Fräknefejden

2011-10-16

Arrangör: Ljungskile FK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
574
Form:
Individuell
Startande:
531
Distans:
Lång
Fullföljande:
467
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Forsberg
OK Kolmården
59:320:00Guld
2
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
62:252:53Guld
3
Louise Göthfors
Göteborg-Majorna OK
62:423:10Guld
4
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
63:474:15Guld
5
Laila B Höglund
FK Herkules
65:305:58Guld
6
Jenny Nyman
Vänersborgs SK
65:556:23Guld
7
Frida Nero
Göteborg-Majorna OK
66:467:14Silver
8
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
68:318:59Silver
9
Frida Wallström
Sävedalens AIK
69:129:40Silver
10
Anna-Karin Mattsson
Skattkärrs IF
75:1015:38Silver
11
Yvonne Weihard
Sävedalens AIK
80:5221:20Silver
12
Karolina Källstrand
Göteborg-Majorna OK
91:1231:40
Emelie Svalin
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H21 0 meter23 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tommy Andersson
Vänersborgs SK
73:380:00Guld
2
Rickard Börjesson
Hestra IF
77:343:56Guld
3
Johan Hellman
Vänersborgs SK
79:486:10Guld
4
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
80:577:19Guld
5
Christoffer Ohlsson
Uddevalla OK
83:139:35Silver
6
Jonas Gustafsson
Vänersborgs SK
83:279:49Silver
7
Oscar Gustafsson
Idefjordens SK
84:4511:07Silver
8
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
85:4212:04Silver
9
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
88:0714:29Silver
10
Christian Karldén
Kvillebyns SK
88:2714:49Silver
11
Victor Flingmark
Uddevalla OK
89:1315:35Silver
12
Martin Ahlqvist
Frölunda OL
90:5917:21Silver
13
Stefan Roos
Göteborg-Majorna OK
102:3228:54Silver
14
Daniel Olsson
Uddevalla OK
106:2932:51Brons
15
Tobias Mattsson
Trollhättans SOK
108:4435:06Brons
16
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
112:2438:46
Anders Hedberg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Mikael Nilsson
Snättringe SK
Diskvalificerad
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Conny Rantzow
Hestra IF
Diskvalificerad
Mikael Andersson
IF Rigor
Diskvalificerad
Fredrik Andersson
IF Rigor
Diskvalificerad
 
D20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stine Bagger Hagner
OK PAN
54:560:00Guld
2
Emma Klingenberg
OK PAN
55:070:11Guld
3
Nanna Pybdal Abrahamsen
Aarhus 1900
66:2511:29Silver
 
H20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Boesen
OK Pan-Kristianstad
57:480:00Guld
2
Niklas Hjort Ingwersen
OK PAN
70:3312:45Silver
3
Rasmus L Henriksen
OK PAN
72:3614:48Silver
 
D18 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ita Klingenberg
OK PAN
46:210:00Guld
2
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
51:114:50Guld
3
Lovisa Leman
Göteborgs SK
55:419:20Silver
4
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
56:5610:35Silver
5
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
59:1012:49Silver
6
Klara Pålsson
Kungälvs OK
59:1812:57Silver
7
Ida Wenklo
Kungälvs OK
60:1113:50Silver
8
Lina Andersson
Trollhättans SOK
60:4814:27Silver
9
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
61:5415:33Silver
10
Amanda Soppi
OK Kroppefjäll
80:4734:26
 
H18 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thor Nørskov
IFK Göteborg
61:430:00Guld
2
Rasmus Larsson
OK Alehof
62:360:53Guld
3
Lars Hjerrilld
OK PAN
66:054:22Guld
4
Pontus Jansson
Kungälvs OK
87:1225:29Brons
5
Hampus Carlsson
Trollhättans SK
90:0628:23Brons
6
Fredrik Kjörk
Frölunda OL
99:4037:57
7
Jonas Söby
Aarhus 1900
137:4676:03
Jacob Overvad
OK PAN
Diskvalificerad
 
