SM Klassisk Distans

1997-09-06

Arrangör: Kinnaströms SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
438
Form:
Individuell
Startande:
415
Distans:
Lång
Fullföljande:
406
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter68 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marlena Jansson
OK Tisaren
61:590:00Guld
2
Anna Bogren
Sundbybergs IK
62:520:53Guld
3
Karin Craig
Tullinge SK
63:421:43Guld
4
Karolina Arewång
Domnarvets GOIF
63:571:58Guld
5
Lucie Böhm
IFK Lidingös Skid o OK
64:042:05Guld
6
Gunilla Svärd
IF Thor
65:133:14Guld
7
Cecilia Nilsson
OK Orion
66:114:12Guld
8
Katarina Allberg
Sundsvalls OK
66:194:20Guld
9
Kicki Westman
Tullinge SK
66:224:23Guld
10
Maria Eriksson
Linköpings OK
66:464:47Guld
11
Anna Garin
Strängnäs-Malmby OL
66:554:56Guld
12
Maria Sandström
OK Ravinen
67:255:26Guld
13
Katarina Borg
Södertälje-Nykvarn OF
67:535:54Guld
14
Anna Zetterberg
IF Thor
67:545:55Guld
15
Anette Granstedt
IK Hakarpspojkarna
67:565:57Guld
16
Lena Hasselström
OK Renen
68:056:06Guld
17
Annika Zell
Sundsvalls OK
68:196:20Guld
18
Laila B Höglund
FK Herkules
68:386:39Guld
19
Pia Olsson
OK Orion
69:037:04Silver
20
Elisabeth Bäckström
Täby OK
69:407:41Silver
21
Maria Gustafsson
OK Ravinen
70:098:10Silver
22
Charlotte Lindkvist
Leksands OK
70:548:55Silver
23
Anna Nordanbro
Domnarvets GOIF
70:558:56Silver
24
Lina Karlberg
IFK Lidingös Skid o OK
70:578:58Silver
24
Danute Månsson
OK Pan-Kristianstad
70:578:58Silver
26
Charlotte Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
70:588:59Silver
27
Karin Noborn
Sundsvalls OK
71:139:14Silver
28
Kristina Aneland
OK Skogshjortarna
71:469:47Silver
29
Maria Dahlin
Domnarvets GOIF
72:0310:04Silver
30
Barbro Lönnkvist
Tullinge SK
72:1610:17Silver
31
Karin Hellman
Sundsvalls OK
72:3110:32Silver
32
Yvonne Andersson
Tullinge SK
72:3310:34Silver
33
Helena Sönsteröd
Hestra IF
72:3510:36Silver
34
Jenny Borgström
Svärdsjö IF
72:4310:44Silver
35
Maria Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
72:4810:49Silver
36
Malin Svensson
OK Dacke
72:5610:57Silver
37
Anna Svensson
Nybro OK
73:3111:32Silver
38
Marika Nylund
Domnarvets GOIF
73:5411:55Silver
39
Annika Björk
Domnarvets GOIF
74:1412:15Silver
40
Susanne Håkansson
Halmstad OK
74:3912:40Silver
41
Eva Stålstad
IK Hakarpspojkarna
74:4812:49Silver
42
Susanne Andersson
OK Denseln
75:0013:01Silver
43
Alexandra Svanström
Täby OK
75:2213:23Silver
44
Emma Andersson
Falkenbergs OK
75:2313:24Silver
45
Helena Kumlin
Nybro OK
76:0014:01Silver
46
Elisabeth Hansson
IFK Lidingös Skid o OK
76:0114:02Silver
47
Jeanette Enckell
Södertälje-Nykvarn OF
