VeteranRM Medel

2011-09-17

Arrangör: Njurunda OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
359
Form:
Individuell
Startande:
340
Distans:
Medel
Fullföljande:
306
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
H21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Eliasson
Sundsvalls OK
40:150:00
 
D18 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
D16 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Åström
Sundsvalls OK
55:010:00
 
H16 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Sjöbom
Njurunda OK
37:290:00
 
D14 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Nordin
Sundsvalls OK
26:390:00Elit
2
Hanna Hugosson
Sundsvalls OK
27:230:44Elit
3
Jenny Wegebro
Umeå OK
31:595:20Guld
4
Caroline Johansson
Sundsvalls OK
43:3917:00Brons
5
Elin Nilsson
VK Uvarna
49:1922:40Järn
 
H14 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Sundlöf
Timrå SOK
34:370:00Elit
2
Axel Martin
Njurunda OK
39:475:10Guld
3
Johannes Björklund
Njurunda OK
46:4912:12Silver
 
D12 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Vikström
Sundsvalls OK
31:360:00Guld
2
Frida Svedberg
Sundsvalls OK
33:021:26Guld
3
Sara Nilsson
VK Uvarna
35:033:27Guld
Alva Barchèus
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
H12 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Johansson
Sundsvalls OK
45:020:00
 
D10 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Fröjd
Sundsvalls OK
19:530:00Brons
2
Elin Unander
Sundsvalls OK
20:240:31Brons
3
Nora Swartz
Frösö IF
29:219:28Brons
4
Nelly Persson
Sundsvalls OK
33:2213:29Järn
5
Sofia Lindberg
Njurunda OK
43:4923:56Järn
Kajsa Åström
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
H10 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Vikström
Sundsvalls OK
24:520:00Brons
2
Albin Kårén
Sundsvalls OK
34:069:14Brons
Jonne Liukkonen
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
D35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
28:550:00Guld
2
Sara Timner
Sundsvalls OK
32:183:23Silver
3
Elin Svensson
Sundsvalls OK
44:1615:21
4
Jenny Unander
Sundsvalls OK
60:2331:28
 
H35 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Forsberg
Skogslöparna
37:300:00Guld
2
Lars Gustavsson
Hammarby IF OF
42:315:01Silver
3
Magnus Jonsson
Sundsvalls OK
59:3322:03
4
Thomas Engberg
VK Uvarna
71:5934:29
 
D40 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Nordin
Sundsvalls OK
37:580:00Guld
2
Jenny Swartz
Frösö IF
41:333:35Guld
3
Kristina Nilsson
IFK Umeå
50:2312:25Silver
4
Malin Petersson
OK Denseln
53:3215:34Silver
5
Marianne Åsåker
Hudiksvalls OK
56:2718:29Brons
6
Kristina Nilsson
VK Uvarna
77:2639:28
 
H40 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olov Vikström
Sundsvalls OK
29:470:00Guld
2
Thomas Persson
OK Denseln
30:130:26Guld
3
Ulf Lindqvist
Östersunds OK
34:094:22Silver
4
Håkan Stolt
Sundsvalls OK
36:436:56Silver
5
Rune Lindström
Sundsvalls OK
38:208:33Silver
6
Per Molin
Härnösands OK
41:2011:33Silver
7
Lars Henriksson
Sundsvalls OK
47:5018:03
8
Torbjörn Andersson
OK Motala
53:4924:02
9
Fredrik Pontén
IF Strategen
56:1726:30
10
Stefan Mellander
Sundsvalls OK
56:2426:37
11
Mats Gavlefors
OK Hammaren
59:3529:48
12
Hans Egefalk
Hagaby GOIF
62:3432:47
13
Magnus Nilsson
IFK Lidingös Skid o OK
99:2869:41
 
D45 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila B Höglund
FK Herkules
31:390:00Guld
2
Karin Nordling
Sundsvalls OK
33:532:14Guld
3
Susanne Rantakoko
OK Nipan
56:5425:15
4
Lena Johansson
Selånger SOK
76:3344:54
 
