Natt-SM

1997-09-09

Arrangör: OK Tranan

Nivå:
Nationell
Anmälda:
381
Form:
Individuell
Startande:
354
Distans:
Natt
Fullföljande:
313
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 7740 meter52 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
63:158:100:00Guld
2
Marlena Jansson
OK Tisaren
64:078:170:52Guld
3
Maria Eriksson
Linköpings OK
64:328:201:17Guld
4
Monika Hatlen
Södertälje-Nykvarn OF
65:528:312:37Guld
5
Anna Garin
Strängnäs-Malmby OL
66:158:343:00Guld
6
Charlotte Lindkvist
Leksands OK
66:578:393:42Guld
7
Laila B Höglund
FK Herkules
68:098:484:54Guld
8
Pia Olsson
OK Orion
68:588:555:43Guld
9
Lucie Böhm
IFK Lidingös Skid o OK
69:078:565:52Guld
10
Elisabeth Bäckström
Täby OK
70:189:057:03Guld
11
Hanna Larsson
IK Hakarpspojkarna
70:249:067:09Guld
12
Karolina Arewång
Domnarvets GOIF
71:039:117:48Silver
13
Jenny Borgström
Svärdsjö IF
71:329:158:17Silver
14
Eva Stålstad
IK Hakarpspojkarna
71:339:158:18Silver
15
Linda Fahlén
OK Tyr
73:009:269:45Silver
16
Åsa Svensson
Sundbybergs IK
73:119:279:56Silver
17
Alexandra Svanström
Täby OK
73:249:2910:09Silver
18
Carolin Jonasson
IK Hakarpspojkarna
74:279:3711:12Silver
19
Annika Björk
Domnarvets GOIF
74:379:3811:22Silver
20
Sari Håkansson
OK Stigen
74:399:3911:24Silver
21
Maria Wiklund
Trollhättans SK
74:529:4011:37Silver
22
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
74:599:4111:44Silver
23
Helena Karlsson
Nybro OK
75:129:4311:57Silver
24
Annika Östman
Sävedalens AIK
75:179:4412:02Silver
25
Karin Hellman
Sundsvalls OK
75:249:4412:09Silver
26
Maud Anglebrant
IFK Moras OK
75:579:4912:42Silver
27
Ingela Rolands
Insjöns IF OK
76:409:5413:25Silver
28
Linda Sjögren
IK Hakarpspojkarna
76:459:5513:30Silver
29
Annica Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
77:029:5713:47Silver
30
Susanne Håkansson
Halmstad OK
77:109:5813:55Silver
31
Johanna Isaksson
OK Tyr
77:2410:0014:09Silver
32
Sara Wallén
Söders OL
77:5310:0414:38Silver
33
Johanna Råberg
OK Tyr
77:5510:0414:40Silver
34
Helena Bååth
Hestra IF
79:0010:1215:45Silver
35
Linda Nordin
Gustavsbergs IF
79:1610:1416:01Silver
36
Anna Mårsell
Linköpings OK
79:2110:1516:06Silver
37
Martina Gustavsson
Köping-Kolsva OK
79:3410:1716:19Silver
38
Anna U Bogren
IF Hagen
80:3710:2517:22Silver
39
MADELEN ALLMUNGS
IF Hansa-Hoburg
81:3510:3218:20Silver
40
Ingela Andersson
Lunds OK
83:4510:4920:30Silver
41
Karin Andersson
OK Tisaren
85:3911:0422:24Silver
42
Carina Persson
IFK Enskede
86:3011:1123:15Silver
43
Viktoria Petré
Domnarvets GOIF
86:5411:1423:39Silver
44
Nina Gunnarsson
Linköpings OK
87:5311:2124:38Silver
45
Frida Wallström
FK Herkules
89:1411:3225:59Silver
46
Jennie Larsson
OK Enen
92:3411:5829:19Brons
47
Malin Wiklund
Arboga OK
96:0412:2532:49Brons
48
Elin Isgren
IFK Enskede
96:3112:2833:16Brons
Maria Gustafsson
OK Ravinen
Ej godkänd
Maria Von Schmale
Täby Orienteringsklu
Ej godkänd
Jeanette Enckell
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
Anna Wallén
Söders OL
Ej godkänd
 
H21 Elit 12300 meter62 startande, 56 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
81:346:380:00Guld
2
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
84:046:502:30Guld
3
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