D16 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Miri Thrane Ödum
OK PAN
41:540:00Mästare
2
Kristin Höög
OK Kullingshof
52:5711:03Guld
3
Anne Edsen
Aarhus 1900
57:0215:08Silver
4
Linnea Bergstrand
Kungälvs OK
67:2025:26Brons
5
Cherie Sjöblom
Frölunda OL
74:1232:18Järn
Pernille Gylling
Aarhus 1900
Diskvalificerad
 
H16 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jesper Jansson
Kungälvs OK
62:290:00Mästare
2
Fredik Cahlin
IF Marin Väst
71:238:54Elit
3
Filip Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
91:3529:06Silver
4
Dennis Karström
Frölunda OL
97:1334:44Brons
5
Viktor Broman
Idefjordens SK
120:5258:23Järn
Arvid Hammar
Frölunda OL
Diskvalificerad
Johan Kollén
IF Marin Väst
Diskvalificerad
 
D14 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Caroline Finderup
OK PAN
60:050:00Elit
2
Sofie Secher
OK PAN
87:3627:31Silver
3
Anna Spanner
OK PAN
92:2332:18Brons
Karin Eriksson
Uddevalla OK
Diskvalificerad
 
H14 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Höög
OK Kullingshof
53:280:00Elit
2
Anton Berneving
OK Gipen
55:101:42Elit
3
Jonas A Poulsen
Aarhus 1900
65:1111:43Silver
4
Linus Olsson
OK Gipen
75:3422:06Silver
5
Arvid Jernstig
Vänersborgs SK
76:0322:35Silver
6
Martin Lund
Stenungsunds OK
102:1148:43Järn
Martin Börjeson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Tim Olsson
Brattås CK
Diskvalificerad
 
D12 0 meter6 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matilda Johansson
Stångenäs AIS
31:390:00Guld
2
Frida Andersson
Tolered-Utby Ol-klubb
33:301:51Guld
3
Katrine Spanner
OK PAN
40:569:17Silver
4
Julia Bergdahl
Sävedalens AIK
59:2527:46Järn
Maja Andersson
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
Karen A Poulsen
Aarhus 1900
Diskvalificerad
 
H12 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
38:050:00Guld
2
Gustav Nyman
Vänersborgs SK
42:284:23Guld
3
Johan Grahn
IK Uven
43:065:01Silver
4
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
43:385:33Silver
5
Nils Hammar
Frölunda OL
43:475:42Silver
6
Robin Larsson
OK Kroppefjäll
45:137:08Silver
7
Erik Lund
Stenungsunds OK
48:009:55Silver
8
Mattias Klasson
Trollhättans SK
52:5414:49Brons
9
Johan Cahlin
IF Marin Väst
59:2721:22Järn
 
D10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellika Groth
Kungälvs OK
23:420:00Brons
2
Robyn Terning
Tolered-Utby Ol-klubb
26:382:56Brons
3
Elsa Aderstedt Althoff
Kungälvs OK
29:365:54Brons
4
Lisa Falk
Göteborg-Majorna OK
32:288:46Brons
5
Hanna Olsson
Brattås CK
43:3219:50Järn
6
Astrid Gylling
Aarhus 1900
44:1920:37Järn
 
H10 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rasmus Larsson
OK Kroppefjäll
32:430:00
 
D35 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Melvinsdotter
IF Rigor
72:110:00Guld
2
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
75:263:15Guld
3
Angelica Brandqvist
Tibro OK
77:135:02Guld
4
Ann-Sofi Hermansson
Kungälvs OK
77:385:27Guld
5
Sofia Gustafsson
Vänersborgs SK
79:137:02Guld
6
Anna-Carin Steindahl
Stenungsunds OK
81:539:42Silver
 
H35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Lövgärd
OK Alehof
72:150:00Guld
2
Roland Natanaelsson
Skåneslättens OL
83:1711:02Silver
 
D40 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Wallin
OK Roto
121:100:00Guld
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
 
