Vårserien, etapp 3

2011-05-28

Arrangör: Frölunda OL

Nivå:
Lokal
Anmälda:
504
Form:
Individuell
Startande:
476
Distans:
Lång
Fullföljande:
453
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D16 3690 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felicia Stuhlhofer
OK Landehof
39:5510:490:00Mästare
2
Klara Pålsson
Kungälvs OK
43:4511:513:50Mästare
3
Jennifer Hallel
Sjövalla FK
45:2312:185:28Elit
4
Lovisa Leman
Göteborgs SK
46:0412:296:09Elit
5
Hanna Djerf
Lerums SOK
48:0313:018:08Elit
6
Ellen Sander
Göteborg-Majorna OK
49:2113:229:26Guld
7
Tilda Karlsson
OK Alehof
49:4413:299:49Guld
8
Helena Martinsson
Sjövalla FK
51:2213:5511:27Guld
9
Elin Wahlgren
Sjövalla FK
72:2119:3632:26Järn
10
Sofia Helmertz
Frölunda OL
111:5430:2071:59Järn
Clara Wallin
Sjövalla FK
Diskvalificerad16:37
 
H16 3690 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Wadsten
OK Landehof
28:507:490:00Mästare
2
Gustaf Sparrevik
Lerums SOK
29:227:580:32Mästare
3
Gustav Boquist
IK Uven
29:237:580:33Mästare
4
Arvid Våg
Lerums SOK
30:128:111:22Mästare
5
Heino Ollin
Sävedalens AIK
32:048:413:14Elit
6
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
34:469:255:56Elit
7
Karl Modig
OK Alehof
37:0310:028:13Guld
8
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
38:3510:279:45Silver
9
Fredrik Lind
Frölunda OL
39:5510:4911:05Silver
10
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
40:0610:5211:16Silver
11
Nils Ingelhag
Frölunda OL
43:2411:4614:34Silver
12
Johan Höglund
FK Herkules
44:3412:0515:44Brons
13
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
50:2813:4121:38Brons
14
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
50:4313:4521:53Brons
15
David Udén
Göteborg-Majorna OK
51:0013:4922:10Brons
16
Joakim Logren
Sjövalla FK
53:5714:3725:07Järn
17
Oskar Vamling
Frölunda OL
54:4214:4925:52Järn
18
Colin Fransson Lee
OK Alehof
60:1916:2131:29Järn
19
Filip Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
65:2717:4436:37Järn
20
Erik Frisenstam
IK Stern
76:4220:4747:52Järn
21
Axel Eriksson
IK Stern
90:1124:2661:21Järn
Gustav Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad9:26
Karl Rydén
Sjövalla FK
Diskvalificerad10:28
Erik Hagman
Lerums SOK
Diskvalificerad11:51
 
D14 3310 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Djerf
Lerums SOK
27:238:160:00Elit
2
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
29:148:501:51Elit
3
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
29:418:582:18Elit
4
Lina Pålsson
Kungälvs OK
30:599:223:36Elit
5
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
31:279:304:04Guld
6
Hanna Åberg
OK Landehof
32:269:485:03Guld
7
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
32:559:575:32Guld
8
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
32:589:585:35Guld
9
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
33:5310:146:30Guld
10
Emma Djerf
Lerums SOK
34:3810:287:15Silver
11
Sara Almehed
Frölunda OL
36:2311:009:00Silver
12
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
36:2411:009:01Silver
13
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
40:4112:1713:18Silver
14
Molly Rundström
OK Landehof
40:5612:2213:33Silver
15
Linn Sander
Göteborg-Majorna OK
53:1316:0525:50Järn
16
Erika Eliasson
OK Landehof
54:4116:3127:18Järn
17
Julia Blom
Frölunda OL
63:2919:1136:06Järn
18
Emelie Roos
OK Landehof
70:1221:1342:49Järn
Clara Cox
Lerums SOK
Diskvalificerad9:37
 