84:396:533:05Guld
4
Magnus Granqvist
FK Göingarna
84:476:543:13Guld
5
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn OF
84:556:543:21Guld
6
Thomas Asp
IFK Göteborg
85:486:594:14Guld
7
Jon Engkvist
Ronneby OK
86:467:035:12Guld
8
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
86:567:045:22Guld
9
Jan Olm
Kils OK
87:107:055:36Guld
10
Mikael Palmberg
OK Hammaren
87:547:096:20Guld
11
Tommy Lindberg
OK Roslagen
88:457:137:11Guld
12
Tobias Andersson
OK Orion
88:487:137:14Guld
13
Per Ek
OK Kolmården
88:507:137:16Guld
14
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
89:337:177:59Guld
15
Niklas Jönsson
OK Pan-Kristianstad
89:537:188:19Guld
16
Ali Kuosku
Järfälla OK
90:007:198:26Guld
17
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
90:037:198:29Guld
18
Bo Granstedt
IK Hakarpspojkarna
91:567:2810:22Silver
19
Niclas Jonasson
Leksands OK
92:117:3010:37Silver
20
Kalle Dalin
Leksands OK
92:517:3311:17Silver
21
Joakim Carlsson
OK Tisaren
92:557:3311:21Silver
22
Magnus Albinsson
OK Tyr
93:117:3511:37Silver
23
Niklas Bratt
OK Orion
93:447:3712:10Silver
24
Jan Hilding
Hestra IF
94:227:4012:48Silver
25
Johan G Larsson
IFK Göteborg
94:377:4213:03Silver
26
Johan Ingemarsson
Hestra IF
94:537:4313:19Silver
27
Ola Hultin
OK Roslagen
95:067:4413:32Silver
28
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
95:087:4413:34Silver
29
Niklas Eriksson
OK Skogsmårdarna
95:217:4513:47Silver
30
Jonas Nordström
OK Triangeln
96:027:4814:28Silver
31
Björn Karlsson
OK Denseln
97:237:5515:49Silver
32
Claes Pettersson
Västerås SOK
97:417:5716:07Silver
33
Anders Widegren
Östersunds OK
98:137:5916:39Silver
34
Henrik Berlin
OK Orion
98:448:0217:10Silver
35
Kristian Algers
OK Alehof
98:488:0217:14Silver
36
Niklas Lindberg
OK Roslagen
98:598:0317:25Silver
37
Ulrik Karlsson
OK Kolmården
99:508:0718:16Silver
38
Johan Sundén
Södertälje-Nykvarn OF
99:538:0718:19Silver
38
Olof Smitt
Sundsvalls OK
99:538:0718:19Silver
40
Jonas Giding
IFK Lidingös Skid o OK
100:088:0818:34Silver
41
Kalle Wrane
Sävedalens AIK
101:068:1319:32Silver
42
Patrik Kleist
Boxholm-Mjölby OL
102:408:2121:06Silver
43
Fridolf Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
102:488:2121:14Silver
44
Anders Jönsson
OK Triangeln
103:058:2321:31Silver
45
Anders Dalin
Leksands OK
104:068:2822:32Silver
46
Olov Vikström
Sundsvalls OK
104:258:2922:51Silver
47
Martin Bellander
Gustavsbergs IF
104:558:3223:21Silver
48
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
105:398:3524:05Silver
49
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
105:548:3724:20Silver
50
Lars Ohlsson
Gävle OK
107:088:4325:34Silver
51
Magnus Sandberg
Halmstad OK
109:128:5327:38Silver
52
Niklas Wrane
Sävedalens AIK
110:148:5828:40Silver
53
Magnus Arvidsson
Uddevalla OK
110:298:5928:55Silver
54
Bjarne Bäcklund
IFK Göteborg
111:059:0229:31Silver
55
Sven Lundbäck
Vittjärvs IK
111:149:0329:40Silver
56
Jan Sjödin
OK Tisaren
118:029:3636:28Brons
Robert Wallsten
OK Ravinen
Ej godkänd
Mattias Westfält
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
Andreas Gällerspång
Umeå OK
Ej godkänd
Björn Ljunggren
OK Hammaren
Ej godkänd
Magnus Grahn
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
MATS SUNDBÜE
