USM

1996-09-01

Arrangör: Brännans IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
391
Form:
Individuell
Startande:
386
Distans:
Lång
Fullföljande:
371
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3995 meter96 startande, 95 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
38:359:390:00Mästare
2
Lina Bäckström
OK Österåker
39:019:460:26Mästare
3
Johanna Stropp
Söderhamns OK
39:399:551:04Mästare
4
Karin Norin
Tjällmo-Godegårds OK
40:3810:102:03Mästare
5
Linda Larsson
Norbergs OK
44:4311:126:08Elit
6
Petra Halvarson
OK Kåre
44:5611:156:21Elit
7
Anna Persson
Växjö OK
45:4711:287:12Elit
8
Elsa Nilsson
OK Hammaren
45:4911:287:14Elit
9
Anna Wallin
Kramfors-Alliansen
46:2011:367:45Elit
10
Karin Kjellman
VK Uvarna
47:1611:508:41Guld
11
Emma Andersson
OK Ravinen
47:5812:009:23Guld
12
Kajsa Guterstam
Trosabygdens OK
48:5012:1310:15Guld
13
Elina Nilsson
OK Kompassen
49:3012:2310:55Guld
14
Desire Wallström
IK Uven
50:0112:3111:26Guld
14
Lisa Larsson
SOK Svaide
50:0112:3111:26Guld
16
Anna Josefsson
Finspångs Aik
50:2512:3711:50Guld
17
Johanna Svensson
OK Enen
51:0012:4612:25Guld
18
Frida Steen
Kungälvs OK
51:2712:5312:52Silver
19
Lisa Johansson
Åmåls OK
51:3212:5412:57Silver
20
Rebecka Johansson
OK Skogsfalken
51:4512:5713:10Silver
21
Maria Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
52:1113:0413:36Silver
22
Martina Vejedal
OK Mark
52:1413:0413:39Silver
23
Hanna Idefjärd
OK Njudung
52:2613:0713:51Silver
24
Emma Tryggeson
Hässleholms OK
52:2713:0813:52Silver
25
Åsa Johansson
OK Skogshjortarna
52:4913:1314:14Silver
26
Kristin Mellqvist
Söderhamns OK
53:0113:1614:26Silver
27
Katarina Gustafsson
OK Gisle
53:0813:1814:33Silver
27
Eva Nordkvist
IK Jarl Rättvik
53:0813:1814:33Silver
29
Anna Andersson
OK Denseln
53:1113:1914:36Silver
30
Cecilia Nygren
Lycksele IF
53:3313:2414:58Silver
31
Christina Larsson
KFUM Örebro OK
53:5413:3015:19Silver
32
Linda Sjögren
IFK Hedemora
53:5713:3015:22Silver
33
Erika Zens
OK Tor
54:0113:3115:26Silver
34
Karin Hägg
Forsa OK
54:1913:3615:44Silver
35
Veronica Kälvedahl
Hällefors OK
54:3513:4016:00Silver
36
Lena Max
Frölunda OL
54:4113:4116:06Silver
37
Stina Westerberg
OK Renen
54:4513:4216:10Silver
38
Jenny Holmberg
Turebergs IF
54:5013:4416:15Silver
39
Madeleine Larsson
Söders OL
54:5313:4416:18Silver
40
Karin Eklöf
IK Hakarpspojkarna
55:0113:4616:26Silver
41
Malin Sundeby
Skogslöparna
55:0213:4716:27Silver
42
Malin Jacobson
OK Milan
55:2713:5316:52Silver
42
Jenny Malmeström
Surahammars SOK
55:2713:5316:52Silver
44
Karolin Bergström
OK Denseln
55:4113:5617:06Silver
