Natt SM

2007-04-13

Arrangörer: OK Nackhe | IK Dran | FK Friskus-Varberg

Nivå:
Nationell
Anmälda:
438
Form:
Individuell
Startande:
391
Distans:
Natt
Fullföljande:
308
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 8230 meter57 startande, 49 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
76:439:190:00Guld
2
Johanna Svensson
OK Hällen
77:079:220:24Guld
3
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
79:169:382:33Guld
4
Maria Magnusson
FK Friskus-Varberg
80:269:463:43Guld
5
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
80:299:473:46Guld
6
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
81:229:534:39Guld
7
Fanny Deckner
Skarpnäcks OL
84:4010:177:57Guld
8
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
86:2710:309:44Silver
9
Johanna Bygdell
Halmstad OK
87:1410:3610:31Silver
10
Carina Svensson
Bredaryds SOK
87:4610:4011:03Silver
11
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
88:4210:4711:59Silver
12
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
88:4710:4712:04Silver
13
Elsa Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
89:0110:4912:18Silver
14
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
90:1110:5713:28Silver
15
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
90:5511:0314:12Silver
16
Petra Thomasson
Leksands OK
91:0211:0414:19Silver
17
Linda Byström
IF Thor
91:4111:0814:58Silver
18
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
92:1311:1215:30Silver
19
Laila B Höglund
FK Herkules
93:1111:1916:28Silver
20
Maria Sjölander
OK Rodhen
93:5811:2517:15Silver
21
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
94:0211:2617:19Silver
22
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
94:0611:2617:23Silver
23
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
94:3011:2917:47Silver
24
Emelie Holmström
OK Ravinen
94:4411:3118:01Silver
25
Gunilla Svärd
IF Thor
95:1211:3418:29Silver
26
Annika Björk
OK Linné
96:3611:4419:53Silver
27
Åsa Franzén
Södertälje-Nykvarn Orientering
96:4811:4620:05Silver
28
Sofia Holmgård
Kils OK
97:0111:4720:18Silver
29
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
97:0711:4820:24Silver
30
Elin Sjölander
OK Rodhen
97:1311:4920:30Silver
31
Lena Nilsson
Leksands OK
97:3811:5220:55Silver
32
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
98:3111:5821:48Silver
33
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
98:4412:0022:01Silver
34
Frida Andersson
Falkenbergs OK
100:0412:1023:21Silver
35
Anna-Karin Mattsson
Skattkärrs IF
101:1712:1824:34Silver
36
Anna Olsson
Lunds OK
102:2712:2725:44Silver
37
Jana Macinská
OK Orion
102:5812:3126:15Silver
38
Diana Sarmiala
Tumba-Mälarhöjden OK
105:0212:4628:19Silver
39
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
105:0512:4628:22Silver
40
Lotta Lewis-Jonsson
OK Tyr
106:1412:5429:31Silver
41
Lisa Johansson
OK Tyr
106:5713:0030:14Silver
42
Emma Andersson
Ärla IF
107:0513:0130:22Silver
43
Linnea Lidström
OK Landehof
109:2413:1832:41Brons
44
Annika Ridell
IF Thor
110:0713:2333:24Brons
45
Andrea Westerdahl
Linköpings OK
111:2513:3234:42Brons
46
Carin Emanuelsson
IFK Lidingös Skid o OK
115:3614:0338:53Brons
47
Åsa Jernberg
Gävle OK
123:0514:5746:22
48
Ellinor Fransson
Ärla IF
123:4515:0247:02
49
Marie Fransson
Lunds OK
134:3316:2157:50
Jenny Eriksson
IF Thor
Ej godkänd
Sara Helander
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
Ej godkänd
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Elisabet Larsson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Julie Finsrud Lande
Kils OK
Ej godkänd
Emma Öberg
OK Hällen
Ej godkänd
Stina Jansson
Främmestads IK
Ej godkänd
 
H21 11410 meter67 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