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
 
D20 Elit 6570 meter56 startande, 46 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Engstrand
Rehns BK
61:069:180:00Guld
2
Gabriella Fredriksson
IFK Moras OK
61:399:230:33Guld
3
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
62:119:281:05Guld
4
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
62:479:331:41Guld
5
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
64:229:483:16Guld
6
Stina Grenholm
Bjurholms IF
65:4510:004:39Guld
7
Lena Gummesson
Nybro OK
66:0910:045:03Guld
8
Marie-Louise Johansson
Södertälje IF
66:1310:055:07Guld
9
ROSE MARIE FORSLUND
Rembo IK
67:3610:176:30Guld
10
Maria Lindahl
Lessebo OK
68:4110:277:35Guld
11
Helena Nordin
Skogslöparna
69:3910:368:33Silver
12
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
69:5510:398:49Silver
13
Sara Levén
Strängnäs-Malmby OL
70:2510:439:19Silver
14
Maria Sjölander
OK Rodhen
70:4810:479:42Silver
15
Christin Johansson
Göteborg-Majorna OK
71:0310:499:57Silver
16
Ingrid Sahlin
OK Vildhussen
71:3410:5410:28Silver
17
Jenny Karlsson
OK Skogsstjärnan
71:4010:5410:34Silver
18
Malin Jonsson
OK Nolaskogsarna
71:5710:5710:51Silver
19
Karin Arvidsson
Högåkers OK
72:0810:5911:02Silver
20
Cecilia Karlsson
Almby IK
72:2811:0211:22Silver
21
Susanne Rutqvist
Gammelstads IF
73:1211:0812:06Silver
22
Katarina Lindén
OK Gynge
73:4811:1412:42Silver
23
Jenny Boberg
IF Rigor
74:1411:1813:08Silver
24
Kajsa Hedin
OK Linné
74:3411:2113:28Silver
25
Sarah Olofsson
Jönköpings OK
75:3911:3114:33Silver
26
Ylva Zander
Västerås SOK
75:4511:3214:39Silver
27
Åsa Zetterberg-Eriksson
OK Djerf
76:1111:3615:05Silver
28
Sofie Strömberg
Gävle OK
76:3111:3915:25Silver
29
Maria Sjögren
IFK Hedemora
77:3711:4916:31Silver
30
Anna Vindevall
Fjärås AIK
78:0811:5417:02Silver
31
Anette Carlsson
Alfta-Ösa OK
78:5612:0117:50Silver
32
Linda Plahn
OK Enen
80:1212:1219:06Silver
33
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
80:2012:1419:14Silver
34
Anna Linder
Leksands OK
80:5812:1919:52Silver
35
Diana Sarmiala
Mälarhöjdens IK
81:3312:2520:27Silver
36
Lotta Risberg
Strängnäs-Malmby OL
81:5812:2920:52Silver
37
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
83:1112:4022:05Silver
38
Linda Bernhard
Ulricehamns OK
84:3212:5223:26Silver
39
Karolin Engsten
OK Rodhen
84:5012:5523:44Silver
40
Karin Aneland
OK Skogshjortarna
85:2713:0024:21Silver
41
Åsa Lindqvist
Högåkers OK
85:4313:0324:37Silver
42
Mari Svedestam
Eskilstunafors OL
88:5013:3127:44Brons
43
Elin Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
89:1213:3528:06Brons
44
Teresia Elofsson
Stora Sundby GOIF
93:0814:1132:02Brons
45
SUSANNE SVENSSON
Tolered-Utby Ol-klubb
111:0616:5550:00
46
Maria Svensson
Rånäs OK
130:4219:5469:36
Susanne Jonasson
Stigsökarna
Ej godkänd
Johanna Larsson
Uddevalla OK
Ej godkänd
Emma Nilsson
Stora Tuna IK
Ej godkänd
Maria Ivermark
Säffle OK
Ej godkänd
LINA LARSSON
OK Milan
Ej godkänd
Linda Österdahl
Visborgs OK
Ej godkänd
Terese Näslund
IFK Tumba SOK
Ej godkänd
Nina Larsson
Söders OL
Ej godkänd
Annieke Baljeu
Frölunda OL
Ej godkänd
Charlotte Wahlström
Almby IK
Ej godkänd
 
H20 Elit 9630 meter57 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Öberg
OK Hällen
