OK Triangeln

2011-09-18

Arrangör: OK Triangeln

Nivå:
Nationell
Anmälda:
688
Form:
Individuell
Startande:
595
Distans:
Medel
Fullföljande:
554
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Aludden
Gävle OK
39:470:00Guld
2
Ingela Eriksson
Gävle OK
41:502:03Guld
3
Jessica Söllvander
OK Rodhen
44:404:53Silver
4
Elin Lind
Tierps SOK
45:195:32Silver
5
Kristina Rosén
IF Thor
50:0410:17Silver
6
Charlotte Östlund
OK Linné
51:2611:39Silver
7
Sofia Wallin
IF Thor
53:5414:07Silver
Cecilia Välijeesiö
Västerås SOK
Ej godkänd
 
H21 0 meter24 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Liutauras Bilevicius
OK Linné
30:450:00Guld
2
Stefan Sjölund
Skogslöparna
31:040:19Guld
3
Jonas Eklund
OK Rodhen
31:380:53Guld
4
Anders Boström
OK Linné
31:581:13Guld
5
Johan Sundén
Västerås SOK
33:142:29Guld
6
Olle Olofsson
Rehns BK
33:392:54Guld
7
Ola Jernström
Dalaportens OL
35:575:12Silver
8
Nils Nedfors
OK Dacke
38:067:21Silver
9
Carl Wiking
OK Kåre
38:197:34Silver
10
Fredrik Lindell
IF Thor
38:357:50Silver
11
Simon Eklöv
OK Linné
39:398:54Silver
12
Oskar Wallén
OK Linné
41:0110:16Silver
13
Jan Moberg
Gävle OK
41:1310:28Silver
14
Dan Hörnell
OK Linné
43:2512:40Silver
14
Mårten Winkler
Strängnäs-Malmby OL
43:2512:40Silver
16
Henrik Ortman
Västerås SOK
45:2114:36Brons
17
Rickard Ekström
IF Thor
46:2115:36Brons
18
Andreas Olsson
Fagersta OK
48:3017:45
19
Tomas Kokanka
Rehns BK
51:4521:00
20
Jonas Jensen-Tornehed
Västerås SOK
52:5422:09
21
Elis Sjögren-Levin
Tierps SOK
53:1222:27
22
Thomas Andersson
Västerås SOK
62:0631:21
Hansi Kraus
Avesta OK
Ej godkänd
Dan Norin
Gävle OK
Ej godkänd
 
D18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erica Jissbacke
Gävle OK
47:230:00
 
H18 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Algot Arksand
Vallentuna-Össeby OL
61:130:00
 
D16 0 meter17 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rebecca Mårtensson
Köping-Kolsva OK
42:120:00Mästare
2
Emma Graas
OK Linné
51:399:27Elit
3
Fredrika von Essen
OK Linné
52:1410:02Guld
4
Sara Hamrefors
Västerås SOK
52:2110:09Guld
5
Rebecka Hoppe
IF Thor
52:4410:32Guld
6
Malin Johnson
Sigtuna OK
59:2817:16Silver
7
Olivia Kvarnlöf
OK Roslagen
63:3921:27Silver
8
Karin Alexandersson-Ros
OK Linné
71:5729:45Brons
9
Julia Angelsiöö
OK Linné
74:0831:56Brons
10
Elin Giding
Vallentuna-Össeby OL
75:4133:29Brons
11
Elin Mokvist
Länna IF
77:1635:04Järn
12
Sara Karlsson
IF Thor
81:1939:07Järn
13
Fanny Rostö
Rånäs OK
84:0841:56Järn
14
Lisa Johansson
OK Rodhen
85:3543:23Järn
Victoria Byman
Västerås SOK
Ej godkänd
Sanna Forsberg
Långhundra IF
Ej godkänd
Emilia Kaufeldt
Rånäs OK
Ej godkänd
 
H16 0 meter20 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Emil Gyllenhammar
Sigtuna OK
32:180:00Mästare
2
Kevin Ståhl
Järbo OK
34:011:43Mästare
3
Jesper Tibell
Långhundra IF
35:032:45Mästare
4
Felix Claesson
Rånäs OK
36:274:09Mästare
5
Jesper Jissbacke
Gävle OK
37:435:25Elit
6
Patrik Sundgren
Vallentuna-Össeby OL
37:575:39Elit
7
William Hultqvist
Vallentuna-Össeby OL
38:276:09Elit
8
André Eklund
Rånäs OK
38:346:16Elit
9
Kalle Söderbärg
OK Roslagen
41:589:40Guld
10
Filip Axelsson Meyerson
OK Linné
42:2710:09Guld
11
Peter Andersson
Dalaportens OL
46:3914:21Silver
12
Adam Blomqvist
OK Rodhen
63:3731:19Järn
13
Emil Eriksson
Tierps SOK
66:1733:59Järn
14
Jakob Lilja
OK Enen
90:0657:48Järn
15
Lucas Holgersson Rohdin
Sigtuna OK
93:5961:41Järn
16
Jonathan Nordenholm
IF Thor
149:48117:30Järn
Rasmus Steen
OK Enen
Ej godkänd
Michael Andersson
Rånäs OK
Ej godkänd
Andreas Sundström
Västerås SOK
Ej godkänd
Gottfrid Arksand
Vallentuna-Össeby OL
Ej godkänd
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Hjälte
OK Enen
58:350:00Mästare
Simon Graas
OK Linné
Ej godkänd
 
