GM Individuellt Lång

2011-08-13

Arrangör: OK Landehof

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1221
Form:
Individuell
Startande:
1165
Distans:
Lång
Fullföljande:
1079
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Therese Klintberg
Eksjö SOK
85:520:00Guld
2
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
86:531:01Guld
3
Emma Andersson
Sävedalens AIK
92:537:01Guld
4
Sofia Salomonsson
Vänersborgs SK
102:1916:27Silver
4
Sara Svensson
Göteborg-Majorna OK
102:1916:27Silver
6
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
104:2918:37Silver
7
Kristina Andersson
Jönköpings OK
110:5425:02Silver
8
Kristin Skaar
Ryda SK
113:1027:18Silver
9
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
115:4729:55Silver
10
Lisa Borssén
OK Kroppefjäll
142:4456:52
Frida Nero
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
H21 Elit 0 meter36 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joakim Hederskog
IK Hakarpspojkarna
88:040:00Guld
2
Jonas Pilblad
IFK Göteborg
88:310:27Guld
3
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
88:510:47Guld
4
Johan Modig
OK Pan-Kristianstad
95:587:54Guld
5
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
97:219:17Guld
6
Henrik Laas
IFK Göteborg
97:519:47Guld
7
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
98:1210:08Silver
8
Albert Mollén
Sävedalens AIK
99:3311:29Silver
9
Mats Röjgård
OK Kolmården
100:0512:01Silver
10
John Persson
IFK Göteborg
100:2212:18Silver
11
Karl Levin
Sävedalens AIK
100:2712:23Silver
12
Rickard Börjesson
Hestra IF
102:3414:30Silver
13
Erik Engstrand
IFK Göteborg
102:4914:45Silver
14
Martin Larsson
IFK Göteborg
103:4915:45Silver
15
Erik Tengvall
Vänersborgs SK
103:5815:54Silver
16
Henrik Lundgren
Sävedalens AIK
105:1017:06Silver
17
Markus Johansson
IFK Göteborg
106:4018:36Silver
18
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
108:2620:22Silver
19
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
115:5927:55Silver
20
Erik Johansson
OK Tranan
117:4129:37Silver
21
Niclas Tjernlund
OK Vilse 87
120:0732:03Silver
22
Max Karle
OK Skogshjortarna
120:4432:40Silver
23
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
121:3433:30Silver
24
Jonatan Larsson
Uddevalla OK
125:3337:29Brons
25
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
125:4237:38Brons
26
Henrik Lidhage
IK Ymer
125:4437:40Brons
27
Sven Granfors
Sävedalens AIK
125:5637:52Brons
28
Björn Karlsson
Halmstad OK
129:1441:10Brons
Patrik Martner
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Daniel Hjortvall
Hestra IF
Diskvalificerad
Oskar Ljungqvist
IK Hakarpspojkarna
Diskvalificerad
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Jakob Eng
IFK Göteborg
Diskvalificerad
Conny Rantzow
Hestra IF
Diskvalificerad
Fredrik Johansson
OK Skogsstjärnan
Diskvalificerad
 
D20 Elit 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Josefin Tjernlund
OK Vilse 87
71:250:00Guld
2
Anna Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
75:213:56Guld
3
Maja Pettersson
OK Vilse 87
81:069:41Silver
4
Frida Gustafsson
IFK Göteborg
81:119:46Silver
Viktoria Ernstsson
FK Göingarna
Diskvalificerad
 
H20 Elit 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christian Tingström
Göteborg-Majorna OK
77:130:00Guld
2
Jakob Andersson
Bredaryds SOK
80:223:09Guld
3
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
84:507:37Guld
4
Viktor Antonsson
Eksjö SOK
87:119:58Silver
5
Albin Andersson
Markbygdens OK
95:4018:27Silver
6
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
101:1424:01Silver
7
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
103:5626:43Silver
8
Andreas Bergander
Eksjö SOK
105:3528:22Silver
9
Johan Salomonsson
Vänersborgs SK
107:0429:51Silver
10
Adam Georgsson
OK Nackhe
110:1733:04Brons
John Börjesson
Hestra IF
Diskvalificerad
 
D18 Elit 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Hansson
Bredareds IF
56:550:00Guld
2
Johanna Skogum
Markbygdens OK
58:501:55Guld
3
Anna Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
59:542:59Guld
4
Elin Svensson
Nässjö OK
60:173:22Guld
5
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
65:188:23Silver
6
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
69:1312:18Silver
7
Elin Högstrand
Markbygdens OK
71:1214:17Silver
8
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
71:2914:34Silver
9
Karin Elofsson
Fjärås AIK
72:0015:05Silver
10
Matilda Stensson
Helsingborgs SOK
73:2816:33Silver
11
Therese Enenge
Bredareds IF
73:4516:50Silver
12
Josefin Andersson
Markbygdens OK
74:2417:29Silver
13
Anne Hansson
Markbygdens OK
76:2119:26Silver
14
Emma Almehed
Frölunda OL
77:5521:00Silver
15
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
77:5921:04Silver
16
Martina Johansson
Bredareds IF
78:5321:58Silver
Frida Strömgård
Bredareds IF
Diskvalificerad
 
H18 Elit 0 meter25 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Johansson
OK Orion
56:490:00Guld
2
Joakim Eliasson
Göteborg-Majorna OK
61:224:33Guld
3
Victor Flingmark
Uddevalla OK
61:525:03Guld
4
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
62:345:45Guld
5
Pontus Karlsson
Markbygdens OK
65:168:27Silver
6
Simon Skogman
Markbygdens OK
65:278:38Silver
7
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
65:328:43Silver
8
Erik Classon
OK Orinto
66:439:54Silver
9
Martin Larsson
Hestra IF
67:0910:20Silver
10
Rasmus Larsson
OK Alehof
68:0611:17Silver
11
Martin Ahlberger
Hestra IF
68:2411:35Silver
12
Eric Hansson
Nässjö OK
69:1712:28Silver
13
Johan Sandlund
OK Njudung
69:2812:39Silver
14
Linus Wahl
IK Vista
69:5513:06Silver
15
Anton Blom
IK Uven
70:2413:35Silver
16
Henrik Andersson
Bredaryds SOK
71:3014:41Silver
17
Albin Petrén
Göteborg-Majorna OK
72:4615:57Silver
18
Niklas Helmertz
Frölunda OL
79:4322:54Silver
19
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
85:3928:50Brons
20
Gustav Magnusson
IF Hagen
88:5532:06
21
Mattis Ernstsson
FK Göingarna
120:4063:51
Erik Skärberg
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Michael Siemmeister
Eksjö SOK
Diskvalificerad
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Anton Karlsson
OK Kullingshof
Diskvalificerad
 
D12 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D21 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lina Samor
Sävedalens AIK
80:460:00Guld
2
Lina Larsson
Vänersborgs SK
82:411:55Guld
3
Britta Norén
Boxholm-Mjölby OL
93:0512:19Silver
4
Sandra Axelsson
Vänersborgs SK
106:2425:38Silver
 
