Folskubbet

2007-03-25

Arrangör: Frölunda OL

Nivå:
Nationell
Anmälda:
885
Form:
Individuell
Startande:
813
Distans:
Lång
Fullföljande:
727
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 7600 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila B Höglund
FK Herkules
74:099:450:00Guld
2
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
74:169:460:07Guld
3
Lotta Saetre
OK Orinto
78:0610:173:57Guld
4
Åsa Hagnestål
Göteborg-Majorna OK
82:0710:487:58Guld
5
Sofia Gustafson
Sävedalens AIK
83:3210:599:23Silver
6
Teres Gustavsson
Ronneby OK
85:2311:1411:14Silver
7
Anna-Karin Bondesson
Frosta OK
86:0511:2011:56Silver
8
Helena Strand
OK Landehof
86:1011:2012:01Silver
9
Linda Martinsson
IF Marin Väst
86:4011:2412:31Silver
10
Maria Gustafsson
Sävedalens AIK
89:1211:4415:03Silver
11
Frida Wallström
Sävedalens AIK
97:0812:4722:59Silver
 
H21 Elit 12080 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Hellman
OK Tyr
83:596:570:00Guld
2
Tobias Noborn
IFK Göteborg
87:417:163:42Guld
3
Thomas Asp
IFK Göteborg
87:557:173:56Guld
4
Henrik Eriksson
Sävedalens AIK
92:497:418:50Guld
5
Johan Otterström
Göteborg-Majorna OK
95:287:5411:29Silver
6
Fredrik Eliasson
IK Stern
98:518:1114:52Silver
7
Fredrik Norman
Leksands OK
98:598:1215:00Silver
8
Robert Johansson
IK Stern
99:108:1315:11Silver
9
Magnus Johansson
OK Löftan
101:398:2517:40Silver
 
H20 Elit 9050 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Eklöf
IK Ymer
78:438:420:00Guld
2
Jimmy Andersson
OK Kullingshof
101:5411:1623:11Silver
Anton Hemlin
IK Uven
Ej godkänd
 
D18 Elit 5250 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Terese Wängdahl
OK Gipen
66:3712:410:00Guld
2
Ylva Fonselius
FK Herkules
67:2612:510:49Guld
3
Josefin Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
69:0813:102:31Guld
4
Annika Blomberg
Göteborg-Majorna OK
70:2213:243:45Guld
5
Lina Lindqvist
FK Herkules
76:0114:299:24Silver
6
Åsa Söderblom
Falkenbergs OK
77:4414:4811:07Silver
7
Josefin Bertilsson
FK Herkules
78:1514:5411:38Silver
 
H18 Elit 7050 meter7 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Andersson
OK Kullingshof
62:158:500:00Guld
2
Christian Nilsson
OK Löftan
76:0410:4713:49Silver
3
Fredrik Norell
FK Herkules
80:5511:2918:40Silver
4
Gustav Eklöf
IK Ymer
82:3911:4320:24Silver
Jonas Hemlin
IK Uven
Ej godkänd
Johan Antonsson
OK Löftan
Ej godkänd
Alexander Westberg
OK Tranan
Ej godkänd
 
H21 Lång 11320 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
105:309:190:00Guld
2
Andreas Melin
OK Gisle
105:359:200:05Guld
3
Sven Granfors
Sävedalens AIK
110:309:465:00Guld
4
Oskar Sibeck
OK Djerf
115:5410:1410:24Guld
5
Stefan Ring
OK Löftan
116:2610:1710:56Guld
6
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
118:1810:2712:48Silver
7
Dan Winnberg
IK Trenne Ullared
120:1510:3714:45Silver
Donald McCarthy
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
D21 4960 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Boberg
IF Rigor
53:5310:520:00Guld
2
Lina Samor
Sävedalens AIK
54:4611:020:53Guld
3
Hanna Mattsson
IK Uven
56:5311:283:00Guld
4
Anette Bernhed
FK Herkules
57:2011:343:27Guld
5
Josefin Antonsson
OK Löftan
59:4512:035:52Guld
6
Cecilia Groth
Kungälvs OK
62:4512:398:52Silver
7
Hanna Weimann
IK Uven
67:1913:3413:26Silver
8
Malin Olsson
Göteborg-Majorna OK
69:3514:0215:42Silver
9
Anna Berlin
IFK Göteborg
72:2314:3618:30Silver
10
Marie Arnesson
OK Löftan
72:3314:3818:40Silver
11
Birgitta Håkansson
Sävedalens AIK
73:4414:5219:51Silver
12
Desiré Rex
OK Landehof
75:5115:1821:58Silver
13
Ebba Månsson
Kungälvs OK
84:3217:0330:39
14
Anna Säfsten
FK Herkules
87:1917:3633:26
 
H21 7750 meter25 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
69:489:000:00Guld
2
Peter Claesson
IFK Göteborg
70:179:040:29Guld
3
Markus Hermansson
IK Ymer
72:079:182:19Guld
4
Martin Schagerlind
OK Bävern
73:269:293:38Guld
5
Yngve Norell
FK Herkules
73:319:293:43Guld
6
Per Rosén
IK Uven
77:2710:007:39Silver
7
Johan Schagerlind
OK Bävern
78:3910:098:51Silver
8
Jacob Johansson
Falkenbergs OK
79:4410:179:56Silver
9
Fredrik Bartholdsson
Halmstad OK
80:3510:2410:47Silver
10
Staffan Johansson
Vänersborgs SK
81:1610:2911:28Silver
11
Thomas Ljung
OK Kullingshof
81:4210:3311:54Silver
12
David Johansson
Falkenbergs OK
82:3610:3912:48Silver
13
Björn Carlsson
Sävedalens AIK
85:0910:5915:21Silver
14
Daniel Hägerstrand
IFK Göteborg
88:2711:2518:39Silver
15
Örjan Emanuelsson
Tolered-Utby Ol-klubb
90:1611:3920:28Silver
16
Roger Ivarsson
Fjärås AIK
90:4411:4220:56Silver
17
Johan Lingsten
FK Herkules
91:3511:4921:47Silver
18
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
92:1411:5422:26Silver
19
Henrik Bagge Johansson
OK Skärmen
93:0812:0123:20Silver
20
Karl Gustavsson
Fjärås AIK
103:2613:2133:38Brons
21
Eric Tilly
Kungälvs OK
118:2415:1748:36
William Rex
OK Landehof
Ej godkänd
Erik Samuelsson
OK Reftele
Ej godkänd
Markus Båth
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Anders Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
D18 4280 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Charlotta Berggren
Ljungskile FK
60:3814:100:00Guld
2
Sandra Oswald
Fjärås AIK
68:4416:048:06Silver
3
Ida Engström
Lerums SOK
73:1917:0812:41Silver
4
Agnes Ramle
Sjövalla FK
73:4517:1413:07Silver
5
Rebecka Höglund
FK Herkules
75:2917:3814:51Silver
 
