Vargsöndan

2011-10-02

Arrangör: OK Skogsvargarna

Nivå:
Nationell
Anmälda:
769
Form:
Individuell
Startande:
729
Distans:
Medel
Fullföljande:
701
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
29:390:00Guld
2
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
29:500:11Guld
3
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
30:220:43Guld
4
Frida Wallström
Sävedalens AIK
30:541:15Guld
5
Sanna Svensson
Främmestads IK
34:164:37Silver
6
Martina D Stigsson
Vänersborgs SK
34:204:41Silver
7
Jill Olsson
Trollhättans SOK
36:016:22Silver
8
Marie-Louise Axenborg
Göteborg-Majorna OK
38:419:02Silver
9
Lovisa Leman
Göteborgs SK
39:129:33Silver
10
Katarina Enbom
Vänersborgs SK
42:1112:32Silver
11
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
44:1014:31Brons
12
Lisa Johannesson
Trollhättans SOK
44:5815:19Brons
13
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
49:4320:04
14
Linnéa Karlsson
Stenungsunds OK
51:3421:55
15
Hanna Karlsson
Stenungsunds OK
53:4024:01
16
Malene Nielsen
Aalborg OK
107:4278:03
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
Ej godkänd
 
H21 0 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
27:290:00Guld
2
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
28:060:37Guld
3
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
29:251:56Guld
4
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
29:552:26Guld
5
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
30:232:54Guld
6
Anders Lindberg
OK Tyr
31:143:45Silver
7
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
31:514:22Silver
8
Christian Karldén
Kvillebyns SK
33:025:33Silver
9
Andreas Karlsson
Västerås SOK
33:275:58Silver
10
Lars Jakobsson
IF Hagen
33:306:01Silver
11
Rico Mogensen
Aalborg OK
33:406:11Silver
12
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
33:506:21Silver
13
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
34:357:06Silver
14
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
34:367:07Silver
15
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
34:427:13Silver
16
Mikael Nilsson
Snättringe SK
35:227:53Silver
17
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
35:318:02Silver
18
Rasmus Larsson
OK Alehof
35:358:06Silver
19
Bjarke Boserup
Aalborg OK
35:438:14Silver
20
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
36:359:06Silver
21
Robert Enbom
Vänersborgs SK
36:569:27Silver
22
Magnus Södervall
IK Gandvik
37:3310:04Silver
23
Erik Skaar
Ryda SK
38:3011:01Silver
24
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
38:5611:27Silver
25
Niklas Helmertz
Frölunda OL
39:4712:18Silver
26
Anders Sjögren
OK Kullingshof
40:2913:00Brons
27
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
40:4313:14Brons
28
Claus Bobach
Aalborg OK
41:0613:37Brons
29
Christian Holm
Aalborg OK
42:2915:00Brons
30
Albin Thunberg
OK Alehof
42:3615:07Brons
31
Kent Skärberg
Vänersborgs SK
43:2715:58
32
Patrik Svalin
Vänersborgs SK
46:3619:07
33
Albin Liljeqvist
Stigsökarna
47:3520:06
34
Brian Ågård
Aalborg OK
47:3920:10
35
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
49:3822:09
36
Kristoffer Sloth
Aalborg OK
50:0022:31
37
René Korsgaard
Aalborg OK
51:3624:07
Magnus Karlsson
Ryda SK
Ej godkänd
 
D20 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
34:180:00Guld
2
Lina Andersson
Trollhättans SOK
37:523:34Guld
3
Julia Mattsson
Trollhättans SOK
38:113:53Guld
4
Maria Markendahl
OK Klyftamo
48:0113:43Silver
5
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
59:3525:17
 
H20 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Mikkelsen
Aalborg OK
38:280:00Guld
2
Fredrik Wessmark
OK Flundrehof
44:065:38Silver
 
H18 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Moberg
Vänersborgs SK
34:520:00Guld
2
Hampus Carlsson
Trollhättans SK
37:362:44Guld
3
Pontus Jansson
Kungälvs OK
39:174:25Silver
 
D16 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aina Edgren
Trollhättans SOK
27:540:00Mästare
2
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
30:132:19Mästare
3
Johanna Öberg
Ryda SK
30:202:26Mästare
4
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
30:382:44Mästare
5
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
37:069:12Silver
6
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
37:109:16Silver
7
Kristin Höög
OK Kullingshof
40:1412:20Silver
8
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
41:1013:16Silver
9
Clara Berlin
Trollhättans SOK
43:4115:47Brons
10
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
44:2416:30Brons
11
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
44:3416:40Brons
12
Stina Larsson
IF Hagen
48:0820:14Brons
13
Emelie Andersson
Vänersborgs SK
49:4521:51Brons
14
Linn Eriksson
Ryda SK
50:4322:49Järn
15
Sofia Helmertz
Frölunda OL
70:5543:01Järn
16
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
75:1747:23Järn
Sofia Johansson
OK Alehof
Ej godkänd
 
H16 0 meter15 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Grahn
Hestra IF
24:380:00Mästare
2
Noak Sanderberg
Åmåls OK
25:180:40Mästare
3
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
25:401:02Mästare
4
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
26:361:58Mästare
5
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
26:522:14Mästare
6
Jacob Lilljeqvist
Stigsökarna
31:266:48Guld
7
Filip Södervall
IK Gandvik
35:3811:00Silver
8
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
37:4413:06Silver
9
Jakob Laurell
OK Flundrehof
40:3315:55Brons
10
Jesper Jansson
Kungälvs OK
42:5318:15Brons
11
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
58:0033:22Järn
12
Felix Hulthén
Kungälvs OK
71:0446:26Järn
13
Alfred Steindahl
Stenungsunds OK
75:4851:10Järn
Erik Widmark
IF Hagen
Ej godkänd
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D14 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
19:310:00Elit
2
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
19:540:23Elit
3
Sofia Grahn
Hestra IF
22:232:52Guld
4
Elvira Larsson
Ryda SK
22:553:24Guld
5
Emma Renberg
Sävedalens AIK
24:485:17Guld
6
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
26:146:43Silver
7
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
27:257:54Silver
8
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
27:408:09Silver
9
Anne Beukel Bak
Aalborg OK
27:448:13Silver
10
Anna Kristiansson
Trollhättans SOK
27:508:19Silver
11
Anna Moberg
Vänersborgs SK
27:598:28Silver
12
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
36:0116:30Järn
13
Sofia Bryntheson
Vänersborgs SK
37:3718:06Järn
14
Kristina Præstgård
Aalborg OK
38:3719:06Järn
15
Matilda Tengström
Främmestads IK
41:1821:47Järn
16
Marie Lindh
Främmestads IK
41:3122:00Järn
Sofia Österman
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
H14 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
19:390:00Elit
2
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
21:001:21Elit
3
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
21:502:11Elit
4
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
22:493:10Guld
5
Jesper Lindström
IK Gandvik
25:215:42Silver
6
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
25:576:18Silver
7
Johan Höög
OK Kullingshof
26:236:44Silver
8
John Gordon
Stigsökarna
28:439:04Silver
9
Hugo Thunberg
OK Alehof
39:3519:56Järn
10
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
40:3820:59Järn
 
D12 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
21:240:00Guld
2
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
24:032:39Guld
3
Siri Björklund
Trollhättans SOK
24:102:46Guld
4
Erika Källvik-Leufvén
Åmåls OK
25:173:53Silver
5
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
25:404:16Silver
6
Matilda Johansson
Stångenäs AIS
29:187:54Brons
7
Johanna Wallberg
OK Alehof
30:589:34Brons
8
Lisa Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
32:0210:38Brons
9
Sofia Johansson
OK Skärmen
32:2210:58Brons
10
Elin Hermansson
Kungälvs OK
32:2611:02Brons
11
Fanny Svalin
Vänersborgs SK
33:0311:39Brons
12
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
36:2515:01Järn
13
Ditte Filskov
Aalborg OK
37:2716:03Järn
14
Elisabeth Larsen
Aalborg OK
46:2825:04Järn
15
Maja Andersson
Trollhättans SOK
48:2627:02Järn
16
Julia Markendahl
OK Klyftamo
49:4828:24Järn
17
Tove Johansson
OK Alehof
55:2333:59Järn
18
Julia Lindh
Främmestads IK
78:2156:57Järn
 
H12 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eskil Tryggö
Trollhättans SOK
18:370:00Guld
2
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
24:015:24Silver
3
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
26:137:36Brons
4
Eric Berlin
Trollhättans SOK
28:369:59Brons
5
Anders Björklund
Trollhättans SOK
29:4111:04Järn
6
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
30:2111:44Järn
7
Albert Vesterlund
Trollhättans SOK
31:3312:56Järn
8
Mattias Klasson
Trollhättans SK
32:1713:40Järn
9
Martin Brännman
Trollhättans SOK
33:0914:32Järn
10
Oscar Karlsson
Trollhättans SOK
40:4222:05Järn
Filip Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Pontus Mattsson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
D10 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
16:000:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
16:220:22Brons
3
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
19:443:44Brons
4
Ellika Groth
Kungälvs OK
20:364:36Brons
5
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
22:436:43Brons
6
Ida Toresson
Trollhättans SOK
25:059:05Järn
7
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
25:409:40Järn
8
Marie Asplund
Kungälvs OK
27:1911:19Järn
9
Tove Eriksson
Ryda SK
27:3611:36Järn
10
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
29:0913:09Järn
11
Hanna Johansson
Trollhättans SOK
37:2921:29Järn
12
Clara Johansson
OK Skärmen
42:1726:17Järn
13
Alice Svalin
Vänersborgs SK
46:1830:18Järn
14
Sol Sandberg
OK Skogsvargarna
52:2436:24Järn
 
H10 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
16:100:00Brons
2
Per Nordholm
Sävedalens AIK
16:210:11Brons
3
Joar Tryggö
Trollhättans SOK
17:161:06Brons
4
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
18:132:03Brons
5
Viktor Zetterlund
Vänersborgs SK
20:174:07Brons
6
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
20:444:34Brons
7
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
23:337:23Brons
8
Alexander Knuts
Trollhättans SOK
23:507:40Brons
9
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
24:037:53Brons
10
Vidar Hallberg
Främmestads IK
24:108:00Brons
11
Jakob Österman
Vänersborgs SK
25:409:30Brons
12
Martin Järpedal
OK Skogsvargarna
43:1627:06Järn
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
Ej godkänd
Erik Johansson
OK Alehof
Ej godkänd
 
D35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Angelica Brandqvist
Tibro OK
40:160:00Guld
2
Ulrika Rundblad
Främmestads IK
50:2410:08Silver
3
Anna-Carin Steindahl
Stenungsunds OK
50:4910:33Silver
4
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
52:5812:42Silver
 
