Stafett DM Öppna

2011-09-04

Arrangör: OK Enen

Nivå:
Distrikt
Anmälda:
74
Form:
Individuell
Startande:
74
Distans:
Medel
Fullföljande:
63
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Öppen Motion 1 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Löfvenius
Klubblös
22:450:00Brons
2
Maria Pernemalm
Klubblös
22:460:01Brons
3
David Näslund
OK Roslagen
27:074:22Brons
4
Lis Larsson
Rånäs OK
28:486:03Brons
5
Jonathan Persson
OK Enen
29:226:37Brons
6
Albert Jonsson
OK Enen
29:256:40Brons
7
Evelina Lundström
Klubblös
31:438:58
8
Linda McCluskey
OK Enen
37:3514:50
9
Axel Balck
Vallentuna-Össeby OL
39:2416:39
10
Isak Nilsson
OK Linné
46:2823:43
11
Vendela Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
53:0730:22
12
Elsa Karlsson
IF Thor
56:1233:27
13
Axel Andersson
IF Thor
62:0339:18
 
Öppen Motion 3 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Karlsson
OK Linné
28:010:00Brons
2
Oscar Jonsson
OK Enen
29:481:47Brons
3
Beata Larsson
Rånäs OK
54:1426:13
 
Öppen Motion 4 0 meter6 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Cecilia Johansson
IF Thor
52:530:00Brons
2
Johanna Wernqvist
Klubblös
72:3519:42
3
Elizabeth Løchting
OK Roslagen
102:5850:05
Karin Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
Anna Kavfeldt
Rånäs OK
Ej godkänd
Pia Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
 
Öppen Motion 7 0 meter28 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Eklund
Rånäs OK
35:380:00Brons
2
Magnus Bergström
Rånäs OK
37:522:14Brons
3
Ulf Isacsson
OK Linné
38:072:29Brons
4
Leif Mörkfors
Järfälla OK
38:302:52Brons
5
Anna Jansson
Rånäs OK
41:486:10Brons
6
Mattias Thorsell
Klubblös
42:376:59Brons
7
Linda Lundberg
OK Linné
45:359:57Brons
8
Anna-Sofie Lundman
OK Roslagen
45:4910:11Brons
9
Tobias Byström
Rånäs OK
46:3911:01Brons
10
Stefan Lindström
Klubblös
46:4311:05Brons
11
Lars-Olof Isacsson
Långhundra IF
47:0111:23
12
Sara Karlsson
IF Thor
49:2313:45
13
Gunilla Wingqvist
IF Thor
49:3914:01
14
Ulf Angelsiöö
OK Linné
49:4114:03
15
Maria Karlsson
IF Thor
51:2815:50
16
Jakob Hedberg
Klubblös
53:0217:24
17
Sven Jacobsson
IF Thor
54:3919:01
18
Nils Eriksson
Länna IF
57:2721:49
19
Inge Larsson
IF Thor
59:0223:24
20
Anders Falk
OK Roslagen
59:5624:18
21
Björn Jonsell
IF Thor
60:3524:57
22
Henrik Josefsson
Klubblös
82:4547:07
Linnea Rönnqvist
OK Linné
Ej godkänd
Ewa Nordlund
Länna IF
Ej godkänd
Ingela Alness
Långhundra IF
Ej godkänd
Anders Tväråna
Klubblös
Ej godkänd
Katarina Landström
Långhundra IF
Ej godkänd
Jenny Kjellberg
OK Skogsstjärnan
Ej godkänd
 
Öppen Motion 8 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Peterson
IFK Umeå
29:130:00Brons
2
Nils Nedfors
OK Dacke
43:0813:55
3
Michael Holmgren
IF Thor
44:0014:47
4
Berth-Arne Bengtsson
Långhundra IF
44:1915:06
5
Johan Hofstedt
Vallentuna-Össeby OL
50:1321:00
6
Pontus Lamberg
Klubblös
53:0223:49
7
Per Forsberg
IK Ymer
53:0423:51
8
Christian Rohner
IF Thor
53:2024:07
9
Lars Pontén
IF Thor
53:2524:12
10
Jonas Peterson
IFK Umeå
54:0224:49
11
Svante Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
54:3625:23
12
Jan Johansson
IF Thor
56:0926:56
13
Eva Nordkvist
IF Thor
57:0127:48
14
Lars Vestling
IF Thor
57:5028:37
15
Arne Bergens
OK Linné
59:1029:57
16
Eddie Bjärrenholt
Vallentuna-Össeby OL
59:4830:35
17
Kristina Rosén
IF Thor
61:2132:08
18
Nils Flemström
OK Linné
64:3435:21
19
Mattis Fondell
OK Linné
73:2044:07
20
Kragmo Johan
Vallentuna-Össeby OL
85:3156:18
21
Mats Törngren
OK Linné
91:4962:36
22
Robert Larsson
IF Thor
98:4269:29
Sture Larsson
Länna IF
Ej godkänd
Johan Balck
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd