DM Lång Göteborg

2011-08-28

Arrangör: IK Uven

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
809
Form:
Individuell
Startande:
737
Distans:
Lång
Fullföljande:
684
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D17-20 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Paula Glenn Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
62:380:00
2
Louise Perleroth
OK Landehof
69:447:06
3
Hannah Jenkins
Welsh Junior Orientering Squad
105:5943:21
 
D21 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
90:150:00Guld
2
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
94:524:37Guld
3
Emma Andersson
Sävedalens AIK
99:579:42Guld
4
Lotta Saetre
OK Landehof
101:4711:32Silver
5
Frida Gustafsson
IFK Göteborg
111:5621:41Silver
6
Ida Hördegårdh
IFK Göteborg
112:5622:41Silver
7
Rachel Engeler
Göteborg-Majorna OK
113:1623:01Silver
8
Sanna Linsefors
Lunds OK
115:1525:00Silver
9
Elin Hamrefors
OK Landehof
115:5225:37Silver
10
Anwen Darlington
Welsh Junior Orientering Squad
119:3829:23Silver
 
H21 0 meter30 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Pilblad
IFK Göteborg
89:320:00Guld
2
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
90:200:48Guld
3
Patrik Martner
IFK Göteborg
94:515:19Guld
4
Henrik Laas
IFK Göteborg
95:406:08Guld
5
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
95:446:12Guld
6
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
96:016:29Guld
7
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
96:407:08Guld
8
Tobias Noborn
IFK Göteborg
98:399:07Guld
9
Markus Johansson
IFK Göteborg
98:459:13Guld
10
Magnus Palm
Göteborg-Majorna OK
100:2410:52Silver
11
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
102:2912:57Silver
12
Henrik Lundgren
Sävedalens AIK
104:1514:43Silver
13
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
104:4015:08Silver
14
Eskil Kinneberg
IFK Göteborg
105:1115:39Silver
15
Andréas Thern
IFK Göteborg
105:1615:44Silver
16
Fredrik Johansson
Sävedalens AIK
113:3324:01Silver
17
Albert Mollén
Sävedalens AIK
114:0724:35Silver
18
Fredrik Weihard
Sävedalens AIK
114:4825:16Silver
19
Daniel Legenden Martinsson
Göteborg-Majorna OK
115:5226:20Silver
20
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
116:0926:37Silver
21
Karl Tiselius
Göteborg-Majorna OK
116:1326:41Silver
22
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
116:2626:54Silver
23
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
119:1129:39Silver
24
Ilya Belianka
Sävedalens AIK
125:1935:47Silver
25
Jonas Lundberg
Göteborg-Majorna OK
133:0743:35
26
Matthew Jones
Welsh Junior Orientering Squad
158:0168:29
Håkan Petersson
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Karl Levin
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Fredrik Norman
Leksands OK
Diskvalificerad
Joakim Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H20 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Tingström
Göteborg-Majorna OK
71:010:00Guld
2
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
85:5814:57Silver
3
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
97:2726:26Silver
Kris Jones
Welsh Junior Orientering Squad
Diskvalificerad
 
D18 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
56:140:00Guld
2
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
62:306:16Guld
3
Frida Brogren
Kungälvs OK
63:106:56Silver
4
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
65:379:23Silver
5
Katie Reynolds
Welsh Junior Orientering Squad
66:3110:17Silver
6
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
77:4321:29Silver
7
Elin Blick
OK Alehof
78:5822:44Silver
8
Delyth Darlington
Welsh Junior Orientering Squad
79:4323:29Silver
9
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
83:5627:42
10
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
124:4168:27
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Anna Wallin
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
H18 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
55:230:00Guld
2
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
63:248:01Silver
3
Albin Petrén
Göteborg-Majorna OK
66:4611:23Silver
4
Oscar Vagman
OK Klemmingen
73:1517:52Silver
5
Ben Mitchell
Welsh Junior Orientering Squad
75:5820:35Silver
6
Niklas Helmertz
Frölunda OL
76:2721:04Silver
7
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
81:2326:00
8
Ciaran Allen
Welsh Junior Orientering Squad
82:1526:52
9
Bjarne Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
110:2355:00
10
Mattias Kuosku
Tolered-Utby Ol-klubb
111:1855:55
11
Fredrik Kjörk
Frölunda OL
124:5169:28
Hampus Hammersberg
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D16 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
41:390:00Mästare
2
Erica Pettersson
Sjövalla FK
45:363:57Mästare
3
Klara Pålsson
Kungälvs OK
51:019:22Guld
4
Tilda Karlsson
OK Alehof
51:029:23Guld
5
Megan Carter-Davies
Welsh Junior Orientering Squad
57:1515:36Silver
6
Lovisa Leman
Göteborgs SK
58:0516:26Silver
7
Sofia Johansson
OK Alehof
61:0519:26Silver
8
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
63:2421:45Silver
9
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
86:4445:05Järn
10
Sofia Helmertz
Frölunda OL
95:0353:24Järn
11
Bethan Stone
Welsh Junior Orientering Squad
97:1655:37Järn
Hanna Djerf
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
D16 kort 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erika Perleroth
OK Landehof
39:170:00Mästare
2
Annie Andreasson
Frölunda OL
93:3654:19Järn
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H16 0 meter26 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
39:540:00Mästare
2
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
41:481:54Mästare
3
Filip Wadsten
OK Landehof
43:493:55Mästare
4
Arvid Våg
Lerums SOK
44:404:46Elit
5
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
46:356:41Elit
6
Rickard Norlin
Kungälvs OK
46:426:48Elit
7
Gustav Boquist
IK Uven
46:476:53Elit
8
Heino Ollin
Sävedalens AIK
48:108:16Elit
9
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
49:5510:01Guld
10
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
50:4010:46Guld
11
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
56:4616:52Silver
12
Karl Modig
OK Alehof
57:4917:55Silver
13
Niall Allen
Welsh Junior Orientering Squad
57:5217:58Silver
14
Erik Hagman
Lerums SOK
58:3218:38Silver
15
Sam Mitchell
Welsh Junior Orientering Squad
58:4418:50Silver
16
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
66:5727:03Brons
17
Colin Fransson Lee
OK Alehof
69:1629:22Brons
18
Nils Holthoff
Sjövalla FK
70:2630:32Brons
19
Stephen Reynolds
Welsh Junior Orientering Squad
74:1034:16Järn
20
Stuart Lewis
Welsh Junior Orientering Squad
75:5335:59Järn
21
Jonatan Bernhed
Sävedalens AIK
76:3336:39Järn
22
Charlie Jenkins
Welsh Junior Orientering Squad
80:1340:19Järn
23
Erik Larsson
Lerums SOK
84:1144:17Järn
24
Fredrik Lind
Frölunda OL
90:3850:44Järn
25
Filip Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
125:4385:49Järn
Oskar Vamling
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
H16 kort 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Lindström
Göteborgs SK
57:400:00Mästare
2
Jakob Junkers
IF Marin Väst
67:129:32Elit
3
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
71:3213:52Guld
4
Filip Leman
Göteborgs SK
76:0718:27Silver
5
Dennis Karström
Frölunda OL
85:3327:53Silver
Karl Rydén
Sjövalla FK
Diskvalificerad
Martin So
Göteborgs SK
Diskvalificerad
 
