Sprint SM Final

2007-04-15

Arrangörer: IK Dran | FK Friskus-Varberg | OK Nackhe

Nivå:
Nationell
Anmälda:
194
Form:
Individuell
Startande:
194
Distans:
Sprint
Fullföljande:
185
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Final 2940 meter31 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Jansson
IF Hagen
13:124:290:00Brons
2
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
13:134:300:01Brons
3
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
13:154:300:03Brons
4
Lena Eliasson
Stora Tuna IK
13:224:330:10Brons
5
Anna Mårsell
Stora Tuna IK
14:044:470:52Brons
6
Dana Brozkova
Domnarvets GOIF
14:084:480:56Brons
7
Elin A Skantze
Järla IF OK
14:114:490:59Brons
8
Linnea Lidström
OK Landehof
14:144:501:02Brons
9
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
14:154:511:03Brons
10
Annika Billstam
OK Linné
14:184:521:06Brons
11
Gunilla Svärd
IF Thor
14:254:541:13Brons
12
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
14:294:561:17Brons
13
Lena Gillgren
Stora Tuna IK
14:364:581:24Brons
14
Inga Kazlauskaite
OK Linné
14:384:591:26Brons
15
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
14:415:001:29Brons
16
Larisa Stanchenko
SOIK Hellas
14:425:001:30Brons
17
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
14:515:031:39Brons
18
Linda Take
OK Tisaren
14:565:051:44Brons
19
Helena Andersson
OK Tisaren
15:005:061:48Brons
20
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
15:065:081:54Brons
21
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
15:075:091:55Brons
22
Lina Persson
OK Skogsfalken
15:095:091:57Brons
23
Windevall Anna
Sävedalens AIK
15:155:112:03Brons
24
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
15:215:132:09Brons
25
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
15:225:142:10Brons
26
Carina Svensson
Bredaryds SOK
15:315:172:19Brons
26
Jenny Eriksson
IF Thor
15:315:172:19Brons
28
Emma Johansson
Domnarvets GOIF
15:475:222:35Brons
29
Emma Öberg
OK Hällen
15:585:262:46Brons
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Lotta Lewis-Jonsson
OK Tyr
Ej godkänd
 
H21 Final 3300 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Andersson
IK Hakarpspojkarna
13:234:030:00Brons
2
Andrej Khramov
OK Pan-Kristianstad
13:264:040:03Brons
3
Peter Öberg
OK Hällen
13:284:050:05Brons
4
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
13:414:090:18Brons
5
Andreas Johansson
Ulricehamns OK
13:434:090:20Brons
6
Yuri Omelchenko
OK Orion
13:494:110:26Brons
7
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
13:524:120:29Brons
8
William Lind
Sävedalens AIK
13:554:130:32Brons
9
Mattias Millinger
OK Linné
13:564:130:33Brons
10
Anders Holmberg
Järla IF OK
13:584:140:35Brons
10
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
13:584:140:35Brons
12
Henrik Löfås
Stora Tuna IK
13:594:140:36Brons
13
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
14:034:150:40Brons
14
Crister Nygren
Norbergs OK
14:094:170:46Brons
15
Martin Johansson
IFK Moras OK
14:244:221:01Brons
16
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
14:284:231:05Brons
17
Julian Dent
Malungs OK Skogsmårdarna
14:304:241:07Brons
18
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
14:334:251:10Brons
19
Peter Hemmyr
IFK Umeå
14:364:251:13Brons
19
Tomas Stenström
OK Linné
14:364:251:13Brons
21
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
14:374:261:14Brons
22
Sergey Detkov
OK Tisaren
14:404:271:17Brons
22
Jakob Lööf
OK Pan-Kristianstad
14:404:271:17Brons
24
Hans Brolund
OK Denseln
14:424:271:19Brons
25
Pål Skogtjärn
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:464:281:23Brons
26
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
14:474:291:24Brons
27
Maxim Ryabkin
SOIK Hellas
15:014:331:38Brons
28
Rob Walter
Malungs OK Skogsmårdarna
15:034:341:40Brons
29
Per Brolund
OK Denseln
15:134:371:50Brons
29
David Shepherd
Göteborg-Majorna OK
15:134:371:50Brons
31
Albert Mollén
OK Denseln
15:474:472:24Brons
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
Ej godkänd
 
D20 Final 2680 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Svensson
IFK Moras OK
12:564:500:00Brons
2
Elin Pettersson
Täby OK
14:145:191:18Brons
3
Elin Kristoffersson
Alfta-Ösa OK
14:175:201:21Brons
3
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
14:175:201:21Brons
5
Sara Eskilsson
Haninge SOK
14:185:201:22Brons
5
Maria Jonsson
Midälva OK
14:185:201:22Brons
7
Frida Bakkman
SOK Viljan
14:205:211:24Brons
8
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
14:215:211:25Brons
9
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
14:255:231:29Brons
9
Anna Sjölander
OK Hällen
14:255:231:29Brons
11
Caroline Gustavsson
Istrums SK
14:415:291:45Brons
12
Anastasiia Danylova
Stora Tuna IK
14:475:311:51Brons
13
Ida Johansson
IFK Moras OK
14:485:311:52Brons
14
Sofia Adolfsson
OK Kåre
14:515:321:55Brons
15
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
15:005:362:04Brons
15
Ekaterina Terekhova
Köping-Kolsva OK
15:005:362:04Brons
17
Karin Persson
Hagaby GOIF
15:015:362:05Brons
18
Maria Arvidsson
Kalmar OK
15:035:372:07Brons
18
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
15:035:372:07Brons
20
Linn Pettersson
Tullinge SK
15:085:392:12Brons
21
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
15:195:432:23Brons
22
Lina Sundqvist
OK Kåre
15:215:442:25Brons
22
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
15:215:442:25Brons
24
Sofia Törnqvist
Storviks IF
15:235:442:27Brons
25
Helene Söderlund
IFK Moras OK
15:485:542:52Brons
26
Kristin Ander
OK Landehof
16:076:013:11Brons
26
Julia Thorén
Eksjö SOK
16:076:013:11Brons
28
Josefine Lindberg
OK Denseln
16:096:023:13Brons
29
Sara Rapp
IFK Moras OK
16:116:023:15Brons
30
Elin Vedin
Midälva OK
17:336:334:37Brons
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
H20 Final 3110 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kristensson
OK Torfinn
12:574:100:00Brons
2
Johan Aronsson
OK Tisaren
13:304:200:33Brons
3
Erik Liljequist
OK Älme
13:344:220:37Brons
4
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
13:364:220:39Brons
5
Erik Pettersson
Visborgs OK
13:424:240:45Brons
6
Petter Eriksson
OK Rodhen
13:484:260:51Brons
7
Patrik Karlsson
Växjö OK
13:514:270:54Brons
8
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
13:554:280:58Brons
9
Jan Benes
Rehns BK
13:564:290:59Brons
9
Pelle Engstrand
Rehns BK
13:564:290:59Brons
11
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
14:074:321:10Brons
11
Michal Krajcik
OK Orion
14:074:321:10Brons
13
Anton Östlin
Linköpings OK
14:084:331:11Brons
14
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
14:104:331:13Brons
15
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
14:114:341:14Brons
16
Daniel Attås
OK Tisaren
14:144:351:17Brons
17
Rickard Rosgren
OK Njudung
14:184:361:21Brons
17
Emil Andersson
Ärla IF
14:184:361:21Brons
19
Oscar Stensson-Bohman
Nybro OK
14:314:401:34Brons
20
Mattias Andersson
OK Tisaren
14:434:441:46Brons
21
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
14:534:471:56Brons
22
Simon Elgsten
Eksjö SOK
15:004:492:03Brons
23
Mattias Nilsson
OK Alehof
15:024:502:05Brons
24
Andreas Nordfors
Stora Tuna IK
15:174:552:20Brons
24
Patrik Lind
Ärla IF
15:174:552:20Brons
26
Johan Hamelius
Stora Tuna IK
15:284:582:31Brons
27
Johan Olausson
OK Orion
15:535:062:56Brons
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
 
D18 Final 2500 meter34 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Beata Falk
Hagaby GOIF
12:184:550:00Brons
2
Lisa Larsen
Täby OK
12:295:000:11Brons
3
Linnea Martinsson
OK Tyr
12:365:020:18Brons
4
Linnea Längberg
Järla IF OK
12:565:100:38Brons
5
Julia Frisk
OK Orion
13:005:120:42Brons
6
Tove Alexandersson
Stora Tuna IK
13:045:140:46Brons
6
Alva Olsson
Västerås SOK
13:045:140:46Brons
8
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
13:055:140:47Brons
9
Lisa Pettersson
OK Dacke
13:095:160:51Brons
10
Sara Garpenlund
KFUM Örebro OK
13:165:180:58Brons
11
Michaela Hallqvist
Malungs OK Skogsmårdarna
13:185:191:00Brons
12
Anna Forsberg
OK Kolmården
13:265:221:08Brons
13
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
13:325:251:14Brons
13
Johanna Olsson
Täby OK
13:325:251:14Brons
15
Elin Ström
Tullinge SK
13:335:251:15Brons
15
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
13:335:251:15Brons
17
Frida Andersson
OK Dacke
13:345:261:16Brons
18
Johanna Persson
Tullinge SK
13:365:261:18Brons
19
Therese Klintberg
Eksjö SOK
13:405:281:22Brons
19
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
13:405:281:22Brons
21
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
13:415:281:23Brons
22
Lilian Forsgren
OK Tisaren
13:435:291:25Brons
23
Kajsa Risby
OK Kåre
13:445:301:26Brons
24
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
13:515:321:33Brons
25
Sara Nilsson
OK Tisaren
14:095:401:51Brons
26
Emeli Pettersson
Tullinge SK
14:105:401:52Brons
27
Karolin Ohlsson
Tullinge SK
14:345:502:16Brons
28
Kristin Löfgren
Järfälla OK
14:395:522:21Brons
29
Lovisa Adolfsson
Tullinge SK
14:475:552:29Brons
30
Lina Sandström
OK Stigen
15:016:002:43Brons
30
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
15:016:002:43Brons
32
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
15:036:012:45Brons
32
Angelica Rask
OK Enen
15:036:012:45Brons
34
Malin Williamsson
Rånäs OK
15:356:143:17Brons
 
H18 Final 2980 meter36 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jerker Lysell
Rehns BK
12:484:180:00Brons
2
Jesper Lysell
Rehns BK
12:594:210:11Brons
3
Victor Silvemark
Dalaportens OL
13:004:220:12Brons
4
Kalle Johansson
Halmstad OK
13:124:260:24Brons
5
Erik Folkesson Blom
OK Älme
13:154:270:27Brons
6
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
13:204:280:32Brons
7
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
13:234:290:35Brons
8
Gustav Nordström
Gävle OK
13:334:330:45Brons
9
Johan Lindberg
OK Denseln
13:384:340:50Brons
9
Albin Ridefelt
OK Linné
13:384:340:50Brons
11
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
13:414:360:53Brons
12
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
13:484:381:00Brons
13
Andris Jubelis
OK Klemmingen
13:494:381:01Brons
14
Johan Runesson
OK Tisaren
13:514:391:03Brons
15
Oskar Sjöberg
Täby OK
14:064:441:18Brons
16
Gustav Bergman
OK Ravinen
14:084:451:20Brons
16
Simon Christoferson
Tormestorps IF
14:084:451:20Brons
18
Anton Tynong
Gävle OK
14:194:481:31Brons
19
Anders Carlsson
Halmstad OK
14:264:511:38Brons
20
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
14:304:521:42Brons
21
Andis Laveikis
OK Klemmingen
14:314:521:43Brons
22
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
14:384:551:50Brons
22
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
14:384:551:50Brons
24
Håkan Granefelt
OK Tyr
14:464:571:58Brons
25
Albin Pettersson
Mariestads FK
14:535:002:05Brons
26
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
15:025:032:14Brons
27
David Bejmer
Bromma-Vällingby SOK
15:175:082:29Brons
28
Gustav Eklöf
IK Ymer
15:215:092:33Brons
29
Jonas Sandström
Järla IF OK
15:305:122:42Brons
30
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
15:315:122:43Brons
31
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
15:325:132:44Brons
32
Pär Josefsson
Kalmar OK
15:435:162:55Brons
33
Göran Winblad
Rehns BK
16:005:223:12Brons
34
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
16:175:283:29Brons
Fredrik Larsson
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Niclas Ståhl
FK Herkules
Ej godkänd