76:0714:08Silver
48
LOTTA JOHANSSON
FK Herkules
76:4114:42Silver
49
Ann-Charlotte Carlsson
Kils OK
76:5514:56Silver
50
MADELEN ALLMUNGS
IF Hansa-Hoburg
77:0415:05Silver
51
Åsa Hedin
OK Linné
77:3615:37Silver
52
Linda Fahlén
OK Tyr
77:4415:45Silver
53
Pia Birkebaek
Falkenbergs OK
77:4715:48Silver
54
Nina Gunnarsson
Linköpings OK
77:5415:55Silver
55
Helena Svensson
OK Tyr
79:2417:25Silver
56
Weronika Carlsson
OK Orion
79:3617:37Silver
57
Monika Hatlen
Södertälje-Nykvarn OF
80:0118:02Silver
58
Anna Danielsson
OK Nolaskogsarna
80:1018:11Silver
59
Catarina Öberg
Stora Tuna IK
80:3118:32Silver
60
Lena Holmer
IFK Moras OK
80:3418:35Silver
61
Ulrika Jönsson
Söderhamns OK
81:0119:02Silver
62
Frida Feil
Skellefteå OK
82:3820:39Silver
63
Ingela Rolands
Insjöns IF OK
83:1621:17Silver
64
Anna Haglund
OK Hedströmmen
83:1821:19Silver
65
Maria Wiklund
Trollhättans SK
85:3023:31Silver
66
Hanna Larsson
IK Hakarpspojkarna
86:5824:59Silver
67
Viktoria Petré
Domnarvets GOIF
89:5227:53Brons
Ulrika Hermansson
OK Orion
Ej godkänd
 
H21 Elit 0 meter69 startande, 67 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Steven Hale
OK Tyr
90:500:00Guld
2
Johan Ivarsson
IK Hakarpspojkarna
92:151:25Guld
3
Kalle Dalin
Leksands OK
92:552:05Guld
4
Klas Karlsson
Värend GN OL
93:072:17Guld
5
Lars Lönnkvist
Tullinge SK
93:222:32Guld
6
Michael Wehlin
Södertälje-Nykvarn OF
93:472:57Guld
7
Mattias Karlsson
IK Hakarpspojkarna
94:323:42Guld
8
Thomas Asp
IFK Göteborg
94:564:06Guld
9
Jörgen Olsson
OK Pan-Kristianstad
94:594:09Guld
10
Erik Forsgren
OK Tyr
95:164:26Guld
11
Fredrik Löwegren
IFK Lidingös Skid o OK
95:194:29Guld
12
Johan Håkansson
Ronneby OK
95:484:58Guld
13
Håkan Eriksson
OK Skogsmårdarna
96:075:17Guld
14
Niclas Jonasson
Leksands OK
96:095:19Guld
15
Pär Hansson
FK Friskus-Varberg
96:285:38Guld
16
Björn Kristianson
IFK Göteborg
96:465:56Guld
17
PETER JACOBSSON
IF Thor
97:086:18Guld
18
Per Ek
OK Kolmården
97:396:49Guld
19
Roger Davidsson
Halmstad OK
98:237:33Guld
20
Niklas Lindberg
OK Roslagen
98:467:56Guld
21
Arto Rautiainen
IFK Göteborg
98:487:58Guld
22
Håkan Öhlund
IK Hakarpspojkarna
99:068:16Guld
23
Joakim Carlsson
OK Tisaren
99:168:26Guld
24
Magnus Johansson
IFK Hedemora
99:298:39Guld
25
Johan Ingemarsson
Hestra IF
99:308:40Guld
26
Jörgen Mårtensson
Strängnäs-Malmby OL
99:338:43Guld
27
Elis Bengtsson
OK Skogsmårdarna
99:478:57Guld
28
Joakim Ingelsson
OK Hammaren
99:589:08Guld
29
Tommy Lindberg
OK Roslagen
100:099:19Guld
30
Tobias Andersson
OK Orion
100:159:25Guld
31
STEPHEN PALMER
Tolered-Utby Ol-klubb
100:189:28Guld
32
Johan Sundén
