Natt Sjuan del 1

2011-11-24

Arrangör: Bredareds IF

Nivå:
Lokal
Anmälda:
55
Form:
Individuell
Startande:
49
Distans:
Medel
Fullföljande:
42
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Herrar 1 0 meter16 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eskil Kinneberg
IFK Göteborg
47:380:00Brons
2
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
48:190:41Brons
3
Martin Ahlberger
Hestra IF
48:270:49Brons
4
Daniel Martinsson
Göteborg-Majorna OK
48:310:53Brons
5
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
48:501:12Brons
6
Christian Christensen
IFK Göteborg
50:022:24Brons
7
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
50:082:30Brons
8
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
50:102:32Brons
9
Rickard Börjesson
Hestra IF
50:413:03Brons
10
Samuel Plumppu
Bredareds IF
51:384:00Brons
11
Stefan Lund
OK Orinto
62:2114:43Brons
12
Gabriel Andersson
Ulricehamns OK
63:2515:47
13
Marcus Kvarndal
Ulricehamns OK
64:2916:51
14
Markus Larsson
Hestra IF
67:1719:39
Linus Landergren
Hestra IF
Ej godkänd
Conny Rantzow
Hestra IF
Ej godkänd
 
Damer 2 0 meter4 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
44:510:00Brons
2
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
45:040:13Brons
Kajsa Spetz
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
Ej godkänd
 
Herrar 2 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Einar Nordgren
Hestra IF
36:090:00Brons
2
Victor Helgesson
Hestra IF
36:220:13Brons
3
Stefan Aroneng
Hestra IF
36:470:38Brons
4
Ivar Sörqvist
Markbygdens OK
37:461:37Brons
5
Erik Fors
Hestra IF
41:385:29Brons
6
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
41:465:37Brons
7
Anders Johansson
Hestra IF
44:318:22Brons
8
Lennart Karlsson
Markbygdens OK
44:348:25Brons
9
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
44:368:27Brons
10
Bo Herdersson
Markbygdens OK
44:378:28Brons
11
Per-Olof Larsson
Hestra IF
44:398:30Brons
Martin Svensson
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
Damer 3 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Classon
OK Orinto
32:500:00Brons
2
Alice Aroneng
Hestra IF
34:241:34Brons
3
Klara Axelsson
Markbygdens OK
36:524:02Brons
4
Lina Landergren
Hestra IF
37:164:26Brons
5
Frida Strömgård
Bredareds IF
38:165:26Brons
6
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
39:547:04Brons
 
Herrar 3 0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Plumppu
Bredareds IF
32:570:00Brons
2
Emil Johansson
Bredareds IF
37:464:49Brons
3
Stig Gustafsson
IK Ymer
39:426:45Brons
Ola Steneborg
OK Orinto
Ej godkänd
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
Ej godkänd
 
Damer 4 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gina Tellnor
Bredareds IF
20:070:00Brons
2
Marie Lichtenberg
Bredareds IF
23:593:52Brons
3
Elsa Plumppu
Bredareds IF
28:298:22
 
Herrar 4 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
19:580:00Brons
2
Rikard Magnusson
Bredareds IF
21:001:02Brons
3
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
28:328:34