D14 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Djerf
Lerums SOK
39:170:00Elit
2
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
39:440:27Elit
3
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
40:331:16Elit
3
Hanna Åberg
OK Landehof
40:331:16Elit
5
Elin Pettersson
Sjövalla FK
40:431:26Elit
6
Emma Himmelmann
Sjövalla FK
40:561:39Elit
7
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
41:442:27Elit
8
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
42:363:19Elit
9
Klara Djerf
Lerums SOK
42:513:34Elit
10
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
44:325:15Guld
11
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
44:415:24Guld
12
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
52:3513:18Silver
13
Clara Cox
Lerums SOK
53:4014:23Silver
14
Molly Rundström
OK Landehof
60:5921:42Silver
15
Fay Walsh
Welsh Junior Orientering Squad
61:1521:58Brons
16
Zoe Walsh
Welsh Junior Orientering Squad
62:0822:51Brons
17
Emelie Roos
OK Landehof
66:4327:26Brons
18
Kitty Jones
Welsh Junior Orientering Squad
74:0534:48Järn
Emma Renberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Frida Jerlin
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D14 kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Granath
Tolered-Utby Ol-klubb
43:200:00Elit
2
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
63:5220:32Silver
 
H14 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
35:300:00Elit
2
Anders Magnusson
OK Landehof
37:161:46Elit
3
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
38:343:04Elit
4
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
39:263:56Elit
5
Albin Claesson
Sävedalens AIK
44:419:11Silver
6
Johan Lamm
Frölunda OL
45:4710:17Silver
7
Karl Norrman
Göteborg-Majorna OK
50:4115:11Silver
8
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
53:1117:41Silver
9
Erik Björklund
Sjövalla FK
57:1021:40Brons
10
Martin Börjeson
Göteborg-Majorna OK
59:4624:16Brons
11
Mattias Underland
IFK Göteborg
60:3025:00Brons
12
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
63:3128:01Brons
13
Johan Olson
IK Uven
65:3130:01Järn
14
Joel Flakberg
IFK Göteborg
68:2132:51Järn
15
William Reynolds
Welsh Junior Orientering Squad
70:1834:48Järn
16
Alastair Gardner-Smith
Welsh Junior Orientering Squad
70:4635:16Järn
17
Karl Hammersberg
Frölunda OL
74:5339:23Järn
18
Johan Knutsson
Lerums SOK
77:2841:58Järn
19
Callum Carter-Davies
Welsh Junior Orientering Squad
84:3649:06Järn
20
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
87:3052:00Järn
 
H14 kort 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
35:550:00Elit
2
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
43:007:05Guld
3
Emil Dahlström
FK Herkules
45:369:41Silver
4
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
58:0222:07Brons
5
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
60:3724:42Brons
6
Liam Hultén
Tolered-Utby Ol-klubb
64:1928:24Järn
7
Gustav Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
65:3929:44Järn
 
D12 0 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
26:470:00Guld
2
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
28:091:22Guld
3
Selma Moqvist
Lerums SOK
31:174:30Silver
4
Emelie Lorén
OK Landehof
33:086:21Silver
4
Linn Himmelman
Sjövalla FK
33:086:21Silver
6
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
33:466:59Silver
7
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
35:338:46Silver
8
Hanna Boquist
IK Uven
36:5010:03Brons
9
Elin Hermansson
Kungälvs OK
38:2011:33Brons
10
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
39:0812:21Brons
11
Alice Barrefors
IK Uven
42:2115:34Järn
12
Jannike Snijder
IK Uven
43:0816:21Järn
13
Sara Forsberg
IK Uven
43:2416:37Järn
14
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
44:1617:29Järn
15
Emelie Karlsson
OK Landehof
44:2617:39Järn
16
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
46:1819:31Järn
17
Klara Åberg
OK Landehof
48:3821:51Järn
18
Märta Blide
Lerums SOK
55:2228:35Järn
19
Tove Johansson
OK Alehof
60:1933:32Järn
20
Kristina Thune
IK Uven
62:4335:56Järn
21
Ida Eriksson
OK Landehof
63:3036:43Järn
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Anna Nilsson
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
D12 kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
34:030:00
 