H21 0 meter14 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Carlsson
IK Trenne Ullared
92:260:00Guld
2
Jens Arvidsson
IF Rigor
93:271:01Guld
3
Jonas Andersson
IF Rigor
96:424:16Guld
4
Andreas Melin
Göteborg-Majorna OK
99:337:07Guld
5
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
101:339:07Guld
6
Andreas Claesson
OK Kullingshof
103:2510:59Silver
7
Simon Larsson
Markbygdens OK
107:3415:08Silver
8
Mattias Karlsson
OK Alehof
113:4021:14Silver
9
Jesper Nelsén
Falkenbergs OK
116:1323:47Silver
10
Fredrik Andersson
IF Rigor
119:0826:42Silver
11
Anders Hederskog
IFK Göteborg
120:0227:36Silver
12
Emil Alexandersson
Halmstad OK
120:2327:57Silver
Kalle Ingvarsson
OK Vilse 87
Diskvalificerad
Björn Hellrup
Helsingborgs SOK
Diskvalificerad
 
D18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Paula Glenn Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
86:540:00
 
D16 GM 0 meter45 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Hagström
Västergötland
38:020:00Mästare
2
Elin Håkansson
Östergötland
41:033:01Mästare
3
Lisa Malmström
Östergötland
45:027:00Elit
4
Felicia Stuhlhofer
Göteborg
45:287:26Elit
5
Elin Classon
Västergötland
45:437:41Elit
6
Jessica Nilsson
Skåne
46:258:23Elit
7
Miranda Reimer
Skåne
47:079:05Guld
8
Filippa Johansson
Småland
48:1010:08Guld
9
Aina Edgren
Västergötland
49:0110:59Guld
10
Matilda Martinsson
Halland
50:3812:36Guld
11
Ellen Johnsson
Halland
50:5912:57Guld
12
Moa Svensson
Småland
51:5113:49Silver
13
Klara Pålsson
Göteborg
52:3014:28Silver
14
Mikaela Rönnbäck
Gotland
52:4414:42Silver
15
Amanda Blennow
Västergötland
53:2815:26Silver
16
Ulrika Toftered
Halland
53:4915:47Silver
17
Sofia Sjøgren
Västergötland
54:3816:36Silver
18
Johnny Andersson
Småland
55:0217:00Silver
19
Sofia Johansson
Göteborg
55:4717:45Silver
20
Lovisa Leman
Göteborg
56:1418:12Silver
21
Emelie Bäck
Västergötland
57:0819:06Silver
22
Hanna Östenberg
Småland
57:1919:17Silver
23
Johanna Lindgren
Småland
57:5419:52Silver
24
Malin Reichenberg
Bohuslän-Dal
59:2121:19Brons
25
Erica Petterson
Göteborg
59:5121:49Brons
26
Tilda Karlsson
Göteborg
61:0022:58Brons
27
Lisa Elmblad
Småland
64:0726:05Brons
28
Sanna Pettersson
Blekinge
65:2027:18Brons
29
Emilia Eckerlid
Västergötland
67:1329:11Brons
30
Hanna Djerf
Göteborg
71:0733:05Järn
31
Linnea Herngren
Västergötland
71:3933:37Järn
32
Annika Jönsson
Skåne
72:0634:04Järn
33
Maria Lund
Bohuslän-Dal
75:2237:20Järn
34
Erika Strömbäck
Småland
76:0738:05Järn
35
Anna Andersson
Halland
77:2639:24Järn
36
Ida Önsten
Småland
78:2740:25Järn
37
Anna Larsson
Västergötland
81:5543:53Järn
38
Linn Möller
Gotland
82:4744:45Järn
39
Minda Langmoen
Göteborg
82:5544:53Järn
40
Caroline Lindelöw
Skåne
83:1745:15Järn
41
Elin Winberg
Bohuslän-Dal
83:2245:20Järn
42
Elin Kjellsson
Halland
94:0556:03Järn
43
Sofia Helmertz
Göteborg
112:4474:42Järn
Johanna Tovesson
Blekinge
Diskvalificerad
Kajsa Wetterström
Skåne
Diskvalificerad
 
H16 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Vamling
Frölunda OL
110:040:00
 
H16 GM 0 meter61 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Andersson
Blekinge
39:590:00Mästare
2
Björn Cederberg
Västergötland
42:102:11Mästare
3
Rasmus Svantesson
Skåne
42:593:00Mästare
4
Oscar Lundquist
Småland
43:403:41Mästare
5
Jakob Wahl
Småland
44:024:03Elit
6
Gustaf Sparrevik
Göteborg
45:375:38Elit
7
Anton Nilsson
Västergötland
47:007:01Elit
8
Arvid Våg
Göteborg
47:137:14Elit
9
Henning Ottmer
Skåne
48:508:51Elit
10
Fredrik Malmfors
Östergötland
48:538:54Elit
11
Philip Persson
Blekinge
51:0011:01Guld
12
Daniel Håkansson
Småland
51:2211:23Guld
13
Henrik Håkansson
Östergötland
51:3411:35Guld
14
Ryan Jones
Östergötland
52:2312:24Guld
15
Gustav Boquist
Göteborg
52:2412:25Guld
16
Oskar Jensen Sondén
Skåne
53:0213:03Silver
17
Gustav Hinder
Göteborg
53:0913:10Silver
18
Joakim Svensson
Småland
53:1113:12Silver
19
Johannes Eklöf
Småland
53:1313:14Silver
20
Albin Axelsson
Västergötland
53:5013:51Silver
21
Johan Ivarsson
Västergötland
53:5213:53Silver
22
Jacob Lilljeqvist
Bohuslän-Dal
53:5713:58Silver
23
Johannes Kuhlin
Göteborg
54:1814:19Silver
24
Karl-Johan Persson
Skåne
54:3114:32Silver
25
Martin Engman
Östergötland
54:3614:37Silver
26
Niklas Frisk
Västergötland
54:3914:40Silver
27
Oskar Stenberg
Västergötland
54:5915:00Silver
28
Jakob Riis
Småland
55:5115:52Silver
29
Robin Larsson
Skåne
56:4016:41Silver
30
Hampus Bergander
Småland
57:0117:02Silver
31
Joakim Sjöberg
Skåne
57:1317:14Silver
32
Oscar Anderson
Småland
57:5517:56Silver
33
Harald Ottmer
Skåne
57:5918:00Silver
34
Erik Persson
Västergötland
58:0818:09Silver
35
Karl Modig
Göteborg
58:1718:18Silver
36
Erik Bäcklund Ekvall
Västergötland
58:3718:38Silver
37
Daniel Posch
Småland
58:4218:43Silver
38
Per Samuelsson
Halland
58:5318:54Silver
39
Fredrik Tegström
Östergötland
59:3919:40Silver
40
Petter Östman
Göteborg
60:5020:51Silver
41
Jakob Lindbom
Blekinge
61:4521:46Brons
42
Albin Karlsson
Blekinge
63:1823:19Brons
43
Mattias Andersson
Västergötland
64:3124:32Brons
44
Felix Larsson
Blekinge
64:4124:42Brons
45
Pontus Andersson
Halland
64:4624:47Brons
46
Andreas Henrysson
Blekinge
66:1826:19Brons
47
Johan Sköld
Östergötland
69:0129:02Brons
48
Kalle Karlsson
Östergötland
70:0130:02Brons
49
Dag Hultberg
Östergötland
70:4630:47Brons
50
Johan Larsson
Västergötland
71:4831:49Järn
51
Richard Lundstedt
Västergötland
72:0232:03Järn
52
Pontus Blockgren
Halland
74:0534:06Järn
53
Albert Gustavsson
Halland
74:4034:41Järn
54
Anton Hagström
Halland
75:5035:51Järn
55
Jesper Mattsson
Göteborg
78:5538:56Järn
56
Oskar Vigren
Göteborg
79:5639:57Järn
57
John Funkquist
Gotland
85:4645:47Järn
58
Mikael Gardelin
Gotland
98:0058:01Järn
Niklas Carlsson
Östergötland
Diskvalificerad
Christoffer Johansson
Västergötland
Diskvalificerad
Filip Barkestedt
Västergötland
Diskvalificerad
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Hammar
Frölunda OL
62:440:00Mästare
2
Filip Leman
Göteborgs SK
132:5870:14Järn
 
