Slottskampen

2011-09-08

Arrangör: Sigtuna OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
519
Form:
Individuell
Startande:
492
Distans:
Lång
Fullföljande:
469
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Sjölander
OK Rodhen
52:280:00Guld
2
Gunilla Svärd
IF Thor
54:261:58Guld
3
Petra Olander
Långhundra IF
61:078:39Silver
4
Josefin Bengtsson
Långhundra IF
62:4610:18Silver
5
Rebecca Bjärrenholt
Vallentuna-Össeby OL
68:1715:49Silver
6
Katarina Hammas
Attunda OK
68:4316:15Silver
7
Malin Suderbys
IF Hagen
70:5218:24Silver
8
Alexandra Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
73:0020:32Silver
9
Louise Borg
OK Enen
75:0722:39Brons
10
Fanny Fredriksson
IF Thor
82:4730:19
11
Camilla Öhman
Vallentuna-Össeby OL
85:0832:40
12
Amanda Eklund
Rånäs OK
108:4856:20
 
H21 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Sjöberg
OK Linné
57:300:00Guld
2
Peter Jacobsson
IK Hakarpspojkarna
59:231:53Guld
3
Liutauras Bilevicius
OK Linné
61:474:17Guld
4
Tommy Lindberg
OK Roslagen
62:164:46Guld
5
Mikael Nordström
OK Linné
62:485:18Guld
6
Oskar Wallén
OK Linné
73:4616:16Silver
7
Olof Eriksson
OK Linné
79:4122:11Silver
Lars Magnusson
OK Linné
Ej godkänd
Simon Eklöv
OK Linné
Ej godkänd
 
H20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Jonsson
OK Rodhen
52:250:00Guld
2
Mikael Anttila-Eriksson
OK Linné
59:146:49Silver
3
Isak Eklöv
OK Linné
61:188:53Silver
 
D18 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Bromark
Långhundra IF
44:200:00Guld
2
Samantha Ahlgren
OK Roslagen
46:512:31Guld
3
Lovisa Nilsson
OK Linné
56:5412:34Silver
 
H18 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Wigertz
Långhundra IF
44:060:00Guld
2
Robin Pousette
Rånäs OK
48:554:49Guld
3
Simon Ågren
OK Linné
51:467:40Silver
4
Robert Pettersson
IF Thor
58:4414:38Silver
5
Andreas Winander-Schönning
Järfälla OK
61:2317:17Silver
6
Algot Arksand
Vallentuna-Össeby OL
68:3224:26
7
Christian Løchting Thunberg
OK Roslagen
79:4135:35
 
D16 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecka Hoppe
IF Thor
49:050:00Mästare
2
Maria Bengtsson
Långhundra IF
51:192:14Mästare
3
Olivia Kvarnlöf
OK Roslagen
56:387:33Elit
4
Elin Giding
Vallentuna-Össeby OL
58:069:01Elit
5
Sanna Forsberg
Långhundra IF
64:5515:50Guld
6
Emma Graas
OK Linné
73:2824:23Silver
7
Sara Karlsson
IF Thor
87:0638:01Brons
8
Lisa Johansson
OK Rodhen
88:0038:55Brons
9
Karin Alexandersson-Ros
OK Linné
101:3952:34Järn
10
Malin Johnson
Sigtuna OK
105:2656:21Järn
Elin Leijon Thonell
Långhundra IF
Ej godkänd
 
H16 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Axelsson Meyerson
OK Linné
37:100:00Mästare
2
Fredrik Wigertz
Långhundra IF
42:084:58Elit
3
Emil Gyllenhammar
Sigtuna OK
47:3710:27Guld
4
William Hultqvist
Vallentuna-Össeby OL
47:5910:49Guld
5
André Eklund
Rånäs OK
54:4617:36Silver
6
Rasmus Steen
OK Enen
54:5317:43Silver
7
Lukas Tegendal
OK Linné
56:5219:42Silver
8
Joel Bohman
Rånäs OK
57:1620:06Silver
9
Jesper Tibell
Långhundra IF
57:3920:29Silver
10
Lucas Holgersson Rohdin
Sigtuna OK
58:2921:19Brons
11
Sixten Jonsson
OK Linné
60:0222:52Brons
12
Anton Gille
OK Roslagen
61:4224:32Brons
13
Adam Blomqvist
OK Rodhen
72:5535:45Järn
14
Erik Lindgren
Sigtuna OK
75:3938:29Järn
Gottfrid Arksand
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
Felix Claesson
Rånäs OK
Ej godkänd
 
D14 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Frost
OK Roslagen
29:450:00Elit
2
Sara Brolin
OK Roslagen
37:277:42Silver
3
Caroline Løchting Thunberg
OK Roslagen
38:168:31Silver
4
Linda Brolin
OK Roslagen
39:029:17Silver
5
Mirjam Dalén
Sala OK
40:0210:17Silver
6
Agnes Jonsson
OK Linné
67:2337:38Järn
 
H14 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johannes Ridefelt
OK Linné
30:360:00Elit
2
Olle Nilsson
OK Linné
36:195:43Guld
3
Alexander Alness
Långhundra IF
40:339:57Silver
4
Gustaf Berglund
Sigtuna OK
42:0811:32Silver
5
Johan Edenhamn
Länna IF
44:5514:19Silver
6
Henrik Nordström
Sigtuna OK
45:4615:10Silver
7
Nicklas DeWitt
Länna IF
50:2419:48Brons
8
Viktor Strand
OK Linné
51:0520:29Brons
9
Simon Bernerson
OK Enen
52:2321:47Brons
10
Gustav Nyholm
OK Linné
53:4723:11Brons
11
Simon Eriksson
OK Borgen
55:4925:13Järn
12
Isak Olofsson
Sigtuna OK
61:2930:53Järn
 
D12 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Jansson
OK Linné
22:100:00Guld
2
Sandra Boström
OK Linné
23:331:23Guld
3
Lina Svärd
IF Thor
30:007:50Silver
4
Ellen Frost
OK Roslagen
31:279:17Brons
5
Wilma Gille
OK Roslagen
32:2510:15Brons
6
Alva Selerud
OK Kolmården
34:0611:56Brons
7
Emma Jansson
OK Linné
37:1315:03Järn
8
Alva Lindell
IF Thor
37:4615:36Järn
9
Alva Blomqvist
OK Rodhen
38:3716:27Järn
10
Sofia Berglund
Sigtuna OK
39:2117:11Järn
11
Sofia Giding
Vallentuna-Össeby OL
40:1618:06Järn
12
Felicia Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
40:4118:31Järn
13
Carolina Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
43:0820:58Järn
14
Astrid Ander
Vallentuna-Össeby OL
63:3141:21Järn
 
H12 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Grywenz
OK Linné
20:230:00Guld
2
Erik Hannrup
IF Thor
21:481:25Guld
3
John Larsson
Rånäs OK
23:403:17Guld
4
Emil Jonsell
IF Thor
24:344:11Silver
5
Isak Nordström
Sigtuna OK
26:476:24Silver
6
Andreas Johnson
Sigtuna OK
27:517:28Silver
7
Daniel Rönnqvist
OK Linné
29:479:24Brons
8
Hugo Bäsén
IF Thor
33:1812:55Järn
9
Emil Hemgren
IF Thor
42:3322:10Järn
10
Nils Strand
OK Linné
43:5923:36Järn
11
Wilhelm Alness
Långhundra IF
49:0328:40Järn
12
Filip Weinestedt Tidlu
OK Linné
49:2228:59Järn
13
Jakob Näslund
OK Roslagen
51:5731:34Järn
 
D10 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Wigertz
Långhundra IF
22:510:00Brons
2
Ebba Lindell
IF Thor
24:501:59Brons
3
Alva Jonsson
Långhundra IF
25:412:50Brons
4
Wilma Hämäläinen
Länna IF
26:443:53Brons
5
Hanna Karlsson
Länna IF
26:574:06Brons
6
Ida Hofstedt
Vallentuna-Össeby OL
27:234:32Brons
7
Elsa Bäsén
IF Thor
29:506:59Brons
8
Amanda Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
31:258:34Brons
9
Vendela Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
33:3610:45Brons
10
Lisa Jarpner
Vallentuna-Össeby OL
37:3014:39Järn
 