H35 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
31:510:00Guld
2
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
34:533:02Guld
3
Per Ericsson
Trollhättans SOK
38:006:09Silver
4
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
41:499:58Silver
5
Stefan Hellqvist
OK Flundrehof
44:1112:20Silver
6
Anders Franzén
Lidköpings VSK
46:2914:38Brons
7
Bo Kron
OK Flundrehof
47:0115:10Brons
8
Lars-Ola Westerlund
Lustens OK
49:1117:20
9
Henrik Sahlström
Främmestads IK
49:1317:22
10
Jimmy Pettersson
Göteborg-Majorna OK
61:0329:12
 
D40 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jessica Andersson
Vänersborgs SK
36:390:00Guld
2
Karin Johansson
Trollhättans SOK
41:164:37Silver
3
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
42:175:38Silver
4
Helena Södervall
IK Gandvik
42:265:47Silver
5
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
45:038:24Silver
6
Annelie Johansson
OK Skärmen
48:0711:28Silver
7
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
51:2214:43Silver
8
Anneli Gordon
Stigsökarna
51:2614:47Silver
9
Therese Karlsson
Uddevalla OK
53:0016:21Brons
10
Maria Wallin
OK Roto
53:4217:03Brons
11
Karin Lindh
Främmestads IK
61:4225:03
12
Birgitta Andersson
Främmestads IK
68:3831:59
13
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
71:1234:33
14
Kajsa Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
75:5539:16
Gitte Kristiansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
H40 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
27:400:00Guld
2
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
27:440:04Guld
3
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
28:270:47Guld
4
Anders Carlsson
Vänersborgs SK
29:311:51Guld
5
Richard Tengström
Vänersborgs SK
30:463:06Guld
6
Magnus Homann
OK Orinto
32:014:21Silver
7
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK
32:034:23Silver
8
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
32:264:46Silver
9
Jonas Niklasson
Falköpings AIK OK
33:596:19Silver
10
Anders Arfwedson
Frölunda OL
34:517:11Silver
11
Sven -Arne Karlsson
Trollhättans SOK
37:4110:01Silver
12
Mats Christiansson
Uddevalla OK
38:2910:49Silver
13
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
38:5811:18Silver
14
Robert Wieslander
OK Skärmen
40:4113:01Brons
15
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
40:4713:07Brons
16
Peter Grahn
Hestra IF
44:5217:12
17
Håkan Jansson
Vänersborgs SK
48:4621:06
18
Thomas Steindahl
Stenungsunds OK
55:0827:28
19
Tony Grantz
Ljungskile FK
60:4033:00
 
D45 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
28:280:00Guld
2
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
28:470:19Guld
3
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
30:191:51Guld
4
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
32:163:48Silver
5
Agneta Eriksson
Uddevalla OK
32:364:08Silver
6
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
33:194:51Silver
7
Maria Widmark
IF Hagen
33:274:59Silver
8
Maria Skogsberg
Mariestads FK
34:015:33Silver
9
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
35:507:22Silver
10
Agneta Berlin
Trollhättans SOK
36:067:38Silver
11
Dorte Filskov
Aalborg OK
38:129:44Silver
12
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
40:1711:49Silver
13
Anna Asplund
Kungälvs OK
40:4312:15Silver
14
Nina Schmidt
Trollhättans SOK
41:4013:12Brons
15
Kerstin Larsson
IF Hagen
43:0514:37Brons
16
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
47:1718:49
17
Ingalill Grund
OK Roto
50:4022:12
18
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
51:2622:58
19
Tina Udholm
Aalborg OK
51:4423:16
20
Karin Laurell
OK Flundrehof
52:2323:55
21
Lena Markendahl
OK Klyftamo
57:5329:25
22
Dorte Jenny Bak
Aalborg OK
60:3732:09
Petra Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
H45 0 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Öberg
Ryda SK
26:560:00Guld
2
Per Källvik
Åmåls OK
31:004:04Silver
3
Mats Hallsten
OK Skärmen
31:104:14Silver
4
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
32:085:12Silver
5
Claus S. Pedersen
Aalborg OK
32:375:41Silver
6
Johan Lilljeqvist
Stigsökarna
32:515:55Silver
7
Mikael Palgrim
Vänersborgs SK
33:036:07Silver
8
Ulf Danielsson
Åmåls OK
33:276:31Silver
9
Jens Lindström
Tibro OK
33:346:38Silver
10
Lasse Karlsson
Istrums SK
33:476:51Silver
11
Torbjörn Löfving
Tibro OK
35:248:28Silver
12
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
36:469:50Silver
13
Magnus Wide
Frölunda OL
37:2910:33Silver
14
Åke Andersson
Trollhättans SOK
38:1911:23Brons
15
Peter Andersson
Ulricehamns OK
38:2411:28Brons
16
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
39:1112:15Brons
17
Bengt Grewin
Frölunda OL
39:5412:58Brons
18
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
40:5513:59Brons
19
Sören Knuts
Trollhättans SOK
40:5714:01Brons
20
Søren Theilgård
Aalborg OK
40:5814:02Brons
21
Anders Mattsson
OK Kullingshof
42:5515:59
22
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
43:5116:55
23
Karl Eriksson
Uddevalla OK
44:3417:38
24
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
45:1218:16
25
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
46:4519:49
26
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
47:1520:19
27
Søren Flytkjær
Aalborg OK
47:5721:01
28
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
48:5421:58
29
Krister Wessmark
OK Flundrehof
58:0431:08
30
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
65:4738:51
Staffan Asplund
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
D50 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
30:430:00Guld
2
Nina Bejbom
Uddevalla OK
35:084:25Silver
3
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
35:374:54Silver
4
Maria Sanderi
Lidköpings VSK
36:135:30Silver
5
Jane Johansson
Istrums SK
37:146:31Silver
6
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
39:549:11Silver
7
Ann Laas
OK Skogshjortarna
43:4913:06Silver
8
Ann Nyström
IF Hagen
44:4113:58Brons
9
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
44:5414:11Brons
10
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
47:1316:30
11
Margareta Netz
Trollhättans SOK
56:0625:23
12
Elise Johannesson
Trollhättans SOK
57:1126:28
13
Mona Olsson
Brattås CK
57:5127:08
14
Gunilla Holmberg
Herrestads AIF
66:0335:20
15
Susanne Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
72:5542:12
16
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
99:0568:22
 
