Frida City Race

2011-09-18

Arrangör: Vänersborgs SK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
345
Form:
Individuell
Startande:
307
Distans:
Medel
Fullföljande:
288
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 3910 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lucie Weissova
FK Göingarna
37:309:350:00
 
H21 4530 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Nielsen
IFK Göteborg
26:315:510:00Guld
2
Johan Törnroth
Hjobygdens OK
28:426:202:11Guld
3
Anders Johansson
Sjövalla FK
33:047:186:33Silver
4
Tommy Svensson
OK Gynge
39:148:4012:43Brons
5
Jörgen Lindh
Främmestads IK
48:4710:4622:16
6
Sebastian Mannfolk
Ulricehamns OK
48:5010:4722:19
 
H20 4200 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Liljeqvist
Stigsökarna
41:089:480:00
 
D18 3510 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
28:208:040:00Guld
2
Tina Selin
Hägglunds IoFK
31:078:522:47Guld
3
Sara Nilsson
OK Tranan
31:238:563:03Guld
4
Sara Spens
Tibro OK
36:5910:328:39Silver
5
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
40:4311:3612:23Silver
6
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
42:0612:0013:46Brons
 
H18 3910 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
 
D16 2870 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
21:597:400:00Mästare
2
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
26:129:084:13Elit
3
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
28:5710:056:58Guld
4
Clara Wallin
Sjövalla FK
30:4810:448:49Silver
 
H16 3510 meter6 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
22:226:220:00Mästare
2
Heino Ollin
Sävedalens AIK
26:027:253:40Elit
3
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
31:248:579:02Silver
Anton Nilsson
OK Tranan
Ej godkänd
Jonatan Bernhed
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Simon Kappel
Gotlands Bro Orientering
Ej godkänd
 
D14 2940 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
19:206:350:00Elit
2
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
20:176:540:57Elit
3
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
20:347:001:14Elit
4
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
20:537:061:33Elit
5
Anna Hallmén
OK Tisaren
22:017:292:41Guld
6
Emma Nilsson
OK Tranan
25:438:456:23Silver
7
Marie Lindh
Främmestads IK
35:5512:1316:35Brons
8
Elvira Olsson
OK Kroppefjäll
37:3312:4618:13Järn
9
Matilda Tengström
Främmestads IK
39:3513:2820:15Järn
 
H14 2940 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
20:367:000:00Elit
2
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
21:457:241:09Elit
3
Johan Höög
OK Kullingshof
25:128:344:36Guld
4
Martin Jellvert Börjesson
Göteborg-Majorna OK
26:068:535:30Silver
5
John Gordon
Stigsökarna
26:359:035:59Silver
6
Joel Gustavsson
Stigsökarna
28:389:448:02Silver
 
D12 2190 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
19:308:540:00Guld
2
Sofie Ström
OK Skogsvargarna
23:0710:333:37Silver
3
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
26:1511:596:45Silver
4
Johanna Wallberg
OK Alehof
36:4916:4917:19Järn
 
H12 2190 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elias Olsson
OK Kroppefjäll
19:519:040:00Guld
2
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
21:069:381:15Guld
 
D10 1660 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
9:155:340:00Brons
2
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
9:395:490:24Brons
3
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
15:019:035:46Brons
4
Ida Stöm
OK Skogsvargarna
15:179:126:02Brons
5
Olga Eskilsson
Vänersborgs SK
16:039:406:48Järn
6
Sol Sandberg
OK Skogsvargarna
20:0412:0510:49Järn
7
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
23:4714:2014:32Järn
 
H10 1660 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Karlsson
Målilla OK
15:339:220:00Brons
2
Albin Tengström
Främmestads IK
15:449:290:11Brons
3
Vidar Hallberg
Främmestads IK
15:469:300:13Brons
4
Jakob Österman
Vänersborgs SK
17:5510:482:22Brons
 
D35 3390 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Thelin
Jönköpings OK
28:408:270:00Guld
2
Hanna Rangert
Kungälvs OK
28:478:290:07Guld
3
Jenny Johansson
KFUM Örebro OK
31:499:233:09Guld
4
Malin Christiansson
Uddevalla OK
36:0310:387:23Silver
 
