Bredareds IF medel

2011-10-01

Arrangör: Bredareds IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
672
Form:
Individuell
Startande:
633
Distans:
Medel
Fullföljande:
612
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
30:500:00Guld
2
Ida Hördegårdh
IFK Göteborg
34:003:10Guld
3
Johanna Sundström
Hestra IF
35:515:01Silver
4
Pia Johansson
OK Landehof
36:135:23Silver
5
Malin Sörstrand
OK Klyftamo
36:315:41Silver
6
Therése Ivarsson
OK Skogshjortarna
36:365:46Silver
7
Karolina Norin
IFK Göteborg
39:098:19Silver
8
Sofia Lundberg
Göteborg-Majorna OK
39:218:31Silver
9
Daniela Richardsson
OK Landehof
39:498:59Silver
10
Maria Thelin
Jönköpings OK
40:009:10Silver
11
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
42:1411:24Silver
12
Amanda Karlsson
Ulricehamns OK
46:2215:32Brons
 
H21 0 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
31:230:00Guld
2
Håkan Petersson
IFK Göteborg
31:480:25Guld
3
Karl Levin
Sävedalens AIK
31:540:31Guld
4
Johan Strand
Göteborg-Majorna OK
32:170:54Guld
5
Johan G Hördegårdh
IFK Göteborg
33:382:15Guld
6
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
34:182:55Guld
7
Albin Andersson
Markbygdens OK
34:393:16Guld
8
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
34:463:23Guld
9
Martin Larsson
IFK Göteborg
34:493:26Guld
10
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
35:043:41Guld
11
Lars Jakobsson
IF Hagen
35:364:13Guld
12
Benjamin Edlund
IK Ymer
36:044:41Silver
13
Anders Lindberg
OK Tyr
37:005:37Silver
14
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
37:075:44Silver
15
Jonas Lundberg
Göteborg-Majorna OK
37:095:46Silver
16
Hampus Olesund
OK Landehof
37:205:57Silver
17
Christian Karldén
Kvillebyns SK
37:276:04Silver
18
Thomas Ljung
IK Ymer
38:527:29Silver
19
Johnny Hålsjö
Vänersborgs SK
39:017:38Silver
20
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
39:087:45Silver
21
Anders Johansson
Sjövalla FK
40:419:18Silver
22
Anton Karlsson
OK Kullingshof
41:179:54Silver
23
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
41:5810:35Silver
24
Fredrik Andersson
IF Rigor
49:2718:04
25
Erik Håkansson
IK Uven
51:1919:56
26
Andreas Ivarsson
OK Skogshjortarna
51:3520:12
27
Peter Grahn
Hestra IF
56:0524:42
28
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
57:3326:10
29
Joel Udd
Markbygdens OK
57:3926:16
30
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
60:4229:19
31
Patrik Blixt
Tolered-Utby Ol-klubb
60:5829:35
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
D18 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Wenklo
Kungälvs OK
34:470:00Guld
2
Sara Nilsson
OK Tranan
37:322:45Guld
3
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
46:4011:53Silver
4
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
63:0128:14
 
H18 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D16 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Classon
OK Orinto
35:140:00Mästare
2
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
43:268:12Elit
3
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
45:059:51Guld
4
Ida Nordberg
OK Tranan
66:0430:50Järn
 
H16 0 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Grahn
Hestra IF
27:070:00Mästare
2
Linus Landergren
Hestra IF
27:330:26Mästare
3
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
27:360:29Mästare
4
Markus Larsson
Hestra IF
29:432:36Mästare
5
Einar Nordgren
Hestra IF
32:135:06Elit
6
Erik Fors
Hestra IF
32:215:14Elit
7
Tobias Pentonen
Hestra IF
35:218:14Guld
8
Klas Udd
Markbygdens OK
36:599:52Guld
9
Niklas Frisk
Markbygdens OK
37:1710:10Silver
10
Erik Hagman
Lerums SOK
37:2410:17Silver
11
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
37:5110:44Silver
12
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
38:2811:21Silver
13
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
38:5911:52Silver
14
Eric Brattåsen
OK Skogshjortarna
50:2723:20Järn
15
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
55:2828:21Järn
16
Arvid Hammar
Frölunda OL
61:2734:20Järn
17
Oskar Vamling
Frölunda OL
65:0938:02Järn
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
Erik Persson
Markbygdens OK
Diskvalificerad
 