H50 0 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Schmidt
Trollhättans SOK
29:190:00Guld
2
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
29:430:24Guld
3
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
31:171:58Guld
4
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
31:302:11Guld
5
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
31:562:37Guld
6
Jerker Netz
Trollhättans SOK
32:072:48Guld
7
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
33:083:49Silver
8
Håkan Sanderi
Lidköpings VSK
33:234:04Silver
9
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
34:024:43Silver
10
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
34:054:46Silver
11
Tomas Nilsson
OK Gipen
34:215:02Silver
12
Anders Axelsson
Trollhättans SOK
35:055:46Silver
13
Andres Laas
OK Skogshjortarna
35:135:54Silver
14
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
35:185:59Silver
15
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
35:266:07Silver
16
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
35:356:16Silver
17
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
35:526:33Silver
18
Lars Carlsson
Trollhättans SK
36:547:35Silver
19
Ulf Björkdahl
Herrestads AIF
38:329:13Silver
20
Leif Moberg
Vänersborgs SK
38:399:20Silver
21
Svante Lindqvist
OK Klyftamo
40:3511:16Silver
22
Bengt Pettersson
Nyköpings OK
41:3512:16Silver
23
Mats Hugosson
Kvillebyns SK
45:5816:39Brons
24
Lennart Larsson
OK Flundrehof
46:0616:47
25
Søren Beukel Bak
Aalborg OK
48:2419:05
26
Gunnar Johansson
Trollhättans SOK
56:2427:05
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
D55 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
36:030:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
40:234:20Guld
3
Inger Johansson
NAIS OK
44:438:40Silver
4
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
48:2712:24Silver
5
Ingrid Jessen
Främmestads IK
49:2313:20Silver
6
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
52:3216:29Brons
7
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
52:4216:39Brons
8
Eva Karlsson
Uddevalla OK
54:1618:13Brons
9
My Engström
Lerums SOK
54:4218:39Brons
10
Evamarie Lundahl
IF Hagen
55:5019:47Brons
11
Anneli Brander
Stenungsunds OK
58:3122:28
12
Britt Karlsson
Stenungsunds OK
65:4729:44
13
Mona-Lisa Jansson
Kungälvs OK
67:4131:38
 
H55 0 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
29:380:00Guld
2
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
32:222:44Guld
3
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
34:144:36Silver
4
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
34:475:09Silver
5
Robert Jessen
Främmestads IK
34:565:18Silver
6
Bengt Jonasson
Göteborg-Majorna OK
35:065:28Silver
7
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
35:426:04Silver
8
Pierre Karlsson
OK Alehof
36:256:47Silver
9
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
37:087:30Silver
10
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
37:307:52Silver
11
Anders Eriksson
IF Hagen
37:357:57Silver
12
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
38:088:30Silver
13
Ingemar Gunnarsson
Lerums SOK
38:489:10Silver
14
Thomas Karlsson
Främmestads IK
38:499:11Silver
15
Göran Larsson
Vänersborgs SK
40:0110:23Silver
16
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
40:1410:36Silver
17
Tommy Westerberg
Tibro OK
40:1510:37Silver
18
Peo Johansson
OK Skärmen
40:2910:51Silver
19
Kjell Kaminsky
IF Hagen
40:4911:11Silver
20
Thore Jansson
Kungälvs OK
43:0613:28Brons
21
Börje Sundberg
OK Gipen
43:1013:32Brons
22
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
44:3314:55Brons
23
Reine Spetz
Stenungsunds OK
46:0116:23
24
Christer Nilsson
Sjövalla FK
46:1616:38
25
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
47:5618:18
26
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
49:2819:50
27
Nils Börje Gustavsson
Trollhättans SOK
52:4823:10
28
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
61:1431:36
 
D60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
29:590:00Guld
2
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
32:382:39Guld
3
Marion Hallsten
Uddevalla OK
36:336:34Silver
4
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
38:088:09Silver
5
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
41:4311:44Silver
6
Ingrid Carlstedt
Sävedalens AIK
54:3224:33
7
Edith Sörensen
Aalborg OK
55:2025:21
8
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
56:0826:09
9
Görel Nordin
Vänersborgs SK
63:2633:27
10
Inger Eismark
IFK Göteborg
63:5033:51
 
