Hedjakten

2011-10-16

Arrangör: Lunds OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
266
Form:
Patrulltävling
Startande:
261
Distans:
Lång
Fullföljande:
256
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
Öppen motion 2 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jenny Lindgren
Klubblös
26:060:00Brons
2
Oscar Jensen
Skåneslättens OL
35:429:36Brons
3
Ulla-Britt Lindberg
Klubblös
44:0017:54
4
Ivar Helmersson
Hässleholms OK
47:2321:17
5
Stina Möller
Skåneslättens OL
55:4029:34
6
Jakob Nilsson
Eslövs FK
100:4374:37
Melvin Nilsson
Härlövs IF
Diskvalificerad
Maria Möller
Skåneslättens OL
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
30:410:00Brons
2
Erik Ahlepil
Klubblös
33:082:27Brons
3
Magnus Nilsson
Andrarums IF
36:035:22Brons
4
Elin Thorén
Andrarums IF
37:336:52Brons
5
Wiviann Ottosson
Malmö OK
39:008:19Brons
6
Bengt Ivarsson
OK Tyringe
41:3510:54
7
Kati Németh
Stigmännen Karlshamns OK
42:3211:51
8
Kerstin Larsson
OK Pan-Kristianstad
45:1314:32
9
Karin Persson
OK Tyringe
46:4216:01
10
Göran Rosenkvist
Helsingborgs SOK
47:4717:06
11
Torbjörn Svensson
Klubblös
49:2218:41
12
Dan Nilsson
Rävetofta OK
51:1920:38
13
Lennart Månsson
Ringsjö OK
54:0223:21
14
Nils Wicktor
Eslövs FK
57:0426:23
15
Ingvar Andersson
Klubblös
57:0826:27
16
Barbro Nilsson
Andrarums IF
59:2028:39
17
Inga Andersson
Eslövs FK
59:2628:45
18
Camilla Carlsson
Härlövs IF
59:3328:52
19
Arne Andersson
Eslövs FK
89:2258:41
Johan Jensen
Skåneslättens OL
Diskvalificerad
Jörgen Hägg
Klubblös
Diskvalificerad
 
DH7 Värstingklassen 0 meter24 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Nilsson
Härlövs IF
58:110:00Brons
2
Harald Persson
Andrarums IF
61:092:58Brons
3
Erik Jonsson
Hestra IF
63:054:54Brons
3
Benjamin Edlund
IK Ymer
63:054:54Brons
5
Anna Hellner
Istrums SK
68:089:57Brons
6
Heide Persson
Andrarums IF
68:2210:11Brons
7
Lindha Hellner
FK Göingarna
69:0110:50Brons
8
Stellan Borg
Skåneslättens OL
69:5811:47Brons
9
Jonas Andersson
Skåneslättens OL
70:0011:49Brons
10
Magnus Tenghagen
Härlövs IF
70:0311:52Brons
11
Daniel Nilsson
Skåneslättens OL
70:3112:20Brons
12
Martin Delin
Skåneslättens OL
70:3212:21Brons
13
Johanna Weidolf
Eslövs FK
71:5813:47Brons
14
Henning Ottmer
Tormestorps IF
74:2516:14Brons
15
Harald Ottmer
Tormestorps IF
77:4019:29
16
Marika Arvidsson
Växjö OK
80:1021:59
17
Mattias Åberg
Eslövs FK
80:5322:42
18
Daniel Karlsson
OK Gynge
82:3124:20
19
Jens Skoog
Växjö OK
93:5135:40
20
Viktor Henmyr
OK Vilse 87
97:4239:31
21
Erik Schultz
OK Löftan
97:4339:32
22
Stina Anderjon
Växjö OK
103:5745:46
23
Leif Anderjon
Alvesta SOK
103:5845:47
24
Viktor Johansson
Simrishamns OK
118:3160:20
 