D14 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alice Frost
OK Roslagen
30:100:00Elit
2
Emma Bengtsson
Årsunda IF
31:060:56Elit
3
Sara Brolin
OK Roslagen
33:523:42Elit
4
Caroline Løchting Thunberg
OK Roslagen
34:474:37Elit
5
Emma Helmersson
Vandrarringen
35:094:59Guld
6
Ellen Broman
OK Roslagen
36:286:18Guld
7
Anna Jansson
OK Roslagen
40:1310:03Silver
8
Linda Brolin
OK Roslagen
41:2211:12Silver
9
Klara Mandahl
OK Linné
52:0121:51Brons
Mirjam Dalén
Sala OK
Ej godkänd
Luiza Dar
Länna IF
Ej godkänd
 
D14 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H14 0 meter28 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Carlson Bjernald
OK Linné
23:330:00Elit
2
Gustaf Berglund
Sigtuna OK
25:422:09Elit
3
Joakim Ståhl
Järbo OK
27:344:01Guld
4
Pontus Thörn
Rånäs OK
27:474:14Guld
5
Tuve Möller
OK Linné
29:356:02Silver
6
Jacob Torstensson
Västerås SOK
32:308:57Silver
7
Johan Edenhamn
Länna IF
33:3310:00Silver
8
Isak Söderström
Sala OK
34:2910:56Silver
9
Anton Källström
Sala OK
34:4811:15Silver
10
Simon Bernerson
OK Enen
35:0811:35Silver
11
Simon Andersson-Tholin
OK Enen
35:4112:08Silver
12
Simon Thärn
OK Roslagen
36:5713:24Silver
13
Erik Olsson
Gävle OK
37:3514:02Brons
14
Gustav Nyholm
OK Linné
38:0114:28Brons
15
Mårten Olsson
Gävle OK
38:5215:19Brons
16
Alexander Alness
Långhundra IF
42:1318:40Brons
17
Mårten Rostö
Rånäs OK
43:3119:58Järn
18
Filip Hallböök
OK Linné
44:5121:18Järn
19
Gustav Stark
OK Roslagen
46:1922:46Järn
20
Simon Schuster
Vallentuna-Össeby OL
48:1224:39Järn
21
Karl-Oskar Plahn
OK Enen
49:4026:07Järn
22
Nicklas DeWitt
Länna IF
53:5730:24Järn
23
Erik Calleberg
Snättringe SK
54:1630:43Järn
24
Oskar Andersson
OK Linné
70:3447:01Järn
25
Bobby Brahm
Långhundra IF
72:1948:46Järn
Henrik Hamrefors
Västerås SOK
Ej godkänd
Albin Ahlgren
OK Borgen
Ej godkänd
Viktor Lund
OK Roslagen
Ej godkänd
 
H14 Kort 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fabian Steen
OK Enen
24:170:00Elit
2
Daniel Carlgren
OK Norden
28:524:35Guld
3
Alexander Andersson Tholin
OK Enen
30:196:02Guld
4
Adam Lilja
OK Enen
32:388:21Silver
5
Jack Wedebrand
OK Enen
35:3311:16Silver
Mårten Hellström
OK Linné
Ej godkänd
 
D12 0 meter27 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Jansson
OK Linné
18:120:00Guld
2
Sandra Boström
OK Linné
19:040:52Guld
3
Sofia Berglund
Sigtuna OK
20:572:45Guld
4
Wilma Gille
OK Roslagen
22:564:44Silver
5
Lina Svärd
IF Thor
23:345:22Silver
6
Alva Blomqvist
OK Rodhen
24:055:53Silver
7
Carolina Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
25:447:32Brons
8
Tora Nilsson
OK Linné
27:189:06Brons
9
Emma Bernerson
OK Enen
28:009:48Brons
10
Erika Jonsson
OK Linné
28:2710:15Brons
11
Julia Andersson
Länna IF
28:4110:29Brons
12
Anna Söderberg
OK Roslagen
28:5110:39Brons
13
Katja Dalén
Sala OK
29:1211:00Järn
14
Felicia Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
30:0911:57Järn
15
Emma Jansson
OK Linné
30:1111:59Järn
16
Alva Lindell
IF Thor
30:5712:45Järn
17
Ellika Alm
OK Enen
31:1413:02Järn
18
Linnea Stråle
Länna IF
31:3713:25Järn
19
Julia Andersson
OK Roslagen
31:4313:31Järn
20
Ida Häggholm
Sigtuna OK
32:5814:46Järn
21
Astrid Ander
Vallentuna-Össeby OL
33:1815:06Järn
22
Sofia Giding
Vallentuna-Össeby OL
33:3115:19Järn
23
Agnes Carlström
OK Enen
34:0415:52Järn
24
Shanti Söderström
Sala OK
39:4121:29Järn
25
Jenny Edlund
Rånäs OK
41:1523:03Järn
26
Tuva Ahlgren
OK Borgen
42:3524:23Järn
Wilma Insulander
IF Thor
Ej godkänd
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Ahlgren-Bergström
IF Thor
17:350:00
 
H12 0 meter31 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erik Hannrup
IF Thor
18:130:00Guld
2
John Larsson
Rånäs OK
18:240:11Guld
3
Mattias Torstensson
OK Rodhen
19:441:31Guld
4
Oliver Angelsiöö
OK Linné
21:062:53Silver
5
Hugo Bäsén
IF Thor
21:303:17Silver
6
Nils Ottoson
Gävle OK
21:473:34Silver
7
Daniel Rönnqvist
OK Linné
22:204:07Silver
8
Joel Wahlqvist
OK Roslagen
22:344:21Silver
9
Emil Jonsell
IF Thor
22:414:28Silver
10
Andreas Johnson
Sigtuna OK
23:165:03Silver
11
Håkan Ramberg
Hallstahammars OK
23:405:27Silver
12
William Ernlund
OK Linné
24:005:47Silver
13
Filip Elihn
OK Linné
25:587:45Brons
14
Erling Holst
OK Linné
26:127:59Brons
15
Fredrik Hamrefors
Västerås SOK
26:278:14Brons
16
Wilhelm Alness
Långhundra IF
26:368:23Brons
17
Emil Grehn
OK Rodhen
27:399:26Brons
18
David Grönholm
IF Thor
27:449:31Brons
19
Albin Wikström-Kempe
OK Linné
28:3110:18Brons
20
David Fornander
Sigtuna OK
29:2811:15Järn
21
Ludwig Branth
OK Linné
31:1513:02Järn
22
Jonathan Persson
OK Enen
33:1415:01Järn
23
Lucas Cederholm
Länna IF
33:1915:06Järn
24
Erik Mandahl
OK Linné
33:3615:23Järn
25
Sten Mårtensson
OK Linné
33:5415:41Järn
26
Simon Lundström
Långhundra IF
35:0716:54Järn
27
Jacob Lundblad
OK Linné
35:1417:01Järn
28
Eric DiBiaso
Långhundra IF
38:5820:45Järn
29
Samuel Karlsson
Långhundra IF
42:2824:15Järn
30
Jakob Näslund
OK Roslagen
52:0333:50Järn
31
Albert Jonsson
OK Enen
57:5639:43Järn
 
H12 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Norin
Gävle OK
12:300:00Guld
2
Filip Nilsson
OK Triangeln
17:305:00Brons
3
Gabriel Andersson Tholin
OK Enen
22:5510:25Järn
 
D10 0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Broman
OK Roslagen
10:490:00Brons
2
Lovisa Wigertz
Långhundra IF
11:551:06Brons
3
Anna Nordström
Sigtuna OK
11:571:08Brons
4
Alva Arvidsson
Österfärnebo IF
12:441:55Brons
5
Amanda Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
12:552:06Brons
6
Elsa Bäsén
IF Thor
13:252:36Brons
7
Alva Jonsson
Långhundra IF
13:563:07Brons
8
Agnes Källström
Sala OK
14:253:36Brons
9
Ella Andersson
Länna IF
14:433:54Brons
10
Vendela Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
14:594:10Brons
11
Emma Lilje
Gävle OK
15:234:34Brons
12
Wilma Hämäläinen
Länna IF
17:126:23Järn
13
Ebba Lindell
IF Thor
17:286:39Järn
14
Emilia Karlsson
Långhundra IF
17:587:09Järn
15
Vanja Uusitalo
Länna IF
18:327:43Järn
16
Ebba Ottoson
Gävle OK
18:558:06Järn
17
Natalie Källman
Länna IF
19:318:42Järn
18
Hanna Karlsson
Länna IF
19:398:50Järn
19
Alice Thornell
Västerås SOK
20:5310:04Järn
20
Matilda Jakobsson
OK Roslagen
21:3610:47Järn
21
Cornelia Olsson
OK Roslagen
22:5312:04Järn
 
H10 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Umegård
Långhundra IF
10:010:00Brons
2
Karl Grywenz
OK Linné
10:480:47Brons
3
Frej Alm
OK Enen
10:560:55Brons
4
Axel Leijon Thorell
Långhundra IF
11:511:50Brons
5
Arvid Roos
OK Linné
12:001:59Brons
6
Emil Boström
OK Linné
12:222:21Brons
7
Eric Björfors
OK Roslagen
12:562:55Brons
8
Elias Grehn
OK Rodhen
12:582:57Brons
9
Pontus Gustafsson
OK Linné
14:084:07Brons
10
Martin Grönholm
IF Thor
14:374:36Brons
11
Elias Säfström
Rånäs OK
15:555:54Brons
12
David Melin
OK Rodhen
16:186:17Brons
13
Oscar Palm
OK Linné
16:206:19Brons
14
Karl Fagerlind
OK Linné
16:586:57Brons
15
Gunnar Söderbäck
OK Linné
17:057:04Järn
16
Anton Karlsson
Länna IF
18:248:23Järn
17
Frej Åstrand
OK Linné
19:559:54Järn
18
Elias Larsson
OK Enen
20:5010:49Järn
19
Carl Henriksson
Rånäs OK
20:5410:53Järn
20
Hugo Bergendahl-Hansson
IF Thor
21:2311:22Järn
21
Arvid Gyllner
Länna IF
28:4718:46Järn
22
Joel Norin
Gävle OK
39:0529:04Järn
 
