06
8
Malin Eriksson
Tierps SOK
45:3411:549:54
9
Maria Björklund
Bjursås OK
46:4812:1311:08
10
Sandra Danielsson
Leksands OK
50:3413:1214:54
11
Pernilla Bengtsson
Sala OK
89:5623:2954:16
Linnéa Wiking
OK Kåre
Ej godkänd
My Ottosson
Västerbergslagens OL
Ej godkänd
 
H16 4950 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Hederskog
HJS-Vansbro OK
36:427:250:00
2
Christoffer Westblad
Leksands OK
36:527:270:10
3
Björn Gabrielsson
Korsnäs IF OK
38:157:441:33
4
Erik Adriansson
OK Kåre
38:587:522:16
5
Jakob Enmark
Gävle OK
39:107:552:28
6
Hannes Haglund
Leksands OK
42:428:386:00
7
Anton Backlund
Säterbygdens OK
43:218:456:39
8
Erik Fernlund
Säterbygdens OK
44:459:028:03
9
Andreas Holmberg
Korsnäs IF OK
45:149:088:32
10
Jonas Ekskog
Kvarnsvedens GOIF OK
46:589:2910:16
11
Andreas Calleberg
Söderhamns OK
47:569:4111:14
12
Erik Gabrielsson
Korsnäs IF OK
53:1110:4516:29
13
Oskar Sundström
Korsnäs IF OK
54:5911:0618:17
14
Fredrik Mattsson
OK Kåre
60:5112:1824:09
15
Johannes Hases
Säterbygdens OK
71:0514:2234:23
16
Erik Vilén
Säterbygdens OK
72:5814:4436:16
17
Herman Håll
HJS-Vansbro OK
75:0415:1038:22
Calle Dehlbom
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Fredrik Edén
OK Kåre
Ej godkänd
Andreas Bergqvist
Säterbygdens OK
Ej godkänd
 
D14 3540 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Sandberg
Säterbygdens OK
27:397:490:00
2
Lisa Nilsson-Lindgren
Stora Tuna OK
27:507:520:11
3
Madeleine Ahlström
Västerås SOK
28:057:560:26
4
Frida Winterås
Västerbergslagens OL
29:158:161:36
5
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
30:348:382:55
6
Emma Backlund
Säterbygdens OK
33:299:285:50
7
Maria Åkerblom
Stora Tuna OK
33:339:295:54
8
Gabriella Wadman
Hallstahammars OK
33:519:346:12
9
Sandra Johansson
Västerås SOK
35:2510:007:46
10
Moa Enmark
Gävle OK
36:3410:208:55
11
Malin Engström
OK Kåre
36:4910:249:10
12
Lotten Sjödén
Älvdalens IF OK
37:3810:389:59
13
Linnea Ekskog
Kvarnsvedens GOIF OK
37:4710:4010:08
14
Elin Björklund
Bjursås OK
40:5211:3313:13
15
Martina Karlsson
Norbergs OK
41:1611:3913:37
16
Jennifer Borg
Säterbygdens OK
41:5011:4914:11
17
Hanna Klaar
Säterbygdens OK
44:1412:3016:35
18
Emma Björklund
OK Kåre
44:5712:4217:18
18
Tove Ottosson
Västerbergslagens OL
44:5712:4217:18
20
Ida Kärnsund
Sala OK
45:0412:4417:25
21
Linnea Järvi
Västerbergslagens OL
45:4412:5518:05
22
Ernstsson Stina
Säterbygdens OK
46:2413:0618:45
23
Matilda Eriksson
Domnarvets GOIF
46:4913:1419:10
24
Linda Öström
Norbergs OK
47:3413:2619:55
25
Sara Andersson
Norbergs OK
48:5513:4921:16
26
Elin Skogh
Österfärnebo IF
67:4019:0740:01
Ingrid Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
Elin Brännström
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
 
H14 4230 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Svensk
Stora Tuna OK
28:346:450:00
2
Elias Öhgren
Karlsbyhedens IK
31:517:323:17
3
Jonathan Andersson
Stora Tuna OK
33:387:575:04
4
Markus Wallin
Stora Tuna OK
36:418:408:07
5
Johan Forsgren
OK Kåre
37:408:549:06
6
Rasmus Elmertoft
Norbergs OK
38:529:1110:18
7
Kasper Westman
Västerås SOK
40:059:2911:31
8
Jonathan Winther
Västerbergslagens OL
40:159:3111:41
9
Martin Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
41:269:4812:52
10
Kalle Elisson
Domnarvets GOIF
45:0310:3916:29
11
Mårten Löwegren
Stora Tuna OK
45:0910:4016:35
12
Erik Björklund
Bjursås OK
45:3810:4717:04
13
Viktor Lundén
Avesta OK
48:1711:2519:43
14
Albin Sjöhed
Gävle OK
48:4811:3220:14
15
Glen Bales
OK Kåre
53:4212:4225:08
16
Daniel Drougge
Säterbygdens OK
59:1914:0130:45
17
Anton Forsberg
Västerås SOK
59:4414:0731:10
18
Albin Blom
Norbergs OK
69:4316:2941:09
19
Erik Söderström
Sala OK
85:1020:0856:36
Per-Erik Fredberg
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
 