Öppen motion 7 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Nilsson
Skåneslättens OL
32:100:00Brons
2
Henrik Ewing
Andrarums IF
34:182:08Brons
3
Olle Enfors
Tockarps IK
37:565:46Brons
4
Jan Persson
Ystads OK
38:035:53Brons
5
Ann-Louise Ingvarsson
Klubblös
38:216:11Brons
6
Sven Johansson
Bodafors OK
39:277:17Brons
7
Macke Selander
Helsingborgs SOK
40:338:23Brons
8
Miklos Molnar
Klubblös
41:469:36Brons
9
Ingvar Persson
OK Tyringe
44:4512:35
10
Nils Bertil Persson
IS Skanne
50:3218:22
11
Rune Isaksson
Helsingborgs SOK
52:2420:14
12
Gun Svensson
Rehns BK
53:0020:50
13
Bengt Olofsson
Hjärnarps GH OL
53:4721:37
14
Anita Olsson
Skåneslättens OL
59:3327:23
15
Lisbeth Nilsson
Ystads OK
72:3540:25
16
Kjell Nyberg
IS Kullen
85:0852:58
17
Nils-Åke Nilsson
Andrarums IF
89:2057:10
Laila Persson
IS Skanne
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Nilsson
Andrarums IF
30:460:00Brons
2
Bengt Olsson
Eslövs FK
33:583:12Brons
3
Anders Lundborg
Klubblös
35:545:08Brons
4
Stellan Martinsson
OK Tyringe
37:046:18Brons
5
Sven Olsson
Skåneslättens OL
38:107:24Brons
6
Jonas Persson
Klubblös
38:457:59Brons
7
Eva Folkesson Lööf
OK Pan-Kristianstad
38:598:13Brons
8
Andreas Enfors
Tockarps IK
41:3410:48
9
Kent Nilsson
Andrarums IF
43:0512:19
10
Jan Ottmer
Tormestorps IF
44:5014:04
11
Rolf Nilsson
Frosta OK
45:4815:02
12
Bengt I Nilsson
Frosta OK
46:2215:36
13
Bengt Salomonsson
Skåneslättens OL
47:0516:19
14
Eva Tullberg
IS Kullen
48:1917:33
15
Mats Håkansson
Malmö OK
49:2118:35
16
Willie Olsson
Rävetofta OK
49:3818:52
17
Håkan Nilsson
Malmö OK
52:2321:37
18
Claes Lindkvist
Klubblös
52:2821:42
19
Göran Seger
FK Boken
52:3721:51
20
Arne Gustafsson
Malmö OK
54:2023:34
21
Nils-Erik Bondesson
Frosta OK
56:1825:32
22
Anders Johansson
Eslövs FK
57:4526:59
23
Bengt Engdahl
Klubblös
60:3929:53
24
Sven-Erik Persson
Frosta OK
60:5230:06
25
Leif Karlsson
Frosta OK
61:2130:35
26
Kristina Landgren
Malmö OK
78:0047:14
27
Gun Hansson
Andrarums IF
81:5851:12
28
Ingrid Salomonson
Skåneslättens OL
110:2679:40
 
DH3 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Dahl
Härlövs IF
30:350:00Brons
2
Susanne Qvist
Andrarums IF
31:010:26Brons
3
Emelie Zeilon
Skåneslättens OL
34:263:51Brons
4
Olof Barr
Skåneslättens OL
37:276:52Brons
5
Mikael Persson
FK Göingarna
39:298:54Brons
6
Ingela Thoresson
Andrarums IF
40:5710:22Brons
7
Håkan Olsson
Rävetofta OK
41:2710:52
8
Sara Eriksson
Simrishamns OK
43:3412:59
9
Eva Åberg
Frosta OK
44:2413:49
10
Lisa Olsson
Rävetofta OK
45:4115:06
11
Ann Eriksson
Simrishamns OK
47:2816:53
12
Martin Lindelöw
Härlövs IF
48:2817:53
13
Sofia Dahl
Härlövs IF
49:0218:27
14
Madelene Axelsson
Härlövs IF
49:1918:44
15
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
49:5319:18
16
Kennet Axelsson
Härlövs IF
50:3920:04
17
Mia Åberg
Eslövs FK
51:4821:13
18
Ann-Katrin Almquist
FK Göingarna
52:3021:55
 
