Öppet 7-häradsmästerskap Natt

2011-09-30

Arrangör: Gällstadbygdens SOK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
73
Form:
Individuell
Startande:
72
Distans:
Natt
Fullföljande:
70
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
73:360:00
 
H21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
73:480:00
 
H16 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Grahn
Hestra IF
28:310:00Mästare
2
Linus Landergren
Hestra IF
30:382:07Mästare
3
Markus Larsson
Hestra IF
33:004:29Elit
4
Klas Udd
Markbygdens OK
41:1412:43Silver
 
D14 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Grahn
Hestra IF
33:090:00Elit
2
Lina Landergren
Hestra IF
34:281:19Elit
3
Alice Aroneng
Hestra IF
35:152:06Elit
 
H14 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
21:250:00Elit
2
Eric Jansson
OK Tranan
25:003:35Elit
3
Simon Olausson
OK Tranan
27:005:35Guld
 
D12 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
23:460:00Guld
2
Emma Nordberg
OK Tranan
26:503:04Guld
 
H12 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
18:370:00Guld
2
Felix Axelsson
Markbygdens OK
19:431:06Guld
3
Emil Karlsson
Hestra IF
20:361:59Guld
 
H40 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Homann
OK Orinto
57:080:00Guld
2
Mattias Biörs
IK Ymer
62:145:06Guld
3
Peter Grahn
Hestra IF
67:0910:01Silver
4
Johan Mars
Markbygdens OK
90:2933:21
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
Ej godkänd
 
D45 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H45 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Aroneng
Hestra IF
45:200:00Guld
2
Stefan Olofsson
OK Gisle
50:595:39Guld
3
Per Johansson
OK Reftele
52:557:35Silver
4
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
58:4013:20Silver
5
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
74:4029:20
 
D50 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Udd
Markbygdens OK
34:500:00
 
H50 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
44:440:00Guld
2
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
50:235:39Silver
3
Anders Johansson
Hestra IF
57:2812:44Silver
4
Benny Johansson
OK Reftele
99:4555:01
 
D55 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Kaill
IK Omega
40:000:00Guld
2
Anita Eklöf
IK Ymer
50:0310:03Silver
 
H55 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
40:570:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
41:130:16Guld
3
Per-Olof Larsson
Hestra IF
42:411:44Guld
4
Pierre Karlsson
OK Alehof
51:5110:54Silver
5
Tommy Westerberg
Tibro OK
52:4711:50Silver
6
Kjell Martinsson
OK Tranan
55:0614:09Silver
7
Åke Johansson
Rydboholms SK
69:0528:08
 
D65 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Rangert
IK Ymer
40:090:00Guld
2
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
41:141:05Guld
3
Gunnel Karlsson
SOK 68
49:409:31Silver
 
H65 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Lorén
OK Frisene
42:510:00Guld
2
Stellan Ahnström
Forserums SOK
46:163:25Guld
3
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
47:204:29Guld
4
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
54:0811:17Silver
5
Olle Hermansson
IK Ymer
56:5414:03Silver
6
Lars Fransson
Bottnaryds IF
63:0920:18Brons
7
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
72:0429:13
 
H70 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kurt Rydin
OK Tranan
41:590:00
 
H75 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
45:070:00Guld
2
Totte Holm
Markbygdens OK
108:0262:55
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
Ej godkänd
 
Öppen motion 1 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Walter Bodin
Gällstadbygdens SOK
47:550:00Brons
1
Curt Wullf Norgren
Gällstadbygdens SOK
47:550:00Brons
 
Öppen motion 3 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Nordberg
OK Tranan
27:150:00Brons
2
Patrik Gryttborn
Gällstadbygdens SOK
38:0510:50
3
Simon Brovall
Gällstadbygdens SOK
38:0610:51
4
Anelma Ek
Gällstadbygdens SOK
44:5517:40
5
Malin Ek
Gällstadbygdens SOK
44:5617:41
6
Clas Wullf Norgren
Gällstadbygdens SOK
51:1123:56
7
William Bodin
Gällstadbygdens SOK
51:1323:58
 
Öppen motion 5 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Nilsson
Grönahös IK
32:160:00Brons
2
Peter Nilsson
OK Tranan
32:240:08Brons
3
Christian Jansson
OK Tranan
34:312:15Brons
4
Erik Fors
Hestra IF
35:433:27Brons
5
Per-Anders Axelsson
Markbygdens OK
36:053:49Brons
6
Lennart Bjufström
SOK 68
36:304:14Brons
7
Anna Karlsson
SOK 68
41:339:17Brons
 
Öppen motion 7 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Kaill
OK Alferna
31:350:00