Södertälje-Nykvarn OF
100:289:38Guld
33
Anders Berg
Linköpings OK
100:389:48Guld
34
Per-Anders Bergman
OK Tisaren
100:5810:08Guld
35
Emil Wingstedt
Växjö OK
101:0110:11Silver
36
Lasse Jansson
Gävle OK
101:0710:17Silver
37
VALENTIN NOVIKOV
Ronneby OK
101:1810:28Silver
38
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
101:2310:33Silver
39
Fridolf Eskilsson
IK Hakarpspojkarna
101:3410:44Silver
40
Anders Johansson
OK Alehof
101:4910:59Silver
41
Mikael Palmberg
OK Hammaren
101:5311:03Silver
42
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
102:0111:11Silver
43
Anders Widegren
Östersunds OK
102:0711:17Silver
44
Jan Nordin
Sundsvalls OK
102:4011:50Silver
45
Björn Karlsson
OK Denseln
103:0312:13Silver
46
Henrik Tryggeson
Hässleholms OK
103:2712:37Silver
47
Tomas Hallmén
Hagaby GOIF
103:3712:47Silver
48
FREDRIK STURESSON
Linköpings OK
103:4012:50Silver
49
Niklas Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
103:5213:02Silver
50
Johan Näsman
OK Kolmården
104:0013:10Silver
51
Staffan Eriksson
OK Skogsmårdarna
104:0213:12Silver
52
Anders Jönsson
OK Triangeln
104:1013:20Silver
53
Claes Pettersson
Västerås SOK
104:3213:42Silver
54
Stefan Karlsson
OK Denseln
104:5714:07Silver
55
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
105:0314:13Silver
56
Magnus Granqvist
FK Göingarna
105:1514:25Silver
57
Robert Wallsten
OK Ravinen
106:0115:11Silver
58
Anders Åkerman
OK Skogsmårdarna
106:1615:26Silver
59
Niklas Bratt
OK Orion
107:1016:20Silver
60
ANDERS SVENSSON
Rehns BK
108:4017:50Silver
61
Mattias Westfält
Gotlands Bro OK
109:2218:32Silver
62
Håkan Gustafsson
OK Ravinen
110:3719:47Silver
63
Johan Lundberg
Skellefteå OK
111:0820:18Silver
64
Magnus Arvidsson
Uddevalla OK
111:3620:46Silver
65
Mats Hellstadius
Södertälje-Nykvarn OF
111:4020:50Silver
66
Anders Johansson
OK Vargen
112:0021:10Silver
67
Lars Palmqvist
Järfälla OK
115:2024:30Silver
Mikael Ingelsson
OK Hammaren
Ej godkänd
Martin Larsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
 
D20 Elit 0 meter67 startande, 66 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Catharina Asph
IFK Moras OK
58:430:00Guld
2
Ida Wikström-Holmgren
Vittjärvs IK
59:451:02Guld
3
Christin Johansson
Göteborg-Majorna OK
61:052:22Guld
4
Magdalena Danielsson
IFK Lidingös Skid o OK
61:102:27Guld
5
Karolina Samuelsson
Sundbybergs IK
62:434:00Guld
6
Emma Nilsson
Stora Tuna IK
63:234:40Guld
7
Lotta Risberg
Strängnäs-Malmby OL
63:595:16Guld
8
Gabriella Fredriksson
IFK Moras OK
64:486:05Guld
9
Marie Svensson
OK Pan-Kristianstad
65:186:35Silver
10
Therese Bergqvist
Domnarvets GOIF
65:206:37Silver