H10 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Leijon Thorell
Långhundra IF
18:490:00Brons
2
Arvid Roos
OK Linné
20:101:21Brons
3
Emil Boström
OK Linné
20:421:53Brons
3
Karl Grywenz
OK Linné
20:421:53Brons
5
Pontus Kragmo
Vallentuna-Össeby OL
28:5510:06Brons
6
Gustav Hemgren
IF Thor
35:0216:13Järn
7
Simon Kragmo
Vallentuna-Össeby OL
37:2118:32Järn
8
Viktor Jansson
OK Roslagen
40:3121:42Järn
9
Gustav Björklund
OK Ravinen
49:2530:36Järn
 
D35 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Karin Olm
IF Thor
53:290:00Guld
2
Sofie Bergendahl
IF Thor
57:163:47Guld
3
Annette Roos
OK Linné
62:218:52Silver
4
Maria Forsum
Vallentuna-Össeby OL
65:4712:18Silver
5
Katja Kinnunen
Vallentuna-Össeby OL
100:5547:26
 
H35 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Stenebo
Attunda OK
56:390:00Guld
2
Henrik Roos
OK Linné
58:331:54Guld
3
Fredrik Lindell
IF Thor
59:593:20Guld
4
Jonas Dahlin
Attunda OK
64:257:46Silver
5
Jonas Eriksson
Rånäs OK
70:0113:22Silver
6
Johan Westerbergh
OK Linné
73:5517:16Silver
7
Pål Jansson
OK Roslagen
76:0119:22Silver
8
Andreas Olsson
Fagersta OK
81:3324:54Brons
9
Gösta Forsum
Vallentuna-Össeby OL
96:0639:27
10
Erik Jonsson
Långhundra IF
115:0658:27
 
D40 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annica Jansson
IFK Lidingös Skid o OK
47:130:00Guld
2
Ewa Edström-Forsberg
Långhundra IF
53:246:11Silver
3
Karin Stenebo
Attunda OK
53:416:28Silver
4
Åsa Jansson
OK Roslagen
54:587:45Silver
5
Karin Hofstedt
Vallentuna-Össeby OL
56:339:20Silver
6
Marica Tynell
Rånäs OK
62:0414:51Silver
7
Ylva Teder
Täby OK
66:4419:31Silver
8
Annika Berntsson
Väsby OK
128:5581:42
Helena Rangert
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
H40 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Jakobsson
OK Roslagen
47:190:00Guld
2
Rob Hart
OK Linné
51:314:12Guld
3
Pontus Gille
OK Roslagen
52:315:12Guld
4
Juha Loenberg
Stigfinnarna
56:199:00Silver
5
Pär Tögenmark
OK Linné
56:569:37Silver
6
Christer Arksand
Vallentuna-Össeby OL
57:119:52Silver
7
Svante Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
69:3222:13Brons
8
Johan Hofstedt
Vallentuna-Össeby OL
72:4325:24Brons
9
Andreas Ehn
IF Thor
98:0350:44
Roger Tynell
Rånäs OK
Ej godkänd
 
D45 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Kvarnlöf
OK Roslagen
40:060:00Guld
2
Annika Ardell
OK Rodhen
41:481:42Guld
3
Katarina Bengtsson
Långhundra IF
41:581:52Guld
4
Maria Hart
OK Linné
43:123:06Guld
5
Carina Nyström
Länna IF
45:034:57Guld
6
Catharina Jäderberg
Attunda OK
45:115:05Guld
7
Ulrika Meyerson
OK Linné
50:5110:45Silver
8
Lena Nilsson
OK Linné
53:0913:03Silver
9
Ann-Christin Pousette
Rånäs OK
55:2115:15Silver
10
Anette Arksand
Vallentuna-Össeby OL
57:2517:19Silver
11
Maria Cole
Väsby OK
61:1821:12Brons
12
Ingela Alness
Långhundra IF
63:5723:51
 