H35 3910 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Claes Setthagen
OK Tranan
34:418:520:00
 
D40 3390 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
28:128:190:00Guld
2
Yvonne Weihard
Sävedalens AIK
28:478:290:35Guld
3
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
35:2210:267:10Silver
4
Anneli Gordon
Stigsökarna
36:3110:468:19Silver
Karin Lindh
Främmestads IK
Ej godkänd
 
H40 3710 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mats Christiansson
Uddevalla OK
26:477:130:00Guld
2
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
31:438:334:56Silver
3
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
36:449:549:57Silver
Tony Grantz
Ljungskile FK
Ej godkänd
 
D45 2930 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
23:067:530:00Guld
2
Karin Lundström
OK Roxen
31:0810:388:02Silver
3
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
31:4610:518:40Silver
4
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
33:1211:2010:06Silver
5
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
51:1917:3128:13
 
H45 3710 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rikard Nilsson
Kungälvs OK
29:387:590:00Guld
2
Johan Lilljeqvist
Stigsökarna
29:538:030:15Guld
3
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
32:328:462:54Guld
4
Anders Önerud
OK Ravinen
32:538:523:15Guld
5
Stefan Spetz
Ulricehamns OK
34:459:225:07Silver
6
Christer Broström
OK Denseln
38:5910:309:21Silver
7
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
40:0210:4710:24Silver
8
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
43:3711:4513:59Brons
9
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
44:3512:0114:57Brons
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
Ej godkänd
 
D50 2930 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jane Johansson
Istrums SK
25:568:510:00Guld
2
Marianne Hansson
Bredareds IF
26:038:530:07Guld
3
Nina Bejbom
Uddevalla OK
26:439:070:47Guld
4
Kerstin Tjernlund
OK Vilse 87
27:199:191:23Guld
5
Tone Hollowell
OK Tyr
29:1710:003:21Silver
6
Lena Runesson
OK Vivill
30:3810:274:42Silver
7
Ann Laas
OK Skogshjortarna
30:4510:304:49Silver
8
Birgit Hansson
Herrestads AIF
33:3811:297:42Silver
9
Carina Reichenberg
Idefjordens SK
34:1511:418:19Silver
10
Monika Nilsson
OK Alehof
37:3512:5011:39Brons
11
Gunilla Holmberg
Herrestads AIF
43:2314:4817:27
12
Anna-Lena Svensson
Lidköpings VSK
60:3220:4034:36
 
H50 3390 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Kollberg
Eksjö SOK
21:066:130:00Guld
2
Andres Laas
OK Skogshjortarna
23:036:481:57Guld
3
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
23:096:502:03Guld
4
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
24:287:133:22Guld
5
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
24:337:153:27Guld
6
Göran Olsson
Idefjordens SK
24:347:153:28Guld
7
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
25:007:223:54Guld
8
Tom Hollowell
OK Tyr
26:127:445:06Silver
9
Hans-Peter Olsson
Älvdalens IF OK
26:227:475:16Silver
10
Mats Lindqvist
Sävedalens AIK
26:357:515:29Silver
11
Hans-Åke Lundqvist
OK Gynge
26:577:575:51Silver
12
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
27:368:086:30Silver
13
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
28:308:247:24Silver
14
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
29:138:378:07Silver
15
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
29:238:408:17Silver
16
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
29:388:448:32Silver
17
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
29:398:458:33Silver
18
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
30:048:528:58Silver
19
Håkan Wåhlander
Frölunda OL
32:509:4111:44Brons
20
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
34:1510:0613:09
21
Lars Elfving
OK Gipen
35:1210:2314:06
22
Ulf Björkdahl
Herrestads AIF
35:5810:3714:52
23
Lars Runesson
OK Vivill
36:0410:3814:58
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
Ulf Wallin
Sjövalla FK
Ej godkänd
 
D55 2930 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
My Rönnols
Täby OK
26:349:040:00Guld
2
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
29:5910:143:25Guld
3
Anita Eklöf
IK Ymer
34:2311:447:49Silver
4
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
34:4111:508:07Silver
5
Ingrid Jessen
Främmestads IK
37:3612:5011:02Silver
6
My Engström
Lerums SOK
38:1413:0311:40Brons
7
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
41:5614:1915:22
 
