SM Ultralång

2007-04-01

Arrangör: Jönköpings OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
460
Form:
Individuell
Startande:
384
Distans:
Ultralång
Fullföljande:
317
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 16000 meter66 startande, 63 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simone Niggli-Luder
Ulricehamns OK
111:156:570:00Guld
2
Lena Eliasson
Stora Tuna IK
118:047:236:49Guld
3
Tanja Ryabkina
SOIK Hellas
120:537:339:38Guld
4
Helena Jansson
IF Hagen
121:047:349:49Guld
5
Emma Engstrand
Stora Tuna IK
124:357:4713:20Silver
6
Lina Persson
OK Skogsfalken
126:227:5415:07Silver
7
Emma Andersson
Sävedalens AIK
126:357:5515:20Silver
8
Lina Åkesson
OK Linné
126:377:5515:22Silver
9
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
126:547:5615:39Silver
10
Annika Billstam
OK Linné
126:567:5615:41Silver
11
Eva Jurenikova
Domnarvets GOIF
127:588:0016:43Silver
12
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
129:498:0718:34Silver
13
Elin A Skantze
Järla IF OK
129:568:0718:41Silver
14
Petra Thomasson
Leksands OK
130:008:0818:45Silver
15
Lina Bäckström
OK Linné
131:228:1320:07Silver
16
Carina Svensson
Bredaryds SOK
131:258:1320:10Silver
17
Linnea Gustavsson
Visborgs OK
131:288:1320:13Silver
18
Tina Junegard
Tullinge SK
131:308:1320:15Silver
19
Anna Mårsell
Stora Tuna IK
132:448:1821:29Silver
20
Åsa Hellqvist
OK Skogsfalken
132:568:1921:41Silver
21
Linda Take
OK Tisaren
134:268:2423:11Silver
22
Josefine Engström
Alfta-Ösa OK
134:308:2423:15Silver
23
Sofie Johansson
OK Linné
135:278:2824:12Silver
24
Åsa Höög
OK Tisaren
137:248:3526:09Silver
25
Johanna Svensson
OK Hällen
138:248:3927:09Silver
26
Marie-Louise Johansson
Göteborg-Majorna OK
138:528:4127:37Silver
27
Anette Carlsson
KFUM Örebro OK
138:578:4127:42Silver
28
Johanna Gunnarsson
OK Hällen
139:088:4227:53Silver
29
Inga Kazlauskaite
OK Linné
139:258:4328:10Silver
30
Annica Påhlstorp
IFK Göteborg
142:138:5330:58Silver
31
Kicki Skog
Tullinge SK
142:378:5531:22Silver
32
Erika Christensson
IFK Lidingös Skid o OK
143:118:5731:56Silver
33
Sandra Zurcher
OK Tyr
143:138:5731:58Silver
34
Sofia Holmgård
Kils OK
143:158:5732:00Silver
35
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
143:468:5932:31Silver
36
Johanna Bygdell
Halmstad OK
144:329:0233:17Silver
37
Linnea Lidström
OK Landehof
144:599:0433:44Silver
38
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK
146:259:0935:10Silver
39
Emelie Holmström
OK Ravinen
146:349:1035:19Silver
40
Emma Tarandi
IFK Lidingös Skid o OK
146:419:1035:26Silver
41
Charlotte Lindkvist
OK Denseln
146:459:1035:30Silver
42
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
146:549:1135:39Silver
43
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
148:179:1637:02Silver
44
Emma Andersson
Ärla IF
148:209:1637:05Silver
45
Rebecka Österberg
OK Linné
148:229:1637:07Silver
46
Jo Stevenson
Södertälje-Nykvarn Orientering
148:309:1737:15Silver
47
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
149:079:1937:52Silver
48