H45 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Nordin
Sundsvalls OK
35:340:00Guld
2
Lars Karlsson
Valbo AIF
35:440:10Guld
3
Michael Holmgren
IF Thor
36:461:12Guld
4
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
42:326:58Silver
5
Magnus Oredsson
Östersunds OK
43:538:19Silver
6
Peter Andersson
Kramfors-Alliansen
50:2214:48Silver
Karl-Anders Larsson
VK Uvarna
Ej godkänd
 
D50 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Larsson
Sala OK
34:040:00Guld
2
Mona Åkerman
Valbo AIF
38:344:30Guld
3
Anna Nieminen
OK Nipan
43:209:16Silver
Agnetha Fredriksson
Kramfors-Alliansen
Ej godkänd
 
H50 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mikael Eriksson
VK Uvarna
29:200:00Guld
2
Jan Nordin
Sundsvalls OK
29:380:18Guld
3
Tommy Holmér
Väsby OK
33:544:34Silver
4
Jonas Karlsson
OK Tylöskog
35:296:09Silver
5
Peter Hansson
Sundsvalls OK
37:448:24Silver
6
Lennart Strandberg
Skogslöparna
38:209:00Silver
7
Mats Nissilä
Selånger SOK
40:1210:52Silver
8
Per Bjurström
OK Tisaren
41:0411:44Silver
9
Jan Östman
Sundsvalls OK
44:3215:12Brons
10
Svante Lindgren
Korsnäs IF OK
45:1815:58Brons
11
Per Inge Sundell
OK Branten
46:0916:49
12
Christer Lundstedt
Sundsvalls OK
58:1728:57
13
Kenneth Pettersson
Järfälla OK
59:0929:49
Johan Palmgren
Täby OK
Ej godkänd
 
D55 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Onsbring
Eskilstuna OL
32:030:00Guld
2
Christina Hjertson
OK Linné
33:371:34Guld
3
Ann-Britt Göransson
Almby IK
33:591:56Guld
4
Marianne Liss
Eskilstuna OL
35:303:27Guld
5
Ing-Marie Åsenlund
Gävle OK
39:277:24Silver
6
Katarina Kvick
Forsa OK
42:2010:17Silver
7
Lena Jansson
Järla IF OK
52:0620:03
8
Annika Blückert
Selånger SOK
77:2345:20
 
H55 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hjertson
OK Linné
30:450:00Guld
2
Per Ove Wallén
Täby OK
37:527:07Silver
3
Håkan Beglund-Lake
Kovlands IF
39:038:18Silver
4
Kjell Boman
Söderhamns OK
41:2910:44Silver
5
Lars-Peter Johnsson
Selånger SOK
44:1213:27Brons
6
Ove Jansson
Sundsvalls OK
45:1414:29Brons
7
Leif Strandberg
Skogslöparna
45:3014:45Brons
8
Thomas Ericsson
Alfta-Ösa OK
47:1716:32
9
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
47:2416:39
10
Bo Mellerstedt
Selånger SOK
47:2816:43
11
Per Nordin
Söders-Tyresö
47:3516:50
12
Arne Olsson
Hudiksvalls OK
56:0425:19
13
Anders Svensson
Selånger SOK
56:4826:03
14
Lennart Winberg
Hudiksvalls OK
60:1029:25
15
Göran Hansson
Täby OK
61:2230:37
16
Thomas Larsson
Lugnviks IF
64:5034:05
17
Tommy Östh
Ljusdals OK
75:5845:13
18
Tomas Sellstedt
Selånger SOK
98:2967:44
 