D35 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Karin Olm
IF Thor
35:150:00Guld
2
Sofie Bergendahl
IF Thor
36:371:22Guld
3
Helena Backlund
Gävle OK
39:284:13Guld
4
Jenny Johansson
Valbo AIF
42:517:36Silver
5
Helena Widegren
IF Thor
42:557:40Silver
6
Åsa Berg
Sigtuna OK
46:5811:43Silver
7
Karin Möllerberg
Valbo AIF
48:3213:17Silver
8
Anna Gillman
OK Linné
51:0915:54Brons
9
Annette Roos
OK Linné
61:3826:23
Maria Norin
Gävle OK
Ej godkänd
 
H35 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Westerbergh
OK Linné
43:450:00Guld
2
Mathias Tärnlund
OK Linné
52:068:21Silver
Erik Jonsson
Långhundra IF
Ej godkänd
 
D40 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Yvonne Grehn
OK Rodhen
37:340:00Guld
2
Annika Sundström
Västerås SOK
40:543:20Guld
3
Christina Lilje
Gävle OK
49:4112:07Silver
4
Karin DiBiaso
Långhundra IF
57:3520:01Brons
5
Torborg Sturesdotter-Hoppe
IF Thor
65:2527:51
 
H40 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rob Hart
OK Linné
31:380:00Guld
2
Pontus Gille
OK Roslagen
34:222:44Guld
3
Ingemar Stålberg
Gävle OK
35:253:47Guld
4
Niklas Cedstedt
Vallentuna-Össeby OL
37:496:11Silver
5
Magnus Wallenborg
IF Thor
41:279:49Silver
6
Per Melin
OK Rodhen
43:2511:47Silver
7
Roger Tynell
Rånäs OK
43:3611:58Silver
8
Johan Agås
Sundsvalls OK
50:2718:49
9
Daniel Andersson-Olm
IF Thor
50:3118:53
10
Robban Cederholm
Länna IF
52:5921:21
11
Svante Jonsell
Vallentuna-Össeby OL
55:1923:41
12
Thomas Andersson
Dalaportens OL
57:1325:35
13
Johan Engvall
OK Norden
61:1529:37
14
Andreas Ehn
IF Thor
62:2730:49
15
Ulf Kivisäkk
OK Hammaren
65:3633:58
16
Tony Hedin
Årsunda IF
71:4040:02
 
D45 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agneta Karlsson
Rånäs OK
39:000:00Guld
2
Maria Kvarnlöf
OK Roslagen
40:551:55Guld
3
Lena Nilsson
OK Linné
43:544:54Silver
4
Carina Nyström
Länna IF
47:428:42Silver
5
Maria Tibell
Långhundra IF
51:2112:21Silver
6
Bodil Lindberg
OK Linné
51:3812:38Silver
7
Maria Hart
OK Linné
53:4614:46Silver
8
Ann-Mari Silfver
Långhundra IF
54:4915:49Silver
9
Anette Arksand
Vallentuna-Össeby OL
60:5521:55
10
Ulrika Meyerson
OK Linné
63:4024:40
11
Annika Eriksson
Tierps SOK
69:3130:31
12
Monica Rostö
Rånäs OK
73:5834:58
Ann Lyrberg
Valbo AIF
Ej godkänd
 
H45 0 meter21 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Giding
Vallentuna-Össeby OL
27:270:00Guld
2
Magnus Sterner
Strängnäs-Malmby OL
31:223:55Silver
3
Patrik Ottosson
Gävle OK
32:395:12Silver
4
Ola Torstensson
Västerås SOK
33:456:18Silver
5
Johan J Möller
OK Linné
35:207:53Silver
6
Mårten Källström
Sala OK
35:318:04Silver
7
Peter Hambäck
Långhundra IF
35:428:15Silver
8
Anders L Olsson
Gävle OK
35:488:21Silver
9
Bo Strand
OK Linné
36:459:18Silver
10
Tomas Calleberg
Snättringe SK
36:579:30Silver
11
Per Grywenz
OK Linné
37:069:39Silver
12
Sven Wigertz
Långhundra IF
37:3710:10Silver
13
Hans Thor
OK Linné
38:4411:17Silver
14
Björn Hannrup
IF Thor
39:0911:42Silver
15
Karl-Erik Engblom
Valbo AIF
39:2611:59Silver
16
Carl Byman
Västerås SOK
40:2012:53Brons
17
Stefan Nilsson
OK Linné
41:0913:42Brons
18
Anders Brunell
IF Thor
54:5627:29
19
Peter Thornell
Västerås SOK
57:1829:51
20
Jörgen Dalén
Sala OK
63:5336:26
21
Erik Bengtsson
Sala OK
84:1556:48
 