H45 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
41:270:00Guld
2
Mats Jonsell
IF Thor
42:491:22Guld
3
Michael Holmgren
IF Thor
48:156:48Silver
4
Anders Björklund
OK Ravinen
48:557:28Silver
5
Håkan Brandberg
Långhundra IF
49:378:10Silver
6
Åke Torstensson
OK Rodhen
53:4412:17Silver
7
Sven Wigertz
Långhundra IF
53:4812:21Silver
8
Johan Ohlström
IF Thor
54:1612:49Silver
9
Anders Brunell
IF Thor
60:2018:53Brons
10
Rolf Larsson
Turebergs IF
60:2418:57Brons
11
Björn Hannrup
IF Thor
60:3119:04Brons
12
Mikael Bäsén
IF Thor
64:0422:37
13
Bo Strand
OK Linné
69:5628:29
14
Jörgen Dalén
Sala OK
71:0429:37
15
Stefan Nilsson
OK Linné
79:3938:12
16
Niklas Wallin
OK Roslagen
90:1948:52
17
Johan Karlsson
IF Thor
110:5869:31
18
Johan Balck
Vallentuna-Össeby OL
138:4697:19
 
D50 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ylva Grape-Andersson
IFK Moras OK
35:140:00Guld
2
Marie Öhman
Vallentuna-Össeby OL
39:073:53Guld
3
Karin Jansson
OK Rodhen
40:255:11Silver
4
Brita Nilsson
OK Linné
44:389:24Silver
5
Inger Skantz
Länna IF
49:5014:36Silver
6
Anna-Sofie Lundman
OK Roslagen
55:5020:36
 
H50 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roine Andersson
Rånäs OK
43:420:00Guld
2
Tommy Holmér
Väsby OK
45:572:15Guld
3
Joakim Eriksson
Södertälje-Nykvarn OF
46:423:00Guld
4
Björn Söderbäck
OK Linné
49:015:19Silver
5
Peter Ridefelt
OK Linné
50:286:46Silver
6
Anders Lundh
Järfälla OK
52:378:55Silver
7
Per Edenhamn
Länna IF
53:199:37Silver
8
Ronny Persson
OK Österåker
54:0810:26Silver
9
Mats Lundman
OK Roslagen
56:0312:21Silver
10
Leif Nyholm
OK Linné
56:3012:48Silver
11
Eddie Bjärrenholt
Vallentuna-Össeby OL
60:1916:37Silver
12
Sten-Olof Mattsson
Leksands OK
60:4016:58Silver
13
Anders Westerberg
OK Enen
64:4621:04Brons
14
Tomas Jansson
Länna IF
67:2523:43
15
Torbjörn Eriksson
OK Linné
68:3724:55
16
Per-Olof Svensson
Länna IF
80:5437:12
17
Claes Landqvist
Vallentuna-Össeby OL
81:2937:47
18
James DeWitt
Länna IF
114:4571:03
 
D55 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elisabeth Hedlöf
Rånäs OK
34:300:00Guld
2
Christina Hjertson
OK Linné
36:472:17Guld
3
Eva Olsson
Rånäs OK
40:145:44Silver
4
Lena Åhman-Larsson
Rånäs OK
45:3311:03Silver
5
Britt Larsson
Länna IF
45:4511:15Silver
6
Monica Ohlin
Rånäs OK
47:4613:16Silver
 
H55 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hjertson
OK Linné
35:550:00Guld
2
Thomas Johansson
Rånäs OK
37:241:29Guld
3
Jörgen Karlsson
Attunda OK
39:443:49Guld
4
Kent Bergendahl
Nyköpings OK
43:407:45Silver
5
Lars Boudrie
Väsby OK
44:018:06Silver
6
Hans Ohlin
Rånäs OK
44:448:49Silver
7
Svend Erik Mathiassen
OK Linné
46:0410:09Silver
8
Stig Andersson
OK Linné
47:4111:46Silver
9
Peter Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
49:1813:23Silver
10
Peter Brunnberg
Vallentuna-Össeby OL
49:3613:41Silver
11
Lars Landström
Långhundra IF
50:1414:19Silver
12
Per Weinestedt
OK Linné
51:3315:38Brons
13
Göran Andersson
Attunda OK
58:3622:41
14
Björn Lindgren
OK Österåker
64:0128:06
15
Tom Karlsson
OK Linné
67:2631:31
16
Robert Alm
Länna IF
71:4735:52
17
Sture Larsson
Länna IF
79:4843:53
18
Claes Hammarling
Länna IF
95:3659:41
Claes Thorell
Långhundra IF
Ej godkänd
 