D14 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
28:200:00Elit
2
Lisa Johansson
OK Tranan
28:280:08Elit
3
Hanna Lindström
OK Tranan
28:440:24Elit
4
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
29:120:52Elit
5
Emelie Udd
Markbygdens OK
29:491:29Elit
6
Sofia Grahn
Hestra IF
30:061:46Elit
7
Emma Nilsson
OK Tranan
30:522:32Elit
8
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
31:042:44Elit
9
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
31:213:01Elit
10
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
31:433:23Elit
11
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
31:463:26Elit
12
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
32:173:57Guld
13
Alice Aroneng
Hestra IF
33:465:26Guld
14
Sara Kindlund
OK Tranan
35:437:23Silver
15
Lina Landergren
Hestra IF
37:269:06Silver
16
Emelie Roos
OK Landehof
39:2811:08Silver
17
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
42:0313:43Silver
18
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
45:3917:19Brons
19
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
53:0024:40Järn
 
H14 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
24:200:00Elit
2
Victor Helgesson
Hestra IF
25:401:20Elit
3
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
25:431:23Elit
4
Eric Jansson
OK Tranan
25:491:29Elit
5
Edvin Carlsson
Markbygdens OK
26:422:22Elit
6
William Johnsson
OK Skogshjortarna
29:275:07Guld
7
Johan Höög
OK Kullingshof
34:079:47Silver
8
Henning Bollmark
IF Hallby SOK
35:0510:45Silver
9
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
40:4916:29Brons
10
Carl Agrell
Sävedalens AIK
74:1149:51Järn
 
D12 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
19:170:00Guld
2
Klara Ask
Markbygdens OK
19:250:08Guld
3
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
21:322:15Guld
4
Elsa Lindeblom
IK Omega
22:243:07Silver
5
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
23:103:53Silver
6
Sofia Klasson
Hestra IF
23:364:19Silver
7
Maja Kindlund
OK Tranan
30:0810:51Brons
8
Ida Eriksson
OK Landehof
31:2612:09Järn
9
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
32:0112:44Järn
10
Lisa Samuelsson
IK Ymer
35:1215:55Järn
11
Malin Nilsson
OK Tranan
37:2018:03Järn
12
Vilma Snygg
IK Ymer
42:5923:42Järn
13
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
44:2625:09Järn
14
Ida Palm
IK Ymer
48:0228:45Järn
15
Viveka Bollmark
IF Hallby SOK
51:5332:36Järn
Jennifer Studley
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
H12 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
18:130:00Guld
2
Emil Karlsson
Hestra IF
19:321:19Guld
3
Alexander Roos
OK Landehof
20:192:06Guld
4
Axel Lomander
Markbygdens OK
23:165:03Silver
5
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
23:365:23Silver
6
Johan Grahn
IK Uven
25:377:24Brons
7
Nils Hammar
Frölunda OL
31:0012:47Järn
8
Isak Källsmyr
OK Kullingshof
35:2517:12Järn
9
Klas Johansson
OK Tranan
35:4617:33Järn
10
Samuel Ekman
OK Kullingshof
41:3923:26Järn
11
Hugo Håkansson
IK Ymer
68:0749:54Järn
 
D10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
17:280:00Brons
2
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
21:284:00Brons
3
Ida Florin
Lerums SOK
28:2310:55Järn
4
Fanny Nilsson
OK Landehof
30:1012:42Järn
5
Petra Eriksson
Lerums SOK
34:2116:53Järn
6
Emma Palm
IK Ymer
44:5527:27Järn
 
H10 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hugo Setthagen
OK Tranan
18:010:00Brons
2
Lukas Gustafsson
IK Ymer
19:121:11Brons
3
Emil Axelsson
Lerums SOK
19:521:51Brons
4
Gustav Ohlin
OK Tranan
21:313:30Brons
5
Lukas Larsson
OK Skogshjortarna
21:513:50Brons
6
Oskar Ekman
OK Kullingshof
23:295:28Brons
7
Albin Widman
IK Ymer
23:385:37Brons
8
Hugo Lomander
Markbygdens OK
25:267:25Brons
 
D35 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Kindlund
OK Tranan
32:150:00Guld
2
Susanne Biörs
OK Tranan
35:022:47Guld
3
Martina Lindberg
IK Ymer
36:234:08Guld
4
Stina Ahlnér
Göteborg-Majorna OK
43:3211:17Silver
5
Angelica Brandqvist
Tibro OK
44:2612:11Silver
6
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
44:5412:39Silver
7
Jenny Johansson
IFK Göteborg
59:1527:00
 
H35 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
35:210:00Guld
2
Markus Hermansson
IK Ymer
37:141:53Guld
3
Claes Setthagen
OK Tranan
41:216:00Silver
4
Martin Udd
Markbygdens OK
45:149:53Silver
5
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
45:5110:30Silver
6
Kristian Adolfsson
IK Ymer
58:1722:56
 
D40 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Karlsson
Markbygdens OK
31:210:00Guld
2
Helena Bååth
Hestra IF
33:201:59Guld
3
Annika Bäck
OK Kullingshof
35:163:55Guld
4
Anna Eriksson
OK Landehof
36:515:30Silver
5
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
39:127:51Silver
6
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
42:0010:39Silver
 
H40 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Andersson
OK Tranan
29:280:00Guld
2
Kenneth Johansson
OK Tranan
29:440:16Guld
3
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
31:402:12Guld
4
Klas Friborg
Jönköpings OK
32:283:00Guld
5
Martin Svensson
Markbygdens OK
33:023:34Silver
6
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
33:143:46Silver
7
Jonas Axelsson
Lerums SOK
34:445:16Silver
8
Claes Hagstrand
Lerums SOK
34:595:31Silver
9
Fredrik Ask
Markbygdens OK
35:576:29Silver
10
Anders Arfwedson
Frölunda OL
36:136:45Silver
11
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
38:278:59Silver
12
Sven Eriksson
OK Landehof
58:3229:04
 
D45 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
38:100:00Guld
2
Hillevi Eriksson
IF Hallby SOK
39:501:40Guld
3
Pia Käck-Fritzell
Mullsjö SOK
46:578:47Silver
4
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
50:1312:03Silver
5
Irené Andersson
OK Kullingshof
61:0422:54
6
Marie Hermansson
OK Kullingshof
71:1233:02
 
H45 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Lund
OK Orinto
29:390:00Guld
2
Kent Klasson
Hestra IF
31:231:44Guld
3
Bertil Petersson
IK Ymer
35:115:32Silver
4
Bengt Grewin
Frölunda OL
37:037:24Silver
5
Stefan Hammar
Frölunda OL
39:4410:05Silver
6
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
40:0710:28Silver
7
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
40:5611:17Silver
8
Anders Sjöberg
OK Reftele
43:4514:06Brons
9
Magnus Wide
Frölunda OL
43:5014:11Brons
10
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
47:3918:00
11
Jens Lindström
Tibro OK
47:4218:03
12
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
48:0318:24
13
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
49:0819:29
14
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
51:3922:00
15
Leif Hagman
IK Uven
54:4625:07
16
Thomas Almgren
Borås GIF
57:4028:01
17
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
60:0230:23
18
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
75:1145:32
 
D50 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Udd
Markbygdens OK
33:160:00Guld
2
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
35:402:24Guld
3
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
38:154:59Silver
4
Ann Laas
OK Skogshjortarna
42:369:20Silver
5
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
43:2410:08Silver
6
Helena Larsson
Hestra IF
45:2612:10Silver
7
Christina Nilsson
Lerums SOK
45:5912:43Silver
8
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
46:1112:55Silver
9
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
47:2114:05Silver
10
Agneta Johansson
Rydboholms SK
54:5521:39
11
Maria Vamling
Frölunda OL
56:1723:01
12
Lisa Larsson
Sjövalla FK
63:1529:59
13
Barbro Törnroth
Hjobygdens OK
67:1333:57
 
H50 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
29:050:00Guld
2
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
32:183:13Guld
3
Anders Sjögren
OK Kullingshof
32:263:21Guld
4
Andres Laas
OK Skogshjortarna
33:474:42Silver
5
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
34:115:06Silver
6
Per Andersson
OK Orinto
35:025:57Silver
7
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
36:187:13Silver
8
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
36:227:17Silver
9
Anders Spånér
Sävedalens AIK
38:038:58Silver
10
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
38:459:40Silver
11
Göran Olesund
OK Landehof
38:479:42Silver
12
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
39:5610:51Silver
13
Bertil Thomas
Lerums SOK
39:5710:52Silver
14
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
40:5711:52Silver
15
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
41:4612:41Silver
16
Anders Larsson
Tolered-Utby Ol-klubb
43:2914:24Brons
17
Gunnar Håkansson
IK Uven
44:0114:56Brons
18
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
53:3924:34
 
D55 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Eklöf
IK Ymer
42:270:00Guld
2
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
43:110:44Guld
3
Marita Larsson
Markbygdens OK
54:0011:33Silver
4
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
54:1611:49Silver
5
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
61:5119:24Brons
 
