Hjo 2-dagars medel

2011-08-13

Arrangör: Hjobygdens OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
495
Form:
Individuell
Startande:
480
Distans:
Medel
Fullföljande:
457
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Aneland-Thern
IFK Göteborg
31:080:00Guld
2
Johanna Asp
IFK Göteborg
34:042:56Guld
3
Maria Jonsson
Nydalens SK
35:084:00Guld
4
Elin Olsson
Tibro OK
35:544:46Guld
5
Maria Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
38:247:16Silver
6
Moa Johanson
OK Skogsstjärnan
39:528:44Silver
7
Karin Holm
Dalaportens OL
42:2811:20Silver
8
Elin Åkesson
Gudhems IF
43:2912:21Silver
9
Sara Spens
Tibro OK
44:4413:36Silver
10
Martina Arkåsen
OK Kåre
45:1914:11Brons
11
Sofia Andrén
Tibro OK
46:2415:16Brons
12
Kristine Svensson
Falköpings AIK OK
47:2416:16Brons
13
Anna Olsson
Tibro OK
49:4218:34
14
Malin Andrén
Tibro OK
54:3523:27
Jessica Kvalvik
OK Gynge
Diskvalificerad
 
H21 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Asp
IFK Göteborg
28:350:00Guld
2
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
28:470:12Guld
3
Andréas Thern
IFK Göteborg
31:463:11Guld
4
Sören Jonsson
Nydalens SK
32:143:39Silver
5
Simon Markendahl
OK Klyftamo
32:203:45Silver
6
Joakim Karlsson
Hestra IF
32:504:15Silver
7
Rasmus Persson
Falköpings AIK OK
33:435:08Silver
8
Andreas Leijgård
Gudhems IF
33:485:13Silver
9
Robert Enbom
Vänersborgs SK
33:565:21Silver
10
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
34:045:29Silver
11
Calle Andersson
OK Skogsstjärnan
34:165:41Silver
12
Patrik Wallin
Falköpings AIK OK
36:347:59Silver
13
Filip Holm
Halmstad OK
37:128:37Silver
14
Andreas Karlsson
Västerås SOK
37:369:01Silver
15
Johan Lundqvist
OK Gynge
40:5112:16Silver
16
Henrik Lundqvist
OK Gynge
42:0313:28Brons
17
Niclas Eriksson
OK Kåre
42:2613:51Brons
18
Adam Granstedt
IK Hakarpspojkarna
43:1514:40Brons
19
Olle Åsberg
Tibro OK
43:4415:09Brons
20
Patrik Svalin
Vänersborgs SK
44:4316:08
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
Per Ivarsson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
D20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Sandahl
OK Tyr
47:450:00
 
H20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Andersson
IK Gandvik
35:530:00Guld
2
Johan Li
Tibro OK
63:3727:44
3
Albin Åsberg
Tibro OK
71:4035:47
 
D18 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Irma Håkansson
OK Gränsen
39:080:00Guld
2
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
44:085:00Silver
 
H18 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Axén
Motala AIF OL
32:480:00Guld
2
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
48:4816:00Brons
3
Daniel Zachrisson
Kungälvs OK
50:0817:20
4
Oscar Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
53:0820:20
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Niklasson
SOK Träff
44:450:00Mästare
2
Linnéa Johansson
IK Gandvik
53:098:24Elit
3
Ebba Andrén
Tibro OK
58:0013:15Guld
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
57:070:00
 
H16 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D14 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
37:220:00Elit
2
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
41:003:38Elit
3
Linnéa Bogren
IF Hagen
43:095:47Guld
4
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
46:569:34Silver
5
Emma Kindbom
IF Hagen
50:1912:57Silver
6
Hedvig Reisen
IF Hagen
56:2319:01Silver
7
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
59:2722:05Brons
Ida Holtbring
OK Amne
Diskvalificerad
 
H14 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tim Lundberg
Mullsjö SOK
25:180:00Elit
2
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
46:2121:03Järn
3
Ola Holtbring
OK Amne
47:5622:38Järn
4
Erik Svensson
OK Klyftamo
50:1925:01Järn
Carl Strandby
SOK Träff
Diskvalificerad
 
H14 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Zachrisson
Kungälvs OK
29:550:00Elit
2
Arvid Karlsson
SOK Träff
33:263:31Guld
3
Jonathan Andersson
Mariestads FK
48:0918:14Brons
 