H18 6250 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sebastian Mannfolk
Ulricehamns OK
76:5612:190:00Guld
2
Mattias Eliasson
IK Stern
77:4512:260:49Guld
3
Christer Hentze
Fjärås AIK
107:3517:1330:39Silver
Fredrik Elofsson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Joel Vigren
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D16 3980 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
46:4111:440:00Mästare
2
Louise Perleroth
OK Landehof
55:4914:019:08Elit
3
Linnea Burén
IK Ymer
62:5515:4816:14Silver
4
Mia Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
63:1415:5316:33Silver
5
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
64:5416:1818:13Silver
6
Sofie Söderblom
Ätrans IF
67:0616:5220:25Silver
7
Maria Johansson
OK Skärmen
70:0317:3623:22Silver
8
Elin Schyberg
Fjärås AIK
70:3217:4323:51Silver
9
Lina Nilsson
OK Tranan
78:1619:4031:35Brons
10
Sofia Wide
FK Herkules
90:5622:5144:15Järn
11
Hanna Vigren
Sävedalens AIK
93:5223:3547:11Järn
Emma Andersson
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Julia Olesund
OK Landehof
Ej godkänd
 
H16 5010 meter17 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
44:308:530:00Mästare
2
Patrik Eickhoff
Sävedalens AIK
54:1310:499:43Elit
3
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
54:5010:5710:20Elit
4
Simon Asplund
Kungälvs OK
62:1712:2617:47Silver
5
Martin Frisk
Markbygdens OK
63:5712:4619:27Silver
6
Tomas Axelson
OK Löftan
66:1613:1421:46Silver
7
Carl Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
80:5816:1036:28Järn
8
Johan Blick
OK Alehof
87:3317:2943:03Järn
9
Simon Bengtsson
FK Friskus-Varberg
88:5717:4544:27Järn
10
Hugo Engström
Lerums SOK
92:5118:3248:21Järn
11
Simon Olsson
Kungälvs OK
95:2219:0250:52Järn
Daniel Vedin
Frölunda OL
Ej godkänd
Johannes Waldenström
Frölunda OL
Ej godkänd
Gustav Tibblin
IF Marin Väst
Ej godkänd
Anton Ledelius
IK Uven
Ej godkänd
Erik Wallin
Markbygdens OK
Ej godkänd
Alexander Magnusson
OK Orinto
Ej godkänd
 
D14 3240 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelina Johansson
Vänersborgs SK
35:2910:570:00Elit
2
Anna Wallin
Sjövalla FK
35:4611:020:17Elit
3
Klara Hemlin
IK Uven
40:5212:375:23Guld
4
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
41:1512:445:46Guld
5
Madeleine Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
43:4313:308:14Guld
6
Lisa Wulfsberg
Kungälvs OK
44:0113:358:32Silver
7
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
47:2314:3711:54Silver
8
Elin Blick
OK Alehof
49:1815:1313:49Silver
9
Lisa Wallin
Markbygdens OK
55:1717:0419:48Brons
10
Lisa Hüls
Frölunda OL
55:1817:0419:49Brons
11
Linnea Ekman
FK Friskus-Varberg
55:5817:1620:29Brons
12
Johanna Andersson
FK Herkules
56:1117:2020:42Brons
13
Frida Björklund
Sjövalla FK
58:3218:0423:03Brons
14
Elsa Pedersen
OK Alehof
59:4918:2824:20Brons
15
Pernilla Karlsson
Markbygdens OK
61:2118:5625:52Brons
16
Julia Asplund
Kungälvs OK
62:5719:2627:28Brons
17
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
65:3920:1630:10Järn
18
Emmeli Axmalm
Sävedalens AIK
65:5820:2230:29Järn
19
Emma Boberg
IF Rigor
67:5320:5732:24Järn
20
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
73:0622:3437:37Järn
21
Karin Elofsson
Fjärås AIK
75:3823:2140:09Järn
22
Marianne Wadman
Göteborg-Majorna OK
102:5231:4567:23Järn
23
Caroline Lövstedt
Sjövalla FK
105:5432:4170:25Järn
Elin Johansson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Paula Glenn Jungbjer
FK Herkules
Ej godkänd
 
H14 3800 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Skogman
Markbygdens OK
40:4510:430:00Elit
2
Kristian Narbro-Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
58:3515:2517:50Silver
3
Lucas Persson
FK Herkules
58:4215:2717:57Silver
4
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
63:3216:4322:47Brons
5
Jakob Perleroth
OK Landehof
68:1717:5827:32Brons
6
Jakob Lund
OK Skogshjortarna
70:4818:3830:03Brons
7
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
73:1519:1732:30Järn
8
Mathias Carlsson
Sävedalens AIK
77:5620:3137:11Järn
9
David Hjelmström
Tolered-Utby Ol-klubb
92:0724:1451:22Järn
10
Leo Karestrand
FK Herkules
94:4024:5553:55Järn
11
Pontus Johansson
OK Kullingshof
97:4425:4356:59Järn
Erik Classon
OK Orinto
Ej godkänd
Filip Andersson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D12 2760 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
32:0711:380:00Guld
2
Klara Pålsson
Kungälvs OK
36:1813:094:11Guld
3
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
38:1413:516:07Silver
4
Sara Magnusson
OK Landehof
39:5314:277:46Silver
5
Elin Classon
OK Orinto
40:1114:348:04Silver
6
Ylva Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
40:4114:448:34Silver
7
Cornelia Strandfors
IK Uven
41:1214:569:05Silver
8
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
41:2415:009:17Silver
9
Clara Wallin
Sjövalla FK
43:3615:4811:29Brons
10
Kristin Höög
OK Kullingshof
45:2316:2713:16Brons
11
Natalie Kadir
FK Herkules
46:2416:4914:17Brons
12
Erika Perleroth
OK Landehof
46:3816:5414:31Brons
13
Freja Björnberg
Frölunda OL
48:2317:3216:16Brons
14
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
51:1918:3619:12Järn
15
Frida Thorsson
IF Marin Väst
53:4819:3021:41Järn
16
Sofia Helmertz
FK Herkules
56:2320:2624:16Järn
17
Lova Rosenqvist
IK Uven
61:2522:1529:18Järn
18
Linnea Bergstrand
Kungälvs OK
62:2622:3730:19Järn
19
Johanna Persson
FK Herkules
68:3324:5036:26Järn
Helena Martinsson
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
H12 2760 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
28:0510:110:00Guld
2
Colin Fransson Lee
OK Alehof
29:4910:481:44Guld
3
Gustav Boquist
IK Uven
31:3811:283:33Guld
4
Fredrik Malmberg
IK Uven
33:4812:155:43Silver
5
Johan Höglund
FK Herkules
34:4612:366:41Silver
6
Filip Wadsten
OK Landehof
34:5812:406:53Silver
7
Axel Ek
Markbygdens OK
35:5513:017:50Silver
8
Linus Landergren
IK Ymer
37:1113:289:06Silver
9
Tobias Hansson
IK Uven
39:1214:1211:07Brons
10
Niklas Frisk
Markbygdens OK
40:5514:4912:50Brons
11
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
41:5815:1213:53Brons
12
Max Novak
Frölunda OL
44:5016:1516:45Järn
13
Arvid Hammar
FK Herkules
54:1619:4026:11Järn
14
Petter Sjölin
IK Uven
56:0620:2028:01Järn
15
Sven Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
57:2320:4729:18Järn
16
Anders Dahlrot
IK Uven
58:0721:0330:02Järn
17
Fredrik Lind
FK Herkules
64:1523:1736:10Järn
18
Jacob Lövstedt
Sjövalla FK
66:0323:5637:58Järn
Philip Näslund
OK Landehof
Ej godkänd
Tobias Karlsson
OK Landehof
Ej godkänd
Johan Magnusson
OK Orinto
Ej godkänd
 
D10 2590 meter8 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
My Rosenqvist
IK Uven
34:5313:280:00Brons
2
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
36:2614:041:33Brons
3
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
37:5914:403:06Brons
4
Lina Landergren
IK Ymer
68:1626:2133:23Järn
5
Frida Jerlin
Frölunda OL
74:4228:5139:49Järn
Josephine Strandfors
IK Uven
Ej godkänd
Rebecka Sellberg
IK Uven
Ej godkänd
Jasmine Axmalm
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H10 2590 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Magnusson
OK Landehof
33:3712:590:00Brons
2
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
35:5613:522:19Brons
3
Erik Björklund
Sjövalla FK
40:3415:406:57Brons
4
Erik Blick
OK Alehof
73:0228:1239:25Järn
 
D35 4460 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jeanette Larsson
FK Friskus-Varberg
59:2413:190:00
 
H35 6780 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Jonsson
Berga SOK
59:408:480:00Guld
2
Christer Casselsjö
OK Kolmården
62:209:122:40Guld
3
Mats Karlfeldt
Sävedalens AIK
62:409:153:00Guld
4
Anders Wadsten
OK Landehof
65:339:405:53Guld
5
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
65:399:415:59Guld
6
Brett Weihart
OK Orinto
70:0610:2010:26Silver
7
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
75:0411:0415:24Silver
8
Klas Åström
FK Herkules
117:1017:1757:30
 
D40 3950 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Asplund
Kungälvs OK
45:4811:360:00Guld
2
Annika Aasa
IK Uven
48:3612:182:48Guld
2
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
48:3612:182:48Guld
4
Britt Flakberg
IFK Göteborg
51:3513:045:47Silver
5
Ann-Charlotte Johansson
IFK Göteborg
54:2413:468:36Silver
6
Susanne Johansson
Fjärås AIK
59:4015:0613:52Silver
 
H40 6260 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
61:189:480:00Guld
2
Jonas Hansson
FK Friskus-Varberg
61:209:480:02Guld
3
Niklas Johansson
OK Landehof
65:4110:304:23Guld
4
Leif Einarsson
Kungälvs OK
65:5310:314:35Guld
5
Niclas Ek
Markbygdens OK
66:4910:405:31Guld
6
Magnus Ohlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
68:3010:577:12Guld
7
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
75:2312:0314:05Silver
8
Stefan Pettersson
Fjärås AIK
76:0112:0914:43Silver
9
Anders Sjöberg
OK Reftele
76:1912:1115:01Silver
10
Per Hentze
Fjärås AIK
78:0312:2816:45Silver
11
Johan Wettergren
IK Uven
80:5212:5519:34Silver
12
Per Andersson
Ulricehamns OK
82:4713:1321:29Silver
13
Håkan Björklund
Sjövalla FK
90:4914:3029:31Brons
14
Ragnar Uppström
FK Herkules
93:1514:5431:57Brons
Leif Hagman
IK Uven
Ej godkänd
Jim Axmalm
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D45 3950 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
41:0010:230:00Guld
2
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
43:1510:572:15Guld
3
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
46:3411:475:34Silver
4
Maria Halvarsson
Fjärås AIK
46:5211:525:52Silver
5
Karin Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
48:4412:207:44Silver
6
Christina Söderblom
Ätrans IF
49:2212:308:22Silver
7
Marina Nilsson
Kungälvs OK
49:5612:388:56Silver
8
Lena Larsson
Göteborg-Majorna OK
50:4012:509:40Silver
9
Eva-Britta Lidström
OK Landehof
51:2313:0110:23Silver
10
Pia Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
52:5313:2311:53Silver
11
Carin Rudolfsson
IK Uven
54:1213:4313:12Silver
12
Monika Nilsson
OK Alehof
54:3413:4913:34Silver
13
Anita Davallius
Uddevalla IS
54:5213:5313:52Silver
14
Ann-Marie Andersson
Tenhults SOK
55:0413:5614:04Silver
15
Christina Birath
Stenungsunds OK
60:5315:2519:53Brons
16
Silke Klick
IK Stern
63:1516:0122:15
17
Gunilla Carlsson
FK Herkules
64:2516:1823:25
18
Lisa Larsson
Sjövalla FK
70:5617:5729:56
19
Lena Håkansson
IK Uven
77:0219:3036:02
20
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
77:1619:3436:16
21
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
77:3519:3836:35
22
Nina Bejbom
Uddevalla OK
79:4820:1238:48
Ann-Sofie Johansson
FK Herkules
Ej godkänd
 
H45 5860 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Lund
OK Skogshjortarna
46:407:580:00Guld
2
Roger Hallgren
IFK Göteborg
46:447:580:04Guld
3
Sören Sand
Boxholm-Mjölby OL
49:268:262:46Guld
4
Anders Sjögren
OK Kullingshof
53:179:066:37Silver
5
Ulf Wallin
Sjövalla FK
54:169:167:36Silver
6
Magnus Joelsson
SOK 68
54:449:208:04Silver
7
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
56:279:389:47Silver
8
Bengt Mattsson
Tolered-Utby Ol-klubb
57:489:5211:08Silver
9
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
58:5810:0412:18Silver
10
Anders Axelsson
Trollhättans SOK
59:4310:1113:03Silver
11
Pär Claesson
Sävedalens AIK
60:1810:1713:38Silver
12
Magnus Wide
FK Herkules
60:1910:1813:39Silver
13
Thomas Attfors
Tolered-Utby Ol-klubb
65:5511:1519:15Silver
14
Lars Eriksson
Markbygdens OK
70:1211:5923:32Brons
15
Håkan Wåhlander
Sjövalla FK
76:4613:0630:06
16
Staffan Asplund
Kungälvs OK
79:4413:3633:04
17
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
82:2314:0435:43
18
Lars Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
82:5414:0936:14
19
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
83:2614:1436:46
20
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
84:4414:2838:04
21
Magnus Wallin
Markbygdens OK
86:2014:4439:40
22
Benny Johansson
OK Reftele
110:3718:5363:57
23
Martin Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
127:3921:4780:59
24
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
145:5624:5499:16
Stefan Gustafsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D50 3470 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
48:5314:050:00Guld
2
Brander Anneli
Stenungsunds OK
50:2214:311:29Guld
3
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
52:4115:113:48Guld
4
Elisabet Hemlin
IK Uven
53:5015:314:57Guld
5
Eva Andreasson
Borås GIF
54:4915:485:56Silver
6
My Engström
Lerums SOK
55:3316:016:40Silver
7
Christina Berggren
Ljungskile FK
57:2216:328:29Silver
8
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
61:3217:4412:39Silver
9
Mary Falkevik-Olsson
Västvärmlands OK
62:1117:5513:18Silver
10
Marita Larsson
Markbygdens OK
63:3118:1814:38Silver
11
Britt Karlsson
Stenungsunds OK
67:0719:2118:14Silver
12
Margareta Schölin
Tockarps IK
79:2622:5330:33
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
Ej godkänd
 