H12 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Wadsten
OK Landehof
25:010:00Guld
2
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
30:175:16Silver
3
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
33:438:42Silver
4
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
35:5410:53Brons
5
Axel Blom
Frölunda OL
37:1712:16Brons
6
Ville Grahn
IK Uven
39:4714:46Brons
7
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
41:1616:15Järn
8
Axel Forsman
FK Herkules
41:2416:23Järn
9
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
42:1217:11Järn
10
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
44:1019:09Järn
11
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
44:2419:23Järn
12
Nils Hammar
Frölunda OL
45:2120:20Järn
13
Jesper Malmberg
Tolered-Utby Ol-klubb
46:1521:14Järn
14
Olof Blide
Lerums SOK
46:2721:26Järn
15
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
49:4024:39Järn
16
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
70:4245:41Järn
17
Carl Teg
OK Landehof
71:3046:29Järn
18
Olle Hammersberg
Frölunda OL
80:3855:37Järn
 
H12 kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
39:420:00Guld
2
Isak Wideskott
Sjövalla FK
43:033:21Guld
3
Kalle Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
49:119:29Silver
 
D10 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
22:430:00Brons
2
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
23:471:04Brons
3
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
24:191:36Brons
4
Rebecka Lekberg
Sävedalens AIK
24:391:56Brons
5
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
25:162:33Brons
6
Anna Flakberg
IFK Göteborg
25:192:36Brons
7
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
26:093:26Brons
8
Maria Logren
Sjövalla FK
26:484:05Brons
9
Ellika Groth
Kungälvs OK
27:004:17Brons
10
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
27:054:22Brons
11
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
27:204:37Brons
12
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
28:365:53Brons
13
Tyra Ståhlman
Sjövalla FK
30:468:03Brons
14
Ester Freidlitz
OK Landehof
33:2110:38Brons
15
Olivia Asp
IFK Göteborg
33:4210:59Brons
16
Marie Asplund
Kungälvs OK
34:1211:29Brons
Elin Flakberg
IFK Göteborg
Diskvalificerad
 
H10 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
18:080:00Brons
2
Alexander Roos
OK Landehof
19:471:39Brons
3
Mårten Gedda
OK Landehof
22:073:59Brons
4
Daniel Knutsson
Lerums SOK
22:344:26Brons
5
Adam Olsson
Sjövalla FK
22:374:29Brons
6
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
24:306:22Brons
7
Felix Drejmo
OK Landehof
25:577:49Brons
8
Filip Klingberg
OK Alehof
26:148:06Brons
9
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
26:158:07Brons
10
Melker Nordgren
OK Landehof
27:469:38Brons
11
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
28:009:52Brons
12
Axel Hermansson
Kungälvs OK
28:1310:05Brons
13
Edvin Borne
Frölunda OL
28:2810:20Brons
14
Viktor Le Claire
FK Herkules
29:0410:56Järn
15
Per Nordholm
Sävedalens AIK
29:5211:44Järn
16
Arvid Engström
Sjövalla FK
30:3012:22Järn
17
Oscar Olson
IK Uven
31:1813:10Järn
18
Emil Pettersson
Kungälvs OK
34:2716:19Järn
19
Emil Axelsson
Lerums SOK
35:4817:40Järn
20
Erik Johansson
OK Alehof
37:1819:10Järn
21
Arvid Brännman
OK Landehof
41:0923:01Järn
22
Simon Nordberg
Göteborg-Majorna OK
45:3327:25Järn
 
D35 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Wallström
Sävedalens AIK
57:590:00Guld
2
Kristina Kull Österlin
Sävedalens AIK
64:356:36Silver
3
Åsa Nordberg
Göteborg-Majorna OK
65:097:10Silver
4
Karolina Söderberg
Mölndal Outdoor IF
70:5312:54Silver
5
Annica C Leire
Sävedalens AIK
74:3816:39Silver
6
Anna Lövgärd
OK Alehof
75:4217:43Silver
7
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
82:3524:36
8
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
86:0728:08
9
Kristin Olsson
OK Alehof
90:5732:58
10
Susanne Cox
Lerums SOK
93:2435:25
11
Cecilia Flakberg
IFK Göteborg
114:2256:23
 
H35 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan G Hördegårdh
IFK Göteborg
61:400:00Guld
2
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
71:009:20Silver
3
Stefan Holthoff
Sjövalla FK
71:4310:03Silver
4
Sven Granfors
Sävedalens AIK
73:1311:33Silver
5
Andreas Persson
Göteborg-Majorna OK
76:3714:57Silver
6
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
78:3016:50Silver
7
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
88:1826:38
8
William Rex
OK Landehof
89:4228:02
9
Henrik Pettersson
Gustavsbergs OK
90:3228:52
10
Anders Lundell
Markbygdens OK
92:3130:51
Mats Gustafsson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Fredrik Karlsson
OK Landehof
Diskvalificerad
 
D40 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Johansson
OK Landehof
49:170:00Guld
2
Anna Eriksson
OK Landehof
55:095:52Guld
3
Sara Lorén
OK Landehof
61:0911:52Silver
4
Malin Lamm
Frölunda OL
70:4321:26Silver
5
Linda Gunnarsson
Lerums SOK
71:2022:03
6
Katarina Borne
Frölunda OL
144:5595:38
 
H40 0 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
57:120:00Guld
2
Peter Asp
IFK Göteborg
61:464:34Guld
3
Claes Hagstrand
Lerums SOK
62:555:43Guld
4
Martin Ahlqvist
Frölunda OL
63:105:58Guld
5
Mikael Öhgren
Sävedalens AIK
65:498:37Silver
6
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
68:2211:10Silver
7
Jonas Axelsson
Lerums SOK
70:3913:27Silver
8
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
70:4313:31Silver
9
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK
70:4413:32Silver
10
Anders Hellgren
Frölunda OL
70:4913:37Silver
11
Kalle Wrane
Sävedalens AIK
72:1114:59Silver
12
Peter Dellming
IFK Göteborg
72:5115:39Silver
13
Anders Arfwedson
Frölunda OL
75:3318:21Silver
14
Pär Moqvist
Lerums SOK
80:4623:34Silver
15
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
84:0726:55
16
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
84:2327:11
17
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
93:0035:48
18
Martin Wildheim
Mölndal Outdoor IF
93:2136:09
19
Johan Åberg
OK Landehof
95:2038:08
20
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
106:2649:14
21
Thomas Borne
Frölunda OL
112:5955:47
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
D45 0 meter13 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
42:500:00Guld
2
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
46:123:22Guld
3
Lena Carlsson
Sävedalens AIK
49:326:42Silver
4
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
51:238:33Silver
5
Anna Asplund
Kungälvs OK
63:1820:28
6
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
79:2436:34
7
Agnetha Le Claire
FK Herkules
81:0238:12
8
Eunice Carter
Welsh Junior Orientering Squad
108:3665:46
9
Nina Djerf
Lerums SOK
129:4586:55
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Anne Magnusson
OK Landehof
Diskvalificerad
Cecilia Palm
Lerums SOK
Diskvalificerad
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Odd Wallum
Sävedalens AIK
48:410:00Guld
2
Anders Wadsten
OK Landehof
54:345:53Silver
3
Lars Magnusson
OK Landehof
58:159:34Silver
4
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
58:5810:17Silver
5
Per Sander
Göteborg-Majorna OK
59:4211:01Silver
6
Patrik Falk
Göteborg-Majorna OK
59:5111:10Silver
7
Ola Wallinder
Göteborg-Majorna OK
60:0211:21Silver
8
Niklas Skoog
Göteborg-Majorna OK
60:1511:34Silver
9
Per Flakberg
IFK Göteborg
60:4212:01Silver
10
Staffan Asplund
Kungälvs OK
63:4415:03Silver
11
Bengt Grewin
Frölunda OL
65:0516:24Silver
12
Magnus Ullman
OK Alehof
65:1816:37Silver
13
Ragnar Uppström
FK Herkules
66:2017:39Silver
14
Magnus Wide
Frölunda OL
67:3918:58Silver
15
Hans Wedberg
Sjövalla FK
67:4619:05Silver
16
Anders Lamm
Frölunda OL
68:1319:32Silver
17
Leif Einarsson
Kungälvs OK
72:0323:22
18
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
72:2923:48
19
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
73:2124:40
20
Richard Blom
Frölunda OL
73:2324:42
21
Magnus Ohlsson
Sjövalla FK
74:4626:05
22
Niklas Johansson
OK Landehof
75:4627:05
23
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
81:5433:13
24
Bernt Berndtsson
Frölunda OL
85:5537:14
25
Patrick Djerf
Lerums SOK
94:3045:49
26
Tomas Andreasson
Frölunda OL
99:3750:56
27
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
100:1151:30
28
Graham Kemp
Göteborg-Majorna OK
108:4160:00
29
Clive Thomas
Welsh Junior Orientering Squad
124:3375:52
 