D12 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Mårtensson
OK Skogsstjärnan
26:340:00Guld
2
Sofia Johansson
OK Skärmen
28:352:01Guld
3
Ida Olsson
IF Hagen
32:496:15Silver
4
Fanny Svalin
Vänersborgs SK
42:4016:06Järn
5
Emelie Ottersten
SOK Träff
51:4725:13Järn
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sanna Tolonen
OK Amne
38:460:00
 
H12 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elia Jonsson
Nydalens SK
17:400:00Guld
2
William Lundstedt
Mullsjö SOK
23:586:18Silver
3
Olle Hedman
IF Hagen
24:196:39Brons
4
Viktor Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
25:578:17Brons
5
Daniel Bogren
IF Hagen
26:158:35Brons
6
Axel Olsson
OK Skogsstjärnan
26:589:18Brons
7
Oscar Stomberg
IF Hagen
28:1310:33Järn
8
Emil Larsson
Tibro OK
30:2212:42Järn
9
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
31:0313:23Järn
10
Marcus Carlsson
IF Hagen
34:1616:36Järn
10
Hampus Nyström
IF Hagen
34:1616:36Järn
12
Carl Holmberg
IF Hagen
35:4718:07Järn
13
Albin Cupan
OK Amne
41:0423:24Järn
14
Henrik Reisen
IF Hagen
41:1423:34Järn
15
Oscar Roos
SOK Träff
46:5529:15Järn
 
H12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Andersson
Mariestads FK
30:050:00
 
D10 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Roos
SOK Träff
19:510:00Brons
2
Emma Ling
Jönköpings OK
20:521:01Brons
3
Irma Svensson
OK Klyftamo
22:252:34Brons
4
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
26:026:11Brons
5
Malin Stomberg
IF Hagen
28:258:34Brons
6
Alice Svalin
Vänersborgs SK
30:4410:53Brons
7
Erica Bogren
IF Hagen
31:2611:35Järn
8
Sofia Tolonen
OK Amne
33:1513:24Järn
9
Olivia Grönqvist
Jönköpings OK
35:1715:26Järn
10
Clara Johansson
OK Skärmen
36:0716:16Järn
11
Sofie Strandby
SOK Träff
41:1521:24Järn
 
H10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Jonsson
Nydalens SK
15:550:00Brons
2
Hugo Mandinger
Trollhättans SOK
18:573:02Brons
3
Alfred Pettersson
Falköpings AIK OK
22:066:11Brons
4
Anton Carlsson
IF Hagen
22:206:25Brons
5
Erik Ling
Jönköpings OK
28:2012:25Järn
6
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
39:4323:48Järn
 
D35 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katarina Enbom
Vänersborgs SK
46:550:00Guld
2
Teres Zachrisson
Kungälvs OK
74:1927:24
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
H35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
43:290:00Guld
2
Magnus Dahlin
IK Gandvik
47:314:02Guld
 
D40 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
31:580:00Guld
2
Anna Höök
OK Klyftamo
39:217:23Silver
3
Åsa Bergfors
SOK Viljan
41:059:07Silver
4
Annelie Johansson
OK Skärmen
41:129:14Silver
5
Kristina Höök Patriksson
OK Klyftamo
41:139:15Silver
6
Maria Bogren
IF Hagen
46:0114:03Brons
7
Anna-Karin Ryberg
OK Klyftamo
49:1817:20
8
Anna Stomberg
IF Hagen
52:3720:39
9
Monica Johanson
Jönköpings OK
77:3845:40
10
Charlotta Berggren
Tolered-Utby Ol-klubb
93:4261:44
11
Katja Leibe Bergstedt
Markbygdens OK
101:4369:45
 
H40 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
26:450:00Guld
2
Lennart Söderberg
IK Hakarpspojkarna
27:070:22Guld
3
Anders Ling
Jönköpings OK
31:154:30Silver
4
Mikael Bergstedt
Markbygdens OK
35:198:34Silver
5
Mats Larsson
OK Älgen
35:228:37Silver
6
Magnus Niklasson
Falköpings AIK OK
35:459:00Silver
7
Anders Doverfors
Tjällmo-Godegårds OK
35:509:05Silver
8
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
37:4410:59Silver
9
Stefan Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
37:5711:12Silver
10
Torbjörn Löfving
Tibro OK
38:4311:58Brons
11
Mika Tolonen
OK Amne
38:5112:06Brons
12
David Olsson
OK Skogsstjärnan
40:0613:21Brons
13
Mattias Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
41:5015:05
14
Henrik Pettersson
Falköpings AIK OK
42:5016:05
15
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
47:1620:31
16
Stefan Gustavsson
Tibro OK
48:0521:20
17
Dennis Roos
SOK Träff
57:2930:44
 
