OK Landehovs augustitävling

2011-08-14

Arrangör: OK Landehof

Nivå:
Nationell
Anmälda:
792
Form:
Individuell
Startande:
735
Distans:
Medel
Fullföljande:
699
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
39:590:00Guld
2
Emma Andersson
Sävedalens AIK
40:390:40Guld
3
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
41:481:49Guld
4
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
43:003:01Guld
5
Jennie Runesson
Göteborg-Majorna OK
44:344:35Silver
6
Karin Elgh
Sävedalens AIK
45:265:27Silver
7
Susanne Nordgren
Stigsökarna
49:319:32Silver
8
Kristin Skaar
Ryda SK
49:589:59Silver
9
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
50:2610:27Silver
10
Frida Nero
Göteborg-Majorna OK
52:1412:15Silver
11
Lina Larsson
Vänersborgs SK
52:2012:21Silver
12
Lina Samor
Sävedalens AIK
52:3512:36Silver
13
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
53:0813:09Silver
14
Laila B Höglund
FK Herkules
55:1915:20Silver
15
Sara Bergander
Eksjö SOK
63:5323:54
 
H21 Elit 0 meter35 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
35:200:00Guld
2
Albert Mollén
Sävedalens AIK
35:410:21Guld
3
Christian Tingström
Göteborg-Majorna OK
35:500:30Guld
4
Martin Larsson
IFK Göteborg
36:170:57Guld
5
Henrik Laas
IFK Göteborg
36:511:31Guld
6
Håkan Petersson
IFK Göteborg
37:031:43Guld
7
John Persson
IFK Göteborg
38:062:46Guld
8
Per-Åke Bligård
OK Vilse 87
38:283:08Guld
9
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
38:453:25Guld
10
Rasmus Leo
OK Orion
38:533:33Guld
11
Tobias Lindell
Vänersborgs SK
39:274:07Guld
12
Fredrik Sundström
Hestra IF
39:584:38Guld
13
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
39:594:39Guld
14
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
40:174:57Silver
15
Martin Hogedal
Vänersborgs SK
40:255:05Silver
16
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
41:145:54Silver
17
Markus Båth
IFK Göteborg
41:546:34Silver
18
Fredrik Norman
Leksands OK
42:337:13Silver
19
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
42:587:38Silver
19
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
42:587:38Silver
21
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
45:2110:01Silver
22
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
45:4310:23Silver
23
Johnny Hålsjö
Vänersborgs SK
46:0910:49Silver
24
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
47:2012:00Silver
25
Karl Larsson
OK Skogshjortarna
47:2212:02Silver
26
Simon Larsson
Markbygdens OK
47:4612:26Silver
27
Anders Hederskog
IFK Göteborg
48:1412:54Silver
28
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
48:3313:13Silver
29
Henrik Lidhage
IK Ymer
48:3513:15Silver
30
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
48:5013:30Silver
31
Patrik Nordgren
Sävedalens AIK
49:3114:11Silver
32
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
54:1418:54Brons
33
Max Karle
OK Skogshjortarna
54:1818:58Brons
34
Hugh Cashell
Göteborg-Majorna OK
62:0726:47
Viktor Stensson
Helsingborgs SOK
Diskvalificerad
 
D20 Elit 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
38:140:00Guld
2
Josefin Tjernlund
OK Vilse 87
41:543:40Guld
3
Frida Gustafsson
IFK Göteborg
44:166:02Silver
4
Kristin Schyberg
Fjärås AIK
47:078:53Silver
Anna Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
 
H20 Elit 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
32:110:00Guld
2
Andreas Bergander
Eksjö SOK
35:363:25Guld
3
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
36:384:27Guld
4
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
40:258:14Silver
5
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
41:419:30Silver
6
Joel Nilsson
IFK Göteborg
42:5010:39Silver
 
D18 Elit 0 meter10 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Svensson
Nässjö OK
35:550:00Guld
2
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
38:082:13Guld
3
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
39:003:05Guld
4
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
39:473:52Guld
5
Anna Wallin
Sjövalla FK
46:4210:47Silver
6
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
48:0112:06Silver
7
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
58:2522:30
Sara Ivarsson
OK Kullingshof
Diskvalificerad
Johanna Skogum
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H18 Elit 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Johansson
OK Orion
31:190:00Guld
2
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
36:315:12Silver
3
Linus Wahl
IK Vista
36:575:38Silver
4
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
37:326:13Silver
5
Henrik Andersson
Bredaryds SOK
37:366:17Silver
6
Eric Hansson
Nässjö OK
37:376:18Silver
7
Rasmus Larsson
OK Alehof
39:348:15Silver
8
Victor Flingmark
Uddevalla OK
39:528:33Silver
9
Anton Blom
IK Uven
40:158:56Silver
10
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
41:5610:37Silver
11
Albin Petrén
Göteborg-Majorna OK
42:2711:08Silver
12
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
44:0512:46Silver
13
Oscar Vagman
OK Klemmingen
44:2513:06Silver
14
Johan Sandlund
OK Njudung
46:3615:17Brons
15
Gustav Magnusson
IF Hagen
47:4616:27Brons
16
Albin Karlsson
OK Vilse 87
49:1817:59
17
Mattis Ernstsson
FK Göingarna
63:3232:13
18
Fredrik Kjörk
Frölunda OL
65:0133:42
Niklas Helmertz
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D21 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
40:530:00Guld
2
Lina Lindqvist
FK Herkules
49:118:18Silver
3
Therese Alfredsson
Uddevalla OK
69:5429:01
 