D50 0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
57:320:00Guld
2
Maria Olsson
Lerums SOK
61:544:22Guld
3
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
62:214:49Guld
4
Alice Bedwell
Welsh Junior Orientering Squad
65:087:36Silver
5
Christina Nilsson
Lerums SOK
71:4114:09Silver
6
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
73:3516:03Silver
7
Monika Nilsson
OK Alehof
76:2118:49Silver
8
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
87:2029:48
9
Lisa Larsson
Sjövalla FK
88:3731:05
10
Karin Helmertz
Frölunda OL
119:5362:21
11
Maria Vamling
Frölunda OL
127:1069:38
Birgitta Lööf
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Carina Wiström
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter29 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
53:280:00Guld
2
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
58:274:59Guld
3
Ulf Wallin
Sjövalla FK
59:396:11Guld
4
Mark Saunders
Welsh Junior Orientering Squad
59:426:14Guld
5
Torsten Backteman
Lerums SOK
60:016:33Silver
6
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
62:309:02Silver
7
Anders Björklund
Sävedalens AIK
63:239:55Silver
8
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
65:1711:49Silver
9
Anders Spånér
Sävedalens AIK
65:2211:54Silver
10
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
69:5616:28Silver
11
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
73:1019:42Silver
12
Bengt Nilsson
Göteborg-Majorna OK
73:1519:47Silver
13
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
73:3320:05Silver
14
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
73:5420:26Silver
15
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
77:4024:12
16
Ulf Sundin
Göteborg-Majorna OK
80:5927:31
17
Erik Sparrevik
Lerums SOK
84:1530:47
18
Tomas Jansson
OK Landehof
84:5131:23
19
Jan Rydén
Sjövalla FK
86:1732:49
20
Håkan Wåhlander
Frölunda OL
86:5233:24
21
Jonas Jerlin
Frölunda OL
90:2436:56
22
Lars-Erik Andersson
Lerums SOK
92:3339:05
23
Peter Hammersberg
Frölunda OL
95:2041:52
24
Sven-Olof Pålsson
Kungälvs OK
113:5660:28
25
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
114:2260:54
26
Stephen Walsh
Welsh Junior Orientering Squad
142:5189:23
Kjell Andersson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Bertil Thomas
Lerums SOK
Diskvalificerad
Lars Norén
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
D55 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
44:420:00Guld
2
Anna-Karin Granath
Tolered-Utby Ol-klubb
65:2620:44
3
My Engström
Lerums SOK
67:0822:26
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
H55 0 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Carlsson
IFK Göteborg
68:400:00Guld
2
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
71:332:53Guld
3
Pierre Karlsson
OK Alehof
78:119:31Silver
4
Bertil Axbom
OK Landehof
79:1310:33Silver
5
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
80:0711:27Silver
6
Rudolf Brogren
Kungälvs OK
88:0119:21Silver
7
Lennart Vamling
Frölunda OL
103:1434:34
8
Lars Larsson
Sjövalla FK
115:0046:20
Henrik Undeland
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Ulf Pettersson
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Thörnblom
Sjövalla FK
63:500:00Guld
2
Britt-Marie Grönroos
OK Alehof
70:066:16Guld
3
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
72:579:07Silver
4
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
75:3811:48Silver
5
Eva Blomström
IK Stern
81:3817:48Silver
6
Anna-Karin Christiansson
Trollhättans SK
83:5820:08Silver
7
Ingrid Carlstedt
Sävedalens AIK
99:4535:55
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
 
H60 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Adolfsson
Lerums SOK
51:500:00Guld
2
Kent Eriksson
Lerums SOK
56:545:04Guld
3
Tommy Gustavsson
OK Landehof
60:448:54Silver
4
Björn Engström
Lerums SOK
65:1013:20Silver
5
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
67:5116:01Silver
6
Sören Svensson
Sjövalla FK
68:1016:20Silver
7
Sten Blomström
IK Stern
69:3117:41Silver
8
Lennart Andersson
Göteborgs SK
71:0619:16Silver
9
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
82:4930:59
10
Staffan Broberg
IF Marin Väst
90:4438:54
11
Arne Bigsten
FK Herkules
104:5953:09
12
Sten Helmertz
Frölunda OL
126:1374:23
 
D65 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christina Schedwin
IK Stern
61:520:00Guld
2
Inger Sundin
OK Landehof
82:0720:15Silver
3
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
82:3920:47Silver
4
Birgitta Parkner
OK Landehof
96:0834:16
5
Inger Green
Sjövalla FK
105:3543:43
Ann-Britt Johansson
IK Stern
Diskvalificerad
Barbro Johansson
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
H65 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Finbom
OK Landehof
50:020:00Guld
2
Lennart Carlström
OK Landehof
53:323:30Guld
3
Hans Carlstedt
Sävedalens AIK
56:036:01Guld
4
Stig-Ove Toll
IK Stern
56:406:38Guld
5
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
62:3312:31Silver
6
Lennart Almström
IK Stern
62:5812:56Silver
7
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
63:2513:23Silver
8
Jan Larsson
Sävedalens AIK
65:2115:19Silver
9
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
65:4315:41Silver
10
Jack Grönroos
OK Alehof
66:3116:29Silver
11
Bengt Börjesson
OK Alehof
68:0418:02Silver
12
Claes Green
Sjövalla FK
69:2819:26Silver
13
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
70:4420:42Silver
14
Anders Björnberg
Frölunda OL
71:5821:56Silver
15
Christer Westberg
IFK Göteborg
73:2523:23
16
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
75:0325:01
17
Terry Smith
Welsh Junior Orientering Squad
83:2933:27
18
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
95:4545:43
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Gunnar Christiansson
Trollhättans SK
Diskvalificerad
 
D70 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Emanuelsson
Frölunda OL
55:500:00Guld
2
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
59:594:09Guld
3
Barbro Vallin
Kungälvs OK
66:3610:46Silver
4
Inga Persson
OK Landehof
68:0512:15Silver
5
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
70:1914:29Silver
6
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
73:5818:08Silver
7
Elvy Börjesson
OK Alehof
76:5321:03Silver
8
Ingvor Hjertqvist
IK Stern
82:4426:54
9
Lillemor Hallin
OK Landehof
108:0052:10
 
H70 0 meter10 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magne Hagström
Frölunda OL
51:160:00Guld
2
Roland Dahl
IFK Göteborg
52:401:24Guld
3
Andre Alexandersson
Kungälvs OK
53:141:58Guld
4
Bengt Inghammar
Göteborg-Majorna OK
58:357:19Silver
5
Bo Leuchovius
Göteborg-Majorna OK
59:168:00Silver
6
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
61:4410:28Silver
7
Percy Karlsson
Sävedalens AIK
72:3121:15Silver
8
Mats Jodal
Göteborg-Majorna OK
79:0327:47
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Gert Emanuelsson
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D75 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
59:330:00Guld
2
Evelyn Margareta Alexandersson
Lerums SOK
71:5012:17Silver
3
Marianne Höglund
FK Herkules
73:2713:54Silver
4
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
75:0015:27Silver
5
Vera Lång
Göteborg-Majorna OK
81:3021:57Silver
6
Eivor Ylander
Göteborg-Majorna OK
106:0946:36
7
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
109:5350:20
 