11
Jenny Limby
IFK Moras OK
65:296:46Silver
12
Susanne Jonasson
Stigsökarna
65:587:15Silver
13
Lena Gummesson
Nybro OK
66:417:58Silver
14
Karin Aneland
OK Skogshjortarna
67:058:22Silver
15
Helena Andersson
FK Friskus-Varberg
67:308:47Silver
16
Helena Nordin
Skogslöparna
68:239:40Silver
17
Anna Linder
Leksands OK
68:4710:04Silver
18
Stina Säveros
Västerås SOK
69:0510:22Silver
19
Ylva Zander
Västerås SOK
69:2310:40Silver
20
Maria Lindahl
Lessebo OK
69:3710:54Silver
21
Susanne Rutqvist
Gammelstads IF
69:4311:00Silver
22
Karin Arvidsson
Högåkers OK
69:5111:08Silver
23
Marie-Louise Johansson
Södertälje IF
70:0111:18Silver
24
Johanna Larsson
Uddevalla OK
70:0411:21Silver
25
Emma Engstrand
Rehns BK
70:1411:31Silver
26
Malin Jonsson
OK Nolaskogsarna
70:1811:35Silver
27
Jenny Johansson
Ulricehamns OK
70:3411:51Silver
28
Petra Thomasson
Ulricehamns OK
70:5312:10Silver
29
Åsa Lindqvist
Högåkers OK
70:5612:13Silver
30
Karin Blomqvist
Linköpings OK
70:5912:16Silver
31
Maria Sjölander
OK Rodhen
71:5313:10Silver
32
Jenny Karlsson
OK Skogsstjärnan
72:1813:35Silver
33
Anna Vindevall
Fjärås AIK
73:4815:05Silver
34
ROSE MARIE FORSLUND
Rembo IK
73:5515:12Silver
35
Sofie Strömberg
Gävle OK
74:0215:19Silver
36
Linda Ferm
FK Göingarna
74:5616:13Silver
37
Elin Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
75:1316:30Silver
38
Cecilia Karlsson
Almby IK
75:2916:46Silver
39
Linda Bernhard
Ulricehamns OK
75:3216:49Silver
40
Sarah Olofsson
Jönköpings OK
76:3017:47Silver
41
Åsa Zetterberg-Eriksson
OK Djerf
76:3917:56Silver
42
Anette Carlsson
Alfta-Ösa OK
76:5218:09Silver
43
Linda Plahn
OK Enen
76:5418:11Silver
44
Mari-Louis Sköld
OK Tranan
77:5819:15Silver
45
Sara Levén
Strängnäs-Malmby OL
78:0019:17Silver
46
Karolin Engsten
OK Rodhen
78:1819:35Silver
47
Karin Lindqvist
Ronneby OK
78:5120:08Silver
48
Nina Larsson
Söders OL
78:5220:09Silver
49
Jenny Boberg
IF Rigor
78:5720:14Silver
50
Jenny Martinsson
OK Tranan
79:1820:35Silver
51
Veronica Lidh
OK Tranan
79:5321:10Silver
52
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
79:5421:11Silver
53
LINA LARSSON
OK Milan
79:5921:16Silver
54
Maria Ivermark
Säffle OK
80:0621:23Silver
55
Laila Karlsson
OK Denseln
80:1021:27Silver
56
Tanja Greter
IK Stern
80:3021:47Silver
57
Camilla Eriksson
Kovlands IF
81:2322:40Silver
58
LINDA WENNERLUND
OK Kompassen
81:5223:09Silver
59
Stina Grenholm
Bjurholms IF
82:0823:25Silver
60
Terese Näslund
IFK Tumba SOK
82:1123:28Silver
61
Ingrid Sahlin
OK Vildhussen
83:5025:07Brons
62
Charlotte Wahlström
Almby IK
85:5727:14Brons
63
Lena Fredriksson
Dalaportens OL
86:5528:12Brons
64
Helena Westling
Häverödals SK
87:0128:18Brons
65
Annieke Baljeu
Frölunda OL
90:3331:50
66
Teresia Elofsson
Stora Sundby GOIF
90:4832:05
Lena Månsson
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd
 
H20 Elit 0 meter68 startande, 64 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
72:460:00Guld
2
Per Öberg
OK Hällen
74:291:43Guld
3
Jonas Pilblad
OK Skogsfalken
76:333:47Guld
4
Patrik Martner
Tolered-Utby Ol-klubb
77:024:16Guld
5
Mats Troeng
Storviks IF
78:065:20Guld
6
Oskar Arlebo
KFUM Örebro OK
78:205:34Guld
7
Johan Nordlund
Bjursås OK
80:067:20Guld
8
Tobias Bengtsson
Falkenbergs OK
80:237:37Guld
9
Rikard Gunnarsson
Härlövs IF
80:437:57Guld
10
Martin Hjelström
Ulricehamns OK
80:558:09Guld
11
Christian Vejedal
Hestra IF
81:038:17Silver
12
Andreas Kallin
Hestra IF
81:108:24Silver
13
Marcus Kullman
OK Alehof
81:549:08Silver
14
Tomas Unander
Sundsvalls OK
82:359:49Silver
15
Håkan Petersson
Nybro OK
82:4710:01Silver
16
Per Lenander
Växjö OK
83:2310:37Silver
17
Tomas Löfgren
Stora Tuna IK
83:3610:50Silver
18
Ola Lindqvist
OK Skogsfalken
83:3810:52Silver
19
Mathias Jansson
Hagaby GOIF
83:5811:12Silver
20
Bengt Leandersson
IFK Moras OK
84:1011:24Silver
21
Björn Wrahme
Grycksbo IF
84:1411:28Silver
22
Andreas Ferm
FK Göingarna
85:1712:31Silver
23
Jakob Jakobsson
Nybro OK
85:2112:35Silver
24
Martin Oldeus
Jönköpings OK
86:0113:15Silver
25
Linus Kaisajuntti
OK Skogsfalken
86:4814:02Silver
26
Tom Hart
Strängnäs-Malmby OL
86:4914:03Silver
27
Robert Johansson
IK Stern
87:0114:15Silver
27
Björn Persson
Växjö OK
87:0114:15Silver
29
Martin Granqvist
FK Göingarna
87:1514:29Silver
30
Pål Skogtjärn
OK Linné
87:1614:30Silver
31
Anders Dahlgren
Filipstads OK
87:1714:31Silver
32
Mikael Persson
Härlövs IF
87:3614:50Silver
33
Conny Rantzow
Toarps OK
87:4214:56Silver
34
Anders Fröberg
OK Tor
87:4314:57Silver
35
Anders Carlsson
IFK Hedemora
88:0115:15Silver
36
Frans Svensson
FK Finn
88:2915:43Silver
37
Oskar Axelsson
Hestra IF
88:3115:45Silver
38
Aron Johansson
Hässleholms OK
88:5316:07Silver
39
Magnus Thurén
Ronneby OK
90:0617:20Silver
40
Jonas Hällsten
Leksands OK
91:0318:17Silver
40
Peter Falk
Gotlands Bro OK
91:0318:17Silver
42
Peter Ackebjer
Nybro OK
91:2918:43Silver
43
Lars Jonhed
KFUM Örebro OK
91:3518:49Silver
44
Fredrik Noborn
Sundsvalls OK
92:2219:36Silver
45
Magnus Andersson
OK Skogsstjärnan
92:3619:50Silver
46
Johan Sisell
OK Södertörn
92:4920:03Silver
47
Anders Holm
Storviks IF
92:5220:06Silver
48
Håkan Samor
Tjällmo-Godegårds OK
93:4320:57Silver
48
Fredrik Aldén
OK Kolmården
93:4320:57Silver
50
Mattias Nordin
Gustavsbergs IF