Tiina Laas
OK Skogshjortarna
149:209:2038:05Silver
49
Karin Skogholm
Tumba-Mälarhöjden OK
152:169:3141:01Silver
50
Emma Öberg
OK Hällen
152:229:3141:07Silver
51
Jenny Bagge Johansson
Halmstad OK
152:319:3241:16Silver
52
Anna Niklasson
Linköpings OK
152:569:3441:41Silver
53
Emma Green
Sävedalens AIK
153:509:3742:35Silver
54
Anna Elffors
OK Orion
157:449:5246:29Brons
55
Elisabet Larsson
Göteborg-Majorna OK
160:1110:0148:56Brons
56
Emelie Eklöf
Stora Tuna IK
160:1810:0149:03Brons
57
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
160:2410:0249:09Brons
58
Ingela Alvmyren
Halmstad OK
160:5610:0449:41Brons
59
Jessica Ekberg
IK Hakarpspojkarna
169:4310:3658:28
60
Andrea Westerdahl
Linköpings OK
178:2211:0967:07
61
Suzanne Armstrong
OK Linné
185:3811:3674:23
62
Annika Björk
OK Linné
196:5712:1985:42
63
Kristin Karlsson
Eksjö SOK
203:2112:4392:06
Johanna Ring
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Karin Berggren
OK Hällen
Ej godkänd
Karin Boström
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H21 24800 meter95 startande, 74 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Troeng
OK Linné
148:135:590:00Guld
2
Mats Troeng
OK Linné
148:155:590:02Guld
3
Petr Losman
Södertälje-Nykvarn Orientering
148:185:590:05Guld
4
Erik Andersson
OK Denseln
148:215:590:08Guld
5
Peter Öberg
OK Hällen
148:265:590:13Guld
6
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
148:285:590:15Guld
7
Tomas Dlabaja
Södertälje-Nykvarn Orientering
148:305:590:17Guld
8
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
148:325:590:19Guld
9
Patrik Martner
Leksands OK
148:355:590:22Guld
10
Anders Holmberg
Järla IF OK
148:396:000:26Guld
11
Mattias Karlsson
Emmaboda Verda OK
148:426:000:29Guld
12
Anders Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
148:486:000:35Guld
13
Emil Lauri
IFK Lidingös Skid o OK
148:596:000:46Guld
14
Mattias Millinger
OK Linné
149:366:021:23Guld
15
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
149:416:021:28Guld
16
Rikard Claesson
Stora Tuna IK
149:516:031:38Guld
17
Erik Axelsson
Södertälje-Nykvarn Orientering
153:506:125:37Guld
18
Daniel Wernersson
Göteborg-Majorna OK
154:296:146:16Guld
19
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
155:176:167:04Guld
20
Marcus Millegård
Sävedalens AIK
155:196:167:06Guld
21
Andreas Jansson
IK Hakarpspojkarna
155:276:167:14Guld
22
Peter Hemmyr
IFK Umeå
155:326:167:19Guld
23
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
155:416:177:28Guld
24
Håkan Gunnarsson
OK Orion
155:456:177:32Guld
25
Simon Svensson
OK Pan-Kristianstad
156:446:198:31Guld
26
Michal Horacek
Södertälje-Nykvarn Orientering
157:516:229:38Guld
27
Mattias Niggli
Ulricehamns OK
159:376:2611:24Guld
28
Robbin Kantarp
OK Hällen
161:486:3113:35Guld
29
Crister Nygren
Norbergs OK
161:596:3213:46Guld
30
Erik Jonsson
OK Linné
162:006:3213:47Guld
31
Mattias Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
162:036:3213:50Guld
32
Martin Ivarsson
IFK Göteborg
162:066:3213:53Guld
33
Jonas Engström
OK Hällen