H14 3310 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
24:387:270:00Elit
2
Albin Pålsson
Kungälvs OK
26:027:521:24Elit
3
Joel Leander
OK Landehof
29:248:534:46Guld
4
Albin Claesson
Sävedalens AIK
30:329:135:54Guld
5
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
31:079:246:29Silver
6
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
31:369:336:58Silver
7
Hjalmar Ljungberg
Sjövalla FK
33:4410:119:06Silver
8
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
35:4910:4911:11Silver
9
Mattias Udén
Göteborg-Majorna OK
38:4211:4214:04Brons
10
Jonthan Schultz
Sävedalens AIK
39:0011:4714:22Brons
11
Erik Björklund
Sjövalla FK
40:0312:0615:25Brons
12
Johan Lamm
Frölunda OL
43:2113:0618:43Brons
13
Carl Agrell
Sävedalens AIK
51:0115:2526:23Järn
14
Simon Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
51:4115:3727:03Järn
15
Joel Flakberg
IFK Göteborg
52:1815:4827:40Järn
16
Hugo Thunberg
OK Alehof
59:0517:5134:27Järn
17
Jesper Lundmark
Tolered-Utby Ol-klubb
67:0620:1642:28Järn
18
Marcus Braun
Tolered-Utby Ol-klubb
67:4920:2943:11Järn
Anders Logren
Sjövalla FK
Diskvalificerad14:08
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad21:26
 
D12 2820 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
24:368:430:00Guld
2
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
25:249:000:48Guld
3
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
26:449:292:08Guld
4
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
26:499:312:13Guld
5
Linn Himmelman
Sjövalla FK
26:589:342:22Guld
6
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
27:169:402:40Guld
7
Selma Moqvist
Lerums SOK
27:249:432:48Guld
8
Emelie Karlsson
OK Landehof
29:2610:264:50Silver
9
Ida Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
30:4910:566:13Silver
10
Alice Barrefors
IK Uven
30:5710:596:21Silver
11
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
31:0911:036:33Silver
12
Hanna Boquist
IK Uven
31:3911:137:03Silver
13
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
34:5712:2410:21Brons
14
Märta Blide
Lerums SOK
35:0512:2610:29Brons
15
Emma Karlsson
OK Landehof
35:3412:3710:58Brons
16
Karin Wulfsberg
Tolered-Utby Ol-klubb
36:0112:4611:25Brons
17
Klara Åberg
OK Landehof
36:2612:5511:50Brons
18
Jannike Snijder
IK Uven
40:3414:2315:58Järn
19
Tove Johansson
OK Alehof
46:1316:2321:37Järn
20
Annie Olsson
Mölndal Outdoor IF
53:5919:0929:23Järn
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
Diskvalificerad19:54
 
H12 2820 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
25:178:580:00Guld
2
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
26:359:261:18Guld
3
Johan Hjelmér
Sjövalla FK
26:579:331:40Guld
4
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
27:019:351:44Guld
5
Martin Linden
OK Landehof
28:2310:043:06Guld
6
Hugo Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
29:1010:213:53Silver
7
Jesper Malmberg
Tolered-Utby Ol-klubb
29:1310:223:56Silver
8
Jonas Lauri
FK Herkules
29:5010:354:33Silver
9
Olof Blide
Lerums SOK
29:5210:354:35Silver
10
Oscar Cox
Lerums SOK
30:0510:404:48Silver
11
Johan Grahn
IK Uven
30:4510:545:28Silver
12
Martin Lamm
Frölunda OL
31:3911:136:22Silver
13
Petter Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
31:4211:146:25Silver
14
Axel Forsman
FK Herkules
31:5311:186:36Silver
15
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
33:1911:498:02Silver
16
Emil Erikmats
Sävedalens AIK
33:2911:528:12Silver
17
Axel Blom
Frölunda OL
34:0412:058:47Brons
18
Daniel Svensson
Mölndal Outdoor IF
35:2412:3310:07Brons
19
Nils Hammar
Frölunda OL
37:3613:2012:19Brons
20
Rasmus Nordgren
OK Landehof
39:3914:0414:22Brons
21
Axel Vahnberg
Lerums SOK
41:2714:4216:10Järn
22
Hugo Simonsson
Kungälvs OK
44:3315:4819:16Järn
23
Isac Axner
OK Landehof
46:1416:2420:57Järn
24
Albin Thorsson
Kungälvs OK
46:3316:3021:16Järn
25
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
47:4916:5722:32Järn
26
Daniel Jonk
Sjövalla FK
51:5418:2426:37Järn
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad9:41
 