H75 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Hogedal
Kungälvs OK
52:070:00Guld
2
Leif Hjertqvist
IK Stern
52:270:20Guld
3
Agne Östensson
Sävedalens AIK
54:392:32Guld
4
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
58:076:00Guld
5
Leif Edsand
Sävedalens AIK
58:326:25Guld
6
Paul Bergvall
FK Herkules
64:0511:58Silver
7
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
73:5921:52Silver
8
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
76:2524:18
Alban Karlbom
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
50:440:00Guld
2
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
61:2210:38Silver
3
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
65:4114:57Silver
4
Rolf Forsman
Tolered-Utby Ol-klubb
68:3117:47Silver
5
Stig Hedhag
Göteborg-Majorna OK
70:1719:33Silver
6
Åke Pettersson
Kungälvs OK
74:3523:51
 
H85 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
68:430:00Guld
2
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
112:2243:39
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
 
D21 kort 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Elgh
Sävedalens AIK
47:340:00Guld
2
Lina Samor
Sävedalens AIK
52:375:03Guld
3
Annica Eng
IFK Göteborg
53:215:47Silver
4
Desiré Rex
OK Landehof
61:4714:13Silver
5
Karolina Norin
IFK Göteborg
63:5416:20Silver
6
Ulrika Karlsson
OK Landehof
68:4221:08
7
Lovisa Carlsson
IFK Göteborg
75:5928:25
8
Katja Engelhardt
SSV Planeta Radebeul
91:0843:34
Jennie Hogland
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H21 kort 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Karlsson
OK Alehof
87:280:00Guld
Joel Larsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
U1 0 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hjalmar Gedda
OK Landehof
21:570:00Järn
2
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
25:553:58Järn
3
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
27:005:03Järn
4
Andreas Hedekvist
Tolered-Utby Ol-klubb
27:065:09Järn
5
Oscar Carlsson
IK Uven
27:115:14Järn
6
Michelle Johansson
Frölunda OL
27:305:33Järn
7
Adina Landgren
Frölunda OL
27:315:34Järn
8
Dena Akbar
Frölunda OL
27:345:37Järn
9
Lowe Hammar
Frölunda OL
28:106:13Järn
10
Moa Bartholdsson
Frölunda OL
28:356:38Järn
11
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
29:177:20Järn
12
Katrin Asplund
Kungälvs OK
29:347:37Järn
13
Matilda Freidlitz
OK Landehof
30:038:06Järn
14
Lucas Boström
OK Alehof
30:328:35Järn
15
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
30:528:55Järn
16
Meja Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
31:039:06Järn
17
Rebecka Pihlström
OK Landehof
31:099:12Järn
18
Elvira Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
31:109:13Järn
19
Hugo Noborn
IFK Göteborg
31:129:15Järn
20
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
31:299:32Järn
21
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
33:2611:29Järn
22
Signe Engström
Tolered-Utby Ol-klubb
33:4011:43Järn
23
Emma Jägell
IK Uven
34:2412:27Järn
24
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
35:0813:11Järn
25
Felix Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
36:0114:04Järn
26
Elsa Åberg
OK Landehof
37:2515:28Järn
27
Ebba Näsman
Lerums SOK
38:3916:42Järn
27
Maja Axelsson
Lerums SOK
38:3916:42Järn
29
Alfred Johansson
OK Alehof
40:0418:07Järn
30
Lukas Groth
Kungälvs OK
41:3419:37Järn
31
Emilia Grahn
IK Uven
50:3128:34Järn
 
U2 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
21:480:00Järn
2
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
24:402:52Järn
3
Gustav Merlander
Tolered-Utby Ol-klubb
25:223:34Järn
4
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
25:403:52Järn
5
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
25:544:06Järn
6
Jonas Almström
Sävedalens AIK
26:545:06Järn
7
Nils Grimbeck
Sävedalens AIK
27:145:26Järn
8
Linus Boström
OK Alehof
29:488:00Järn
9
Annie Sjöö
OK Landehof
30:428:54Järn
10
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
31:5210:04Järn
11
Klara Säfsten
Mölndal Outdoor IF
31:5510:07Järn
12
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
33:0511:17Järn
13
Emma Wallin
IK Uven
33:5012:02Järn
14
Hanna Fuxborg
Sjövalla FK
34:5013:02Järn
15
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
37:5716:09Järn
16
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
38:1916:31Järn
17
Sofie Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
41:3919:51Järn
18
Klara Andréasson
Frölunda OL
43:3121:43Järn
19
Rebecka Ljung
Sjövalla FK
44:0322:15Järn
20
Tobias Farbrot
Göteborg-Majorna OK
47:1525:27Järn
21
Adam Rudolfsson
IK Uven
61:4439:56Järn
22
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
63:0541:17Järn
 
Inskolning 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Asp
IFK Göteborg
22:050:00Järn
2
Ludvig Rosén
Göteborg-Majorna OK
22:480:43Järn
3
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
26:124:07Järn
4
Albin Svensson
FK Herkules
26:194:14Järn
5
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
27:545:49Järn
6
Ida Porlid
Göteborg-Majorna OK
32:5210:47Järn
7
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
34:0512:00Järn
8
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
34:0712:02Järn
9
Matilda Lekberg
Sävedalens AIK
34:5512:50Järn
10
Ingrid Toresäter
Göteborg-Majorna OK
34:5912:54Järn
11
Kajsa Almström
Sävedalens AIK
35:5513:50Järn
12
Felix Johansson
OK Alehof
36:5514:50Järn
13
Gustav Engström
Sjövalla FK
38:1316:08Järn
14
Tove Lindström
Göteborgs SK
39:3817:33Järn
15
Emma Karlsson
OK Landehof
39:5817:53Järn
16
Elsa Moqvist
Lerums SOK
43:4521:40Järn
17
Anders Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
47:5225:47Järn
 