63:216:350:00Guld
2
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
65:036:451:42Guld
3
Håkan Petersson
Nybro OK
66:446:563:23Guld
4
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
67:026:583:41Guld
5
Patrik Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
67:557:034:34Guld
6
Linus Kaisajuntti
OK Skogsfalken
69:487:156:27Guld
7
Marcus Färg
Eksjö SOK
72:377:329:16Silver
8
Anders Carlsson
IFK Hedemora
72:527:349:31Silver
9
Oskar Axelsson
Hestra IF
72:547:349:33Silver
10
Christian Vejedal
Hestra IF
73:087:369:47Silver
11
Anders Fröberg
OK Tor
74:297:4411:08Silver
12
Andreas Kallin
Hestra IF
74:327:4411:11Silver
13
Marcus Kullman
OK Alehof
74:587:4711:37Silver
13
Mattias Nordin
Gustavsbergs IF
74:587:4711:37Silver
15
Mats Troeng
Storviks IF
74:597:4711:38Silver
16
Martin Granqvist
FK Göingarna
75:267:5012:05Silver
17
Johan Nordlund
Bjursås OK
75:507:5212:29Silver
18
Anders Dahlgren
Filipstads OK
76:217:5613:00Silver
19
Frans Svensson
FK Finn
76:377:5713:16Silver
20
Björn Wrahme
Grycksbo IF
76:457:5813:24Silver
21
Pål Skogtjärn
OK Linné
77:428:0414:21Silver
22
Börje Pauler
Skogslöparna
78:278:0915:06Silver
23
Marcus Eriksson
FK Finn
78:288:0915:07Silver
24
Jonas Hällsten
Leksands OK
79:178:1415:56Silver
25
Tomas Löfgren
Stora Tuna IK
79:578:1816:36Silver
26
Ola Lindqvist
OK Skogsfalken
80:298:2117:08Silver
27
Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
81:088:2617:47Silver
28
Lars Jonhed
KFUM Örebro OK
81:328:2818:11Silver
29
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
81:498:3018:28Silver
30
Tomas Svensson
Grycksbo IF
82:088:3218:47Silver
31
Peter Falk
Gotlands Bro OK
82:208:3318:59Silver
32
Per Lenander
Växjö OK
82:568:3719:35Silver
33
Daniel Eklund
Ockelbo OK
84:168:4520:55Silver
33
Erik Widegren
Östersunds OK
84:168:4520:55Silver
35
Thomas Öqvist
Söders OL
84:488:4821:27Silver
36
Kristofer Wester
Rotebro IS
85:308:5322:09Silver
37
Daniel Andersson
Främmestads IK
85:478:5422:26Silver
38
FREDRIK NILSSON
FK Göingarna
86:108:5722:49Silver
39
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
87:139:0323:52Silver
40
Håkan Carlsson
OK Tisaren
87:279:0524:06Silver
41
Rikard Gunnarsson
Härlövs IF
87:339:0524:12Silver
42
Bengt Leandersson
IFK Moras OK
87:369:0624:15Silver
43
Mats Toftén
OK Skogshjortarna
87:499:0724:28Silver
44
Aron Johansson
Hässleholms OK
88:299:1125:08Silver
45
Johan Engvall
OK Kolmården
88:309:1125:09Silver
46
Mikael Wilhelmsson
Forsa OK
91:299:3028:08Brons
47
Rickard Svensson
Bredaryds SOK
91:519:3228:30Brons
48
Karl Palm
Värend GN OL
94:119:4730:50Brons
49
Johan Millinger
Västerås SOK
96:059:5932:44Brons
50
Jesper Lexell
Södertälje-Nykvarn OF
98:1210:1234:51
51
Andreas Svensson
OK Enen
109:5611:2546:35
52
Torkel Dominique
OK Enen
112:5411:4349:33
53
Fredrik Svahn
Kristinehamns OK
113:4311:4950:22
Anders Holm
Storviks IF
Ej godkänd
Peter Guterstam
OK Hällen
Ej godkänd
Henrik Kroksmyr
FK Finn
Ej godkänd
Martin Hjelström
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
D18 Elit 5710 meter64 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Kaipe
Ludvika OK
56:509:570:00Guld
2
Sara Olsson
FK Herkules
57:1010:010:20Guld
3
Kajsa Guterstam
Trosabygdens OK
58:2510:141:35Guld
4
Anna-Karin Bondesson