H40 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Elveljung
IFK Göteborg
54:200:00Guld
2
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
59:385:18Guld
3
Håkan Blomkvist
Skattkärrs IF
63:399:19Silver
4
Tommy Johansson
Stångenäs AIS
64:4310:23Silver
5
Nils Gustavsson
IFK Göteborg
69:1014:50Silver
6
Hans Persson
OK Kolmården
70:1515:55Silver
7
Jonas Höijer
FK Herkules
75:4521:25Silver
8
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
78:0823:48Brons
9
Pål Magnusson
Stenungsunds OK
80:0925:49Brons
10
Robert Wieslander
OK Skärmen
80:2026:00Brons
11
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
80:5326:33Brons
12
Pär-Magnus Bjurek
Tibro OK
81:2227:02Brons
13
0tto Pile
KFUK-KFUM IA Göteborg
84:1329:53
14
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
93:4739:27
15
Mads Mikkelsen
Horsens OK
96:4342:23
16
Torbjörn Sverlinger
Tolered-Utby Ol-klubb
131:4577:25
Roger Lundin
FK Herkules
Diskvalificerad
 
D45 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
56:450:00Guld
2
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
60:233:38Guld
3
Anita Davallius
Uddevalla IS
64:117:26Silver
4
Agneta Eriksson
Uddevalla OK
64:277:42Silver
5
Gunnel Jernstig
Vänersborgs SK
73:1716:32Silver
6
Christina Liljeqvist
Stenungsunds OK
77:1920:34Silver
7
Margareta Almqvist Mandinger
Trollhättans SOK
78:1021:25Silver
8
Karin Laurell
OK Flundrehof
91:0434:19
9
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
98:3341:48
Marie Karlsson
Stenungsunds OK
Diskvalificerad
 
H45 0 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulrik Olsson
Brattås CK
43:340:00Guld
2
Åke Andersson
Trollhättans SOK
52:409:06Silver
3
Mats Hallsten
OK Skärmen
53:229:48Silver
4
Pär Claesson
Sävedalens AIK
57:1713:43Silver
5
Pål Schmidt
Strängnäs-Malmby OL
60:4017:06Silver
6
Johan Byström
KFUK-KFUM IA Göteborg
61:2017:46Silver
7
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
62:4219:08Brons
8
Torben Utzon
OK PAN
62:4819:14Brons
9
Peter Strömdahl
OK Skogsvargarna
63:1719:43Brons
10
Mats Lindström
OK Skärmen
63:5920:25Brons
11
Stefan Hammar
Frölunda OL
64:0220:28Brons
12
Bengt Grewin
Frölunda OL
65:4022:06Brons
13
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
66:0222:28Brons
14
Magnus Wide
Frölunda OL
66:3523:01Brons
15
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
66:5923:25Brons
16
Martin Mandinger
Trollhättans SOK
67:1123:37
17
Hans Kööhler
Trollhättans SOK
68:1824:44
18
Jens Lindström
Tibro OK
69:4426:10
19
Karl Eriksson
Uddevalla OK
70:0326:29
20
Tomas Tranberg
Markbygdens OK
72:4629:12
20
Ragnar Uppström
FK Herkules
72:4629:12
22
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
78:2534:51
23
Sören Knuts
Trollhättans SOK
80:3336:59
24
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
81:5138:17
25
Torbjörn Kjörk
Frölunda OL
83:2139:47
26
Allan Hougaard
Aarhus 1900
85:5442:20
27
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
101:2957:55
Mogens Finderup
OK PAN
Diskvalificerad
Kim Poulsen
Aarhus 1900
Diskvalificerad
Henrik Wenklo
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
D50 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
54:540:00Guld
2
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
56:562:02Guld
3
Birgit Hansson
Herrestads AIF
58:023:08Guld
4
Elisabeth Strandhagen
Göteborg-Majorna OK
58:503:56Guld
5
Catharina Carlsson
Trollhättans SOK
59:094:15Guld
6
Mona Olsson
Brattås CK
60:105:16Guld
7
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
60:225:28Guld
8
Nina Bejbom
Uddevalla OK
62:097:15Silver
9
Christina Birath
Stenungsunds OK
62:237:29Silver
10
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
70:3115:37Silver
11
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
76:2721:33Silver
12
May Hallsten
OK Skärmen
77:0122:07Silver
13
Lena Bergstrand
Kungälvs OK
83:0128:07
14
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
85:3330:39
15
Gunilla Holmberg
Herrestads AIF
97:1842:24
16
Radka Kühnel
Trollhättans SOK
115:1760:23
 