D15 GM 0 meter51 startande, 48 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andrea Svensson
Östergötland
45:030:00Mästare
2
Johanna Öberg
Västergötland
45:270:24Mästare
3
Tilda Johansson
Blekinge
46:591:56Mästare
4
Maja Pettersson
Blekinge
47:342:31Mästare
5
Pim Hedberg
Skåne
50:435:40Mästare
6
Petra Gunnarsdotter
Småland
51:126:09Elit
7
Amanda Johansson
Blekinge
51:596:56Elit
8
Kajsa Hedin
Skåne
52:117:08Elit
9
Karin Björnlinger
Småland
52:157:12Elit
10
Louise Lundgren
Småland
52:467:43Elit
11
Fanny Asketun
Östergötland
55:0410:01Elit
12
Sofie Andersson
Västergötland
55:1810:15Elit
13
Linnéa Andersson
Småland
55:2910:26Elit
14
Sara Josarp
Halland
58:0212:59Guld
15
Sofia Löseth
Västergötland
58:2413:21Guld
16
Elin Carlsson
Skåne
58:3913:36Guld
17
Lisa Wassén
Västergötland
62:3817:35Silver
18
Clara Mannfolk
Västergötland
62:4817:45Silver
19
Emelie Anderson
Småland
63:1718:14Silver
20
Hedwig Almqvist-Haas
Småland
63:3818:35Silver
21
Patricia Edgarsson
Skåne
63:3918:36Silver
22
Eirin Andersson
Småland
67:2122:18Silver
23
Gerda Rankka
Östergötland
67:3022:27Silver
24
Nelly Carlsson
Skåne
68:2023:17Silver
25
Linda Hansson
Bohuslän-Dal
69:3624:33Silver
26
Elsa Wilhelmsson
Västergötland
70:4125:38Brons
27
Klara Andrén
Västergötland
71:0626:03Brons
28
Stina Svedevall
Östergötland
71:4526:42Brons
29
Lovisa Härold
Småland
72:1327:10Brons
30
Julia Svensson
Småland
74:2629:23Brons
31
Emelie Andersson
Västergötland
74:3229:29Brons
32
Åse Dannbring
Skåne
75:0330:00Brons
33
Kristin Höög
Västergötland
75:1330:10Brons
34
Jenny Edgren
Västergötland
75:1930:16Brons
35
Clara Wallin
Göteborg
75:2230:19Brons
36
Sophie Nilsson
Skåne
76:1231:09Brons
37
Jenny Karlsson
Östergötland
77:4832:45Brons
38
Malin Heyden
Skåne
78:4033:37Brons
39
Malin Milton
Östergötland
78:4333:40Brons
40
Amanda Nilsson
Skåne
79:2934:26Brons
41
Kajsa Adolfsson
Småland
82:3337:30Järn
42
Julia Ladefoged
Halland
84:2839:25Järn
43
Lydia Norin
Göteborg
86:2441:21Järn
44
Agnes Granberg
Göteborg
87:4642:43Järn
45
Petra Olejnik
Småland
88:1643:13Järn
46
Ida Johansson
Skåne
97:4452:41Järn
47
Caroline Lindström
Bohuslän-Dal
112:4167:38Järn
48
Magnusson My
Bohuslän-Dal
135:1090:07Järn
Moa Wåhlin
Blekinge
Diskvalificerad
Ellinor Vejlens
Gotland
Diskvalificerad
Linn Eriksson
Västergötland
Diskvalificerad
 
H15 GM 0 meter51 startande, 51 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Markus Larsson
Västergötland
43:460:00Mästare
2
Mattias Johansson
Bohuslän-Dal
44:070:21Mästare
2
Filip Wadsten
Göteborg
44:070:21Mästare
4
Per Lindman
Östergötland
44:430:57Mästare
5
Filip Grahn
Västergötland
45:341:48Mästare
6
Heino Ollin
Göteborg
46:432:57Mästare
7
Oskar Leinonen
Östergötland
46:503:04Mästare
8
Andreas Petersson
Småland
46:593:13Mästare
9
Henrik Eklund
Småland
48:154:29Mästare
10
Edvin Smedberg
Blekinge
48:324:46Mästare
11
Noak Sanderberg
Bohuslän-Dal
49:225:36Elit
11
John Gabrielsson
Göteborg
49:225:36Elit
13
Linus Landergren
Västergötland
49:355:49Elit
14
Martin Olsson
Västergötland
49:445:58Elit
15
Oskar Lindqvist
Göteborg
50:106:24Elit
16
Elias Rankka
Östergötland
50:426:56Elit
17
Filip Ossiansson
Småland
52:338:47Elit
18
Emil Thellsén
Östergötland
52:438:57Elit
19
David Axelsson
Östergötland
53:139:27Guld
20
Tobias Pentonen
Västergötland
54:0210:16Guld
21
David Svensson
Skåne
54:0910:23Guld
22
Oscar Renberg
Göteborg
55:0311:17Guld
23
Klas Udd
Västergötland
55:2411:38Guld
24
Oskar Johansson
Västergötland
55:4812:02Guld
25
Robin Karlsson
Skåne
55:5212:06Guld
26
Adam Erickson
Småland
56:2212:36Guld
27
Sven Engström
Östergötland
57:0313:17Guld
28
Moltas Viebke
Skåne
57:5214:06Guld
29
Theodor Wahlbom
Blekinge
58:1114:25Silver
30
Marcus Bengtsson
Västergötland
58:2514:39Silver
31
Carl Rämmal
Skåne
58:3214:46Silver
32
Anton Erickson
Småland
58:4014:54Silver
33
August Kollberg
Småland
59:3015:44Silver
34
Emanuel Urdal
Östergötland
59:5316:07Silver
35
Anton Larsson
Skåne
60:0316:17Silver
36
Erik Fors
Västergötland
60:0816:22Silver
37
Sebastian Svensson
Östergötland
61:2417:38Silver
38
Anton Hansson
Småland
61:4517:59Silver
39
Felix Garmer
Göteborg
62:0218:16Silver
40
Fredrik Levin
Gotland
65:0821:22Silver
41
Johan Eklund
Småland
65:4221:56Silver
42
Erik Hagman
Göteborg
68:0524:19Brons
43
Albin Evertsson
Småland
68:2524:39Brons
44
Erik Widmark
Västergötland
69:1825:32Brons
45
Filip Södervall
Västergötland
72:4729:01Brons
46
Sebastian Åsedal
Västergötland
73:5630:10Brons
47
Jonatan Bernhed
Göteborg
76:0132:15Brons
48
Johan Gustafsson
Halland
92:3848:52Järn
49
Fredrik Lind
Göteborg
106:0062:14Järn
50
Zakarias Hanson
Halland
110:1566:29Järn
51
Alfred Steindahl
Bohuslän-Dal
122:3978:53Järn
 