D10 1960 meter24 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Flakberg
IFK Göteborg
15:488:040:00Brons
2
Felicia Lorén
OK Landehof
16:238:220:35Brons
3
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
16:598:401:11Brons
4
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
17:579:092:09Brons
5
Ester Freidlitz
OK Landehof
18:209:212:32Brons
6
Maria Logren
Sjövalla FK
18:479:352:59Brons
7
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
18:589:413:10Brons
8
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
19:139:483:25Brons
9
Tilda Erixon
IFK Göteborg
19:4410:043:56Brons
10
Tilda Melkstam
Lerums SOK
20:0010:124:12Brons
11
Erica Abrahamsson
Mölndal Outdoor IF
21:4711:075:59Brons
12
Kajsa Homann
Frölunda OL
22:3111:296:43Brons
13
Elin Flakberg
IFK Göteborg
22:3311:306:45Brons
14
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
22:3511:316:47Brons
15
Fanny Nilsson
OK Landehof
23:0911:497:21Brons
16
Hanna Fuxborg
Sjövalla FK
24:3012:308:42Brons
17
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
25:5713:1410:09Järn
18
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
26:2613:2910:38Järn
19
Tyra Ståhlman
Sjövalla FK
26:5313:4311:05Järn
20
Marie Asplund
Kungälvs OK
27:1813:5611:30Järn
21
Thea Fagerström
IFK Göteborg
28:1914:2712:31Järn
22
Lisa Homann
Frölunda OL
28:5314:4413:05Järn
23
Olivia Asp
IFK Göteborg
30:2415:3114:36Järn
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
Diskvalificerad9:52
 
H10 1960 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
12:246:200:00Brons
2
Per Nordholm
Sävedalens AIK
14:127:151:48Brons
3
Mårten Gedda
OK Landehof
14:317:242:07Brons
4
Daniel Knutsson
Lerums SOK
15:027:402:38Brons
5
Filip Klingberg
OK Alehof
15:177:482:53Brons
6
Alexander Roos
OK Landehof
16:048:123:40Brons
7
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
16:068:133:42Brons
7
Jakob L Gunnarsson
Lerums SOK
16:068:133:42Brons
9
Martin Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
16:098:143:45Brons
10
Edvin Borne
Frölunda OL
17:288:555:04Brons
11
Adam Olsson
Sjövalla FK
17:509:065:26Brons
12
Gustav Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
18:069:145:42Brons
13
Emil Axelsson
Lerums SOK
18:099:165:45Brons
14
Erik Hogedal
Göteborg-Majorna OK
19:4710:067:23Brons
15
Jesper Lagerberg
Sävedalens AIK
19:4910:077:25Brons
16
Viktor Le Claire
FK Herkules
20:2910:278:05Järn
17
Erik Johansson
OK Alehof
20:4010:338:16Järn
18
Jacob Pihel
Sjövalla FK
23:4712:0811:23Järn
19
Daniel Holmgren
Sävedalens AIK
23:5512:1211:31Järn
20
Axel Hermansson
Kungälvs OK
24:1312:2111:49Järn
21
Melker Nordgren
OK Landehof
25:0712:4912:43Järn
22
Mattias Lauri
FK Herkules
26:2013:2613:56Järn
23
Edvin Nilsson
Kungälvs OK
29:2214:5916:58Järn
24
Oscar Olson
IK Uven
33:2417:0221:00Järn
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad10:21
 
D12 Kort 1970 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alicia Leander
OK Landehof
20:0710:130:00
2
Emma/Lisa Andersson/Jonsson
Sävedalens AIK
20:3010:240:23
3
Sanna Möller
OK Landehof
21:3210:561:25
4
Anna Nilsson
Sjövalla FK
22:1111:162:04
5
Hanna Douglasson
Tolered-Utby Ol-klubb
22:1811:192:11
6
Inez Hakers
Sävedalens AIK
23:1811:503:11
7
Alma Ahlberg
Sävedalens AIK
27:3514:007:28
8
Ida Eriksson
OK Landehof
32:4516:3712:38
9
Alice Kjellander
Göteborg-Majorna OK
33:2216:5613:15
 
