KM Natt, Alingsåskretsen

2007-04-17

Arrangör: OK Skogshjortarna

Nivå:
Lokal
Anmälda:
75
Form:
Masstart
Startande:
71
Distans:
Natt
Fullföljande:
65
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4770 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Therése Persson
OK Skogshjortarna
42:298:540:00Brons
2
Jenny Larsson
OK Skogshjortarna
46:119:413:42Brons
3
Hanna Johansson
OK Skogshjortarna
49:2910:227:00Brons
4
Christine Litzell
OK Skogshjortarna
59:1712:2616:48
 
H21 5770 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Ivarsson
IFK Göteborg
39:556:550:00Brons
2
Rikard Pentonen
Hestra IF
40:347:020:39Brons
3
Martin Ivarsson
Vänersborgs SK
41:417:131:46Brons
4
Karl Tiselius
Dalaportens OL
41:437:141:48Brons
5
Rickard Holmqvist
Hestra IF
42:187:202:23Brons
6
Daniel Netz
Vänersborgs SK
42:287:222:33Brons
7
Daniel Hjortvall
Hestra IF
44:017:384:06Brons
8
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
44:297:434:34Brons
9
Max Karle
OK Skogshjortarna
45:137:505:18Brons
10
Stefan Lund
OK Skogshjortarna
45:197:515:24Brons
11
Martin Fredriksson
OK Skogshjortarna
45:217:525:26Brons
12
Andréas Andersson
IFK Göteborg
45:237:525:28Brons
13
Gustav Östling
OK Skogshjortarna
45:247:525:29Brons
14
Lars Strömqvist
OK Skogshjortarna
45:257:525:30Brons
15
Conny Källman
OK Kullingshof
51:458:5811:50Brons
16
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
54:109:2314:15
Andreas Ivarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H20 5770 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Andersson
OK Kullingshof
42:517:260:00Brons
2
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
45:207:512:29Brons
3
Joakim Ljunglide
OK Kullingshof
53:259:1510:34Brons
4
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
76:5513:2034:04
Jimmy Andersson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H16 4240 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Krona
OK Skogshjortarna
40:279:320:00Mästare
2
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
40:319:330:04Mästare
3
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
41:529:521:25Mästare
 
H14 3170 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
29:399:210:00Elit
2
Pontus Johansson
OK Kullingshof
29:419:220:02Elit
3
Rasmus Bäck
OK Kullingshof
34:5211:005:13Guld
4
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
42:4413:2913:05Silver
 
D12 1880 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
18:5010:010:00Guld
2
Kristin Höög
OK Kullingshof
19:0210:070:12Guld
 
H12 1880 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
14:527:540:00Guld
2
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
14:597:580:07Guld
3
Filip Henriksson
OK Kullingshof
24:1412:539:22Järn
4
Linus Sundberg
OK Skogshjortarna
34:5118:3219:59Järn
 
D35 4240 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
46:0810:530:00Brons
2
Eva Pedersen
OK Skogshjortarna
46:2610:570:18Brons
3
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
54:4312:548:35Brons
Irené Andersson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H35 5770 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Källman
OK Kullingshof
44:447:450:00Brons
2
Lars Björking
OK Skogshjortarna
55:179:3510:33Brons
3
Tommy Bäck
OK Kullingshof
63:5911:0519:15
4
Lars Ohlsson
OK Skogshjortarna
70:2712:1325:43
Remo Wüst
OK Kullingshof
Ej godkänd
Anders Sjögren
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
D45 3620 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
47:2613:060:00Brons
2
Ulla Granér
OK Kullingshof
48:2313:220:57Brons
 
H45 4770 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
44:099:150:00Brons
2
Evert Larsson
OK Skogshjortarna
45:539:371:44Brons
3
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
48:0810:053:59Brons
4
Kurt Andersson
OK Kullingshof
60:4512:4416:36
 
H55 4240 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
39:319:190:00Brons
2
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
39:589:260:27Brons
3
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
40:159:300:44Brons
4
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
44:0510:244:34Brons
5
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
44:2110:284:50Brons
6
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
45:0310:385:32Brons
7
Rune Larsson
OK Skogshjortarna
45:4110:466:10Brons
8
Bertil Johansson
OK Skogshjortarna
50:4811:5911:17Brons
9
Kent Carlgren
OK Skogshjortarna
50:5112:0011:20Brons
10
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
50:5912:0111:28Brons
11
Roger Andersson
OK Skogshjortarna
54:2512:5014:54
12
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
63:1514:5523:44
Gert Ivarsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H65 3620 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
42:3911:470:00Brons
2
Sten Johansson
OK Kullingshof
44:2612:161:47Brons
 
Öppen 5 3170 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Börje Öberg
OK Skogshjortarna
64:5520:290:00