45
Åsa Hammarström
Leksands OK
55:5013:5917:15Silver
46
Karin Ståhl
Avesta OK
56:0214:0217:27Silver
47
Moa Carlsson
Långvikens OK
56:1614:0517:41Silver
48
Ida Pihl Skoog
Enköpings AIF
56:2014:0617:45Silver
49
LOUISE GUNNARSSON
Storviks IF
56:4014:1118:05Silver
50
Marika Hagelberg
Åmåls OK
56:5314:1418:18Silver
51
Anna Rosjö
IK Hakarpspojkarna
56:5714:1518:22Silver
51
Helena Linder
IK Hakarpspojkarna
56:5714:1518:22Silver
53
Maria Eriksson
Svärdsjö IF
56:5914:1618:24Silver
54
Therese Högström
Gammelstads IF
57:0814:1818:33Silver
55
Sofia Johnsson
Avesta OK
57:2014:2118:45Silver
55
Marie Törnqvist
Storviks IF
57:2014:2118:45Silver
57
Karin Lindskog
IFK Enskede
57:3114:2418:56Silver
58
Mira Andersson
OK Österåker
57:3414:2518:59Silver
59
Carolina Nilsson
OK Kompassen
58:1114:3419:36Silver
60
Susanna Larsson
Kristinehamns OK
58:1214:3419:37Silver
61
Lena Rauséus
KFUM Örebro OK
58:1514:3519:40Silver
62
Sofia Gunnarsson
OK Gipen
58:2414:3719:49Silver
63
Elin Bölske
Rotebro IS
58:2814:3819:53Silver
64
Ellinor Kallin
SOK 68
58:3114:3919:56Silver
65
Johanna Berntsson
OK Löftan
58:5514:4520:20Silver
66
Eleonore Jakobsson
Ludvika OK
59:0214:4720:27Brons
67
Helena Svensson
Bredaryds SOK
59:0814:4820:33Brons
68
Anna Gradin
Selånger SOK
59:0914:4820:34Brons
69
Maria Andersson
Tidaholm SOK Sisu
59:1914:5120:44Brons
70
Kristina Häggblom
OK Klyftamo
60:0015:0121:25Brons
70
Josefina Arnesson
IFK Sävsjö
60:0015:0121:25Brons
72
Emelie Svalin
OK Alehof
60:1015:0421:35Brons
73
Karin Lundberg
Ärla IF
60:2515:0721:50Brons
74
Helena Nordkvist
Gagnefs OK
61:4915:2823:14Brons
75
Lisa Johansson
Bredaryds SOK
62:1015:3423:35Brons
76
Birgitta Håkansson
Sölvesborgs OK
62:4215:4224:07Brons
77
Ulrika Lindholm
Fjärås AIK
62:5915:4624:24Brons
78
Hanna Åsander
OK Bjur
63:1215:4924:37Brons
79
Stina Nilsson
FK Göingarna
64:3816:1126:03Brons
80
Maria Svensson
IF Hagen
65:2016:2126:45Brons
81
Marie Johansson
OK Skogshjortarna
65:4916:2827:14Brons
82
Annika Johansson
Norbergs OK
66:0316:3227:28Brons
83
Maria Pettersson
OK Milan
66:5016:4428:15Brons
84
Anna Wåhlin
OK Enen
66:5216:4428:17Brons
85
Ann Lindberg
Kovlands IF
68:3517:1030:00Brons
86
Caroline Bergman
Fjärås AIK
68:4017:1130:05Brons
87
Caroline Jezek
Kjula-Standard OK
70:4317:4232:08Järn
88
Linda Skog
Hjärnarps GH OL
71:4517:5833:10Järn
89
Marie Lindeborg
Söderhamns OK
71:5217:5933:17Järn
90
Lina Lindberg
IK Vikings OK
77:2419:2238:49Järn
91
Christina Larsson
Roma OK
77:4219:2739:07Järn
92
Anni Forsberg
Ärla IF
77:4419:2739:09Järn
93
Maria Vingren
FK Boken
83:3420:5544:59Järn
94