H12 Kort 1970 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gabriel Sturesson
Lerums SOK
14:207:170:00
2
Johannes Holmgren
Sävedalens AIK
18:279:224:07
3
Patrik Mårtensson
Frölunda OL
18:539:354:33
4
Edvin Alestig
IF Marin Väst
22:0611:137:46
5
Markus Grahn
IK Uven
24:4312:3310:23
6
Adam Sandström
Tolered-Utby Ol-klubb
26:3613:3012:16
Tobias Edström
Sjövalla FK
Diskvalificerad15:49
Anton Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad21:50
 
D14 Kort 2800 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Bengtsson Crease
Sävedalens AIK
31:0511:060:00
2
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
31:3811:180:33
3
Rebecka Schäfer
Tolered-Utby Ol-klubb
31:4311:200:38
4
Amanda Jonasson
Sjövalla FK
39:0113:567:56
5
Sara Helsyk
OK Landehof
47:2716:5716:22
6
Elin/Alma/Kajsa Hermansson/Hellström/Ras
Kungälvs OK
52:0618:3621:01
6
Elin/Alma/Kajsa Hermansson/Hellström/Ras
Kungälvs OK
52:0618:3621:01
8
Kajsa Magnusson
Tolered-Utby Ol-klubb
52:3318:4621:28
 
H14 Kort 2800 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
24:088:370:00
2
Niclas Sparrevik
Lerums SOK
26:119:212:03
3
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
30:0610:455:58
4
Albin Söderberg
Tolered-Utby Ol-klubb
30:3510:556:27
5
Simon Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
32:4711:438:39
6
Mattis Hallberg
IK Uven
33:1611:539:08
7
Fredrik Olausson
Frölunda OL
34:2312:1710:15
8
Vilhelm Melkstam
Lerums SOK
34:2612:1810:18
9
Emil Dahlström
FK Herkules
37:1113:1713:03
10
Lucas Jansson
Lerums SOK
47:0916:5023:01
11
Simon Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
47:4117:0223:33
12
Simon Alm
Göteborgs SK
48:2517:1824:17
13
Carl Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
49:3217:4125:24
 
D16 Kort 3470 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Johansson
OK Alehof
44:3112:500:00
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad21:32
 
H16 Kort 3470 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Lövstedt
Sjövalla FK
36:0010:220:00
2
Tobias Karlsson
OK Landehof
45:5713:159:57
3
Arvid Hammar
Frölunda OL
46:1813:2110:18
4
Jakob Junkers
IF Marin Väst
47:0613:3411:06
5
Tommy Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
52:4015:1116:40
6
Filip Leman
Göteborgs SK
52:5415:1516:54
7
Martin So
Göteborgs SK
53:3815:2717:38
8
Jakob Olausson
Sävedalens AIK
57:2316:3221:23
 
DU1 2010 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Moa Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
17:198:370:00Järn
2
Ida Bengtsson
OK Alehof
17:398:470:20Järn
3
Meja Nyström
Tolered-Utby Ol-klubb
17:528:530:33Järn
4
Micaela Swanson
Sävedalens AIK
18:389:161:19Järn
5
Louise Olsson
Mölndal Outdoor IF
18:559:251:36Järn
6
Petra Eriksson
Lerums SOK
19:019:281:42Järn
7
Josefine Söderlund
Lerums SOK
19:129:331:53Järn
8
Rebecka Pihlström
OK Landehof
19:179:361:58Järn
9
Lisa Andersson
Lerums SOK
20:0810:012:49Järn
10
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
20:3010:123:11Järn
11
Andrea Willner
OK Landehof
21:0710:303:48Järn
12
Alina Johnsson
Lerums SOK
21:3310:434:14Järn
13
Ella Carlström
OK Landehof
23:1811:365:59Järn
14
Michelle Johansson
Frölunda OL
23:5411:536:35Järn
15
Adina Landgren
Frölunda OL
23:5511:546:36Järn
16
Dena Akbar
Frölunda OL
23:5611:546:37Järn
17
Anna Pettersson
IFK Göteborg
24:5512:247:36Järn
18
Selma Wahlgård
Frölunda OL
25:1012:317:51Järn
19
Alice Nordin
Frölunda OL
25:1112:327:52Järn
20
Ida Südhoff
Sävedalens AIK
25:1212:327:53Järn
21
Ida Florin
Lerums SOK
25:3512:448:16Järn
22
My Kumlert
IFK Göteborg
25:5512:548:36Järn
23
Ida Kilnäs
Sjövalla FK
27:0513:289:46Järn
24
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
27:2913:4010:10Järn
25
Matilda Johannesson
Frölunda OL
27:5713:5410:38Järn
26
Ebba Näsman
Lerums SOK
29:0614:2911:47Järn
27
Elsa Åberg
OK Landehof
29:1914:3512:00Järn
28
Agnes Thulin
Kungälvs OK
29:2214:3712:03Järn
29
Maja Axelsson
Lerums SOK
30:5015:2013:31Järn
30
Nova Cairns
Kungälvs OK
35:1417:3217:55Järn
31
Filippa Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
42:4021:1425:21Järn
 