80:437:040:00Guld
2
Mikael Olofsson
IFK Göteborg
82:517:162:08Guld
3
Peter Öberg
OK Hällen
83:367:202:53Guld
4
Mats Troeng
OK Linné
84:347:253:51Guld
5
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
84:477:264:04Guld
6
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
84:487:264:05Guld
7
Tobias Noborn
IFK Göteborg
85:027:274:19Guld
8
Tomas Stenström
OK Linné
86:207:345:37Guld
9
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
86:267:355:43Guld
10
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
87:377:416:54Guld
11
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
88:457:478:02Guld
12
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
89:247:508:41Guld
13
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
89:277:508:44Guld
14
Per Carlborg
Nyköpings OK
89:487:529:05Guld
15
Linus Kaisajuntti
IFK Lidingös Skid o OK
90:167:559:33Silver
16
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
90:567:5810:13Silver
17
Peter Jacobsson
IK Hakarpspojkarna
91:097:5910:26Silver
18
Mattias Millinger
OK Linné
91:318:0110:48Silver
19
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
91:398:0210:56Silver
20
Anders Bennitz
OK Renen
91:598:0411:16Silver
21
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
92:138:0511:30Silver
22
Jörgen Ohlin
OK Linné
92:188:0511:35Silver
23
Rikard Gunnarsson
OK Orion
92:488:0812:05Silver
24
Fredrik Pettersson
Linköpings OK
93:318:1212:48Silver
24
Hans Brolund
OK Denseln
93:318:1212:48Silver
26
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
93:578:1413:14Silver
27
Jakob Svensson
OK Pan-Kristianstad
93:598:1413:16Silver
28
Jimmy Birklin
Malungs OK Skogsmårdarna
94:038:1513:20Silver
29
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
94:048:1513:21Silver
30
Erik Engstrand
IFK Göteborg
94:248:1613:41Silver
31
Anders Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
94:508:1914:07Silver
32
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
95:118:2114:28Silver
33
Per Brolund
OK Denseln
95:478:2415:04Silver
34
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
96:038:2515:20Silver
35
Magnus Persson
OK Tisaren
96:378:2815:54Silver
36
Tommy Lindberg
OK Roslagen
96:478:2916:04Silver
37
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
97:128:3116:29Silver
38
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
97:288:3316:45Silver
39
Johan Höij
OK Linné
97:418:3416:58Silver
40
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
98:208:3717:37Silver
41
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
98:488:4018:05Silver
42
Björn Widén
Södertälje-Nykvarn Orientering
98:548:4018:11Silver
43
Martin Ivarsson
Vänersborgs SK
100:178:4719:34Silver
44
Johan Hellman
OK Tyr
100:438:5020:00Silver
45
Henrik Berlin
OK Orion
102:589:0122:15Silver
46
Josef Nordlund
OK Linné
103:029:0222:19Silver
47
Andreas S Johansson
Göteborg-Majorna OK
103:059:0222:22Silver
48
Gustaf Granath
OK Linné
107:289:2526:45Silver
49
Robbin Kantarp
OK Hällen
107:479:2727:04Silver
50
Anders Boström
Järfälla OK
108:139:2927:30Silver
51
Rasmus Grönlund
Lunds OK
110:349:4129:51Silver
52
Andreas Källming
IK Hakarpspojkarna
111:049:4430:21Silver
53
Albert Mollén
OK Denseln
112:029:4931:19Silver
54
Erik Lind
IFK Umeå
114:2810:0233:45Brons
55
Henrik Bengtsson
Falkenbergs OK
116:0210:1035:19Brons
56
Peter Hedberg
Lunds OK
117:3110:1836:48Brons
57
Jesper Håkansson
FK Göingarna
125:3511:0044:52
58
Andreas Lundblad
OK Nackhe
134:4611:4954:03
Brent Godman
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
Crister Nygren
Norbergs OK
Ej godkänd
Edvin Karlsson
OK Denseln
Ej godkänd
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Karl Tiselius
Dalaportens OL