H50 5360 meter28 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
47:408:540:00Guld
2
Ulf Pettersson
Kungälvs OK
50:409:273:00Guld
3
Per Andersson
OK Orinto
52:029:424:22Guld
4
Sören Kaspersson
Markbygdens OK
52:509:515:10Guld
5
Kjell Andersson
FK Herkules
53:279:585:47Silver
6
Anders Larsson
OK Landehof
55:4210:248:02Silver
7
Anders Spånér
Sävedalens AIK
56:3810:348:58Silver
8
Jan Holmqvist
Hestra IF
57:0110:389:21Silver
9
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
57:2210:429:42Silver
10
Lennart Hålsjö
OK Alehof
57:3310:449:53Silver
11
Ingemar Björkman
Göteborg-Majorna OK
60:0911:1312:29Silver
12
Stig-Ove Djurbäck
Kinnaströms SK
64:2712:0116:47Silver
13
Peter Larsson
OK Gipen
66:2312:2318:43Silver
14
Bernt Andersson
IF Rigor
67:3312:3619:53Silver
15
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
71:5213:2424:12Brons
16
Ingemar Bertilsson
FK Herkules
72:0413:2724:24Brons
17
Richard Berglund
Sävedalens AIK
72:0713:2724:27Brons
18
Bengt Nilsson
Göteborg-Majorna OK
73:5313:4726:13
19
Örjan Wängdahl
OK Gipen
77:0014:2229:20
20
Henrik Carlsson
IK Uven
77:3814:2929:58
21
Peo Johansson
OK Skärmen
83:3115:3535:51
22
Göran Håkansson
IK Uven
89:4716:4542:07
23
Göran Berggren
Ljungskile FK
94:0617:3346:26
24
Jan Fonselius
IF Marin Väst
112:4121:0165:01
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Claes Nilsson
Kungälvs OK
Ej godkänd
Ulf Gustafson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D55 3470 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Norell
FK Herkules
45:1613:030:00Guld
2
Ulla Carlstedt
Sävedalens AIK
49:2414:144:08Guld
3
Karin Axelsson
IK Uven
53:5915:338:43Silver
4
Eva Thörnblom
Sjövalla FK
56:5116:2311:35Silver
5
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
60:0317:1814:47Silver
6
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
60:4017:2915:24Silver
7
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
62:5418:0817:38Silver
8
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
63:0218:1017:46Silver
9
Kerstin Olausson
Stenungsunds OK
67:3519:2922:19Brons
10
Lena Svensson
Tockarps IK
74:4221:3229:26
 
H55 4940 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Karlsson
Stenungsunds OK
46:059:200:00Guld
2
Olle Adolfsson
Lerums SOK
48:069:442:01Guld
3
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
48:249:482:19Guld
4
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
49:3010:013:25Guld
5
Hans Antonsson
OK Löftan
49:3510:023:30Guld
6
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
49:5710:073:52Guld
7
Bill Schölin
Tockarps IK
52:3510:396:30Silver
8
Kent Eriksson
IFK Göteborg
53:3210:507:27Silver
9
Tore Lennart Sibeck
OK Djerf
54:2211:008:17Silver
10
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
55:4711:189:42Silver
11
Dan Widercrantz
OK Skärmen
56:0311:219:58Silver
12
Lars Olsson
Västvärmlands OK
56:5011:3010:45Silver
13
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
59:3212:0313:27Silver
14
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
60:2912:1514:24Silver
15
Sten Blomström
IK Stern
61:1312:2415:08Silver
16
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
65:1213:1219:07Silver
17
Jan Küchler
Tolered-Utby Ol-klubb
65:5113:2019:46Silver
18
Lars Österberg
Sävedalens AIK
65:5313:2019:48Silver
19
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
69:0814:0023:03Brons
20
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
70:3614:1724:31Brons
21
Roland Mattsson
OK Skärmen
77:4315:4431:38
22
Jan Bengtsson
FK Friskus-Varberg
97:1819:4251:13
23
Björn Engström
Lerums SOK
98:5820:0252:53
24
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
100:1720:1854:12
25
Jörgen Estving
Lerums SOK
101:1520:3055:10
26
Staffan Broberg
IF Marin Väst
134:0327:0887:58
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
Ej godkänd
 
D60 3470 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Schedwin
FK Herkules
47:2513:400:00Guld
2
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
50:0214:252:37Guld
3
Birgitta Tollesson
OK Alehof
51:3414:524:09Guld
4
Ingrid Hermansson
IK Ymer
52:3315:095:08Guld
5
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
53:2115:225:56Silver
6
Birgitta Carlsson
OK Orinto
54:4315:467:18Silver
7
Carola Andersson
OK Löftan
55:2615:598:01Silver
8
Eva Alsin
IK Ymer
55:3516:018:10Silver
9
Gunnel Svensson
IK Ymer
60:4917:3213:24Silver
10
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
63:1818:1515:53Silver
11
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
65:0018:4417:35Silver
12
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
66:4519:1419:20Silver
13
Gertrud Ulla-Britt Ordasi
Kungälvs OK
73:4121:1426:16
14
Elisabeth Ramhult
FK Friskus-Varberg
79:2222:5231:57
15
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
88:5225:3741:27
Rosa Johansson
IK Uven
Ej godkänd
 