H50 0 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Wassenius
Uddevalla OK
46:150:00Guld
2
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
49:523:37Guld
3
Jerker Netz
Trollhättans SOK
52:366:21Silver
4
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
53:187:03Silver
5
Magnus Joelsson
SOK 68
53:357:20Silver
6
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
55:549:39Silver
7
Anders Spånér
Sävedalens AIK
58:5012:35Silver
8
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
62:1115:56Silver
9
Sven Börjeson
Göteborg-Majorna OK
62:1716:02Silver
10
Dick Nyman
Uddevalla IS
63:1116:56Silver
11
Lars Carlsson
Trollhättans SK
65:2319:08Silver
12
Peter Karlsson
Stenungsunds OK
65:3019:15Silver
13
Bertil Thomas
Lerums SOK
66:2720:12Brons
14
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
66:5020:35Brons
15
Ulf Björkdahl
Herrestads AIF
69:5223:37Brons
16
Anders Kjellberg
OK Flundrehof
70:2224:07Brons
17
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
71:2625:11
18
Tomas Nilsson
OK Gipen
73:5527:40
19
Gunnar Johansson
Trollhättans SOK
85:3839:23
20
Lennart Larsson
OK Flundrehof
91:5045:35
21
Torbjörn Almgren
Göteborgs SK
95:2749:12
Anders Sjögren
OK Kullingshof
Diskvalificerad
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D55 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
57:250:00Guld
2
Anneli Brander
Stenungsunds OK
60:232:58Guld
3
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
62:335:08Guld
4
Eva Karlsson
Uddevalla OK
76:3819:13Silver
5
Monica Ivarsson
OK Skogshjortarna
81:4224:17Silver
6
My Engström
Lerums SOK
83:0025:35Brons
 
H55 0 meter26 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
39:240:00Guld
2
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
43:013:37Guld
3
Göran Olsson
Idefjordens SK
44:104:46Silver
4
Jan-Åke Sörliklev
Trollhättans SOK
52:5313:29Silver
5
Tomas Karlsson
OK Skogshjortarna
54:3615:12Silver
6
Pierre Karlsson
OK Alehof
58:0718:43Brons
7
Urban Larsson
IF Hagen
58:2218:58Brons
8
Thore Jansson
Kungälvs OK
58:2819:04Brons
9
Dan Widercrantz
OK Skärmen
58:4319:19Brons
10
Tommy Westerberg
Tibro OK
60:0020:36Brons
11
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
61:4222:18
12
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
61:5822:34
13
Lars Ekberg
Trollhättans SOK
62:3123:07
14
Reine Spetz
Stenungsunds OK
62:3723:13
15
Ingemar Gunnarsson
Lerums SOK
63:1523:51
16
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
67:4328:19
17
Bernt Andersson
IF Rigor
68:0528:41
18
Bengt Bivrin
Idefjordens SK
72:3133:07
19
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
80:5041:26
20
Kent Ivarsson
OK Skogshjortarna
82:2843:04
21
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
83:1543:51
22
Börje Sundberg
OK Gipen
84:0844:44
23
Christer Nilsson
Sjövalla FK
88:1948:55
24
Arne Alfredsson
Uddevalla OK
92:2453:00
Peo Johansson
OK Skärmen
Diskvalificerad
Hans Ekberg
Trollhättans SOK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Lindholm
Fjärås AIK
46:040:00Guld
2
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
46:070:03Guld
3
Maria Nordvall
OK Kolmården
48:042:00Guld
4
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
50:454:41Guld
5
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
51:055:01Guld
6
Eva Blomström
IK Stern
64:1618:12Silver
7
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
69:0523:01Brons
8
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
74:1128:07
9
Görel Nordin
Vänersborgs SK
81:2235:18
10
Kristina Johansson
Vänersborgs SK
110:5364:49
 
H60 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
45:520:00Guld
2
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
48:553:03Guld
3
Olle Adolfsson
Lerums SOK
51:325:40Silver
4
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
51:536:01Silver
5
Kent Eriksson
Lerums SOK
52:356:43Silver
6
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
55:149:22Silver
7
Per Ivarsson
Trollhättans SOK
56:0410:12Silver
8
Lennart Andersson
Göteborgs SK
66:2520:33Brons
9
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
67:4721:55Brons
10
Staffan Broberg
IF Marin Väst
69:5123:59Brons
11
Christer Samuelsson
OK Löftan
70:1624:24
12
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
73:2227:30
13
Jan-Erik Pålsson
Uddevalla IS
73:4127:49
14
Sten Blomström
IK Stern
76:0730:15
15
Johnny Karlsson
Uddevalla OK
81:3635:44
16
Kjell Jeppson
IF Rigor
86:1340:21
17
Lars Österberg
Sävedalens AIK
89:1443:22
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
Diskvalificerad
 
D65 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
49:500:00Guld
2
Gunnel Svensson
IK Ymer
50:420:52Guld
3
Christina Schedwin
IK Stern
51:481:58Guld
4
Ann-Britt Johansson
IK Stern
52:412:51Guld
5
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
54:054:15Guld
6
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
55:435:53Guld
7
Maud Nilsson
HJS-Vansbro OK
58:338:43Silver
8
Gunnel Palgrim
Vänersborgs SK
59:269:36Silver
9
Britt Rangert
IK Ymer
61:5112:01Silver
10
Lilian Samuelsson
Kungälvs OK
69:2019:30Silver
11
Lena Waern
Trollhättans SOK
70:2120:31Silver
12
Eva Höije
OK Ravinen
71:1821:28Brons
13
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
73:0023:10Brons
Britt-Marie Johansson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
 
H65 0 meter41 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Bergman
Lunds OK
48:130:00Guld
2
Dag Lorén
OK Frisene
48:400:27Guld
3
Leif Anders Fredrik Sellgren
Sigtuna OK
48:530:40Guld
4
Rune Sandberg
Uddevalla OK
49:531:40Guld
5
Kalle Johansson
OK Skogshjortarna
50:502:37Guld
6
Olof Karlsson
Uddevalla OK
52:234:10Guld
7
Sören Andersson
IK Dran
52:304:17Guld
8
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
52:484:35Guld
9
Oskar Johansson
Stångenäs AIS
52:574:44Guld
10
Stig-Ove Toll
IK Stern
53:084:55Guld
11
Lars Ljungberg
Trollhättans SOK
53:295:16Guld
12
Lars Finbom
OK Landehof
53:455:32Guld
13
Jan Johansson
Vänersborgs SK
55:046:51Silver
14
Lennart Höije
OK Ravinen
56:268:13Silver
15
Jukka Rankanen
Sjövalla FK
56:508:37Silver
16
Rolf Jakobsson
Alfta-Ösa OK
57:229:09Silver
17
Göran Bengtsson
Tockarps IK
57:309:17Silver
18
Per-Arne Johansson
Vänersborgs SK
57:469:33Silver
19
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
57:479:34Silver
20
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
58:2010:07Silver
21
Gunnar Vallin
OK Landehof
58:5310:40Silver
22
Bengt Börjesson
OK Alehof
59:1311:00Silver
23
Henrik Bergman
OK Tranan
60:4912:36Silver
24
Anders Björnberg
Frölunda OL
61:5713:44Silver
25
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
62:2214:09Silver
26
Henrik Hvoslef
IK Stern
65:1517:02Silver
27
Lars-Erik Gadde
Göteborg-Majorna OK
67:5519:42Silver
28
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
71:2323:10Brons
29
Christer Westberg
IFK Göteborg
71:3323:20Brons
30
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
73:0924:56Brons
31
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
73:4325:30Brons
32
Hans C Johansson
IK Stern
74:3126:18
33
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
78:3530:22
34
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
79:5431:41
35
Bertil Qvick
Kungälvs OK
84:4136:28
36
Björn Holmer
Kungälvs OK
94:3646:23
37
Kenneth Jonsson
Vänersborgs SK
94:3746:24
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Diskvalificerad
Kent-erik Rosengren
Trollhättans SK
Diskvalificerad
 