D60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Hagstedt
Väsby OK
41:420:00Guld
2
Ulla Gummesson
Väsby OK
45:303:48Guld
3
Ewa Nordlund
Länna IF
46:465:04Guld
4
Kristina Eriksson
Länna IF
52:0710:25Silver
5
Ylva Nilsson
Vallentuna-Össeby OL
66:5425:12
 
H60 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olof Persson
Snättringe SK
43:560:00Guld
2
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
44:370:41Guld
3
Christer Eriksson
OK Linné
44:420:46Guld
4
Per-Erik Carlenius
Attunda OK
46:583:02Guld
5
Ebbe Adolfsson
Sundbybergs IK
47:513:55Guld
6
Per Johan Wikfors
OK Österåker
48:144:18Guld
7
Leif Nordin
Attunda OK
48:374:41Guld
8
Stig Torsten Pettersson
Långhundra IF
49:385:42Silver
9
Kjell Lindblom
Järfälla OK
51:077:11Silver
10
Göran Frisk
Attunda OK
51:417:45Silver
11
Lars-Erik Hermansson
OK Linné
53:029:06Silver
12
Sven Einar Folke Boström
OK Linné
54:2710:31Silver
13
Rolf Hjort
Rånäs OK
71:1327:17
14
Bo Winander
Järfälla OK
105:1861:22
Lars Westin
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
Bengt-Göran Stjerna
Länna IF
Ej godkänd
 
D65 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Nygren-Frisk
Attunda OK
35:040:00Guld
2
Birgitta Klang
Långhundra IF
44:038:59Silver
3
Gun Inger Sahlberg
Långhundra IF
48:2713:23Silver
4
Caje Jacobsson
IF Thor
49:0013:56Silver
 
H65 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Eriksson
Heby AIF
42:450:00Guld
2
Leif Nordlund
Länna IF
44:081:23Guld
3
Jan Bojling
Solna OK
45:262:41Guld
4
Thord Rådberg
OK Roslagen
45:553:10Guld
5
Conny Husén
OK Roslagen
48:365:51Silver
6
Sören Eriksson
Länna IF
50:397:54Silver
7
Bengt Friberg
Järfälla OK
51:569:11Silver
8
Jan-Olof Wåhlberg
IBM-Klubben
51:599:14Silver
9
Ola Hedberg
OK Linné
52:129:27Silver
10
Gunnar Eriksson
Järfälla OK
52:349:49Silver
11
Lennart Torstensson
OK Rodhen
55:1312:28Silver
12
Hans Sahlberg
Långhundra IF
55:3812:53Silver
13
Göran Andersson
Täby OK
60:0017:15Silver
14
Bo Westling
Häverödals SK
60:1417:29Silver
15
Ulf Skogtjärn
OK Linné
60:3017:45Silver
16
Lars Nordin
Solna OK
61:4218:57Brons
17
Sten Johansson
OK Borgen
64:5822:13Brons
 
D70 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Eriksson
Länna IF
41:480:00Guld
2
Margareta Wallén
Täby OK
62:1320:25Brons
 
H70 0 meter16 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Folke Lindblom
Heby AIF
40:170:00Guld
2
Ove Carlsson
OK Linné
43:293:12Guld
3
Martin Engqvist
Upsala IF
44:314:14Guld
4
Allan Wedin
Järfälla OK
45:235:06Guld
5
Rune Haulin
IF Thor
45:385:21Guld
6
Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK
48:208:03Silver
7
Åke Berglund
Högåkers OK
48:428:25Silver
8
Olow Jansson
Häverödals SK
50:3010:13Silver
9
Stig Bertil Larsson
Tullinge SK
50:4410:27Silver
10
Erik Nordström
Björklinge SOK
55:2415:07Silver
11
Lars Roos
Attunda OK
57:2117:04Silver
12
Kjell Nilsson
OK Linné
57:2817:11Silver
13
Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK
59:2319:06Brons
Sven Jacobsson
IF Thor
Ej godkänd
Rune Thurén
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
Kurt Boström
OK Linné
Ej godkänd
 
D75 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Carlsson
Täby OK
53:220:00Guld
2
Maj Boudrie
Väsby OK
65:2712:05Silver
 