H55 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
28:450:00Guld
2
Per-Olof Larsson
Hestra IF
32:544:09Silver
3
Thom Sandvik
Avesta OK
33:414:56Silver
4
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
35:056:20Silver
5
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
35:426:57Silver
6
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
39:4310:58Silver
7
Bengt Sune Jonsson
Hestra IF
39:5511:10Silver
8
Owe Törnroth
Hjobygdens OK
41:0512:20Brons
9
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
41:0912:24Brons
10
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
42:3613:51Brons
11
Åke Johansson
Rydboholms SK
43:1314:28Brons
12
Egon Johansson
OK Tranan
44:5616:11
13
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
48:4520:00
14
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
48:5020:05
15
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
51:0622:21
16
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
51:0922:24
17
Johan Wedlin
Sävedalens AIK
57:0228:17
18
Lennart Vamling
Frölunda OL
60:4832:03
19
Lars Larsson
Sjövalla FK
62:3933:54
Pierre Karlsson
OK Alehof
Diskvalificerad
 
D60 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
34:580:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
35:110:13Guld
3
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
35:470:49Guld
4
Lisa Kumlin
Växjö OK
38:063:08Guld
5
Britt-Marie Larsson
SOK 68
38:313:33Guld
6
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
40:586:00Silver
7
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
47:2612:28Silver
8
Marianne Rosén
IK Ymer
52:2417:26Brons
9
Ingegerd Kallin
SOK 68
56:1721:19
10
Inger Eismark
IFK Göteborg
75:5340:55
Harriet Andersson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
H60 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Jägerström
IK Uven
29:550:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
30:240:29Guld
3
Olle Adolfsson
Lerums SOK
30:540:59Guld
4
Toivo Pentonen
Hestra IF
32:012:06Guld
5
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
32:432:48Guld
6
Anders Thomasson
Ulricehamns OK
34:054:10Silver
7
Kent Eriksson
Lerums SOK
34:064:11Silver
8
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
35:185:23Silver
9
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
36:186:23Silver
10
Kent Jogeland
IK Ymer
38:398:44Silver
11
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
39:189:23Silver
12
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
39:349:39Silver
13
Lars Österberg
Sävedalens AIK
43:1313:18Brons
14
Mats Elofsson
Herrljunga SK Skid o OL
47:0717:12
15
Anders Kumlin
IK Ymer
47:3317:38
16
Kjell Jeppson
IF Rigor
56:1126:16
 
D65 0 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Hermansson
IK Ymer
36:450:00Guld
2
Britta Larsson
OK Frisene
37:581:13Guld
3
Christina Schedwin
IK Stern
38:261:41Guld
4
Britt Rangert
IK Ymer
40:053:20Guld
4
Gunnel Svensson
IK Ymer
40:053:20Guld
6
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
40:433:58Guld
7
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
41:134:28Silver
8
Birgit Ekman
Ulricehamns OK
42:425:57Silver
9
Barbro Johansson
Sjövalla FK
44:317:46Silver
10
Monica Larsson
OK Tranan
44:468:01Silver
11
Ulla Sönsteröd
SOK 68
45:188:33Silver
12
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
46:069:21Silver
13
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
46:279:42Silver
14
Ylva Häggström
IF Rigor
50:5714:12Silver
15
Lillemor Lorén
OK Frisene
51:4815:03Silver
16
Birgitta Johansson
OK Tranan
55:1518:30Brons
17
Kristina Andersson
OK Skogshjortarna
61:2324:38
Birgitta Carlsson
OK Orinto
Diskvalificerad
Ulla Ling
Jönköpings OK
Diskvalificerad
 
H65 0 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sören Andersson
IK Dran
30:180:00Guld
2
Rune Sandberg
Uddevalla OK
30:190:01Guld
3
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
30:520:34Guld
4
Henrik Hvoslef
IK Stern
32:202:02Guld
5
Dag Lorén
OK Frisene
32:302:12Guld
6
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
33:283:10Guld
7
Stig-Ove Toll
IK Stern
33:373:19Guld
8
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
33:533:35Guld
9
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
34:043:46Guld
10
Lars Finbom
OK Landehof
35:485:30Silver
11
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
35:565:38Silver
12
Roland Bohman
Ulricehamns OK
36:145:56Silver
13
Göran Bengtsson
Tockarps IK
36:396:21Silver
14
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
36:476:29Silver
15
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
37:176:59Silver
16
Jan Larsson
Sävedalens AIK
38:167:58Silver
17
Anders Björnberg
Frölunda OL
39:128:54Silver
18
Leif Björkman
IK Ymer
39:369:18Silver
19
Steffen Häggström
IF Rigor
41:2111:03Silver
20
Lars Lorén
OK Frisene
41:2411:06Silver
21
Bengt Börjesson
OK Alehof
41:3011:12Silver
21
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
41:3011:12Silver
23
Lars-Erik Gadde
Göteborg-Majorna OK
41:3611:18Silver
24
Bengt Mattsson
OK Orinto
43:3413:16Silver
25
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
44:5614:38Brons
26
Ted Liivrand
OK Skogshjortarna
44:5814:40Brons
27
Olle Hermansson
IK Ymer
50:0019:42
28
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
50:2720:09
29
Bengt Nilsson
Hestra IF
50:3320:15
30
Bo Adolfsson
IK Ymer
52:3222:14
31
Lars Sönsteröd
SOK 68
52:4622:28
32
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
53:1322:55
33
Göte Johansson D-P
OK Tranan
57:2627:08
34
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
69:3739:19
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D70 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
41:330:00Guld
2
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
44:272:54Guld
3
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
46:294:56Guld
4
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
49:107:37Silver
5
Gunnel Börjesson
IK Uven
52:2010:47Silver
6
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
52:4311:10Silver
7
Gunni Ekberg
Ätrans IF
57:0715:34Silver
8
Elvy Börjesson
OK Alehof
59:4318:10Brons
9
Barbro Blom
Frölunda OL
61:0119:28Brons
 