D12 3120 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Gustafsson
OK Kåre
29:289:270:00
2
Sofia Mossberg
Karlsbyhedens IK
29:499:330:21
3
Kajsa Engström
OK Kåre
30:469:521:18
4
Matilda Dammvik
Stora Tuna OK
32:0610:172:38
5
Karin Håll
HJS-Vansbro OK
36:0411:346:36
6
Hanna Sjöberg
Gävle OK
39:4012:4310:12
7
Frida Edman
Korsnäs IF OK
39:5312:4710:25
8
Erika Mickelson
Avesta OK
40:3212:5911:04
9
Hanna Berglund
OK Kåre
40:4813:0511:20
10
Elin Öström
Norbergs OK
42:2813:3713:00
11
Anna Björklund
Bjursås OK
44:0914:0914:41
12
Julia Adolfsson
OK Kåre
44:3914:1915:11
13
Ellen Sarenmark
Leksands OK
48:5415:4019:26
14
Lisa Sundström
Korsnäs IF OK
51:0816:2321:40
15
Maja Eriksson
Domnarvets GOIF
51:2016:2721:52
16
Hanna Sahlin
OK Kåre
53:2317:0723:55
17
Maja Nyberg
Säterbygdens OK
54:4317:3225:15
18
Amelie Ekström
OK Kåre
55:5717:5626:29
 
H12 3120 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Sandberg
Säterbygdens OK
21:486:590:00
2
Jacob Ahlström
Västerås SOK
25:108:043:22
3
Carl Näslund
Västerås SOK
25:118:043:23
4
Andreas Sundström
Västerås SOK
26:488:355:00
5
Kevin Ståhl
Järbo OK
28:018:596:13
6
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
28:459:136:57
7
Johan Söderlund
Leksands OK
29:389:307:50
8
Carl Boman
Västerås SOK
29:469:327:58
9
Johan Winther
Västerbergslagens OL
31:4910:1210:01
10
August Mikaelsson
Västerås SOK
32:1410:2010:26
11
Filip Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
33:1210:3811:24
12
David Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
33:3510:4611:47
13
Viktor Mosssberg
Karlsbyhedens IK
36:2111:3914:33
14
Fredrik Wallin
Stora Tuna OK
38:4412:2516:56
15
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
44:5714:2423:09
16
Jacob Gustafsson
OK Kåre
47:3515:1525:47
17
Emil Olsson
Domnarvets GOIF
48:4715:3826:59
18
Arvid Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
49:3315:5327:45
19
Jesper Jissbacke
Gävle OK
51:0116:2129:13
20
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
57:3018:2635:42
21
Martin Norrbom
Sala OK
80:3125:4858:43
22
Fredrik Bengtsson
Sala OK
91:0129:1069:13
 
D10 2580 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erica Edman
Korsnäs IF OK
26:5610:260:00
2
Sandra Näslund
Västerås SOK
27:5110:480:55
3
Kajsa Mattsson
OK Kåre
34:4813:297:52
4
Ronja Björklund
Bjursås OK
34:5613:328:00
5
Mirjam Dalén
Sala OK
37:1514:2610:19
6
Maria Bergström
Grycksbo IF OK
38:4315:0011:47
7
Amanda Daniels
Avesta OK
39:2115:1512:25
8
Sanna Sjödén
Älvdalens IF OK
41:4416:1114:48
8
Jenny Lindberg
Vandrarringen
41:4416:1114:48
10
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
42:1116:2115:15
 
H10 2580 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Alexandersson
Stora Tuna OK
25:189:480:00
2
Jesper Svensk
Stora Tuna OK
26:2810:161:10
3
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
27:3210:402:14
4
Jonas Gustafsson
OK Kåre
27:5210:482:34
5
Simon Sjöberg
Gävle OK
30:3911:535:21
6
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF OK
32:1312:296:55
7
Simon Eckerlid
OK Kåre
35:4713:5210:29
8
Gustav Mossberg
Karlsbyhedens IK
37:0814:2411:50
9
Gustav Öhgren
Karlsbyhedens IK
37:5714:4312:39
10
Albin Berggren
Surahammars SOK
38:1914:5113:01
11
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF OK
40:2215:3915:04
12
Ivar Axelsson
Karlsbyhedens IK
42:2216:2517:04
13
Simon Gustafsson
OK Kåre
43:5917:0318:41
14
Elias Pontén
Stora Tuna OK
45:2217:3520:04
 
D35 4670 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yvonne Sjödén
Älvdalens IF OK
44:149:280:00
2
Annika Sundström
Västerås SOK
48:2010:214:06
3
Maria Norin
Gävle OK
51:0010:556:46
4
Susanne Lindh
Avesta OK
55:5111:5811:37
5
Marie Berggren
Surahammars SOK
56:3112:0612:17
Marie Lindblad
OK Djerf
Ej godkänd
 
H35 6900 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Lindblad
OK Djerf
57:348:210:00
2
Alf Nordanbro
Malungs OK Skogsmårdarna
58:068:250:32
3
Niklas Söderlund
Avesta OK
88:1812:4830:44
4
Niklas Olsson
Fagersta OK
97:5514:1140:21
5
Thomas Andersson
Västerås SOK
98:5614:2041:22
 
D40 4060 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Bergfält
Domnarvets GOIF
31:597:530:00
2
Ingela Eriksson
Gävle OK
35:378:463:38
3
Karin Svensk
Stora Tuna OK
38:439:326:44
4
Margareta Löwegren
Stora Tuna OK
38:479:336:48
5
Inger Gunnarsson
Västerås SOK
38:529:346:53
6
Carina Sandberg
Säterbygdens OK
43:1010:3811:11
7
Anette Sjöberg
Gävle OK
43:3510:4411:36
8
Eva-Lotta Löfgren
Stora Tuna OK
44:4711:0212:48
9
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
47:3211:4215:33
10
Anita Klaar
Säterbygdens OK
48:2611:5616:27
11
Siv Dahlström
Kvarnsvedens GOIF OK
48:4212:0016:43
12
Anki Gustafsson
Säterbygdens OK
61:1515:0529:16
13
Anette Aspelin
Valbo AIF
61:4215:1229:43
Elisabet Enmark
Gävle OK
Ej godkänd
 
H40 6260 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Löwegren
Stora Tuna OK
43:066:530:00
2
Ulf Magnusson
Leksands OK
44:127:041:06
3
Lars Johanson
Karlsbyhedens IK
45:447:182:38
4
Magnus Runsvik
OK Kåre
48:367:465:30
5
Kennet Andersson
Grycksbo IF OK
50:338:057:27
6
Per BABBE Sundström
Västerås SOK
51:588:188:52
7
Mats Wallin
Stora Tuna OK
52:188:219:12
8
Erik Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
53:238:3210:17
9
Björn Aspelin
Valbo AIF
54:438:4411:37
10
Jan Lindberg
Korsnäs IF OK
56:449:0413:38
11
Peter Bergström
Kvarnsvedens GOIF OK
57:319:1114:25
12
Per Sandberg
Säterbygdens OK
58:219:1915:15
13
Ben Strengell
Västerås SOK
58:519:2415:45
14
Magnus Backlund
Säterbygdens OK
60:289:4017:22
15
Niclas Ahlström
Västerås SOK
62:059:5518:59
16
Robert Östlund
Säterbygdens OK
63:1210:0620:06
17
Christer Ekskog
Kvarnsvedens GOIF OK
64:2110:1721:15
18
Mats Eriksson
Domnarvets GOIF
70:4511:1827:39
19
Mikael Davidsson
Västerås SOK
75:4112:0532:35
20
Jörgen Dalén
Sala OK
90:2914:2747:23
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
Ej godkänd
 
D45 4060 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dorothe Spillmann
IF Thor
37:549:200:00
2
Marianne Ottosson
Västerbergslagens OL
40:149:552:20
3
Susanne Persson
Västerås SOK
41:3310:143:39
4
Eva Lindström
Västerås SOK
42:3110:284:37
5
Susanne Welén
Hallstahammars OK
43:1410:395:20
6
Birgit Åkerblom
Stora Tuna OK
43:4010:455:46
7
Kia Bratberg
OK Hammaren
43:5810:506:04
8
Mia Gustafsson
OK Kåre
45:2611:117:32
9
Åsa Boberg
Söderhamns OK
46:3711:298:43
10
Rose-Marie Hamelius
Säterbygdens OK
49:0812:0611:14
11
Titti Rudh
Avesta OK
50:4012:2912:46
12
Mari Louise Lundgren
Stora Tuna OK
51:4512:4513:51
13
Carina Hägglund
OK Hammaren
52:5713:0315:03
14
Sofie Nylander
OK Kåre
60:1014:4922:16
15
Marianne Björklund
Bjursås OK
67:1316:3329:19
16
Marita Stadig
SK Trim/Virsbo
70:3117:2232:37
 
H45 6080 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Harry Hietanen
Gävle OK
41:296:490:00
2
Tord Hederskog
HJS-Vansbro OK
41:336:500:04
3
Anders Jönsson
OK Triangeln
42:136:570:44
4
Lars Lindgren
OK Ödmården
46:097:354:40
5
Kjell Klaar
Säterbygdens OK
46:307:395:01
6
Peter Ejdemo
OK Kåre
48:347:597:05
7
Sven Hedkvist
Stora Tuna OK
48:548:037:25
8
Thomas Norgren
Stora Tuna OK
49:468:118:17
9
Lars Mattsson
OK Kåre
49:538:128:24
10
Peo Svensk
Stora Tuna OK
50:018:148:32
11
Mikael Utter
Västerås SOK
51:258:279:56
12
Göran Lind
Säterbygdens OK
53:588:5312:29
13
Lars-Åke Montén
Domnarvets GOIF
55:199:0613:50
14
Jan-Olov Bergman
Västerås SOK
56:209:1614:51
15
Bo Johansson
Västerås SOK
56:329:1815:03
16
Anders L Björklund
OK Kåre
57:529:3116:23
17
Per-Erik Björklund
Bjursås OK
59:399:4918:10
18
Stefan Nilsson
Stora Tuna OK
60:359:5819:06
19
Leif Gustafsson
Säterbygdens OK
60:4910:0019:20
20
Håkan Sjögren
Södertälje-Nykvarn Orientering
63:2710:2621:58
21
Mikael Järvi
Västerbergslagens OL
64:3810:3823:09
22
Hans Westman
Västerås SOK
69:2611:2527:57
23
Ola Wiksell
Stora Tuna OK
73:2812:0531:59
24
Karl-Erik Engblom
Valbo AIF
79:0313:0037:34
25
Erik Bengtsson
Sala OK
103:0216:5761:33
 
D50 3610 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jannike Wåhlberg
OK Kåre
34:429:370:00
2
Stina Ryman
Grycksbo IF OK
35:289:490:46
3
Gunilla Lärfars
Leksands OK
35:309:500:48
4
Lena Larsson
Sala OK
38:4410:444:02
5
Ann-Marie Yxfeldt
IFK Hedemora OK
39:5511:035:13
6
Marie Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
42:4611:518:04
7
Inga-Britt Pettersson
Sala OK
46:0012:4511:18
8
Ritva Kärkkäinen
Avesta OK
47:0513:0312:23
9
Agneta Hammarström
Leksands OK
49:3313:4414:51
10
Elisabet Wiksell
Stora Tuna OK
50:4214:0316:00
11
Gudrun Persson
Hallstahammars OK
50:4614:0416:04
 
