DM sprint Västergötland

2011-09-03

Arrangörer: OK Klyftamo | Mariestads FK

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
596
Form:
Individuell
Startande:
547
Distans:
Sprint
Fullföljande:
521
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
15:490:00Brons
2
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
16:320:43Brons
3
Lina Palmér
Ulricehamns OK
17:131:24Brons
4
Eva Öhlund
Ulricehamns OK
17:481:59Brons
5
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
18:102:21Brons
6
Karin Holm
Dalaportens OL
18:192:30Brons
7
Evelina Ericsson
Söders-Tyresö
20:174:28Brons
8
Elin Åkesson
Gudhems IF
21:195:30Brons
9
Tove Udd
Markbygdens OK
23:397:50
10
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
24:058:16
 
H21 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Öhlund
Ulricehamns OK
16:370:00Brons
2
Simon Andersson
OK Kullingshof
17:581:21Brons
3
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
18:001:23Brons
4
Anders Påhlman
Istrums SK
18:171:40Brons
5
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
18:442:07Brons
6
Erik Skaar
Ryda SK
18:592:22Brons
7
Mats Toftén
K 3 IF
19:032:26Brons
8
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
20:093:32Brons
9
Andreas Leijgård
Gudhems IF
20:293:52Brons
10
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
20:564:19Brons
11
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
22:055:28Brons
12
Andreas Åkerström
SOK Träff
24:087:31
13
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
26:3910:02
14
Linus Iseborn
Främmestads IK
26:5510:18
15
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
28:4812:11
 
D20 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
18:290:00Brons
2
Lina Nilsson
OK Tranan
18:490:20Brons
3
Lisa Andersson
Ryda SK
22:484:19Brons
4
Cajsa Banck
IF Hagen
23:515:22Brons
 
H20 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Högstrand
Markbygdens OK
15:110:00Brons
2
David Johansson
Hestra IF
15:520:41Brons
3
Albin Andersson
Markbygdens OK
15:560:45Brons
4
Joakim Karlsson
Hestra IF
16:100:59Brons
5
Nils Spetz
Ulricehamns OK
16:331:22Brons
6
Joel Andersson
IK Gandvik
19:404:29Brons
7
Gustav Stenberg
OK Skogshjortarna
20:425:31Brons
8
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
21:005:49Brons
9
Johan Li
Tibro OK
33:1418:03
 
D18 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
17:050:00Brons
2
Therese Enenge
Bredareds IF
18:091:04Brons
3
Johanna Skogum
Markbygdens OK
18:121:07Brons
4
Josefin Andersson
Markbygdens OK
19:272:22Brons
5
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
19:372:32Brons
6
Elin Högstrand
Markbygdens OK
20:103:05Brons
7
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
20:153:10Brons
8
Sara Nilsson
OK Tranan
20:253:20Brons
9
Emma Ekberg
Lidköpings VSK
20:333:28Brons
10
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
20:453:40Brons
11
Elin Sundqvist
OK Tranan
21:064:01Brons
12
Martina Johansson
Bredareds IF
21:434:38Brons
13
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
22:175:12Brons
14
Frida Strömgård
Bredareds IF
22:525:47Brons
15
Malin Dahlberg
Falköpings AIK OK
23:416:36Brons
16
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
25:278:22Brons
 
H18 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
17:000:00Brons
2
Simon Skogman
Markbygdens OK
17:430:43Brons
3
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
17:470:47Brons
4
Jesper Liderud
Lidköpings VSK
19:032:03Brons
5
Per Moberg
Vänersborgs SK
19:482:48Brons
Johan Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
Martin Ahlberger
Hestra IF
Ej godkänd
 