D50 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ylva Grape-Andersson
IFK Moras OK
33:080:00Guld
2
Sussie Björkman
Dalaportens OL
42:229:14Silver
3
Brita Nilsson
OK Linné
42:429:34Silver
4
Toni Andersson
Västerås SOK
53:1820:10
5
Yvonne Ekström
Dalaportens OL
55:0321:55
6
Inger Skantz
Länna IF
57:0323:55
7
Ingela Bengtsson
Sala OK
112:1779:09
Marita Stadig
SK Trim/Virsbo
Ej godkänd
 
H50 0 meter19 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Nyberg
Avesta OK
25:170:00Guld
2
Tommy Åhman
Långhundra IF
26:281:11Guld
3
Lars Olofsson
Rehns BK
27:512:34Guld
4
Ola Johansson
Gävle OK
28:343:17Guld
5
Per-Olov Sjöström
Västerås SOK
32:207:03Silver
6
Eddie Bjärrenholt
Vallentuna-Össeby OL
33:077:50Silver
7
Håkan Hellström
OK Linné
33:288:11Silver
8
Leif Nyholm
OK Linné
33:318:14Silver
9
Stefan Branth
OK Linné
35:4610:29Silver
10
Mats Lundman
OK Roslagen
35:5010:33Silver
11
Ulf Hamrefors
Västerås SOK
36:0210:45Silver
12
Björn Söderbäck
OK Linné
38:2313:06Brons
13
Lars Bengtsson
Årsunda IF
38:3413:17Brons
14
Tryggve Rönnqvist
OK Linné
38:5213:35Brons
15
Per Edenhamn
Länna IF
41:2316:06
16
Tomas Jansson
Länna IF
44:3119:14
17
James DeWitt
Länna IF
99:2574:08
Peter Eklöv
OK Linné
Ej godkänd
Ronny Alexandersson
OK Linné
Ej godkänd
 
D55 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evy Johansson
Sala OK
42:540:00Guld
2
Ingela Bengtsson
Årsunda IF
43:480:54Guld
3
Annika Gillgren
Gävle OK
57:2614:32Silver
4
Britt Larsson
Länna IF
60:3517:41Silver
5
Tanja-Birgit Söderström
Sala OK
69:4926:55
 
H55 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Tåqvist
Västerås SOK
29:110:00Guld
2
Rolf Lundberg
OK Ödmården
29:350:24Guld
3
Mats Lundberg
Dalaportens OL
31:272:16Guld
4
Thom Sandvik
Avesta OK
35:105:59Silver
5
Sven-Erik Levin
Tierps SOK
41:0411:53Silver
6
Hans-Olof Fröjd
Oslättforspojkarnas IK
41:1112:00Silver
7
Per Weinestedt
OK Linné
43:0613:55Brons
8
Svend Erik Mathiassen
OK Linné
43:2814:17Brons
9
Bernt Våhlin
Österfärnebo IF
43:5814:47Brons
10
Bo-Göran Karlsson
Avesta OK
44:3315:22Brons
11
Mats Wickbom
OK Linné
48:3819:27
12
Magnus Jansson
OK Roslagen
49:4420:33
13
Sture Larsson
Länna IF
53:3024:19
14
Curt Reinholdsson
IF Thor
67:2638:15
 
D60 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Helena Dominique
OK Enen
43:280:00Guld
2
Maria Petersson
OK Linné
49:225:54Silver
3
Else-Britt Andersson
Rånäs OK
70:2726:59
 
H60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Christer Eriksson
OK Linné
35:270:00Guld
2
Hasse Åberg
Valbo AIF
36:391:12Guld
3
Jan Johansson
IF Thor
36:471:20Guld
4
Ingemar Gillgren
Gävle OK
37:282:01Guld
5
Kjell Lindblom
Järfälla OK
38:333:06Guld
6
Per Elfström
Årsunda IF
39:494:22Guld
7
Helge Elfström
Årsunda IF
40:234:56Silver
8
Hans Käck
Dalaportens OL
41:576:30Silver
9
Leif Erik Karlsson
Rånäs OK
43:548:27Silver
10
Lars-Erik Hermansson
OK Linné
45:4410:17Silver
 
D65 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dagny Elisabet Gustavsson
Sigtuna OK
42:220:00Guld
2
Caje Jacobsson
IF Thor
51:158:53Silver
3
Gun Inger Sahlberg
Långhundra IF
51:579:35Silver
4
Inger Lund
OK Norden
56:3014:08Silver
5
Monica Törnkvist
Köping-Kolsva OK
58:3316:11Silver
6
Agneta Österberg
Hofors OK
91:2449:02
7
Elke Wilke-Günther
Tierps SOK
110:4568:23
Birgitta Klang
Långhundra IF
Ej godkänd
 
H65 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Eriksson
Heby AIF
29:560:00Guld
2
Jan Bojling
Solna OK
35:175:21Silver
3
Christer Solbreck
Långhundra IF
36:146:18Silver
4
Stig Oveland
Valbo AIF
36:356:39Silver
5
Jan Olov Jonsson
Tierps SOK
37:137:17Silver
6
Stig Törnkvist
Köping-Kolsva OK
40:0710:11Silver
7
Karl-Gustav Klemets
Hallstahammars OK
43:1113:15Brons
8
Karl-Åke Larsson
OK Enen
45:0315:07Brons
9
Boris Andersson
Rånäs OK
45:1015:14Brons
10
Göran Nilsson
Valbo AIF
46:5717:01
11
Hans Sahlberg
Långhundra IF
48:1018:14
12
Ulf Skogtjärn
OK Linné
49:3819:42
13
Thord Rådberg
OK Roslagen
55:3325:37
14
Yngve Persson
Tierps SOK
64:1434:18
Sören Johansson
OK Norden
Ej godkänd
 