Ej godkänd
Martin Hammarberg
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Kalle Dalin
Leksands OK
Ej godkänd
Jonn Are Myhren
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
 
D20 7090 meter49 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Persson
Hagaby GOIF
70:229:550:00Guld
2
Ida Johansson
IFK Moras OK
72:4610:162:24Guld
3
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
76:2910:476:07Guld
4
Maria Arvidsson
Kalmar OK
78:2111:037:59Guld
5
Sofia Törnqvist
Storviks IF
79:4311:159:21Silver
6
Sara Eskilsson
Haninge SOK
79:5111:169:29Silver
7
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
80:4911:2410:27Silver
8
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
81:4811:3211:26Silver
9
Maria Jonsson
Midälva OK
81:5511:3311:33Silver
10
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
82:3611:3912:14Silver
11
Elsa Jansson
Främmestads IK
82:3711:3912:15Silver
12
Anastasiia Danylova
Stora Tuna IK
84:0611:5213:44Silver
13
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
85:4912:0615:27Silver
14
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
87:5212:2417:30Silver
15
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
88:2312:2818:01Silver
16
Caroline Gustavsson
Istrums SK
89:4012:3919:18Silver
17
Helena Strand
OK Landehof
89:5612:4119:34Silver
18
Anna Ordqvist
Kils OK
92:0713:0021:45Silver
19
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
93:3413:1223:12Silver
20
Jonna Samuelsson
OK 64 Torpa
94:2813:1924:06Silver
21
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
95:0113:2424:39Silver
22
Eva Svensson
IFK Moras OK
95:3913:2925:17Silver
23
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
96:4913:3926:27Silver
24
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
97:3913:4627:17Silver
25
Helene Söderlund
IFK Moras OK
99:2814:0229:06Silver
26
Julia Thorén
Eksjö SOK
99:4414:0429:22Silver
27
Elin Winblad
Hagaby GOIF
102:0514:2431:43Brons
28
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
103:1914:3432:57Brons
29
Martina Petersson
Burseryds IF
104:5714:4834:35Brons
30
Linn Rönnols
Täby OK
107:1615:0836:54
31
Maria Rost
Alfta-Ösa OK
108:4315:2038:21
32
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
110:3615:3640:14
33
Märta Mollén
OK Denseln
111:2015:4240:58
34
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
113:0315:5742:41
35
Susanne De Bourg
Ronneby OK
115:2116:1644:59
36
Helena Lindqvist
Västerås SOK
119:1716:4948:55
37
Karin Hedberg
OK Linné
121:1917:0750:57
38
Kristin Ander
OK Landehof
123:5117:2853:29
Desirée Segerslätt
Rävetofta OK
Ej godkänd
Malin Sundqvist
Tullinge SK
Ej godkänd
Elin Vedin
Midälva OK
Ej godkänd
Elin Hamrefors
OK Landehof
Ej godkänd
Lina Sundqvist
OK Kåre
Ej godkänd
Josefine Carlsson
SOK Viljan
Ej godkänd
Erica Ek
Lunds OK
Ej godkänd
Josefine Lindberg
OK Denseln
Ej godkänd
Elin Pettersson
Täby OK
Ej godkänd
Sara Rapp
IFK Moras OK
Ej godkänd
Sanna Eriksson
IF Rigor
Ej godkänd
 
H20 9660 meter74 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Andersson
Ärla IF
74:157:410:00Guld
2
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
74:457:440:30Guld
3
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
75:137:470:58Guld
4
Petter Eriksson
OK Rodhen
75:477:511:32Guld
5
Mikael Kristensson
OK Torfinn
75:577:521:42Guld
6
Anton Östlin
Linköpings OK
76:567:582:41Guld
7
Johan Aronsson
OK Tisaren
78:098:053:54Guld
8
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
78:258:074:10Guld
9
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
79:378:155:22Guld
10
Jan Benes
Rehns BK
81:318:267:16Guld
11
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
81:408:277:25Guld
12
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
82:168:318:01Guld
13
Thomas Carlsson
Rehns BK
82:348:338:19Guld
14
Erik Liljequist
OK Älme
82:498:348:34Guld
15
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
82:518:358:36Guld
16
Patrik Karlsson
Växjö OK
83:028:368:47Silver
17
Michal Krajcik
OK Orion
83:278:389:12Silver
18
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
84:238:4410:08Silver
19
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
85:378:5211:22Silver
20
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
86:188:5612:03Silver
21
Patrik Lindeberg
Hjärnarps GH OL
87:019:0012:46Silver
22
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
87:099:0112:54Silver
23
Mikael Andersson
Korsnäs IF OK
88:489:1214:33Silver
24
Edgars Sparans
Ärla IF
89:159:1415:00Silver
25
Jens Öström
OK Tyr
89:219:1515:06Silver
26
Olle Karlsson
Tullinge SK
89:299:1615:14Silver
27
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
89:569:1915:41Silver
28
Erik Pettersson
Nyköpings OK
90:219:2116:06Silver
29
Tobias Killmann
OK Tyr
90:289:2216:13Silver
30
Niklas Olsson
Täby OK
90:509:2416:35Silver
31
Daniel Attås
OK Tisaren
91:419:2917:26Silver
32
Erik Dahlqvist
Storviks IF
91:439:3017:28Silver
33
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
91:449:3017:29Silver
34
Erik Pettersson
Visborgs OK
91:549:3117:39Silver
35
Johan Hamelius
Stora Tuna IK
91:569:3117:41Silver
36
Simon Lindberg
Västerås SOK
92:329:3518:17Silver
37
Johan Olausson
OK Orion
92:459:3618:30Silver
38
Johan Edin
Malungs OK Skogsmårdarna
93:019:3818:46Silver
39
Emil Johansson
OK Tisaren
93:089:3818:53Silver
40
Rasmus Leo
Bredaryds SOK
93:429:4219:27Silver
41
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
93:569:4319:41Silver
42
Mattias Nilsson
OK Alehof
94:519:4920:36Silver
43
Martin Axeen
Linköpings OK
96:039:5721:48Silver
44
Johan Goth
Kvarnsvedens GOIF OK
96:049:5721:49Silver
45
Erik Melén
Motala AIF OL
97:1010:0422:55Silver
46
Simon Andersson
Forsa OK
97:2310:0523:08Silver
47
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
97:3110:0623:16Silver
48
Simon Larsson
Markbygdens OK
97:3510:0623:20Silver
49
Markus Nilsson
OK Nackhe
97:5910:0923:44Silver
50
Margers Kietis
Ärla IF
98:0110:0923:46Silver
51
Patrik Lind
Ärla IF
102:1110:3527:56Silver
52
Tomas Reibring
Nyköpings OK
108:1611:1234:01Brons
53
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
109:1011:1834:55Brons
54
Emanuel Winblad
Linköpings OK
109:2211:1935:07Brons
55
Daniel Persson
Skogslöparna
110:2911:2636:14Brons
56
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
110:5911:2936:44Brons
57
Anton Udd
Markbygdens OK
112:1911:3838:04Brons
58
David Modig
OK Alehof
120:1212:2745:57
Simon Elgsten
Eksjö SOK
Ej godkänd
Emil Backlund
Dalaportens OL
Ej godkänd
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd
Mattias Jonsson
Nybro OK
Ej godkänd
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Olle Olofsson
Rehns BK
Ej godkänd
Jimmy Larsson
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
Ej godkänd
Oscar Ivarsson
Hestra IF
Ej godkänd
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Tim Björkman
OK Vilse 87
Ej godkänd
Johan Eriksson
Gävle OK
Ej godkänd
Håkan Pettersson
OK Djerf
Ej godkänd
Martin Hederskog
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
Mattias Andersson
IF Thor
Ej godkänd
Mattias Andersson
OK Tisaren
Ej godkänd
 
D18 5930 meter74 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
57:519:450:00Guld
2
Anna Forsberg
OK Kolmården
59:099:581:18Guld
3
Beata Falk
Hagaby GOIF
61:1810:203:27Guld
4
Maria Westher
OK Djerf
63:1610:405:25Guld
5
Alva Olsson
Västerås SOK
63:5510:476:04Guld
6
Elin Ström
Tullinge SK
65:1010:597:19Silver
