Natträvarnas Natt

2007-03-23

Arrangör: Täby OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
157
Form:
Individuell
Startande:
141
Distans:
Natt
Fullföljande:
94
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Lång 6780 meter10 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Svensson
OK Hällen
90:2413:200:00Guld
2
Emma Andersson
Ärla IF
98:2614:318:02Guld
3
Diana Sarmiala
Tumba-Mälarhöjden OK
99:4014:429:16Guld
4
Marianne Carlberg
Vallentuna-Össeby OL
103:4015:1713:16Silver
5
Emelie Holmström
OK Ravinen
111:1716:2520:53Silver
6
Lisa Rönnols
Täby OK
127:0318:4436:39Silver
Lisa Larsen
Täby OK
Ej godkänd
Märta Larsen
Täby OK
Ej godkänd
Ekaterina Orekhova
OK Linné
Ej godkänd
Karin Almgren
Söders-Tyresö
Ej godkänd
 
H21 Lång 11570 meter40 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Ohlin
OK Linné
96:298:200:00Guld
2
Tommy Lindberg
OK Roslagen
99:318:363:02Guld
3
Lars Åkerman
Malungs OK Skogsmårdarna
102:168:505:47Guld
4
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
106:539:1410:24Guld
5
Björn Olovsson
OK Linné
108:069:2111:37Silver
6
Björn Ljunggren
OK Hammaren
109:389:2913:09Silver
7
Josef Nordlund
OK Linné
110:259:3313:56Silver
8
Michal Horacek
Södertälje-Nykvarn Orientering
112:379:4416:08Silver
9
Kent Ohlsson
Haninge SOK
115:4510:0019:16Silver
10
Per-Ove Kivisäkk
Tullinge SK
115:5010:0119:21Silver
11
Gustaf Granath
OK Linné
117:4210:1021:13Silver
12
Olli Mattila
MS Parma
118:5610:1722:27Silver
13
Ulrik Imberg
OK Linné
122:2310:3525:54Silver
14
Björn Widén
Södertälje-Nykvarn Orientering
125:0610:4928:37Silver
15
Veli-Matti Rintala
MS Parma
127:5611:0331:27Silver
16
Anders Axling
Södertälje-Nykvarn Orientering
143:0712:2246:38Brons
17
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
177:0615:1880:37
Ola Hultin
OK Roslagen
Ej godkänd
Pontus Bergström
OK Österåker
Ej godkänd
Peter Andersson
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Jens Molin
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
Jarkko Alanissi
Vehkalahden Veikot
Ej godkänd
Matti Koivisto
MS Parma
Ej godkänd
Lasse Suonpää
MS Parma
Ej godkänd
Jonas Eriksson
Rånäs OK
Ej godkänd
NiklasÅ Wrane
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Henrik Göhl
OK Linné
Ej godkänd
Lars Karlsson
OK Hammaren
Ej godkänd
Markus Martinelle
Gävle OK
Ej godkänd
Anders Platt
Järla IF OK
Ej godkänd
Vitek Pospisil
OK Ravinen
Ej godkänd
Robbin Kantarp
OK Hällen
Ej godkänd
Kalle Larsson
OK Linné
Ej godkänd
Lars Magnusson
OK Linné
Ej godkänd
Torbjörn Lännevall
OK Roslagen
Ej godkänd
Esbjörn Eriksson
Turebergs IF
Ej godkänd
Aleksi Mattila
MS Parma
Ej godkänd
Tomi Mattila
MS Parma
Ej godkänd
Anders Tiltnes
Södertälje-Nykvarn Orientering
Ej godkänd
 
D21 4310 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria von Schmalensé
Täby OK
61:1614:130:00Guld
2
Karin Åhlén
OK Linné
68:1515:506:59Guld
3
Amanda Jonasson
Väsby OK
126:0529:1564:49
 
H21 6090 meter36 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Axelsson
Tullinge SK
60:409:580:00Guld
2
Johan Lundvall
Täby OK
67:1111:026:31Guld
3
Johan Westerbergh
OK Linné
73:0111:5912:21Silver
4
Magnus Andersson
Sundbybergs IK
75:4712:2715:07Silver
5
Dan Hörnell
OK Linné
78:5912:5818:19Silver
6
Mattias Sandqvist
Vallentuna-Össeby OL
79:1913:0118:39Silver
7
Mats Ekman
Vallentuna-Össeby OL
80:3513:1419:55Silver
8
Christer Morell
OK Kåre
82:3213:3321:52Silver
9
Jens Andersson
OK Roslagen
82:3413:3321:54Silver
10
Anders Boström
Tumba-Mälarhöjden OK
83:5013:4623:10Silver
11
Lars Segerman
Skarpnäcks OL
84:3813:5423:58Silver
12
Stefan Jonsson
OK Ravinen
85:1614:0024:36Silver
13
Christer Arksand
Vallentuna-Össeby OL
85:5314:0625:13Silver
14
Peter Albinsson
IFK Enskede
86:4414:1526:04Brons
15
Magnus Wallenborg
IF Thor
87:0714:1826:27Brons
16
Roger Westerberg
Sundbybergs IK
87:3714:2326:57Brons
17
Anders Kolmskog
Sundbybergs IK
87:5014:2527:10Brons
18
Henrik Nord
Södertälje-Nykvarn Orientering
90:4014:5330:00Brons
19
Peter Ehrlin
Sundbybergs IK
91:0114:5730:21Brons
20
Jörgen Åhman
Rånäs OK
91:1514:5930:35Brons
21
Thomas Eriksson
Tumba-Mälarhöjden OK
97:2816:0036:48
22
Jonas Eklund
Vallentuna-Össeby OL
102:1916:4841:39
23
Mårten Sundh
Sundbybergs IK
114:5318:5254:13
24
Jonatan Lindell
IFK Enskede
121:0619:5360:26
Magnus Asplund
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Anders Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd
Anders Jansson
Täby OK
Ej godkänd
Mats Javehed
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
Henrik Persson
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Daniel Andersson
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Gunnar Åhlén
OK Österåker
Ej godkänd
Oskar Hektor
Järla IF OK
Ej godkänd
Daniel Andersson-Olm
IF Thor
Ej godkänd
Magnus Sneitz
Järfälla OK
Ej godkänd
Mikael Åhgren
Tullinge SK
Ej godkänd
Jan Glevén
Söders-Tyresö
Ej godkänd
 