H60 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
30:130:00Guld
2
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
33:333:20Guld
3
Mats Karlsson
Stenungsunds OK
36:486:35Silver
4
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
36:546:41Silver
5
Kent Eriksson
Lerums SOK
37:557:42Silver
6
Lennart Andersson
Göteborgs SK
39:439:30Silver
7
Kent Kardell
Ljungskile FK
40:4610:33Silver
8
Bengt Johansson
OK Skogshjortarna
41:5311:40Silver
9
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
42:1412:01Silver
10
Björn Engström
Lerums SOK
44:4914:36Brons
11
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
46:3716:24Brons
12
Jan Larsson
Främmestads IK
53:4023:27
13
Sten Helmertz
Frölunda OL
60:3230:19
14
Lars-Erik Norsten
Herrljunga SK Skid o OL
63:2633:13
Olle Adolfsson
Lerums SOK
Ej godkänd
 
D65 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
32:550:00Guld
2
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
35:152:20Guld
3
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
35:412:46Guld
4
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
36:353:40Guld
5
Margareta Johansson
Trollhättans SOK
38:145:19Silver
6
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
42:449:49Silver
7
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
42:489:53Silver
8
Lena Waern
Trollhättans SOK
43:3810:43Silver
9
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
44:1511:20Silver
10
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
44:5211:57Silver
11
Berit Ivehag
Främmestads IK
45:2512:30Silver
12
Ingrid Hermansson
IK Ymer
48:5716:02Brons
13
Margit Ryberg
OK Klyftamo
48:5916:04Brons
14
Ulla Ling
Jönköpings OK
52:4019:45
15
Gunvor Jonsson
Vänersborgs SK
56:0523:10
16
Eva Höije
OK Ravinen
57:5124:56
17
Birgit Ljung
OK Gipen
58:5225:57
18
Liz Porteous
Vandrarringen
60:1327:18
 
H65 0 meter40 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt-Olof Johansson
Stångenäs AIS
28:160:00Guld
2
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
30:262:10Guld
3
Rune Sandberg
Uddevalla OK
31:092:53Guld
4
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
31:243:08Guld
4
Tore Martinsson
Degerfors OK
31:243:08Guld
6
Kennet Ivehag
Främmestads IK
31:493:33Guld
7
Henrik Hvoslef
IK Stern
31:503:34Guld
8
Olof Karlsson
Uddevalla OK
32:314:15Silver
9
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
34:155:59Silver
10
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
34:306:14Silver
11
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
36:147:58Silver
12
Stig-Ove Toll
IK Stern
36:448:28Silver
13
Göran Bengtsson
Tockarps IK
37:449:28Silver
14
Lars Finbom
OK Landehof
38:099:53Silver
15
Lennart Karlsson
Trollhättans SOK
38:3610:20Silver
16
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
39:0210:46Silver
17
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
39:0610:50Silver
18
Gunnar Vallin
OK Landehof
39:1010:54Silver
19
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
39:4311:27Silver
20
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
40:3712:21Silver
21
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
41:1613:00Brons
22
Lennart Höije
OK Ravinen
41:1813:02Brons
23
Olle Hermansson
IK Ymer
41:3413:18Brons
24
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
41:4913:33Brons
25
Ingmar Olsson
Herrljunga SK Skid o OL
42:2014:04Brons
26
Jan Johansson
Vänersborgs SK
42:4014:24Brons
27
Torgny Grönlund
Trollhättans SOK
43:3015:14Brons
28
Gösta Claesson
Rydboholms SK
45:5217:36
29
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
46:0017:44
30
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
46:3118:15
31
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
46:5418:38
32
Åke Nordberg
OK Klyftamo
49:0820:52
33
Bengt Börjesson
OK Alehof
51:5923:43
34
Sören Haglund
OK Kullingshof
52:2524:09
35
Kent-erik Rosengren
Trollhättans SK
57:0128:45
36
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
62:4834:32
37
Anders Björnberg
Frölunda OL
68:3740:21
38
Lars-Olof Svalin
OK Alehof
74:4746:31
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
Ej godkänd
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
D70 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgit Karlsson
Mariestads FK
30:430:00Guld
2
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
31:180:35Guld
3
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
31:581:15Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
32:321:49Guld
5
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
36:185:35Silver
6
Barbro Vallin
Kungälvs OK
36:415:58Silver
7
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
38:498:06Silver
8
Margareta Holmberg
IF Hagen
43:1512:32Silver
 
H70 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
27:120:00Guld
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
30:283:16Guld
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
31:524:40Silver
4
Rolf Larsson
Degerfors OK
32:315:19Silver
5
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
34:026:50Silver
6
Kai Laursen
Aalborg OK
34:056:53Silver
7
Leif Johansson
Trollhättans SOK
35:067:54Silver
8
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
38:1010:58Silver
9
Kurt Åberg
OK Tisaren
39:5312:41Silver
10
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
42:3115:19Brons
11
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
46:2919:17
12
Heikki Rissanen
Mariestads FK
46:3019:18
13
Bertil Ryberg
OK Klyftamo
49:5022:38
14
Göran Nordh
Trollhättans SK
58:2231:10
15
Ingemar Öberg
OK Kullingshof
58:4331:31
16
Tord Lööv
Stångenäs AIS
63:2936:17
17
Tore Pettersson
OK Gipen
68:2141:09
 
D75 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
41:270:00Guld
2
Anna-Lisa Andersson
Lidköpings VSK
51:3810:11Silver
3
Ingrid Borgliden
Vänersborgs SK
57:3816:11Silver
 