D14 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Aroneng
Hestra IF
42:520:00Elit
2
Lisa Johansson
OK Tranan
47:244:32Elit
3
Kajsa Johansson
Jönköpings OK
53:5211:00Silver
4
Emelie Udd
Markbygdens OK
54:4011:48Silver
5
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
56:4713:55Silver
6
Lina Landergren
Hestra IF
59:5417:02Silver
7
Emelie Roos
OK Landehof
63:0120:09Silver
8
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
67:4224:50Brons
9
Emma Renberg
Sävedalens AIK
69:1926:27Brons
10
Frida Jerlin
Frölunda OL
73:0230:10Brons
11
Martina Wessman
Halmstad OK
74:1431:22Brons
12
Hanna Cederholm
Halmstad OK
75:2532:33Brons
13
Ebba Bengtsson
OK Lindena
80:1037:18Järn
14
Tove Lind
OK Lindena
104:1661:24Järn
Lina Sundqvist
OK Tranan
Diskvalificerad
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
D14 GM 0 meter68 startande, 66 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Line Cederberg
Västergötland
36:240:00Elit
2
Gabriella Gustafsson
Småland
37:481:24Elit
3
Hanna Karlsson
Västergötland
39:503:26Elit
4
Johanna Hagström
Västergötland
40:093:45Elit
5
Elin Granstedt
Småland
41:004:36Elit
6
Julia Eriksson
Östergötland
41:435:19Guld
7
Kerstin Wadman
Göteborg
41:445:20Guld
8
Sanna Fasth
Östergötland
42:195:55Guld
9
Linnéa Golsäter
Småland
42:225:58Guld
10
Vilma Blennow
Västergötland
43:026:38Guld
11
Ella Wallinder
Göteborg
44:027:38Guld
12
Klara Djerf
Göteborg
44:087:44Guld
13
Gabriella Bergander
Småland
44:197:55Guld
14
Emma Nilsson
Västergötland
44:378:13Guld
15
Tove Rönnbäck
Gotland
44:548:30Guld
16
Hanna Lindström
Västergötland
45:168:52Silver
17
Sophia Björnlinger
Småland
45:228:58Silver
18
Elvira Sellgren
Göteborg
45:509:26Silver
19
Kajsa Jungbjer
Göteborg
45:549:30Silver
20
Elvira Björklund
Västergötland
46:239:59Silver
21
Elin Johansson
Östergötland
46:2810:04Silver
22
Hanna Åberg
Göteborg
46:3710:13Silver
23
Elin Pettersson
Göteborg
46:5110:27Silver
24
Elsa Andersson
Småland
47:2110:57Silver
25
Jenny Bredfelt
Skåne
47:3911:15Silver
26
Julia Hed
Blekinge
49:1312:49Silver
27
Sofia Grahn
Västergötland
49:1812:54Silver
28
Anna Kristiansson
Västergötland
50:0513:41Silver
29
Annie Önsten
Småland
50:2814:04Silver
30
Ebba Envall
Småland
50:3314:09Silver
31
Emma Djerf
Göteborg
51:4515:21Silver
32
Lina Pålsson
Göteborg
52:0015:36Silver
33
Linnea Gustafsson
Skåne
52:0715:43Silver
34
Svea Hagrydh
Västergötland
52:3016:06Silver
35
Moa Kuhlin
Göteborg
52:3916:15Silver
36
Lina Lundberg
Västergötland
53:3817:14Silver
37
Agnes Westerberg
Västergötland
54:1617:52Silver
38
Moa Hedegård
Östergötland
54:2718:03Silver
39
Emma Himmelmann
Göteborg
54:3318:09Silver
40
Erica Eriksson
Skåne
55:3019:06Silver
41
Elin Lundqvist
Småland
55:3119:07Silver
42
Clara Cox
Göteborg
55:5419:30Silver
43
Agnes Spånér
Göteborg
56:1919:55Brons
43
Sara Almehed
Göteborg
56:1919:55Brons
45
Matilda Arborelius
Skåne
56:4020:16Brons
46
Johanna Strandberg
Västergötland
57:1020:46Brons
47
Sara Kindlund
Västergötland
57:2621:02Brons
48
Ebba Söderlund
Skåne
57:2821:04Brons
49
Moa Granstedt
Småland
57:3221:08Brons
50
Amanda Rangert
Småland
57:4221:18Brons
51
Myrra Carlsson
Blekinge
58:2321:59Brons
52
Astrid Henriksson
Skåne
58:5322:29Brons
53
Olivia Nyman
Västergötland
59:2423:00Brons
54
Malin Thorneman
Skåne
59:2723:03Brons
55
Linnea Kjellsson
Halland
61:2525:01Brons
56
Helena Hagström
Halland
62:3726:13Brons
57
Klara Andersson
Halland
65:1428:50Järn
58
Lovisa Torstensson
Småland
66:3130:07Järn
59
Saga Jönsson
Skåne
67:5731:33Järn
60
Madelene Axelsson
Skåne
68:3032:06Järn
61
Signe Steindahl
Bohuslän-Dal
70:2934:05Järn
62
Nellie Henriksson
Skåne
77:5541:31Järn
63
Elvira Olsson
Bohuslän-Dal
77:5841:34Järn
64
Emma Lindell
Östergötland
83:5447:30Järn
65
Emma Andersson
Halland
84:0447:40Järn
66
Amelia Skalberg
Småland
89:2453:00Järn
Vilma Persson
Blekinge
Diskvalificerad
Julia Blom
Göteborg
Diskvalificerad
 
D14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Silje Marie Nordvik
Asker SK
47:500:00
 