H60 4460 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Lorén
OK Frisene
47:4910:430:00Guld
2
Jonas Larsson
OK Kullingshof
48:5210:571:03Guld
3
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
50:5311:253:04Guld
4
Olle Sandell
OK Kullingshof
52:3611:484:47Guld
5
Göran Bengtsson
Tockarps IK
52:3811:484:49Guld
6
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
53:1211:565:23Silver
7
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
53:4512:035:56Silver
8
Hans Morgan Carlsson
IFK Göteborg
54:0512:086:16Silver
9
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
56:4712:448:58Silver
10
Kenneth Aronsson
Markbygdens OK
58:2613:0610:37Silver
11
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
58:3013:0710:41Silver
12
Christer Samuelsson
OK Löftan
58:3413:0810:45Silver
13
Bengt Mattsson
OK Orinto
59:5313:2612:04Silver
14
Hans-Thore Hansson
FK Friskus-Varberg
60:4313:3712:54Silver
15
Sven-Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
60:4613:3712:57Silver
16
Kent Carlgren
OK Skogshjortarna
61:0113:4113:12Silver
17
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
61:0613:4213:17Silver
18
Lars Mathiasson
IK Stern
61:0913:4313:20Silver
19
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
62:0613:5514:17Silver
20
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
64:5214:3317:03Silver
21
Lennart Almström
IK Stern
68:0915:1720:20Brons
22
Kjell Jeppson
IF Rigor
69:2915:3521:40Brons
23
Gunnar Vallin
OK Landehof
73:0816:2425:19
24
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
73:1116:2525:22
25
Björn Lekman
IF Rigor
73:5616:3526:07
26
Kurt-Åke Karlsson
Sjövalla FK
77:2317:2129:34
27
Björn Ahlnér
Göteborg-Majorna OK
79:1717:4731:28
Bengt-Rune Wallström
IK Uven
Ej godkänd
Lennart Olsson
IK Uven
Ej godkänd
Lars-Erik Gadde
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D65 3180 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Lindhe
IK Stern
39:2312:230:00Guld
2
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
45:3014:186:07Silver
3
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
49:2915:3410:06Silver
4
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
51:0816:0511:45Silver
5
Gunnel Börjesson
IK Uven
51:4016:1512:17Silver
6
Gunni Ekberg
Ätrans IF
52:1516:2612:52Silver
7
Barbro Vallin
Kungälvs OK
64:0220:0824:39
8
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
67:2521:1228:02
9
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
70:2622:0931:03
 
H65 3950 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Finbom
OK Landehof
39:3410:010:00Guld
2
Henrik Hvoslef
IK Stern
40:1110:100:37Guld
3
Lars Johansson
Södertälje-Nykvarn Orientering
42:1410:422:40Guld
4
Olle Hermansson
IK Ymer
42:3210:462:58Guld
5
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
43:0410:543:30Guld
6
Roland Dahl
IFK Göteborg
46:2111:446:47Silver
7
Gösta Lindqvist
OK Löftan
48:0912:118:35Silver
8
Kurt Larsson
OK Nackhe
49:0712:269:33Silver
9
Karl-Axel Johansson
IK Uven
50:4912:5211:15Silver
10
Gunnar Johansson
OK Gipen
51:0612:5611:32Silver
11
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
51:3413:0312:00Silver
12
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
52:0913:1212:35Silver
13
Hans Karlsson
OK Orinto
54:3113:4814:57Silver
14
Hans C Johansson
IK Stern
58:3114:4918:57Brons
15
Harry Lundström
OK Löftan
60:3815:2121:04Brons
16
Ingvar Ottosson
Göteborg-Majorna OK
62:3815:5123:04
17
Rolf Tollesson
OK Alehof
64:2216:1824:48
18
Bengt Hansson
OK Löftan
64:5216:2525:18
19
Lennart Nyman
Hestra IF
66:2916:5026:55
20
Stig Wallin
Lerums SOK
69:1417:3229:40
21
Bror Andreasson
Tolered-Utby Ol-klubb
69:4717:4030:13
22
Stellan Helgesson
Markbygdens OK
70:3917:5331:05
23
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
74:3218:5234:58
24
Lars Lagerstedt
FK Herkules
77:1919:3437:45
25
JB Larsson
OK Löftan
84:5321:2945:19
Percy Carlsson
Göteborgs Spårvägars GIF
Ej godkänd
 
D70 2430 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eivor Steen-Olsson
Kungälvs OK
32:3513:250:00Guld
2
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
43:1717:4910:42Silver
3
Inger Hallberg
IK Uven
43:4418:0011:09Silver
4
Gudrun Wallin
Kinnaströms SK
54:0522:1521:30
5
Anita Andersson
Fjärås AIK
61:3725:2129:02
6
Maj-Britt Petersson
IK Uven
62:4125:4830:06
7
Marianne Höglund
FK Herkules
63:4626:1431:11
8
Berit Jern
Sävedalens AIK
72:0929:4139:34
Ingvor Hjertqvist
IK Stern
Ej godkänd
 
H70 3950 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
44:0711:100:00Guld
2
Agne Östensson
Tolered-Utby Ol-klubb
48:3312:174:26Guld
3
Ingemar Alfredsson
IK Uven
49:5412:385:47Guld
4
Göran Olofsson
Fjärås AIK
50:0912:426:02Silver
5
Leif Hjertqvist
IK Stern
50:1112:426:04Silver
6
Bengt Fagrell
OK Alehof
54:0713:4210:00Silver
7
Sten Johansson
OK Kullingshof
55:0813:5711:01Silver
8
Harry Söderberg
FK Friskus-Varberg
59:4815:0815:41Silver
9
Georg Paulsson
Uddevalla IS
65:2016:3221:13Brons
10
Lennart Olsson
Kungälvs OK
68:2517:1924:18
11
Alf Kinn
Kinnaströms SK
69:0017:2824:53
12
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
72:1718:1828:10
13
Göran Malmberg
IK Gandvik
74:1018:4730:03
14
Alban Karlbom
Lerums SOK
87:5822:1643:51
15
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
93:5823:4749:51
 
D75 2430 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
42:5217:380:00Guld
2
Signe Nyman
Uddevalla IS
50:3420:497:42Silver
3
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
59:0924:2016:17Silver
4
Vera Lång
Göteborg-Majorna OK
75:0830:5532:16
 
H75 3180 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helmer Ekberg
Ätrans IF
43:2013:380:00Guld
2
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
43:4713:460:27Guld
3
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
45:4214:222:22Guld
4
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
46:5614:463:36Guld
5
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
47:4215:004:22Guld
6
Gösta Petersson
IK Uven
50:5916:027:39Silver
7
Bengt Franck
Göteborg-Majorna OK
51:0416:047:44Silver
8
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
55:0717:2011:47Silver
9
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
55:5317:3412:33Silver
10
Åke Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
57:3718:0714:17Silver
11
Nils Johansson
Kungälvs OK
62:3619:4119:16Brons
12
Erik Johansson
Göteborgs Spårvägars GIF
64:2720:1621:07Brons
13
Rolf Forsman
Tolered-Utby Ol-klubb
73:0923:0029:49
 
D80 2430 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H80 2430 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
39:1216:080:00Guld
2
Gunnar Johansson
Markbygdens OK
44:2818:185:16Silver
3
Gustav Elvmyr
Göteborgs Spårvägars GIF
55:1522:4416:03Silver
4
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
56:0623:0516:54Silver
5
Yngve Hederström
OK Skogshjortarna
60:0024:4120:48Brons
6
Stig Engström
OK Skogshjortarna
60:5725:0521:45Brons
7
Arne Sandström
IK Stern
61:5225:2822:40
 
D21 Motion 4980 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Abrahamsson
Kungälvs OK
142:0928:330:00Silver
Jennifer Magnusson
OK Orinto
Ej godkänd
 
H21 Motion 7390 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Pierre Nyqvist
IK Uven
Ej godkänd
 
D35 Motion 3860 meter3 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Camilla Björklund
Sjövalla FK
82:0221:150:00Silver
Anna-Karin Andersson
IK Uven
Ej godkänd
Marie Fröstad
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
H35 Motion 6100 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robert Burén
IK Ymer
85:1813:590:00
 