DH5 0 meter58 startande, 58 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Claesson
Burseryds IF
23:220:00Brons
2
Helene Nyberg
OK Kontinent
25:552:33Brons
3
Helena Kristiansson
Hässleholms OK
26:042:42Brons
4
Robin Westesson
OK Kontinent
27:133:51Brons
5
Lina Hidås
OK Kontinent
27:264:04Brons
6
Emil Westesson
OK Kontinent
28:355:13Brons
7
Annika Engel
Hässleholms OK
28:375:15Brons
8
Lollo Nyberg
OK Kontinent
29:346:12Brons
9
Simon Engel
Hässleholms OK
30:016:39Brons
10
Sebastian Wahlström
Snättringe SK
30:036:41Brons
11
Camilla Nilsson
OK Torfinn
30:577:35Brons
12
Elin Thuresson
Burseryds IF
31:248:02Brons
13
Linda Ranbro
Malmö OK
31:588:36Brons
14
Yvonne Andersson
Hässleholms OK
32:188:56
15
Görel Skoog
Växjö OK
32:489:26
16
Victor Jensen
OK Kontinent
33:4710:25
17
Oskar Handmark
OK Pan-Kristianstad
34:0910:47
18
Torbjörn Wingqvist
Skåneslättens OL
34:5911:37
19
Emmy Helmersson
Hässleholms OK
35:0411:42
20
Håkan Karlsson
OK Gynge
35:2612:04
21
Joel Kristiansson
Hässleholms OK
36:0112:39
22
Ulf Arvidsson
Växjö OK
36:2913:07
23
Jan Thuresson
Burseryds IF
37:0913:47
24
Christin Olsson
OK Gynge
37:1613:54
25
Lisel Arvidsson
Växjö OK
39:3316:11
26
Anna Lööf
OK Pan-Kristianstad
40:1716:55
27
Lisa Elmerfjord
Malmö OK
40:2417:02
28
Maria Helmersson
Hässleholms OK
40:4917:27
29
Nils Helmersson
Hässleholms OK
40:5517:33
30
Ebbe Malm
Markaryds FK
41:3318:11
31
David Grimfors
IFK Göteborg
41:3518:13
31
Ann-Sofie Brink
Markaryds FK
41:3518:13
33
Kjell Olof Ehrencrona
IFK Göteborg
41:3618:14
34
Gustaf Scheja
Frosta OK
43:0919:47
35
William Lundström
OK Torfinn
43:2320:01
36
Peder Nilsson
OK Torfinn
43:5220:30
36
Tommy Andersson
OK Torfinn
43:5220:30
38
Emilia Karlsson
OK Gynge
44:3121:09
39
Lars-gunnar Skoog
Växjö OK
45:0721:45
40
Håkan Nyberg
OK Kontinent
46:1522:53
41
Gith Swärd
Hässleholms OK
46:2623:04
42
JanÅke Johansson
Simrishamns OK
46:3223:10
43
Alf Westesson
OK Kontinent
46:4223:20
44
Birgitta Wingqvist
Skåneslättens OL
46:4323:21
45
Jan Wahlström
Snättringe SK
47:0323:41
46
Ann-Louise Ehn-Westesson
OK Kontinent
48:1024:48
47
Eva Mellby
Eslövs FK
48:3325:11
48
Pia-Maria Bondesson
Frosta OK
48:4325:21
49
Lena Thuresson
Burseryds IF
48:4725:25
50
Gunnar Swärd
Hässleholms OK
51:4228:20
51
Anneli Wihlborg
OK Gynge
54:5031:28
52
Susanne Göransson
Frosta OK
57:5134:29
53
Sven Erik Mellby
Eslövs FK
58:0934:47
54
Matts Andersson
Hässleholms OK
59:1235:50
55
Erik Kristiansson
Hässleholms OK
60:2237:00
56
Eva Karlsson
OK Gynge
62:4839:26
57
Mikael Nilsson
Frosta OK
68:1044:48
58
Stefan Nilsson
OK Kontinent
70:5147:29
 
DH 55- 0 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan-Erik Nilsson
Ystads OK
28:470:00
2
Bengt Hansson
Andrarums IF
30:532:06
3
Gösta Svensson
Rävetofta OK
34:015:14
4
Karin Bengtsson
OK Kompassen
34:566:09
5
Åsa Ståhl
Hjärnarps GH OL
38:309:43
6
Jan Bergström
Andrarums IF
42:1013:23
7
Bertil Olofsson
Andrarums IF
42:2213:35
8
Eva Tykesson
Rävetofta OK
42:2513:38
9
Margit Glans
Malmö OK
42:5614:09
10
Agne Bengtsson
OK Kompassen
44:0115:14
11
Susanne Ingemansson
Ystads OK
48:1519:28
12
Bengt Ståhl
Hjärnarps GH OL
51:0422:17
13
Greger Ingemansson
Ystads OK
51:3922:52
14
Kennet Ohlsson
FK Boken
53:2724:40
15
Gunnel Nilsson
Malmö OK
54:4926:02
16
Jan-Evert Ohlsson
Andrarums IF
56:4828:01
17
Karin Malmgren
Hjärnarps GH OL
57:1028:23
18
Johnny Malmgren
Hjärnarps GH OL
57:1128:24
19
Karin Jakobsson
Eslövs FK
59:2130:34
20
ASTA NILSSON
Härlövs IF
59:5231:05
21
Eva Ohlsson
FK Boken
60:0231:15
22
Nils-Åke Nilsson
Härlövs IF
61:1032:23
23
Maj-Britt Gustafsson
Helsingborgs SOK
62:5734:10
24
Rolf Gustafsson
Helsingborgs SOK
62:5834:11
25
Ann-Marie Nilsson
Ystads OK
67:1338:26
26
Lennart Nilsson
Malmö OK
73:3444:47
27
Lilian Härwell
Eslövs FK
76:2747:40
28
Marita Pusa
FK Boken
90:2661:39
 