7
Anna Bachman
Täby OK
65:1311:007:22Silver
8
Frida Forsberg
OK Ravinen
65:2211:017:31Silver
9
Therese Klintberg
Eksjö SOK
65:5311:078:02Silver
10
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
66:1311:108:22Silver
11
Julia Davidsson
OK Klemmingen
66:2711:128:36Silver
12
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK
67:1411:209:23Silver
13
Lisa Pettersson
OK Dacke
67:2111:219:30Silver
14
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
67:5311:2710:02Silver
15
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
68:3911:3510:48Silver
16
Benita Hansson
Gotlands Bro OK
68:5811:3811:07Silver
17
Ida Lindkvist
OK Denseln
68:5911:3811:08Silver
18
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
69:2011:4211:29Silver
19
Elin Pramlid
OK Klemmingen
69:2511:4211:34Silver
20
Linnea Längberg
Järla IF OK
69:4211:4511:51Silver
21
Josefin Aronsson
OK Tisaren
70:1511:5112:24Silver
22
Sanna Svensson
Främmestads IK
71:2912:0313:38Silver
23
Frida Andersson
OK Dacke
73:2912:2415:38Silver
24
Linda Nilsson
Andrarums IF
73:4612:2615:55Silver
25
Lina Mattsson
OK Kåre
74:0812:3016:17Silver
26
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
74:1412:3116:23Silver
27
Rebecka Nylin
OK Tisaren
74:4912:3716:58Silver
28
Lilian Forsgren
OK Tisaren
74:5312:3817:02Silver
29
Kristin Skaar
Ryda SK
75:2912:4417:38Silver
30
Mathilda Carlsson
OK Stigen
75:3112:4417:40Silver
31
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
75:4712:4717:56Silver
32
Katarina Svahn
IFK Moras OK
75:5112:4718:00Silver
33
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
76:1412:5118:23Silver
34
Lisa Larsen
Täby OK
76:1812:5218:27Silver
35
Kajsa Risby
OK Kåre
76:2412:5318:33Silver
36
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
76:3512:5518:44Silver
37
Eva Englid
Tumba-Mälarhöjden OK
77:0212:5919:11Silver
38
Elin Sundqvist
Tullinge SK
78:4113:1620:50Silver
39
Louise Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
79:0113:1921:10Silver
40
Rebecca Bjärrenholt
Rånäs OK
79:1613:2221:25Silver
41
Johanna Lännevall
OK Roslagen
80:1613:3222:25Silver
42
Lisa Rönnols
Täby OK
80:2613:3422:35Silver
43
Janie Nyström
Rånäs OK
83:1314:0225:22Brons
44
Åsa Söderblom
Falkenbergs OK
84:3114:1526:40Brons
45
Julia Frisk
OK Orion
85:2914:2527:38Brons
46
Josefine Nilsson
Helsingborgs SOK
86:0614:3128:15Brons
47
Rebecca Bejbom
Uddevalla OK
87:1414:4329:23Brons
48
Hanna Johansson
Skattkärrs IF
87:3614:4629:45Brons
49
Lisa Lindström
Bredaryds SOK
87:3914:4729:48Brons
50
Camilla Lundgren
Kils OK
87:5614:5030:05Brons
51
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
88:1214:5230:21
52
Christina Løvald Hellberg
Täby OK
89:2515:0531:34
53
Emma Lindgren
Visborgs OK
90:0415:1132:13
54
Jenny Asztalos
Tumba-Mälarhöjden OK
91:2615:2533:35
55
Stina Jeppsson
Lunds OK
91:4215:2833:51
56
Caroline Ivarsson
Lunds OK
93:5615:5036:05
57
Malin Williamsson
Rånäs OK
102:4517:2044:54
58
Josefin Bertilsson
FK Herkules
106:4618:0048:55
Ylva Fonselius
FK Herkules
Ej godkänd
Matilda Johansson
Lunds OK
Ej godkänd
Linn Bylars
Forsa OK
Ej godkänd
Svensson Elin
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Elisabeth Åhman
Rånäs OK
Ej godkänd
My Westlund
OK Tyr
Ej godkänd
Isabell Ring
OK Tyr
Ej godkänd
Sara Nilsson
OK Tisaren
Ej godkänd
Lovisa Nilsson
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
Ej godkänd
Helena Isaksson
OK Löftan
Ej godkänd
Ida Petersson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Agnes Abrahamsson
Främmestads IK
Ej godkänd
Therese Rosendahl
Västerås SOK
Ej godkänd
Maja Dahlqvist
Storviks IF
Ej godkänd
Lina Larsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H18 8080 meter70 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Runesson
OK Tisaren
64:237:580:00Guld
2
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
65:118:040:48Guld
3
Gustav Bergman
OK Ravinen
66:098:111:46Guld
4
Jesper Lysell
Rehns BK
66:208:131:57Guld
5
Anders Carlsson
Halmstad OK
66:538:172:30Guld
6
Erik Folkesson Blom
OK Älme
67:228:202:59Guld
7
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
69:528:395:29Guld
8
Albin Ridefelt
OK Linné
71:268:507:03Guld
9
Kent Ohlsson
Haninge SOK
71:418:527:18Guld
10
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
71:458:537:22Guld
11
Andris Jubelis
OK Klemmingen
72:088:567:45Silver
12
Olle Boström
Järla IF OK
77:239:3513:00Silver
13
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
77:349:3613:11Silver
14
Erik Blomgren
Stora Tuna IK
77:359:3613:12Silver
15
Gustav Nordström
Gävle OK
77:389:3613:15Silver
16
Kalle Johansson
Halmstad OK
80:359:5816:12Silver
17
David Eriksson
Hagaby GOIF
80:5610:0116:33Silver
18
Oscar Vångell
Linköpings OK
81:2410:0417:01Silver
19
Daniel Örn
IK Hakarpspojkarna
81:3310:0617:10Silver
20
Andreas Peterson
Hagaby GOIF
82:1910:1117:56Silver
21
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
82:4210:1418:19Silver
22
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
83:0210:1718:39Silver
23
Simon Markendahl
OK Klyftamo
83:1710:1818:54Silver
24
Jerker Lysell
Rehns BK
83:2710:2019:04Silver
25
Andis Laveikis
OK Klemmingen
84:1010:2519:47Silver
26
Oskar Ljungqvist
Kexholms SK
84:3810:2820:15Silver
27
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
85:1110:3320:48Silver
28
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
86:1410:4021:51Silver
29
Albin Pettersson
Mariestads FK
87:0710:4722:44Silver
30
Rickard Börjesson
Hestra IF
88:0510:5423:42Silver
31
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
88:0710:5423:44Silver
32
Simon Christoferson
Tormestorps IF
88:0810:5423:45Silver
33
Emil Gunnarsson
Eksjö SOK
90:4211:1426:19Silver
34
Gustav Eklöf
IK Ymer
91:3611:2027:13Silver
35
Martin Lindeberg
Ringsjö OK
93:2811:3429:05Brons
36
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
93:5311:3729:30Brons
37
Alexander Moberg
OK Tyr
94:1611:4029:53Brons
38
Adam Sandstedt
Eksjö SOK
94:2511:4130:02Brons
39
Simon Waller
OK Vargen
95:0311:4630:40Brons
40
Erik Pettersson
Turebergs IF
96:1411:5531:51Brons
40
Erik Nyström
OK Tyr
96:1411:5531:51Brons
42
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
96:3111:5732:08Brons
43
Johan Kärrström
Tullinge SK
100:5612:3036:33
44
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
106:3213:1142:09
45
Andreas Berg
Linköpings OK
112:5013:5848:27
46
Filip Nilsson
Gotlands Bro OK
112:5713:5948:34
47
Jonas Kärrström
Tullinge SK
127:0215:4362:39
Ivar Svartholm
Gammelstads IF
Ej godkänd
Andreas Allerhed
IFK Moras OK
Ej godkänd
Victor Silvemark
Dalaportens OL
Ej godkänd
Johan Lindberg
OK Denseln
Ej godkänd
Eric Englöf
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
Adam Ivarsson
Haninge SOK
Ej godkänd
Henrik Sundqvist
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Björn Öhrstrand
OK Orion
Ej godkänd
Oskar Sjöberg
Täby OK
Ej godkänd
Hampus Olesund
OK Landehof
Ej godkänd
Simon Andersson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Martin Sand
OK Tisaren
Ej godkänd
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
Ej godkänd
Emil Svalbring
Målilla OK
Ej godkänd
Emil Jönsson
Halmstad OK
Ej godkänd
Thom Barbus
OK Dacke
Ej godkänd
Carl-Anton Ingmarsson
OK Vilse 87
Ej godkänd
Andreas Karlsson
Mariestads FK
Ej godkänd
Håkan Granefelt
OK Tyr
Ej godkänd
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
Ej godkänd
Anton Tynong
Gävle OK
Ej godkänd
Anders Hedberg
Lerums SOK
Ej godkänd