Emma Kriblad
Hjärnarps GH OL
83:4720:5845:12Järn
95
Hillevi Englund
Nyköpings OK
84:2621:0845:51Järn
Johanna Gullberg
OK Linné
Ej godkänd
 
H16 5040 meter98 startande, 95 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Carlsson
OK Tisaren
42:008:200:00Mästare
2
Thorbjörn Aldgård
Söders OL
42:198:240:19Mästare
3
Peter Öberg
OK Hällen
43:328:381:32Mästare
4
Mattias Johansson
Järfälla OK
43:428:401:42Mästare
5
Torbjörn Carlsson
Boxholm-Mjölby OL
44:578:552:57Mästare
6
Andreas Fogeby
Järfälla OK
45:329:023:32Mästare
7
Henrik Lindström
Åsele IK
45:379:033:37Mästare
8
Martin Solli
Stora Tuna IK
45:519:063:51Mästare
9
Arvid Sundkvist
Katrineholms OK
45:529:063:52Mästare
10
Emil Bengtsson
Ätrans IF
47:109:225:10Elit
11
Markus Martinelle
Gävle OK
47:169:235:16Elit
12
Martin Hogedal
Tibro AIK SOK
47:349:265:34Elit
13
Peter Arnesson
Bottnaryds IF
47:369:275:36Elit
14
Ingemar Åkerman
Tullinge SK
47:509:295:50Elit
15
Per Karlsson
Ringsjö OK
48:059:326:05Elit
16
Erik Baljeu
Frölunda OL
48:189:356:18Elit
17
Peter Löfås
Säterbygdens OK
48:419:406:41Elit
18
Joakim Gunnarsson
Ringsjö OK
48:459:406:45Elit
19
Anders Höije
Mariestads FK
48:469:416:46Elit
20
HARRI KARLSSON
Hammarkinds OK
48:579:436:57Elit
21
Anders Hedman
OK Hällen
49:169:477:16Elit
21
Johan Lundmark
KFUM Örebro OK
49:169:477:16Elit
23
Jonas Claesson
Järla IF OK
49:229:487:22Elit
24
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
49:269:487:26Elit
25
Marcus Svensson
Tormestorps IF
49:349:507:34Elit
26
Fredrik Weihard
IK Stern
49:409:517:40Elit
27
Patrik Söderholm
OK Kompassen
49:489:537:48Elit
28
Daniel Johansson
Sundsvalls OK
50:2910:018:29Elit
29
MAGNUS LARSSON
OK Tor
50:4210:048:42Elit
30
Lars Clevnert
Söders OL
50:4810:058:48Elit
31
Johan Solli
Stora Tuna IK
50:5810:078:58Elit
32
Per Hallmén
Hagaby GOIF
51:0210:089:02Guld
33
Kristoffer Lysell
Rehns BK
51:0610:089:06Guld
34
Anders Kleist
OK Skogsströvarna
51:1410:109:14Guld
35
Erik Pettersson
Stora Tuna IK
51:1610:109:16Guld
36
Thomas Lundgren
OK Hammaren
51:1910:119:19Guld
37
Jonas Karlsson
Boxholm-Mjölby OL
51:3910:159:39Guld
38
Fredrik Salomonsson
OK Silva
51:4110:159:41Guld
39
Erik Åhlin
OK Måsen
51:4210:159:42Guld
40
Henrik Nilsson
Vittjärvs IK
51:4810:179:48Guld
41
Andreas Johansson
IK Stern
51:5610:189:56Guld
42
Mattias Westin
OK Nolaskogsarna
52:3910:2710:39Guld
43
Olof Stålnacke
Norbergs OK
52:5710:3010:57Guld
44
Rasmus Lindberg
Bromma-Vällingby SOK
52:5810:3110:58Guld
45
Thomas Hempel
Annebergs GIF
53:0510:3211:05Guld
46
Martin Ohlsson
OK Storsjön
53:2410:3611:24Guld
47
Daniel Wernersson