D16 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Falköpings AIK OK
11:320:00Brons
2
Johanna Öberg
Ryda SK
13:131:41Brons
3
Josefine Kristiansson
Trollhättans SOK
13:372:05Brons
4
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
13:552:23Brons
5
Elin Classon
OK Orinto
14:152:43Brons
6
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
14:473:15Brons
7
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
15:053:33Brons
8
Clara Berlin
Trollhättans SOK
15:404:08Brons
8
Sofia Karlsson
Istrums SK
15:404:08Brons
10
Linn Eriksson
Ryda SK
16:024:30Brons
11
Kristin Höög
OK Kullingshof
16:184:46Brons
12
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
16:325:00Brons
13
Klara Andrén
Tibro OK
17:105:38Brons
14
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
17:155:43Brons
15
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
18:156:43Brons
16
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
18:276:55Brons
17
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
18:347:02Brons
18
Evelina Lindeblom
IK Omega
18:397:07Brons
19
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
18:437:11Brons
20
Linnea Herngren
IF Hagen
21:5510:23Brons
21
Moa Strålman
IF Hagen
21:5910:27Brons
22
Alice Hägnander
Lidköpings VSK
22:5011:18Järn
23
Ida Nordberg
OK Tranan
26:5715:25Järn
24
Sofie Andersson
Ryda SK
40:5029:18Järn
 
H16 0 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
12:390:00Brons
2
Markus Larsson
Hestra IF
13:200:41Brons
3
Anton Nilsson
OK Tranan
13:411:02Brons
4
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
13:421:03Brons
5
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
15:012:22Brons
6
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
15:132:34Brons
7
Martin Olsson
Tibro OK
15:292:50Brons
8
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
15:322:53Brons
9
Oskar Johansson
OK Klyftamo
15:362:57Brons
10
Einar Nordgren
Hestra IF
15:382:59Brons
11
Niklas Frisk
Markbygdens OK
15:433:04Brons
12
Tobias Pentonen
Hestra IF
16:133:34Brons
13
Filip Södervall
IK Gandvik
16:143:35Brons
14
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
16:183:39Brons
14
Erik Widmark
IF Hagen
16:183:39Brons
16
Klas Udd
Markbygdens OK
16:193:40Brons
17
Erik Fors
Hestra IF
17:144:35Brons
18
Mattias Andersson
Tibro OK
17:254:46Brons
19
Erik Persson
Markbygdens OK
17:324:53Brons
20
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
17:364:57Brons
21
Marcus Bengtsson
Mariestads FK
19:246:45Brons
22
Linus Landergren
Hestra IF
21:539:14Brons
23
Joel Johansson
OK Skogshjortarna
23:5811:19Järn
24
Alfred Jansson
Vänersborgs SK
27:2714:48Järn
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Axel Ek
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D14 0 meter34 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
11:210:00Brons
2
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
11:270:06Brons
3
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
11:450:24Brons
4
Hanna Lindström
OK Tranan
12:050:44Brons
5
Sara Kindlund
OK Tranan
12:100:49Brons
6
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
12:150:54Brons
7
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
12:170:56Brons
8
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
12:241:03Brons
9
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
12:331:12Brons
10
Agnes Westerberg
Trollhättans SOK
12:441:23Brons
11
Emelie Udd
Markbygdens OK
12:481:27Brons
12
Emma Nilsson
OK Tranan
12:491:28Brons
13
Sofia Grahn
Hestra IF
12:541:33Brons
14
Emma Widell
OK Skogshjortarna
13:051:44Brons
15
Anna Kristiansson
Trollhättans SOK
13:121:51Brons
16
Lina Lundberg
Istrums SK
13:161:55Brons
17
Alice Aroneng
Hestra IF
13:462:25Brons
18
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
13:482:27Brons
19
Linnéa Bogren
IF Hagen
13:542:33Brons
20
Anna Moberg
Vänersborgs SK
14:152:54Brons
21
Lina Landergren
Hestra IF
14:202:59Brons
22
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
14:263:05Brons
23
Tove Lång
IF Hagen
14:483:27Brons
24
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
15:274:06Brons
25
Hedvig Reisen
IF Hagen
15:424:21Brons
26
Olivia Nyman
Vänersborgs SK
15:484:27Brons
27
Emma Kindbom
IF Hagen
16:014:40Brons
28
Ida Fantenberg-Niklasso
Mariestads FK
17:065:45Brons
29
Malin Jansson
Hjobygdens OK
18:046:43Brons
30
Matilda Tengström
Främmestads IK
21:2610:05Brons
31
Lisa Johansson
OK Tranan
21:5710:36Brons
32
Jennifer Karlsson
Istrums SK
23:4712:26Järn
33
Line Cederberg
Vänersborgs SK
90:4979:28Järn
Matilda Herngren
IF Hagen
Ej godkänd
 
H14 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
11:300:00Brons
2
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
11:370:07Brons
3
Filip Karlsson
IF Hagen
12:230:53Brons
4
Jesper Lindström
IK Gandvik
12:280:58Brons
5
Adam Johansson
Trollhättans SOK
13:031:33Brons
6
Victor Helgesson
Hestra IF
13:081:38Brons
7
Markus Pettersson
Vänersborgs SK
13:111:41Brons
8
Eric Jansson
OK Tranan
13:261:56Brons
9
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
13:372:07Brons
10
William Johnsson
OK Skogshjortarna
13:472:17Brons
11
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
14:383:08Brons
12
Ludwig Johansson
Ulricehamns OK
15:103:40Brons
13
Erik Svensson
OK Klyftamo
15:143:44Brons
14
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
15:283:58Brons
15
Oskar Dahlström
OK Klyftamo
15:344:04Brons
16
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
15:524:22Brons
17
Carl Ljungert
Mariestads FK
16:074:37Brons
18
Gustav Johansson
Ulricehamns OK
16:184:48Brons
19
Emil Jansson
IF Hagen
18:186:48Brons
20
Johan Höög
OK Kullingshof
18:206:50Brons
21
Jonathan Andersson
Mariestads FK
23:4912:19Järn
22
Rickard Olsson
Tibro OK
31:2419:54Järn
Ludvig Holmberg
OK Tranan
Ej godkänd
Erik Andersson
Ryda SK
Ej godkänd
 
D12 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Ask
Markbygdens OK
10:490:00Brons
2
Klara Axelsson
Markbygdens OK
11:300:41Brons
3
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
13:012:12Brons
4
Siri Björklund
Trollhättans SOK
13:092:20Brons
5
Sofia Österman
Vänersborgs SK
14:113:22Brons
6
Ida Olsson
IF Hagen
14:373:48Brons
7
Alice Södervall
IK Gandvik
14:433:54Brons
8
Cornelia Hellqvist
Lidköpings VSK
14:453:56Brons
9
Maja Kindlund
OK Tranan
16:005:11Brons
10
Malin Nilsson
OK Tranan
16:075:18Brons
11
Emma Franzén
Lidköpings VSK
17:426:53Järn
12
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
18:518:02Järn
13
Sanna Tolonen
OK Amne
19:238:34Järn
14
Elsa Lindeblom
IK Omega
19:499:00Järn
15
Emma Nordberg
OK Tranan
21:2510:36Järn
16
Signe Ekmark
Hjobygdens OK
48:4037:51Järn
Julia Markendahl
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
H12 0 meter27 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
9:520:00Brons
2
Filip Johansson
Trollhättans SOK
11:401:48Brons
3
Eskil Tryggö
Trollhättans SOK
11:552:03Brons
4
Albin Alsiö
Falköpings AIK OK
12:092:17Brons
5
Oscar Stomberg
IF Hagen
13:213:29Brons
6
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
13:423:50Brons
7
Eric Nystrand
OK Klyftamo
13:584:06Brons
8
Carl Holmberg
IF Hagen
14:344:42Brons
9
Erik Lindström
OK Tranan
14:384:46Brons
10
Daniel Bogren
IF Hagen
14:424:50Brons
11
Teodor Danielsson
Istrums SK
14:484:56Brons
12
Filip Jungert
Mariestads FK
15:055:13Brons
13
Olle Hedman
IF Hagen
15:275:35Brons
14
Klas Johansson
OK Tranan
15:546:02Brons
15
Oscar Roos
SOK Träff
16:316:39Järn
16
Emil Karlsson
Hestra IF
16:376:45Järn
17
Rasmus Håkansson
OK Klyftamo
17:207:28Järn
18
Oscar Karlsson
Trollhättans SOK
17:257:33Järn
19
Gabriel Blad
OK Kullingshof
17:437:51Järn
20
Hampus Nyström
IF Hagen
18:328:40Järn
21
Samuel Ekman
OK Kullingshof
20:5010:58Järn
22
Henrik Reisen
IF Hagen
22:4312:51Järn
23
Joel Andersson
Mariestads FK
25:1915:27Järn
24
Isak Dahlström
OK Klyftamo
45:2935:37Järn
William Lundstedt
Mullsjö SOK
Ej godkänd
Joel Plumppu
Bredareds IF
Ej godkänd
Marcus Carlsson
IF Hagen
Ej godkänd
 
D10 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
7:350:00Brons
2
Alva Sonesson
Falköpings AIK OK
7:460:11Brons
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
8:220:47Brons
4
Ida Roos
SOK Träff
9:071:32Brons
5
Moa Alsiö
Falköpings AIK OK
9:452:10Brons
6
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
10:483:13Brons
7
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
11:063:31Brons
8
Tove Eriksson
Ryda SK
11:484:13Brons
9
Irma Svensson
OK Klyftamo
12:425:07Brons
10
Kajsa Fantenberg Niklasson
Mariestads FK
14:527:17Järn
11
Malin Stomberg
IF Hagen
15:027:27Järn
12
Erica Bogren
IF Hagen
16:188:43Järn
13
Sofia Tolonen
OK Amne
16:258:50Järn
14
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
18:1210:37Järn
15
Klara Håkansson
OK Klyftamo
18:4311:08Järn
16
Sofia Jansson
Hjobygdens OK
25:3117:56Järn
 
H10 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
9:350:00Brons
2
Joar Tryggö
Trollhättans SOK
10:290:54Brons
3
Per Hedman
IF Hagen
10:431:08Brons
4
Anton Karlsson
Mariestads FK
11:572:22Brons
5
Jakob Österman
Vänersborgs SK
12:413:06Brons
6
Johan Holmberg
IF Hagen
12:473:12Brons
7
Oskar Ekman
OK Kullingshof
12:523:17Brons
8
Hugo Setthagen
OK Tranan
13:103:35Brons
9
Olle Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
13:143:39Brons
10
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
13:173:42Brons
11
Anton Carlsson
IF Hagen
13:514:16Brons
12
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
14:044:29Brons
13
Vidar Hallberg
Främmestads IK
14:094:34Brons
14
Albin Falsen Lindqvist
OK Klyftamo
15:115:36Brons
15
Axel Berglund
Ulricehamns OK
16:116:36Järn
16
Johan Hedman
IF Hagen
16:377:02Järn
17
Petter Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
17:017:26Järn
18
Ludvig Carlbom
Ulricehamns OK
20:1510:40Järn
19
Teodor Lundborg
Hjobygdens OK
28:1418:39Järn
 
D35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
16:340:00Brons
2
Ulrika Kindlund
OK Tranan
17:080:34Brons
3
Annica Berglund
Ulricehamns OK
20:474:13Brons
4
Ann-Sofie Järsenholt
Ulricehamns OK
20:564:22Brons
 
H35 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Erickson
Ulricehamns OK
17:110:00Brons
2
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
18:010:50Brons
3
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
18:291:18Brons
4
Martin Udd
Markbygdens OK
19:212:10Brons
5
Anders Franzén
Lidköpings VSK
21:103:59Brons
6
Claes Setthagen
OK Tranan
23:476:36Brons
 
D40 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Karlsson
Markbygdens OK
15:140:00Brons
2
Sara Åberg
Hestra IF
16:010:47Brons
3
Annika Bäck
OK Kullingshof
16:261:12Brons
4
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
16:321:18Brons
5
Maria Bogren
IF Hagen
17:242:10Brons
6
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
17:442:30Brons
7
Kristina Nilsson
OK Tranan
18:022:48Brons
8
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
18:363:22Brons
9
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
18:423:28Brons
10
Britt-Marie Påhlman
Istrums SK
20:365:22Brons
11
Charlotte Österman
Vänersborgs SK
20:405:26Brons
12
Helena Södervall
IK Gandvik
21:386:24Brons
13
Anna Stomberg
IF Hagen
22:327:18Brons
14
Cathrine Herngren
IF Hagen
23:007:46Brons
15
Johanna Jonsson
Lidköpings VSK
23:428:28
16
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
25:2010:06
17
Marie Anebreid
Tidaholm SOK Sisu
25:3010:16
18
Margaretha Höög
OK Kullingshof
30:5815:44
19
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
32:3117:17
20
Lucy Lou
Tibro OK
42:2527:11
 
H40 0 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
14:450:00Brons
2
Max Tholén
OK Skogshjortarna
15:501:05Brons
3
Magnus Södervall
IK Gandvik
16:141:29Brons
4
Kenneth Johansson
OK Tranan
16:301:45Brons
5
Fredrik Ask
Markbygdens OK
17:012:16Brons
6
Richard Tengström
Vänersborgs SK
17:072:22Brons
7
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
17:382:53Brons
8
Peter Grahn
Hestra IF
17:432:58Brons
9
Mats Hedman
IF Hagen
18:183:33Brons
10
Kristian Lund
Lidköpings VSK
18:193:34Brons
11
David Olsson
OK Skogsstjärnan
18:383:53Brons
12
Mika Tolonen
OK Amne
18:464:01Brons
13
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
18:504:05Brons
14
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
19:274:42Brons
15
Svante Berglund
Ulricehamns OK
19:495:04Brons
16
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
20:105:25Brons
17
Håkan Jansson
Vänersborgs SK
21:426:57Brons
18
Mikael Lundborg
Hjobygdens OK
22:097:24
19
Sven -Arne Karlsson
Trollhättans SOK
23:358:50
20
Kjell Johansson
OK Kullingshof
26:2511:40
21
Mats Karlsson
IF Hagen
28:2613:41
Jan Wiklund
IK Wilske
Ej godkänd
 
D45 0 meter23 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Reisen
IF Hagen
16:230:00Brons
2
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
16:260:03Brons
3
Maria Widmark
IF Hagen
17:060:43Brons
4
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
17:301:07Brons
5
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
18:101:47Brons
6
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
18:352:12Brons
7
Annica Tholén
OK Skogshjortarna
18:582:35Brons
8
Åsa Alsiö
Falköpings AIK OK
19:092:46Brons
9
Marie Högstrand
Markbygdens OK
19:122:49Brons
10
Ann-Kristin Jansson
Hjobygdens OK
19:443:21Brons
11
Nina Schmidt
Trollhättans SOK
20:434:20Brons
11
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
20:434:20Brons
13
Gunnel Svensson
OK Tranan
21:114:48Brons
14
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
21:455:22Brons
15
Ewa Holmberg
IF Hagen
22:015:38Brons
16
Carina Stenberg
OK Skogshjortarna
22:155:52Brons
17
Helena Andersson
Markbygdens OK
22:446:21Brons
18
Doris Danielsson
Istrums SK
22:496:26Brons
19
Monika Johansson
Bredareds IF
22:526:29Brons
20
Eva Börjesson
Lidköpings VSK
25:249:01
21
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
25:549:31
22
Britt Andersson
Ryda SK
26:4510:22
Marie Hermansson
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
H45 0 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Öberg
Ryda SK
15:410:00Brons
1
Mats Kristiansson
Trollhättans SOK
15:410:00Brons
3
Niclas Ek
Markbygdens OK
16:100:29Brons
4
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
16:150:34Brons
5
Lasse Karlsson
Istrums SK
16:180:37Brons
6
Christian Jansson
OK Tranan
16:320:51Brons
7
Tommy Bäck
OK Kullingshof
16:511:10Brons
8
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
17:031:22Brons
9
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
17:041:23Brons
10
Niclas Andersson
Markbygdens OK
17:401:59Brons
11
Peter Brämerson
Tibro OK
17:592:18Brons
12
Per Sundqvist
OK Tranan
18:172:36Brons
13
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
18:192:38Brons
14
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
18:503:09Brons
15
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
19:424:01Brons
16
Håkan Eriksson
OK Räven
19:494:08Brons
17
Sören Larsson
Tibro OK
20:445:03Brons
18
Peter Nilsson
OK Tranan
21:055:24Brons
19
Anders Börjesson
Lidköpings VSK
22:016:20Brons
20
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
22:406:59Brons
21
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
22:467:05Brons
22
Bo Westerberg
Trollhättans SOK
23:578:16
23
Magnus Pedersen
OK Skogshjortarna
25:079:26
Dag Tryggö
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
D50 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
12:530:00Brons
2
Anne Udd
Markbygdens OK
15:122:19Brons
3
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
15:232:30Brons
4
Ingrid Schmiterlöw
Hjobygdens OK
15:372:44Brons
5
Gunilla Larsson
Bredareds IF
15:422:49Brons
6
Ann Nyström
IF Hagen
15:452:52Brons
7
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
15:563:03Brons
8
Marianne Hansson
Bredareds IF
16:584:05Brons
9
Iréne Banck
IF Hagen
17:054:12Brons
10
Agneta Johansson
Rydboholms SK
17:294:36Brons
11
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
18:455:52Brons
12
Gun Lundberg
Istrums SK
19:476:54
13
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
20:107:17
14
Ann Laas
OK Skogshjortarna
20:127:19
15
Ulla Ragnarsson
OK Skogshjortarna
22:449:51
16
Annette Olofsson
OK Skogshjortarna
23:3710:44
17
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
24:0111:08
18
Kristina Svenning
Falköpings AIK OK
24:2811:35
19
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
32:1419:21
 
H50 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andres Laas
OK Skogshjortarna
14:490:00Brons
2
Lars Holmberg
IF Hagen
15:080:19Brons
3
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
15:531:04Brons
4
Anders Sjögren
OK Kullingshof
16:111:22Brons
5
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
16:241:35Brons
6
Jonas Lundgren
Tibro OK
17:012:12Brons
7
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
17:553:06Brons
8
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
18:063:17Brons
9
Leif Moberg
Vänersborgs SK
18:183:29Brons
10
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
19:464:57Brons
11
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
20:095:20Brons
12
Tuomo Saaranen
OK Skogshjortarna
20:596:10Brons
13
Krister Karlsson
Istrums SK
22:127:23
14
Mark Reisen
IF Hagen
27:1212:23
15
Knut Svenning
Falköpings AIK OK
43:3128:42
 
D55 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
16:180:00Brons
2
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
18:392:21Brons
3
Inger Westerberg
IF Hagen
18:542:36Brons
4
Anne Kaill
IK Omega
19:543:36Brons
5
Kerstin Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
23:457:27Brons
6
Marita Larsson
Markbygdens OK
25:078:49
7
Ingrid Jessen
Främmestads IK
25:309:12
8
Marite Åkerström
SOK Träff
26:4010:22
9
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
27:3311:15
10
Britt-Marie Andersson
OK Amne
37:0720:49
Monica Martinsson
OK Tranan
Ej godkänd
Evamarie Lundahl
IF Hagen
Ej godkänd
 
H55 0 meter18 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
14:270:00Brons
2
Kjell Kaminsky
IF Hagen
16:472:20Brons
3
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
17:172:50Brons
4
Per-Olof Larsson
Hestra IF
17:212:54Brons
5
Robert Jessen
Främmestads IK
17:533:26Brons
6
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
18:003:33Brons
7
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
18:304:03Brons
8
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
18:394:12Brons
9
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
18:474:20Brons
10
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
18:584:31Brons
11
Ingvar Andersson
OK Amne
19:415:14Brons
12
Åke Johansson
Rydboholms SK
20:185:51Brons
13
Arne Persson
Markbygdens OK
21:086:41Brons
14
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
22:107:43
Ragnar Olsson
Tibro OK
Ej godkänd
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Lennart Jakobson
Tibro OK
Ej godkänd
 
D60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Öhlund
Ulricehamns OK
14:170:00Brons
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
15:211:04Brons
3
Britt-Marie Larsson
SOK 68
17:193:02Brons
4
Kajsa Toftén
Hjobygdens OK
18:093:52Brons
5
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
23:509:33
 
H60 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
14:450:00Brons
2
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
15:240:39Brons
3
Kjell Martinsson
OK Tranan
17:162:31Brons
4
Toivo Pentonen
Hestra IF
17:463:01Brons
5
Rolf Einarsson
IF Hagen
17:513:06Brons
6
Bo Klamfelt
Tibro OK
18:564:11Brons
Bo Herdersson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
D65 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
IK Ymer
14:000:00Brons
2
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
14:410:41Brons
3
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
15:241:24Brons
4
Berit Ivehag
Främmestads IK
15:371:37Brons
5
Lena Waern
Trollhättans SOK
16:282:28Brons
6
Birgitta Carlsson
OK Orinto
16:312:31Brons
7
Britt Rangert
IK Ymer
17:253:25Brons
8
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
17:283:28Brons
9
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
19:065:06Brons
10
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
19:355:35Brons
11
Mona Carlson
OK Skogshjortarna
24:3510:35
Monica Larsson
OK Tranan
Ej godkänd
 
H65 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
13:530:00Brons
2
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
16:222:29Brons
3
Per Knubbe
Markbygdens OK
16:282:35Brons
4
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
16:302:37Brons
5
Kennet Ivehag
Främmestads IK
16:362:43Brons
6
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
16:372:44Brons
7
Styrbjörn Jansson
IF Hagen
17:463:53Brons
8
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
18:084:15Brons
9
Karl Bergstrand
Hjobygdens OK
18:224:29Brons
10
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
18:364:43Brons
11
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
18:595:06Brons
12
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
19:185:25Brons
13
Kent Olausson
OK Orinto
20:276:34
14
Kent Carlgren
OK Skogshjortarna
20:587:05
15
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
21:137:20
16
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
21:558:02
17
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
22:579:04
18
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
23:5710:04
 
D70 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
14:340:00Brons
2
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
16:271:53Brons
3
Kerstin Hagström
IK Gandvik
17:573:23Brons
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
18:083:34Brons
5
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
20:496:15Brons
6
Margareta Holmberg
IF Hagen
23:589:24
 
H70 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hans Karlsson
OK Orinto
13:190:00Brons
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
13:240:05Brons
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
13:550:36Brons
4
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
14:511:32Brons
5
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
15:352:16Brons
6
Bo Westerberg
Vänersborgs SK
16:353:16Brons
7
Sune Hagström
IK Gandvik
17:344:15Brons
8
Alf Kjellberg
Bredareds IF
18:515:32Brons
9
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
24:5111:32
10
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
29:3516:16
Lars-Erik Larsson
OK Amne
Ej godkänd
 
D75 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
28:150:00
 
H75 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Wiklund
IK Wilske
14:170:00Brons
2
Sten Johansson
OK Kullingshof
15:401:23Brons
3
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
19:445:27Brons
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
Ej godkänd
 
H80 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
17:570:00Brons
2
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
22:384:41Brons
 
U1 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emelia Lindström
IK Gandvik
18:150:00Järn
2
Elsa Södervall
IK Gandvik
18:190:04Järn
3
Linnea Ekmark
Hjobygdens OK
22:184:03Järn
4
Ida Ryman
IK Gandvik
22:584:43Järn
5
Filippa Karlsson
IK Gandvik
28:079:52Järn
6
Tuva Sundmark
IK Gandvik
30:2712:12Järn
7
Dea Sundmark
IK Gandvik
38:2820:13Järn
 
