När-ol Ymer Ol

2011-09-20

Arrangör: IK Ymer

Nivå:
Lokal
Anmälda:
58
Form:
Individuell
Startande:
58
Distans:
Okänd
Fullföljande:
56
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 1 1500 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nora Aroneng
Bredareds IF
14:519:540:00Brons
2
Hannah Landergren
Hestra IF
25:2616:5710:35
 
Bana 2 1800 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
21:3211:580:00Brons
2
Oskar Lundberg
Hestra IF
28:5716:057:25Brons
3
Erik Ingmarsson
Hestra IF
29:1016:127:38
4
Sara Gunnarsson
Hestra IF
29:3816:288:06
5
Linus Andreasson
Borås GIF
30:2916:568:57
6
Frans Klintberg
Borås GIF
30:3416:599:02
7
Ida Palm
IK Ymer
30:5117:089:19
8
Joel Ingemarsson
Hestra IF
37:0320:3515:31
9
Filip Ingemarsson
Hestra IF
40:0322:1518:31
10
Ella Schäring
Hestra IF
45:2025:1123:48
11
Stefan Aroneng
Hestra IF
45:2125:1223:49
 
Bana 3 2100 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stellan Helgesson
Markbygdens OK
25:0411:560:00Brons
2
Filip Granden
IK Ymer
26:2212:331:18Brons
3
Ruben Seyel
Hestra IF
29:2614:014:22Brons
4
LInda Gunnarsson
Hestra IF
31:0114:465:57Brons
5
Elin Lundberg
Hestra IF
38:0418:0813:00
 
Bana 4 2200 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Larsson
Hestra IF
13:376:110:00Brons
2
Linus Landergren
Hestra IF
13:436:140:06Brons
3
Birgitta Palm
IK Ymer
30:1513:4516:38
4
Måns Gustafsson
Borås GIF
30:3013:5216:53
5
Torbjörn Gustafsson
Borås GIF
30:3213:5316:55
6
Fanny Gustafsson
Borås GIF
30:3313:5316:56
7
Simon Alvhage
Hestra IF
37:0416:5123:27
8
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
46:0620:5732:29
 
Bana 5 2900 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
25:078:400:00Brons
2
Ebba Widman
IK Ymer
29:5210:184:45Brons
3
Roger Andersson
Ulricehamns OK
30:1210:255:05Brons
4
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
31:5311:006:46Brons
5
Sven Andersson
Borås GIF
33:4711:398:40Brons
6
Andrea Andersson
Elfsborg SOK
34:3111:549:24
7
Ella Strömbom
Elfsborg SOK
36:5712:4411:50
8
Sofia Klasson
Hestra IF
39:0213:2813:55
 
Bana 6 3500 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Larsson
Hestra IF
21:386:110:00Brons
2
Linus Landergren
Hestra IF
24:437:043:05Brons
3
Peder Hallberg
IK Ymer
25:587:254:20Brons
4
Samuel Plumppu
Bredareds IF
29:048:187:26
5
Per-Olof Larsson
Hestra IF
32:369:1910:58
5
Linda Hallberg
Bredareds IF
32:369:1910:58
7
Åke Johansson
Rydboholms SK
33:079:2811:29
8
Jenny Johansson
IK Ymer
33:189:3111:40
9
Magnus Henningsson
Hestra IF
34:349:5312:56
10
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
34:459:5613:07
11
Sofia Grahn
Hestra IF
35:2810:0813:50
12
Adam Grandén
IK Ymer
35:4310:1214:05
13
Victor Helgesson
Hestra IF
36:1910:2314:41
14
Lars Björfjäll
Bredareds IF
37:0010:3415:22
15
Alice Aroneng
Hestra IF
37:1710:3915:39
16
Roger Pihl
SOK 68
38:4611:0517:08
17
Marianne Hansson
Bredareds IF
39:4211:2118:04
18
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
39:5311:2418:15
19
Gunilla Larsson
Bredareds IF
42:1212:0320:34
20
Lina Landergren
Hestra IF
45:4313:0424:05
21
Anders Sörqvist
Bredareds IF
46:4113:2025:03
22
Thomas Almgren
Borås GIF
48:1813:4826:40
Leif Björkman
IK Ymer
Ej godkänd
Anders Kumlin
IK Ymer
Ej godkänd