Ulricehamns OK Långdistans

2011-07-05

Arrangör: Ulricehamns OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
279
Form:
Individuell
Startande:
270
Distans:
Lång
Fullföljande:
255
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Bengtsson
OK Linné
48:370:00Guld
2
Maria Thelin
Jönköpings OK
59:3010:53Silver
 
H21 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
57:030:00Guld
2
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
57:570:54Guld
3
Erik Johansson
OK Tranan
58:211:18Guld
4
Jon Petersson
IK Hakarpspojkarna
61:314:28Guld
5
Anton Karlsson
OK Kullingshof
64:187:15Silver
6
David Johansson
Hestra IF
64:327:29Silver
7
Johnny Hålsjö
Vänersborgs SK
65:138:10Silver
8
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
66:319:28Silver
9
Erik Nero
Falköpings AIK OK
69:4912:46Silver
10
Marcus Johnsson
OK Kullingshof
70:1713:14Silver
11
Klas Friborg
Jönköpings OK
71:0013:57Silver
12
Mikael Trofast
Jönköpings OK
73:5016:47Silver
13
Andreas Claesson
OK Kullingshof
81:4924:46Silver
14
Henrik Lundqvist
OK Gynge
82:1025:07Brons
Peter Waldenström
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
D20 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
40:230:00Guld
2
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
45:204:57Guld
3
Therese Enenge
Bredareds IF
46:476:24Silver
4
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
54:5914:36Silver
5
Klara Nero
Mullsjö SOK
60:3120:08Brons
6
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
67:2026:57
7
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
86:2546:02
 
H20 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Skogman
Markbygdens OK
52:100:00Guld
2
Martin Frisk
Markbygdens OK
53:381:28Guld
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Classon
OK Orinto
38:560:00Mästare
2
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
40:211:25Mästare
3
Stina Nero
Mullsjö SOK
47:308:34Guld
 
H16 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Nilsson
OK Tranan
33:450:00Mästare
2
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
36:162:31Mästare
3
Arvid Våg
Lerums SOK
40:136:28Elit
4
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
48:2814:43Silver
5
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
56:1522:30Brons
 
D14 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
35:340:00Elit
2
Emma Nilsson
OK Tranan
40:104:36Guld
 
H14 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Persson
OK Tranan
43:150:00Elit
2
Henning Bollmark
IF Hallby SOK
44:401:25Elit
3
Jacob Jonstoij
Ulricehamns OK
44:441:29Elit
4
Heino Ollin
Sävedalens AIK
48:565:41Elit
 
D12 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
29:380:00Guld
2
Malin Nilsson
OK Tranan
51:0321:25Järn
Viveka Bollmark
IF Hallby SOK
Ej godkänd
 
H12 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
19:400:00Guld
2
Emil Karlsson
Hestra IF
22:322:52Silver
3
Johan Grahn
IK Uven
36:3416:54Järn
 
D10 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Ling
Jönköpings OK
24:560:00Brons
2
Tuva Persson
OK Tranan
32:147:18Brons
3
Alma Gustafsson
SOK Aneby
32:477:51Brons
4
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
39:1414:18Järn
5
Elsa Plumppu
Bredareds IF
47:2522:29Järn
Ebba Rosander
SOK Aneby
Ej godkänd
 
H10 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Nordholm
Sävedalens AIK
23:250:00Brons
2
Erik Ling
Jönköpings OK
37:1513:50Järn
3
Felix Drejmo
OK Landehof
43:1419:49Järn
 
D35 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Bornetun
Skillingaryds FK
53:260:00
 
H35 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
50:220:00Guld
2
Pär Svensson
I 15 IF
69:2719:05Silver
3
Roger Larsson
Skillingaryds FK
71:0020:38Silver
 
D40 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Bååth
Hestra IF
39:420:00Guld
2
Kristina Nilsson
OK Tranan
47:097:27Silver
3
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
53:5314:11Silver
 
H40 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Ling
Jönköpings OK
46:350:00Guld
2
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK
47:020:27Guld
3
Lars Munther
Sävedalens AIK
51:104:35Guld
4
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
51:595:24Guld
5
John-Patrik Treptow
Anderstorps OK
57:0710:32Silver
 