H70 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
29:060:00Guld
2
Göran Olofsson
Fjärås AIK
31:322:26Guld
3
Erland Ling
Jönköpings OK
32:333:27Guld
4
Hans Karlsson
OK Orinto
34:075:01Silver
5
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
34:215:15Silver
6
Roland Aasa
IK Uven
34:345:28Silver
7
Bengt Inghammar
Göteborg-Majorna OK
36:587:52Silver
8
Lennart Österlund
OK Frisene
37:378:31Silver
9
Kurt Rydin
OK Tranan
37:598:53Silver
10
Ingemar Alfredsson
IK Uven
38:119:05Silver
11
Göran Leffler
Lerums SOK
38:309:24Silver
12
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
39:4310:37Silver
13
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
41:2412:18Silver
14
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
43:1814:12Brons
15
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
52:4423:38
16
Ragnar Bewert
OK Landehof
56:4827:42
17
Percy Karlsson
Sävedalens AIK
63:1234:06
18
Harry Andersson
OK Kullingshof
64:5235:46
 
D75 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Falk
IK Stern
37:020:00Guld
2
Evelyn Margareta Alexandersson
Lerums SOK
45:238:21Silver
3
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
52:2215:20Silver
4
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
59:5822:56
5
Ann-Marie Särén
Borås GIF
64:4727:45
 
H75 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Åke Hogedal
Kungälvs OK
36:050:00Guld
2
Agne Östensson
Sävedalens AIK
36:270:22Guld
3
Sten Johansson
OK Kullingshof
38:052:00Guld
4
Nils Jansson
Skattkärrs IF
38:132:08Guld
5
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
41:375:32Silver
6
Leif Edsand
Sävedalens AIK
44:598:54Silver
7
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
48:3912:34Silver
8
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
49:4513:40Silver
9
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
56:3720:32
10
Totte Holm
Markbygdens OK
60:3124:26
 
D80 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
44:320:00Guld
2
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
52:257:53Silver
 
H80 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Gottfridsson
SOK 68
33:100:00Guld
2
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
33:300:20Guld
3
Sven Andersson
OK Stigen
37:444:34Guld
4
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
38:405:30Silver
5
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
42:559:45Silver
6
Åke Pettersson
Kungälvs OK
45:1412:04Silver
7
Bertil Johansson
Markbygdens OK
46:2613:16Silver
8
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
55:0421:54
9
Gunnar Källman
Herrljunga SK Skid o OL
57:4824:38
Helmer Ekberg
Ätrans IF
Diskvalificerad
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
Diskvalificerad
 
H85 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
48:340:00Guld
2
Bo Tyvik
I 15 IF
55:136:39Silver
3
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
56:267:52Silver
4
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
89:2840:54
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Clara Krans
IK Ymer
41:410:00
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
27:030:00
2
Sven Axelsson
Rydboholms SK
35:188:15
 
U1 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Bergström
Hestra IF
23:270:00Järn
2
Edvin Sundström
Hestra IF
23:300:03Järn
3
Emil Eksberg
Rydboholms SK
26:222:55Järn
4
Sofia Karlsson
Hestra IF
26:433:16Järn
5
Simon Bååth
Sävedalens AIK
26:513:24Järn
6
Kajsa Hagstrand
Lerums SOK
31:227:55Järn
7
Matilda Ryberg
Markbygdens OK
33:2810:01Järn
8
Maja Graad
IF Rigor
36:2012:53Järn
9
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
37:3014:03Järn
10
Carl Hendberg
Hestra IF
39:1015:43Järn
11
Arvid Florin
Lerums SOK
39:3016:03Järn
12
Maja Axelsson
Lerums SOK
48:4725:20Järn
 