D16 3060 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Sundqvist
Tullinge SK
48:3815:540:00Mästare
2
Frida Forshällen
Turebergs IF
85:4828:0237:10Brons
3
Maria Bois
Malungs OK Skogsmårdarna
107:2435:0658:46Järn
 
H16 3820 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Lundin
Sundbybergs IK
58:1915:160:00Mästare
2
André Sahlsten
Skarpnäcks OL
93:2524:2735:06Brons
 
D40 3730 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Molin
Turebergs IF
49:0613:100:00Guld
2
Monica Roos
Turebergs IF
66:2117:4717:15Silver
3
Margareta Wadin
OK Älvsjö-Örby
68:2318:2019:17Silver
4
Marie Öhman
Vallentuna-Össeby OL
87:0423:2137:58
5
Annika Lundström
Väsby OK
97:0726:0248:01
6
Ulla Gummesson
Väsby OK
104:4928:0655:43
7
Ann-Mari Fehrnström
Enebybergs IF
110:3429:3961:28
8
Karin Tibbelin
Turebergs IF
119:4432:0670:38
9
Elke Wilke-Günther
Tierps SOK
124:3533:2475:29
 
H45 5140 meter38 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hjertson
OK Linné
53:1110:210:00Guld
2
Göran Johansson
OK Österåker
58:2911:235:18Guld
3
Anders Löfgren
Järfälla OK
60:0911:426:58Silver
4
Håkan Dahlbäck
OK Österåker
63:1712:1910:06Silver
5
Kenneth Öhman
Vallentuna-Össeby OL
63:5512:2610:44Silver
6
Sune Södergrann
Tullinge SK
64:0312:2810:52Silver
7
Jan Johansson
IF Thor
64:3612:3411:25Silver
8
Ulf Lagercrantz
OK Linné
65:2312:4312:12Silver
9
Jörgen Batz
Skarpnäcks OL
65:5512:4912:44Silver
10
Carl-Arne Malmberg
Vallentuna-Össeby OL
66:0712:5212:56Silver
11
Håkan Sjögren
Södertälje-Nykvarn Orientering
66:5013:0013:39Silver
12
Johan Tallhage
Skarpnäcks OL
67:1913:0614:08Silver
13
Tore Eklund
Södertälje-Nykvarn Orientering
68:5913:2515:48Silver
14
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
69:3313:3216:22Silver
15
Per-Åke Carlenstam
Väsby OK
70:1313:4017:02Silver
16
Bengt Eriksson
Väsby OK
70:1713:4017:06Silver
17
Peter Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
70:2913:4317:18Silver
18
Björn Lindgren
OK Österåker
71:1113:5118:00Silver
19
Anders Eriksson
Vallentuna-Össeby OL
72:1514:0319:04Silver
20
Göran Nilsson
Snättringe SK
72:3614:0719:25Silver
21
Eddie Bjärrenholt
Rånäs OK
76:5814:5823:47Brons
22
Hans Carlsson
Bjursås OK
79:2115:2626:10Brons
23
Björn Salomonsson
Snättringe SK
79:5415:3326:43Brons
24
Magnus Ihreskog
Gotlands Bro OK
90:3317:3737:22
25
Matts Björke
Söders-Tyresö
96:3018:4643:19
26
Roland Hellberg
Täby OK
102:2619:5649:15
27
Ronny Hedlund
OK Södertörn
110:1021:2656:59
28
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
134:4026:1281:29
29
Rune Thurén
Vallentuna-Össeby OL
141:1027:2887:59
30
Ebbe Adolfsson
Sundbybergs IK
145:5728:2492:46
Thord Rådberg
OK Roslagen
Ej godkänd
Leif Hermundstad
Snättringe SK
Ej godkänd
Georg Larsson
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Anders Kihlström
Tullinge SK
Ej godkänd
Sören Eriksson
Länna IF
Ej godkänd
Anders Karlsson
OK Linné
Ej godkänd
Thomas Lundin
Sundbybergs IK
Ej godkänd
Staffan Törnros
Tumba-Mälarhöjden OK
Ej godkänd