H21 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Andersson
IF Rigor
37:160:00Guld
2
Björn Hellrup
Helsingborgs SOK
37:300:14Guld
3
Andreas Melin
Göteborg-Majorna OK
40:343:18Guld
4
Erik Skaar
Ryda SK
42:335:17Silver
5
Ulf Norell
Frölunda OL
43:075:51Silver
6
Andreas Claesson
OK Kullingshof
43:186:02Silver
7
Daniel Olsson
Uddevalla OK
43:416:25Silver
8
Roine Schölin
Laholms IF OK
47:3510:19Silver
9
Joel Larsson
Sävedalens AIK
52:1314:57Silver
10
Mattias Prick
Uddevalla OK
55:0317:47Brons
11
Patrik Blixt
Tolered-Utby Ol-klubb
64:4727:31
12
Fredrik Andersson
IF Rigor
73:1335:57
13
Johan Fredriksson
OK Vilse 87
86:1048:54
 
D18 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
57:360:00Guld
2
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
93:0535:29
 
H18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vidar Eriksson
IF Marin Väst
40:570:00
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Johansson
FK Friskus-Varberg
55:540:00Mästare
2
Sophie Nilsson
IS Kullen
56:370:43Mästare
3
Elin Kjellsson
Falkenbergs OK
58:382:44Mästare
 
H16 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Lindbom
OK Orion
33:010:00Mästare
2
Emanuel Urdal
Boxholm-Mjölby OL
35:132:12Mästare
3
David Axelsson
Finspångs SOK
35:502:49Mästare
4
Filip Barkestedt
OK Kullingshof
37:234:22Mästare
5
Dag Hultberg
OK Kolmården
38:345:33Elit
6
Kalle Karlsson
GOIF Tjalve
40:187:17Elit
7
Johan Sköld
Linköpings OK
41:258:24Guld
8
Felix Persson
OK Skogsfalken
42:439:42Guld
9
Zakarias Hanson
Falkenbergs OK
56:4823:47Brons
10
Anton Hagström
Falkenbergs OK
59:2826:27Brons
 
D14 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nellie Henriksson
Tormestorps IF
41:210:00Elit
2
Madelene Axelsson
Härlövs IF
41:220:01Elit
3
Emelie Udd
Markbygdens OK
42:090:48Elit
4
Lovisa Torstensson
Emmaboda Verda OK
42:361:15Elit
5
Elin Posch
Sol Tranås
46:525:31Elit
6
Amelia Skalberg
Bredaryds SOK
47:546:33Guld
7
Hanna Olofsson
Värend GN OL
50:519:30Guld
8
Kajsa Johansson
Jönköpings OK
53:3312:12Silver
9
Ebba Bengtsson
OK Lindena
53:4712:26Silver
10
Emelie Roos
OK Landehof
53:5412:33Silver
11
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
57:4816:27Silver
12
Martina Wessman
Halmstad OK
60:1118:50Silver
13
Tove Lind
OK Lindena
77:3136:10Järn
14
Hanna Cederholm
Halmstad OK
86:3145:10Järn
Emma Renberg
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Broberg
IF Rigor
30:020:00Elit
2
Oscar Philipsson
Markaryds FK
35:045:02Guld
3
Martin Skyggeson
OK Nackhe
36:146:12Guld
4
John Gordon
Stigsökarna
45:4715:45Silver
5
Simon Wikström
Halmstad OK
46:2616:24Silver
6
Anton Berneving
OK Gipen
47:5417:52Brons
7
Martin Lund
Stenungsunds OK
56:1026:08Järn
8
Joel Gustavsson
Stigsökarna
60:2930:27Järn
 
D12 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Granstedt
IK Hakarpspojkarna
22:530:00Guld
2
Fanny J-Sundblad
Eksjö SOK
27:004:07Silver
3
Emelie Lorén
OK Landehof
30:397:46Brons
4
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
31:178:24Brons
5
Elsa Lindeblom
IK Omega
31:188:25Brons
6
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
31:218:28Brons
7
Emelie Karlsson
OK Landehof
32:029:09Brons
8
Siri Björklund
Trollhättans SOK
33:1210:19Brons
9
Selma Moqvist
Lerums SOK
35:1212:19Järn
10
Kristina Thune
IK Uven
42:3219:39Järn
11
Ida Eriksson
OK Landehof
45:1322:20Järn
12
Sofia Klasson
Hestra IF
47:0824:15Järn
13
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
55:0532:12Järn
14
Agnes Asp
Mölndal Outdoor IF
56:2933:36Järn
 
H12 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Granstedt
IK Hakarpspojkarna
23:010:00Guld
2
Filip Johansson
Trollhättans SOK
23:530:52Guld
3
Filip Rosjö
Jönköpings OK
28:515:50Silver
4
Victor Hansson
Nässjö OK
30:027:01Silver
5
Joel Plumppu
Bredareds IF
30:077:06Silver
6
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
30:237:22Silver
7
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
32:339:32Brons
8
Martin Lamm
Frölunda OL
34:0211:01Brons
9
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
34:0311:02Brons
10
Alexander Roos
OK Landehof
34:5711:56Brons
11
Axel Forsman
FK Herkules
37:2314:22Järn
12
Erik Lund
Stenungsunds OK
46:1723:16Järn
13
Martin Linden
OK Landehof
60:2137:20Järn
 
D10 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
15:000:00Brons
2
Hilda Axelsson
FK Göingarna
15:450:45Brons
3
Anna Flakberg
IFK Göteborg
18:443:44Brons
4
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
19:084:08Brons
5
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
19:594:59Brons
6
Alicia Lundgren
Värend GN OL
21:146:14Brons
7
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
21:476:47Brons
8
Thea Fagerström
IFK Göteborg
21:556:55Brons
9
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
22:357:35Brons
10
Felicia Lorén
OK Landehof
24:469:46Järn
11
Tove Eriksson
Ryda SK
28:0313:03Järn
12
Olivia Asp
IFK Göteborg
30:0115:01Järn
13
Fanny Nilsson
OK Landehof
31:1016:10Järn
14
Elin Flakberg
IFK Göteborg
31:3516:35Järn
15
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
35:1220:12Järn
16
Ida Edvardsson
Eksjö SOK
36:3321:33Järn
17
Linnea Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
38:0723:07Järn
 
H10 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
14:130:00Brons
2
Samuel Pihlström
OK Landehof
14:180:05Brons
3
Jonatan Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
19:535:40Brons
4
Jacob Pihel
Sjövalla FK
23:309:17Järn
5
Edvin Borne
Frölunda OL
24:5810:45Järn
6
Adam Olsson
Sjövalla FK
27:4513:32Järn
7
Viktor Le Claire
FK Herkules
29:5915:46Järn
 
D35 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Sundström
Hestra IF
41:020:00Guld
2
Carin Magnusson
OK Tor
53:3612:34Silver
3
Maria Larsson
Degerfors OK
55:1214:10Silver
4
Maria Asp
IFK Göteborg
56:4815:46Silver
5
Cecilia Flakberg
IFK Göteborg
59:4518:43Brons
 
H35 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Zetterlund
Göteborg-Majorna OK
38:310:00Guld
2
Andreas Persson
Göteborg-Majorna OK
46:538:22Silver
3
Erik Aderstedt
Kungälvs OK
53:0114:30Silver
4
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
54:3216:01Silver
5
Kristian Adolfsson
IK Ymer
56:1217:41Brons
6
Andreas Ljungberg
Umeå OK
58:4520:14Brons
7
Joachim Lindkvist
Tolered-Utby Ol-klubb
63:1024:39
8
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
73:0234:31
9
Martin Udd
Markbygdens OK
76:1537:44
 
D40 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carin Rosjö
Jönköpings OK
39:500:00Guld
2
Louise Axelsson
FK Göingarna
40:521:02Guld
3
Ellinor Johansson
OK Alehof
41:281:38Guld
4
Malin Lamm
Frölunda OL
43:013:11Guld
5
Kristina Nilsson
OK Tranan
43:233:33Guld
6
Lotta J-Sundblad
Eksjö SOK
44:224:32Silver
7
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
48:248:34Silver
8
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
49:069:16Silver
9
Annika Larsson
FK Göingarna
55:0315:13Silver
 
H40 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
31:320:00Guld
2
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
32:030:31Guld
3
Martin Svensson
Markbygdens OK
36:435:11Silver
4
Peter Asp
IFK Göteborg
37:546:22Silver
5
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
37:556:23Silver
6
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
38:567:24Silver
6
Anders Asp
Mölndal Outdoor IF
38:567:24Silver
8
Peter Dellming
IFK Göteborg
39:257:53Silver
9
Stefan Agmarken
Halmstad OK
40:158:43Silver
10
Anders Edvardsson
Eksjö SOK
40:519:19Silver
11
Anders Hellgren
Frölunda OL
41:309:58Silver
12
Anders Arfwedson
Frölunda OL
41:3610:04Silver
13
Håkan Axelsson
FK Göingarna
42:1610:44Silver
14
Patrik Lundqvist
Nybro OK
44:0312:31Silver
15
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
44:4613:14Silver
16
Johan Lindeblom
IK Omega
45:2913:57Brons
17
Christer Johansson
Eksjö SOK
52:2020:48
18
Patrik Wåhlin
OK Skogsfalken
71:4640:14
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
D45 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
33:290:00Guld
2
Maria Widmark
IF Hagen
41:047:35Silver
3
Eva Pedersen
OK Skogshjortarna
43:259:56Silver
4
Anna Johansson
Jönköpings OK
43:3210:03Silver
5
Petra Johansson
Trollhättans SOK
44:1710:48Silver
6
Annika Aasa
IK Uven
44:5911:30Silver
7
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
45:2912:00Silver
8
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
47:1113:42Silver
9
Katarina Hedberg
Lerums SOK
48:3515:06Brons
10
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
49:1915:50Brons
11
Agneta Hallberg-Hansson
Nässjö OK
54:1820:49
12
Anne Turesson
Bredaryds SOK
55:4822:19
13
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
56:2622:57
14
Agnetha Le Claire
FK Herkules
64:1630:47
15
Evelina Eriksson
IF Marin Väst
68:1534:46
Nina Djerf
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter43 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrik Olsson
Brattås CK
33:250:00Guld
2
Stefan Lund
OK Orinto
34:591:34Guld
3
Sven Lundgren
Värend GN OL
35:121:47Guld
4
Henrik Larsson
FK Göingarna
36:042:39Guld
5
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
36:162:51Guld
6
Per Flakberg
IFK Göteborg
38:214:56Silver
6
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
38:214:56Silver
8
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
38:465:21Silver
9
Per Sander
Göteborg-Majorna OK
39:135:48Silver
10
Johan Hansson
Nässjö OK
39:175:52Silver
11
Ulf Danielsson
Åmåls OK
39:286:03Silver
12
Stefan Svensson
Bredaryds SOK
40:347:09Silver
13
Bertil Petersson
IK Ymer
40:457:20Silver
14
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
41:187:53Silver
15
Krister Rosjö
Jönköpings OK
41:528:27Silver
16
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
41:598:34Silver
17
Kent Klasson
Hestra IF
42:509:25Silver
18
Pär Claesson
Sävedalens AIK
43:159:50Silver
19
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
44:0910:44Silver
20
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
44:1410:49Silver
21
Magnus Wide
Frölunda OL
44:2611:01Silver
22
Hans Wedberg
Sjövalla FK
45:3612:11Silver
23
Bengt Grewin
Frölunda OL
45:4012:15Silver
24
Christian Jansson
OK Tranan
45:5712:32Silver
25
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
47:4514:20Silver
26
Richard Blom
Frölunda OL
48:1714:52Brons
27
Ulf Almehed
Frölunda OL
52:0218:37
28
Johan Lilljeqvist
Stigsökarna
53:0319:38
29
Leif Hagman
IK Uven
53:3820:13
30
Patrick Djerf
Lerums SOK
54:3321:08
31
Ulf Karlsson
OK Alehof
54:4721:22
32
Carl Norin
Frölunda OL
55:1321:48
33
Håkan Eriksson
OK Räven
60:1526:50
34
Tomas Andreasson
Frölunda OL
63:2830:03
35
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
77:1943:54
36
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
80:5847:33
37
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
88:0654:41
38
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
89:5256:27
39
Bernt Berndtsson
Frölunda OL
97:3164:06
40
Christer Svensson
Ronneby OK
102:0568:40
Claus Johansson
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Magnus Ohlsson
Sjövalla FK
Diskvalificerad
Torbjörn Kjörk
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D50 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
31:560:00Guld
2
Monica Kollberg
Eksjö SOK
33:551:59Guld
3
Kerstin Andersson
Ryda SK
34:032:07Guld
4
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
34:252:29Guld
5
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
36:374:41Silver
6
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
37:325:36Silver
7
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
37:505:54Silver
8
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
39:497:53Silver
9
Gunilla Larsson
Bredareds IF
39:547:58Silver
10
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
40:478:51Silver
11
Maria Andersson
Bredaryds SOK
44:1412:18Silver
12
Helena Larsson
Hestra IF
48:2316:27Brons
13
Monika Nilsson
OK Alehof
53:5221:56
14
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
53:5321:57
15
Christina Nilsson
Lerums SOK
56:5424:58
16
Lisa Larsson
Sjövalla FK
75:3443:38
17
Carina Wiström
Sävedalens AIK
81:3449:38
18
Karin Helmertz
Frölunda OL
81:4749:51
Maria Olsson
Lerums SOK
Diskvalificerad
Susanna Truelsen
Herlufsholm OK
Diskvalificerad
 