D60 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne Lundmark
Järfälla OK
30:390:00Guld
2
Birgitta Billstam
Järfälla OK
30:580:19Guld
3
Karin Gustavsson
Strängnäs-Malmby OL
31:551:16Guld
4
Anna Blomgren
Tullinge SK
36:155:36Silver
5
Barbro Edström
Kovlands IF
38:357:56Silver
6
Karin Delin
Alfta-Ösa OK
39:589:19Silver
7
Karin Walltin
Östersunds OK
40:269:47Silver
8
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
42:1211:33Silver
9
Ewa Nordlund
Länna IF
44:2313:44Brons
10
Inger Lorentzson
Sundsvalls OK
45:0614:27Brons
11
Elisabet Lundgren
Sundsvalls OK
46:2315:44Brons
12
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
47:1716:38
13
Karin Axelsson
IK Uven
48:4318:04
14
Kerstin Liss
Eskilstuna OL
48:5618:17
15
Christina Flordal
Ljusdals OK
50:4520:06
16
Ingrid Wiklander-Nyland
Sundsvalls OK
52:0221:23
17
Monica Bråhn
Jönköpings OK
53:3022:51
Kristina Eriksson
Länna IF
Ej godkänd
 
H60 0 meter22 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Gard
Söders-Tyresö
32:550:00Guld
2
Bengt A Persson
Rehns BK
37:364:41Silver
3
Ola Karlsson
Storviks IF
39:026:07Silver
4
Sven-Erik Sundin
Selånger SOK
39:376:42Silver
5
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
43:1510:20Silver
6
Ove Åberg
Storviks IF
43:1610:21Silver
7
Stefan Gullback
IF Strategen
43:3310:38Silver
8
Per Sundin
Skogslöparna
44:2411:29Silver
9
Matts Engvall
Bodens BK
46:3713:42Silver
10
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
47:1314:18Brons
11
Tom Brantheim
Östersunds OK
48:5215:57Brons
12
Kjell Sandström
Bodens BK
49:4116:46Brons
13
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
52:3519:40
14
Göran Larsson
Sala OK
53:2120:26
15
Egil Jakobsen
VK Uvarna
55:4722:52
16
Jon Flordal
Ljusdals OK
58:1925:24
17
Lennart Vedin
OK Branten
61:2328:28
18
Erik Broman
Alfta-Ösa OK
61:3028:35
19
Peter Lorentzson
Sundsvalls OK
65:1132:16
20
Ingmar Söderström
Sundsvalls OK
66:4533:50
Gunnar Hedberg
Östersunds OK
Ej godkänd
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
D65 0 meter30 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inga Johansson
Nyköpings OK
33:030:00Guld
2
Christina Schedwin
IK Stern
33:220:19Guld
3
Maud Nilsson
HJS-Vansbro OK
35:182:15Guld
4
Monica Krig
OK Nipan
36:383:35Guld
5
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
36:593:56Guld
6
Gunnel Svensson
IK Ymer
38:225:19Silver
7
Heléne Cardell
Timrå SOK
39:316:28Silver
8
Lena Leandersson
Älvdalens IF OK
40:377:34Silver
9
Kerstin Bengtsson
Motala AIF OL
43:1610:13Silver
10
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
44:1011:07Silver
11
Anita Johansson
OK Tor
44:5611:53Silver
12
Britten Persson
Finspångs SOK
45:2612:23Silver
13
Ingrid Jansson
Säterbygdens OK
45:2712:24Silver
14
Ulla Hellman
Sundsvalls OK
45:3212:29Silver
15
Gullevi Svensson
Ronneby OK
45:3712:34Silver
16
Eva-Stina Svärd
Haninge SOK
46:0713:04Silver
17
U C Lybert Eriksson
Väsby OK
47:1714:14Silver
18
Marianne Hamilton
Enebybergs IF
48:4215:39Brons
19
Laila Näslund
Timrå SOK
50:0517:02Brons
20
Elvy Peterson
Sundsvalls OK
51:1918:16Brons
21
Barbro Börjeson
Sigtuna OK
51:2018:17Brons
22
Eva Kjellman
Vandrarringen
54:5521:52
23
Lena Timner
Umeå OK
55:0722:04
24
Christina Westman
Hudiksvalls OK
57:2924:26
25
Solveig Svahn
Ockelbo OK
65:5532:52
26
Viola Persson
VK Uvarna
81:2748:24
27
Chatarina Andersson
OK Motala
114:4181:38
Carina Lindman
Finspångs SOK
Ej godkänd
Birgitta Norlin
Rimbo SOK
Ej godkänd
Kristina Skoglund
Hellas Orientering
Ej godkänd
 