D45 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
33:260:00Guld
2
Ulla Molin
Attunda OK
35:171:51Guld
3
Karin Öhlin
SOK Aneby
38:405:14Silver
4
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
40:427:16Silver
 
H45 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Wadsten
OK Landehof
42:340:00Guld
2
Magnus Wide
Frölunda OL
51:018:27Silver
3
Bengt Grewin
Frölunda OL
52:219:47Silver
4
Peter Nilsson
OK Tranan
52:4410:10Silver
5
Remo Wüst
OK Kullingshof
60:5518:21Silver
6
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
64:0921:35Brons
7
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
64:2721:53Brons
 
D50 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marianne Hansson
Bredareds IF
37:060:00Guld
2
Ann Laas
OK Skogshjortarna
44:587:52Silver
3
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
45:078:01Silver
4
Agneta Johansson
Rydboholms SK
53:0716:01Silver
 
H50 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
44:000:00Guld
2
Anders Sjögren
OK Kullingshof
44:150:15Guld
3
Göran Valfridsson
Boxholm-Mjölby OL
45:581:58Guld
4
Andres Laas
OK Skogshjortarna
46:352:35Guld
5
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
46:422:42Guld
6
Mats Lindqvist
Sävedalens AIK
47:443:44Guld
7
Bengt Petersson
IK Hakarpspojkarna
53:389:38Silver
8
Kent Nero
Mullsjö SOK
59:5915:59Silver
9
Tuomo Saaranen
OK Skogshjortarna
70:2026:20
 
D55 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Martinsson
OK Tranan
42:500:00Guld
2
Anne Johansson
OK Tranan
43:561:06Guld
3
Anita Eklöf
IK Ymer
46:043:14Guld
4
Evamarie Lundahl
IF Hagen
49:286:38Silver
5
Pia Adolfsson
OK Gisle
54:2211:32Silver
6
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
61:2318:33Brons
Margaretha Johansson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H55 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
46:390:00Guld
2
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
48:181:39Guld
3
Urban Larsson
IF Hagen
49:413:02Guld
4
Anders Eriksson
IF Hagen
49:423:03Guld
5
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
52:255:46Silver
6
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
56:149:35Silver
7
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
61:1514:36Silver
8
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
61:2214:43Silver
9
Hans Trofast
Tenhults SOK
66:2819:49Brons
10
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
71:2824:49
11
Hasse Adolfsson
OK Gisle
74:1627:37
 
H60 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
40:290:00Guld
2
Kent Eriksson
Lerums SOK
42:442:15Guld
3
Kjell Martinsson
OK Tranan
50:5310:24Silver
4
Sture Johansson
OK Kullingshof
53:1012:41Silver
5
Ulf Jogbratt
OK Tranan
54:3414:05Silver
6
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
61:4321:14Brons
7
Roger Bergvik
Växjö OK
62:4722:18
 
D65 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Hermansson
IK Ymer
37:130:00Guld
2
Britt Rangert
IK Ymer
37:270:14Guld
3
Monica Larsson
OK Tranan
43:075:54Silver
4
Birgitta Johansson
OK Tranan
45:107:57Silver
5
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
45:528:39Silver
 
H65 0 meter18 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
34:450:00Guld
2
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
36:181:33Guld
3
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
37:112:26Guld
4
Dag Lorén
OK Frisene
40:325:47Silver
4
Göte Johansson D-P
OK Tranan
40:325:47Silver
6
Per Knubbe
Markbygdens OK
41:126:27Silver
7
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
41:296:44Silver
8
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
41:587:13Silver
9
Stig-Ove Toll
IK Stern
42:437:58Silver
10
Göran Bengtsson
Tockarps IK
43:048:19Silver
11
Olle Hermansson
IK Ymer
43:509:05Silver
12
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
48:4914:04Silver
13
Lars Fransson
Bottnaryds IF
58:4023:55
Anders Björnberg
Frölunda OL
Ej godkänd
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
Reine Frisk
Vaggeryds SOK
Ej godkänd
Gunnar Andersson
IK Vista
Ej godkänd
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D70 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Bengtsson
Årsunda IF
46:320:00Guld
2
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
47:421:10Guld
 