H55 3390 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
22:596:470:00Guld
2
Per-Olof Larsson
Hestra IF
25:307:312:31Guld
3
Robert Jessen
Främmestads IK
27:318:074:32Silver
4
Pierre Karlsson
OK Alehof
28:588:335:59Silver
5
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
29:118:376:12Silver
6
Tommy Roos
Falköpings AIK OK
29:168:386:17Silver
7
Jan Holmqvist
Hestra IF
29:318:426:32Silver
8
Tjelvar Otterbjörk
Umeå OK
29:598:517:00Silver
9
Thomas Karlsson
Främmestads IK
30:429:037:43Silver
10
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
30:509:067:51Silver
11
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
31:409:208:41Silver
12
Börje Sundberg
OK Gipen
34:3110:1111:32Brons
13
Kenneth Gustavsson
Laxå OK
38:2111:1915:22
14
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
42:5712:4019:58
 
D60 2340 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
25:4310:590:00Guld
2
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
28:1412:042:31Guld
3
Eva Blomström
IK Stern
30:4813:105:05Silver
4
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
31:0413:175:21Silver
5
Marion Hallsten
Uddevalla OK
31:3113:285:48Silver
6
Inger Eismark
IFK Göteborg
52:5322:3627:10
 
H60 3390 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
P-O Ivarsson
Haninge SOK
23:557:030:00Guld
2
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
27:198:033:24Silver
3
Björn Engström
Lerums SOK
30:539:076:58Silver
4
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
33:119:479:16Silver
5
Sören Svensson
Sjövalla FK
34:1210:0510:17Brons
6
Robert Svartholm
Gammelstads IF
34:3710:1310:42Brons
7
Lennart Andersson
Göteborgs SK
35:1010:2211:15Brons
8
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
36:0010:3712:05Brons
9
Sten Blomström
IK Stern
37:4911:0913:54
 
D65 2340 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Rangert
IK Ymer
29:2912:360:00Guld
2
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
31:5013:362:21Guld
3
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
34:1414:384:45Silver
4
Birgitta Carlsson
OK Orinto
35:5015:196:21Silver
5
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
36:2815:356:59Silver
6
Ulla Nilsson
SOK Viljan
38:4316:339:14Silver
7
Birgit Ljung
OK Gipen
41:4217:4912:13Silver
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
Ej godkänd
 
H65 2930 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
23:398:040:00Guld
2
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
25:118:361:32Guld
3
Dag Lorén
OK Frisene
25:258:401:46Guld
4
Kennet Ivehag
Främmestads IK
25:438:472:04Guld
5
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
26:088:552:29Guld
6
Bengt-Olof Johansson
Stångenäs AIS
26:589:123:19Guld
7
Lars Finbom
OK Landehof
27:169:183:37Silver
8
Rune Sandberg
Uddevalla OK
27:349:253:55Silver
9
Roland Nilsson
SOK Viljan
27:539:314:14Silver
10
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
28:469:495:07Silver
11
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
30:2810:246:49Silver
12
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
30:3610:276:57Silver
13
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
30:5710:347:18Silver
14
Kjell Månsson
Ronneby OK
33:0611:189:27Silver
15
Anders Björnberg
Frölunda OL
33:2611:259:47Silver
16
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
33:3811:299:59Silver
17
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
37:0112:3813:22
Bengt Mattsson
OK Orinto
Ej godkänd
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
Ej godkänd
 
D70 2340 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
33:0414:080:00Guld
2
Inga Persson
OK Landehof
39:2816:526:24Silver
3
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
40:3017:187:26Silver
4
Elvy Börjesson
OK Alehof
45:0619:1612:02Silver
5
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
46:4419:5813:40Silver
6
Bakken Gro
Stigsökarna
59:2825:2526:24
 