Öppen Motion1 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Biel
Göteborg-Majorna OK
29:200:00Brons
2
Christina Wernersson
OK Orinto
38:048:44Brons
3
Lilian Svensson
Kinnaströms SK
46:3117:11
4
Carina Salomonsson
Kinnaströms SK
47:2018:00
5
Christer Salomonsson
Kinnaströms SK
47:2518:05
6
Willy Svensson
Kinnaströms SK
47:2818:08
 
Öppen Motion 2 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Lindblad
IFK Göteborg
31:150:00Brons
2
Britt Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
33:182:03Brons
3
Viktor Cederström
Klubblös
38:457:30Brons
4
Charlotte Cederström
Klubblös
38:577:42Brons
 
Öppen Motion 3 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Claesson
Klubblös
34:210:00Brons
2
Kristofer Drejmo
OK Landehof
36:462:25Brons
3
Maria Engman
Klubblös
37:052:44Brons
4
Anna Hagman
Lerums SOK
44:3010:09Brons
5
Frida Lund
Sävedalens AIK
50:3216:11
6
Karin Pettersson
Göteborgs SK
52:0017:39
7
Annika Johansson
OK Alehof
55:1820:57
8
Fannie Henriksson
Klubblös
55:5521:34
9
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
56:5322:32
10
Marie Hallel
Sjövalla FK
59:5425:33
11
Mona Grönberg
Sävedalens AIK
62:0227:41
12
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
62:0827:47
13
Sofie Wiström
Klubblös
66:3932:18
14
Paulina Lund
Sävedalens AIK
68:1733:56
15
Britt-Marie Carlström
OK Landehof
73:3239:11
16
Kicki Gunnarson
Klubblös
78:2744:06
17
Bengt-Åke Sjöström
Tolered-Utby Ol-klubb
81:0646:45
18
Mary Larner
Göteborg-Majorna OK
94:3660:15
19
Monica Svärd
Sävedalens AIK
106:3372:12
20
Carl Lindström
Göteborgs SK
176:40142:19
 
Öppen Motion 4 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Philip Näslund
OK Landehof
48:090:00Brons
2
Per Näslund
OK Landehof
48:200:11Brons
3
Louise Böregård
OK Gläntan
50:432:34Brons
Perry Lundqvist
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
Öppen Motion 5 0 meter26 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Ståhlman
Sjövalla FK
42:290:00Brons
2
Christina Pettersson
Sjövalla FK
48:416:12Brons
3
Birgitta Norlin Dahlström
Kungälvs OK
54:1911:50Brons
4
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
56:3214:03
5
Christer Berg
Sjövalla FK
56:4914:20
6
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
57:3815:09
7
Matias Sundbäck
Göteborg-Majorna OK
58:0515:36
8
Lena Ullman
OK Alehof
59:5717:28
9
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
60:2617:57
10
Bo Cederlöf
Klubblös
61:2018:51
11
Doris Eliasson
OK Landehof
62:2619:57
12
Gunilla Himmelman
Sjövalla FK
63:5921:30
13
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
69:1726:48
14
Eva-Marie Runnby
Göteborg-Majorna OK
70:4828:19
15
Johan Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
71:0928:40
16
Erika Eliasson
OK Landehof
71:3729:08
17
Zeinab El-Charif
Tolered-Utby Ol-klubb
73:5731:28
18
Cecilia Roos
OK Landehof
74:3032:01
19
Linda Danielsson
Lerums SOK
74:5232:23
20
Ann-Christine Borg
Frölunda OL
76:2633:57
21
Lena Hammersberg
Frölunda OL
80:1237:43
22
Torbjörn Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
81:5339:24
23
Annie Andreasson
Frölunda OL
91:2448:55
Maria Poll
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Karin Cederlöf
Klubblös
Diskvalificerad
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
Öppen Motion 6 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Svensson
I 15 IF
63:500:00Brons
2
Torbjörn Saetre
OK Landehof
75:0011:10Brons
3
Dick Himmelman
Sjövalla FK
75:3411:44Brons
4
Peter Roos
OK Landehof
83:5920:09Brons
5
Adreas Svensson
IF Marin Väst
90:2626:36
6
Ulf Hillhammar
Klubblös
139:3075:40
7
John Johnsson
OK Landehof
139:3175:41
Magnus Ivarsson
OK Gläntan
Diskvalificerad
 