H70 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
35:270:00Guld
2
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
38:022:35Guld
3
Bernt Johansson
OK Gisle
44:198:52Silver
4
Sten Hjelm
OK Tranan
47:4412:17Silver
5
Kurt Rydin
OK Tranan
48:4013:13Silver
6
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
51:0215:35Brons
7
Harry Andersson
OK Kullingshof
61:4526:18
8
Rolf Bååth
Hestra IF
71:1835:51
 
H75 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Johansson
OK Kullingshof
33:390:00Guld
2
Sven-Erik Ingemar Lund
Anderstorps OK
36:252:46Guld
3
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
46:3312:54Silver
 
H80 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Tyvik
I 15 IF
62:550:00Guld
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
Ej godkänd
 
U1 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
20:320:00Järn
2
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
26:175:45Järn
3
Sofia Karlsson
Hestra IF
33:0212:30Järn
4
Julian Helgesson
Ulricehamns OK
33:1612:44Järn
5
Bååth Emma
Hestra IF
41:5221:20Järn
 
U2 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Nygren
Ulricehamns OK
18:560:00Järn
2
Lina Nygren
Ulricehamns OK
21:232:27Järn
3
Moa Sågby
Jönköpings OK
23:304:34Järn
4
Albin Widman
IK Ymer
23:464:50Järn
5
Isac Karlsson
OK Tranan
27:018:05Järn
5
Gustav Ohlin
OK Tranan
27:018:05Järn
7
Jacob Grahn
IK Uven
27:338:37Järn
8
Ludvig Carlbom
Ulricehamns OK
29:0210:06Järn
9
August Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
34:2715:31Järn
10
Tova Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
35:3616:40Järn
11
Joel Holmberg
Ulricehamns OK
35:4916:53Järn
12
Simon Brovall
Gällstadbygdens SOK
36:3417:38Järn
13
Filip Berglund
Ulricehamns OK
37:3118:35Järn
 
Inskolning 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robin Carlbom
Ulricehamns OK
19:580:00Järn
2
Melker Hendén
Ulricehamns OK
25:355:37Järn
3
Moa Carlsson
Ulricehamns OK
25:505:52Järn
4
Sandra Ling
Jönköpings OK
26:156:17Järn
5
Alice Aronsson
Bredareds IF
28:448:46Järn
6
Elna Olsson
Ulricehamns OK
32:2812:30Järn
7
Ines Häggroth
Ulricehamns OK
40:0820:10Järn
8
Emanuel Zitka
Ulricehamns OK
41:2021:22Järn
9
Isac Berglund
Ulricehamns OK
52:4832:50Järn
10
Jacob Holmberg
Ulricehamns OK
53:2733:29Järn
 
Öppen motion 1 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
JESPER AUGUSTSSON
Kinnaströms SK
19:480:00Brons
2
Ayan Ling
Jönköpings OK
32:4612:58
3
Eva-Karin Pettersson
Mullsjö SOK
34:0114:13
Lisa Gabrielsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
Öppen motion 3 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
18:210:00Brons
2
Tommy Berglund
Ulricehamns OK
19:110:50Brons
3
Kajsa Nordin
OK Tranan
24:216:00Brons
4
Per-Eric Ericsson
Dalsjöfors GOIF
27:038:42
5
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
28:199:58
6
Totte Holm
Markbygdens OK
32:4714:26
7
Hans Emilsson
Kinnaströms SK
32:4814:27
8
Therese Andersson
Ulricehamns OK
33:1414:53
9
Kerstin Carlsson
Ulricehamns OK
33:3115:10
10
Jan Wennberg
OK Skogshjortarna
33:4915:28
11
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
35:3417:13
12
Ann-Sofi Jordvi
Kinnaströms SK
36:5418:33
13
Gunilla Andersson
Hestra IF
38:0319:42
14
Britta Davidsson
Ulricehamns OK
41:2423:03
15
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
42:0423:43
16
Arne Davidsson
Ulricehamns OK
42:0723:46
17
Inger Eismark
IFK Göteborg
44:3526:14
18
Lennart Arvidsson
IK Ymer
88:0069:39
Ylva Jonstoij
Ulricehamns OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter17 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
34:480:00Brons
2
Ebba Widman
IK Ymer
34:500:02Brons
3
Malin Persson
Bottnaryds IF
35:430:55Brons
4
Henric Karlsson
OK Tranan
35:571:09Brons
5
Erland Ling
Jönköpings OK
35:581:10Brons
6
Sebastian Sundberg
OK Skogshjortarna
42:447:56Brons
7
Torbjörn Grahn
IK Uven
46:5912:11
8
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
47:0012:12
9
Anette Nordberg
OK Tranan
51:0216:14
10
Jonas Nilsson
Bredaryds SOK
52:2917:41
10
Erik Finnskog
OK Tranan
52:2917:41
12
Gun Frisk
Markbygdens OK
54:1919:31
13
Pål Rosberg
OK Gisle
60:1025:22
14
Per-Anders Enenge
Bredareds IF
64:1529:27
15
Lisbeth Nilsson
Falköpings AIK OK
93:4358:55
Mattias Nygren
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Rasmus Toll
IK Stern
Ej godkänd
 