D70 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
44:280:00Guld
2
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
49:515:23Guld
3
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
50:566:28Silver
4
Margareta Johansson
Trollhättans SOK
51:116:43Silver
5
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
53:268:58Silver
6
Gunnel Börjesson
IK Uven
58:4814:20Silver
7
Bakken Gro
Stigsökarna
61:4917:21Silver
8
Barbro Vallin
Kungälvs OK
67:5523:27Brons
9
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
69:4525:17
10
Lillemor Hallin
OK Landehof
94:0449:36
Ingvor Hjertqvist
IK Stern
Diskvalificerad
Margareta Holmberg
IF Hagen
Diskvalificerad
 
H70 0 meter20 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
58:530:00Guld
2
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
59:280:35Guld
3
Svein Bakken
Stigsökarna
60:151:22Guld
4
Leif Johansson
Trollhättans SOK
62:534:00Guld
5
Göran Olofsson
Fjärås AIK
64:315:38Guld
6
Kurt Rydin
OK Tranan
65:516:58Silver
7
Ingemar Holmberg
IF Hagen
66:137:20Silver
8
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
69:1710:24Silver
9
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
71:5513:02Silver
10
Åke Axelsson
IK Uven
72:3513:42Silver
11
Jan Kjellström
Frölunda OL
81:4322:50Silver
12
Per-Hugo Lundgren
Lerums SOK
82:2923:36Silver
12
Allsing Carlsson
OK Skogsvargarna
82:2923:36Silver
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
Diskvalificerad
Lars Jellvert
Fellingsbro GOIF
Diskvalificerad
Melvin Kristiansen
IF Rigor
Diskvalificerad
Andre Alexandersson
Kungälvs OK
Diskvalificerad
Kent Fredriksson
OK Skogsvargarna
Diskvalificerad
Tore Pettersson
OK Gipen
Diskvalificerad
Ragnar Bewert
OK Landehof
Diskvalificerad
 
D75 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Signe Nyman
Uddevalla IS
52:160:00Guld
2
Eva Falk
IK Stern
55:032:47Guld
3
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
73:3521:19Silver
4
Marianne Höglund
FK Herkules
79:3527:19Brons
5
Ingrid Borgliden
Vänersborgs SK
87:3635:20
Evelyn Margareta Alexandersson
Lerums SOK
Diskvalificerad
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H75 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agne Östensson
Sävedalens AIK
50:530:00Guld
2
Atte Heikkilä
OK Gipen
54:483:55Guld
3
John Vallin
OK Hedströmmen
57:236:30Silver
4
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
57:526:59Silver
5
Leif Edsand
Sävedalens AIK
67:0516:12Silver
6
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
67:2916:36Silver
7
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
73:2922:36Brons
8
Leif Hjertqvist
IK Stern
76:5125:58Brons
9
Bror Svensson
Uddevalla IS
82:4531:52
10
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
83:4332:50
Åke Hogedal
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Ove Kilborn
Uddevalla IS
44:550:00Guld
2
Bertil Johansson
Markbygdens OK
47:162:21Guld
3
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
49:144:19Guld
4
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
50:505:55Silver
5
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
56:3211:37Silver
6
Said Johansson
Uddevalla IS
62:2617:31Silver
7
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
62:4917:54Silver
8
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
66:2521:30Brons
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Dahl
OK PAN
33:190:00
 
H14 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
36:100:00
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Kjellberg
OK Flundrehof
115:580:00
 
H12 Kort 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jakob Laurell
OK Flundrehof
65:300:00
2
Filip Leman
Göteborgs SK
123:5358:23
 
U1 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hilda Martander
Trollhättans SOK
24:280:00Järn
2
Herman Engström
Stenungsunds OK
29:034:35Järn
3
Matilda Wallström
Sävedalens AIK
29:174:49Järn
4
Oscar Wall Jungbjer
Göteborgs SK
30:286:00Järn
5
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
31:397:11Järn
6
Kristoffer Karlsson
Uddevalla OK
33:299:01Järn
7
Lukas Groth
Kungälvs OK
33:459:17Järn
8
Jacob Axelsson
Stenungsunds OK
37:0012:32Järn
9
Albin Appelgren
Trollhättans SOK
39:0114:33Järn
10
Alicia Axelsson
Stenungsunds OK
41:3517:07Järn
11
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
44:3020:02Järn
12
Alex Karlsson
Uddevalla OK
45:0620:38Järn
13
William Wassenius
Uddevalla OK
45:0720:39Järn
 
