DM medel OK Orion

2011-09-03

Arrangör: OK Orion

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
227
Form:
Individuell
Startande:
214
Distans:
Medel
Fullföljande:
207
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 4700 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Cecilia Bratt
OK Orion
34:177:180:00Guld
2
Rebecka Olsson
OK Skogsfalken
35:567:391:39Guld
3
Carlotta Scalet
OK Orion
39:198:225:02Silver
4
Anna Andréasson
OK Skogsfalken
41:458:537:28Silver
5
Linda Ingemarsson
FK Vittus
50:0110:3915:44
6
Ingela Smedenmark
Ronneby OK
62:0013:1127:43
7
Annika Emander
Stigmännen Karlshamns OK
83:4517:4949:28
 
H21 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Bergman
OK Skogsfalken
29:140:00Guld
2
Magnus Saager
OK Orion
30:361:22Guld
3
Rasmus Leo
OK Orion
30:391:25Guld
4
Ola Nyberg
OK Orion
32:082:54Guld
5
Mattias Jonsson
Linköpings OK
32:393:25Guld
6
Tom Olausson
OK Orion
32:583:44Guld
7
Rikard Sager
OK Orion
33:384:24Silver
8
Martin Söderberg
OK Skogsfalken
33:534:39Silver
9
Jakob Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
34:315:17Silver
10
Aleksander Bernaciak
OK Orion
35:105:56Silver
11
Jon Engkvist
Ronneby OK
35:336:19Silver
12
Gabriel Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
39:1610:02Silver
13
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
51:5922:45
 
D20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Tjernlund
OK Vilse 87
35:500:00Guld
2
Ellinor Tjernlund
OK Vilse 87
37:121:22Guld
3
Hanna Wåhlin
OK Skogsfalken
46:3110:41Silver
 
H20 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Måns Sandgren
OK Orion
21:400:00Guld
2
Johan Engström
OK Orion
24:443:04Guld
3
Pontus Petersson
OK Orion
26:455:05Silver
4
Anton Wiberg
OK Skogsfalken
28:106:30Silver
 
D18 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Erlandsson
OK Skogsfalken
33:440:00Guld
2
Kajsa Andersson
OK Orion
36:402:56Guld
3
Carolin Håkansson
OK Orion
40:096:25Silver
 
H18 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Johansson
OK Orion
21:240:00Guld
2
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
25:434:19Silver
3
Fredrik Wennermark
OK Skogsfalken
29:157:51Silver
4
Viktor Tovesson
OK Orion
31:059:41
5
Jacob Nilsson
Ronneby OK
44:3723:13
 
D16 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tilda Johansson
OK Orion
27:360:00Mästare
2
Moa Pettersson
OK Dacke
36:439:07Guld
3
Amanda Johansson
OK Dacke
38:5111:15Silver
4
Julia Smedenmark
Ronneby OK
44:5417:18Brons
5
Johanna Tovesson
OK Orion
49:0221:26Brons
Moa Wåhlin
OK Skogsfalken
Diskvalificerad
 
H16 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Philip Persson
OK Orion
26:060:00Mästare
2
Erik Andersson
OK Orion
27:221:16Mästare
3
Martin Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
32:336:27Elit
4
Edvin Smedberg
OK Skogsfalken
38:1512:09Silver
5
Andreas Henrysson
OK Dacke
38:5812:52Silver
6
Felix Persson
OK Skogsfalken
39:4013:34Silver
7
Theodor Wahlbom
OK Orion
46:5020:44Brons
8
Erik Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
58:1932:13Järn
 
D14 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Hed
OK Skogsfalken
29:450:00Elit
2
Vilma Persson
OK Skogsfalken
34:114:26Guld
3
Myrra Carlsson
OK Orion
36:216:36Guld
 
H14 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Johannesson
Ronneby OK
20:050:00Elit
2
Melker Johansson
OK Orion
22:572:52Elit
3
Johan Wennermark
OK Skogsfalken
24:124:07Guld
4
Ola Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
27:107:05Silver
5
Albin Henrysson
OK Dacke
48:0828:03Järn
 
D12 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kajsa Andersson
OK Orion
28:140:00Guld
2
Linnea Dagsberg
OK Orion
31:012:47Guld
3
Ellen Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
33:575:43Silver
4
Ellen Wahlbom
OK Orion
34:546:40Silver
5
Elin Oskarsson
Ronneby OK
56:0827:54Järn
6
Johanna Wilhelmsson
OK Dacke
62:0733:53Järn
Louise Lagerqvist
Ronneby OK
Diskvalificerad
 
H12 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Johansson
OK Dacke
15:160:00Guld
2
Andreas Jonsson
OK Orion
18:223:06Silver
3
Adam Lindbom
OK Orion
36:0520:49Järn
4
Anton Haller
OK Dacke
37:5422:38Järn
5
Love Carlsson
OK Orion
39:2724:11Järn
6
Emil Pettersson
OK Dacke
41:1826:02Järn
Axel Fransson
OK Dacke
Diskvalificerad
 