Öppen Motion 7 0 meter44 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
31:430:00Brons
2
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
36:214:38Brons
3
Ylva Sunesson
OK Alehof
38:346:51Brons
4
Kristina Wall Jungbjer
Göteborgs SK
39:508:07Brons
5
Håkan Björklund
Sjövalla FK
40:008:17Brons
6
Lotta Solméus
Göteborg-Majorna OK
44:0212:19
7
Christina Granberg
Sävedalens AIK
44:0512:22
8
Hans Morgan Carlsson
IFK Göteborg
45:5814:15
9
Åse Fuxborg
Sjövalla FK
46:0014:17
10
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
46:1714:34
11
Lars Hagstedt
Uddevalla OK
48:2116:38
12
Michael Andersson
Göteborg-Majorna OK
49:1217:29
13
Göran Granath
Tolered-Utby Ol-klubb
49:5418:11
14
Lars Renberg
AstraZeneca IF Mölndal
50:1618:33
15
Ingemar Bertilsson
OK Landehof
51:0019:17
16
Tina Rundström
OK Landehof
51:0119:18
17
Lena Johansson
Sävedalens AIK
51:4620:03
18
Randveig Berg
Göteborg-Majorna OK
51:5720:14
19
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
52:1020:27
20
Magnus Gunnarsson
Lerums SOK
52:1720:34
21
Jannike Berg
Klubblös
52:1920:36
22
Magnus Knutsson
Lerums SOK
54:1722:34
23
Claes Lindegårdh
Tolereds Allmänna IK
54:5823:15
24
Anna Berlin
Kungälvs OK
55:1523:32
25
Silke Klick
IK Stern
55:2023:37
26
Joakim Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
55:2423:41
27
Conny Wernersson
OK Orinto
57:4025:57
28
Danielle Fröstad
Kungälvs OK
58:3026:47
29
Maria Asp
IFK Göteborg
58:4126:58
30
Annika Hogedal
Göteborg-Majorna OK
60:2328:40
31
Karin Elfman
IF Marin Väst
62:0430:21
32
Gudrun Wadman
Göteborg-Majorna OK
62:5531:12
33
Lena Hörberg
IK Stern
65:4334:00
34
Caroline Näslund
OK Landehof
67:1835:35
35
Lisa Engström
OK Tyr
68:2836:45
36
Lotta Leman
Göteborgs SK
71:2639:43
37
Bo Göran Holmberg
Göteborg-Majorna OK
74:5443:11
38
Amelie Eldh
Lidköpings VSK
80:3048:47
39
Britt-Marie Eldh
Lidköpings VSK
81:1949:36
40
Erik Johansson
Klubblös
82:1050:27
41
Filip Andersson
Klubblös
92:5861:15
42
Gabriella Walsh
Welsh Junior Orientering Squad
95:1163:28
43
Bengt Mohlin
Göteborgs SK
98:3366:50
Camilla Jansson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
Öppen Motion 8 0 meter38 startande, 36 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Grahn
IFK Göteborg
37:080:00Brons
2
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
38:581:50Brons
3
Jonas Brånalt
Frölunda OL
42:215:13Brons
4
Tale Gulliksen
Sävedalens AIK
45:488:40Brons
5
Johan Darle
Kils OK
46:489:40Brons
6
Stefan Tisell
IK Stern
48:2011:12Brons
7
Daniel Hägerstrand
Kungälvs OK
48:4211:34Brons
8
Marcus Ullman
OK Alehof
48:5211:44Brons
9
MATS ERIKSSON
Göteborg-Majorna OK
51:3114:23
10
Andreas Viltfjäll
IFK Göteborg
53:5316:45
11
David Hägg
Gotlands Bro OK
53:5616:48
12
Håkan B Samor
Sävedalens AIK
54:1717:09
13
Mats Hermansson
Kungälvs OK
54:2417:16
14
Lars Kullman
OK Alehof
55:0717:59
15
Anders Larsson
OK Landehof
55:2718:19
16
Lars-Johan Våg
Lerums SOK
56:3919:31
17
Per Rubendahl
OK Skogshjortarna
56:4319:35
18
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
57:4920:41
19
Marcus Gardelius
Gotlands Bro OK
58:4221:34
20
Sven Eriksson
OK Landehof
64:1427:06
21
Peter Gustavsson
Hylte OK
66:4329:35
22
Liselott Nordgren
OK Landehof
67:5430:46
23
Sara Svensson
OK Pan-Kristianstad
68:0530:57
24
Henrik Svensson
OK Vilse 87
68:0630:58
25
Tina Holthoff
Sjövalla FK
68:4731:39
26
Christer Nilsson
Sjövalla FK
69:3432:26
27
Marika Ogrelius
IFK Göteborg
69:5532:47
28
Gunnar Tiselius
OK Kåre
70:0732:59
29
Anneli Brander
Stenungsunds OK
70:2833:20
30
Roger Lundin
FK Herkules
80:1343:05
31
Daniel Gedgaudas
Klubblös
80:4343:35
32
Isabell Håkansson
Sävedalens AIK
80:4543:37
33
Ola Karlsson
IFK Göteborg
81:0944:01
34
Mats Logren
Sjövalla FK
82:3045:22
35
Tommy Pedersen
OK Orinto
85:0948:01
36
Niklas Aulin
IF Rigor
86:4449:36
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Rikarde Andreasson
IFK Göteborg
Diskvalificerad
 
Öppen Motion 9 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Herman Rosén
Göteborg-Majorna OK
63:540:00Brons
2
Robbie Andersen
Klubblös
64:530:59Brons
3
Joel Nilsson
IFK Göteborg
68:234:29Brons
4
Johan Svensson
OK Vilse 87
81:2017:26Brons
5
Jennifer Gull
OK Vilse 87
81:2117:27Brons
6
Jonas Höijer
FK Herkules
81:4717:53Brons
7
Stefan Johansson
Kungälvs OK
86:1322:19
8
Mikael Svensson
FK Herkules
92:0328:09
9
Palle Zätterstrand
Klubblös
96:2032:26
10
Svante Lundgren
Klubblös
103:1339:19
11
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
105:5942:05
12
Josefin Carlsson
Göteborg-Majorna OK
108:2144:27
13
Märta Mollén
OK Denseln
121:2957:35
Erik Ruotsalainen
FK Herkules
Diskvalificerad