H70 2930 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Dahl
IFK Göteborg
27:339:240:00Guld
2
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
28:379:461:04Guld
3
Hans Karlsson
OK Orinto
30:3110:252:58Guld
4
Agne Östensson
Sävedalens AIK
32:3511:075:02Silver
5
Svein Bakken
Stigsökarna
34:2411:446:51Silver
6
Tore Pettersson
OK Gipen
38:0012:5810:27Silver
Kent Fredriksson
OK Skogsvargarna
Ej godkänd
Bo Leuchovius
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
D75 1930 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H75 2930 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Atte Heikkilä
OK Gipen
35:0611:590:00Guld
Gunnar Larsson
Uddevalla IS
Ej godkänd
 
D80 1930 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
39:1720:210:00Guld
2
Elvy Fredin
Stigsökarna
63:2932:5424:12
 
H80 2340 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
36:4415:420:00Guld
2
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
63:5427:1827:10
 
D12 Kort 1660 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linnea Svensson
OK Skogsvargarna
23:4014:150:00
2
Julia Lindh
Främmestads IK
26:3716:022:57
 
H12 Kort 1660 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Sandberg
OK Skogsvargarna
14:548:590:00
2
Axel Larsson
OK Skogsvargarna
17:3510:362:41
 
H14 Kort 2190 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Jiremalm
Vänersborgs SK
25:0611:280:00
 
D16 Kort 2940 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
32:4911:100:00
 
U1 1510 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alfred Johansson
OK Alehof
18:4712:260:00Järn
2
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
18:5612:320:09Järn
3
Julia Wallberg
OK Alehof
19:4713:061:00Järn
4
Miranda Wallström
Sävedalens AIK
23:2915:334:42Järn
5
Dante Rangert
Kungälvs OK
24:2516:105:38Järn
6
Axel Grimbeck
Sävedalens AIK
26:5517:508:08Järn
7
Felix Johansson
OK Alehof
29:1819:2410:31Järn
8
Disa Rangert
Kungälvs OK
29:5519:4911:08Järn
9
My Rylén
Främmestads IK
31:3720:5612:50Järn
10
Klara Håkansson
Uddevalla OK
39:3426:1220:47Järn
 
U2 1660 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sanna Friedenthal
Främmestads IK
14:108:320:00Järn
2
Linus Boström
OK Alehof
16:049:411:54Järn
3
Arvid Ekström
Stenungsunds OK
17:1010:203:00Järn
4
Nils Grimbeck
Sävedalens AIK
20:2512:186:15Järn
5
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
21:3913:037:29Järn
6
Edvin Larsson
Vänersborgs SK
24:2414:4210:14Järn
7
Love Mossberg
Vänersborgs SK
27:5116:4713:41Järn
8
Adam Svan
OK Klyftamo
39:5624:0325:46Järn
9
Ebba Svan
OK Klyftamo
40:1024:1226:00Järn
 
Inskolning 1830 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Anton Lund
OK Skogshjortarna
GodkändJärn
Melvin Lund
OK Skogshjortarna
GodkändJärn
Anton Jonsson
OK Tyr
GodkändJärn
Lilly Cederlund
Vänersborgs SK
GodkändJärn
Oscar Pettersson
Främmestads IK
GodkändJärn
Lova Pettersson
Vänersborgs SK
GodkändJärn
Alva Hellner
FK Göingarna
GodkändJärn
Hannes Hellner
FK Göingarna
GodkändJärn
Hilma Ekström
Stenungsunds OK
GodkändJärn
 
Öppen Motion 1 1660 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Wessmark
OK Flundrehof
25:1115:100:00
 
Öppen Motion 2 2370 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
19:218:100:00Brons
2
Peo Olsson
OK Kroppefjäll
20:298:391:08Brons
3
Peter Skropetter
Stigsökarna
23:169:493:55Brons
4
Eva Vigren
Sävedalens AIK
24:1510:144:54Brons
5
Isabelle Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
30:0312:4110:42
6
MariAnne Månsson
Ronneby OK
39:4716:4720:26
 