OK Orinto
53:4710:4011:47Guld
48
Jonatan Rosengren
OK Österåker
54:3810:5012:38Guld
49
Per Jonhed
KFUM Örebro OK
54:4310:5112:43Guld
50
Andreas Hellström
OK Hammaren
54:5310:5312:53Guld
51
Johan Skoogh
OK Eken
54:5610:5412:56Guld
52
Lars Norbäck
OK Jösse
55:2010:5913:20Silver
53
Per Rosén
IK Uven
55:3311:0113:33Silver
54
Edvin Karlsson
OK Denseln
55:4111:0313:41Silver
55
Anders Hultgren
Ringsjö OK
55:5611:0613:56Silver
56
Mikael Hallmans
Frösö IF
56:0211:0714:02Silver
56
PETER ROSÉN
IK Ymer
56:0211:0714:02Silver
58
Jesper Johnsson
Selånger SOK
56:1711:1014:17Silver
59
Magnus Wrahme
Västerbergslagens OL
56:2711:1214:27Silver
60
Stefan Johansson
OK Landehof
56:4611:1614:46Silver
61
Alexander Blom
OK Skärmen
57:2511:2415:25Silver
62
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
57:2811:2415:28Silver
63
Carl-Petter Fröberg
Alvesta SOK
57:3011:2515:30Silver
64
Erik Melin
OK Linné
57:4911:2815:49Silver
65
Federico Harvenberg
OK Tyr
58:1711:3416:17Silver
66
Johan Sandberg
IK Hakarpspojkarna
58:4611:4016:46Silver
67
Per Zachrison
Mariestads FK
59:1411:4517:14Silver
68
Magnus Johansson
Kalmar OK
59:4811:5217:48Silver
69
Mikael Nilsson
Rehns BK
60:0111:5418:01Silver
70
Per Ivarsson
Göteborg-Majorna OK
60:1311:5718:13Silver
71
Johan Rosén
Göteborg-Majorna OK
60:2712:0018:27Silver
72
Stefan Gustafsson
OK Gränsen
60:4012:0218:40Silver
73
Marcus Gardelius
Gotlands Bro OK
60:4812:0418:48Silver
74
Fredrik Persson
Berga SOK
60:5912:0618:59Silver
75
Erik Sandh
IFK Linköping
61:0112:0619:01Silver
76
Mattias Allared
OK Alferna
61:2612:1119:26Silver
77
Tomas Andersson
OK Linné
61:4312:1519:43Silver
78
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
63:1112:3221:11Silver
79
Jonas Zachrison
Mariestads FK
63:2912:3621:29Silver
80
Niclas Nilsson
OK Vivill
63:4212:3821:42Silver
81
Markus Löfgren
Långvikens OK
64:2012:4622:20Brons
82
Emil Eriksson
OK Viola Tricolor
64:4912:5222:49Brons
83
Aron Axelsson
Skogslöparna
64:5112:5222:51Brons
84
Richard Brorsson
Tockarps IK
65:1312:5623:13Brons
85
Kristoffer Karlström
OK Nipan
65:1512:5723:15Brons
86
Martin Boström
Gotlands Bro OK
68:4913:3926:49Brons
87
Pontus Andgren
Fjärås AIK
69:2913:4727:29Brons
88
Håkan Boström
OK Linné
70:5414:0428:54Brons
89
Christoffer Lidberg
Älvsby IF
72:1414:2030:14Brons
90
Andreas Englund
OK Njudung
73:1814:3331:18Brons
91
Jonas Halai
Ronneby OK
73:2014:3331:20Brons
92
Johan Persson
OK Skogsfalken
75:4615:0233:46Järn
93
Johan Mårtensson
IK Trenne Ullared
79:4715:5037:47Järn
94
Mikael Gottfridson
Sala OK
83:2716:3341:27Järn
95
Johan Jönsson
Halmstad OK
87:2917:2145:29Järn
Andreas Larsson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
Olof Hedin
Kovlands IF
Ej godkänd
Peter Törnqvist
OK Tyr
Ej godkänd
 
D15 3700 meter95 startande, 89 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Nilsson
FK Göingarna
35:049:290:00Mästare
2
Anna Nordh
Uddevalla OK
37:1810:052:14Mästare
3
Erika Ödlund
OK Gipen
40:1210:525:08Elit
4
Charlotte Lindholm
Fjärås AIK
40:2610:565:22Elit
5
Marit Strömberg
IFK Hedemora
40:5611:045:52Elit
6
Anna-Lena Axelsson
Tjällmo-Godegårds OK
41:2811:126:24Elit
7
Sofie Bakkman
Lessebo OK
41:3811:156:34Elit
8
Elin Dahlin
Domnarvets GOIF
41:5311:196:49Elit
9
Lina Samor
Tjällmo-Godegårds OK
42:1511:257:11Elit
10
Sofie Åberg
Tjällmo-Godegårds OK
42:4611:347:42Elit
11
Anna Memmi
Halmstad OK
42:5211:357:48Elit
12
Hilda Stenberg
Turebergs IF
43:2311:448:19Elit
13
Emma Johansson
Kristinehamns OK
43:5211:518:48Elit
14
Jenny Eriksson
OK Rodhen
43:5511:528:51Elit
15
Kristina Carlander
Södertälje IF
44:0311:548:59Guld
16
Johanna Karlsson
Köping-Kolsva OK
44:5612:099:52Guld
17
Lena Eliasson
Nässjö OK
45:0812:1210:04Guld
18
Jenny Johansson
Kungälvs OK
45:2712:1710:23Guld
19
Sofia Gustafson
Sävedalens AIK
45:3012:1810:26Guld
20
Lisa Nordin
Skogslöparna
45:5412:2410:50Guld
21
Anna Hammarberg
Sundsvalls OK
45:5512:2510:51Guld
22
Malin Eriksson
OK Gipen
46:5012:3911:46Guld
23
Birgitta Wingqvist
Ringsjö OK
47:0712:4412:03Silver
24
Lisa Wallsten
IFK Lidingös Skid o OK
47:0912:4512:05Silver
25
Terese Fransson
Arboga OK
48:1213:0213:08Silver
26
Johanna Ojala
Ånge OK
48:1513:0213:11Silver
27
Lisa Berglund
IK Hakarpspojkarna
48:2213:0413:18Silver
28
Petra Hemström
Gävle OK
48:5113:1213:47Silver
29
Malin Persson
Gudhems IF
48:5813:1413:54Silver
30
Madeleine Näslund
Täby OK
49:1313:1814:09Silver
30
Sandra Andersson
OK Skogshjortarna
49:1313:1814:09Silver
32
Sara Johansson
Kristinehamns OK
49:1513:1914:11Silver
33
Camilla Berglund
Sävedalens AIK
49:3313:2414:29Silver
34
Annica Svensson
Rånäs OK
49:4213:2614:38Silver
35
Monika Nilsson
OK Klemmingen
49:4713:2714:43Silver
36
Sofia Tjernlund
OK Österåker
49:5813:3014:54Silver
37
Maria Ek
OK Silvanus
50:0413:3215:00Silver
38
Erika Karlsson
Umeå OK
50:0613:3215:02Silver
39
Katrin Ros
OK Orion
50:1213:3415:08Silver
40
Zara Larsson
Gustavsbergs IF
50:3713:4115:33Silver
41
Caroline Sjökvist
Söders OL
50:4213:4215:38Silver
42
Frida Karlsson
Tormestorps IF
50:5813:4615:54Silver
43
Marlene Karlsson
IFK Hedemora
51:1813:5216:14Silver
44
Josefin Gerdevåg
KFUM Örebro OK
51:2913:5516:25Silver
44
Åsa Hjert
Falköpings AIK
51:2913:5516:25Silver
46
Maria Kähäri
Västerbergslagens OL
51:3013:5516:26Silver
47
Sara Holmberg
Göteborg-Majorna OK
51:4613:5916:42Silver
48
Lisa Lestander
Bodens BK
51:5714:0216:53Silver
49
Sara Gustavsson
Alvesta SOK
52:0414:0417:00Silver
50
Helena Callert
Södertälje IF
52:1314:0717:09Silver
51
Ellinor Fransson
Ärla IF
52:1514:0717:11Silver
52
Josefina Norin
Kungälvs OK
52:3414:1217:30Silver
53
Karolina Norin
Kungälvs OK
53:3114:2818:27Silver
54
Lisa Gassner
Ulricehamns OK
53:3714:2918:33Silver
55
Elna Martinsson
OK Tyringe
53:5514:3418:51Silver
56
Sofi Thorsell
Forsa OK
54:0514:3719:01Silver
57
Sara Nordbrandt
Stöcksjö IS
54:4114:4719:37Silver
58
Märta Bergström
Bondsjöhöjdens IK
54:5014:4919:46Silver
59
Lisa Karlsson
IFK Hedemora
55:1314:5520:09Brons
60
Christina Wuopio
Åkers IF
55:2214:5820:18Brons
61
Elisabeth Widmark
Långvikens OK
56:1315:1221:09Brons
62
Gunilla Bohman
OK Kompassen
56:2115:1421:17Brons
63
Jessica Mogren
Hällefors OK
56:5615:2321:52Brons
64
Lina Åkesson
OK Skogshjortarna
57:0415:2522:00Brons
65
Cecilia Thomasson
Ulricehamns OK
57:1815:2922:14Brons
66
Linda Gustavsson
Bredareds IF
57:3715:3422:33Brons
67
Lina Larsson
Kristinehamns OK
57:5715:4022:53Brons
68
Erika Lindberg
Hallstahammars OK
58:2315:4723:19Brons
69
Linnea Johansson
Växjö OK
60:4616:2525:42Brons
70
Lisette Bengtsson
OK Nackhe
60:4716:2625:43Brons
71
Ann-Christine Sivesind
Täby OK
60:5516:2825:51Brons
72
Therese Martinsson
IFK Enskede
60:5616:2825:52Brons
73
Emeli Axelsson
IFK Stockaryd
61:1516:3326:11Brons
74
Hanna Lundmark
Långvikens OK
61:3116:3826:27Brons
75
Emma Sjölander
OK Rodhen
61:3316:3826:29Brons
76
Anna-Mia Brulin
Stöcksjö IS
61:4616:4226:42Brons
77
Åsa Jern
OK Tisaren
61:5316:4426:49Brons
78
Louise Johansson
OK Gläntan
62:0616:4727:02Brons
79
Cecilia Wadin
OK Älvsjö-Örby
63:4917:1528:45Brons
80
Marie Boman
Ålems OK
64:4117:2929:37Järn
81
Sofia Olsson
OK Skogsfalken
65:1717:3930:13Järn
82
Susanne Svensson
Växjö OK
65:5317:4830:49Järn
83
Anna Bengtsson
Alvesta SOK
66:0317:5130:59Järn
84
Terese Karlsson
Roma OK
67:5218:2132:48Järn
85
Marie Nilsson
OK Nolaskogsarna
69:1118:4234:07Järn
86
Mariann Sköld Johansson
Älvsby IF
74:4420:1239:40Järn
87
Karin Landén
Sundsvalls OK
75:0820:1840:04Järn
88
Marie Johansson
OK Dacke
79:3321:3044:29Järn
89
Lotta Mellqvist
Visborgs OK
81:1021:5646:06Järn
Elin Wegebro
Vännäs OK
Ej godkänd
Malin Hermansson
Snättringe SK
Ej godkänd
Åsa Persson
Ljusdals OK
Ej godkänd
Sofia Byström
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
Sofia Högberg
Gävle OK
Ej godkänd