93:5521:09Silver
51
Mikael Jansson
IF Hagen
94:3821:52Silver
52
Rickard Svensson
Bredaryds SOK
95:1022:24Silver
53
Johan Millinger
Västerås SOK
95:3122:45Silver
54
Daniel Nilsson
OK Skogsfalken
95:3322:47Silver
55
Peter Guterstam
OK Hällen
96:0923:23Silver
56
Kristofer Wester
Rotebro IS
96:2923:43Silver
57
Fredrik Wallin
OK Nolaskogsarna
96:3823:52Silver
58
Olof Nilsson
OK Skogsfalken
98:5526:09Silver
59
Erik Widegren
Östersunds OK
100:5028:04Silver
60
Peter Hemmyr
IFK Umeå
101:5429:08Silver
61
Håkan Bengtsson
Alvesta SOK
103:2730:41Brons
62
Thomas Åberg
Storviks IF
104:0031:14Brons
63
Jakob Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
107:5935:13Brons
64
Mikael Wilhelmsson
Forsa OK
110:1937:33
Tomas Svensson
Grycksbo IF
Ej godkänd
Torkel Dominique
OK Enen
Ej godkänd
PER-ERIK ADRIAN
Stigsökarna
Ej godkänd
FREDRIK NILSSON
FK Göingarna
Ej godkänd
 
D18 Elit 0 meter71 startande, 70 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Karlsson
Ljungskile FK
54:160:00Guld
2
Cecilia Einarsson
Fagersta OK
55:451:29Guld
3
Lina Bäckström
OK Österåker
55:561:40Guld
4
Maria Holmstrand
OK Skogshjortarna
56:091:53Guld
5
Linda Nääs
Leksands OK
56:121:56Guld
6
CHRISSIE SCHÖLIN
OK Kompassen
56:212:05Guld
7
Therése Persson
OK Skogshjortarna
56:262:10Guld
8
Lena Wallén
Täby OK
56:292:13Guld
9
Lina Svensson
OK Skogsfalken
57:092:53Guld
10
Stina Eriksson
Gammelstads IF
57:273:11Guld
11
Lina Lilja
Ronneby OK
57:593:43Guld
12
Elina Nilsson
FK Göingarna
58:063:50Guld
12
Linda Sjögren
IFK Hedemora
58:063:50Guld
14
Lin Thorsell
Forsa OK
58:133:57Guld
15
Caroline Johansson
Falkenbergs OK
58:364:20Guld
16
Emma Arlebo
KFUM Örebro OK
58:444:28Guld
17
Malin Sand
Uddevalla OK
59:014:45Guld
18
Anna Persson
Växjö OK
59:255:09Guld
19
Sara Björnberg
OK Hällen
59:405:24Guld
20
Emma Gabrielsson
Almby IK
60:035:47Guld
21
Pernilla Eriksson
OK Ravinen
60:055:49Guld
22
Linda Larsson
Norbergs OK
60:366:20Guld
23
Marika Hagelberg
Åmåls OK
61:277:11Silver
24
Johanna Svensson
OK Enen
61:367:20Silver
25
Sara Olsson
FK Herkules
61:377:21Silver
26
Annica Pålstorp
Emmaboda OK
61:387:22Silver
27
Lovisa Westbom
Strängnäs-Malmby OL
61:437:27Silver
28
Cecilia Westman
Leksands OK
61:577:41Silver
29
Kajsa Guterstam
Trosabygdens OK
62:077:51Silver
30
Johanna Stropp
Söderhamns OK
62:178:01Silver
31
Maria Olofsson
Frölunda OL
62:308:14Silver
32
Jennie Hellström
Stora Tuna IK
62:318:15Silver
33
Petra Halvarson
OK Kåre
62:328:16Silver
34
Anna Andersson
OK Denseln
62:548:38Silver
35
Lina Palmér
Ulricehamns OK
63:118:55Silver
36
Karin Kjellman
VK Uvarna
63:519:35Silver