D45 Motion 3430 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Wadman
Göteborg-Majorna OK
58:4417:070:00Silver
2
Margareta Johansson
Falkenbergs OK
60:3117:391:47Silver
3
Lena Bergstrand
Kungälvs OK
69:2820:1510:44Silver
4
Catarina Blomberg
Göteborg-Majorna OK
83:1024:1524:26Brons
5
Carina Wiström
FK Herkules
91:1926:3732:35
 
H45 Motion 4980 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
51:2910:200:00Silver
2
Sven-Olof Pålsson
Kungälvs OK
118:2523:4766:56
Calle Blomberg
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D55 Motion 3190 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Lindgren
Markbygdens OK
70:2622:050:00Silver
2
Eva-Maj Johansson
Fritsla VIK
77:4724:237:21Silver
3
Inger Eismark
IFK Göteborg
84:0726:2213:41Silver
 
H55 Motion 4320 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Sten Helmertz
FK Herkules
Ej godkänd
 
U1 1900 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karel Novak
Frölunda OL
19:4010:210:00Järn
2
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
27:1414:207:34Järn
 
U2 2590 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
27:5210:460:00Järn
2
Josefin Bernhed
FK Herkules
38:1014:4410:18Järn
3
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
47:1918:1619:27Järn
4
Rasmus Bäcklund
IFK Göteborg
48:5718:5421:05Järn
5
Linnea Sjöström
Fjärås AIK
50:2019:2622:28Järn
6
Martina Kylebäck-Wenner
Sävedalens AIK
50:2419:2822:32Järn
7
Johan Kårestedt
Sävedalens AIK
51:1019:4523:18Järn
8
Mikael Lind
FK Herkules
71:1027:2943:18Järn
9
Susanne Farg
Tolered-Utby Ol-klubb
84:1332:3156:21Järn
Sofia Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
U3 2760 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Andersson
Ulricehamns OK
40:0014:300:00Järn
2
Jonathan Bernhed
FK Herkules
41:0014:511:00Järn
3
Marcus Vogel
FK Herkules
43:4815:523:48Järn
4
Heino Ollin
Sävedalens AIK
45:2816:285:28Järn
5
Stina Gustafsson
Tolered-Utby Ol-klubb
47:2617:117:26Järn
6
Henrik Möller
Fjärås AIK
47:3117:137:31Järn
7
Emil Martinsson
Frölunda OL
52:3219:0212:32Järn
8
Theodor Waldenström
Frölunda OL
55:2420:0415:24Järn
9
Scott Powell
Sävedalens AIK
69:5625:2029:56Järn
10
Cecilia Ramberg
FK Herkules
72:3126:1632:31Järn
11
Patrik Mårtensson
Frölunda OL
76:1027:3636:10Järn
12
Emil Leeman
Tolered-Utby Ol-klubb
77:0027:5437:00Järn
13
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
77:0327:5537:03Järn
 
U4 3240 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Nilsson
OK Tranan
54:5316:560:00Järn
2
John Johnsson
OK Landehof
63:0819:298:15Järn
3
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
65:5420:2011:01Järn
4
Olivia Näslund
OK Landehof
72:1222:1717:19Järn
Jens Ramberg
FK Herkules
Ej godkänd
 
Inskolning 1900 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Klara Axelsson
Markbygdens OK
GodkändJärn
Klara Åberg
OK Landehof
GodkändJärn
Rebecca Holl
IFK Göteborg
GodkändJärn
Lina Bökmark
Klubblös
GodkändJärn
Hanna Boquist
IK Uven
GodkändJärn
Emelie Rönnborg
Klubblös
GodkändJärn
Viktor Leclaire
FK Herkules
GodkändJärn
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
GodkändJärn
Artur Forsberg
Sjövalla FK
GodkändJärn
Joakim Lindén
Frölunda OL
GodkändJärn
Linnea Bengtsson
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
GodkändJärn
Tuva Carlsson
Göteborg-Majorna OK
GodkändJärn
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
GodkändJärn
Klara Ask
Markbygdens OK
GodkändJärn
Felix Axelsson
Markbygdens OK
GodkändJärn
Carl Kylebäck
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Öppen 1 2590 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Kjellin
Frölunda OL
25:499:580:00Brons
2
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
32:2412:316:35Brons
3
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
38:0914:4412:20
4
Johan Svensson
Markbygdens OK
38:2914:5212:40
5
Anton Boberg
IF Rigor
38:4214:5712:53
6
Victor Falck
Sävedalens AIK
38:4314:5712:54
7
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
39:0115:0413:12
8
Malcolm Forsberg
Sjövalla FK
42:2816:2416:39
9
Christina Wernersson
OK Orinto
43:2216:4517:33
10
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
44:3317:1218:44
11
Linnea Kjellsson
Falkenbergs OK
46:3117:5820:42
12
Ellen Wahlgren
Bredareds IF
49:5019:1424:01
13
Cecilia Jönsson
Göteborg-Majorna OK
52:1520:1026:26
14
Ulrika Hermansson
Stenungsunds OK
65:5725:2840:08
15
Erik Karlsson
OK Orinto
71:1627:3145:27
16
Maja Karlsson
OK Orinto
72:4628:0646:57
17
Erika Eliasson
OK Landehof
72:5428:0947:05
18
Frida Lindén
Frölunda OL
84:0832:2958:19
19
Jens Kjellin
Frölunda OL
84:1232:3158:23
20
Oscar Andersson
IK Uven
94:0636:2068:17
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
Ej godkänd
 
Öppen 2 3620 meter20 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
53:5314:530:00Brons
2
Elisabeth Malmberg
IK Uven
55:0315:121:10Brons
3
Cecilia Sjölin
IK Uven
55:0815:141:15Brons
4
Anneli Burén
IK Ymer
60:4016:466:47Brons
5
Gunnel Axelsson
OK Skogshjortarna
66:3318:2312:40Brons
6
Elisabeth Runesson
OK Orinto
72:4820:0718:55
7
Svensson Malin
Markbygdens OK
77:3121:2523:38
8
Inger Persson
Fjärås AIK
78:2421:3924:31
9
Arthur Karlsson
OK Orinto
82:3822:5028:45
10
Mary Larner
Göteborg-Majorna OK
110:1930:2856:26
11
Magnus Hedersrtöm
OK Skogshjortarna
120:4333:2166:50
12
Mattias Steisner
Tolered-Utby Ol-klubb
126:2334:5572:30
13
Umair Suleman
Pakistan
130:3636:0576:43
14
Oscar Börjesson
IK Uven
172:4747:44118:54
15
Git Börjesson
IK Uven
172:5747:47119:04
Hanna Åberg
OK Landehof
Ej godkänd
Sara Andersson
Markbygdens OK
Ej godkänd
Carl Agrell
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Linnea Elofsson
Fjärås AIK
Ej godkänd
Martin Hentze
Fjärås AIK
Ej godkänd
 