H65 0 meter36 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Owe Edström
Kovlands IF
31:490:00Guld
2
Olle Johansson
IFK Hedemora OK
32:030:14Guld
3
Rolf Skoglund
Hellas Orientering
32:110:22Guld
4
Bengt Eriksson
Väsby OK
36:024:13Silver
5
Kent Johansson
Örkelljunga FK
36:484:59Silver
6
Alf Lindberg
Köping-Kolsva OK
37:025:13Silver
7
Åke Höglund
Timrå SOK
37:425:53Silver
8
Karl-Robert Moqvist
OK Tor
37:435:54Silver
9
Per Ivermark
Säffle OK
37:536:04Silver
10
Bertil Holmgren
Gävle OK
38:286:39Silver
11
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
38:366:47Silver
12
Leif Anders Fredrik Sellgren
Sigtuna OK
38:406:51Silver
13
Kjell Blomberg
IK Standard
39:588:09Silver
14
Gunnar Ericson
Gävle OK
40:278:38Silver
15
Hans Kruskopf
Korsnäs IF OK
41:269:37Silver
16
Christer Möllenberg
Timrå SOK
41:5110:02Silver
17
Tore Lundgren
Sundsvalls OK
41:5610:07Silver
18
Gunnar Bengtsson
Sundsvalls OK
44:4412:55Silver
19
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
47:3215:43Brons
20
Jim Persson
VK Uvarna
48:0216:13Brons
21
Lars Persson
Finspångs SOK
48:4516:56Brons
22
Sören Eriksson
Länna IF
48:4917:00Brons
23
Stig Blidefalk
OK Nipan
48:5017:01Brons
24
Kjell Mörtberg
Bodens BK
51:2919:40
25
Rolf Jakobsson
Alfta-Ösa OK
51:4519:56
26
Sven-Olof Norlin
Rimbo SOK
52:1920:30
27
Ove Peterson
Sundsvalls OK
56:4824:59
28
Hans Nyberg
Gävle OK
57:2625:37
29
Lars Jonasson
Järfälla OK
57:3625:47
30
Gunnar Hellman
Sundsvalls OK
67:4835:59
31
Åke Stolt
Falkenbergs OK
69:0937:20
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Ej godkänd
Leif Nordlund
Länna IF
Ej godkänd
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
Ej godkänd
Lasse Holm
Storviks IF
Ej godkänd
Göran Hällström
Lugnviks IF
Diskvalificerad
 
D70 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Persson
Piteå IF
36:440:00Guld
2
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
37:320:48Guld
3
Anne-Marie Byström
Sidensjö IK
42:075:23Silver
4
Birgit Gunnarsson
Kramfors-Alliansen
44:437:59Silver
5
Gunnel Granqvist
Nynäshamns OK
44:458:01Silver
6
Barbro Vallin
Kungälvs OK
45:398:55Silver
7
Margareta Holmberg
IF Hagen
57:0820:24
8
Britt Pettersson
OK Roxen
58:1421:30
Gunnel Börjesson
IK Uven
Ej godkänd
 