D45 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
34:260:00Guld
2
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
35:170:51Guld
3
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
36:592:33Guld
4
Catrin Sterner
IF Hagen
37:222:56Guld
5
Maria Skogsberg
Mariestads FK
38:354:09Guld
6
Maria Widmark
IF Hagen
39:074:41Silver
7
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
40:386:12Silver
8
Lena Arnoldsson
Tidaholm SOK Sisu
42:127:46Silver
9
Lena Reisen
IF Hagen
43:148:48Silver
10
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
56:4922:23
11
Monica Laage
Falköpings AIK OK
63:3329:07
 
H45 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bo Hallberg
Falköpings AIK OK
29:540:00Guld
2
Stefan Johansson
IK Gandvik
32:452:51Guld
3
Thomas Bogren
IF Hagen
32:512:57Guld
4
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
33:193:25Silver
5
Peter Brämerson
Tibro OK
34:024:08Silver
6
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
34:404:46Silver
7
Jens Lindström
Tibro OK
35:015:07Silver
8
Åke Wijkmark
IF Hagen
35:205:26Silver
9
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
36:346:40Silver
10
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
37:377:43Silver
11
Bernt Henriksson
Gudhems IF
37:517:57Silver
12
Peter Hambäck
Långhundra IF
38:468:52Silver
13
Torbjörn Ohlsson
Haninge SOK
41:1611:22Silver
14
Sören Larsson
Tibro OK
44:0414:10Brons
15
Jan-Erik Thelin
Lidköpings VSK
47:1617:22
16
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
47:2417:30
17
Erik Gustafsson
IK Albion
49:4819:54
18
Tord Strandby
SOK Träff
72:5943:05
 
D50 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Nyström
IF Hagen
36:140:00Guld
2
Ewa-Liz Hedström-Säll
OK Alferna
40:354:21Guld
3
Ann-Marie Andersson
Tenhults SOK
42:115:57Silver
4
Christina Birath
Stenungsunds OK
42:576:43Silver
5
Nina Bejbom
Uddevalla OK
43:056:51Silver
6
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
43:167:02Silver
7
Britt-Marie Johanson
OK Skogsstjärnan
48:0011:46Silver
8
Kerstin Ohlsson
Haninge SOK
52:0815:54Brons
9
Elisabeth Fredriksson
Gudhems IF
53:1316:59Brons
10
Lena Foglé
OK Alferna
61:1425:00
11
Margareta Netz
Trollhättans SOK
83:1547:01
 
H50 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmberg
IF Hagen
27:130:00Guld
2
Jan Hansson
Stenungsunds OK
30:183:05Guld
3
Jerker Netz
Trollhättans SOK
31:204:07Silver
4
Jan Nylund
Mariestads FK
31:544:41Silver
5
Tore Bengtsson
Mariestads FK
33:206:07Silver
6
Stefan Stomberg
IF Hagen
34:577:44Silver
7
Leif Sandahl
OK Tyr
36:599:46Silver
8
Magnus Joelsson
SOK 68
38:0010:47Silver
9
Jan Sahl
IF Hagen
38:4811:35Silver
10
Hans-Åke Lundqvist
OK Gynge
38:4911:36Silver
11
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
41:2114:08Brons
12
Jerry Säll
Hagaby GOIF
41:3414:21Brons
13
Anders Fogelström
OK Gränsen
43:2416:11
14
Håkan Håkansson
OK Gränsen
48:1020:57
Michael Karlsson
IF Hagen
Diskvalificerad
Bo Ljunggren
OK Alferna
Diskvalificerad
 
D55 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
31:110:00Guld
2
Anita Antonsson
OK Löftan
32:020:51Guld
3
Inger Westerberg
IF Hagen
33:532:42Guld
4
Pia Svensson
Falköpings AIK OK
36:355:24Silver
5
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
38:357:24Silver
6
Gunnel Hultqvist
IF Hagen
40:299:18Silver
7
Marie Svernestam
Linköpings OK
40:509:39Silver
8
Berit Klamfelt
Tibro OK
41:3610:25Silver
9
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
42:5411:43Silver
10
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
47:0415:53Brons
11
Siv Larsson
Växjö AIS
49:1118:00
12
Monica Abrahamsson
Gudhems IF
54:1223:01
13
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
54:2823:17
14
Mona Petersen
OK Motala
55:1124:00
15
Birgitta Johansson
IK Gandvik
57:2726:16
16
Lizkulla Pettersson
Markbygdens OK
61:4430:33
17
Margaretha Johansson
OK Kullingshof
81:2650:15
18
Kerstin Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
86:0554:54
 
H55 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
32:510:00Guld
2
Urban Larsson
IF Hagen
34:501:59Guld
3
Lars Grehn
Mullsjö SOK
35:593:08Guld
4
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
36:293:38Guld
5
Tommy Westerberg
Tibro OK
36:353:44Guld
6
Sune Åkesson
Ockelbo OK
37:555:04Silver
7
Ulf Svensson
OK Njudung
38:325:41Silver
8
Kjell Kaminsky
IF Hagen
39:206:29Silver
9
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
43:1910:28Silver
10
Jan-Åke Emilsson
Gudhems IF
44:4511:54Silver
11
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
45:4712:56Silver
12
Lennart Svernestam
Linköpings OK
50:5518:04
13
Bo Andersson
Falköpings AIK OK
54:1021:19
14
Lennart Jakobson
Tibro OK
66:5634:05
Tommy Holtbring
OK Amne
Diskvalificerad
 
D60 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Aldén
OK Kolmården
32:280:00Guld
2
Marion Hallsten
Uddevalla OK
38:045:36Silver
3
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
40:247:56Silver
4
Marianne Sjöberg
IF Hallby SOK
49:5417:26Brons
5
Marianne Rosén
IK Ymer
51:0318:35
6
Ingrid Tengeland
IK Gandvik
51:1218:44
7
Stina Korall
Motala AIF OL
57:5425:26
8
Harriet Andersson
OK Skogshjortarna
73:1940:51
9
Stina Grissemann
OK Skogsstjärnan
83:2851:00
Kristina Johansson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H60 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
28:170:00Guld
2
Torgny Pettersson
Markbygdens OK
28:180:01Guld
3
Hans Antonsson
OK Löftan
31:593:42Guld
4
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
32:163:59Silver
5
Bengt Sörensen
Jönköpings OK
34:276:10Silver
6
Kjell-Åke Nilsson
Ulricehamns OK
35:156:58Silver
7
Rune Ringsgård
OK Roxen
35:166:59Silver
8
Claus Petersen
OK Motala
37:108:53Silver
9
Eje Dahl
Laxå OK
37:269:09Silver
10
Sture Johansson
OK Kullingshof
38:1710:00Silver
11
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
38:5210:35Silver
12
Tommy Olausson
SOK Aneby
39:1310:56Silver
13
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
39:2311:06Silver
14
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
39:3311:16Silver
15
Göran Johansson
IK Gandvik
41:3413:17Brons
16
Sven-Olof Johansson
Vaggeryds SOK
41:5613:39Brons
17
Sten Ove Flink
IK Albion
42:3414:17Brons
18
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
43:5715:40Brons
19
Sune Gustafsson
Tibro OK
44:5016:33
20
Runar Aldén
OK Kolmården
45:5317:36
21
Sven Erik Johansson
Mariestads FK
45:5517:38
22
Åke Sjöberg
IF Hallby SOK
47:5819:41
23
Bo Skoog
Tumba-Mälarhöjden OK
50:0421:47
24
Bo Klamfelt
Tibro OK
52:3124:14
25
Jan Rosén
IK Ymer
72:4744:30
 
D65 0 meter22 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Johansson
Kristinehamns OK
31:050:00Guld
2
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
33:102:05Guld
3
Margareta Larsson
OK Njudung
33:202:15Guld
4
Christina Schedwin
IK Stern
37:206:15Silver
5
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
37:286:23Silver
6
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
39:108:05Silver
7
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
41:3310:28Silver
8
Kerstin Bengtsson
Motala AIF OL
41:4110:36Silver
9
Ulla Ling
Jönköpings OK
41:4310:38Silver
9
Linnéa Claesson
Rydboholms SK
41:4310:38Silver
11
Barbro Cedérus
Snättringe SK
43:5312:48Silver
12
Bibbi Appelgren
Mariestads FK
44:3213:27Silver
13
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
45:5714:52Brons
14
Birgitta Johansson
OK Tranan
48:1317:08Brons
15
Marie-Louise Lundström
OK Löftan
50:4019:35
16
Berit Byström
OK Virdarna
56:2025:15
17
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
59:2128:16
18
Vega Slottner
Jönköpings OK
73:4242:37
19
Ing-Mari Larsson
OK Löftan
91:3260:27
Anita Linnéa Nordberg
OK Klyftamo
Diskvalificerad
Kristina Andersson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Birgit Ljung
OK Gipen
Diskvalificerad
 
H65 0 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan G Larsson
OK Njudung
25:510:00Guld
2
Rune Sandberg
Uddevalla OK
29:223:31Silver
3
Runo Johansson
Kristinehamns OK
29:594:08Silver
4
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
31:065:15Silver
5
Inge Persson
FK Boken
31:495:58Silver
6
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
31:526:01Silver
7
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
33:287:37Silver
8
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
34:048:13Silver
9
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
34:388:47Silver
10
Bengtåke Andersson
OK Amne
35:159:24Silver
11
Christer Ottosson
IF Hagen
37:1311:22Brons
12
Bo Gustafsson
OK Gränsen
37:1411:23Brons
13
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
37:2911:38Brons
14
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
37:4711:56Brons
15
Lars-Olof Gustafsson
OK Klyftamo
39:0413:13Brons
16
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
39:2013:29Brons
17
Rolf Gabrielsson
Falköpings AIK OK
39:2713:36Brons
18
Kent Olausson
OK Orinto
41:1415:23
19
Åke Nordberg
OK Klyftamo
41:5516:04
20
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
42:0916:18
21
Ted Liivrand
OK Skogshjortarna
42:2216:31
22
Göran Rubendahl
OK Skogshjortarna
46:4720:56
23
Bengt Nilsson
Hestra IF
47:1521:24
24
Waste Byström
OK Virdarna
47:2921:38
25
Erling Andersson
Vänersborgs SK
47:3221:41
26
Lennart Eriksson
Laxå OK
48:0222:11
27
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
48:4322:52
28
Göte Johansson D-P
OK Tranan
49:2023:29
29
Gösta Claesson
Rydboholms SK
51:4925:58
30
Pär-Erik Johansson
Markbygdens OK
52:0926:18
31
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
53:4127:50
32
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
57:0931:18
33
Jürg Grissemann
OK Skogsstjärnan
72:5046:59
 
D70 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
39:260:00Guld
2
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
41:492:23Guld
3
Ulla Höök
OK Klyftamo
42:242:58Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
46:256:59Silver
5
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
47:017:35Silver
6
Birgit Karlsson
Mariestads FK
47:598:33Silver
7
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
49:3010:04Silver
8
Margareta Holmberg
IF Hagen
53:0613:40Silver
9
Ann-Catrine Ahlström
Fjärås AIK
65:2025:54
10
Berit Svanlund
Enebybergs IF
83:1443:48
 
H70 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
34:430:00Guld
2
Erland Ling
Jönköpings OK
35:050:22Guld
3
Ingemar Holmberg
IF Hagen
37:202:37Guld
4
Lars Cedérus
Snättringe SK
37:242:41Guld
5
Folke Dahlén
Lidköpings VSK
37:402:57Guld
6
Lars-Erik Larsson
OK Amne
37:523:09Guld
7
Lars-B Larsson
OK Tyr
38:464:03Guld
8
Harry Sundberg
OK Klyftamo
39:034:20Silver
9
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
39:294:46Silver
10
Rolf Larsson
Degerfors OK
39:414:58Silver
11
Stig Bengtsson
OK Amne
40:045:21Silver
12
Thor Edvardsen
Larvik OK
40:265:43Silver
13
Alvar Andersson
Tibro OK
41:326:49Silver
14
Regor Niklasson
IK Albion
42:458:02Silver
15
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
43:398:56Silver
16
Lars Lång
OK Klyftamo
44:219:38Silver
17
Yngve Johansson
Kristinehamns OK
45:3510:52Silver
18
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
50:2215:39Brons
19
Bengt Kleist
Boxholm-Mjölby OL
53:5619:13
20
Heikki Rissanen
Mariestads FK
58:1123:28
21
Alf Kjellberg
Bredareds IF
62:4628:03
22
Rolf Stenström
Vänersborgs SK
65:5131:08
23
JB Larsson
OK Löftan
80:5546:12
Bernt Svanlund
Enebybergs IF
Diskvalificerad
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
Diskvalificerad
 
D75 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ruth Nyström
OK Amne
43:260:00Guld
2
Inez Johansson
OK Nackhe
48:325:06Guld
3
Ann-Marie Persson
IK Gandvik
52:339:07Silver
 
H75 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Grann
Kristinehamns OK
36:500:00Guld
2
Åke Ivansson
Degerfors OK
37:280:38Guld
3
Kjell Persson
Mariestads FK
39:072:17Guld
4
Sture Pettersson
Falköpings AIK OK
39:422:52Guld
5
Bengt Lif
Sol Tranås
39:503:00Guld
6
Lennart Östanbäck
Markbygdens OK
40:524:02Guld
7
Bertil Wiklund
IK Wilske
45:579:07Silver
8
Rune Fritz
Linköpings OK
50:0213:12Silver
9
Karl Åkerman
Motala AIF OL
50:2413:34Silver
10
Lars-Erik Höök
IK Gandvik
52:1315:23Brons
11
Lars Magnusson
Kristinehamns OK
53:3416:44Brons
Göran Malmberg
IK Gandvik
Diskvalificerad
 
H80 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
28:310:00Guld
2
Yngve Malmlöf
Falköpings AIK OK
33:174:46Silver
3
Arvid Johansson
OK Nackhe
38:059:34Silver
4
Sven-Johan Persson
IK Gandvik
38:4110:10Silver
5
Harald Håkansson
OK Gränsen
48:2919:58
6
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
62:1633:45
Evert Tapper
IF Hagen
Diskvalificerad
Urban Spånmark
Mullsjö SOK
Diskvalificerad
 
U1 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lucas Magnefeldt
Falköpings AIK OK
22:020:00Järn
2
Klara Cupan
OK Amne
22:380:36Järn
3
;Marcus Fogelsreöm
OK Gränsen
23:161:14Järn
4
Viktor Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
23:251:23Järn
5
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
24:011:59Järn
6
Kajsa Cupan
OK Amne
24:472:45Järn
7
Vera Pettersson
Falköpings AIK OK
25:093:07Järn
8
Linus Doverfors
Tjällmo-Godegårds OK
25:223:20Järn
9
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
32:3110:29Järn
10
Moa Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
33:3311:31Järn
11
Alva Grönkvist
Jönköpings OK
56:3234:30Järn
 
U2 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Johansson
OK Skärmen
47:240:00Järn
 
Inskolning 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Emil Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Lovisa Hambäck
Långhundra IF
0:000:00Järn
Isak Einarsson
Brattås CK
0:000:00Järn
Sandra Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Moa Kleist
Boxholm-Mjölby OL
0:000:00Järn
Ellen Börjesson
Lidköpings VSK
0:000:00Järn
Joel Larsson
Tibro OK
0:000:00Järn
Matilda Asp
IFK Göteborg
0:000:00Järn
Eric Åstrand
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
Elin Axelsson
Mullsjö SOK
0:000:00Järn
Nora Andersson
Tidaholm SOK Sisu
0:000:00Järn
Lisa Nyberg/Fredriksson
Falköpings AIK OK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ayan Ling
Jönköpings OK
26:510:00Brons
2
Eva-Karin Pettersson
Mullsjö SOK
44:0817:17
3
Helene Olausson
SOK Aneby
58:5031:59
4
Sara Borg
IF Hagen
85:0158:10
5
Anna Borg
IF Hagen
85:3958:48
 
Öppen motion 3 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Fredén
Falköpings AIK OK
36:370:00Brons
2
Peter Cupan
OK Amne
38:241:47Brons
3
Birgitta Augustsson
Tibro OK
44:157:38Brons
4
Stina Håkansson
OK Gränsen
47:2810:51Brons
5
Annelie Johansson
Falköpings AIK OK
47:4411:07Brons
6
Sebastian Odh
OK Klyftamo
48:0611:29Brons
7
Eva Börjesson
Lidköpings VSK
48:4912:12Brons
8
Susanne Holtbring
OK Amne
50:1813:41
9
Stina Skog
OK Gränsen
51:2614:49
10
Kristina Magnerfelt
Falköpings AIK OK
51:5115:14
11
Ulla Ragnarsson
OK Skogshjortarna
57:0720:30
12
Karina Andersson
Mariestads FK
62:2125:44
13
Linda Skog
OK Gränsen
63:4327:06
14
Samuel Jonsson
Kristinehamns OK
71:0734:30
15
Ellika Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
71:3835:01
16
Bernt Riis
IF Hagen
73:0636:29
17
Barbro Karlsson
OK Skogshjortarna
76:4240:05
18
Åke Johansson
Tenhults SOK
76:5940:22
19
Marita Johansson
Markbygdens OK
78:2641:49
Liselotte Larsson
Tibro OK
Ej godkänd
Ulla Fredriksson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Börjesson
Lidköpings VSK
37:200:00Brons
2
Björn Lindgren
IF Hallby SOK
37:280:08Brons
3
Hans-Göran Fredén
Falköpings AIK OK
39:041:44Brons
4
Cronje Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
42:044:44Brons
5
Christer Blomqvist
Tidaholm SOK Sisu
42:275:07Brons
6
Jennie Kleist
Boxholm-Mjölby OL
46:198:59Brons
7
Linus Roos
SOK Träff
48:1410:54Brons
8
Anders Swedin
Lidköpings VSK
50:5313:33
9
Eva Persson-Riis
IF Hagen
52:1414:54
10
Sa Muel Skog
OK Gränsen
53:5016:30
11
Marie Strandby
SOK Träff
53:5816:38
12
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
54:5717:37
13
Emma Johansson
IF Hagen
55:4818:28
14
Per Carlsson
IF Hagen
56:2119:01
15
Olivia Borg
IF Hagen
56:3319:13
16
Stefan Laage
Falköpings AIK OK
59:1221:52
17
Staffan Welander
OK P4
63:1125:51
18
Lena Roos
SOK Träff
65:2428:04
19
Ulrika Larsson
Lidköpings VSK
72:0034:40
20
Birgitta Åkesson
Ockelbo OK
78:4341:23
21
Catarina Karlsson
SOK Träff
86:0348:43
22
Lucy Lou
Tibro OK
86:4349:23
23
Bengt Gustavsson
Tidaholm SOK Sisu
90:3553:15
Ylva Gefvert
OK P4
Diskvalificerad
Albin Skog
OK Gränsen
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rikard Fredriksson
Falköpings AIK OK
33:460:00Brons
2
Jessica Holst
OK Klyftamo
36:412:55Brons
3
Kurt Johansson
Falköpings AIK OK
37:213:35Brons
4
Göran Larsson
Gudhems IF
41:508:04Brons
5
Per Einarsson
Brattås CK
50:0516:19
6
Rolf Einarsson
IF Hagen
50:1716:31
7
Ulf Andersson
Mariestads FK
54:3320:47
8
Gert-Ove Olsson
Askersunds OK
56:5423:08
9
Christina Sterner
OK Njudung
57:3823:52
10
Torbjörn Hagin
IK Gandvik
61:3527:49
11
Hans Andersson
IK Gandvik
65:2031:34
12
Roger Odh
OK Klyftamo
66:5633:10
13
Emma Arkåsen
Falköpings AIK OK
67:5434:08
14
Eva Karlsson
Gudhems IF
68:4534:59
 
Öppen motion 8 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Lundgren
Tibro OK
40:020:00Brons
2
Claes-Håkan Svensson
OK Klyftamo
43:053:03Brons
3
Patrik Kleist
Boxholm-Mjölby OL
43:543:52Brons
4
Hans Tuvesson
IF Hagen
51:5111:49Brons
5
Linus Larsson
Vingåkers OK
53:0112:59Brons
6
Sören Karlsson
Mullsjö SOK
53:2113:19Brons
7
Emilia Nilsson
Norbergs OK
53:4813:46Brons
8
Olliver Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
54:2514:23
9
Ulf Gabrielsson
Kungälvs OK
60:5320:51
10
Mårten Westerdal
Klubblös
62:5322:51
11
Jan Larsson
Främmestads IK
71:3431:32
12
Viktor Melker
Klubblös
80:1440:12
13
Malte Borg
IF Hagen
82:4542:43
14
Lars Zachrisson
Kungälvs OK
115:1775:15
Tornie Ottersten
K 3 IF
Diskvalificerad