H14 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludvig Holmberg
OK Tranan
37:080:00Elit
2
Gustav Malmström
GOIF Tjalve
42:004:52Elit
3
Simon Wikström
Halmstad OK
42:225:14Guld
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
H14 GM 0 meter70 startande, 70 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Västergötland
29:240:00Elit
2
Oliwer Lundberg
Småland
30:401:16Elit
3
Ville Johansson
Östergötland
31:262:02Elit
4
Johan Wennermark
Blekinge
31:592:35Elit
5
Rasmus Lundberg
Småland
32:503:26Elit
6
Amadeus Hansson
Gotland
33:173:53Guld
7
Henrik Johannesson
Blekinge
34:245:00Guld
8
Isak Prellner
Skåne
35:406:16Guld
9
Alexander Wiklund
Östergötland
36:347:10Guld
10
Arvid Nord
Småland
36:467:22Guld
11
Lukas Lundgren
Småland
37:207:56Silver
12
Adrian Dahlström
Bohuslän-Dal
37:328:08Silver
13
Anders Magnusson
Göteborg
37:468:22Silver
14
Eric Jansson
Västergötland
37:538:29Silver
15
Bernard Mattsson
Skåne
37:558:31Silver
16
Victor Helgesson
Västergötland
38:028:38Silver
17
Albin Lillieström
Östergötland
38:329:08Silver
18
Erik Barr Zeilon
Skåne
38:529:28Silver
19
Melker Johansson
Blekinge
38:569:32Silver
19
Lucas J-Sundblad
Småland
38:569:32Silver
21
Olle Josarp
Halland
39:039:39Silver
22
Eric Rosjö
Småland
39:109:46Silver
23
Albin Lager
Småland
39:5510:31Silver
24
Elias Bäcklund-Ekvall
Västergötland
40:0910:45Silver
25
William Johnsson
Västergötland
40:2110:57Silver
26
Emil Ljungemyr
Östergötland
40:3511:11Silver
27
Loke Agmarken
Halland
40:3611:12Silver
28
Melker Larsson
Skåne
41:3012:06Silver
29
Daniel Andersson
Halland
42:0112:37Silver
30
Joel Leander
Göteborg
42:0212:38Silver
31
Adam Johansson
Västergötland
42:0612:42Silver
32
Edvin Andersson
Småland
42:1712:53Silver
33
Shane Mattsson
Skåne
42:2012:56Silver
34
Adam Segerslätt
Skåne
42:2112:57Silver
35
Albin Pålsson
Göteborg
42:2613:02Silver
36
Albin Claesson
Göteborg
42:3713:13Silver
37
Ivar Sörqvist
Västergötland
43:2013:56Silver
38
Oskar Lind
Småland
43:2714:03Silver
39
Viktor Wassén
Västergötland
43:4414:20Silver
40
Rasmus Arfwedson
Göteborg
43:5114:27Silver
41
Nils Wärnsberg
Småland
44:0514:41Silver
42
Jesper Lindström
Västergötland
44:2415:00Silver
43
Philip Edvardsson
Småland
45:0115:37Silver
44
Jonas Hammarskiöld
Skåne
46:0816:44Brons
45
Jonas Toftered
Halland
46:1716:53Brons
46
Hjalmar Ljungberg
Göteborg
46:2417:00Brons
47
Fritjof Axelsson
Skåne
46:5117:27Brons
48
Douglas Fransson Lee
Göteborg
47:0117:37Brons
49
Olle Hansson
Östergötland
47:0917:45Brons
50
Filip Karlsson
Västergötland
50:2020:56Brons
51
Victor Thörnqvist
Småland
50:3821:14Brons
52
Jakob Höst
Skåne
50:5621:32Brons
53
Otto Stuhlhofer
Göteborg
51:1021:46Brons
54
Albin Henrysson
Blekinge
51:3122:07Brons
55
Fredrik Johansson
Halland
52:1122:47Brons
56
Martin Skyggeson
Halland
56:0926:45Järn
57
Adam Broberg
Halland
57:3528:11Järn
58
Vidar Funkquist
Gotland
58:5629:32Järn
59
Tim Olsson
Bohuslän-Dal
59:5030:26Järn
60
Markus Pettersson
Västergötland
61:0031:36Järn
61
John Gordon
Bohuslän-Dal
61:0731:43Järn
62
Lina Andersson
Västergötland
62:0432:40Järn
63
Joel Flakberg
Göteborg
62:5233:28Järn
64
Joel Gustavsson
Bohuslän-Dal
65:5936:35Järn
65
Anton Berneving
Bohuslän-Dal
67:1437:50Järn
66
Oscar Philipsson
Småland
67:3238:08Järn
67
Anton Boberg
Halland
69:1639:52Järn
68
Karl Hammersberg
Göteborg
70:1040:46Järn
69
Johan Lamm
Göteborg
72:0242:38Järn
70
Martin Lund
Bohuslän-Dal
104:0574:41Järn
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Norrman
Göteborg-Majorna OK
38:550:00Elit
2
Gustaf Härold
Sol Tranås
54:2515:30Silver
 
D12 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
26:180:00Guld
2
Tuva Carlsson-Wallum
Sävedalens AIK
28:021:44Guld
3
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
28:282:10Guld
4
Selma Moqvist
Lerums SOK
29:243:06Guld
5
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
30:294:11Silver
6
Emelie Lorén
OK Landehof
30:434:25Silver
7
Emelie Karlsson
OK Landehof
31:325:14Silver
8
Elsa Lindeblom
IK Omega
33:307:12Silver
9
Sara Granstedt
IK Hakarpspojkarna
34:017:43Silver
10
Vilma Svantesson
Hjärnarps GH OL
34:548:36Silver
11
Alice Barrefors
IK Uven
35:118:53Silver
12
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
43:3417:16Järn
13
Lovisa Nord
Sol Tranås
51:0924:51Järn
14
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
53:3827:20Järn
15
Malin Nilsson
OK Tranan
64:1137:53Järn
 
H12 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Johansson
OK Dacke
22:260:00Guld
2
Filip Rosjö
Jönköpings OK
27:265:00Silver
3
Victor Hansson
Nässjö OK
28:456:19Silver
4
Lukas Granstedt
IK Hakarpspojkarna
29:437:17Silver
5
Magnus D Johansson
OK Löftan
30:488:22Brons
6
Axel Åkesson
Markbygdens OK
31:148:48Brons
7
Oscar Karlsson
Trollhättans SOK
32:3810:12Brons
8
Axel Blom
Frölunda OL
32:4510:19Brons
9
Carl Johansson
Bredaryds SOK
36:5214:26Järn
10
Alexander Roos
OK Landehof
37:5015:24Järn
11
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
39:5217:26Järn
12
Klas Johansson
OK Tranan
40:0717:41Järn
13
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
50:4328:17Järn
14
Martin Lamm
Frölunda OL
56:5234:26Järn
15
Olle Hammersberg
Frölunda OL
71:0548:39Järn
16
Nils Hammar
Frölunda OL
77:0254:36Järn
 
H12 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Sjöblom
Bredaryds SOK
28:020:00Guld
2
Hannes Norrman
Göteborg-Majorna OK
38:3210:30Brons
3
Joakim Lindén
Frölunda OL
53:0225:00Järn
 
D10 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
19:460:00Brons
2
Lovisa Johansson
OK Dacke
22:252:39Brons
3
Hilda Axelsson
FK Göingarna
23:423:56Brons
4
Ellika Groth
Kungälvs OK
25:335:47Brons
5
Alicia Lundgren
Värend GN OL
26:226:36Brons
6
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
26:376:51Brons
6
Anna Flakberg
IFK Göteborg
26:376:51Brons
8
Nora Aroneng
Bredareds IF
26:477:01Brons
9
Felicia Lorén
OK Landehof
27:077:21Brons
10
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
29:279:41Brons
11
Thea Fagerström
IFK Göteborg
32:2112:35Järn
12
Matilda Hagstrand
Lerums SOK
32:4012:54Järn
13
Kajsa Homann
Frölunda OL
32:5913:13Järn
14
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
33:1213:26Järn
15
Jensine Svensson
Finspångs SOK
36:2216:36Järn
16
Ebba Konradsson
IK Omega
40:2620:40Järn
17
Tilda Erixon
IFK Göteborg
40:3920:53Järn
18
Lovisa Moqvist
Lerums SOK
46:2926:43Järn
19
Ida Edvardsson
Eksjö SOK
64:0644:20Järn
 
H10 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Pihlström
OK Landehof
18:190:00Brons
2
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
19:551:36Brons
3
Per Nordholm
Sävedalens AIK
20:312:12Brons
4
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
27:389:19Brons
5
Hugo Setthagen
OK Tranan
31:2113:02Järn
6
Lukas Gustafsson
IK Ymer
33:0014:41Järn
7
Emil Axelsson
Lerums SOK
35:5717:38Järn
8
Felix Drejmo
OK Landehof
36:1717:58Järn
9
Filip Klingberg
OK Alehof
36:2018:01Järn
10
Samuel Malmfors
Skogspojkarnas OK
41:0422:45Järn
11
Jacob Pihel
Sjövalla FK
54:4936:30Järn
 
D35 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Sundström
Hestra IF
65:000:00Guld
2
Annika Johansson
OK Tranan
66:221:22Guld
3
Anna Lövgärd
OK Alehof
69:034:03Guld
4
Martina Lindberg
IK Ymer
74:419:41Silver
5
Cecilia Groth
Kungälvs OK
80:3115:31Silver
6
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
82:2917:29Silver
7
Susanne Cox
Lerums SOK
93:0128:01Brons
8
Linnea Börjesson
Hestra IF
96:3531:35Brons
9
Jenny Johansson
IK Ymer
105:0640:06
Åsa Nordberg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H35 0 meter13 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Bartholdsson
Frölunda OL
72:390:00Guld
2
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
73:431:04Guld
3
Markus Hermansson
IK Ymer
75:533:14Guld
4
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
76:464:07Guld
5
Tomas Johansson
Vänersborgs SK
78:245:45Guld
6
Stefan Holthoff
Sjövalla FK
81:529:13Silver
7
Anders Lövgärd
OK Alehof
82:4310:04Silver
8
Andreas Persson
Göteborg-Majorna OK
88:4016:01Silver
9
Claes Setthagen
OK Tranan
90:0417:25Silver
10
Anders Lundell
Markbygdens OK
112:3139:52
Kristian Adolfsson
IK Ymer
Diskvalificerad
Kenth Edin
Boxholm-Mjölby OL
Diskvalificerad
Martin Udd
Markbygdens OK
Diskvalificerad
 
D40 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
64:110:00Guld
2
Marie Nord
Sol Tranås
65:060:55Guld
3
Kristina Nilsson
OK Tranan
69:325:21Guld
4
Åsa Ottosson
Mölndal Outdoor IF
72:128:01Silver
5
Malin Lamm
Frölunda OL
74:4910:38Silver
6
Louise Axelsson
FK Göingarna
77:2613:15Silver
7
Ulrika Gustafsson
IK Vista
78:3214:21Silver
8
Karin Olsson
Sjövalla FK
80:1116:00Silver
9
Carin Rosjö
Jönköpings OK
80:1216:01Silver
10
Ann-Christin Blennow
Falköpings AIK OK
83:2619:15Silver
11
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
83:5719:46Silver
12
Katarina Funkquist
IF Hansa-Hoburg
85:1921:08Silver
13
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
85:5621:45Silver
14
Gitte Kristiansson
Trollhättans SOK
92:1628:05Brons
15
Annika Larsson
FK Göingarna
95:2731:16Brons
16
Åsa Detterfelt
Linköpings OK
102:5038:39
17
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
111:3747:26
18
Helena Andersson
Markbygdens OK
112:4248:31
Ann-Karin Norrman
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter28 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
54:250:00Guld
2
Fredrik Sundström
Hestra IF
60:075:42Guld
3
Björn Kristiansson
Trollhättans SOK
60:426:17Guld
4
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
61:236:58Silver
5
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
66:5312:28Silver
6
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
67:5513:30Silver
7
Kenneth Johansson
OK Tranan
67:5613:31Silver
8
Peter Dellming
IFK Göteborg
69:5215:27Silver
9
Thomas Johannesson
Ronneby OK
70:0115:36Silver
10
Claes Hagstrand
Lerums SOK
71:0416:39Silver
11
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
73:1318:48Silver
12
Anders Arfwedson
Frölunda OL
75:1120:46Silver
13
Pär Moqvist
Lerums SOK
77:5423:29Silver
14
Sven -Arne Karlsson
Trollhättans SOK
78:0923:44Brons
15
Håkan Axelsson
FK Göingarna
78:4924:24Brons
16
Jonas Axelsson
Lerums SOK
79:5625:31Brons
17
Anders Hellgren
Frölunda OL
80:1525:50Brons
18
Anders Edvardsson
Eksjö SOK
81:1426:49Brons
19
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
81:1626:51Brons
20
Lars Nordgren
Eksjö SOK
83:3629:11
21
Patrik Wåhlin
OK Skogsfalken
93:1138:46
22
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
94:5640:31
23
Jonas Norrman
Göteborg-Majorna OK
109:4255:17
24
Patrik Lundqvist
Nybro OK
109:4755:22
25
Jonas Höst
Hjärnarps GH OL
116:0261:37
Olle Lindman
Finspångs SOK
Diskvalificerad
Johan Lindeblom
IK Omega
Diskvalificerad
Magnus Homann
OK Orinto
Diskvalificerad
 
D45 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Nordholm
Sävedalens AIK
44:080:00Guld
2
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
45:311:23Guld
3
Laila B Höglund
FK Herkules
47:493:41Guld
4
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
48:374:29Guld
5
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
52:308:22Silver
6
Kristina Johansson
Bredaryds SOK
53:369:28Silver
7
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
56:5812:50Silver
8
Marie Högstrand
Markbygdens OK
57:2713:19Silver
9
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
58:1414:06Silver
10
Lena Blom
Göteborg-Majorna OK
58:5114:43Silver
11
Gunnel Svensson
OK Tranan
59:0314:55Silver
12
Agneta Hallberg-Hansson
Nässjö OK
63:1719:09Silver
13
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
64:0419:56Brons
14
Karin Lundström
OK Roxen
64:4820:40Brons
15
Ulrika Johansson
OK Löftan
65:4721:39Brons
16
Anna Johansson
Jönköpings OK
67:4823:40Brons
17
Anne Turesson
Bredaryds SOK
69:5325:45
18
Nina Djerf
Lerums SOK
70:3826:30
19
Annie Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
71:0226:54
20
Monika Johansson
Bredareds IF
72:3228:24
21
Britt-Marie Stensson
Helsingborgs SOK
72:4928:41
22
Jenny Homann
Frölunda OL
74:3030:22
23
Maria Lenning
Skåneslättens OL
75:2431:16
24
Nina Schmidt
Trollhättans SOK
83:3139:23
Anne Svantesson
Hjärnarps GH OL
Diskvalificerad
 
H45 0 meter45 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Odd Wallum
Sävedalens AIK
51:040:00Guld
2
Roine Pettersson
IFK Göteborg
52:231:19Guld
3
Bertil Åkesson
Markbygdens OK
54:022:58Guld
4
Henrik Larsson
FK Göingarna
55:584:54Guld
5
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
56:315:27Guld
6
Stefan Aroneng
Hestra IF
57:526:48Guld
7
Magnus Svensson
Nässjö OK
58:197:15Silver
8
Per Flakberg
IFK Göteborg
59:348:30Silver
9
Per Sander
Göteborg-Majorna OK
60:339:29Silver
10
Lars Svantesson
Hjärnarps GH OL
62:1611:12Silver
11
Niclas Andersson
Markbygdens OK
62:2511:21Silver
12
Ulf Danielsson
Åmåls OK
62:3511:31Silver
13
Pär Claesson
Sävedalens AIK
65:2214:18Silver
14
Owe Andersson
OK Löftan
65:3214:28Silver
15
Claus Johansson
Jönköpings OK
67:1416:10Silver
16
Peter Nilsson
OK Tranan
67:5016:46Silver
17
Johan Lilljeqvist
Stigsökarna
68:1817:14Silver
18
Jonatan Börjesson
Hestra IF
69:0618:02Silver
19
Richard Blom
Frölunda OL
69:3818:34Silver
20
Jan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
69:5718:53Silver
21
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
70:1519:11Silver
22
Mats Bredfelt
Lunds OK
72:2021:16Silver
23
Stefan Svensson
Bredaryds SOK
72:3321:29Silver
24
Peter Lind
SOK Viljan
73:0522:01Brons
25
Bengt Grewin
Frölunda OL
74:0022:56Brons
26
Ragnar Uppström
FK Herkules
74:5623:52Brons
27
Carl Norin
Frölunda OL
75:0023:56Brons
28
Johan Hansson
Nässjö OK
75:1024:06Brons
29
Anders Lamm
Frölunda OL
75:2924:25Brons
30
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
79:3628:32
31
Ulf Almehed
Frölunda OL
80:0228:58
32
Leif Hagman
IK Uven
89:2538:21
33
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
93:1642:12
34
Anders Levin
Svaide Roma SOK
93:2442:20
35
Patrick Djerf
Lerums SOK
94:0443:00
36
Mikael Martinsson
Falkenbergs OK
98:4147:37
37
Håkan Eriksson
OK Räven
100:3849:34
38
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
117:5666:52
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
Björn Östman
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Magnus Wide
Frölunda OL
Diskvalificerad
Leif Einarsson
Kungälvs OK
Diskvalificerad
Krister Rosjö
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Stefan Hammar
Frölunda OL
Diskvalificerad
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter23 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
39:450:00Guld
2
Monica Kollberg
Eksjö SOK
40:270:42Guld
3
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
44:054:20Silver
4
Eva Rabe-Magnusson
IF Hagen
45:005:15Silver
5
Birgitta Andersson
Främmestads IK
47:247:39Silver
6
Ewa Roos
Helsingborgs SOK
48:128:27Silver
7
Marianne Hansson
Bredareds IF
48:258:40Silver
8
Gunilla Larsson
Bredareds IF
48:479:02Silver
9
Gunilla Axelsson
Sävedalens AIK
50:0510:20Silver
10
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
50:3610:51Silver
11
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
52:3812:53Silver
12
Maria Andersson
Bredaryds SOK
58:2118:36Brons
13
Ann Laas
OK Skogshjortarna
62:0122:16
14
Monika Nilsson
OK Alehof
70:0030:15
15
Maria Vamling
Frölunda OL
73:1433:29
16
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
73:2233:37
17
Linnea Carling Elofsson
Fjärås AIK
95:2755:42
18
Karin Helmertz
Frölunda OL
95:5856:13
19
Lisa Larsson
Sjövalla FK
101:0761:22
Maria Olsson
Lerums SOK
Diskvalificerad
Christina Nilsson
Lerums SOK
Diskvalificerad
Wiveka Ernstsson
FK Göingarna
Diskvalificerad
Lisbeth Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
Diskvalificerad
 
H50 0 meter39 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Kollberg
Eksjö SOK
50:450:00Guld
2
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
51:120:27Guld
3
Tomas Georgsson
OK Nackhe
51:220:37Guld
4
Lennart Josefsson
Rydboholms SK
52:441:59Guld
5
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
53:162:31Guld
6
Håkan Schmidt
Trollhättans SOK
54:564:11Guld
7
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
56:095:24Guld
8
Ulf Wallin
Sjövalla FK
57:436:58Silver
9
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
57:567:11Silver
10
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
58:427:57Silver
11
Anders Sjögren
OK Kullingshof
59:148:29Silver
12
Ulf Andersson
Göteborg-Majorna OK
59:178:32Silver
13
Andres Laas
OK Skogshjortarna
59:549:09Silver
14
Mats Lindqvist
Sävedalens AIK
60:4710:02Silver
15
Lars-Olof Schön
Hestra IF
63:2412:39Silver
16
Thomas Henmyr
OK Vilse 87
65:2314:38Silver
17
CarlJohan Högstrand
Markbygdens OK
65:2414:39Silver
18
Christer Bergagård
Tolered-Utby Ol-klubb
67:4016:55Silver
19
Mats Karlsson
OK Vilse 87
69:1218:27Silver
20
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
69:4819:03Silver
21
Arne Klintberg
Eksjö SOK
70:3519:50Silver
22
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
71:1620:31Silver
23
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
72:0821:23Brons
24
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
72:2921:44Brons
25
Torbjörn Salomonsson
Vänersborgs SK
72:4021:55Brons
26
Bertil Thomas
Lerums SOK
72:4622:01Brons
27
Clas Johansson
Bredareds IF
72:5622:11Brons
28
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
73:4022:55Brons
29
Lars Norén
Göteborg-Majorna OK
76:4325:58Brons
30
Manfred Olejnik
SOK Viljan
80:1129:26
31
Lars-Erik Andersson
Lerums SOK
80:1229:27
32
Dan Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
81:1430:29
33
Peter Hammersberg
Frölunda OL
84:0833:23
34
Ulf Sundin
Göteborg-Majorna OK
84:1033:25
35
Tore Tjernlund
OK Vilse 87
87:1436:29
36
Magnus Uppström
FK Herkules
90:1139:26
37
Anders Lindén
Frölunda OL
90:2339:38
38
Jonas Jerlin
Frölunda OL
120:0269:17
Jan Ivarsson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
 
D55 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Andersson
Ryda SK
42:040:00Guld
2
Lena Rabe Josefsson
Fjärås AIK
52:1410:10Silver
3
Ingela Nelsén
Falkenbergs OK
53:1211:08Silver
4
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
54:3912:35Silver
5
Anita Eklöf
IK Ymer
65:1123:07
6
Eva Andreasson
Borås GIF
68:3726:33
7
Marita Larsson
Markbygdens OK
92:3450:30
8
Margareta Schölin
Tockarps IK
120:4478:40
 
H55 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
51:370:00Guld
2
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
51:420:05Guld
3
Per-Olof Larsson
Hestra IF
53:392:02Guld
4
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
54:383:01Guld
5
Håkan Forsman
Ronneby OK
57:115:34Guld
6
Staffan Runtegen
Boxholm-Mjölby OL
58:116:34Silver
7
Pierre Karlsson
OK Alehof
58:126:35Silver
8
Jens Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
64:4013:03Silver
9
Arne Andersson
OK Torfinn
65:1413:37Silver
10
Yngve Ernstsson
FK Göingarna
66:2114:44Silver
11
Jan Unosson
Bredareds IF
72:3620:59Silver
12
Per-Ola Johnsson
OK Kullingshof
77:5326:16Brons
13
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
79:0027:23Brons
14
Lennart Smedenmark
Ronneby OK
85:5634:19
15
Karl-Johan Norén
Boxholm-Mjölby OL
89:0937:32
16
Lennart Vamling
Frölunda OL
90:5839:21
17
Bernt Andersson
IF Rigor
96:5345:16
18
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
104:2452:47
Uno Magnusson
IF Hagen
Diskvalificerad
 
D60 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Thörnblom
Sjövalla FK
57:090:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
61:184:09Guld
3
Eva Blomström
IK Stern
66:199:10Silver
 
H60 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Jägerström
IK Uven
48:560:00Guld
2
Olle Adolfsson
Lerums SOK
50:061:10Guld
3
Håkan Gustafsson
Boxholm-Mjölby OL
51:402:44Guld
4
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
52:323:36Guld
5
Kent Eriksson
Lerums SOK
54:325:36Silver
6
Bill Schölin
Tockarps IK
57:108:14Silver
7
Kent Jogeland
IK Ymer
59:1110:15Silver
8
Sten Blomström
IK Stern
62:5513:59Silver
9
Henry Djurbäck
Markbygdens OK
64:1915:23Silver
10
Benny Ivarsson
Fjärås AIK
66:1017:14Silver
11
Lennart Andersson
OK Orion
67:0918:13Silver
12
Torbjörn Wikström
OK Orinto
68:4519:49Silver
13
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
68:4719:51Silver
14
Toivo Pentonen
Hestra IF
70:3121:35Brons
15
Staffan Broberg
IF Marin Väst
71:2522:29Brons
16
Lennart Andersson
Göteborgs SK
76:5628:00
17
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
89:0440:08
18
Sten Helmertz
Frölunda OL
125:3176:35
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
Diskvalificerad
 
D65 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Britt Johansson
IK Stern
49:410:00Guld
2
Ingrid Hermansson
IK Ymer
53:333:52Guld
3
Britt Rangert
IK Ymer
55:345:53Guld
4
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
55:566:15Guld
5
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
56:146:33Silver
 
H65 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
49:160:00Guld
2
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
49:450:29Guld
3
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
49:550:39Guld
4
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
51:141:58Guld
5
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
52:173:01Guld
6
Dag Lorén
OK Frisene
53:304:14Guld
7
Olle Hermansson
IK Ymer
53:444:28Guld
8
Stig-Ove Toll
IK Stern
54:345:18Guld
9
Per Knubbe
Markbygdens OK
55:296:13Guld
10
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
55:376:21Guld
11
Göran Bengtsson
Tockarps IK
55:436:27Guld
12
Anders Björnberg
Frölunda OL
55:536:37Guld
13
Olof Karlsson
Uddevalla OK
56:106:54Silver
14
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
58:389:22Silver
15
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
60:0810:52Silver
16
Kurt Fredrixon
OK Skogshjortarna
61:2412:08Silver
17
Gunnar Palmqvist
Boxholm-Mjölby OL
62:3213:16Silver
18
Lennart Almström
IK Stern
64:1314:57Silver
19
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
71:2822:12Brons
20
Bengt Börjesson
OK Alehof
72:2923:13Brons
21
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
84:5535:39
22
Björn Ahlnér
Göteborg-Majorna OK
88:0638:50
Anders Axelsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Hans C Johansson
IK Stern
Diskvalificerad
 
D70 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
46:320:00Guld
2
Margareta Emanuelsson
Frölunda OL
57:0610:34Silver
3
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
69:2322:51Brons
4
Gunnel Börjesson
IK Uven
77:5331:21
 
H70 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ivan Andersson
Markbygdens OK
45:070:00Guld
2
Ingemar Alfredsson
IK Uven
48:103:03Guld
3
Göran Olofsson
Fjärås AIK
51:496:42Silver
4
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
53:108:03Silver
5
Bo Leuchovius
Göteborg-Majorna OK
53:268:19Silver
6
Mats Jodal
Göteborg-Majorna OK
53:498:42Silver
7
Roland Dahl
IFK Göteborg
53:558:48Silver
8
Ingemar Svensson
Lunds OK
55:5810:51Silver
9
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
56:1611:09Silver
10
Göran Leffler
Lerums SOK
65:0619:59Brons
11
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
72:5927:52
12
Gert Emanuelsson
Frölunda OL
73:0527:58
 
D75 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
78:580:00Guld
Vera Lång
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H75 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agne Östensson
Sävedalens AIK
56:440:00Guld
2
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
60:433:59Guld
3
Leif Hjertqvist
IK Stern
62:075:23Guld
4
Leif Edsand
Sävedalens AIK
78:0221:18Silver
5
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
78:1821:34Silver
6
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
78:2321:39Silver
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
47:580:00Guld
2
Jonny Blomqvist
Göteborg-Majorna OK
50:092:11Guld
3
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
51:063:08Guld
4
Rolf Forsman
Tolered-Utby Ol-klubb
59:0711:09Silver
5
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
65:4617:48Silver
6
Bo Tyvik
I 15 IF
84:4136:43
Lars-Erik Aronson
IF Rigor
Diskvalificerad
 
H21 Kort 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Hemlin
IK Uven
79:000:00Guld
2
Erik Skaar
Ryda SK
80:071:07Guld
3
Stefan Roos
Göteborg-Majorna OK
82:303:30Guld
4
Fredrik Elofsson
Fjärås AIK
102:1423:14Silver
5
Roine Schölin
Laholms IF OK
108:5729:57Silver
Andreas Karlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
D17-20 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
95:410:00
 
U1 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filippa Fagerström
IFK Göteborg
19:460:00Järn
2
Ida Rosjö
Jönköpings OK
24:164:30Järn
3
Anton Östman
OK Landehof
25:015:15Järn
4
Ida Kristine Nordvik
Asker SK
25:275:41Järn
5
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
26:076:21Järn
6
Lukas Groth
Kungälvs OK
27:588:12Järn
7
Stella Rangert
IK Hakarpspojkarna
28:088:22Järn
8