D70 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Olsson
Sala OK
46:060:00Guld
2
Eva von Heijne
Sigtuna OK
51:205:14Guld
3
Margaretha Nyström
Länna IF
61:4215:36Silver
 
H70 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Folke Björkman
Dalaportens OL
31:330:00Guld
2
Mats Eriksson
OK Norden
34:012:28Guld
3
Jan-Olof Malm
Sigtuna OK
35:384:05Guld
4
Sven Jacobsson
IF Thor
40:268:53Silver
5
Karl Gunnar Backlund
Ockelbo OK
42:2310:50Silver
6
Sivert Söderbärg
OK Roslagen
44:2012:47Silver
7
Martin Engqvist
Upsala IF
47:5916:26Brons
8
Folke Lindblom
Heby AIF
48:5517:22Brons
9
Per-Erik Thunström
OK Linné
54:1922:46
10
Leif Östblom
Valbo AIF
56:3725:04
11
Kjell Nilsson
OK Linné
58:1126:38
12
Alvar Jönsson
Hofors OK
61:4730:14
13
Erik Nordström
Björklinge SOK
69:1237:39
Bo Andersson
Valbo AIF
Ej godkänd
 
D75 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulla Bengtsson
Årsunda IF
53:100:00Guld
2
Inga-Lisa Eriksson
Hofors OK
68:3815:28Silver
Gudrun Smeds
SK Trim/Virsbo
Ej godkänd
 
H80 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Andersson
OK Norden
53:100:00Guld
2
Stig Gurås
Västerås SOK
54:131:03Guld
3
Thorwald Jansson
Västerbergslagens OL
54:441:34Guld
 
U1 0 meter41 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hampus Görl
OK Enen
10:310:00Järn
2
Oscar Insulander
IF Thor
10:500:19Järn
3
Viktor Boström
OK Linné
11:190:48Järn
4
Elliot Angelsiöö
OK Linné
11:220:51Järn
5
Ellen Blomberg
OK Enen
12:542:23Järn
6
Johanna Palm
OK Triangeln
12:582:27Järn
7
Tilde Söderlund
OK Rodhen
13:373:06Järn
8
Elias Westerberg
OK Linné
14:103:39Järn
9
Frida Melin
OK Rodhen
14:113:40Järn
10
Arvid Rydgren
OK Rodhen
14:203:49Järn
11
Johanna Roos
OK Linné
14:273:56Järn
12
Agnes Söllvander-Eklund
OK Rodhen
14:334:02Järn
13
Elsa Ernlund
OK Linné
14:424:11Järn
14
Michaela Ekwall
OK Enen
14:434:12Järn
15
Simon Bernet Wahlnäs
OK Linné
14:454:14Järn
16
Idun Alm
OK Enen
15:014:30Järn
17
Elsa Karlsson
IF Thor
15:355:04Järn
18
Elin Fornander
Sigtuna OK
15:365:05Järn
19
Isak Nilsson
OK Linné
16:135:42Järn
20
Joni Müller Af Uhr
OK Linné
16:165:45Järn
21
Anni Häggholm
Sigtuna OK
16:215:50Järn
22
Ragnar Holst
OK Linné
16:275:56Järn
23
Elsa Söllvander Eklund
OK Rodhen
16:516:20Järn
24
Edit Jonsson
Långhundra IF
17:377:06Järn
25
Frida Nilsen
OK Enen
17:387:07Järn
26
Milo Magnusson
OK Enen
17:507:19Järn
27
Ellen Ahlgren
OK Borgen
18:047:33Järn
28
Frida Nilsson
OK Triangeln
18:398:08Järn
29
Hanna Sjödin
OK Enen
19:058:34Järn
30
Zebastian Jönsson -Ulate
OK Triangeln
19:158:44Järn
31
Tamara Sverkersson
OK Triangeln
19:168:45Järn
32
Klara Hart
OK Linné
19:389:07Järn
33
Erik Bernerson
OK Enen
21:0210:31Järn
34
Ella Servin
Långhundra IF
23:3513:04Järn
35
Linus Petersson
OK Roslagen
23:5513:24Järn
36
Elliot Petersson
OK Roslagen
24:3214:01Järn
37
Mikaela Bernström
OK Triangeln
24:5414:23Järn
38
Marica Bernström
OK Triangeln
24:5614:25Järn
39
Daniel Bernet Wahlnäs
OK Linné
27:2416:53Järn
40
Lovisa Hambäck
Långhundra IF
28:4318:12Järn
41
Ludvig Säfström
Rånäs OK
37:0426:33Järn
 