H75 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Andersson
Rimbo SOK
34:120:00Guld
2
Sigurd Wallén
Täby OK
35:060:54Guld
3
Sten Larsson
Häverödals SK
35:541:42Guld
4
Lennart Hedlund
Vallentuna-Össeby OL
38:304:18Guld
5
Stig Roos
OK Linné
40:436:31Silver
6
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
40:586:46Silver
7
Sven Eriksson
OK Roslagen
43:018:49Silver
8
Torsten Höglund
Turebergs IF
53:3519:23
9
Evert Carlsson
Täby OK
72:3438:22
Kurt Lindblom
Järfälla OK
Ej godkänd
 
H80 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inge Håkansson
OK Linné
44:040:00Guld
2
Berndt Gustavsson
Rånäs OK
48:264:22Guld
3
Lennart Nordström
Rimbo SOK
52:548:50Silver
 
D21 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelin Johansson
Sala OK
66:380:00
 
H21 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Andersson
OK Linné
61:010:00
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnéa Granlund
Täby OK
63:430:00
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kevin Björk
Sigtuna OK
58:250:00
2
Simon Graas
OK Linné
87:5929:34
 
U1 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Svedin Jakobsson
Långhundra IF
16:390:00Järn
2
Johanna Roos
OK Linné
16:460:07Järn
3
Elis Ivers
Attunda OK
16:500:11Järn
4
Edvin Forsum
Vallentuna-Össeby OL
28:0211:23Järn
5
Simon Bernet Wahlnäs
OK Linné
29:4913:10Järn
6
Tuva Arefalk
OK Linné
35:0518:26Järn
7
Klara Strand
OK Linné
35:0718:28Järn
8
Tova Rangert
IK Hakarpspojkarna
35:3318:54Järn
9
Jonathan Hoppe
IF Thor
38:5822:19Järn
Jessica Svärd
IF Thor
Ej godkänd
Daniel Bernet Wahlnäs
OK Linné
Ej godkänd
 
U2 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Näslund
OK Roslagen
23:410:00Järn
2
Viktor Boström
OK Linné
25:051:24Järn
3
Ellen Hannrup
IF Thor
26:082:27Järn
4
Linus Åberg
Långhundra IF
28:545:13Järn
5
Sofia Ivers
Attunda OK
31:017:20Järn
6
Axel Balck
Vallentuna-Össeby OL
36:2412:43Järn
7
Hanna Graas
OK Linné
36:2712:46Järn
8
Sofie Jonsell
IF Thor
36:3012:49Järn
9
Simon Olm
IF Thor
38:2414:43Järn
10
Elin Graas
OK Linné
42:1418:33Järn
11
Aron Hellgren
IF Thor
43:5520:14Järn
12
Simon Stenbo
Attunda OK
60:2636:45Järn
13
Markus Stenebo
Attunda OK
60:4337:02Järn
14
Alva Ander
Vallentuna-Össeby OL
70:4447:03Järn
Elias Larsson
OK Enen
Ej godkänd
 
Inskolning 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Alfons Westerberg
OK Linné
0:000:00Järn
Hannes Hämäläinen
Länna IF
0:000:00Järn
Elias Westerberg
OK Linné
0:000:00Järn
Klara Hart
OK Linné
0:000:00Järn
Elis Bergendahl-Hansson
IF Thor
0:000:00Järn
Mercio Eriksson
Länna IF
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Noah Löchting Williams
Klubblös
28:540:00Brons
2
Elizabeth Løchting
OK Roslagen
28:580:04Brons
 
Öppen motion 3 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Hemgren
IF Thor
25:250:00Brons
2
Karin Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
29:123:47Brons
3
Elisabet Lindblom Larsson
OK Enen
29:354:10Brons
4
Eva Hansson
Klubblös
31:456:20Brons
5
Maja Grywenz
OK Linné
33:368:11Brons
6
Jessica Fredriksson
Västerås SOK
35:3210:07
6
Amanda Tibell
Långhundra IF
35:3210:07
8
Heidi Bjerkhaug
OK Ravinen
36:4611:21
9
Marita Jansson
IK Vikings OK
38:4413:19
10
Christina Sälgblad
Vallentuna-Össeby OL
40:4715:22
11
Kristin Numminen
Klubblös
42:0816:43
12
Annika Hemgren
IF Thor
42:4217:17
13
Ninna Bromark
Långhundra IF
43:0717:42
14
Amilcar Roberto
OK Linné
46:1020:45
15
Silvia Nyholm
Klubblös
50:1924:54
16
Karin Björklund
OK Ravinen
51:3826:13
17
Margit Palokangas
IF Thor
62:4437:19
18
Pia Vikström
Täby OK
66:1940:54
 