Martina Persson
Eskilstunafors OL
Ej godkänd
 
H15 4525 meter97 startande, 92 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Karlsson
Eksjö SOK
38:498:350:00Mästare
2
Jan Troeng
Storviks IF
39:058:380:16Mästare
3
David Andersson
Västerbergslagens OL
40:178:541:28Mästare
4
David Eberlen
OK Skogshjortarna
41:279:102:38Mästare
5
Andreas Domeij
Husums IF OK
43:019:304:12Elit
6
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
43:119:334:22Elit
7
Mikael Eriksson
Tierps SOK
43:209:354:31Elit
8
Henrik Bergkvist
Brännans IF
44:229:485:33Elit
9
David Kleman
Täby OK
44:299:505:40Elit
10
Esbjörn Kjell
Linköpings OK
45:2110:016:32Elit
11
Jesper Eriksson
IFK Linköping
45:3710:056:48Elit
12
Jonathan Alm
Bromma-Vällingby SOK
45:4210:066:53Elit
13
Oskar Håkansson
Ronneby OK
45:4310:066:54Elit
14
Lars Bigsten
FK Herkules
45:4810:076:59Elit
15
Erik Engvall
OK Kolmården
45:5510:097:06Elit
16
Oskar Strand
OK Landehof
46:2710:167:38Elit
17
Rasmus Corp
Köping-Kolsva OK
47:0810:258:19Guld
18
Per Janzon
Arboga OK
47:3410:318:45Guld
19
Johan Svedelius
Högåkers OK
47:4010:328:51Guld
20
Andreas Seirup
Strängnäs-Malmby OL
47:4110:328:52Guld
21
Fredrik Persson
FK Åsen
47:4410:338:55Guld
22
Anders Johansson
Södertälje IF
47:4710:348:58Guld
22
Patrik Nordgren
OK Landehof
47:4710:348:58Guld
24
Erik Engstrand
Rehns BK
47:5810:369:09Guld
25
Andreas Eriksson
Kungsgårdens SK
47:5910:369:10Guld
26
Johan Nilsson
Östersunds OK
48:1010:399:21Guld
27
Tomas Stenström
Ludvika OK
48:2210:419:33Guld
28
Thomas Jansson
Väsby OK
48:3710:459:48Guld
29
Robert Andreasson
Emmaboda OK
48:4310:469:54Guld
30
Oskar Lindfors
Nässjö OK
48:5510:4910:06Guld
30
Tommy Carlsson
IFK Hedemora
48:5510:4910:06Guld
32
Peter Holm
Helsingborgs SOK
49:1010:5210:21Guld
33
Jakob Nilsson
Rånäs OK
49:4611:0010:57Guld
34
Jakob Zethelius
OK Djerf
49:4811:0010:59Guld
35
Per Andréasson
OK Skogsfalken
49:5211:0111:03Guld
36
Andreas Edlund
IFK Lidingös Skid o OK
50:1211:0611:23Guld
37
Tobias Killander
Hästveda OK
51:1611:2012:27Silver
38
Fredrik Larsson
Norbergs OK
51:2511:2212:36Silver
39
Erik Engsten
OK Rodhen
51:3011:2312:41Silver
40
Per Aspegren
OK Kontinent
51:4411:2612:55Silver
41
Karl Lindgren
Värend GN OL
51:4611:2612:57Silver
42
Jonas Salén
Ulricehamns OK
51:5811:2913:09Silver
43
Dennis Schwartz
Östersunds OK
52:1311:3213:24Silver
44
Per Eklöf
OK Milan
52:4411:3913:55Silver
45
Anders Jansson
OK Österåker
52:4711:4013:58Silver
46
Jerker Martinsson
Mariestads FK
53:1011:4514:21Silver
47
Jon Petersson
IK Hakarpspojkarna
53:1211:4514:23Silver
48
Tobias Wikberg
Väsby OK