DH12 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carolin Gradin
Andrarums IF
27:090:00
2
Irmalinn Nilsson
Härlövs IF
27:430:34
3
Måns Persson
Andrarums IF
36:529:43
4
Maja Tenghagen
Härlövs IF
44:0016:51
5
Fabian Andersson
Andrarums IF
46:1519:06
6
Brian Ahlm
Andrarums IF
57:2530:16
 
DH14 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Segerslätt
Skåneslättens OL
20:020:00
2
Sofie Persson
Härlövs IF
27:016:59
3
Erik Barr Zeilon
Skåneslättens OL
27:267:24
4
Astrid Henriksson
Helsingborgs SOK
27:507:48
5
Ebba Söderlund
Tormestorps IF
29:109:08
6
Ellen Rosenkvist
Helsingborgs SOK
36:2316:21
7
Oscar Ehrnborn
Andrarums IF
39:1519:13
8
Elias Möller
Skåneslättens OL
42:3622:34
9
Dennis Persson
Andrarums IF
45:0925:07
10
Ebba Jensen
Skåneslättens OL
61:3841:36
 
DH6 0 meter42 startande, 42 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fritjof Axelsson
FK Göingarna
22:010:00
2
Miranda Reimer
Tormestorps IF
22:300:29
3
Elin Svensson
OK Pan-Kristianstad
23:191:18
4
Ann-Christin Nero
Ronneby OK
30:568:55
5
Johan Lenning
Skåneslättens OL
31:379:36
6
Ulf Linderfalk
Skåneslättens OL
33:4811:47
7
Gunilla Persson
Malmö OK
34:0912:08
8
Maria Lenning
Skåneslättens OL
34:5912:58
9
Gunnar Sandström
OK Pan-Kristianstad
35:1813:17
10
Carolina Landin
Malmö OK
35:4213:41
11
Peder Kock
OK Pan-Kristianstad
36:1114:10
12
Christian Glantz
Andrarums IF
36:1514:14
13
Håkan Axelsson
FK Göingarna
36:3414:33
14
Josefin Carlsson
Tormestorps IF
36:4414:43
15
Elin Carlsson
Tormestorps IF
36:4514:44
16
Göran Mattsson
Skåneslättens OL
37:3615:35
17
Björn Nilsson
Härlövs IF
39:3517:34
18
Tina Hagård
Rävetofta OK
39:4517:44
19
Jannie Hagård
Rävetofta OK
39:5317:52
20
Håkan Grubb
Malmö OK
40:1718:16
21
Ellen Reimer
Tormestorps IF
40:5318:52
22
Christina Segerslätt
Skåneslättens OL
40:5518:54
23
Håkan Forsman
Ronneby OK
41:3119:30
24
Magnus Jonasson
Malmö OK
41:3919:38
25
Carina Lindelöw
Härlövs IF
43:1121:10
26
Lena Olsson
Skåneslättens OL
46:0324:02
27
Sten Segerslätt
Skåneslättens OL
46:2524:24
28
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
47:3025:29
29
Patrick Persson
Härlövs IF
47:5625:55
29
Kristina Persson
Härlövs IF
47:5625:55
31
Jan Lenning
Skåneslättens OL
50:2928:28
32
Emma Nilsson
Andrarums IF
53:1631:15
33
Ebba Thuresson
OK Pan-Kristianstad
53:4731:46
34
Emelie Andersson
Hässleholms OK
53:5031:49
35
Anna Reimer
Tormestorps IF
53:5231:51
36
Stefan Reimer
Tormestorps IF
53:5731:56
37
Helen Nilsson
Härlövs IF
55:1833:17
38
Sara Henriksson
Tormestorps IF
57:3735:36
39
Niclas Henriksson
Tormestorps IF
57:3835:37
40
Bo Ullman
OK Pan-Kristianstad
59:1037:09
41
Karin Lexell
OK Torfinn
75:5653:55
42
Bengt Edvardsson
OK Torfinn
77:2955:28