U2 0 meter42 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tony Edlund
Rånäs OK
23:530:00Järn
2
Niklas Gillberg
Långhundra IF
25:071:14Järn
3
Linus Lundqvist
Långhundra IF
25:231:30Järn
4
Petter Nordenholm
IF Thor
26:032:10Järn
5
Edvin Wiklund
OK Enen
27:003:07Järn
6
Gustav Nordfors
OK Enen
27:513:58Järn
7
Moa Wallenborg
IF Thor
28:034:10Järn
8
Marcus Lundqvist
Långhundra IF
28:044:11Järn
9
Jonathan Gelin
OK Enen
30:116:18Järn
10
Stina Umegård
Långhundra IF
30:416:48Järn
11
August Stark
OK Roslagen
31:017:08Järn
12
David Näslund
OK Roslagen
31:087:15Järn
13
Erik Cnattingius
Länna IF
31:417:48Järn
14
Samuel Norén
OK Enen
32:238:30Järn
15
Emil Elihn
OK Linné
32:518:58Järn
16
Jacob Malmenstedt
OK Linné
33:139:20Järn
17
Alice Helmersson
Vandrarringen
33:159:22Järn
18
Oscar Jonsson
OK Enen
33:279:34Järn
19
Hanna Jonsell
IF Thor
34:3310:40Järn
20
Findus Classon
Rånäs OK
34:4310:50Järn
21
Isac Andersson
Länna IF
34:4410:51Järn
22
Erik Beskow
OK Linné
36:1012:17Järn
23
Tilda Jansson
OK Roslagen
36:3812:45Järn
24
Hanna Graas
OK Linné
37:1413:21Järn
25
David Lundström
Långhundra IF
37:2513:32Järn
26
Lovisa Andersson
IF Thor
37:2713:34Järn
27
Emma Palm
OK Roslagen
37:5013:57Järn
28
Rickard Bodell
OK Enen
40:0116:08Järn
29
Jacob Henriksson
Rånäs OK
40:0816:15Järn
30
Cornelia Krafft
Länna IF
40:2716:34Järn
31
Alina Gyllner
Länna IF
40:3416:41Järn
32
Ellen Hannrup
IF Thor
40:3816:45Järn
33
Angelica Kahsaiy
OK Enen
40:4416:51Järn
34
Jonas Bergens
OK Linné
41:3217:39Järn
35
Simon Olm
IF Thor
42:1718:24Järn
36
Valdemar Behm
Länna IF
43:0719:14Järn
37
Olivia Overend
IF Thor
44:0020:07Järn
38
Elin Graas
OK Linné
47:5724:04Järn
39
Simon Pettersson
OK Roslagen
50:4126:48Järn
40
Einar Lundkvist
Länna IF
51:3427:41Järn
41
Ludvig Behm
Länna IF
61:2137:28Järn
Aron Hellgren
IF Thor
Ej godkänd
 
Inskolning 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikaela Arvidsson
Österfärnebo IF
14:360:00Järn
2
Love Umegård
Långhundra IF
16:201:44Järn
3
Jacob Lilje
Gävle OK
16:472:11Järn
4
Hugo Örtlund
Rånäs OK
18:083:32Järn
5
Karin Larsson
OK Enen
20:275:51Järn
6
Theo Söderlund
OK Rodhen
22:057:29Järn
7
Arvid Broman
OK Roslagen
28:3013:54Järn
8
Valter Kjellin
IF Thor
32:3317:57Järn
9
Emma Heimer
IF Thor
32:3618:00Järn
10
Emelie Svärd
IF Thor
72:0857:32Järn
 