162:086:3213:55Guld
34
Johan Hellman
OK Tyr
162:186:3314:05Guld
35
William Lind
Sävedalens AIK
162:396:3414:26Guld
36
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
168:206:4720:07Silver
37
Kiril Nikolov
Stora Tuna IK
168:276:4820:14Silver
38
Isak Bergman
Södertälje-Nykvarn Orientering
168:296:4820:16Silver
39
Jakob Jansson
Järla IF OK
168:326:4820:19Silver
40
Per Eklöf
KFUM Örebro OK
168:346:4820:21Silver
41
Oskar Carlborg
Nyköpings OK
168:406:4820:27Silver
42
Markus Martinelle
Gävle OK
168:436:4820:30Silver
43
Anders Bennitz
OK Renen
168:566:4920:43Silver
44
Mats Röjgård
OK Kolmården
168:596:4920:46Silver
45
Lasse Jansson
Gävle OK
169:046:4920:51Silver
46
Peter Nilsson
IK Hakarpspojkarna
170:446:5322:31Silver
47
Pavlo Ushkvarok
Stora Tuna IK
173:186:5925:05Silver
48
Greger Berglund
IFK Lidingös Skid o OK
174:047:0125:51Silver
49
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
174:077:0125:54Silver
50
Andreas Johansson
Ulricehamns OK
174:267:0226:13Silver
51
Petter Jönsson
Järla IF OK
174:277:0226:14Silver
52
Johan Strandberg
Järla IF OK
174:347:0226:21Silver
53
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
177:227:0929:09Silver
54
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
178:167:1130:03Silver
55
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
182:487:2234:35Silver
56
Håkan Andersson
Västerås SOK
183:157:2335:02Silver
57
Michele Caraglio
OK Linné
183:197:2435:06Silver
58
Johan Höij
OK Linné
183:207:2435:07Silver
59
Jiri Jansa
IFK Umeå
183:227:2435:09Silver
60
Erik Martinsson
Linköpings OK
183:317:2435:18Silver
61
Erik Lind
IFK Umeå
187:337:3439:20Silver
62
Ola Carlsson
OK Motala
189:397:3941:26Silver
63
Mattias Allared
Tumba-Mälarhöjden OK
189:447:3941:31Silver
64
Anders Hultgren
IFK Lidingös Skid o OK
189:497:3941:36Silver
65
Björn Andersson
Västvärmlands OK
189:597:4041:46Silver
66
Ivo Kamenarov
Stora Tuna IK
190:037:4041:50Silver
67
Karl Tiselius
Dalaportens OL
190:587:4242:45Silver
68
Josef Nordlund
OK Linné
192:337:4644:20Silver
69
Elis Bengtsson
Malungs OK Skogsmårdarna
199:078:0250:54Silver
70
Anders Boström
Järfälla OK
206:178:1958:04Silver
71
Anders Lindberg
OK Tyr
213:408:3765:27Brons
72
Per Sjögren
KFUM Örebro OK
220:588:5572:45Brons
73
Andreas Blomgren
Västvärmlands OK
235:299:3087:16
74
Mikael Lundqvist
Falkenbergs OK
237:039:3488:50
Daniel Johansson
Falkenbergs OK
Över maxtid
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Sergey Detkov
OK Tisaren
Ej godkänd
Stefan Zingg
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Anders Österlund
Västerås SOK
Ej godkänd
Roine Schölin
Örkelljunga FK
Ej godkänd
Markus Adolfsson
Linköpings OK
Ej godkänd
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
Ej godkänd
Oskar Lindfors
Emmaboda Verda OK
Ej godkänd
Lars-Olof Gävert
Västvärmlands OK
Ej godkänd
Tobias Kjell
OK Hällen
Ej godkänd
Per Carlborg
Nyköpings OK
Ej godkänd
Jonas Lindholm
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Göran Randau