53:1811:4714:29Silver
49
Jan Betshammar
Västerås SOK
53:5211:5415:03Silver
50
Per Brolund
Kristinehamns OK
55:0012:0916:11Silver
51
Daniel Olsen
Oxvretens SK
55:0412:1016:15Silver
52
Simon Yngve
OK Kontinent
55:1712:1316:28Silver
53
Björn Sundin
Selånger SOK
55:1912:1316:30Silver
54
Hans Brolund
Kristinehamns OK
55:2312:1416:34Silver
55
Andreas Winblad
Eksjö SOK
55:4212:1916:53Silver
56
Martin Åkerlund
Eskilstunafors OL
56:1412:2617:25Silver
57
Joel Berglund
OK Landehof
56:1812:2717:29Silver
58
Fredrik Berggren
Rånäs OK
56:1912:2717:30Silver
59
Henrik Eriksson
OK Eken
56:2712:2917:38Silver
60
Johan Hedlöf
Rånäs OK
56:2912:2917:40Silver
61
Pär Hedefält
IK Hakarpspojkarna
56:4312:3217:54Silver
62
Lars Jutehag
Järfälla OK
57:0412:3718:15Silver
63
Markus Holm
Västerbergslagens OL
57:1012:3818:21Silver
64
Magnus Karlsson
OK Hällen
58:0112:4919:12Silver
65
Anders Lidman
Piteå IF
59:1913:0720:30Brons
66
Mathias Wilhelmsson
Forsa OK
59:2613:0820:37Brons
67
Carl Nordenskiöld
Kjula-Standard OK
60:0413:1621:15Brons
68
Anders Falkeby
Ljungskile FK
60:1113:1821:22Brons
69
Martin Schagerlind
OK Bävern
60:1313:1821:24Brons
70
Peder Kock
Rehns BK
60:4113:2521:52Brons
71
Rickard Ellström
Hällefors OK
60:5013:2722:01Brons
72
Klas Bringert
Uddevalla OK
61:2313:3422:34Brons
73
Oskar Nordén
Umeå OK
61:2513:3422:36Brons
74
Johan Jacobsson
OK Kroppefjäll
61:3713:3722:48Brons
75
Axel Mårtensson
IK Trenne Ullared
62:4613:5223:57Brons
76
Andreas Ivarsson
OK Skogshjortarna
63:1313:5824:24Brons
77
Henrik Irwe
OK Kompassen
64:0014:0925:11Brons
78
John Gahlin
Brännans IF
64:4114:1825:52Brons
79
Magnus Andersson
OK Skärmen
65:3314:2926:44Brons
80
Peter Aronsson
OK Alferna
65:4314:3126:54Brons
81
Fredrik Boman
KA 3 IF
67:3014:5528:41Brons
82
Thomas Gustafsson
Norbergs OK
70:0215:2931:13Järn
83
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
70:1415:3131:25Järn
84
Henrik Holma
Vittjärvs IK
70:3415:3631:45Järn
85
Joel De Wahl
Sundsvalls OK
71:2015:4632:31Järn
86
Magnus Bengtsson
Kungsgårdens SK
72:3716:0333:48Järn
87
RICKARD ÖBERG
Borås GIF
72:4316:0433:54Järn
88
Björn Sörling
Ulricehamns OK
73:1716:1234:28Järn
89
Henrik Pentonen
Hestra IF
75:1916:3936:30Järn
90
Tobias Rydlinge
Skellefteå OK
75:2316:4036:34Järn
91
Niklas Isaksson
Fjärås AIK
83:5118:3245:02Järn
92
Joakim Ferm
FK Göingarna
93:1720:3754:28Järn
Jonn Boman
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
Tomas Liss
Eskilstunafors OL
Ej godkänd
Per-Anders Eggertsen
Tibro AIK SOK
Ej godkänd
Anders Pettersson
Almby IK
Ej godkänd
Magnus Sellstedt
Selånger SOK
Ej godkänd