HU1 2010 meter40 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jacob Gatenheim
Frölunda OL
14:117:030:00Järn
2
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
15:207:381:09Järn
3
Hjalmar Gedda
OK Landehof
15:377:461:26Järn
4
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
15:477:511:36Järn
5
Jacob Grahn
IK Uven
16:218:082:10Järn
6
Ludvig Wahlgård
Frölunda OL
16:228:092:11Järn
7
William Sturesson
Lerums SOK
17:028:282:51Järn
8
Linus Lund
Göteborg-Majorna OK
17:088:312:57Järn
9
Oscar Carlsson
IK Uven
17:128:333:01Järn
10
Jakob Östman
Göteborg-Majorna OK
17:158:353:04Järn
11
Olle Åreböck
Göteborg-Majorna OK
18:159:054:04Järn
12
Robin Rudolfsson
IK Uven
18:349:144:23Järn
13
Lukas Andblad
OK Landehof
18:499:224:38Järn
14
Filip Schälin
OK Alehof
19:139:345:02Järn
15
Victor Sott
Frölunda OL
19:289:415:17Järn
16
Jakob Asp
IFK Göteborg
19:439:495:32Järn
17
Noah Casale
OK Landehof
20:5810:266:47Järn
18
William Okdahl
FK Herkules
21:0410:296:53Järn
19
Alfred Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
21:3210:437:21Järn
20
Linus Boström
OK Alehof
22:3911:168:28Järn
21
Joakim Classon
Frölunda OL
22:4811:218:37Järn
22
Erik Källström
Sjövalla FK
23:2011:379:09Järn
23
Emil Pettersson
Kungälvs OK
23:3011:419:19Järn
24
Nathanael Bull
Frölunda OL
23:3911:469:28Järn
25
Isak Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
23:5711:559:46Järn
26
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
24:0611:599:55Järn
27
Rasmus Hagdal
FK Herkules
24:5012:2110:39Järn
28
Elias Karlsson
Göteborg-Majorna OK
24:5812:2510:47Järn
29
Ludvig Fuxborg
Sjövalla FK
27:1313:3213:02Järn
30
Gustav Kalander
Frölunda OL
27:5513:5313:44Järn
31
Emil Nyström
IK Uven
29:1714:3415:06Järn
32
Alexander Forsberg
Göteborg-Majorna OK
30:0014:5615:49Järn
33
Alfred Johansson
OK Alehof
30:1115:0116:00Järn
34
Axel Cullbrand
Mölndal Outdoor IF
32:2316:0718:12Järn
35
Noam Åberg
Sjövalla FK
40:1820:0326:07Järn
36
Milton Åberg
Sjövalla FK
41:0720:2726:56Järn
37
Felix Kinde
Tolered-Utby Ol-klubb
42:3421:1128:23Järn
Johan Schmidt
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
Ludvig Jare
Frölunda OL
Diskvalificerad8:10
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad9:38
 