Öppen 4 3190 meter42 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Bengtsson
Sävedalens AIK
37:1311:400:00Brons
2
Stig Hedhag
Göteborg-Majorna OK
47:4714:5910:34Brons
3
Magnus Karlsson
OK Landehof
51:3216:0914:19
4
Kristina Johansson
OK Landehof
52:3416:2915:21
5
Bengt Göran Nilsson
OK Löftan
58:3418:2221:21
6
Ewa Arnesson
IK Dran
58:5718:2921:44
7
Karin Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
59:2618:3822:13
8
Ann Strandfors
IK Uven
60:1418:5323:01
9
Karin Cederlöf
Klubblös
61:5419:2424:41
10
Lars Svensson
OK Alehof
62:4919:4225:36
11
Lena Boberg
IF Rigor
63:1219:4925:59
12
Bertil Andersson
FK Friskus-Varberg
64:3120:1327:18
13
Ann-Britt Andersson
FK Friskus-Varberg
64:5020:1927:37
14
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
67:2821:0930:15
15
Kerstin Ahlquist
IF Marin Väst
67:4021:1330:27
16
Pär Rosenquist
IK Uven
67:5621:1830:43
17
Britt-Marie Ekberg
OK Orinto
69:5721:5632:44
18
LarsÅke Hedbom
Göteborg-Majorna OK
70:5122:1333:38
19
Gunnel Hedbom
Göteborg-Majorna OK
70:5322:1333:40
20
Ingrid Talcott
Göteborg-Majorna OK
71:4822:3034:35
21
Ingemar Gustafsson
OK Nackhe
72:0022:3434:47
22
Christel Andersson
FK Herkules
72:0422:3534:51
23
Elin Göransson
OK Kullingshof
72:2622:4235:13
24
Ulla Tengnér
FK Friskus-Varberg
75:5123:4738:38
25
Karin Elfman
IF Marin Väst
76:3624:0139:23
26
Berit Svensson
Markbygdens OK
78:2024:3341:07
27
Karin Eriksson
Sävedalens AIK
84:1426:2447:01
28
Eva Westerholm
OK Skogshjortarna
85:1226:4347:59
29
Lars Ljungberg
Sjövalla FK
85:4826:5448:35
30
Örjan Hansson
Klubblös
89:1527:5952:02
31
Birgitta Broberg
IF Marin Väst
90:3528:2453:22
32
Klara Åhsberg-Ottosson
Sjövalla FK
91:4528:4654:32
33
Engström Julia
Klubblös
92:0528:5254:52
34
Torbjörn Skog
Klubblös
141:5644:30104:43
35
Eva Högberg
Klubblös
141:5844:30104:45
36
Elisabeth Jonasson
OK Orinto
157:2049:19120:07
Britta Kjellsson
Falkenbergs OK
Ej godkänd
Gabor Kugler
Klubblös
Ej godkänd
Karin Magnusson
OK Orinto
Ej godkänd
Per Möller
Fjärås AIK
Ej godkänd
Kent Johansson
FK Herkules
Ej godkänd
Birgitta Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
Öppen 5 3860 meter43 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Karlfeldt
Vänersborgs SK
41:3810:470:00Brons
2
Martin Axelsson
OK Skogshjortarna
47:5412:256:16Brons
3
Johanna Lidström
OK Landehof
50:0812:598:30Brons
4
Helen Axelsson
IK Uven
50:1713:028:39Brons
5
Kurt Svensson
Markbygdens OK
51:3513:229:57Brons
6
Linda Welinder
Tenhults SOK
51:3813:2310:00Brons
7
Göran Eklöf
IK Ymer
52:4213:3911:04Brons
8
Jack Grönroos
OK Alehof
54:1814:0412:40Brons
9
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
56:0914:3314:31
10
Ylva Blom
Frölunda OL
56:4814:4315:10
11
Hanna Axmalm
Sävedalens AIK
58:1115:0416:33
12
Björn Bältsjö
Sävedalens AIK
59:1015:2017:32
13
Annika Börjesson
IK Stern
60:4915:4519:11
14
Emma Sigvardsson
FK Friskus-Varberg
63:3716:2921:59
15
Kåre Tengnér
FK Friskus-Varberg
67:4017:3226:02
16
Leif Nilsson
Göteborgs SK
69:4418:0428:06
17
Henrik Krondahl
IK Ymer
70:5218:2229:14
18
Olof Andersson
IF Rigor
71:0518:2529:27
19
Lena From
IK Stern
71:5818:3930:20
20
Hanna Carlsson
Tolered-Utby Ol-klubb
73:5819:1032:20
21
Anders Magnusson
OK Orinto
74:0419:1132:26
22
Filip Berntsson
IF Rigor
75:5719:4134:19
23
Monica Andersson
Ulricehamns OK
77:2320:0335:45
24
Fredrik Ask
Markbygdens OK
78:0220:1336:24
25
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
83:1021:3341:32
26
Gun Frisk
Markbygdens OK
84:5922:0143:21
27
Agneta Pettersson
FK Herkules
86:5922:3245:21
28
Björn Tilly
Kungälvs OK
94:5724:3653:19
29
Kjell Hermansson
Stenungsunds OK
97:4025:1856:02
30
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
99:0125:3957:23
31
Jan-Erik Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
99:2925:4657:51
32
Karin Dahlman
Klubblös
101:3426:1959:56
33
Peter Kjellsson
Falkenbergs OK
105:4627:2464:08
Jacob Wulfsberg
Kungälvs OK
Ej godkänd
Waldenström Catharina
Frölunda OL
Ej godkänd
Måns Danielsson
IK Stern
Ej godkänd
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
Ej godkänd
Börje Öberg
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Birger Aronsson
Bredareds IF
Ej godkänd
Kjell Berggren
IK Stern
Ej godkänd
Marc Vogel
FK Herkules
Ej godkänd
Anders Ekberg
Markbygdens OK
Ej godkänd
Martin Waldenström
Frölunda OL
Ej godkänd
 
Öppen 6 5380 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Larsson
FK Herkules
55:3010:190:00Brons
2
Mats Farbrot
Göteborg-Majorna OK
58:0410:482:34Brons
3
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
63:5611:538:26Brons
4
Caroline Wilbois
Tullinge SK
70:1613:0414:46Brons
5
Karl Björklund
FK Herkules
74:3813:5219:08
6
Erik Köllerström
Fjärås AIK
76:0614:0920:36
7
Erik Blomström
IK Stern
79:0914:4323:39
8
Arne Olsson
Kungälvs OK
79:2714:4623:57
9
Eva Bergman
IK Uven
88:4416:3033:14
10
Peter Boberg
IF Rigor
92:4617:1537:16
11
Per Näslund
OK Landehof
103:3019:1448:00
12
Göran Granath
Tolered-Utby Ol-klubb
115:5321:3260:23
Sofia Asplund
Klubblös
Ej godkänd
Lena Ölund
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Öppen 7 3180 meter51 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Johansson
OK Skärmen
26:348:210:00Brons
2
Mats Ljungblom
Göteborg-Majorna OK
26:598:290:25Brons
3
Ida Svensson
Sjövalla FK
31:219:524:47Brons
4
Lena Carlsson
Göteborg-Majorna OK
33:4910:387:15Brons
5
Camilla Öhgren
Sävedalens AIK
35:0111:018:27Brons
6
Lennart Nyberg
Fjärås AIK
35:2811:098:54Brons
7
Lars Hanning
IK Hakarpspojkarna
36:0811:229:34
8
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
36:3911:3210:05
9
Weronica Zederin
IFK Göteborg
36:4411:3310:10
10
Lisa Palm
Lessebo OK
37:0711:4010:33
11
Alexander Nilsson
Rydboholms SK
37:1011:4110:36
12
Christina Südhoff
Sävedalens AIK
38:1412:0111:40
13
Fredrik Persson
FK Åsen
40:2212:4213:48
14
Mats Dahlrot
IK Uven
41:0512:5514:31
15
Anna Broberg
IF Marin Väst
41:0912:5614:35
16
Joakim Wigström
Frölunda OL
41:2013:0014:46
17
Anita Eklöf
IK Ymer
42:3013:2215:56
18
Tommy Nilsson
Rydboholms SK
42:5313:2916:19
19
Jan Vindevall
Fjärås AIK
43:1613:3616:42
20
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
44:4014:0318:06
21
Tina Rundström
OK Landehof
46:1914:3419:45
22
Bo Andreasson
OK Reftele
48:1115:0921:37
23
Inger Sundin
OK Landehof
49:1315:2922:39
24
Lena Johansson
Sävedalens AIK
50:1415:4823:40
25
Olle Ljungblom
Sjövalla FK
50:4015:5624:06
26
Lars Persson
Tolered-Utby Ol-klubb
51:1716:0824:43
27
Anders Alstad
Göteborg-Majorna OK
51:4016:1525:06
28
Maria Landergren
IK Ymer
52:3816:3326:04
29
Jonas Ledelius
IK Uven
56:3317:4729:59
30
Peter Ramle
Sjövalla FK
57:0917:5830:35
31
Bo Göran Holmberg
Göteborg-Majorna OK
57:2118:0230:47
32
Sture Andersson
IF Rigor
58:4418:2832:10
33
Ylva Häggström
IF Rigor
60:2819:0133:54
34
Ragnar Bewert
OK Landehof
61:1819:1734:44
35
Tina Ledelius
IK Uven
61:4019:2435:06
36
Kerstin Adrian
Sjövalla FK
63:1919:5536:45
37
Ingvar Persson
FK Åsen
64:4220:2138:08
38
Karin Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
65:1920:3238:45
39
Bengt Alkdal
IF Marin Väst
65:5720:4439:23
40
Eva HÖIJE
Klubblös
67:1721:0940:43
41
Steffen Rosén
IK Uven
68:4221:3642:08
42
Per-Olof Qvirist
Göteborg-Majorna OK
77:3524:2451:01
43
Marie Berg
IK Uven
78:5424:4952:20
44
Ulf Elmqvist
IK Uven
79:0324:5252:29
45
Ingrid Cullbrand
IK Stern
81:4625:4355:12
46
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
85:3426:5459:00
47
Anna Ek
Markbygdens OK
87:5527:3961:21
48
Barbro Sandberg
Göteborg-Majorna OK
92:3229:0665:58
Malin Hermansson
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
Åsa Josarp
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Lars-Göran Cullbrand
IK Stern
Ej godkänd
 
Öppen 8 4940 meter37 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Larsson
OK Tranan
41:588:300:00Brons
2
Martin Nilsson
Kungälvs OK
42:128:330:14Brons
3
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
45:409:153:42Brons
4
Mats Öhlund
Sävedalens AIK
47:179:345:19Brons
5
Jonas Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
49:5710:077:59Brons
6
Fredrik Aldén
OK Kolmården
50:0910:098:11Brons
7
Martin Skoglund
OK Tranan
50:1610:118:18Brons
8
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
51:0110:209:03Brons
9
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
52:0310:3210:05Brons
10
Claes Setthagen
OK Tranan
52:0410:3210:06Brons
11
Stefan Tisell
IK Stern
52:1110:3410:13Brons
12
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
52:3610:3910:38Brons
13
Lars Ekman
FK Friskus-Varberg
54:1911:0012:21Brons
14
Anders Z Zederin
IK Trenne Ullared
55:2911:1413:31
15
Anna Lövgärd
OK Alehof
56:2811:2614:30
16
Lars-Göran Davidsson
Göteborg-Majorna OK
58:5811:5617:00
17
Per Alstad
Göteborg-Majorna OK
59:4912:0717:51
18
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
60:0412:1018:06
19
Johan Zettergren
Göteborg-Majorna OK
60:2212:1318:24
20
Daniel Sjölund
Göteborg-Majorna OK
62:0212:3320:04
21
Sara Lorén
OK Kullingshof
63:0312:4621:05
22
Janna Anreason
Klubblös
66:3113:2824:33
23
Lindblom Joakim
Klubblös
66:4013:3024:42
24
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
68:2713:5126:29
25
Marika Ogrelius
IFK Göteborg
70:0314:1128:05
26
Magnus Berntsson
IF Rigor
71:0514:2329:07
27
Tommy Pedersen
OK Orinto
72:0514:3630:07
28
Steffen Häggström
IF Rigor
72:3714:4230:39
29
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
73:1614:5031:18
30
Kurt Ekberg
OK Orinto
73:2914:5331:31
31
Maria Svensson
Markbygdens OK
75:5915:2334:01
32
Roland Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
82:3516:4340:37
33
Christofer Berntsson
IF Rigor
84:0017:0042:02
34
Erland Berg
IK Uven
86:3517:3244:37
35
Conny Wernersson
OK Orinto
94:0519:0352:07
Henrik Klasson
OK Gisle
Ej godkänd
Per Johansson
OK Löftan
Ej godkänd
 
Öppen 9 6780 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lindfors
Emmaboda Verda OK
55:198:100:00Brons
2
Mikael Öhgren
Sävedalens AIK
58:528:413:33Brons
3
Gabriel Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
61:029:005:43Brons
4
Calle Olsson
KFUM Örebro OK
61:469:076:27Brons
5
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
62:059:096:46Brons
6
Mattias Biörs
IK Ymer
63:129:197:53Brons
7
Björn Karlsson
Göteborg-Majorna OK
64:559:349:36Brons
8
Pål Schmidt
Klubblös
73:3910:5218:20
9
Stefan Johansson
Kungälvs OK
77:2011:2422:01
10
Hans Svensson
OK Kullingshof
79:0711:4023:48
11
Krister Strand
OK Landehof
81:1711:5925:58
12
Nils Robertsson
Markbygdens OK
83:1512:1727:56
13
Kent Jogeland
IK Ymer
85:1212:3429:53
14
Höije Lennart
Klubblös
90:3213:2135:13
15
Bertil Axbom
OK Landehof
98:4814:3443:29
Patrik Nilsson
OK Tyr
Ej godkänd
Fredrik Granlund
FK Herkules
Ej godkänd