Öppen motion 3 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrika Thideman
OK Enen
28:470:00Brons
2
Susanne Brolin
OK Roslagen
30:081:21Brons
3
Amanda Tibell
Långhundra IF
30:582:11Brons
4
Sami Vihriälä
Sigtuna OK
31:513:04Brons
5
Marie Almgren
Klubblös
32:313:44Brons
6
Tina Häggholm
Sigtuna OK
35:176:30Brons
7
Elisabet Lindblom Larsson
OK Enen
36:257:38Brons
8
Elisabeth Nordfors
OK Enen
36:277:40Brons
9
Lina Åslund
Hedesunda IF
37:238:36Brons
10
Gölin Wikstrand
OK Linné
37:458:58Brons
11
Silvia Nyholm
OK Linné
38:229:35
12
Lis Larsson
Rånäs OK
40:5512:08
13
Gisela Frost
OK Roslagen
50:4922:02
14
Marie Ollson Eliasson
Gävle OK
55:0626:19
15
Malou Gyllner
Länna IF
55:4026:53
16
Emanuel Hellblom
Heby AIF
58:1129:24
17
Birk Åstrand
OK Linné
59:4831:01
18
Karl Åstrand
OK Linné
59:4931:02
Anneli Borgenhammar
OK Roslagen
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter31 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tony Ståhl
Järbo OK
34:100:00Brons
2
Magnus Johansson
Långhundra IF
37:113:01Brons
3
Göran Andersson
Idrefjällens OK
39:105:00Brons
4
Andreas Krafft
Länna IF
42:057:55Brons
5
Kristina Söderlund
OK Rodhen
42:308:20Brons
6
Sara Bergquist
Rånäs OK
42:538:43Brons
7
Roger Blomkvist
OK Rodhen
44:3010:20Brons
8
Robert Mårtensson
OK Linné
46:3112:21
9
Camilla Adlerteg
OK Enen
46:4212:32
10
Mikael Hämäläinen
Länna IF
49:5315:43
11
Susanne Åslund
Hedesunda IF
50:4316:33
12
Karin Hannrup
IF Thor
51:5717:47
13
Patrik Servin
Långhundra IF
55:4021:30
14
Anders Falk
OK Roslagen
58:2424:14
15
Christina Öhman
IF Thor
58:4024:30
16
Ann-Sofi Sandvik
Avesta OK
60:1626:06
17
Mathias Edstråle
Klubblös
60:3426:24
18
Birgitta Eriksson
Länna IF
63:2929:19
19
Nils Eriksson
Länna IF
63:5629:46
20
Roland Plahn
OK Enen
65:4031:30
21
Jan-Erik Kraft
Hallstahammars OK
65:5431:44
22
Karin Öjelund
IF Thor
69:2535:15
23
Erik Persson
OK Enen
72:4638:36
24
Anna Kavfeldt
Rånäs OK
74:4940:39
25
Anna Ericson
Avesta OK
108:3174:21
Carolin Ottosson
Gävle OK
Ej godkänd
Ann-Sofie Edenhamn
Länna IF
Ej godkänd
Lars Jonsson
OK Enen
Ej godkänd
Susanne Nordlander
Gävle OK
Ej godkänd
Carl Mohlin
OK Linné
Ej godkänd
Annette Wigertz
Långhundra IF
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter33 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Torsten Ramberg
Hallstahammars OK
39:210:00Brons
2
Jenny Backlund
Gävle OK
40:431:22Brons
3
Linnea Rönnqvist
OK Linné
40:511:30Brons
4
Bo Ekström
Dalaportens OL
42:092:48Brons
5
Anna Thorsell
OK Enen
43:073:46Brons
6
Karl Otto Andersson
Heby AIF
43:173:56Brons
7
Anna-Karin Lövgren
Avesta OK
44:094:48Brons
8
Ritva Kärkkäinen
Avesta OK
44:535:32Brons
9
Claes Hammarling
Länna IF
45:195:58Brons
10
Åsa Jernberg
Gävle OK
46:287:07Brons
11
Esbjörn Swahn
IF Thor
46:367:15Brons
12
Ulf Åberg
Valbo AIF
46:457:24Brons
13
Anna Jansson
Rånäs OK
48:289:07Brons
14
Marcus Johnsson
Avesta OK
49:3610:15Brons
15
Petra Helmersson
Vandrarringen
49:4010:19Brons
16
Anna-Lena Lundell
Gävle OK
50:0610:45Brons
17
Linda Lövhammer
Strängnäs-Malmby OL
50:2611:05Brons
18
Gabriella Melin
OK Rodhen
51:2912:08Brons
19
Mats Bernerson
OK Enen
52:0012:39Brons
20
Hugo Bergman
OK Linné
57:2918:08
21
Mats-Olof Wallin
IF Thor
57:3418:13
22
Gunilla Reinholdsson
IF Thor
57:4418:23
23
Tina Kempe
Gävle OK
57:4818:27
24
Veronica Nuija
GOIF Tjalve
59:0019:39
25
Stefan Andersson
Rånäs OK
60:1820:57
26
Ingela Alness
Långhundra IF
65:5626:35
27
David Söderström
Sala OK
67:3428:13
28
Patrik Steen
OK Enen
68:5229:31
29
Magnus Bergström
Rånäs OK
92:1352:52
30
Johan Nordenholm
IF Thor
164:08124:47
Agneta Lilljestam
OK Linné
Ej godkänd
Yasmine Offrell
Gävle OK
Ej godkänd
Bengt Kåberg
Hallstahammars OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter23 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Lind
IF Thor
39:300:00Brons
2
Klas Backlund
Gävle OK
44:415:11Brons
3
Ove Näslund
OK Roslagen
44:445:14Brons
4
Johan Ohlström
IF Thor
44:575:27Brons
5
Roger Andersson
OK Enen
45:426:12Brons
6
Torbjörn Norén
OK Enen
53:1913:49
7
Johan Heimer
IF Thor
54:3615:06
8
Helena Grennberg
OK Linné
54:4415:14
9
Bo Johansson
Västerås SOK
57:1017:40
10
Pontus Lindell
Klubblös
61:1121:41
11
Per Brahm
Långhundra IF
61:2521:55
12
Per Forsberg
IK Ymer
61:5822:28
13
Per Mattsson
IF Thor
64:4125:11
14
Roland Hellberg
Täby OK
69:0129:31
15
Kristoffer Larsson
OK Enen
73:4834:18
16
Sandra Johansson
Västerås SOK
74:4335:13
17
Anna Zetterberg
Västerås SOK
74:5035:20
18
Gustav Johansson
OK Enen
75:4936:19
19
Per Sundberg
Gävle OK
77:0237:32
20
Ola Pettersson
Länna IF
89:1349:43
21
Karolina Andersson
Länna IF
103:4164:11
Staffan Broman
OK Roslagen
Ej godkänd
Magnus Graas
OK Linné
Ej godkänd