U2 1990 meter62 startande, 62 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
16:018:030:00Järn
2
Paulina Lund
Sävedalens AIK
16:578:310:56Järn
3
Gabriel Öhgren
Sävedalens AIK
17:378:511:36Järn
4
Albin Nuqvist
OK Landehof
20:0710:074:06Järn
5
Elsa Asp
Mölndal Outdoor IF
20:1610:114:15Järn
6
Johanna Wallberg
OK Alehof
20:3510:214:34Järn
7
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
20:5310:304:52Järn
8
Hannes Rosendahl
IF Marin Väst
20:5910:334:58Järn
9
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
21:0610:365:05Järn
10
Linn Mauritzon
Tolered-Utby Ol-klubb
21:3310:505:32Järn
11
Joakim Lindström
Lerums SOK
21:4410:555:43Järn
12
Lisa Börnstedt
Tolered-Utby Ol-klubb
21:5210:595:51Järn
13
Jona Haggärde
Göteborg-Majorna OK
21:5311:005:52Järn
14
Johanna Lahti
Tolered-Utby Ol-klubb
22:0011:035:59Järn
15
Max Berg
Göteborg-Majorna OK
22:1411:106:13Järn
16
Jennifer Davidson
Göteborg-Majorna OK
22:1711:126:16Järn
17
Felix Drejmo
OK Landehof
22:1811:126:17Järn
18
Rebecka Ljung
Sjövalla FK
22:2611:166:25Järn
19
Thea Vegelius
Kungälvs OK
22:3811:226:37Järn
20
Viktor Söderberg
IF Marin Väst
23:0111:347:00Järn
21
Emma Wallin
IK Uven
24:0512:068:04Järn
22
Lydia Hakers
Sävedalens AIK
24:2312:158:22Järn
23
Katrin Asplund
Kungälvs OK
24:2512:168:24Järn
24
Johanna Nilsson
Kungälvs OK
24:2912:188:28Järn
25
David Johansson
Tolered-Utby Ol-klubb
24:3912:238:38Järn
26
Linus Norberg
OK Alehof
24:5612:328:55Järn
27
Hilda Bengtsson
Kungälvs OK
24:5712:328:56Järn
28
Max Källman
Tolered-Utby Ol-klubb
25:1312:409:12Järn
29
Hilma Ståhlman
Sjövalla FK
25:4412:569:43Järn
30
Tim Vegelius
Kungälvs OK
25:4912:589:48Järn
31
Ella Björck
IK Uven
25:5213:009:51Järn
32
Jonas Almström
Sävedalens AIK
26:1013:0910:09Järn
33
Johan Björck
IK Uven
26:2713:1710:26Järn
34
Stina Bengtsson
Kungälvs OK
27:2613:4711:25Järn
35
Klara Lemurell
Sjövalla FK
27:2913:4911:28Järn
36
Wilma Söderberg
IF Marin Väst
27:3613:5211:35Järn
37
Linus Thorsson
Kungälvs OK
28:4314:2612:42Järn
38
Pontus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:4414:2612:43Järn
39
Linus Fransson
Tolered-Utby Ol-klubb
28:4714:2812:46Järn
40
Karl Erixon
IFK Göteborg
28:5014:2912:49Järn
41
Adam Udén
Göteborg-Majorna OK
29:0814:3813:07Järn
42
Klara Sivegård
Sjövalla FK
29:5014:5913:49Järn
43
David Erikmats
Sävedalens AIK
29:5615:0313:55Järn
44
Margit Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
30:1615:1314:15Järn
45
Ella Danielsen
Sjövalla FK
30:2315:1614:22Järn
46
Henrik Thölin
IF Marin Väst
31:3215:5115:31Järn
47
Philip Svensson
Mölndal Outdoor IF
31:4115:5515:40Järn
48
Linnea Olsson
Sjövalla FK
31:4515:5715:44Järn
49
Lova Gustafson
Tolered-Utby Ol-klubb
31:5816:0415:57Järn
50
Magdalena Petersson
Göteborg-Majorna OK
32:1016:1016:09Järn
51
Hilda Sundqvist
Kungälvs OK
32:1216:1116:11Järn
52
Tilda Thulin
Kungälvs OK
32:1316:1116:12Järn
53
Adam Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
32:5116:3016:50Järn
54
Lovisa Mahlin
Tolered-Utby Ol-klubb
33:0116:3517:00Järn
55
Tilda Rynmark
Sjövalla FK
33:1816:4417:17Järn
56
Arvid Lundqvist
Sjövalla FK
35:1617:4319:15Järn
57
Hanna Petersén
Lerums SOK
35:2217:4619:21Järn
58
Signe Lundqvist
Sjövalla FK
35:4617:5819:45Järn
59
Clara Stenberg
Sjövalla FK
36:0018:0519:59Järn
60
Johanna Nidler
Sjövalla FK
36:0818:0920:07Järn
61
Adam Rudolfsson
IK Uven
43:4922:0127:48Järn
62
Matilda Åkesson
OK Landehof
45:1522:4429:14Järn
 