H75 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Jansson
Växjö OK
33:460:00Guld
2
Kjell Persson
Mariestads FK
33:550:09Guld
3
Agne Östensson
Sävedalens AIK
35:001:14Guld
4
Nils Jansson
Skattkärrs IF
36:402:54Guld
5
Atte Heikkilä
OK Gipen
40:477:01Silver
6
Åke Hogedal
Kungälvs OK
41:427:56Silver
7
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
45:1611:30Silver
8
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
52:0018:14Brons
9
Folke Hörstrand
OK Klyftamo
56:5723:11
10
Åke Lindberg
Herrljunga SK Skid o OL
61:0527:19
11
Bengt Hallén
Trollhättans SOK
66:4633:00
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
Ej godkänd
 
H80 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
31:430:00Guld
1
Lennart Öberg
Västerås SOK
31:430:00Guld
3
Egon Gilbert Svensson
Trollhättans SK
35:474:04Guld
4
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
37:105:27Silver
5
Ragnar Hallsten
OK Roto
37:195:36Silver
6
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
37:586:15Silver
7
Åke Pettersson
Kungälvs OK
39:287:45Silver
8
Åke Lundell
Ljungskile FK
45:1713:34Brons
9
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
57:4826:05
10
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
92:0760:24
Ingvar Green
Ljungskile FK
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Jernberg
Trollhättans SOK
19:350:00
2
Rasmus Ehlebrink
OK Flundrehof
23:093:34
3
Felix Sandberg
OK Skogsvargarna
24:475:12
4
Axel Larsson
OK Skogsvargarna
24:595:24
5
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
25:466:11
6
Viktor Olsson
Trollhättans SOK
29:4210:07
7
Kalle Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
34:3014:55
 
D14 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Wilma Jansson
Vänersborgs SK
28:560:00
2
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
44:0815:12
3
Cecilie S. Udholm
Aalborg OK
44:5816:02
 
H14 Kort 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
20:230:00
2
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
35:5815:35
3
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
45:5025:27
4
Liam Hultén
Tolered-Utby Ol-klubb
48:2728:04
5
Viktor Larsson
OK Flundrehof
63:0042:37
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
34:500:00
 
H16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Leman
Göteborgs SK
42:520:00
 
U1 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katrin Asplund
Kungälvs OK
18:420:00Järn
2
Markus Delin
Ryda SK
18:440:02Järn
3
Julia Wallberg
OK Alehof
18:560:14Järn
4
Ronja Andersson
OK Gipen
20:231:41Järn
5
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
20:492:07Järn
6
Hanna Malm
Vänersborgs SK
21:222:40Järn
7
Edvin Vesterlund
Trollhättans SOK
21:372:55Järn
8
Emelia Lindström
IK Gandvik
22:534:11Järn
9
Alex Karlsson
Uddevalla OK
23:154:33Järn
10
William Wassenius
Uddevalla OK
23:214:39Järn
11
Filip Höög
OK Kullingshof
23:505:08Järn
12
Victor Johansson
Trollhättans SOK
23:535:11Järn
13
Hilda Martander
Trollhättans SOK
24:085:26Järn
14
David Almen
Vänersborgs SK
25:146:32Järn
15
Albin Appelgren
Trollhättans SOK
28:4810:06Järn
16
Oskar Dahlin
IK Gandvik
30:1011:28Järn
17
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
35:2916:47Järn
18
Dea Sundmark
IK Gandvik
46:1227:30Järn
19
Elsa Södervall
IK Gandvik
46:2827:46Järn
20
Tuva Sundmark
IK Gandvik
46:2927:47Järn
 
U2 0 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Björk
Trollhättans SOK
19:470:00Järn
2
Johan Cederholm
Stångenäs AIS
22:473:00Järn
3
Saga Hjertén
IK Gandvik
23:023:15Järn
4
Sanna Friedenthal
Främmestads IK
24:444:57Järn
5
Heidi Ryrlén
Främmestads IK
25:215:34Järn
6
Elin Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
26:046:17Järn
7
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK OK
26:196:32Järn
8
Isak Olsson
Stigsökarna
28:358:48Järn
9
Matilda Rehnlund
Stigsökarna
28:479:00Järn
10
Linus Boström
OK Alehof
31:3911:52Järn
11
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
32:5113:04Järn
12
Olle Melen
Trollhättans SOK
33:2313:36Järn
13
Albin Ekstrand
Trollhättans SOK
34:0714:20Järn
14
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
34:5315:06Järn
15
Frida Johansson
OK Skärmen
34:5915:12Järn
16
Teodor Rosen
Ryda SK
38:4318:56Järn
17
Alfred Leon
Trollhättans SOK
40:1020:23Järn
18
Madita Waldtschmidt
Främmestads IK
41:5722:10Järn
18
Rebecka Rundblad
Främmestads IK
41:5722:10Järn
20
Caroline Söderlund
Vänersborgs SK
44:2324:36Järn
21
Erik Kjellberg
OK Flundrehof
49:2829:41Järn
22
Arvid Ekström
Stenungsunds OK
61:4541:58Järn
23
Lilly Cederlund
Vänersborgs SK
122:34102:47Järn
 