U2 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mathilda Gunnarsson
Rydboholms SK
23:570:00Järn
2
Evelina Ginnarsson
Rydboholms SK
23:590:02Järn
3
Erik Ingmarsson
Hestra IF
24:180:21Järn
4
Julia Johansson
Hestra IF
26:422:45Järn
5
Bååth Emma
Hestra IF
29:576:00Järn
6
Ellen Krantz
IK Ymer
36:0212:05Järn
7
Emelie Hendberg
Hestra IF
36:3312:36Järn
8
Klara Gran
Elfsborg SOK
38:2814:31Järn
9
Wilma Hendberg
Hestra IF
38:3614:39Järn
10
Filippa Demker
IK Ymer
40:1516:18Järn
11
Ella Snygg
IK Ymer
41:1017:13Järn
12
Alfred Ljung
IK Ymer
78:4354:46Järn
13
Mellker Ljung
IK Ymer
78:5054:53Järn
 
Inskolning 0 meter35 startande, 35 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Jakob Wilhelmsson
Bredareds IF
0:000:00Järn
Linus Bååth
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Arvid Öhrvall
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Agnes Wilhelmsson
Bredareds IF
0:000:00Järn
Stella Burén
IK Ymer
0:000:00Järn
Tove Bååth
Hestra IF
0:000:00Järn
Elin Axelsson
Mullsjö SOK
0:000:00Järn
Vilma Grimmergård
Bredareds IF
0:000:00Järn
Kristina Bohman
OK Orinto
0:000:00Järn
Elin Larsson
IK Ymer
0:000:00Järn
Anton Lund
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Nellie Jöreteg
SOK 68
0:000:00Järn
Lovisa Nilsson
OK Räven
0:000:00Järn
Simon Klason
Hestra IF
0:000:00Järn
Sundström Albin
Hestra IF
0:000:00Järn
Karl Aderstedt Altoff
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Hannah Edlund
Klubblös
0:000:00Järn
Melker Birgersson
IK Ymer
0:000:00Järn
Sara Ohlin
OK Tranan
0:000:00Järn
Emrik Olsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Melvin Lund
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Ester Strömbom
Elfsborg SOK
0:000:00Järn
Amanda Carlstein
IK Ymer
0:000:00Järn
Gustav Bohman
OK Orinto
0:000:00Järn
Maja Larsson
IK Ymer
0:000:00Järn
Hannah Landergren
Hestra IF
0:000:00Järn
Elina Fredman
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Elvin Lomander
Markbygdens OK
0:000:00Järn
Stina Grahn
Elfsborg SOK
0:000:00Järn
Elias Petersson
IK Ymer
0:000:00Järn
Nils Henriksson
IK Ymer
0:000:00Järn
Filip Ingemarsson
Hestra IF
0:000:00Järn
Oskar Hjertberg
IK Ymer
0:000:00Järn
Elias Petersson
IK Ymer
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jennie Edlund
Klubblös
30:190:00Brons
2
Anki Gunnarsson
Rydboholms SK
32:091:50Brons
3
Linda Thorstensson
Klubblös
33:002:41Brons
4
Göran Stenberg
SOK 68
33:563:37Brons
5
Milena Olsson
Klubblös
34:484:29Brons
6
Jonatan Almgren
Borås GIF
34:534:34Brons
7
Nils Andersson
Markbygdens OK
40:2410:05Brons
8
Carina Salomonsson
Kinnaströms SK
42:2812:09
9
Gun Noren
Kinnaströms SK
42:3712:18
 