Inskolning 1060 meter48 startande, 45 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Marcus Söderbom
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Elis Norin
Frölunda OL
0:000:00Järn
Amanda Ström Eckerlid
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Elsa Edofsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Vilhelm Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Erik Südhoff
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Anna Lindén
OK Landehof
0:000:00Järn
Matilda Sevilla Ziegler
OK Landehof
0:000:00Järn
Felicia Pihel
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Kajsa Hagstrand
Lerums SOK
0:000:00Järn
Elias Nyqvist
OK Landehof
0:000:00Järn
Jakob Strand-Anani
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Lisa Gunnarsson
Lerums SOK
0:000:00Järn
Emilia Grahn
IK Uven
0:000:00Järn
Ida Lundberg
OK Landehof
0:000:00Järn
Sara Bengtsson
OK Alehof
0:000:00Järn
Maurits Sevilla Ziegler
OK Landehof
0:000:00Järn
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Kalle Lundgren
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Sebastian Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Lisa Eriksson
OK Landehof
0:000:00Järn
Astrid Ronge
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Lowe Hammar
Frölunda OL
0:000:00Järn
Nathalie Andersson
OK Landehof
0:000:00Järn
Andreas Hedekvist
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Hanna Carlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Lucas Boström
OK Alehof
0:000:00Järn
Emma Karlsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Elsa Moqvist
Lerums SOK
0:000:00Järn
Johanna Pihlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Puja Munther
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Isabel Björkman
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Anton Östman
OK Landehof
0:000:00Järn
Isak Lemurell
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Mikael Björck
IK Uven
0:000:00Järn
Anders Sundén
Tolered-Utby Ol-klubb
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Alba Mori
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Johanna Ahlberg
OK Landehof
0:000:00Järn
Nelly Melkstam
Lerums SOK
0:000:00Järn
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Arvid Larsson
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Björn Vikinge
OK Landehof
0:000:00Järn
Erik Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
GodkändJärn
Daniel Ljung
Sjövalla FK
Diskvalificerad
Gerda Börjesson
OK Alehof
Diskvalificerad
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 1 1990 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Gruvesäter
Tolered-Utby Ol-klubb
17:318:480:00Brons
2
Susanne Gabrielsson
Sävedalens AIK
19:249:451:53Brons
3
Christell Möller
OK Landehof
25:1512:417:44
4
Stina Sjölin
IK Uven
26:4513:279:14
5
Carolina Sjöberg
Klubblös
26:4713:289:16
6
Lisa Hollender
Klubblös
26:5113:309:20
7
Mattias Mårtnsson
Frölunda OL
27:5814:0310:27
8
Åsa Kalander
Frölunda OL
36:4718:2919:16
9
Emma Broberg
IF Marin Väst
36:5218:3219:21
10
Loka Broberg
IF Marin Väst
36:5618:3419:25
11
Malva Broberg
IF Marin Väst
36:5718:3419:26
12
Fredrik Karlsson
OK Orinto
46:5423:3429:23
13
Cecilia Karlsson
OK Orinto
46:5723:3629:26
14
Ida Porlid
Göteborg-Majorna OK
47:0223:3829:31
 