Öppen motion 6 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik van der Meiden
Bottnaryds IF
40:080:00Brons
2
Magnus Persson
Bottnaryds IF
42:282:20Brons
3
Emil Ericsson
Bredaryds SOK
51:1311:05Brons
4
Andrea Thomasson
Ulricehamns OK
60:0920:01
5
Egon Johansson
OK Tranan
63:5623:48
6
Fredrik Finnskog
OK Tranan
65:0224:54
7
Lars Holm
OK Gipen
102:0661:58
 
Öppen motion 7 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Nordin
OK Tranan
24:350:00Brons
2
Lars Björfjäll
Bredareds IF
29:034:28Brons
3
Stina Albinsson
Bredaryds SOK
31:226:47Brons
4
Ellen Albinsson
Bredaryds SOK
32:428:07Brons
5
Cecilia Widman
IK Ymer
33:238:48
6
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
35:3711:02
7
Kristofer Drejmo
OK Landehof
36:1911:44
8
Lena Olsson
Kinnaströms SK
36:4412:09
9
Lina Nilsson
OK Tranan
37:4213:07
10
Emilia Johansson
OK Gisle
37:4713:12
11
Ingemar Johansson
OK Gisle
37:5613:21
12
Benjamin Ericsson
Dalsjöfors GOIF
41:0516:30
13
Sara Jonstoij
Ulricehamns OK
41:4717:12
14
Bengt Nilsson
Hestra IF
42:1917:44
15
Christer Svensson
Ronneby OK
42:5318:18
16
Ulla Ling
Jönköpings OK
42:5618:21
17
Anders Sävengård
Gällstadbygdens SOK
44:2019:45
18
Marina Sundberg
OK Skogshjortarna
45:0720:32
19
Erén Albinsson
Bredaryds SOK
46:0121:26
20
Susanna Jonstoij
Ulricehamns OK
60:4136:06
Jan Nordberg
OK Tranan
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Johansson
IFK Göteborg
34:000:00Brons
2
Morgan Bodin
Gällstadbygdens SOK
40:196:19Brons
3
Walter Rahbek
Aalborg OK
42:228:22Brons
4
Markel Bertilsson
Hestra IF
43:259:25Brons
5
Thomas Albinsson
Bredaryds SOK
46:4812:48
6
Maria Ling
Jönköpings OK
55:2821:28
7
Per Jonstoij
Ulricehamns OK
56:0122:01
8
Ingvar Mars
Kinnaströms SK
57:3123:31
9
Erik Sparrevik
Lerums SOK
58:0124:01
10
Fredrik Odelberg
IK Ymer
60:4726:47
11
Ola Gustafsson
SOK Aneby
61:3427:34
12
Cecilia Emanuelsson
Helsingborgs SOK
69:3435:34
13
Johanna Henden
Ulricehamns OK
77:0243:02
 
Öppen motion 9 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petra Baljeu
Leksands OK
48:470:00Brons
2
Tomas Johansson
Jönköpings OK
52:063:19Brons
3
Martin Hjertberg
IK Ymer
52:363:49Brons
4
Claes Setthagen
OK Tranan
61:4012:53Brons
5
Kristian Adolfsson
IK Ymer
71:0722:20
6
Per Forsberg
IK Ymer
73:3024:43
7
Carin Stenberg
Lunds OK
92:2743:40