Sprint-DM

2001-06-04

Arrangör: IFK Göteborg

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
68
Form:
Individuell
Startande:
66
Distans:
Sprint
Fullföljande:
63
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Dam Senior 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Svensson
Göteborg-Majorna OK
14:150:00
2
Ida Svensson
Sjövalla FK
14:450:30
3
Emma Andersson
Sävedalens AIK
14:510:36
4
Linda Martinsson
IF Marin Väst
14:540:39
5
Anna Niklasson
Göteborg-Majorna OK
15:130:58
6
Hanna Mattsson
IK Uven
15:201:05
7
Camilla Niklasson
Göteborg-Majorna OK
15:491:34
8
Helen Axelsson
IK Uven
17:022:47
9
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
17:353:20
10
Isabell Håkansson
IK Uven
18:354:20
11
Cecilia Flakberg
IFK Göteborg
23:108:55
Lena Håkansson
IK Uven
Ej godkänd
 
Dam Veteran 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Börjesson
IK Uven
22:550:00
Inger Hallberg
IK Uven
Ej godkänd
 
Oldgirls 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingmarie Brander Strand
Göteborg-Majorna OK
12:250:00
2
Ulla Carlstedt
Sävedalens AIK
16:274:02
3
Ann-Britt Johansson
IK Stern
21:248:59
4
Karin Axelsson
IK Uven
22:5210:27
5
Karin Elfman
IF Marin Väst
22:5510:30
6
Eva Britt Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
25:2312:58
7
Eva Blomström
IK Stern
26:4714:22
8
Miriam Norén
IK Uven
29:0616:41
 
Herr Junior 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Eliasson
IFK Göteborg
16:550:00
2
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
17:390:44
3
Johan Axelsson
IK Uven
21:224:27
 
Herr Senior 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Asp
IFK Göteborg
12:210:00
2
Martin Larsson
IFK Göteborg
13:050:44
3
Johan G Larsson
IFK Göteborg
13:251:04
4
Fredrik Sturesson
Göteborg-Majorna OK
14:021:41
5
Dids Jenkins
IFK Göteborg
14:121:51
6
Martin Jönsson
FK Friskus-Varberg
14:432:22
7
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
15:032:42
8
Magnus Olofsson
FK Friskus-Varberg
15:343:13
9
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
15:413:20
10
Jens Thorild
FK Friskus-Varberg
16:594:38
11
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
17:154:54
12
Per Flakberg
IFK Göteborg
17:245:03
13
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
17:445:23
14
Hans Fransson
Sävedalens AIK
18:246:03
15
Pär Johansson
Falkenbergs OK
19:116:50
16
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
20:207:59
17
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
20:358:14
18
Per Rubendahl
OK Skogshjortarna
22:2610:05
19
Martin Aamot
OK Skogshjortarna
23:5211:31
20
Lars-Göran Davidsson
Göteborg-Majorna OK
24:0011:39
21
Mats Karestrand
KFUK-KFUM IA Göteborg
25:1012:49
22
Martin Rådbo
IF Marin Väst
27:5615:35
23
Göran Håkansson
IK Uven
28:0215:41
24
Svante Johansson
Göteborgs SK
31:1618:55
 
Oldboys 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
14:160:00
2
Sören Kaspersson
Fritsla VIK
15:070:51
3
Lennart Almström
IK Stern
16:202:04
4
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
16:472:31
5
Bernt Claesson
OK Alehof
17:102:54
6
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
17:343:18
7
Sten Blomström
IK Stern
18:324:16
8
Lennart Andersson
Göteborgs SK
19:235:07
9
Stanley Mattsson
IK Uven
19:295:13
10
Jan Axelsson
IK Uven
22:298:13
11
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
24:009:44
12
Lars Renberg
Hässle IF
24:4710:31
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
Herr Ungdom 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
12:260:00
2
Ola Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
13:120:46
3
Petter Mattsson
IK Uven
17:044:38
4
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
22:5010:24