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Joakim Karlsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Markus König
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Erik Larsson
Järfälla OK
Ej godkänd
Jonas Vikström
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
Per-Åke Bligård
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Erik Rost
Malungs OK Skogsmårdarna
Ej godkänd
 
D20 12500 meter98 startande, 90 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Forsberg
OK Kolmården
102:038:100:00Guld
2
Frida Aspnäs
Sidensjö IK
102:058:100:02Guld
3
Lina Sundqvist
OK Kåre
102:068:100:03Guld
4
Sofia Adolfsson
OK Kåre
102:238:110:20Guld
5
Beata Falk
Hagaby GOIF
103:418:181:38Guld
6
Jenny Lönnkvist
Tullinge SK
103:448:181:41Guld
7
Anna Bachman
Täby OK
104:268:212:23Guld
8
Sara Eskilsson
Haninge SOK
104:358:222:32Guld
9
Sofia Törnqvist
Storviks IF
104:388:222:35Guld
10
Elin Pettersson
Täby OK
104:418:222:38Guld
11
Frida Bakkman
SOK Viljan
104:538:232:50Guld
12
Hanna Axelsson
OK Skogshjortarna
106:398:324:36Guld
13
Johanna Olsson
Täby OK
108:278:416:24Guld
14
Maria Westher
OK Djerf
108:308:416:27Guld
15
Emma Johansson
Filipstadsbygdens OK
108:398:426:36Guld
16
Rebecka Adolfsson
OK Kåre
108:508:426:47Guld
17
Ida Lindkvist
OK Denseln
109:058:447:02Guld
18
Karin Persson
Hagaby GOIF
109:138:447:10Guld
19
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
109:178:457:14Guld
20
Ida Johansson
IFK Moras OK
110:108:498:07Guld
21
Johanna Lönnkvist
Tullinge SK
110:598:538:56Guld
22
Ellen Jansson
Järla IF OK
111:018:538:58Guld
23
Linnéa Johnsson
OK Nackhe
111:228:559:19Guld
24
Lisa Pettersson
OK Dacke
112:058:5810:02Guld
25
Ida-Maria Svensson
Lidköpings VSK
112:088:5810:05Guld
26
Rebecka Nylin
OK Tisaren
112:108:5810:07Guld
27
Lisa Rönnols
Täby OK
112:128:5910:09Guld
28
Sara Profors
Köping-Kolsva OK
112:148:5910:11Guld
29
Malin Leijon-Lind
Haninge SOK
112:158:5910:12Guld
30
Johanna Persson
Tullinge SK
112:178:5910:14Guld
31
Linn Bränneby
OK Kolmården
112:349:0010:31Guld
32
Emma Carlsson
Skarpnäcks OL
113:249:0411:21Guld
33
Jonna Samuelsson
OK 64 Torpa
113:359:0511:32Guld
34
Matilda Andersson
OK Kåre
113:449:0611:41Guld
35
Therese Klintberg
Eksjö SOK
114:049:0812:01Silver
36
Elin Ström
Tullinge SK
115:559:1613:52Silver
37
Johanna Hallberg
IFK Moras OK
116:029:1713:59Silver
38
Malin Sandström
Järla IF OK
116:049:1714:01Silver
39
Maria Nordström
Gävle OK
117:309:2415:27Silver
40
Kajsa Risby
OK Kåre
117:359:2415:32Silver
41
Frida Andersson
OK Dacke
117:579:2615:54Silver
42
Mia Kaisajuntti
OK Skogsfalken
118:009:2615:57Silver
43
Lina Blomqvist
OK Skogsfalken
118:049:2716:01Silver
44
Linn Pettersson
Tullinge SK
118:309:2916:27Silver
45
Anna Johansson
Haninge SOK
119:239:3317:20Silver
46
Sarah Tibell
Linköpings OK
119:259:3317:22Silver
47
Cecilia Frenell Staaf
Forsa OK
119:399:3417:36Silver
48
Caroline Gustavsson
Istrums SK
121:109:4219:07Silver
49
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
121:129:4219:09Silver
50
Maria Arvidsson
Kalmar OK
121:319:4319:28Silver
51
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
121:469:4419:43Silver
52
Julia Thorén
Eksjö SOK
122:069:4620:03Silver
53
Anastasiia Danylova
Stora Tuna IK
122:389:4920:35Silver
54
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
122:559:5020:52Silver
55
Karin Hedberg
OK Linné
123:029:5120:59Silver
56
Matilda Österberg
Linköpings OK
123:149:5221:11Silver
57
Janni Axelsson
Sävedalens AIK
124:299:5822:26Silver
58
Sanna Batz
Skarpnäcks OL
125:0910:0123:06Silver
59
Anna Ordqvist
Kils OK
125:3210:0323:29Silver
60
Emelie Olsson
OK Kompassen
125:5210:0423:49Silver
61
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
125:5910:0523:56Silver
62
Maria Ohlsson
OK Dacke
126:0510:0524:02Silver
63
Åsa Axén
Motala AIF OL
126:0810:0524:05Silver
64
Lina Sandström
OK Stigen
126:1710:0624:14Silver
65
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
126:4510:0824:42Silver
66
Anna Sjölander
OK Hällen
128:2510:1626:22Silver
67
Sara Rapp
IFK Moras OK
129:3910:2227:36Silver
68
Sanna Eriksson
IF Rigor
129:4610:2327:43Silver
69
Linda Nilsson
Andrarums IF
131:1910:3029:16Silver
70
Linnea Börjars
Kils OK
131:3810:3229:35Silver
71
Julia Frisk
OK Orion
133:2910:4131:26Silver
72
Emma Garmer
Göteborg-Majorna OK
136:5210:5734:49Silver
73
Janie Nyström
Rånäs OK
139:5411:1237:51Silver
74
Stina Persson
Gamleby OK
140:0111:1237:58Silver
75
Johanna Estving
Lerums SOK
141:5111:2139:48Silver
76
Lisa Lindström
Bredaryds SOK
142:3311:2440:30Silver
77
Jannie Hagård
Rävetofta OK
143:0511:2741:02Silver
78
Ida Petersson
IK Hakarpspojkarna
143:1411:2841:11Silver
79
Malin Riis
Örkelljunga FK
148:1611:5246:13Brons
80
Lovisa Nilsson
Lerums SOK
148:5011:5446:47Brons
81
Hanna Sunnerheim Sjöberg
OK Linné
148:5411:5546:51Brons
82
Camilla Lundgren
Kils OK
150:5212:0448:49Brons
83
Ellinor Karlsson
OK Njudung
152:3312:1250:30Brons
84
Charlotte Olsson
OK Denseln
152:4812:1350:45Brons
85
Lisa Kalered
Skogspojkarnas OK
152:5112:1450:48Brons
86
Amanda Jonasson
Väsby OK
153:2312:1651:20Brons
87
Amanda Eklund
Rånäs OK
155:0312:2453:00
88
Anna Larsson
OK Landehof
156:5512:3354:52
89
Emelie Bringsäter
Haninge SOK
156:5712:3354:54
90
Elin Hamrefors
OK Landehof
176:2314:0774:20
Mathilda Carlsson
OK Stigen
Över maxtid
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Josefin Aronsson
OK Tisaren
Ej godkänd
Sara Nilsson
OK Tisaren
Ej godkänd
Lina Mattsson
OK Kåre
Ej godkänd
Sofie Sihver
IFK Lidingös Skid o OK
Ej godkänd
Rebecka Siebers
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Martina Karlsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
H20 18000 meter125 startande, 90 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Kristensson
OK Torfinn
116:576:300:00Guld
2
Petter Eriksson
OK Rodhen
120:316:423:34Guld
3
Johan Aronsson
OK Tisaren
122:046:475:07Guld
4
Jerker Lysell
Rehns BK
122:466:495:49Guld
5
Emil Andersson
Ärla IF
123:506:536:53Guld
6
Filip Dahlgren
Hagaby GOIF
123:576:537:00Guld
7
Jesper Lysell
Rehns BK
124:016:537:04Guld
8