H70 0 meter37 startande, 34 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karl Johansson
IFK Hedemora OK
26:100:00Guld
2
Roland Karlsson
Ronneby OK
30:063:56Silver
3
Göran Berg
Sundsvalls OK
31:054:55Silver
4
Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
32:095:59Silver
5
Åke Gatelid
Sigtuna OK
32:286:18Silver
6
Hans Andersson
Västerås SOK
33:086:58Silver
7
Gustav Krig
OK Nipan
35:008:50Silver
8
Kurt Boström
OK Linné
35:459:35Silver
9
Jerry Holm
Eskilstuna OL
35:539:43Silver
10
Gösta Lindman
Finspångs SOK
39:1613:06Brons
11
Sten Eriksson
OK Branten
39:2713:17Brons
12
Arne Gustafsson
Hagaby GOIF
42:3816:28
13
Lars Kjellman
Vandrarringen
45:2019:10
14
P-G Jansson
Säterbygdens OK
45:3319:23
15
Lars Johansson I
OK Tor
46:3020:20
16
Ingemar Holmberg
IF Hagen
46:3820:28
17
Rolf Dahlström
VK Uvarna
48:2122:11
18
Erik Svensson
Korsnäs IF OK
48:3522:25
19
Bertil Engman
IFK Norrköpings OK
53:5027:40
20
Ove Johansson
OK Järnbärarna
53:5427:44
21
Tore Thellsén
OK Roxen
54:5828:48
22
Sören Jansson
Sundsvalls OK
56:3330:23
23
Hans Gunnarsson
Kramfors-Alliansen
56:4330:33
24
Evert Bergström
Hudiksvalls OK
58:1132:01
25
Hjalmar Nordquist
OK Järnbärarna
59:2033:10
26
Leif Andersson
OK Motala
60:1134:01
27
Anders Johansson
Nyköpings OK
60:2334:13
28
Sören Bråhn
Jönköpings OK
62:4036:30
29
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
63:4937:39
30
Olle Näslund
Timrå SOK
65:3339:23
31
Ove Persson
Kovlands IF
67:0740:57
32
Sven Leandersson
Älvdalens IF OK
74:0847:58
33
Lars Edström
OK Nipan
78:1652:06
34
Göte Bengtsson
IF Strategen
105:1579:05
Tore Kangas
Västerås SOK
Ej godkänd
Gunnar Persson
IFK Enskede
Ej godkänd
Kuno Österlund
Västerås SOK
Ej godkänd
 
D75 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ebba-Lisa Flygar
Tullinge SK
38:190:00Guld
2
Maja-Lisa Bergström
Selånger SOK
42:514:32Guld
3
Ulla-Britta Hall
Järla IF OK
48:3710:18Silver
4
Åsa Nilsson
VK Uvarna
59:1820:59
5
Gun Andersson
Eskilstuna OL
61:2723:08
6
Gun Krohn
Hudiksvalls OK
67:2129:02
7
Ingrid Lundin
Eskilstuna OL
77:0038:41
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
Ej godkänd
Inga-Lena Bergfält
Hudiksvalls OK
Ej godkänd
 
H75 0 meter24 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
34:350:00Guld
2
John Berglund
Alfta-Ösa OK
40:496:14Silver
3
Bengt Lif
Sol Tranås
41:026:27Silver
4
Rolf Andersson
Rimbo SOK
41:046:29Silver
5
Tord Lidström
Hagaby GOIF
41:156:40Silver
6
Lars Lind
Kramfors-Alliansen
44:5310:18Silver
7
Bengt Larsson
Kovlands IF
45:2310:48Silver
8
Holger Persson
OK Eken
48:5714:22Silver
9
Folke Vestberg
Säterbygdens OK
50:5716:22Brons
10
Bo Westlund
IF Strategen
51:4417:09Brons
11
Birger Byström
Sidensjö IK
51:5317:18Brons
12
Tord Lind
Valbo AIF
53:1018:35
13
Bo Olsson
Härnösands OK
53:2418:49
14
Arne Yngström
Hagaby GOIF
54:2319:48
15
Lennart Österberg
Sundsvalls OK
55:3120:56
16
Göran Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
57:2522:50
17
Bert-Erik Bergström
VK Uvarna
61:2826:53
18
Carleric Thiger
Linköpings AIK
63:2528:50
19
Roland Lundqvist
Timrå SOK
70:2135:46
20
Rolf Krohn
Hudiksvalls OK
75:4141:06
21
Gunnar Timner
Umeå OK
78:4844:13
Arne Gustavsson
Säterbygdens OK
Ej godkänd
Göran Blom
Ljusne-Ala OK
Ej godkänd
Stig Lundin
Eskilstuna OL
Ej godkänd
 