Öppen motion 3 2700 meter29 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pär Johannesson
Frölunda OL
24:008:530:00Brons
2
Jakob Karlsson
Göteborg-Majorna OK
28:5710:434:57Brons
3
Frida Lund
Sävedalens AIK
29:3210:565:32Brons
4
Susanne Knutsson
Lerums SOK
30:2011:146:20Brons
5
Erika Larsson
IK Uven
30:2911:176:29Brons
6
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
31:2811:397:28Brons
7
Susanne Friman
Tolered-Utby Ol-klubb
31:3211:417:32Brons
8
Marie Hallel
Sjövalla FK
31:4311:457:43Brons
9
Erika Rask
Kungälvs OK
32:2912:028:29
10
Hans Grönberg
Sävedalens AIK
32:4012:068:40
11
Mona Grönberg
Sävedalens AIK
32:4212:078:42
12
Anna Ekbom Olson
IK Uven
34:1612:4110:16
13
Sara Karlsson
Göteborg-Majorna OK
34:4712:5310:47
14
Simon Olausson
Sävedalens AIK
35:3413:1011:34
15
Sebastian Petersson
Göteborg-Majorna OK
36:0713:2312:07
16
Gabriella Petersson
Göteborg-Majorna OK
36:1413:2512:14
17
Anna Grahn
IK Uven
36:4313:3612:43
18
Anna Wiklander
Göteborg-Majorna OK
37:1413:4713:14
19
Lovisa Årebäck
Göteborg-Majorna OK
37:4513:5913:45
20
Frida Raupach
Frölunda OL
40:2014:5616:20
21
Carl Kylebäck-Wennerlöf
Sävedalens AIK
40:3315:0116:33
22
Kerstin Åsberg
OK Landehof
40:4515:0616:45
23
Johanna Abrahamsson
Sjövalla FK
43:4216:1119:42
24
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
43:4616:1319:46
25
Ebba Ericson
Klubblös
46:5617:2322:56
26
Hans Byström
IF Marin Väst
46:5817:2422:58
27
Helen Eriksson
Klubblös
46:5917:2422:59
28
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
48:0517:4924:05
29
Magdalena Agrell
Sävedalens AIK
53:3419:5029:34
 
Öppen motion 5 3570 meter33 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
26:147:210:00Brons
2
Linda Martinsson
IF Marin Väst
26:207:230:06Brons
3
Erik Lauri
FK Herkules
29:008:072:46Brons
4
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
29:468:203:32Brons
5
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
30:388:354:24Brons
6
Anna Eriksson
OK Räven
31:498:555:35Brons
7
Mats Dahlrot
IK Uven
36:0110:059:47
8
Kjell Ehrencrona
IFK Göteborg
37:5210:3611:38
9
Gunnar Markinhuhta
Göteborgs SK
38:2810:4612:14
10
Lennart Andersson
Göteborgs SK
41:2011:3515:06
11
Karin Olsson
Sjövalla FK
43:1112:0616:57
12
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
43:1512:0717:01
13
Evelina Eriksson
IF Marin Väst
44:0012:1917:46
14
Lars Torstensson
Göteborgs SK
44:1212:2317:58
15
Johannes Grahn
IK Uven
45:0712:3818:53
16
Jonas Larsson
Degerfors OK
45:3612:4619:22
17
Magnus Gunnarsson
Lerums SOK
46:3313:0220:19
18
Margareta Pettersson
IF Marin Väst
49:5513:5923:41
19
Gösta Malmer
IF Marin Väst
51:2914:2525:15
20
Torbjörn Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
52:3314:4326:19
21
Magnus Karlsson
Göteborg-Majorna OK
54:5715:2428:43
22
Lars Ljungberg
Sjövalla FK
57:2416:0531:10
23
HannaFilip Bergstrand
Klubblös
57:4116:0931:27
24
Lars Carlhammar
IK Uven
58:5216:2932:38
25
Tina Heslyk
OK Landehof
64:0117:5637:47
26
Maria Åberg
OK Landehof
64:0517:5737:51
27
Linda Danielsson
Lerums SOK
71:1819:5845:04
28
Niklas Scott
IFK Göteborg
72:3720:2046:23
29
Urban Thorsson
Kungälvs OK
72:4920:2446:35
30
Jenny Emanuelsson
IFK Göteborg
105:2829:3379:14
Camilla Björklund
Sjövalla FK
Diskvalificerad8:54
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
Diskvalificerad10:18
Magnus Olsson
Sjövalla FK
Diskvalificerad11:29