Öppen motion 3 0 meter40 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emmy Johansson
OK Skogshjortarna
22:210:00Brons
2
Gary Larsson
OK Skogshjortarna
22:570:36Brons
3
Martin Larsson
Hestra IF
25:072:46Brons
4
Urban Bjufström
SOK 68
26:504:29Brons
5
Sofia Sandström
Elfsborg SOK
27:505:29Brons
6
Filip Granden
IK Ymer
27:565:35Brons
7
Christian Olsson
OK Skogshjortarna
28:336:12Brons
8
Elisabeth Jonasson
OK Orinto
28:556:34Brons
9
Ann-Sofie Ohlin
OK Tranan
29:006:39Brons
10
Göran Svahn
Borås GIF
32:2610:05
11
Magdalena Sandström
Elfsborg SOK
34:2612:05
12
Ulrica Jöreteg
OK Frisene
35:2113:00
13
Annelie Burén
IK Ymer
36:2514:04
14
JESPER AUGUSTSSON
Kinnaströms SK
37:2415:03
15
Stefan Håkansson
IK Ymer
37:2615:05
16
Fredrik Harrysson
Markbygdens OK
38:5416:33
17
Elisabeth Johnson
Klubblös
39:0216:41
18
Stig Arbsved
Borås GIF
39:4317:22
19
Rolf Bååth
Hestra IF
39:4917:28
20
Ann-Christin Larsson
OK Frisene
39:5917:38
21
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
40:3518:14
22
Christine Lund
OK Skogshjortarna
41:2719:06
23
Eva Öhrvall
OK Skogshjortarna
41:3219:11
24
Johanna Olsson
Bredareds IF
41:3419:13
24
Ellen Wahlgren
Bredareds IF
41:3419:13
26
Kerstin Åsberg
OK Landehof
41:5519:34
27
Gunilla Andersson
Hestra IF
42:5220:31
28
Mia Hallberg
IK Ymer
44:1721:56
29
Anna Hagman
Lerums SOK
45:0622:45
30
Annika Eriksson
Lerums SOK
45:4123:20
31
Emma Jonsson
Klubblös
48:0825:47
32
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
49:4627:25
33
Karina Ryberg
Markbygdens OK
50:2828:07
34
Anna Florin
Lerums SOK
54:1331:52
35
Bengt-Åke Sjöström
Tolered-Utby Ol-klubb
56:4634:25
36
Matz Sandström
Markbygdens OK
57:2435:03
37
Linda Svensson
Kinnaströms SK
60:2238:01
38
Magdalena Agrell
Sävedalens AIK
63:3341:12
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Annika Sjöberg
Hestra IF
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter54 startande, 52 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Robertsson
Kinnarumma IF
31:030:00Brons
2
Andreas Wannberg
IK Omega
32:531:50Brons
3
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
36:265:23Brons
4
Peter Roos
OK Landehof
37:025:59Brons
5
Olof Bollmark
IF Hallby SOK
38:417:38Brons
6
Ella Strömbom
Elfsborg SOK
39:178:14Brons
7
Christian Andersson
OK Tranan
40:469:43Brons
8
Gösta Drotz
Hestra IF
40:559:52Brons
9
Ronny Ekman
OK Kullingshof
41:2610:23Brons
10
Lars Thomas Krafft
Hestra IF
43:0011:57
11
Linnea Burén
IK Ymer
43:4912:46
12
Erik Andersson
Kinnarumma IF
43:5912:56
13
Sofia Josefsson
Rydboholms SK
45:1814:15
14
Kristoffersson Ola
Klubblös
45:2414:21
15
Lena Olsson
Kinnaströms SK
45:4114:38
16
Fredrik Gren
IK Ymer
46:0715:04
17
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
46:1615:13
18
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
46:1915:16
19
Roger Walderstedt
OK Skogshjortarna
46:3915:36
20
Henrik Källsmyr
OK Kullingshof
46:4315:40
21
Anette Nordberg
OK Tranan
47:1216:09
22
Linda Danielsson
Lerums SOK
49:5818:55
23
Karl-Johan Ohlin
OK Tranan
51:0019:57
24
Ingela Skarin Håkansson
IK Uven
52:0421:01
25
Annie Petersson
IK Ymer
52:1021:07
26
Ronny Eriksson
Trollhättans SOK
52:2021:17
27
Torbjörn Grahn
IK Uven
52:3921:36
28
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
53:0322:00
29
Jalle Strömbom
Elfsborg SOK
55:0624:03
30
Frida Rönnqvist
OK Löftan
55:2624:23
31
Sara Josefsson
Rydboholms SK
56:1925:16
32
Maritha Hallberg
IK Ymer
56:2625:23
33
Ingela Larsson
Hestra IF
57:3926:36
34
Claes Johansson
OK Kullingshof
59:2928:26
35
Elisabeth Runesson
OK Orinto
60:4529:42
36
Steve Svantesson
IK Ymer
62:0531:02
37
Claes Hjelmström
Klubblös
62:5031:47
38
Linus Sundberg
OK Skogshjortarna
63:3032:27
39
Evert Johansson
Borås GIF
66:0335:00
40
Irene Kullner
OK Skogshjortarna
71:3440:31
41
Lennart Fors
Hestra IF
73:5942:56
42
Björn Wernersson
IK Ymer
74:4643:43
43
Hanna Grahn Strömbom
Elfsborg SOK
75:4244:39
44
Berit Barkestedt
OK Kullingshof
77:0346:00