Frosta OK
58:4210:171:52Guld
5
Åsa Jernberg
Gävle OK
59:1110:222:21Guld
6
Lena Nilsson
Strängnäs-Malmby OL
61:0910:434:19Guld
7
Martina Vejedal
OK Mark
61:5910:515:09Guld
8
Therése Persson
OK Skogshjortarna
62:0810:535:18Guld
9
Caroline Johansson
Falkenbergs OK
62:5311:016:03Guld
10
Lisa Johansson
Åmåls OK
63:5411:117:04Silver
11
Anna Bigsten
FK Herkules
63:5911:127:09Silver
12
Linda Larsson
Norbergs OK
64:1211:157:22Silver
13
Lina Bäckström
OK Österåker
64:3411:187:44Silver
14
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
64:3811:197:48Silver
15
Linda Sjögren
IFK Hedemora
65:3011:288:40Silver
15
Emma Gabrielsson
Almby IK
65:3011:288:40Silver
17
Lina Lilja
Ronneby OK
66:3411:399:44Silver
18
Maria Holmstrand
OK Skogshjortarna
66:4611:429:56Silver
19
Hanna Andersson
Lessebo OK
67:1711:4710:27Silver
20
Anna-Karin Vernersson
Strängnäs-Malmby OL
67:2711:4910:37Silver
21
Ida Staffas
Västerbergslagens OL
67:3411:5010:44Silver
22
Annica Pålstorp
Emmaboda OK
68:0611:5611:16Silver
23
Sofia Johnsson
Dalaportens OL
68:1911:5811:29Silver
24
Helena Lindén
OK Gynge
68:2511:5911:35Silver
25
Johanna Svensson
OK Enen
68:2711:5911:37Silver
26
Karin Kjellman
VK Uvarna
68:3012:0011:40Silver
27
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
68:3412:0011:44Silver
28
Malin Sand
Uddevalla OK
68:4012:0211:50Silver
29
Ulrika Samuelsson
Sundbybergs IK
68:5812:0512:08Silver
30
Desire Wallström
FK Herkules
69:1812:0812:28Silver
31
Julia Svantesson
Uddevalla OK
69:3912:1212:49Silver
32
Johanna Maxén
Timrå SOK
69:4212:1212:52Silver
33
Lena Wallén
Täby OK
70:2012:1913:30Silver
34
Cecilia Westman
Leksands OK
70:3312:2113:43Silver
35
Jennie Hellström
Stora Tuna IK
71:1412:2914:24Silver
36
Cecilia Einarsson
Fagersta OK
71:2812:3114:38Silver
37
Lin Thorsell
Forsa OK
71:3712:3314:47Silver
38
Anna Andersson
OK Denseln
71:4412:3414:54Silver
39
Lina Palmér
Ulricehamns OK
72:3212:4215:42Silver
40
Anna Persson
Växjö OK
73:1912:5016:29Silver
41
Stina Carlsson
OK Letstigen
73:2512:5116:35Silver
42
Ida Lindgren
Växjö OK
76:2613:2319:36Silver
43
Marika Hagelberg
Åmåls OK
76:3313:2419:43Silver
44
Nina Andersson
Tibro AIK SOK
77:1113:3120:21Silver
45
Linda Martinsson
Uddevalla OK
78:4813:4821:58Silver
46
Elina Nilsson
FK Göingarna
80:2114:0423:31Brons
47
Susanna Larsson
Kristinehamns OK
83:1614:3526:26Brons
48
Maria Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
84:3214:4827:42Brons
49
Erik Hansson
IF Thor
84:3714:4927:47Brons
50
Sara Björnberg
OK Hällen
85:5815:0329:08Brons
51
Ellinor Kallin
SOK 68
88:3715:3131:47
52
Malin Larsson
OK Enen
95:2716:4338:37
Lina Samor
Tjällmo-Godegårds OK
GodkändGuld
Stina Eriksson
Gammelstads IF
Ej godkänd
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
Ej godkänd
Lovisa Westbom
Strängnäs-Malmby OL
Ej godkänd
Linda Karlsson
Ljungskile FK
Ej godkänd
Linda Nääs
Leksands OK
Ej godkänd
Petra Halvarson
OK Kåre
Ej godkänd
Maria Carlsson
IF Hansa-Hoburg
Ej godkänd
Malin Svensson
Söders OL
Ej godkänd
Ida Pihl-Skoog
OK Linné
Ej godkänd
Maria Nilsson
OK Löftan
Ej godkänd
Lina Svensson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
 
H18 Elit 8160 meter63 startande, 57 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Greger Tysk