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
124:176:547:20Guld
9
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
124:286:557:31Guld
10
Niklas Serrander
Södertälje-Nykvarn Orientering
125:016:578:04Guld
11
Erik Pettersson
Visborgs OK
125:466:598:49Guld
12
Johan Eriksson
Gävle OK
125:587:009:01Guld
13
Kalle Johansson
Halmstad OK
127:097:0410:12Guld
14
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
127:107:0410:13Guld
15
Patrik Karlsson
Växjö OK
127:127:0410:15Guld
16
Victor Silvemark
Dalaportens OL
127:457:0610:48Guld
17
Jakob Wallenhammar
Hagaby GOIF
128:587:1012:01Guld
18
Olof Dahlgren
Hagaby GOIF
129:487:1312:51Silver
19
Anton Tynong
Gävle OK
131:427:1914:45Silver
20
Oscar Vångell
Linköpings OK
132:087:2015:11Silver
21
Johan Runesson
OK Tisaren
132:447:2215:47Silver
22
Henrik Berg
Bromma-Vällingby SOK
132:477:2315:50Silver
23
Rassmus Andersson
Stora Tuna IK
132:497:2315:52Silver
24
Emil Hjalmarsson
OK Njudung
132:567:2315:59Silver
25
Olle Boström
Järla IF OK
133:017:2316:04Silver
26
Linus Karlsson Mood
Rehns BK
134:447:2917:47Silver
27
Emil Backlund
Dalaportens OL
134:547:3017:57Silver
28
Håkan Granefelt
OK Tyr
135:237:3118:26Silver
29
Daniel Attås
OK Tisaren
135:367:3218:39Silver
30
Karl Walheim
Robertsfors IK
136:257:3519:28Silver
31
Erik Folkesson Blom
OK Älme
136:367:3519:39Silver
32
Patrik Lind
Ärla IF
137:437:3920:46Silver
33
Christian Wartbichler
OK Tyr
138:057:4021:08Silver
34
Simon Hollbeck
Bromma-Vällingby SOK
138:237:4121:26Silver
35
Anders Ohlsson
Tullinge SK
138:377:4221:40Silver
36
Patrik Lindeberg
Hjärnarps GH OL
140:437:4923:46Silver
37
Mattias Jonsson
Nybro OK
141:107:5124:13Silver
38
Henrik Berggren
OK Denseln
141:237:5124:26Silver
39
David Lingfors
IK Hakarpspojkarna
141:297:5224:32Silver
40
Emil Johansson
OK Tisaren
144:158:0127:18Silver
41
Rickard Rosgren
OK Njudung
144:308:0227:33Silver
42
Samuel Andersson
IK Gandvik
144:338:0227:36Silver
43
Simon Christoferson
Tormestorps IF
144:388:0227:41Silver
44
Tobias Killmann
OK Tyr
145:348:0528:37Silver
45
Mattias Nilsson
OK Alehof
145:368:0528:39Silver
46
Espen Jakobsen
Tibro OK
145:398:0628:42Silver
47
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
145:588:0729:01Silver
48
Simon Andersson
Forsa OK
146:098:0729:12Silver
49
Jonathan Rosendahl
Västerås SOK
147:148:1130:17Silver
50
Jonas Lundgren
Stora Tuna IK
147:448:1230:47Silver
51
Johan Hamelius
Stora Tuna IK
149:158:1832:18Silver
52
Niklas Olofsson-Bierfeldt
Ärla IF
149:208:1832:23Silver
53
Johan Wikström
OK Tyr
149:318:1832:34Silver
54
Anders Carlsson
Halmstad OK
149:438:1932:46Silver
55
Hampus Olesund
OK Landehof
151:188:2434:21Silver
56
Carl Wiking
OK Kåre
151:208:2434:23Silver
57
Johan Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
151:508:2634:53Silver
58
Linus Bohman
Hjärnarps GH OL
152:098:2735:12Silver
59
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
152:208:2835:23Silver
60
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
152:228:2835:25Silver
61
Christopher Mollén
OK Denseln