H50 5530 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Olof Björklund
Bjursås OK
41:257:290:00
2
Rolf Lundberg
OK Ödmården
47:368:366:11
3
Thom Sandvik
Avesta OK
48:028:416:37
4
Tryggve Ottosson
Västerbergslagens OL
48:078:426:42
5
Anders Engström
OK Kåre
49:268:568:01
6
Torbjörn Ottosson
Stora Tuna OK
51:149:169:49
7
Roland Josefsson
IFK Hedemora OK
52:199:2810:54
8
Jan-Eric Hellgren
Norbergs OK
55:089:5813:43
9
Håkan Trollvad
Surahammars SOK
56:3010:1315:05
10
Björn Rosendahl
Västerås SOK
57:1210:2115:47
11
Hans-Olof Fröjd
Oslättforspojkarnas IK
58:2010:3316:55
12
Lars Ove Skog
Österfärnebo IF
58:3410:3517:09
13
Göran Welén
Hallstahammars OK
59:1810:4317:53
14
Carl-Erik Berglöw
Fagersta OK
60:2710:5619:02
15
Leif Wadman
Hallstahammars OK
64:2511:3923:00
16
Sven-Erik Levin
Tierps SOK
66:5112:0525:26
17
Göran Hedman
Valbo AIF
66:5512:0625:30
18
Yngve Johansson
Hagaby GOIF
69:5712:3928:32
19
Anders Lindgren
Österfärnebo IF
71:3812:5730:13
20
Sven-Olov Pettersson
Sala OK
71:4812:5930:23
21
Esko Stadig
SK Trim/Virsbo
76:3213:5035:07
22
Bengt Hansson
Säterbygdens OK
78:3514:1337:10
Svante Lindgren
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
Hans Erik Lang
Västerbergslagens OL
Ej godkänd
 
D55 3610 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Linnéa Eriksson
Sala OK
33:099:110:00
2
Annika Gillgren
Gävle OK
35:399:532:30
3
Ing-Marie Åsenlund
Gävle OK
37:4110:264:32
4
Karin Josefsson
IFK Hedemora OK
40:2611:127:17
5
Solweig Palm
Avesta OK
45:0312:2911:54
6
Gun Jansson
Sala OK
49:0213:3515:53
7
Elisabeth Lindholm
Domnarvets GOIF
53:1414:4520:05
8
Kristin Pettersson
Stora Tuna OK
53:5214:5520:43
9
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
59:5416:3626:45
Annika Norström
Hallstahammars OK
Ej godkänd
 
H55 5000 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Persson
Västerbergslagens OL
38:387:440:00
2
Göran Ryman
Grycksbo IF OK
42:138:273:35
3
Per Erik Fogel
OK Kåre
42:518:344:13
4
Göran Fredberg
Korsnäs IF OK
42:598:364:21
5
Örjan Stahl
Grycksbo IF OK
44:248:535:46
6
Kenneth Wåhlberg
OK Kåre
46:239:177:45
7
Göran Larsson
Sala OK
47:569:359:18
8
Bengt Stenerhag
Västerbergslagens OL
48:269:419:48
9
Jan Johansson
IF Thor
49:259:5310:47
10
Leif Åkerblom
Stora Tuna OK
50:4310:0912:05
11
Johan Källman
Norbergs OK
51:1210:1412:34
12
Roger Nordin
Surahammars SOK
51:3110:1812:53
13
Sven Larsson
Särna SK
51:4010:2013:02
14
Anders Malmberg
Kvarnsvedens GOIF OK
55:1611:0316:38
15
Roland Berg
Säterbygdens OK
58:1611:3919:38
16
Lars Helge Wisell
Fagersta OK
58:4311:4520:05
17
Hans Öberg
Grycksbo IF OK
60:5712:1122:19
18
Mats Mårtensson
Stora Tuna OK
63:5412:4725:16
19
Bo-Göran Karlsson
Avesta OK
70:3914:0832:01
20
Torbjörn Hellquist
Tullinge SK
72:5014:3434:12
21
Bo Sundberg
IFK Hedemora OK
72:5814:3634:20
22
Lennart Lundgren
Avesta OK
83:3616:4344:58
 
D60 3610 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maud Sundén
OK Järnbärarna
36:3410:080:00
2
Inga Lisa Nordqvist
Västerbergslagens OL
41:4111:335:07
3
Eva Halvarson
OK Kåre
42:3411:476:00
4
Ing-Marie Mozélius
Stora Tuna OK
44:0912:147:35
5
Pirkko Stenerhag
Västerbergslagens OL
45:2612:358:52
6
Ingrid Jansson
Säterbygdens OK
47:2913:0910:55
7
Margareta Löfqvist
Västerås SOK
47:3813:1211:04
8
Inger Lund
OK Norden
51:1714:1214:43
9
Elke Wilke-Günther
Tierps SOK
51:2614:1514:52
10
Inger Borg
Gävle OK
60:4716:5024:13
11
Edla Fornander
Västerbergslagens OL
78:3021:4541:56
Monica Törnkvist
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
 
H60 4400 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Törnkvist
Köping-Kolsva OK
39:088:540:00
2
Olle Johansson
IFK Hedemora OK
44:0910:025:01
3
Jörgen Bergström
Haninge SOK
44:4910:115:41
4
Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
45:3110:216:23
5
Gunnar Löfkvist
Bjursås OK
45:4510:246:37
6
Tommy Persson
Hallstahammars OK
46:4310:377:35
7
Nils Boremyr
Kvarnsvedens GOIF OK
48:4211:049:34
8
Håkan Mossberg
OK Järnbärarna
49:1011:1010:02
9
Hans Grudd
Stora Tuna OK
49:4111:1810:33
10
Göran Andersson
Västerås SOK
50:0311:2310:55
11
Hans L Andersson
Västerbergslagens OL
50:2911:2811:21
12
Sven-Olof Asp
Leksands OK
52:2411:5513:16
13
Mats Andersson
Stora Skedvi IK SOFF
58:3713:1919:29
14
Sven-Erik Kempe
Gävle OK
61:2713:5822:19
15
Göran Nilsson
Valbo AIF
63:3414:2724:26
16
Yngve Persson
Tierps SOK
64:2014:3725:12
17
Sören Johansson
OK Norden
66:1415:0327:06
18
Kenneth Löfqvist
Västerås SOK
67:2715:2028:19
19
Rune Ivarsson
Malungs OK Skogsmårdarna
75:2117:0836:13
 
D65 3000 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Leandersson
Älvdalens IF OK
29:229:470:00
2
Inger Olsson
Sala OK
33:5111:174:29
3
Siv Hasselgrund
Bjursås OK
37:5912:408:37
4
Doris Wiberg
Gävle OK
38:4012:539:18
5
Irma Bjärud
Västerbergslagens OL
41:1513:4511:53
6
Monica Wengrud
Norbergs OK
42:3614:1213:14
7
Gurli Back
Fagersta OK
43:0014:2013:38
8
Barbro Vallin
Kungälvs OK
43:0714:2213:45
9
Anna Hellgren
Stora Tuna OK
43:2214:2714:00
10
Gunvor Nyström
Stora Tuna OK
43:4214:3414:20
11
Maud Bengtsson
Sala OK
44:3714:5215:15
12
Lillemor Forsberg
Gävle OK
46:4815:3617:26
13
Ingalill Westberg
SK Trim/Virsbo
48:4516:1519:23
14
Ann-Margret Persson
Gävle OK
50:0616:4220:44
15
Gunborg Westin
Leksands OK
55:2918:3026:07
Siv Stam
Säterbygdens OK
Ej godkänd
 
H65 3900 meter28 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kuno Österlund
Västerås SOK
29:147:300:00
2
Karl Johansson
IFK Hedemora OK
31:067:581:52
3
Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
34:438:545:29
4
Gunnar Tiselius
OK Kåre
37:029:307:48
5
Sven Gustav Dahlberg
IK Jarl Rättvik
37:279:368:13
6
Kjell Mjöberg
Hallstahammars OK
38:379:549:23
7
Folke Lindblom
Heby AIF
38:409:559:26
8
Sören Gunnarsson
Gävle OK
38:499:579:35
9
Mats Eriksson
OK Norden
40:2710:2211:13
10
Stig Nordqvist
Västerbergslagens OL
40:3310:2411:19
11
Egon Lundquist
Norbergs OK
41:1810:3512:04
12
Torsten Dalström
Kvarnsvedens GOIF OK
41:2510:3712:11
13
Göte Rickardsson
Bjursås OK
41:5010:4412:36
14
Ingemar Jonsson
Hallstahammars OK
43:1511:0514:01
15
Rolf Bjärud
Västerbergslagens OL
43:2011:0714:06
16
Östen Andersson
Grycksbo IF OK
43:2111:0714:07
17
Bore Nyberg
Säterbygdens OK
43:3611:1114:22
18
Jan Jansson
OK Kåre
45:1211:3515:58
19
P-G Jansson
Säterbygdens OK
45:3111:4016:17
20
Sigurd Olsson
Säterbygdens OK
46:0611:4916:52
21
Torsten Löfgren
Karlsbyhedens IK
46:5112:0117:37
22
Stig-Olof Ståhl
Avesta OK
47:1912:0818:05
23
Sven Leandersson
Älvdalens IF OK
47:3012:1118:16
24
Tore Kangas
Västerås SOK
48:2912:2619:15
25
Rolf Westberg
SK Trim/Virsbo
48:5312:3219:39
26
Jan Olof Hedberg
Gagnefs OK
57:4814:4928:34
27
Kurt Sören Gustafsson
Säterbygdens OK
68:0417:2738:50
Lennart Gustav Magnusson
IFK Hedemora OK
Ej godkänd
 
D70 2450 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Johansson
IFK Hedemora OK
30:0812:180:00
2
Laila Nygren
Säterbygdens OK
32:5913:282:51
3
Majlis Gren
Stora Skedvi IK SOFF
35:2114:265:13
4
Britta Löwegren
Västerås SOK
42:5417:3112:46
5
Ulla-Britt Östlin
Västerbergslagens OL
51:5421:1121:46
6
Eva Turén
OK Hedströmmen
57:4823:3627:40
 
H70 3900 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl-Axel Stjernström
OK Hedströmmen
38:579:590:00
2
Svante Nyström
Västerbergslagens OL
39:4710:120:50
3
Alvar Jönsson
Hofors OK
40:2710:221:30
4
Ulf Lindgren
Västerås SOK
40:2910:231:32
5
Erik Edy Lundqvist
Heby AIF
40:4210:261:45
6
Ingemar Johansson
IFK Hedemora OK
41:2910:382:32
7
Janne Månsson
Leksands OK
41:4110:412:44
8
Rune Sandberg
Hallstahammars OK
42:1610:503:19
9
Karl Henrik Lovang
Västerbergslagens OL
42:2510:533:28
10
Olle Olofsson
Storviks IF
43:3611:114:39
11
John Vallin
Stora Tuna OK
43:4511:134:48
12
Sven Pettersson
OK Tjärnen
46:4812:007:51
13
Bengt Johansson
Västerås SOK
49:2212:3910:25
14
Stig Sundin
Västerbergslagens OL
49:5012:4710:53
15
Bo Löwegren
Västerås SOK
51:1013:0712:13
16
Karl-åke Dahlgren
Svärdsjö IF
52:2013:2513:23
17
Sven Lentz
Västerbergslagens OL
52:3013:2813:33
18
Folke Nyström
Västerbergslagens OL
52:4413:3113:47
19
Lennart Karlén
Västerås SOK
53:3313:4414:36
20
Jean Jensen
Västvärmlands OK
53:3513:4414:38
21
Allan Haglund
Gävle OK
53:5013:4814:53
22
Erik Lindberg
Karlsbyhedens IK
54:0813:5315:11
23
Arne Gustafsson
Säterbygdens OK
54:3514:0015:38
24
Signar Palm
Hallstahammars OK
65:0616:4226:09
25
Folke Vestberg
Säterbygdens OK
72:2018:3333:23
Gunnar Ivansson
Västerås SOK
Ej godkänd
 
D75 2450 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunborg Wåhlberg
OK Kåre
37:2315:160:00
2
Inga-Lisa Eriksson
Hofors OK
43:4817:536:25
3
Elsie Marie Lundberg
OK Malmia
50:5420:4713:31
4
Gunborg Hellström
Österfärnebo IF
53:5021:5816:27
5
Astrid Dahle
OK Kåre
53:5322:0016:30
6
Margareta Hansson
Storviks IF
59:2224:1421:59
 
H75 3000 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Erik Jernström
Norbergs OK
37:5412:380:00
2
Sture Josefsson
OK Kåre
38:0012:400:06
3
Bo Sandberg
IK Jarl Rättvik
38:1412:450:20
4
Hans Gretas
Segersta OK
40:3913:332:45
5
Gösta Magnusson
IFK Hedemora OK
42:4914:164:55
6
Alf Johansson
Västerås SOK
44:1314:446:19
7
Lennart Öberg
Västerås SOK
44:3314:516:39
8
Lennart Lind
IFK Moras OK
47:5815:5910:04
9
Malte Karlsson
Västerås SOK
53:5217:5715:58
10
Ingvar Lundström
Stora Tuna OK
54:0118:0016:07
11
Folke Ernstsson
Västerbergslagens OL
54:5618:1917:02
 
H80 2450 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Eriksson
Hofors OK
34:0113:530:00
2
Tor Korsman
Gävle OK
34:1313:580:12
3
Nils Eriksson
OK Kåre
36:2714:532:26
4
Sven Andersson
Avesta OK
37:1215:113:11
5
Sven Wåhlberg
OK Kåre
42:4617:278:45
 
H21 Motion 6460 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Edman
Korsnäs IF OK
60:419:240:00
2
Johan Ferm
Sidensjö IK
71:4811:0711:07
3
Torbjörn Håll
HJS-Vansbro OK
82:4712:4922:06
Patrik Brännström
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
 
D35 Motion 4050 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erica Håll
HJS-Vansbro OK
45:1611:110:00
2
Jenny Öhgren
Karlsbyhedens IK
47:5911:512:43
3
Ulrika Jansson
OK Kåre
54:2613:269:10
4
Ylva Mossberg
Karlsbyhedens IK
65:3116:1120:15
5
Annett Palen
Hallstahammars OK
69:0917:0423:53
 
D45 Motion 3540 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Björklund
Bjursås OK
42:4112:030:00
2
Agneta Adriansson
OK Kåre
46:0413:013:23
3
Christina Englöf
Köping-Kolsva OK
59:0116:4016:20
4
Carina Jarl
Domnarvets GOIF
76:5621:4434:15
Inga Fredberg
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
 
H45 Motion 5510 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Kinsten
Kvarnsvedens GOIF OK
56:4210:170:00
1
Anders S Nyberg
Säterbygdens OK
56:4210:170:00
3
Torbjörn Söderlund
Leksands OK
64:3611:437:54
4
Mats Olsson
Kvarnsvedens GOIF OK
68:3712:2711:55
5
Björn Strandberg
Korsnäs IF OK
75:5513:4719:13
6
Lars Johansson
Avesta OK
80:4914:4024:07
 
H55 Motion 4360 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Åhs
Leksands OK
49:1711:180:00
2
Ove Larsson
Kvarnsvedens GOIF OK
51:1911:462:02
3
Lennart Tägtström
Domnarvets GOIF
52:0911:582:52
4
Lars-Olov Johansson
Västerbergslagens OL
53:1412:133:57
5
Sven-Arne Fransson
Avesta OK
53:1812:134:01
6
Bo Danmo
Domnarvets GOIF
57:5213:168:35
7
Henning Waltgård
Domnarvets GOIF
65:5415:0716:37
8
Jan-Erik Kraft
Hallstahammars OK
86:3819:5237:21
 
U1 2010 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Östlund
Kvarnsvedens GOIF OK
22:1411:040:00
2
Johan Hagberg
Avesta OK
23:2711:401:13
3
Hanna Daniels
Avesta OK
24:3712:152:23
4
Cornelia Lundén
Avesta OK
24:5412:232:40
5
Johannes Öhgren
Karlsbyhedens IK
25:5912:563:45
6
Emma Engholm
Avesta OK
30:3815:148:24
7
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
32:4416:1710:30
8
Anton Engholm
Avesta OK
34:0316:5611:49
9
Julia Wanner
Avesta OK
37:3918:4415:25
 
U2 2580 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Andersson
Norbergs OK
35:3713:480:00
2
Madeleine Liljedahl
Västerbergslagens OL
36:1114:010:34
3
Vilma Von Krusenstierna
OK Kåre
36:1914:050:42
4
Anton Källström
Sala OK
37:2614:311:49
5
Emma Eckerlid
OK Kåre
38:4215:003:05
6
Anna Brännström
Kvarnsvedens GOIF OK
39:0315:083:26
7
Emma Hållström
Gävle OK
40:4515:485:08
8
Jonas Delbom
Domnarvets GOIF
42:1816:246:41
9
Lisa Dammvik
Stora Tuna OK
44:0117:048:24
10
Katrin Sjödén
Älvdalens IF OK
44:1017:078:33
11
Jonas Johansson
Dalaportens OL
53:3320:4517:56
Gustav Karlsson
Avesta OK
Ej godkänd
 
U3 3120 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Gustavsson
Kvarnsvedens GOIF OK
46:3714:560:00
2
Erik Hållström
Gävle OK
53:4617:147:09
3
Johan Pontén
Stora Tuna OK
55:2117:448:44
4
Niklas Svensson
Sala OK
65:1520:5518:38
5
Emma Bergqvist
Säterbygdens OK
81:0726:0034:30
Amanda Östlund
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
 