Bjursås OK
58:247:090:00Guld
2
Erik Råberg
OK Tyr
58:517:130:27Guld
3
Magnus Palm
Kjula-Standard OK
59:467:191:22Guld
4
Johan Israelsson
IFK Moras OK
59:537:201:29Guld
5
Oskar Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
60:227:241:58Guld
6
Mårten Frendelius
Almby IK
60:407:262:16Guld
7
Gustaf Granath
OK Skogsströvarna
61:577:363:33Guld
8
Elias Svanberg
OK Kåre
62:387:414:14Guld
9
Marcus Josefsson
OK Vivill
63:037:444:39Guld
10
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
63:227:464:58Guld
11
Johan Herbst
Västerås SOK
63:247:465:00Guld
12
Martin Windling
Bondsjöhöjdens IK
63:577:505:33Guld
13
Björn Carlsson
OK Tisaren
64:597:586:35Guld
14
Magnus Nyström
Mariestads FK
65:198:006:55Silver
15
Johan Granath
Stora Tuna IK
65:238:016:59Silver
16
Rickard Svensson
OK Vilse 87
65:488:047:24Silver
17
Tobias Kjell
Linköpings OK
65:538:047:29Silver
18
Peter Arnesson
Ulricehamns OK
66:018:057:37Silver
19
Markus Englin
Forsa OK
66:098:067:45Silver
20
Erik Axelsson
Finspångs Aik
66:118:077:47Silver
21
Jonas Haraldsson
Gustavsbergs IF
66:158:077:51Silver
22
Björn Nilsson
Jönköpings OK
66:188:087:54Silver
23
Johan Hellman
OK Kroppefjäll
67:018:138:37Silver
24
Jörgen Ohlin
Rånäs OK
67:338:179:09Silver
25
Erik Baljeu
Frölunda OL
67:358:179:11Silver
26
Fredrik Arbin
Annebergs GIF
67:418:189:17Silver
27
Per Arvidsson
Stora Tuna IK
67:468:189:22Silver
28
Johan Sandberg
IK Hakarpspojkarna
67:548:199:30Silver
29
Anders Höije
Mariestads FK
68:018:209:37Silver
30
Martin Lampinen
Kjula-Standard OK
68:078:219:43Silver
31
Tony Hellberg
OK Tyr
68:098:219:45Silver
32
Peter Dahlberg
IFK Kiruna
68:398:2510:15Silver
33
Daniel Wernersson
OK Orinto
69:308:3111:06Silver
34
Robert Johansson
Täby OK
70:188:3711:54Silver
35
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
70:348:3912:10Silver
36
Anders Hultgren
Ringsjö OK
70:378:3912:13Silver
37
Fredrik Thuren
Ronneby OK
70:468:4012:22Silver
38
Henrik Hellman
OK Södertörn
71:028:4212:38Silver
39
Lars Clevnert
Söders OL
71:128:4412:48Silver
40
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
71:518:4813:27Silver
41
Tomas Johansson
IFK Umeå
72:018:5013:37Silver
42
Johan Persson
OK Skogsfalken
72:508:5614:26Silver
43
Patrik Söderholm
OK Kompassen
74:479:1016:23Silver
44
Edvin Karlsson
OK Denseln
75:189:1416:54Silver
45
Andreas Hellström
OK Hammaren
75:289:1517:04Silver
46
Per Hallmén
Hagaby GOIF
76:369:2318:12Silver
47
Andreas Englund
OK Njudung
76:409:2418:16Silver
48
Jonas Landén
Sundsvalls OK
77:199:2918:55Silver
49
Arvid Sundkvist
Katrineholms OK
77:239:2918:59Silver
50
Jonas Knutsson
Ulricehamns OK
78:529:4020:28Silver
51
Per Jonhed
KFUM Örebro OK
79:389:4621:14Silver
52
Fredrik Jakobsson
Roma OK
79:449:4621:20Silver
53
Peter Öberg
OK Hällen
82:4110:0824:17Silver
54
Ulf Norell
FK Herkules
82:4710:0924:23Silver
55
Tomas Lundström
Västerås SOK
84:5910:2526:35Brons
56
Magnus Martinsson
Umeå OK
85:5510:3227:31Brons
57
Fredrik Persson
Ockelbo OK
90:5511:0932:31
Mikael Andersson
Lerums SOK
Ej godkänd
Thomas Lundgren
OK Hammaren
Ej godkänd
Andreas Gällerstedt
IFK Moras OK
Ej godkänd
Anders Gunnarsson
OK Mark
Ej godkänd
Martin Hogedal
Tibro AIK SOK
Ej godkänd
Olof Stålnacke
Norbergs OK
Ej godkänd