H50 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
32:200:00Guld
2
Stefan Kollberg
Eksjö SOK
32:340:14Guld
3
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
35:092:49Guld
4
Kjell Andersson
Sävedalens AIK
36:063:46Guld
5
Anders Sjögren
OK Kullingshof
36:103:50Guld
6
Magnus Joelsson
SOK 68
36:554:35Guld
7
Thomas Attfors
Sävedalens AIK
38:155:55Silver
8
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
38:336:13Silver
9
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
39:006:40Silver
10
Bo Herdersson
Markbygdens OK
39:247:04Silver
11
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
40:288:08Silver
12
Lars-Olof Schön
Hestra IF
41:198:59Silver
13
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
41:409:20Silver
14
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
44:3812:18Silver
15
Lars Norén
Göteborg-Majorna OK
44:4512:25Silver
16
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
46:3214:12Silver
17
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
46:4114:21Silver
18
Mats Karlsson
OK Vilse 87
46:5114:31Silver
19
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
47:1514:55Brons
20
Jan Truelsen
Herlufsholm OK
50:1717:57
21
Per-Martin Johansson
IF Rigor
58:0025:40
22
Börje Persson
OK Alehof
60:5028:30
 
D55 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Rabe Josefsson
Fjärås AIK
43:330:00Guld
2
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
45:562:23Guld
3
Marita Larsson
Markbygdens OK
60:2416:51Silver
4
Margareta Schölin
Tockarps IK
76:0232:29
 
H55 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yngve Norell
Frölunda OL
33:290:00Guld
2
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
34:240:55Guld
3
Håkan Forsman
Ronneby OK
36:002:31Guld
4
Staffan Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
36:052:36Guld
5
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
39:035:34Silver
6
Pierre Karlsson
OK Alehof
40:236:54Silver
7
Jens Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
40:417:12Silver
8
Uno Magnusson
IF Hagen
42:028:33Silver
9
Mats Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
42:509:21Silver
10
Arne Persson
Markbygdens OK
44:1010:41Silver
11
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
44:5811:29Silver
12
Yngve Ernstsson
FK Göingarna
46:1212:43Silver
13
Odd Ohlsson
Uddevalla OK
48:4615:17Brons
14
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
50:5417:25Brons
15
Karl-Johan Norén
Boxholm-Mjölby OL
51:1217:43Brons
16
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
53:0019:31
17
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
53:1919:50
18
Lennart Smedenmark
Ronneby OK
53:5220:23
19
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
55:2721:58
20
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
63:5430:25
21
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
74:4041:11
22
Arne Alfredsson
Uddevalla OK
81:0347:34
 
D60 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Axelsson
IK Uven
38:560:00Guld
2
Maria Norell
Frölunda OL
39:310:35Guld
3
Eva Blomström
IK Stern
43:124:16Silver
4
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
53:2814:32Silver
5
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
54:2915:33Silver
6
Rosa Johansson
IK Uven
69:0530:09
Inger Eismark
IFK Göteborg
Diskvalificerad
 
H60 0 meter20 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kent Eriksson
Lerums SOK
39:360:00Guld
2
Toivo Pentonen
Hestra IF
39:380:02Guld
3
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
39:480:12Guld
4
Jonas Larsson
OK Kullingshof
39:540:18Guld
5
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
41:301:54Guld
6
Olle Adolfsson
Lerums SOK
42:082:32Guld
7
Bill Schölin
Tockarps IK
43:213:45Guld
8
Sören Svensson
Sjövalla FK
43:494:13Guld
9
Sten Blomström
IK Stern
46:026:26Silver
10
Lennart Andersson
Göteborgs SK
46:567:20Silver
11
Christer Samuelsson
OK Löftan
52:3212:56Silver
12
Bertil Johansson
OK Skogshjortarna
53:1013:34Silver
13
Jan Vulcan
Tolered-Utby Ol-klubb
54:2214:46Silver
14
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
54:3314:57Silver
15
Larseric Larsson
Degerfors OK
59:0219:26Brons
16
Kjell Jeppson
IF Rigor
61:5322:17
17
Arne Bigsten
FK Herkules
86:3947:03
18
Lars Österberg
Sävedalens AIK
87:3247:56
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
Diskvalificerad
Sten Helmertz
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D65 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingrid Hermansson
IK Ymer
38:130:00Guld
2
Christina Schedwin
IK Stern
39:110:58Guld
3
Birgitta Carlsson
OK Orinto
41:383:25Guld
4
Britt Rangert
IK Ymer
43:054:52Silver
5
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
45:036:50Silver
6
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
49:4411:31Silver
7
Ann-Britt Johansson
IK Stern
62:1724:04
8
Barbro Johansson
Sjövalla FK
62:4124:28
9
Inga Gustavsson
IK Uven
68:3530:22
Carola Andersson
OK Löftan
Diskvalificerad
Lisbeth Nilsson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
H65 0 meter21 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sören Andersson
IK Dran
33:510:00Guld
2
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
35:231:32Guld
3
Anders Björnberg
Frölunda OL
36:342:43Guld
4
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
37:063:15Guld
5
Stig-Ove Toll
IK Stern
37:514:00Guld
6
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
38:424:51Silver
7
Göran Bengtsson
Tockarps IK
39:295:38Silver
8
Olle Hermansson
IK Ymer
41:397:48Silver
9
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
43:199:28Silver
10
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
44:2610:35Silver
11
Karl-Axel Johansson
IK Uven
45:0111:10Silver
12
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
45:1411:23Silver
13
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
45:5712:06Silver
14
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
47:4213:51Silver
15
Lennart Almström
IK Stern
47:4813:57Silver
16
Bror Palgrim
Vänersborgs SK
47:5614:05Silver
17
Lennart Gustavsson
IK Uven
51:3617:45Brons
18
Nils Karlsson
Växjö AIS
52:5219:01
19
Björn Ahlnér
Göteborg-Majorna OK
60:4726:56
20
Hans C Johansson
IK Stern
61:1627:25
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
D70 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
42:080:00Guld
2
Margareta Emanuelsson
Frölunda OL
51:239:15Silver
3
Gunnel Börjesson
IK Uven
53:4511:37Silver
4
Elvy Börjesson
OK Alehof
54:5612:48Silver
5
Barbro Vallin
Kungälvs OK
59:4617:38Silver
6
Inger Hallberg
IK Uven
66:2924:21
7
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
70:1028:02
 
H70 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
35:430:00Guld
2
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
36:521:09Guld
3
Andre Alexandersson
Kungälvs OK
38:533:10Guld
4
Göran Olofsson
Fjärås AIK
39:464:03Guld
5
Bo Leuchovius
Göteborg-Majorna OK
39:474:04Guld
6
Hans Karlsson
OK Orinto
40:414:58Silver
7
Ingemar Alfredsson
IK Uven
41:155:32Silver
8
Mats Jodal
Göteborg-Majorna OK
42:306:47Silver
9
Gert Emanuelsson
Frölunda OL
48:0812:25Silver
10
Agne Östensson
Sävedalens AIK
49:2313:40Silver
11
Percy Karlsson
Sävedalens AIK
50:0614:23Silver
12
Bengt Hansson
OK Löftan
63:1327:30
13
Birger Aronsson
Bredareds IF
65:0029:17
 
D75 0 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vera Toftered
IF Rigor
45:100:00Guld
2
Evelyn Margareta Alexandersson
Lerums SOK
49:374:27Guld
3
Inga-Lisa Johansson
Fjärås AIK
56:1211:02Silver
4
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
58:1813:08Silver
Marianne Höglund
FK Herkules
Diskvalificerad
Anita Andersson
Fjärås AIK
Diskvalificerad
 
H75 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Johansson
OK Kullingshof
39:580:00Guld
2
Leif Hjertqvist
IK Stern
45:385:40Silver
3
Åke Hogedal
Kungälvs OK
48:589:00Silver
4
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
57:1117:13Brons
5
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
60:3520:37Brons
6
Leif Edsand
Sävedalens AIK
65:2825:30
7
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
74:4234:44
 
D80 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
49:240:00Guld
2
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
52:483:24Guld
 
H80 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
39:200:00Guld
2
Bertil Johansson
Markbygdens OK
41:222:02Guld
3
Olle Gottfridsson
SOK 68
43:033:43Guld
4
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
44:475:27Silver
5
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
48:469:26Silver
6
Lars-Erik Aronson
IF Rigor
60:3821:18Brons
 
H85 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
66:140:00Guld
2
Hugo Krause
Tolered-Utby Ol-klubb
114:3248:18
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
25:420:00
 
D14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Silje Marie Nordvik
Asker SK
43:050:00
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
34:200:00
2
Gustaf Härold
Sol Tranås
42:228:02
 
H16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Leman
Göteborgs SK
111:160:00
 
U1 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
17:290:00Järn
2
Stella Rangert
IK Hakarpspojkarna
20:272:58Järn
3
Ida Kristine Nordvik
Asker SK
21:023:33Järn
4
Olle Rosendahl
FK Friskus-Varberg
22:154:46Järn
5
Edvin Sundström
Hestra IF
23:075:38Järn
6
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
24:146:45Järn
7
Fritjof Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
24:176:48Järn
8
Evelina Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
25:197:50Järn
9
Victor Hansson
OK Löftan
26:399:10Järn
10
Joel Holmberg
Ulricehamns OK
28:0310:34Järn
11
Jakob Asp
IFK Göteborg
28:3011:01Järn
12
Rebecka Pihlström
OK Landehof
28:5011:21Järn
13
Björsson Oskar
OK Kullingshof
29:5112:22Järn
14
Björsson Lisa
OK Kullingshof
30:5113:22Järn
15
Carl Hendberg
Hestra IF
31:1413:45Järn
16
Ture Säfsten
Mölndal Outdoor IF
32:1414:45Järn
17
Dante Rangert
Kungälvs OK
32:1714:48Järn
18
Rasmus Hagberg
FK Herkules
37:5120:22Järn
19
Alfred Johansson
OK Alehof
40:1322:44Järn
Ida Rosjö
Jönköpings OK
Diskvalificerad
 
U2 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Säfsten
Mölndal Outdoor IF
31:200:00Järn
2
Simon Gårdsby
Tolered-Utby Ol-klubb
32:441:24Järn
3
William Sturesson
Lerums SOK
33:051:45Järn
4
Isabella Hall
Mölndal Outdoor IF
34:112:51Järn
5
Emelie Hendberg
Hestra IF
36:245:04Järn
6
Wilma Hendberg
Hestra IF
36:275:07Järn
7
Elsa Asp
Mölndal Outdoor IF
39:288:08Järn
8
Disa Rangert
Kungälvs OK
41:2710:07Järn
9
Linnéa Björsson
OK Kullingshof
41:2810:08Järn
10
Rebecka Ljung
Sjövalla FK
45:2314:03Järn
11
Lydia Hakers
Sävedalens AIK
45:4814:28Järn
12
Inez Hakers
Sävedalens AIK
46:0314:43Järn
13
Axel Cullbrand
Mölndal Outdoor IF
51:0819:48Järn
14
Jennifer Studley
OK Skogshjortarna
60:1028:50Järn
 
Inskolning 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Tove Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Jacob Holmberg
Ulricehamns OK
0:000:00Järn
Alvin Nordgren
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Felicia Pihel
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Elsa Plumppu
Bredareds IF
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Anna Lindén
OK Landehof
0:000:00Järn
Emma Karlsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Evelina Cullbrand
Mölndal Outdoor IF
0:000:00Järn
Johan Lund
Stenungsunds OK
0:000:00Järn
Linnéa Edvardsson
Eksjö SOK
0:000:00Järn
Lovisa Nilsson
OK Räven
0:000:00Järn
Maja Nyblom
IK Stern
0:000:00Järn
Hjalmar Axelsson
FK Göingarna
0:000:00Järn
Einar Sörqvist
Markbygdens OK
0:000:00Järn
Klara Wedberg Kilnäs
Sjövalla FK
0:000:00Järn
Maja Graad
IF Rigor
0:000:00Järn
Alva Österlin
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Karl Aderstedt Altoff
Kungälvs OK
0:000:00Järn
Viktor Lundqvist
Nybro OK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Nils Andersson
Markbygdens OK
50:300:00Brons
2
Lisa Ottosson
OK Landehof
52:382:08Brons
3
Sven Håkansson
Markbygdens OK
53:403:10Brons
4
Christer Salomonsson
Kinnaströms SK
59:489:18Brons
5
Willy Svensson
Kinnaströms SK
59:499:19Brons
6
Carina Salomonsson
Kinnaströms SK
61:0610:36Brons
7
Lilian Svensson
Kinnaströms SK
61:1110:41Brons
8
Ella Carlström
OK Landehof
86:2235:52
9
Lil Alfredsson
Uddevalla OK
91:5941:29
 
Öppen motion 3 0 meter25 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Pedersen
OK Skogshjortarna
46:540:00Brons
2
Miriam Zetterlund
Göteborg-Majorna OK
47:270:33Brons
3
Per-Johan Persson
Fjärås AIK
48:451:51Brons
4
Fredrika Eriksson
Ryda SK
49:132:19Brons
5
Ingrid Krafft
Hestra IF
51:444:50Brons
6
Frida Lund
Sävedalens AIK
54:357:41Brons
7
Eva-Marie Runnby
Göteborg-Majorna OK
58:0511:11Brons
8
Paulina Lund
Sävedalens AIK
60:5714:03Brons
9
Ulla Tengnér
FK Friskus-Varberg
61:1914:25Brons
10
Susanne Bergander
Eksjö SOK
62:0515:11
11
Annika Johansson
OK Alehof
63:3316:39
12
Britt Alfredsson
IK Uven
71:0524:11
13
Ulrika Thune
IK Uven
71:5925:05
14
Joel Lundblad
Eksjö SOK
73:0526:11
15
Simon Nilsson
Eksjö SOK
73:0726:13
16
Robert Svensson
Klubblös
76:1029:16
17
Christina Wernersson
OK Orinto
86:3539:41
18
Bengt Åke Sjöström
Tolered-Utby Ol-klubb
88:0541:11
19
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
88:5742:03
20
Kerstin Åsberg
OK Landehof
89:5643:02
21
Rosita Karlsson
Växjö AIS
95:0948:15
22
Emma Holmberg
Klubblös
115:0768:13
23
Monica Svärd
Sävedalens AIK
133:0186:07
Jonna Männer
Klubblös
Diskvalificerad
Christina Hogedal
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter60 startande, 53 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robin Höglund
FK Herkules
41:580:00Brons
2
Mats Ljungblom
Göteborg-Majorna OK
42:160:18Brons
3
Johan Höglund
FK Herkules
42:440:46Brons
4
Johan Nilsson
Uddevalla OK
44:282:30Brons
5
Björn Nordvik
Asker SK
47:465:48Brons
6
Katarina Funkquist
IF Hansa-Hoburg
48:416:43Brons
7
Vidar Funkquist
IF Hansa-Hoburg
48:587:00Brons
8
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
49:277:29Brons
9
Karina Wahl
IK Vista
51:039:05Brons
10
Agnes Granberg
Sävedalens AIK
52:2510:27Brons
11
Anders Strömbäck
Ankarsrums OK
52:5911:01Brons
12
Lena Pihel
Sjövalla FK
53:3111:33Brons
13
Lotta Leman
Göteborgs SK
59:0317:05
14
Martin Holgersson
IK Hakarpspojkarna
59:1517:17
15
Börje Ingemar Kallin
SOK 68
59:2017:22
16
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
59:4717:49
17
Frida Rönnqvist
OK Löftan
60:0218:04
18
Arvid Hammar
Frölunda OL
61:1819:20
18
Daniel Torstensson
Göteborgs SK
61:1819:20
20
Gunilla Djuffelt-Martinsson
Falkenbergs OK
62:0720:09
21
Mats Olsson
Sjövalla FK
62:3820:40
22
Gunilla Himmelman
Sjövalla FK
63:1421:16
23
Jonas Larsson
Degerfors OK
63:3221:34
24
Linda Sideby
Göteborg-Majorna OK
64:3722:39
25
Agneta Larsson
IK Uven
66:0624:08
26
Lars Barkestedt
OK Kullingshof
66:5424:56
27
Kerstin Haugen-Lund
Stenungsunds OK
69:1227:14
28
Christina Pettersson
Sjövalla FK
70:1328:15
29
Janis Janovskis
Klubblös
70:1728:19
30
Marita Salomonsson
Vänersborgs SK
72:0730:09
31
Jenny Ljungberg
Sjövalla FK
73:4231:44
32
Stellan Helgesson
Markbygdens OK
73:4431:46
33
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
74:2532:27
34
Jörgen Hedin
FK Herkules
75:0533:07
35
Carina Sturesson
Lerums SOK
75:3733:39
36
Lars Torstensson
Göteborgs SK
76:1734:19
37
Annie Andreasson
Frölunda OL
76:2334:25
38
Fogelstrand Kalle
Ryda SK
77:0035:02
39
Ingegerd Kallin
SOK 68
77:5335:55
40
Lars Thomas Krafft
Hestra IF
78:0636:08
41
Jenny Johansson
IFK Göteborg
79:2437:26
42
Jonatan Odby
Klubblös
79:4937:51
43
Peter Boberg
IF Rigor
82:4040:42
44
Christer Berg
Sjövalla FK
84:0442:06
45
Jessica Artwedson
Frölunda OL
85:0443:06
46
Elin Voksepp
OK Skogshjortarna
85:5143:53
47
Bo Cederlöf
Klubblös
86:3444:36
48
Cristina Nilsson
OK Tranan
92:2250:24
49
Camilla Vargman
IFK Göteborg
96:2254:24
50
Kerstin Lundqvist
Nybro OK
96:3354:35
51
Miriam Norén
IK Uven
104:4362:45
52
Eva-Lie Saarväli
Klubblös
105:3263:34
53
Magnus Fredriksson
Frölunda OL
106:0364:05
Martin Männer
Klubblös
Diskvalificerad
Filip Andersson
Klubblös
Diskvalificerad
Anita Junfors
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Nils-Eric Toftered
IF Rigor
Diskvalificerad
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Karin Cederlöf
Klubblös
Diskvalificerad
Ingrid Andersson
IF Rigor
Diskvalificerad
 
ÖM7 0 meter39 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
27:460:00Brons
2
Peter Lind
SOK Viljan
31:093:23Brons
3
David Djurbäck
Markbygdens OK
36:519:05Brons
4
Håkan Björklund
Sjövalla FK
37:5510:09
5
Bengt-Rune Wallström
IK Uven
40:0612:20
6
Thomas Borne
Frölunda OL
40:1812:32
7
Lars-Erik Gadde
Göteborg-Majorna OK
41:0113:15
8
Malin Johansson
FK Friskus-Varberg
42:5115:05
9
Kristina Wall Jungbjer
Göteborgs SK
43:1115:25
10
Karin Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
44:5717:11
11
Lena Olsson
Kinnaströms SK
45:0717:21
12
Maria Håkansson
Växjö OK
45:2617:40
13
Erika Asp
Mölndal Outdoor IF
47:0119:15
14
Johanna Sjons
IFK Hedemora OK
47:5520:09
15
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
48:1420:28
16
Rebecka Djurbäck
Markbygdens OK
49:0121:15
17
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
49:5222:06
18
Karin Wahlgren
Sjövalla FK
50:1922:33
19
Manfred Olejnik
SOK Viljan
50:4222:56
20
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
50:5323:07
21
Håkan Junfors
OK Skogshjortarna
50:5523:09
22
David Skälgård
Klubblös
53:0325:17
23
Camilla Björklund
Sjövalla FK
54:5227:06
24
Christina Granberg
Sävedalens AIK
56:2628:40
25
Conny Wernersson
OK Orinto
56:3228:46
26
Marica Härold
Sol Tranås
58:2330:37
27
Kåre Tengnér
FK Friskus-Varberg
61:4133:55
28
Joakim Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
64:1036:24
29
Katarina Borne
Frölunda OL
67:0939:23
30
Daniel Hansson
IK Ymer
68:5241:06
31
Paul Bergvall
FK Herkules
74:0446:18
32
Lena Håkansson
IK Uven
78:1150:25
32
Göran Håkansson
IK Uven
78:1150:25
34
Erik Johansson
Klubblös
79:5552:09
35
Arne Lund
Stenungsunds OK
81:4854:02
36
Inger Green
Sjövalla FK
92:2364:37
37
Elisabeth Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
101:1973:33
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
Diskvalificerad
Jan Larsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter33 startande, 33 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
37:450:00Brons
2
Glen Håkansson
Växjö OK
38:320:47Brons
3
Stefan Graad
IF Rigor
41:123:27Brons
4
Anders Johansson
Hestra IF
42:084:23Brons
5
Marie Nord
Sol Tranås
45:157:30Brons
6
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
45:247:39Brons
7
Per Johansson
Klubblös
45:327:47Brons
8
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
46:288:43Brons
9
Monica Olsson
Uddevalla OK
49:5012:05Brons
10
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
49:5612:11Brons
11
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
50:1012:25
12
Lars Eriksson
Markbygdens OK
51:3013:45
13
Magnus Wall Jungbjer
Göteborgs SK
52:0814:23
14
Ingemar Blom
IK Uven
53:0315:18
15
Stanley Mattsson
IK Uven
53:5016:05
16
Caroline Lövhammer
IFK Göteborg
54:0916:24
17
Magnus Henningsson
Hestra IF
54:2216:37
18
Bo Westerberg
Trollhättans SOK
55:0117:16
19
Michael Magnusson
Markbygdens OK
55:1917:34
20
Martin Johansson
Göteborg-Majorna OK
56:4519:00
21
Håkan B Samor
Sävedalens AIK
57:3919:54
22
Bengt Mattsson
OK Orinto
59:4321:58
23
Stig Gustafsson
Eksjö SOK
65:0827:23
24
Claes Green
Sjövalla FK
65:4127:56
25
Gunnar Palmqvist
Boxholm-Mjölby OL
66:2028:35
26
Gun Lundberg
Istrums SK
66:4829:03
27
Rolf Hallberg
Nässjö OK
67:3029:45
28
Dick Himmelman
Sjövalla FK
71:4133:56
29
Anneli Gordon
Stigsökarna
71:4634:01
30
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
81:3143:46
31
Kjell Ryberg
IFK Göteborg
88:4050:55
32
Ulf Johansson
Markbygdens OK
89:4852:03
33
Anders Mohlin
IK Stern
98:3060:45
 
Öppen motion 9 0 meter42 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Johansson
IFK Göteborg
33:490:00Brons
2
Martin Claesson
IFK Göteborg
34:150:26Brons
3
Mattias Nilsson
Vänersborgs SK
35:451:56Brons
4
Sjöberg Henrik
Hestra IF
39:045:15Brons
5
Höye Andreas
Kristiansand OK
39:465:57Brons
6
Sven Granfors
Sävedalens AIK
42:158:26Brons
7
Johan Axenborg
Göteborg-Majorna OK
42:168:27Brons
8
Erik Tholén
OK Skogshjortarna
43:359:46Brons
9
Erik Jonsson
Hestra IF
44:0010:11Brons
10
Jonas Brånalt
Frölunda OL
44:2810:39Brons
11
Per Holmberg
Ulricehamns OK
44:4410:55Brons
12
Jonas Wallin
Vänersborgs SK
45:3511:46
13
Magnus Hansson
OK Löftan
46:4612:57
14
Jimmy Pettersson
Göteborg-Majorna OK
47:0213:13
15
Per Andersson
OK Orinto
48:0614:17
16
Bo Håkansson
IFK Göteborg
48:1614:27
17
Erik Lindgren
Klubblös
49:3715:48
18
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
50:0116:12
19
David Hägg
Gotlands Bro OK
50:4816:59
20
Per Forsberg
IK Ymer
51:3117:42
21
Maria Halvarsson
Fjärås AIK
52:3518:46
22
Lars Munther
Sävedalens AIK
53:2719:38
23
Hanna Rangert
Kungälvs OK
53:4920:00
24
Marcus Gardelius
Gotlands Bro OK
56:0522:16
25
Stefan Hammar
Frölunda OL
56:4322:54
26
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
56:5223:03
27
Ragnar Olsson
Tibro OK
58:4925:00
28
Anders Cullbrand
IK Stern
58:5625:07
29
Mathias Axelsson
Västvärmlands OK
59:4325:54
30
Pernilla Hedin
FK Herkules
64:2930:40
31
Anders Levin
Svaide Roma SOK
64:3530:46
32
Caroline Wilbois
Göteborgs SK
64:5131:02
33
Torbjörn Halvarsson
Fjärås AIK
66:5433:05
34
Olle Penttinen
Klubblös
67:2533:36
35
Mikael Gardelin
Visborgs OK
68:3734:48
36
Cecilia Bergander
Eksjö SOK
71:4938:00
37
Filip Sjöfors
OK Älme
73:2239:33
38
Cecilia Toftered
IF Rigor
75:5942:10
39
Jan Grahn
IK Uven
76:0842:19
40
Olle Windelius
Frosta OK
81:4847:59
41
Urban Sörqvist
Markbygdens OK
83:3249:43
Erik Österlin
Sävedalens AIK
Diskvalificerad