37
Emma Tryggeson
Hässleholms OK
63:589:42Silver
38
Nina Andersson
Tibro AIK SOK
64:029:46Silver
39
Hanna Svensson
Ulricehamns OK
64:159:59Silver
40
Birgitta Håkansson
Sölvesborgs OK
64:1910:03Silver
41
Veronica Kälvedahl
Hällefors OK
64:2210:06Silver
42
Desire Wallström
FK Herkules
64:4610:30Silver
43
Anna Bigsten
FK Herkules
65:1110:55Silver
44
Elsa Nilsson
OK Hammaren
65:1711:01Silver
45
Martina Vejedal
OK Mark
65:2511:09Silver
46
Mikaela Höglund
OK Tyr
66:2512:09Silver
47
Malin Andersson
OK Kompassen
66:3512:19Silver
48
Maria Nilsson
OK Löftan
66:4412:28Silver
49
Lisa Larsson
SOK Svaide
67:1813:02Silver
50
Malin Jacobson
OK Milan
67:1913:03Silver
51
Therese Barje
Bottnaryds IF
67:3613:20Silver
52
Åsa Martinsson
OK Tranan
67:5713:41Silver
53
Helena Lindén
OK Gynge
68:2814:12Silver
54
Rebecka Österberg
OK Eken
68:5314:37Silver
55
Lisa Johansson
Åmåls OK
69:3715:21Silver
56
Jenny Nääs
Leksands OK
69:4715:31Silver
57
Stina Nilsson
FK Göingarna
69:5715:41Silver
58
Anna-Karin Vernersson
Strängnäs-Malmby OL
70:3216:16Silver
59
Ida Staffas
Västerbergslagens OL
70:5616:40Silver
60
Lena Nilsson
Strängnäs-Malmby OL
71:4617:30Silver
61
Caroline Kaipe
Ludvika OK
72:1417:58Silver
62
Anna-Karin Bondesson
Frosta OK
73:2219:06Silver
63
Lina Brorsson
Eksjö SOK
73:3819:22Silver
64
Sofia Johnsson
Dalaportens OL
73:5319:37Silver
65
Malin Svensson
Söders OL
73:5719:41Silver
66
Johanna Maxén
Timrå SOK
74:2520:09Silver
67
Ida Lindgren
Växjö OK
75:5021:34Silver
68
Cecilia Nygren
Lycksele IF
78:4824:32Brons
69
Anna Karin Palm
Svärdsjö IF
79:1725:01Brons
70
Eva Nordkvist
IK Jarl Rättvik
81:3627:20Brons
Hanna Ceder
Domnarvets GOIF
Ej godkänd
 
H18 Elit 0 meter72 startande, 72 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Carlsson
OK Tisaren
61:340:00Guld
2
Martin Lampinen
Kjula-Standard OK
61:510:17Guld
3
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
62:090:35Guld
4
Markus Båth
Ronneby OK
62:290:55Guld
5
Johan Israelsson
IFK Moras OK
62:411:07Guld
6
Greger Tysk
Bjursås OK
62:561:22Guld
7
Gustaf Granath
OK Skogsströvarna
64:353:01Guld
8
Rickard Svensson
OK Vilse 87
64:373:03Guld
9
Anders Hedman
OK Hällen
64:393:05Guld
10
Erik Axelsson
Finspångs Aik
64:553:21Guld
10
Oskar Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
64:553:21Guld
12
Elias Svanberg
OK Kåre
65:454:11Guld
13
Tobias Kjell
Linköpings OK
65:524:18Guld
14
Peter Öberg
OK Hällen
66:144:40Guld
15
Peter Wirehn
Dalaportens OL
66:284:54Guld
16
Martin Windling
Bondsjöhöjdens IK
66:314:57Guld
17
Magnus Palm
Kjula-Standard OK
66:334:59Guld
18
Fredrik Persson
Berga SOK