Öppen motion 5 0 meter23 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Andersson
Klubblös
37:420:00Brons
2
Charlotte Sandberg
OK Roslagen
37:440:02Brons
3
Evonne Strand
OK Linné
47:029:20Brons
4
Björn Jonsell
IF Thor
47:4510:03Brons
5
Bernt-Olof Gustavsson
Täby OK
47:5110:09Brons
6
Björn Sjulgård
IF Thor
48:1010:28Brons
7
Birgitta Petersen
OK Enen
50:2312:41
8
Håkan Wahlnäs
OK Linné
50:4613:04
9
Anders Falk
OK Roslagen
52:0014:18
10
Katarina Landström
Långhundra IF
55:2717:45
11
Karin Hannrup
IF Thor
55:4518:03
12
Bernhard Kling
OK Rodhen
56:0318:21
13
Mikaell Wikander
Klubblös
63:3025:48
14
Annette Wigertz
Långhundra IF
67:0229:20
15
Anna Kavfeldt
Rånäs OK
75:1537:33
16
Manfred Stüber
IF Thor
79:3841:56
17
Mimmi Andersson
Klubblös
79:4742:05
18
Leif Karlsson
Rånäs OK
97:3159:49
19
Monica Hedlund
IF Thor
101:2563:43
20
Runar Forsström
Järfälla OK
152:56115:14
Justina Björk
Sigtuna OK
Ej godkänd
Patrik Larsson
Andrarums IF
Ej godkänd
Karin Janerås
OK Linné
Ej godkänd
 
Öppen motion 6 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Åberg
Långhundra IF
49:210:00Brons
2
Magnus Bergström
Rånäs OK
66:1916:58
3
Ronny Alexandersson
OK Linné
67:4218:21
4
Paul-erik Von Gemst
Klubblös
70:3821:17
5
Mika Numminen
OK Linné
76:1226:51
6
Karin Johansson
Attunda OK
84:4435:23
7
Åsa Marknell DeWitt,
Länna IF
85:3736:16
8
Ann-Sofie Edenhamn
Länna IF
86:2437:03
9
Mats Frost
OK Roslagen
89:5940:38
10
Hanna Sjulgård
IF Thor
90:4341:22
 