Inskolning 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Philip Olsson
Trollhättans SOK
14:490:00Järn
2
Moa Björklund
OK Skogsvargarna
17:412:52Järn
3
Tony Wernlund
OK Skogsvargarna
17:452:56Järn
4
Frida Mattsson
OK Kullingshof
19:274:38Järn
5
Johanna Olsson
Trollhättans SOK
19:374:48Järn
6
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
19:434:54Järn
7
Nils Melen
Trollhättans SOK
22:027:13Järn
8
Lova Pettersson
Vänersborgs SK
22:538:04Järn
9
Theo Mossberg
Trollhättans SOK
23:338:44Järn
10
Elsa Martander
Trollhättans SOK
24:249:35Järn
11
Nils Thorsson
Ryda SK
24:5910:10Järn
12
Alva Björk
Trollhättans SOK
25:0210:13Järn
13
Ida Heder
IK Gandvik
25:3110:42Järn
14
Anton Stenberg
OK Skogsvargarna
27:3712:48Järn
15
Maja Nyman
Vänersborgs SK
28:5814:09Järn
16
Klara Håkansson
Uddevalla OK
29:3914:50Järn
17
Eskil Leon
Trollhättans SOK
30:4715:58Järn
18
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
32:3317:44Järn
19
Frida Stigsson
Trollhättans SOK
32:5818:09Järn
20
Stina Vesterlund
Trollhättans SOK
33:1218:23Järn
 
Öppen motion 1 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
19:320:00Brons
2
Maria Bryntesson
Vänersborgs SK
25:075:35Brons
3
Emma Hurtig
OK Skogsvargarna
25:145:42Brons
4
Caroline Wessmark
OK Flundrehof
37:5918:27
5
Jonas Planck
IK Gandvik
38:4919:17
6
Albin Jansson
Kisa SK
53:4634:14
7
Bertil Jansson
Kisa SK
54:1134:39
 