U2 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Larsson
OK Alehof
31:050:00Järn
2
Jacob Grahn
IK Uven
32:391:34Järn
3
Linus Boström
OK Alehof
35:023:57Järn
4
Linus Jonasson
Vänersborgs SK
35:244:19Järn
5
Arvid Ekström
Stenungsunds OK
35:384:33Järn
6
Rasmus Fjordside
Sävedalens AIK
38:247:19Järn
Ludvig Jare
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
Inskolning 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Lowe Hallhage
Stenungsunds OK
0:000:00Järn
Elsa Martander
Trollhättans SOK
0:000:00Järn
Johan Wall Jungbjer
Göteborgs SK
0:000:00Järn
Melvin Lund
Klubblös
0:000:00Järn
Johan Lund
Stenungsunds OK
0:000:00Järn
Emma Christiansson
Uddevalla OK
0:000:00Järn
Anton Lund
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
 
Öppen 1 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Lund
OK Skogshjortarna
24:070:00Brons
2
Christine Lund
OK Skogshjortarna
29:495:42Brons
3
Isabelle Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
30:136:06Brons
4
Elias Johansson
Klubblös
30:446:37Brons
5
Elvy Fredin
Stigsökarna
41:3417:27
6
Caroline Wessmark
OK Flundrehof
49:1925:12
 