152:308:2835:33Silver
62
Andreas Carlsson
Tjällmo-Godegårds OK
153:558:3336:58Silver
63
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
157:148:4440:17Silver
64
Björn Norman
KFUM Örebro OK
159:208:5142:23Silver
65
Mattias Andersson
IF Thor
160:138:5443:16Silver
66
Axel Mattsson
Järla IF OK
160:208:5443:23Silver
67
Rasmus Elmelid
Ringsjö OK
160:228:5543:25Silver
68
Lukas Gustavsson
Linköpings OK
160:458:5643:48Silver
69
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
160:478:5643:50Silver
70
Anders Hedberg
Lerums SOK
160:498:5643:52Silver
71
Anton Broberg-Holm
IK Gandvik
161:278:5844:30Silver
72
Simon Sanderi
Lidköpings VSK
163:069:0446:09Silver
73
Alexander Westberg
OK Tranan
164:229:0847:25Brons
74
Gabriel Ireståhl
Sol Tranås
164:539:1047:56Brons
75
Martin Axeen
Linköpings OK
166:389:1549:41Brons
76
Tim Björkman
OK Vilse 87
167:549:2050:57Brons
77
Joel Lännevall
OK Roslagen
168:439:2251:46Brons
78
Daniel Edlund
OK Nolaskogsarna
172:249:3555:27Brons
79
Lars Lundström
IF Hallby
173:139:3756:16Brons
80
Jakob Lindeborg
Täby OK
180:1610:0163:19
81
Karl Jansson
Främmestads IK
180:4110:0263:44
82
Carl-Anton Ingmarsson
OK Vilse 87
181:4210:0664:45
83
Jacopo Benini
Eksjö SOK
182:5910:1066:02
84
David Jonsson
OK Klyftamo
184:1810:1467:21
85
Johan Hartikainen
Katrineholms OK
186:5910:2370:02
86
Daniel Persson
Skogslöparna
193:0710:4476:10
87
Christian Nilsson
OK Löftan
196:0510:5479:08
88
Emil Blomberg
Nyköpings OK
211:1911:4494:22
89
Johan Antonsson
OK Löftan
229:4912:46112:52
90
Andreas Berg
Linköpings OK
254:4714:09137:50
Gustav Blomgren
Hagaby GOIF
Över maxtid
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
Ej godkänd
Christian Hjalmarsson
OK Njudung
Ej godkänd
Mattias Andersson
OK Tisaren
Ej godkänd
Erik Liljequist
OK Älme
Ej godkänd
Olle Kalered
Skogspojkarnas OK
Ej godkänd
Petter Irewall
Tjällmo-Godegårds OK
Ej godkänd
Olle Karlsson
Tullinge SK
Ej godkänd
Niklas Olsson
Täby OK
Ej godkänd
Oskar Sjöberg
Täby OK
Ej godkänd
Emil Tengvall
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Jonathan Svensson
Växjö OK
Ej godkänd
Eric Rosander
Finspångs SOK
Ej godkänd
Johan Samuelsson
Halmstad OK
Ej godkänd
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Jonas Leandersson
OK Tyr
Ej godkänd
Anton Karlsson
Finspångs SOK
Ej godkänd
Jens Kvarnström
OK Landehof
Ej godkänd
Stefan Jonsson
OK Klyftamo
Ej godkänd
Erik Johansson
Halmstad OK
Ej godkänd
Emil Jönsson
Halmstad OK
Ej godkänd
Jakob Eriksson
Gävle OK
Ej godkänd
Sebastian Ljungdahl
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Emil Svensson
Hjärnarps GH OL
Ej godkänd
Jens Nyström
IF Hagen
Ej godkänd
Erik Stillemark
IF Hallby
Ej godkänd
Olof Krantz
IK Gandvik
Ej godkänd
John Hedlund
Köping-Kolsva OK
Ej godkänd
Peter Eriksson
Linköpings OK
Ej godkänd
Anton Östlin
Linköpings OK
Ej godkänd
Erik Pettersson
Nyköpings OK
Ej godkänd
Marcus Andersson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
Johan Lindberg
OK Denseln
Ej godkänd
Kent Ohlsson
Haninge SOK
Ej godkänd