U4 3540 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johannes Järvi
Västerbergslagens OL
49:0513:520:00
 
Inskolning 2640 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Isabelle Persson
Västerås SOK
Godkänd
Ivar Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
Godkänd
Linnea Johansson
Dalaportens OL
Godkänd
Elin Håll
HJS-Vansbro OK
Godkänd
Andreas Näslund
Västerås SOK
Godkänd
Moa Gustavsson
OK Kåre
Godkänd
Jakob Sjöberg
Gävle OK
Godkänd
Linnea Nyberg
Säterbygdens OK
Godkänd
Viktor Svensk
Stora Tuna OK
Godkänd
Petter Hagberg
Avesta OK
Godkänd
 
Öppen 1 2580 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hagberg
Avesta OK
40:0515:320:00
2
Ingrid Nilsson
Fagersta OK
78:1930:2138:14
 
Öppen 2 3500 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Eriksson
Västerbergslagens OL
50:0114:170:00
2
Helena Ekström
OK Kåre
52:2714:592:26
3
Greger Nohr
Stora Enso Fors
70:0120:0020:00
4
Göran Liljeros
Klubblös
73:3321:0123:32
5
Maria Lederud
Avesta OK
97:3627:5347:35
6
Ulrika Carlsson
OK Kåre
109:2331:1559:22
Hans Andersson
Stora Skedvi IK SOFF
Ej godkänd
Birgitta Berglund
OK Kåre
Ej godkänd
 
Öppen 3 4910 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Krister Andersson
Domnarvets GOIF
37:587:440:00
2
Emil Döhl
Malungs OK Skogsmårdarna
44:068:596:08
3
Håkan Eriksson
Domnarvets GOIF
52:0510:3614:07
4
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
53:1010:5015:12
5
Per Andersson
Norbergs OK
57:4911:4719:51
6
Kerstin Sundberg
OK Kåre
60:3012:1922:32
7
Inger Ericsson
Köping-Kolsva OK
84:2317:1146:25
Hampus Westman
Västerås SOK
Ej godkänd
 
Öppen 4 2930 meter42 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Andersson
Domnarvets GOIF
33:1611:210:00
2
Emma Lindberg
Hallstahammars OK
33:3211:270:16
3
Erika Lindberg
Hallstahammars OK
33:4711:320:31
4
Lennart Sjöhed
OK Renen
35:2312:052:07
5
Sofie Masapärs
Malungs OK Skogsmårdarna
36:1612:233:00
6
Åsa Wiking
OK Kåre
38:5013:155:34
7
Jan Erik Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
39:1413:235:58
8
Kristin Wiksell
Stora Tuna OK
41:1414:047:58
9
Bengt Albinsson
Vandrarringen
42:0614:228:50
10
Mikael Wilén
Leksands OK
42:4814:369:32
11
Boy Nyman
Vandrarringen
43:1614:4610:00
12
Anna-Karin Johansson
Vandrarringen
45:2715:3112:11
13
Amanda Elmertoft
Norbergs OK
45:3415:3312:18
13
Sven-Erik Ejeborg
OK Kåre
45:3415:3312:18
15
Birgitta Mattsson
OK Kåre
46:3815:5513:22
16
Elisabet Elmertoft
Norbergs OK
47:5416:2114:38
17
Liz Porteous
Vandrarringen
48:0016:2314:44
18
Gunnar Eriksson
Vandrarringen
48:2016:3015:04
19
Birgitta Eriksson
Vandrarringen
48:4116:3715:25
20
Åse Blom
Norbergs OK
48:4716:3915:31
21
Magnus Liljedahl
Västerbergslagens OL
49:2516:5216:09
22
Anneli Liljedahl
Västerbergslagens OL
49:3416:5516:18
23
Helena Diedrichs
OK Kåre
50:4017:1817:24
24
Gunilla Mårtensson
Gävle OK
51:2017:3118:04
25
Bo Henry Skoog
Valbo AIF
51:5617:4318:40
26
Mats Adolfsson
OK Kåre
52:0317:4618:47
27
Anita Hansson Edin
Midälva OK
54:3018:3621:14
28
Gudrun Elisson
Domnarvets GOIF
55:0418:4821:48
29
Inger Albinsson
Vandrarringen
56:3619:1923:20
30
Christina Godhe
Västerås SOK
59:3520:2026:19
31
Britt Back
Vandrarringen
59:5920:2826:43
32
Per Nilsson
Fagersta OK
61:2920:5928:13
33
Eva Lind
OK Tor
61:5021:0628:34
34
Lena Wallinder
Västerås SOK
64:4622:0631:30
35
Rut Persson
Norbergs OK
72:2424:4339:08
36
Monica Mild
Södertälje-Nykvarn Orientering
74:4225:3041:26
Sivert Ström
Vandrarringen
Ej godkänd
Lars Elisson
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Olle Jonsson
Ludvika OK
Ej godkänd
Eva-Maria Runvik
Kvarnsvedens GOIF OK
Ej godkänd
Ann Johansson
Avesta OK
Ej godkänd
Carl Palmqvist
Leksands OK
Ej godkänd
 