Öppen 2 0 meter20 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katarina Johansson
Stångenäs AIS
41:260:00Brons
2
Cenny Appelgren
Trollhättans SOK
50:218:55Brons
3
Lillemor Gunnarsson
OK Gipen
51:3810:12Brons
4
Sara Andersson
Vänersborgs SK
54:4913:23Brons
5
Lukas Alfsén
OK Skärmen
55:1513:49
6
Bo Bengtsson
OK Alehof
56:3315:07
7
Reine Karlsson
Uddevalla IS
58:4417:18
8
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
62:5121:25
9
Tomas Toll
Ljungskile FK
63:0721:41
10
Lena Kollén
IF Marin Väst
65:2824:02
11
Birgit Ljung
OK Gipen
65:3724:11
12
Kristina Tellqvist
IK Dran
66:5625:30
13
Bengt Ljunggren
OK Skogsvargarna
67:0825:42
14
Inger Eismark
IFK Göteborg
74:1032:44
15
Barbro Lindgren
Uddevalla OK
74:2332:57
Birgitta Johansson-Cahlin
IF Marin Väst
Diskvalificerad
Lovisa Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Erling Andersson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Lars Svensson
OK Alehof
Diskvalificerad
Lil Alfredsson
Uddevalla OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 4 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Dan Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
55:220:00Brons
2
Anna Elf
Klubblös
69:4814:26Brons
3
Sara Lindgren
IFK Göteborg
77:4522:23
4
Yvonne Nyman
Uddevalla IS
82:2427:02
5
Claes Olsson
OK Gipen
86:1130:49
6
Matilda Larsson
OK Kroppefjäll
103:5748:35
Ylva West
Uddevalla OK
Diskvalificerad
Sofia Lüning
IF Rigor
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter32 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunnar Johansson
OK Skogsvargarna
46:080:00Brons
2
Ernst Johannesen
Klubblös
49:143:06Brons
3
Torbjörn Grahn
IK Uven
52:196:11Brons
4
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
55:489:40Brons
5
Johan Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
56:2310:15Brons
6
Annika Bengtsson
OK Alehof
61:5615:48Brons
7
Staffan Brandt
Klubblös
62:3316:25
8
Christian Stiernstedt
Klubblös
67:3621:28
9
Martin Christiensen
OK PAN
67:3821:30
10
Mårten Svensson
OK Gipen
67:4321:35
11
Klara Wassenius
Uddevalla OK
68:1222:04
12
Christian Overvad
OK PAN
68:2322:15
13
Lars Torstensson
Göteborgs SK
71:4925:41
14
Martin B Nielsen
Aarhus 1900
74:2228:14
15
Annie Sörensen
OK PAN
79:3533:27
16
Ingalill Grund
OK Roto
80:4034:32
17
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
81:1135:03
18
Lars Berggren
Fjärås AIK
96:4150:33
19
Inga-Lill Nilsson
Uddevalla OK
97:1151:03
20
Morten Dahl
OK PAN
97:2051:12
21
Ann-Christin Augustsson
Stenungsunds OK
100:3654:28
22
Viktoria Halonen
Kvillebyns SK
105:0859:00
23
Christina Hogedal
Kungälvs OK
108:4662:38
24
Yvonne Jungbjer
Göteborgs SK
109:1963:11
25
Alf Kjellberg
Bredareds IF
110:3164:23
26
Birgitta Broberg
IF Marin Väst
116:0469:56
Peter Jare
Frölunda OL
Diskvalificerad
Martin Emanuelsson
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Karin Cederlöf
Klubblös
Diskvalificerad
Kerstin Haugen-Lund
Stenungsunds OK
Diskvalificerad
Mauri Halonen
Kvillebyns SK
Diskvalificerad
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
35:330:00Brons
2
Mikael Soppi
OK Kroppefjäll
41:576:24Brons
3
Anders Eriksson
OK Gipen
43:458:12Brons
4
Anna Lövgärd
OK Alehof
44:068:33Brons
5
Åsa Jellvert
Göteborg-Majorna OK
45:4110:08Brons
6
Sven-Åke Andersson
IF Rigor
45:4510:12Brons
7
Lennart Fagerlund
Uddevalla OK
46:3511:02Brons
8
Jack Grönroos
OK Alehof
48:2112:48
9
Annie Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
52:2116:48
10
Ingvar Pålsson
Herrestads AIF
53:4218:09
11
Torbjörn Eriksson
OK Gipen
53:4518:12
12
Jenny Wåhlander
Frölunda OL
54:2218:49
13
Kjell Sjunnesson
Kungälvs OK
55:1619:43
14
Thore Nilsson
Uddevalla OK
56:2620:53
15
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
58:3423:01
16
Michael Andersson
Göteborg-Majorna OK
59:5624:23
17
Nils-Erik Gunnarsson
OK Gipen
62:2826:55
18
Arne Lund
Stenungsunds OK
66:5231:19
19
Joakim Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
68:2232:49
20
Theresa Rajnosek
Klubblös
71:1935:46
21
Hans Hellström
Göteborg-Majorna OK
71:2335:50
22
Katarina Östling
OK Skogshjortarna
80:1644:43
23
Elisabeth Lundqvist
Göteborg-Majorna OK
87:3452:01
24
Anna Durgé
KFUK-KFUM IA Göteborg
91:1655:43
Ivan Mori
Kungälvs OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter21 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Zdenek Rajnosek
Sävedalens AIK
47:410:00Brons
2
Ola Jodal
Göteborg-Majorna OK
48:040:23Brons
3
Kristoffer Sideby
Göteborg-Majorna OK
50:262:45Brons
4
Anders Carlsson
Göteborg-Majorna OK
54:216:40Brons
5
Björn Groth
Kungälvs OK
56:579:16Brons
6
David Nilsson
Uddevalla OK
58:1010:29Brons
7
Jonas Zakariasson
Uddevalla OK
59:2611:45Brons
8
Per Blad
Uddevalla OK
62:3614:55Brons
9
Johan Uneman
OK Alehof
63:0215:21
10
Håkan Lindén
Uddevalla OK
65:3017:49
11
Erik Lindgren
Klubblös
65:4118:00
12
Raul Lindström
OK Löftan
69:4822:07
13
Olle Windelius
Frosta OK
75:5028:09
14
Linda Wetter
Kungälvs OK
76:3428:53
15
Anders Johansson
OK Tisaren
85:1937:38
16
Martin West
Uddevalla OK
91:1343:32
17
Andreas Ljung
Järbo OK
95:4047:59
18
Adreas Svensson
IF Marin Väst
98:2750:46
Marcus Wetter
Kungälvs OK
Diskvalificerad
Patrik Nilsson
Vänersborgs SK
Diskvalificerad
Svante Lundgren
Klubblös
Diskvalificerad