D10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Jonsson
OK Orion
16:300:00Brons
2
Ebba Berglin
OK Dacke
16:420:12Brons
2
Lovisa Johansson
OK Dacke
16:420:12Brons
4
Ella Olsson
Ronneby OK
21:034:33Brons
5
Klara Andersson
OK Orion
26:069:36Järn
6
Linn Karlsson
OK Vilse 87
29:2112:51Järn
 
H10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Giselsson
Ronneby OK
18:080:00Brons
2
Arvid Kronmar
FK Vittus
19:251:17Brons
3
Max Persson
OK Skogsfalken
22:434:35Brons
4
Aron Thorén
Ronneby OK
30:3712:29Järn
5
Fabian Andersson
Ronneby OK
33:2615:18Järn
6
Gustav Haller
OK Dacke
57:3539:27Järn
 
H35 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Andersson
OK Dacke
35:480:00Guld
2
Torgny Lindström
Ronneby OK
37:081:20Guld
3
Olof Ingemarsson
FK Vittus
40:084:20Silver
 
D40 0 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Martina Karlsson
OK Vilse 87
Diskvalificerad
 
H40 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Henrik Berlin
OK Orion
26:340:00Guld
2
Fredrik Smedberg
OK Skogsfalken
29:312:57Guld
3
Stefan Berglin
OK Dacke
29:383:04Guld
4
Niklas Bratt
OK Orion
30:424:08Silver
5
Åke Larsson
Stigmännen Karlshamns OK
32:426:08Silver
6
Magnus Graad
Ronneby OK
39:0912:35
7
Magnus Hallblom
OK Tisaren
40:2813:54
8
Håkan Fransson
Ronneby OK
41:5515:21
9
Fredrik Oskarsson
Ronneby OK
45:1018:36
10
Patrik Wåhlin
OK Skogsfalken
50:5624:22
11
Thomas Sundström
Ronneby OK
59:4833:14
12
Lars Thoren
Ronneby OK
66:3540:01
 
D45 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Sandgren Swartz
OK Orion
31:030:00Guld
2
Eva Pettersson
OK Dacke
32:031:00Guld
3
Katarina Henmyr
OK Vilse 87
32:281:25Guld
4
Annika Josefsson
OK Dacke
33:132:10Guld
5
Pernilla Larsson
OK Skogsfalken
33:212:18Guld
6
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
37:176:14Silver
 
H45 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pontus Jonsson
OK Orion
27:440:00Guld
2
Anders Blomqvist
OK Skogsfalken
33:195:35Silver
3
Pontus Larsson
OK Skogsfalken
34:366:52Silver
4
Ulf Johansson
OK Dacke
38:2310:39Silver
5
Anders Pettersson
OK Dacke
45:5318:09
6
Anders Nilsson
OK Orion
51:5424:10
Christer Svensson
Ronneby OK
Diskvalificerad
Per-Ola Melander
Stigmännen Karlshamns OK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
29:310:00Guld
2
Kerstin Tjernlund
OK Vilse 87
30:431:12Guld
3
Britt Thörn
OK Vilse 87
35:125:41Silver
4
Birgitta Olsson
OK Skogsfalken
39:3810:07Silver
5
Birgitta Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
42:1112:40Silver
6
Carina Erlandsson
OK Skogsfalken
44:0714:36
 
H50 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
27:050:00Guld
2
Ove Lernå
Kalmar OK
27:200:15Guld
3
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
28:241:19Guld
4
Göran Månsson
OK Dacke
29:302:25Guld
5
Inge Götesson
OK Dacke
30:313:26Guld
6
Håkan Lindberg
OK Vilse 87
33:556:50Silver
7
Mats Karlsson
OK Vilse 87
35:358:30Silver
8
Ingemar Månsson
Ronneby OK
36:229:17Silver
9
Bo Petersson
Lessebo OK
49:2022:15
 
D55 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arja Ingvarsson
OK Vilse 87
45:510:00Guld
2
Kristin Johansson
OK Dacke
56:0310:12Silver
 
H55 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Forsman
Ronneby OK
30:340:00Guld
2
Roger Thörn
OK Vilse 87
32:321:58Guld
3
Per Svensson
Ronneby OK
38:007:26Silver
4
Kenneth Fager
FK Vittus
38:257:51Silver
5
Mats Ingvarsson
OK Vilse 87
42:3412:00Silver
6
Bo Salomonsson
Kalmar OK
43:0112:27Silver
7
Per Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
51:3521:01
8
Lennart Smedenmark
Ronneby OK
60:5030:16
9
Bo Svilling
FK Vittus
72:5542:21
 
D60 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Månsson
OK Vilse 87
27:570:00Guld
2
Gunilla Andersson
OK Dacke
35:447:47Silver
3
Lena Söderberg
OK Skogsfalken
36:058:08Silver
4
Ann-Helen Linnersjö
OK Orion
46:5919:02
 
H60 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
39:100:00Guld
2
Lars-Gunnar Bengtsson
Stigmännen Karlshamns OK
43:093:59Guld
3
Owe Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
46:527:42Silver
4
Kent Svensson
OK Skogsfalken
48:579:47Silver
 
D65 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Olsson
Ronneby OK
29:020:00Guld
2
Inga-Lill Wikingsson
Stigmännen Karlshamns OK
36:487:46Silver
3
Gullevi Svensson
Ronneby OK
38:339:31Silver
4
Ulla Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
58:3229:30
5
Barbro Cassing
Ronneby OK
89:5160:49
 
H65 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Linnersjö
OK Orion
29:150:00Guld
2
Tommy Olsson
OK Dacke
31:131:58Guld
3
Göran Andersson
Stigmännen Karlshamns OK
35:166:01Silver
4
Kjell Månsson
Ronneby OK
42:0212:47Silver
5
Aymonn Andersson
OK Dacke
42:2213:07Silver
6
Ingemar Andersson
OK Orion
43:4114:26
7
Lennart Bohman
FK Vittus
43:5614:41
8
Evert Oskarsson
Ronneby OK
52:2223:07
9
Leif Bertil Ingemarsson
FK Vittus
53:2824:13
Ove Söderström
OK Dacke
Diskvalificerad
 
D70 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Henmyr
OK Vilse 87
43:550:00Guld
2
Elsa Svensson
OK Vilse 87
47:243:29Guld
 
H70 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Eriksson
Stigmännen Karlshamns OK
33:520:00Guld
2
Roland Karlsson
Ronneby OK
37:363:44Guld
3
Rune Bengtsson
Ronneby OK
37:413:49Guld
4
Leif Sjögren
OK Orion
40:046:12Silver
5
Bengt Bergqvist
Stigmännen Karlshamns OK
42:008:08Silver
6
Göran Folkesson
Ronneby OK
48:5915:07
7
Ronnie Persson
Ronneby OK
58:1324:21
8
Ragnar Olsson
Ronneby OK
68:5835:06
 
H75 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven Svensson
FK Vittus
48:490:00Guld
2
Olle Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
54:556:06Silver
3
Inge Åkesson
Stigmännen Karlshamns OK
59:5011:01Silver
 
Öppen motion 1 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simona Nilsson
OK Orion
24:110:00Brons
2
Stefan Persson
Ronneby OK
27:062:55Brons
3
Jakob Wilhelmsson
OK Dacke
27:113:00Brons
4
Kerstin Henrysdotter
Kalmar OK
29:104:59Brons
5
Axel Bratt
OK Orion
33:599:48
6
Anton Månsson
OK Orion
47:0622:55
 
Öppen motion 3 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Gustavsson
OK Orion
35:070:00Brons
2
Mari Graad
Ronneby OK
37:222:15Brons
3
Karl-Erik Jonasson
Kalmar OK
46:1011:03Brons
4
Gunnel Henrysson
OK Dacke
47:2812:21
5
Eva Blomqvist
OK Skogsfalken
55:2720:20
6
Eva Larsson
Torsås OK
56:4121:34
7
Pi Persson
OK Orion
59:1124:04
8
Eivor Marianne Nydahl
Stigmännen Karlshamns OK
60:2925:22
9
MariAnne Månsson
Ronneby OK
68:3233:25
10
Yvonne Svilling
FK Vittus
92:3857:31
 
Öppen motion 5 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Johansson
OK Dacke
34:020:00Brons
2
Conny Andersson
Ronneby OK
37:273:25Brons
3
Malin Haller
OK Dacke
37:283:26Brons
4
Jeanette Wigertsson
Torsås OK
37:413:39Brons
5
Per Erlandsson
OK Skogsfalken
37:573:55Brons
6
Håkan Aronsson
FK Vittus
38:024:00Brons
7
Sten Karlsson
Torsås OK
39:035:01Brons
8
Gunilla Gustavsson
OK Orion
40:126:10Brons
9
Benny Wennermark
OK Skogsfalken
44:3510:33Brons
10
Heino Ots
Kalmar OK
48:3414:32
11
Stig Nydahl
Stigmännen Karlshamns OK
49:0815:06
12
Ingalill Nilsson
Stigmännen Karlshamns OK
49:3415:32
13
Roland Ekelöf
Stigmännen Karlshamns OK
49:4615:44
14
Harriet Karlsson
Torsås OK
57:1923:17
15
Jeanette Andersson
OK Dacke
57:4023:38
 
Öppen motion 8 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Lindström
Ronneby OK
35:380:00Brons
2
Markus Almgren
OK Dacke
52:2716:49
3
Axel Lindén
Ronneby OK
54:0818:30
4
Stefan Malmström
OK Orion
54:1118:33
5
Henrik Svilling
FK Vittus
56:2120:43
6
Claes Nedfors
OK Dacke
58:0922:31
7
Håkan Andersson
OK Dacke
58:2722:49
8
Daniel Persson
Ronneby OK
73:3537:57