U2 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Victoria Karlsson
OK Klyftamo
19:130:00Järn
2
Emilia Järsenholt
Ulricehamns OK
22:333:20Järn
3
Fridap Haglund
Bredareds IF
22:433:30Järn
4
Frida Kjellman
Lidköpings VSK
23:073:54Järn
5
Astrid Holmgren
Mariestads FK
29:1710:04Järn
6
Matilda Holmgren
Mariestads FK
29:2110:08Järn
7
Oscar Wångberg
OK Ravinen
33:1514:02Järn
8
Oskar Dahlin
IK Gandvik
34:5815:45Järn
 
Inskolning 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Cederberg
Vänersborgs SK
11:540:00Järn
2
Ellen Börjesson
Lidköpings VSK
15:273:33Järn
3
Elin Danielsson
Istrums SK
15:564:02Järn
 
Öppen 1 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Liderud
Lidköpings VSK
14:200:00Brons
2
Tova Jansson
Vänersborgs SK
27:2513:05
3
Roland Karlsson
SOK Träff
30:5816:38
 
Öppen 4 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Karlsson
OK Klyftamo
14:510:00Brons
2
Emelie Bäck
OK Kullingshof
16:121:21Brons
3
Patrik Carlbom
Ulricehamns OK
17:322:41Brons
4
Lars Ekmark
Hjobygdens OK
18:493:58Brons
5
Anders Swedin
Lidköpings VSK
19:044:13Brons
6
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
21:226:31
7
Camilla Liderud
Lidköpings VSK
23:288:37
8
Catarina Karlsson
SOK Träff
24:389:47
9
Fredrika Eriksson
Ryda SK
25:2210:31
10
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
29:2414:33
11
Arvid Karlsson
SOK Träff
29:2514:34
12
Maria Wallin-Johansson
OK Skogshjortarna
30:3915:48
13
Marita Johansson
Markbygdens OK
33:4018:49
14
Anette Tolonen
OK Amne
44:3329:42
15
Lennart Arvidsson
IK Ymer
74:1959:28
 
Öppen 7 0 meter29 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Lindeblom
IK Omega
19:050:00Brons
2
Bosse Haglund
Bredareds IF
19:140:09Brons
3
Johan Liderud
Lidköpings VSK
21:512:46Brons
4
Johannes Carlzen
Ulricehamns OK
22:243:19Brons
5
Simon Nilsson
Falköpings AIK OK
23:094:04Brons
6
Carl-Erik Fogelstrand
Ryda SK
23:204:15Brons
7
Johanna Nilsson
Falköpings AIK OK
23:594:54Brons
8
Lina Dahlberg
Falköpings AIK OK
24:055:00Brons
9
Stefan Carlsson
Falköpings AIK OK
24:405:35Brons
10
Linus Roos
SOK Träff
24:515:46Brons
11
Helena Sonesson
Falköpings AIK OK
25:286:23Brons
12
Anette Sundqvist
OK Tranan
25:306:25Brons
13
Maria Tryggö
Trollhättans SOK
25:346:29Brons
14
Ronny Ekman
OK Kullingshof
25:356:30Brons
15
Anette Nordberg
OK Tranan
26:377:32Brons
16
Lars Wassén
Vänersborgs SK
26:537:48Brons
17
Göran Banck
IF Hagen
27:037:58
18
Camilla Andersson
Vänersborgs SK
27:258:20
19
Gun Frisk
Markbygdens OK
27:498:44
20
Malin Larsson
Hjobygdens OK
28:219:16
21
Lena Roos
SOK Träff
28:469:41
22
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
29:3310:28
23
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
29:5410:49
24
Jan Nordberg
OK Tranan
30:3111:26
25
Gunilla Johansson
OK Skogsstjärnan
30:4211:37
26
Viola Eckermark
Göteborg-Majorna OK
38:1419:09
27
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
38:4619:41
28
Rolf Stenström
Vänersborgs SK
52:0933:04
Göran Blad
OK Kullingshof
Ej godkänd
 
Öppen 9 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Eriksson
IF Hagen
22:100:00Brons
2
Johan Olsson
OK Klyftamo
28:106:00Brons
3
Magnus Henningsson
Hestra IF
33:0210:52
4
Chathrine Lång
IF Hagen
43:0920:59
Anders Olsson
Hjo Multisport
Ej godkänd