H80 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Valter Alamaa
IK Vikings OK
55:080:00Guld
2
Henning Hamilton
Enebybergs IF
62:177:09Silver
3
Olle Pettersson
Nyköpings OK
64:018:53Silver
4
Yngve Larsson
Kovlands IF
73:1518:07Silver
5
Tor Korsman
Gävle OK
77:2822:20Silver
Nils Gösta Nilsson
Östersunds OK
Ej godkänd
Kåre Andreasson
OK Nipan
Ej godkänd
 
U1 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elis Liukkonen
Sundsvalls OK
18:070:00Järn
2
Maja Engberg
VK Uvarna
23:535:46Järn
 
U2 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Walther
VK Uvarna
26:370:00Järn
2
Oskar Mårtensson
Timrå SOK
31:515:14Järn
3
Lena Persson
Tullinge SK
39:3612:59Järn
4
Anna Olofsson
Klubblös
41:3214:55Järn
5
Linus Martin
Njurunda OK
83:0756:30Järn
 
Inskolning 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aron Swartz
Frösö IF
15:300:00Järn
2
Hannes Lindahl
Sundsvalls OK
16:561:26Järn
3
Jonathan Walther
VK Uvarna
20:204:50Järn
4
Marie Dahlberg
OK Nipan
21:506:20Järn
5
Mattias Dahlberg
OK Nipan
21:566:26Järn
6
Markus Engberg
VK Uvarna
32:1916:49Järn
7
Janna Sundlöf
Timrå SOK
34:0418:34Järn
8
Gustav Barchéus
Sundsvalls OK
35:1019:40Järn
 
Öppen motion 1 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Zackari
Sundsvalls OK
46:320:00
 
Öppen motion 3 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Satu Svedberg
Sundsvalls OK
45:320:00Brons
2
Erik Karlsson
Söderhamns OK
47:422:10Brons
3
Anna Hedman
Sundsvalls OK
48:242:52Brons
4
Maria Calleberg
Söderhamns OK
56:2810:56Brons
5
Fredrik Mårtensson
Timrå SOK
65:3019:58
Alf Kjellberg
Bredareds IF
Ej godkänd
Catrin Johansson
Sundsvalls OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Linda Vågberg
Sundsvalls OK
56:480:00Brons
2
Gunder Borg
Kovlands IF
68:0811:20Brons
3
Maria Sundlöf Meijer
Timrå SOK
101:3344:45
4
Agneta Jonzon
Söderhamns OK
101:5045:02
5
Fred Wennang
Klubblös
106:4749:59
6
Osmo Järvinen
Njurunda OK
189:25132:37
Ingrid Munktelius-Öhlén
Surahammars SOK
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Lena Lindström
Sundsvalls OK
41:230:00Brons
2
Eva Hellman
Sundsvalls OK
43:211:58Brons
3
Carl-Eric Andersson
Fjärås AIK
66:2625:03
Anders Sjögren
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Åsa Boberg
Söderhamns OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmquist
Sundsvalls OK
38:460:00Brons
2
Sören Calleberg
Söderhamns OK
42:433:57Brons
3
Ulrik Olsson
Sundsvalls OK
45:336:47Brons
4
Martin Nissar
Sundsvalls OK
51:4512:59
5
Leif Sundling
Njurunda OK
79:5641:10
Anders Hultgren
OK Pan-Kristianstad
Ej godkänd