Öppen 5 4050 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bodil Pettersson
Leksands OK
37:399:180:00
2
Jan Gustafsson
Dalaportens OL
40:4510:043:06
3
Karin Swärd Lindberg
Vandrarringen
41:2910:153:50
4
Anna-Karin Adolfsson
OK Kåre
41:5310:204:14
5
Eva Kjellman
Vandrarringen
43:0010:375:21
6
Anna Von Krusenstierna
OK Kåre
43:3710:465:58
7
Gunilla Boman
Västerås SOK
43:3910:476:00
8
Tommy Gustafsson
OK Kåre
43:4910:496:10
9
Karin Profors
Köping-Kolsva OK
44:2610:586:47
10
Hans Alvar Bergström
Norbergs OK
44:5911:067:20
11
Stig-Göran Mårtensson
Gävle OK
45:3011:147:51
12
Chris Bales
OK Kåre
46:1111:248:32
13
Andreas Wallström
Järbo OK
46:1911:268:40
14
Lisbeth Hörnell
North West Orienteering Club
47:2311:429:44
15
Morgan Källström
Järbo OK
48:0011:5110:21
16
Tony Ståhl
Järbo OK
49:0712:0811:28
17
Anders Welén
Hallstahammars OK
49:4812:1812:09
18
Vanessa Ulate
OK Triangeln
59:0214:3521:23
19
Pär Johnsson
Vandrarringen
63:0015:3325:21
20
Jouko Taskinen
Västerås SOK
63:1315:3725:34
21
Per Stinessen
Klubblös
64:3415:5726:55
22
Håkan Odenryd
Järbo OK
68:0016:4730:21
23
Peo Boström
Grangärde OK
69:3817:1231:59
24
Lars Kjellman
Vandrarringen
78:5219:2841:13
Ivar Gustafsson
Dalaportens OL
Ej godkänd
 
Öppen 6 5590 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Lidholm
IFK Hedemora OK
45:558:130:00
2
Kjell Lidholm
IFK Hedemora OK
51:569:176:01
3
Leo Johansson
Vandrarringen
56:2810:0610:33
4
Kurt Eriksson
Vandrarringen
60:3510:5014:40
5
Malin Welén
Hallstahammars OK
60:5910:5515:04
6
Ulf Betshammar
Vandrarringen
74:0913:1628:14
7
Kjell Mattson
Stora Tuna IK
89:3016:0143:35
Ulf Back
Vandrarringen
Ej godkänd
 
Öppen 7 3000 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrick Andersson
Stora Tuna OK
23:517:570:00
2
Karin Ståhl
OK Kåre
28:559:385:04
3
Anna-Karin Öhgren
Karlsbyhedens IK
29:189:465:27
4
Ingemar Gillgren
Gävle OK
29:199:465:28
5
Karin Johansson
OK Hammaren
29:5910:006:08
6
Bengt-Åke Palmkvist
Leksands OK
30:0410:016:13
7
Fredrik Nordfors
Stora Tuna IK
31:4610:357:55
8
Åsa Rydell
Leksands OK
32:3610:528:45
9
Gunilla Bergström
Grycksbo IF OK
36:5312:1813:02
10
Anders Hansson
OK Kåre
37:2912:3013:38
11
Maria Lundmark
Kvarnsvedens GOIF OK
37:3312:3113:42
12
Caroline Westbom
OK Hammaren
38:1712:4614:26
13
Erik Hauses
Rembo IK
39:4013:1315:49
14
Åsa Haglund
Leksands OK
39:5513:1816:04
15
Jan Åhs
Norbergs OK
40:1713:2616:26
16
Barbro Stigsmark
Kvarnsvedens GOIF OK
40:3413:3116:43
17
Börje Svensson
Sala OK
40:4213:3416:51
18
Nils Forsgren
Sala OK
41:0613:4217:15
19
Margareta Skoog
Valbo AIF
47:2315:4823:32
20
Lars Almgren
Västerbergslagens OL
56:5818:5933:07
21
Berit Ståhl
Avesta OK
61:4020:3337:49
22
Leena Backlund
Leksands OK
66:1722:0642:26
23
Elof Back
Fagersta OK
71:2923:5047:38
Bengt Pontén
Stora Tuna IK
Ej godkänd
 
Öppen 8 5000 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Alexandersson
Stora Tuna OK
44:268:530:00
2
Per Winther
Västerbergslagens OL
44:488:580:22
3
Daniel Björnberg
Västerås SOK
45:409:081:14
4
Robert Bylander
OK Kåre
47:289:303:02
5
Matts Holmgren
Västerås SOK
47:369:313:10
6
Jörgen Sigfrids
Malungs OK Skogsmårdarna
51:5010:227:24
7
Henrik Hellgren
Norbergs OK
53:0810:388:42
8
Karin Johnsson
OK Kåre
54:0410:499:38
9
Sven Alexandersson
Stora Tuna OK
55:3711:0711:11
10
Lars Sahlberg
Leksands OK
56:0211:1211:36
11
Jan Andersson
Gävle OK
56:4811:2212:22
12
Erik Gohde
Dalaportens OL
60:3312:0716:07
13
Claes Olsson
Avesta OK
61:1212:1416:46
14
Anita Talltjärn
OK Tor
72:3414:3128:08
15
Ulla-Britt Norström Ottosson
Stora Tuna IK
76:1815:1631:52
 
Öppen 9 6900 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Östlund
Kvarnsvedens GOIF OK
53:537:490:00
2
Magnus Nyström
Mariestads FK
55:298:021:36
3
Johan Edin
Malungs OK Skogsmårdarna
55:398:041:46
4
Hans Näslund
Västerås SOK
59:458:405:52
5
Anders Carlsson
Hammarby IF OF
63:519:159:58
6
Tomas Andersson
OK Tor
64:109:1810:17
7
Patrik Johnsson
OK Kåre
67:329:4713:39
8
Kari Talltjärn
Klubblös
67:399:4813:46
9
Jan Eckerlid
OK Kåre
67:429:4913:49
10
Thomas Henriksson
Fagersta OK
70:5710:1717:04
11
Anders Pelander
OK Djerf
74:2710:4720:34
12
Torbjörn Svensk
OK Hällen
80:1811:3826:25
13
Patrik Kangas
Västerås SOK
80:5211:4326:59
14
Stefan Liljedahl
Västerbergslagens OL
111:1116:0757:18