Öppen motion 3 0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åsa Mattsson
OK Kullingshof
28:390:00Brons
2
Pelle Karlsson
Uddevalla OK
31:292:50Brons
3
Cecilia Junfors
OK Skogshjortarna
32:434:04Brons
4
Fredrika Eriksson
Ryda SK
32:444:05Brons
5
Erling Andersson
Vänersborgs SK
34:456:06Brons
6
Inga-Lill Nilsson
Uddevalla OK
34:506:11Brons
7
Sofia Delin
Ryda SK
35:587:19Brons
8
Gunilla Brännman
Trollhättans SOK
36:067:27Brons
9
Eive Jerkstrand
Tolered-Utby Ol-klubb
37:278:48Brons
10
Jonas Ehlebrink
OK Flundrehof
41:0612:27
11
Britt Blom
Ljungskile FK
41:3512:56
12
Monica Larsson
OK Gipen
41:4213:03
13
Birgitta Odby Jansson
Främmestads IK
43:2414:45
14
Cenny Appelgren
Trollhättans SOK
45:0516:26
15
Maria Björklund
Trollhättans SOK
46:0217:23
16
Gun Thorsson
Ryda SK
48:4620:07
17
Åsa Öberg
Ryda SK
50:0121:22
18
Lillemor Gunnarsson
OK Gipen
50:3621:57
19
Siw Pettersson
Göteborg-Majorna OK
51:5023:11
20
Ingegerd Frick
Trollhättans SK
53:4225:03
21
Christina Hogedal
Kungälvs OK
53:5825:19
22
Barbro Lindgren
Uddevalla OK
56:4628:07
23
Adam Svan
OK Klyftamo
57:0328:24
24
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
65:5637:17
25
Britt-Marie Johansson
Vänersborgs SK
70:0041:21
Jan Vesterlund
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thore Nilsson
Uddevalla OK
37:460:00Brons
2
David Hjelmström
OK Skogsvargarna
38:511:05Brons
3
Göran Larsson
Uddevalla OK
39:051:19Brons
4
Anneli Jansson
Kisa SK
39:321:46Brons
5
Sara Lindgren
IFK Göteborg
40:473:01Brons
6
Arne Berlin
Trollhättans SOK
42:284:42Brons
7
Lina Johansson
OK Klyftamo
43:115:25Brons
8
Kristina Åhlund
Vänersborgs SK
45:287:42Brons
9
Kjell Fransson
OK Alehof
46:358:49Brons
10
Martin Ståhl
Klubblös
49:2411:38Brons
11
Rune Pettersson
Främmestads IK
50:4913:03
12
Eva Bäcklund
Trollhättans SOK
50:5413:08
13
Anna-Karin Mattson
Trollhättans SOK
50:5513:09
14
Lars Torstensson
Göteborgs SK
51:3013:44
15
Barbro Classon
OK Flundrehof
52:2814:42
16
Perry Lundqvist
Sävedalens AIK
55:0517:19
17
Lars Broström
Degerfors OK
56:3418:48
18
Anna-Stina Andersson
Lidköpings VSK
58:5021:04
19
Tove Svalin
Vänersborgs SK
60:4322:57
20
Staffan Olsson
Stigsökarna
61:2623:40
21
Lennart Svensson
OK Kullingshof
61:5724:11
22
Yvonne Svensson
OK Kullingshof
62:0324:17
23
Hans Bernhardsson
OK Skärmen
63:1125:25
24
Håkan Karlsson
OK Flundrehof
63:5226:06
25
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
65:4227:56
26
Linnea Friedenthal
Ryda SK
66:2028:34
27
Kristina Svenning
Falköpings AIK OK
70:4032:54
28
Anders Planck
IK Gandvik
75:0437:18
29
Annelie Johansson
Falköpings AIK OK
88:0150:15
Anders Swedin
Lidköpings VSK
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter49 startande, 47 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Fredrik Andersson
OK Gipen
25:410:00Brons
2
Anna Lövgärd
OK Alehof
26:200:39Brons
3
Sofie Andersson
Ryda SK
27:572:16Brons
4
Lisa Andersson
Ryda SK
29:003:19Brons
5
Åsa Håkansson
Uddevalla OK
29:193:38Brons
6
Mikael Soppi
OK Kroppefjäll
30:164:35Brons
7
Per Inge Johansson
OK Skogsvargarna
31:045:23Brons
8
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
31:325:51Brons
9
Mats Blom
Ljungskile FK
32:156:34Brons
10
Maria Ryman
IK Gandvik
35:289:47
11
Malin Christiansson
Uddevalla OK
36:1010:29
12
Sofia Gustafsson
Vänersborgs SK
36:2710:46
13
Sara Andersson
Vänersborgs SK
36:3210:51
14
David Skälegård
Elinorspelen
37:1311:32
15
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
37:3611:55
16
Malin Tengström
Främmestads IK
37:4011:59
17
Håkan Junfors
OK Skogshjortarna
38:1612:35
18
Michael Andersson
Göteborg-Majorna OK
38:3112:50
19
Jack Grönroos
OK Alehof
39:0413:23
20
Anna-Karin Rödström
OK Skogsstjärnan
40:1414:33
21
Lars Renberg
AstraZeneca IF Mölndal
40:3214:51
22
Bert Thorsson
Ryda SK
40:3714:56
23
Britt-Marie Grönroos
OK Alehof
41:5316:12
24
Lars-Erik Kristiansso
Trollhättans SOK
42:2816:47
25
Inger Johansson
OK Klyftamo
42:5017:09
26
Tommy Karlsson
Gudhems IF
42:5617:15
27
Ann-Britt Strömberg
OK Skogshjortarna
43:3117:50
27
Kjell Sjunnesson
Kungälvs OK
43:3117:50
29
Roger Odh
OK Klyftamo
45:4320:02
30
Britt Andersson
Ryda SK
46:2820:47
31
Linus Sundberg
OK Skogshjortarna
47:0121:20
32
Jan Rödström
OK Skogsstjärnan
47:4322:02
33
Katarina Östling
OK Skogshjortarna
47:5722:16
34
Annika Johansson
OK Alehof
51:0925:28
35
Bengt Frick
Trollhättans SK
51:5926:18
36
Siv Rödström
OK Skogsstjärnan
52:3026:49
37
Hans Andersson
IK Gandvik
54:5929:18
38
Britt-Marie Åberg
OK Tisaren
55:2529:44
39
Ann-Christin Augustsson
Stenungsunds OK
55:5930:18
40
Joakim Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
56:0730:26
41
Birgitta Parkner
OK Landehof
58:3632:55
42
Anne-Marie Tiveljung
IK Gandvik
58:5033:09
43
Elisabeth Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
59:1433:33
44
Viktoria Halonen
Kvillebyns SK
60:1434:33
45
Lillemor Hallin
OK Landehof
61:1435:33
46
Lotta Leman
Göteborgs SK
70:4044:59
47
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
73:5248:11
Ingmar Pettersson
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Hans Gädda
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter34 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
29:230:00Brons
2
Lindell Jonas
Stigsökarna
32:453:22Brons
3
Janne Mattsson
Trollhättans SOK
35:446:21Brons
4
Mattias Prick
Uddevalla OK
36:006:37Brons
5
Magnus Dahlin
IK Gandvik
36:307:07Brons
6
Per Junfors
OK Skogshjortarna
37:047:41Brons
7
Jimmy Lanevik
OK Kullingshof
37:087:45Brons
8
Anders Lövgärd
OK Alehof
37:207:57Brons
9
Johan Åhlund
Vänersborgs SK
38:299:06Brons
10
Håkan Lindén
Uddevalla OK
39:4210:19Brons
11
Andreas Rom
Främmestads IK
41:0611:43
11
Daniel Olsson
Uddevalla OK
41:0611:43
13
Johannes Enderhag
Uddevalla OK
42:2012:57
14
0tto Pile
KFUK-KFUM IA Göteborg
43:2013:57
15
Emilie Winesh
Uddevalla OK
43:3114:08
16
Pär Johansson
OK Skogsvargarna
47:5918:36
17
Lars Melander
Lidköpings VSK
48:2819:05
18
Monica Olsson
Uddevalla OK
49:1619:53
19
Sören Andersson
Lidköpings VSK
50:1920:56
20
Johan Andersson
Främmestads IK
51:2722:04
21
Britt-Marie Erlandsson
Stigsökarna
52:4923:26
22
Jörgen Lindh
Främmestads IK
55:4926:26
23
Jan-Erik Thelin
Lidköpings VSK
56:1626:53
24
Roland Mattsson
OK Skärmen
58:2329:00
25
Nils-Erik Gunnarsson
OK Gipen
60:4131:18
26
Adreas Svensson
IF Marin Väst
65:5436:31
27
Maria Tryggö
Trollhättans SOK
66:1436:51
28
Gun Berggren
Trollhättans SOK
66:1736:54
29
Gert Johansson
IK Gandvik
73:0243:39
30
Staffan Broberg
IF Marin Väst
75:1445:51
Jonas Larsson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Emma Björklund
OK Skogsvargarna
Ej godkänd
Göran Johansson
IK Gandvik
Ej godkänd