66:425:08Guld
19
Johan Granath
Stora Tuna IK
66:475:13Guld
20
Jörgen Ohlin
Rånäs OK
67:215:47Guld
21
Fredrik Thuren
Ronneby OK
67:255:51Guld
22
Peter Loré
Ludvika OK
67:265:52Guld
23
Per Rosén
IK Uven
67:556:21Guld
24
Thomas Lundgren
OK Hammaren
68:186:44Guld
25
Magnus Nyström
Mariestads FK
68:206:46Guld
26
Mattias Johansson
Järfälla OK
68:226:48Guld
27
Henrik Lingfors
Norrköpings AIS
68:246:50Guld
28
Mårten Frendelius
Almby IK
68:256:51Guld
29
Manne Wiklund
Gustavsbergs IF
68:296:55Guld
30
Erik Pettersson
Stora Tuna IK
69:107:36Silver
31
Johan Persson
OK Skogsfalken
69:528:18Silver
32
Håkan Andersson
OK Mangen
70:098:35Silver
33
Anders Hultgren
Ringsjö OK
70:228:48Silver
34
Lars Clevnert
Söders OL
70:399:05Silver
34
Karl-Johan Bernhard
Mariestads FK
70:399:05Silver
36
Anders Olsson
OK Tranan
70:519:17Silver
37
Patrik Söderholm
OK Kompassen
70:569:22Silver
38
Erik Baljeu
Frölunda OL
70:579:23Silver
39
Tony Hellberg
OK Tyr
71:339:59Silver
40
Ingemar Åkerman
Tullinge SK
71:4110:07Silver
41
Arvid Sundkvist
Katrineholms OK
71:4310:09Silver
42
Magnus Johansson
Kalmar OK
72:1610:42Silver
43
Johan Karlsson
Kjula-Standard OK
72:2010:46Silver
44
Jonas Haraldsson
Gustavsbergs IF
72:2110:47Silver
45
Johan Tykesson
Rävetofta OK
72:2610:52Silver
46
Andreas Johansson
IK Stern
72:3010:56Silver
47
Jonas Bengtsson
OK Kompassen
73:0311:29Silver
48
Fredrik Arbin
Annebergs GIF
73:0811:34Silver
49
Björn Nilsson
Jönköpings OK
73:3912:05Silver
50
Peter Dahlberg
IFK Kiruna
73:5812:24Silver
51
Robert Johansson
Täby OK
74:2712:53Silver
52
Per Jonhed
KFUM Örebro OK
74:3513:01Silver
53
Johan Herbst
Västerås SOK
74:4013:06Silver
54
Anders Höije
Mariestads FK
74:4713:13Silver
55
Andreas Gällerstedt
IFK Moras OK
74:5913:25Silver
56
Peter Löfås
Säterbygdens OK
75:0713:33Silver
57
Edvin Karlsson
OK Denseln
75:3814:04Silver
57
Daniel Wernersson
OK Orinto
75:3814:04Silver
59
Mikael Olofsson
FK Friskus-Varberg
75:4014:06Silver
60
Niklas Ingelsson
Storviks IF
76:4615:12Silver
61
Per Arvidsson
Stora Tuna IK
76:5615:22Silver
62
Markus Englin
Forsa OK
77:2315:49Silver
63
Martin Hogedal
Tibro AIK SOK
78:2016:46Silver
64
Mikael Andersson
Lerums SOK
78:2416:50Silver
65
Fredrik Jakobsson
Roma OK
78:5217:18Silver
66
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK
79:2917:55Silver
67
MAGNUS LARSSON
OK Tor
79:4018:06Silver
68
Jonas Knutsson
Ulricehamns OK
79:4618:12Silver
69
Emil Bengtsson
FK Friskus-Varberg
79:5518:21Silver
70
Magnus Johansson
Uddevalla OK
80:4819:14Silver
71
Kristoffer Karlström
OK Nipan
84:4523:11Silver
72
Tomas Johansson
IFK Umeå
85:3323:59Silver