Kindsmästerskap

2011-08-10

Arrangör: Dalsjöfors GOIF

Nivå:
Lokal
Anmälda:
124
Form:
Individuell
Startande:
119
Distans:
Medel
Fullföljande:
111
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
46:200:00
 
H21 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
39:470:00Brons
2
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
39:560:09Brons
3
Niklas Österlund
Ulricehamns OK
42:523:05Brons
4
Erik Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
43:113:24Brons
5
Erik Johansson
OK Tranan
46:206:33Brons
6
Johan Palmér
Ulricehamns OK
49:249:37Brons
7
Henrik Lidhage
IK Ymer
53:0213:15
8
Nils Spetz
Ulricehamns OK
58:1318:26
 
D20 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
42:440:00
 
D16 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Nordberg
OK Tranan
82:100:00
 
D14 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Kindlund
OK Tranan
31:250:00Elit
2
Klara Axelsson
Markbygdens OK
34:453:20Elit
3
Lisa Johansson
OK Tranan
38:347:09Guld
4
Klara Ask
Markbygdens OK
40:489:23Silver
5
Emma Nilsson
OK Tranan
45:4314:18Silver
6
Agnes Berglund
Ulricehamns OK
51:1819:53Brons
7
Lisa Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
60:0328:38Järn
Hanna Lindström
OK Tranan
Diskvalificerad
Ebba Widman
IK Ymer
Diskvalificerad
 
H14 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eric Jansson
OK Tranan
30:420:00Elit
2
Ludvig Holmberg
OK Tranan
30:570:15Elit
3
Simon Olausson
OK Tranan
39:048:22Silver
4
Emil Karlsson
Hestra IF
42:5112:09Silver
5
Albin Persson
OK Tranan
44:1413:32Silver
6
Sven Axelsson
Rydboholms SK
79:2048:38Järn
 
D12 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emma Nordberg
OK Tranan
17:150:00Guld
2
Maja Kindlund
OK Tranan
21:184:03Silver
3
Malin Nilsson
OK Tranan
30:3713:22Järn
 
D10 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tuva Persson
OK Tranan
15:390:00
 
H10 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
12:340:00Brons
2
Axel Berglund
Ulricehamns OK
13:140:40Brons
3
Lukas Gustafsson
IK Ymer
17:304:56Brons
4
Isac Karlsson
OK Tranan
17:345:00Brons
5
Gustav Östensson
OK Tranan
18:035:29Brons
6
Albin Widman
IK Ymer
19:076:33Brons
7
William Bodin
Gällstadbygdens SOK
21:258:51Järn
 
D35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
39:410:00Brons
2
Sofia Östensson
OK Tranan
57:4017:59
3
Annica Berglund
Ulricehamns OK
63:4924:08
4
Ann-Sofie Järsenholt
Ulricehamns OK
65:4826:07
 
H35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Olsson
OK Tranan
42:560:00Brons
2
Henric Karlsson
OK Tranan
64:4221:46
 
D40 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kristina Nilsson
OK Tranan
44:050:00
 
H40 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Kindlund
OK Tranan
41:410:00Brons
2
Henrik Svensson
Ulricehamns OK
48:086:27Brons
3
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
50:028:21Brons
4
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
58:0016:19
5
Svante Berglund
Ulricehamns OK
64:3522:54
Mats Franzén
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
D45 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnel Svensson
OK Tranan
48:350:00
 
H45 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roger Carlsson
OK Tranan
55:230:00Brons
2
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
61:195:56Brons
 
H50 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
54:370:00Brons
Anders Sävengård
Gällstadbygdens SOK
Diskvalificerad
 
D55 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Eklöf
IK Ymer
52:370:00Brons
2
Monica Martinsson
OK Tranan
53:230:46Brons
3
Anne Johansson
OK Tranan
56:404:03Brons
 
H55 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
41:190:00Brons
2
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
47:296:10Brons
3
Åke Johansson
Rydboholms SK
56:2515:06
4
Egon Johansson
OK Tranan
60:3419:15
 
D60 0 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Ann-Gerd Carlsson
Gällstadbygdens SOK
Diskvalificerad
 
H60 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
40:550:00Brons
2
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
43:112:16Brons
3
Kjell Martinsson
OK Tranan
46:245:29Brons
 
D65 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Johansson
OK Tranan
70:240:00Brons
Monica Larsson
OK Tranan
Diskvalificerad
 
H65 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dag Lorén
OK Frisene
44:590:00Brons
2
Roland Bohman
Ulricehamns OK
46:161:17Brons
3
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
54:299:30Brons
4
Kenneth Karlsson
Gällstadbygdens SOK
70:2825:29
Göte Johansson D-P
OK Tranan
Diskvalificerad
 
D70 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
54:400:00
 
H70 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Carlsson
Gällstadbygdens SOK
50:520:00Brons
2
Kurt Rydin
OK Tranan
58:067:14Brons
3
Bernt Kvist
Ulricehamns OK
64:1013:18Brons
4
Sten Hjelm
OK Tranan
67:1516:23
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
66:410:00
 
U1 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Walter Bodin
Gällstadbygdens SOK
20:460:00Järn
 
Öppen 1 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Pihl
SOK 68
13:180:00Brons
2
Tore Karlsson
Dalsjöfors GOIF
16:203:02Brons
3
Erik Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
18:435:25Brons
4
Lova Eriksson
OK Tranan
19:466:28
5
Bo Tyvik
I 15 IF
20:457:27
6
Ebba Magnusson
SOK 68
31:2218:04
7
Alice Magnusson
SOK 68
31:3818:20
 
Öppen 2 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Hallberg
IK Ymer
58:590:00Brons
2
Martin Larsson
Hestra IF
61:472:48Brons
3
Gunnel Nilsson
OLC Wienerwald
62:423:43Brons
4
Ingrid Hermansson
IK Ymer
63:214:22Brons
5
Mats-Erik Andersson
Ulricehamns OK
64:505:51Brons
6
Erich Simkovics
OLC Wienerwald
85:5126:52
 
Öppen 7 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Wåkerås
Rydboholms SK
39:280:00Brons
2
Linda Larsson
Rydboholms SK
45:516:23Brons
3
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
45:536:25Brons
4
Jenny Johansson
IK Ymer
46:236:55Brons
5
Mikael Engström
Borås GIF
46:587:30Brons
6
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
46:597:31Brons
7
Roger Pihl
SOK 68
47:358:07Brons
8
Jonatan Engström
Hestra IF
49:3310:05Brons
9
P-O Widman
IK Ymer
49:4610:18Brons
10
Robert Burén
IK Ymer
52:1912:51Brons
11
Lars Björfjäll
Bredareds IF
53:0413:36
12
Olle Hermansson
IK Ymer
61:1421:46
13
Jan Nordberg
OK Tranan
64:5325:25
14
Thomas Almgren
Borås GIF
64:5425:26
15
Stig Hansson
SOK 68
68:0328:35
16
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
72:4433:16
17
Jan-Åke Larsson
Rydboholms SK
73:5634:28
18
Eva Adolfsson
IK Ymer
89:3850:10
 
Öppen 8 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Conny Rantzow
Hestra IF
33:560:00Brons
2
Erik Classon
OK Orinto
36:182:22Brons
3
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
45:1711:21
4
Morgan Bodin
Gällstadbygdens SOK
45:4611:50
5
Mattias Biörs
IK Ymer
54:1320:17
6
Kristian Adolfsson
IK Ymer
58:4424:48
7
Peter Nilsson
OK Tranan
66:4832:52