Öppen motion 7 0 meter44 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Widegren
IF Thor
31:280:00Brons
2
Lena Grandin
OK Linné
32:230:55Brons
3
Elisabet Hult
Attunda OK
33:211:53Brons
4
Sven Hedman
Attunda OK
33:502:22Brons
5
Karin Lindell
IF Thor
34:232:55Brons
6
Lisa Kragmo
Vallentuna-Össeby OL
35:043:36Brons
7
Ola Blomdin
Vallentuna-Össeby OL
35:384:10Brons
8
Fredrik Sundström
IFK Lidingös Skid o OK
36:204:52Brons
9
Torborg Sturesdotter-Hoppe
IF Thor
36:435:15Brons
10
Bo Sunden
Karlsbyhedens IK
36:455:17Brons
11
Elin Fjellström
KFUM Örebro OK
37:215:53Brons
12
Örjan Sjöström
Länna IF
37:356:07Brons
13
Ulf Grandin
OK Linné
38:487:20Brons
14
Mona Hansson
IF Thor
39:568:28Brons
15
Emma Bölske
Täby OK
40:198:51Brons
16
Monica Rostö
Rånäs OK
40:289:00Brons
17
Mats Törngren
OK Linné
40:529:24Brons
18
Susanne Lindholm
Väsby OK
40:539:25Brons
19
Kenneth Alness
Långhundra IF
41:089:40Brons
20
Kragmo Johan
Vallentuna-Össeby OL
41:179:49Brons
21
Helena Grennberg
OK Linné
41:3110:03Brons
22
Inge Larsson
IF Thor
42:1110:43
23
Bodil Lindberg
OK Linné
43:2812:00
24
Elise Johansson
Falköpings AIK OK
43:3912:11
25
Åsa Giding
Vallentuna-Össeby OL
43:4812:20
26
Anna-Stina Nyström
Länna IF
45:0813:40
27
Claes Jonsson
OK Rodhen
45:3714:09
28
Agneta Lilljestam
OK Linné
45:3814:10
29
Leif Toften
Järfälla OK
45:5014:22
29
Joachim Wansölin
OK Ravinen
45:5014:22
31
John Wilson
IK Ymer
46:0314:35
32
Linnea Rönnqvist
OK Linné
48:5317:25
33
Katarina Aminder
Länna IF
49:1317:45
34
Carolin Persson
Andrarums IF
51:0619:38
35
Matts Tenland
Andrarums IF
51:0819:40
36
Eva Hallin
IF Thor
51:1819:50
37
Rebecka Lindberg
OK Linné
57:0925:41
38
Bengt Kåberg
Hallstahammars OK
58:0026:32
39
Nils Eriksson
Länna IF
63:4832:20
40
Ann-Marie Bogren
Sundbybergs IK
67:4636:18
41
Gudrun Grass
Vallentuna-Össeby OL
69:3638:08
42
Bertil Bogren
Sundbybergs IK
71:5740:29
43
Björn-Ove Bergkvist
Vallentuna-Össeby OL
80:0648:38
Inger Vikström
Täby OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Hellgren
IF Thor
35:470:00Brons
2
Max Samuelsson
IF Hagen
39:494:02Brons
3
Björn Johansson
OK Borgen
42:577:10Brons
4
Ulrik Ivers
Attunda OK
45:099:22Brons
5
Ove Näslund
OK Roslagen
45:5910:12Brons
6
Stig Johansson
Falköpings AIK OK
46:1810:31Brons
7
Samuel Henriksson
Skarpnäcks OL
47:1511:28
8
Benny Pettersson
Väsby OK
47:4712:00
9
Magnus Hoppe
IF Thor
48:3012:43
10
Christian Glantz
Andrarums IF
49:0613:19
11
Peter Kilström
Försvarsmakten
49:1713:30
12
Simon Bohman
Rånäs OK
51:0515:18
13
Nils Flemström
OK Linné
51:3315:46
14
Ruhdi Karlsson
Västerås SOK
52:5217:05
15
Nina Ivers
Attunda OK
54:0918:22
16
Daniel Wikfors
OK Österåker
54:3518:48
17
Christian Rohner
IF Thor
55:1519:28
18
Arne Bergens
OK Linné
58:2122:34
19
Thomas Hoff
Rimbo SOK
58:3422:47
20
Sam Eriksson
Andrarums IF
58:4222:55
21
Mikael Gottfridson
Sala OK
58:4923:02
22
Leif Andersson
Rånäs OK
61:0225:15
23
Håkan Rostö
Rånäs OK
61:2425:37
24
Sofia Adolfsson
IK Ymer
61:2525:38
25
Anna Jansson
Rånäs OK
64:4428:57
26
Malin Alm
Länna IF
68:4132:54
27
Kristina Martelius
Attunda OK
73:1537:28
28
Nigel Cole
Väsby OK
74:0938:22
29
Malin Jansson
OK Avdankad
76:5741:10
30
Mikael Grass
Vallentuna-Össeby OL
82:4046:53
31
Stefan Norell
Attunda OK
101:3865:51
Daniel Frisk
Klubblös
Ej godkänd
 
Öppen motion 9 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Johansson
Falköpings AIK OK
51:040:00Brons
2
Daniel Lindgren
OK Linné
54:563:52Brons
3
Robert Sandberg
OK Roslagen
55:384:34Brons
4
Tommy Åhman
Långhundra IF
57:216:17Brons
5
Niklas Wansölin
OK Ravinen
57:386:34Brons
6
Markus Bölske
Täby OK
58:517:47Brons
7
Christoffer Winander-Schönning
Järfälla OK
58:557:51Brons
8
Viktor Lindberg
OK Roslagen
60:559:51Brons
9
Mats Herbert
Täby OK
66:2515:21Brons
10
Anders Lindkvist
Bromma-Vällingby SOK
66:3615:32Brons
11
Tommy Eriksson
Länna IF
68:4117:37
12
Birger Andrén
Fredrikshofs IF Skid & OK
97:3146:27
Martin Trossing
Klubblös
Ej godkänd