Öppen Motion 5 2940 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Perry Lundqvist
Sävedalens AIK
27:489:270:00Brons
2
Anders Swedin
Lidköpings VSK
28:259:400:37Brons
3
Katarina Lindén
Uddevalla OK
29:109:551:22Brons
4
Sandra Larsson
Vänersborgs SK
32:4511:084:57Brons
5
Göran Eklöf
IK Ymer
34:0911:376:21Brons
6
Bo Cederlöf
Klubblös
35:4412:097:56Brons
7
Erik Andersson
IFK Göteborg
36:0012:158:12Brons
8
Karin Cederlöf
Klubblös
38:4313:1010:55
9
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
43:2114:4515:33
10
Per-Olof Johansson
OK Klyftamo
43:4614:5315:58
11
Victoria Jonsson
OK Pan-Kristianstad
49:1516:4521:27
12
Johansson Anders
Göteborg-Majorna OK
56:1119:0728:23
 
Öppen Motion 7 2930 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
21:267:190:00Brons
2
Anders Axelsson
Trollhättans SOK
25:078:343:41Brons
3
Lars Spångmyr
Leksands OK
27:269:226:00Brons
4
Krister Wessmark
OK Flundrehof
28:259:426:59Brons
5
Lisa Andersson
Ryda SK
28:499:507:23Brons
6
Sven-Erik Brodin
OK Tyr
28:509:507:24Brons
7
Carina Kalered
Skogspojkarnas OK
29:4210:088:16
8
Johan Andersson
Främmestads IK
30:4610:309:20
9
Johan Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
31:1010:389:44
10
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
31:5110:5210:25
11
Mattias Johansson
Buena Vista ac
32:4511:1111:19
12
Birgitta Andersson
Främmestads IK
33:4111:3012:15
13
Ylva Sahl Paavo
OK Klemmingen
34:2111:4312:55
14
Hanna Vigren
Sävedalens AIK
34:3411:4813:08
15
Elin Sundqvist
OK Tranan
50:2317:1228:57
16
Lillemor Hallin
OK Landehof
53:1218:0931:46
17
Birgitta Parkner
OK Landehof
55:2818:5634:02
Katarina Östling
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
Öppen Motion 8 3910 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Simon Sjöhed
Gävle OK
26:576:540:00Brons
2
Axel Christoffersson
OK Renen
27:036:550:06Brons
3
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
27:056:560:08Brons
4
Erik Skaar
Ryda SK
27:166:580:19Brons
5
Martin Nilsson
Kungälvs OK
29:437:362:46Brons
6
Sture Norén
Älvsby IF OK
30:527:543:55Brons
7
Johan Nilsson
Uddevalla OK
31:007:564:03Brons
8
Stefan Johansson
Frölunda OL
31:288:034:31Brons
9
Tomas Andersson
OK Tor
31:388:054:41Brons
10
Magnus Karlsson
Ryda SK
31:518:094:54Brons
11
Jan Sundström
OK Renen
31:588:115:01Brons
12
Victor Henriksson
Seskarö IF
32:368:205:39Brons
13
Ingunn Weltzien
IL Tyrving
32:578:266:00Brons
14
Anna Lövgärd
OK Alehof
33:428:376:45Brons
15
Pär Johansson
OK Alehof
33:488:396:51Brons
16
Fredrik Wessmark
OK Flundrehof
34:058:437:08Brons
17
Linda Jansson
IK Hakarpspojkarna
35:139:008:16Brons
18
Kerstin Andersson
Ryda SK
35:529:108:55Brons
19
Jonas Larsson
OK Kullingshof
36:429:239:45
20
Annika Asketun
OK Roxen
37:349:3610:37
21
Hanna Berglund
OK Kåre
38:079:4511:10
22
David Bygrén
KFUM Örebro OK
40:2510:2013:28
23
Stina Bolö
IFK Moras OK
42:0910:4715:12
24
Christer Nilsson
Sjövalla FK
43:1411:0316:17
25
Therese Alfredsson
Uddevalla OK
43:4811:1216:51
26
Pertti Heed
OK Orinto
52:5513:3225:58
27
Roland Mattsson
OK Skärmen
54:5914:0428:02
Anneli Brander
Stenungsunds OK
Ej godkänd
Josefin Carlsson
IFK Göteborg
Ej godkänd
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
Ej godkänd