MTBo 2011 Friskussvängen

2011-07-18

Arrangör: FK Friskus-Varberg

Nivå:
Lokal
Anmälda:
81
Form:
Individuell
Startande:
76
Distans:
Lång
Fullföljande:
73
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Bana 1 - Lång 0 meter38 startande, 38 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aaron Prince
Sävedalens AIK
57:390:00Brons
2
Jens Thorild
Sävedalens AIK
59:051:26Brons
3
Jochen Verdeyen
IK Omega
59:562:17Brons
4
Anders Ahl
Värend GN OL
60:393:00Brons
5
Guido Verdeyen
IK Omega
61:474:08Brons
6
Magnus Johansson
OK Löftan
63:596:20Brons
7
Emil Backlund
Göteborg-Majorna OK
64:397:00Brons
8
Kenth Gustafsson
OK Nackhe
65:498:10Brons
9
Ulf Lunnhed
OK Reftele
66:298:50Brons
10
Joakim Lundberg
Ulricehamns OK
66:569:17Brons
11
Göran Persson
Värend GN OL
68:1810:39Brons
12
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
69:0511:26Brons
13
Andreas Lundblad
OK Nackhe
69:2311:44Brons
14
Hans Persson
OK Kolmården
69:2811:49Brons
15
DAVID ARBORELIUS
Helsingborgs SOK
70:4013:01Brons
16
Anders Asp
Mölndal Outdoor IF
71:4614:07Brons
17
Madeleine Ölfvingsson
Linköpings OK
73:5116:12Brons
18
Peter Hedberg
Lunds OK
73:5216:13Brons
19
Hans Hedin
Hjärnarps GH OL
76:0218:23
20
Ingemar Blom
IK Uven
77:0819:29
21
Stefan Johansson
Frölunda OL
77:4820:09
21
Peter Karlsson
Mölndal Outdoor IF
77:4820:09
23
Fredrik Böregård
OK Gläntan
78:3620:57
24
Linus Källgård
OK Nackhe
78:5721:18
25
Frida Hedin
Hjärnarps GH OL
79:3021:51
26
Stefan Mårtensson
Frölunda OL
79:3621:57
27
Joel Holmberg
Uddevalla
80:1422:35
28
Ronnie Holmberg
Uddevalla
80:1822:39
29
Mats Berggren
Lunds OK
81:4524:06
30
Philip Van Hemelen
IK Omega
83:3425:55
31
Daniel Evaldsson
SK Graal
84:4927:10
32
Sonny Myrefeldt
Kalmar OK
85:4628:07
33
Anders Ådahl
Mölndal Outdoor IF
85:5928:20
34
Bo Persson
OK Lindena
90:1832:39
35
Julius Källgård
OK Nackhe
90:2132:42
36
Max Prang
Fredensborg OK
94:0036:21
37
Jenny Johansson
IK Ymer
94:3336:54
38
Henrik Johansson
IK Stern
106:4449:05
 
Bana 2 - Mellan 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anton Blom
IK Uven
44:380:00Brons
2
Sara Prince
Sävedalens AIK
45:100:32Brons
3
Anders Thorild
FK Friskus-Varberg
46:402:02Brons
4
Fredrik Ullman
OK Pan-Kristianstad
47:322:54Brons
5
Per Puck
Halden SK
48:594:21Brons
6
Daniel Ivarsson
Hylte OK
51:346:56Brons
7
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
53:298:51Brons
8
Anna Torstensson
Hylte OK
54:039:25Brons
9
Anders Claesson
Burseryds IF
55:2210:44Brons
10
Karin Torstensson
Hylte OK
58:1313:35Brons
11
Lars-Åke Sjökvist
Värend GN OL
58:3513:57Brons
12
Marius Myhre Saelevik
Haugesund IL Orientering
59:1414:36
13
Åsa Hedin
Hjärnarps GH OL
60:0415:26
14
Amilia Björklund
Sävedalens AIK
61:0316:25
15
Patrik Andersson
Hylte OK
61:1916:41
16
Peter Torbjörnsson
OK Nackhe
61:2416:46
17
Kajsa Hedin
Hjärnarps GH OL
62:5618:18
18
Per Bjarne Myhre
Haugesund IL Orientering
64:4120:03
19
Anita Saelevik
Haugesund IL Orientering
64:5420:16
20
Lars-Erik Johansson
FK Friskus-Varberg
65:3120:53
21
Jan-Olof Eriksson
OK Nackhe
73:3829:00
22
Magnus Eriksson
Frölunda OL
73:4829:10
23
Jörg Schifferle
OLV ZUG
78:4134:03
24
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
80:5836:20
Tommy Johnsson
OK Nackhe
Ej godkänd
 
Bana 3 - Kort 0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elke Verdeyen
IK Omega
28:170:00Brons
2
Sien Verdeyen
IK Omega
35:467:29Brons
3
Svea Hagrydh
Vänersborgs SK
37:429:25Brons
4
Jonathan Nyberg
Bredareds IF
52:5424:37
5
Kent-Olof Nyberg
Bredareds IF
53:0124:44
6
Lasse Björfjäll
Bredareds IF
53:0824:51
7
Gina Tellnor
Bredareds IF
55:2527:08
8
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
58:2730:10
9
Daniel Glimtén
OK Löftan
66:1237:55
10
Linnea Holmberg
Uddevalla
115:1586:58
11
Hanna Holmberg
Uddevalla
115:3887:21
Jakob Hagrydh
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Åge Wikstöl
Halden SK
Ej godkänd