45
Lena Larsson
Hestra IF
77:2946:26
46
Cecilia Roos
OK Landehof
78:1647:13
47
Ingrid Krafft
Hestra IF
87:3256:29
48
Maria Grahn
Elfsborg SOK
88:3057:27
49
Lena Nilsson
Ulricehamns OK
92:3461:31
50
Fredrik Hofflander
Klubblös
103:3572:32
51
Monica Svärd
Sävedalens AIK
112:5281:49
52
Birger Aronsson
Bredareds IF
115:4784:44
Martin Emson
Klubblös
Diskvalificerad
Oskar Johansson
Klubblös
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter50 startande, 46 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Sundqvist
OK Tranan
27:380:00Brons
2
Stefan Graad
IF Rigor
29:552:17Brons
3
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
30:553:17Brons
4
Per-Erik Johansson
Klubblös
32:124:34Brons
5
Johan Wannberg
IK Omega
33:255:47Brons
6
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
33:426:04Brons
7
Fredrik Lorén
OK Frisene
33:436:05Brons
8
Per-Olof Eliassson
SOK 68
35:107:32Brons
9
Martin Frisk
Markbygdens OK
35:117:33Brons
10
Magnus Lindberg
IK Ymer
36:168:38Brons
11
Lennart Bjufström
SOK 68
37:149:36
12
Klas Adolfsson
IK Ymer
37:379:59
13
Lars Larsson
OK Frisene
41:0113:23
14
Erik Florin
Lerums SOK
41:4514:07
15
Bo Andreasson
OK Reftele
41:5014:12
16
Lars Strömberg
OK Skogshjortarna
43:3916:01
17
Karin Olsson
Sjövalla FK
43:4116:03
18
Bengt Classon
OK Orinto
44:0716:29
19
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
44:3616:58
20
Eva Alsin
IK Ymer
45:2517:47
21
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
45:4518:07
22
Malin Börjesson
OK Alehof
46:2718:49
23
Tomas Göransson
IK Ymer
46:3919:01
24
Johanna Stolt
Vänersborgs SK
46:4019:02
25
Julia Olesund
OK Landehof
47:2019:42
26
Frida Mannfolk
Ulricehamns OK
51:1523:37
27
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
51:2823:50
28
Toivo Rodinov
Hestra IF
51:5324:15
29
Gudrun Wadman
Göteborg-Majorna OK
56:1928:41
30
Ann-Brith Strömberg
OK Skogshjortarna
57:0629:28
31
Kjell Ryberg
IFK Göteborg
57:4230:04
32
Arne Lorén
OK Frisene
59:4732:09
33
Gunnel Karlsson
SOK 68
61:3934:01
34
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
64:2436:46
35
Filip Bergstrand
Klubblös
65:0237:24
36
Rosa Johansson
IK Uven
65:3838:00
37
Karl-Axel Johansson
IK Uven
65:4738:09
38
Lena Gertie Odelberg
IK Ymer
67:3439:56
39
Jörgen Frisk
Markbygdens OK
69:0441:26
40
Caroline Fredriksson
Klubblös
71:3543:57
41
Magnus Fredriksson
Klubblös
71:3743:59
42
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
71:4944:11
43
Eva Adolfsson
IK Ymer
71:5344:15
44
Birgitta Parkner
OK Landehof
72:1944:41
45
Erik Johansson
Klubblös
73:4946:11
46
Inger Bylander
Svenljunga OK
79:5552:17
Gunnel Svantesson
IK Ymer
Ej godkänd
Gunilla Jogeland
IK Ymer
Diskvalificerad
Åke Ekberg
OK Mark
Diskvalificerad
Ingrid Åhlund
Svenljunga OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ingemarsson
Hestra IF
36:080:00Brons
2
Sjöberg Henrik
Hestra IF
42:346:26Brons
3
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
42:516:43Brons
4
Christian Jansson
OK Tranan
44:128:04Brons
5
Peter Nilsson
OK Tranan
45:068:58Brons
6
Per-Anders Kumlin
KFUM Örebro OK
45:569:48Brons
7
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
45:589:50Brons
8
Peder Hallberg
IK Ymer
47:3011:22Brons
9
Markel Bertilsson
Hestra IF
49:0412:56
10
Richard Blom
Frölunda OL
49:2113:13
11
Johan Lindeblom
IK Omega
51:0414:56
12
Sören Johansson
Klubblös
52:1916:11
13
Linda Larsson
Rydboholms SK
54:1518:07
14
Magnus Henningsson
Hestra IF
55:5019:42
15
Susanne Cox
Lerums SOK
64:5428:46
16
Remo Wüst
OK Kullingshof
66:0930:01
17
Peter Elofsson
Klubblös
67:1431:06
18
Stig Gustafsson
IK Ymer
68:3132:23
19
Kurt Johansson
Svenljunga OK
72:0235:54
20
David Svantesson
IK Ymer
73:3037:22
21
Lennart Viderström
IK Ymer
77:1541:07
22
Tommy Pedersen
OK Orinto
87:0951:01
23
Hans Hellström
Göteborg-Majorna OK
107:5771:49
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Andreas Johansson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad