VeteranRM Lång

2011-09-18

Arrangör: Njurunda OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
324
Form:
Individuell
Startande:
297
Distans:
Lång
Fullföljande:
270
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
H21 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tobias Eliasson
Sundsvalls OK
62:440:00
 
D16 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ellen Sjögren
Sundsvalls OK
51:040:00Mästare
2
Johanna Sjölund
Sundsvalls OK
62:3411:30Elit
3
Stina Åström
Sundsvalls OK
82:4431:40Brons
 
H16 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Sjöbom
Njurunda OK
65:550:00
 
D14 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Nordin
Sundsvalls OK
40:520:00Elit
2
Caroline Johansson
Sundsvalls OK
45:054:13Elit
3
Elin Nilsson
VK Uvarna
53:3312:41Silver
4
Jenny Wegebro
Umeå OK
54:0113:09Silver
5
Hanna Hugosson
Sundsvalls OK
69:1428:22Brons
 
H14 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Sundlöf
Timrå SOK
41:350:00Elit
2
Johannes Björklund
Njurunda OK
45:253:50Elit
3
Axel Martin
Njurunda OK
50:188:43Guld
 
D12 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Vikström
Sundsvalls OK
33:350:00Guld
2
Sara Nilsson
VK Uvarna
37:454:10Guld
3
Frida Svedberg
Sundsvalls OK
39:325:57Silver
 
H12 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Johansson
Sundsvalls OK
49:530:00
 
D10 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Fröjd
Sundsvalls OK
32:490:00Brons
2
Alice Palmgren
Sundsvalls OK
41:499:00Brons
3
Nelly Persson
Sundsvalls OK
48:2915:40Brons
4
Klara Marntell
IF Strategen
51:3018:41Järn
5
Astrid Rex
Sundsvalls OK
51:3318:44Järn
6
Kajsa Åström
Sundsvalls OK
82:2449:35Järn
 
H10 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Vikström
Sundsvalls OK
26:370:00
 
D35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sara Timner
Sundsvalls OK
60:400:00Guld
2
Charlotta Palmgren
Sundsvalls OK
75:5515:15Silver
 
H35 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Rex
Sundsvalls OK
57:020:00Guld
2
Oskar Forsberg
Skogslöparna
61:294:27Guld
3
Anders Erlandsson
Sundsvalls OK
63:346:32Guld
4
Lars Gustavsson
Hammarby IF OF
69:3312:31Silver
5
Roger Palmgren
Sundsvalls OK
78:3121:29Silver
6
Magnus Jonsson
Sundsvalls OK
87:3830:36Brons
 
D40 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna Nordin
Sundsvalls OK
58:260:00Guld
2
Malin Petersson
OK Denseln
83:0624:40Brons
3
Marianne Åsåker
Hudiksvalls OK
83:1924:53Brons
4
Kristina Nilsson
IFK Umeå
124:1465:48
Kristina Nilsson
VK Uvarna
Ej godkänd
 
H40 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Henriksson
Sundsvalls OK
69:120:00Guld
2
Ulf Lindqvist
Östersunds OK
70:451:33Guld
3
Thomas Persson
OK Denseln
70:511:39Guld
4
Rune Lindström
Sundsvalls OK
73:574:45Guld
5
Torbjörn Andersson
OK Motala
81:1212:00Silver
6
Stefan Mellander
Sundsvalls OK
84:5615:44Silver
7
Hans Egefalk
Hagaby GOIF
134:5365:41
 
D45 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila B Höglund
FK Herkules
48:190:00Guld
2
Cecilia Edström
Sundsvalls OK
55:026:43Silver
3
Susanne Rantakoko
OK Nipan
70:4322:24Brons
4
Lena Johansson
Selånger SOK
162:58114:39
 
H45 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Nordin
Sundsvalls OK
45:230:00Guld
2
Lars Karlsson
Valbo AIF
51:376:14Silver
3
Michael Holmgren
IF Thor
59:5014:27Silver
4
Tommy Fröjd
Sundsvalls OK
64:1218:49Silver
5
Rolf Johansson
Sundsvalls OK
65:2520:02Brons
6
Magnus Oredsson
Östersunds OK
69:5524:32Brons
 
D50 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Larsson
Sala OK
49:230:00Guld
2
Mona Åkerman
Valbo AIF
55:296:06Guld
3
Anna Nieminen
OK Nipan
66:3417:11Silver
 
H50 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jan Nordin
Sundsvalls OK
45:320:00Guld
2
Per Magnusson
OK Nolaskogsarna
46:230:51Guld
3
Lars Jonsson
VK Uvarna
51:085:36Silver
4
Johan Palmgren
Täby OK
52:447:12Silver
5
Jonas Karlsson
OK Tylöskog
56:4511:13Silver
6
Tor Marntell
Sundsvalls OK
57:1411:42Silver
7
Christer Lundstedt
Sundsvalls OK
58:4413:12Silver
8
Peter Hansson
Sundsvalls OK
60:4115:09Silver
9
Svante Lindgren
Korsnäs IF OK
66:3821:06Brons
10
Jan Östman
Sundsvalls OK
72:2526:53
11
Kenneth Pettersson
Järfälla OK
124:4979:17
Mikael Eriksson
VK Uvarna
Ej godkänd
 
D55 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inger Onsbring
Eskilstuna OL
42:200:00Guld
2
Marianne Liss
Eskilstuna OL
45:543:34Guld
3
Ing-Marie Åsenlund
Gävle OK
46:053:45Guld
4
Lena Jansson
Järla IF OK
48:125:52Silver
5
Christina Hjertson
OK Linné
51:579:37Silver
6
Ann-Britt Göransson
Almby IK
53:2111:01Silver
7
Katarina Kvick
Forsa OK
60:1817:58Silver
 
H55 0 meter18 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Hjertson
OK Linné
46:030:00Guld
2
Clas Fries
Umeå OK
48:202:17Guld
3
Thomas Ericsson
Alfta-Ösa OK
50:094:06Guld
4
Kjell Boman
Söderhamns OK
54:508:47Silver
5
Anders Fries
Umeå OK
55:129:09Silver
6
Göran Hansson
Täby OK
57:3911:36Silver
7
Lars Forsstedt
Söders-Tyresö
61:2215:19Silver
8
Per Ove Wallén
Täby OK
61:4915:46Silver
9
Mats Sandewall
Umeå OK
67:2121:18Brons
10
Leif Selling
Härnösands OK
70:1424:11Brons
11
Ove Jansson
Sundsvalls OK
77:3831:35
12
Lars-Peter Johnsson
Selånger SOK
78:2032:17
13
Tommy Östh
Ljusdals OK
84:1238:09
14
Lennart Winberg
Hudiksvalls OK
84:4038:37
15
Arne Olsson
Hudiksvalls OK
87:1841:15
16
Tomas Sellstedt
Selånger SOK
109:1363:10
Per Nordin
Söders-Tyresö
Ej godkänd
Håkan Beglund-Lake
Kovlands IF
Ej godkänd
 
D60 0 meter17 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Gustavsson
Strängnäs-Malmby OL
41:010:00Guld
2
Anne Lundmark
Järfälla OK
47:146:13Silver
3
Birgitta Billstam
Järfälla OK
52:4011:39Silver
4
Karin Delin
Alfta-Ösa OK
52:4511:44Silver
5
Kerstin Liss
Eskilstuna OL
59:2118:20Brons
6
Christina Flordal
Ljusdals OK
62:3621:35Brons
7
Ewa Nordlund
Länna IF
63:2622:25Brons
8
Ingrid Wiklander-Nyland
Sundsvalls OK
68:4427:43
9
Karin Walltin
Östersunds OK
68:5327:52
10
Anna Blomgren
Tullinge SK
71:4930:48
11
Karin Axelsson
IK Uven
72:2031:19
12
Inger Lorentzson
Sundsvalls OK
84:3843:37
13
Elisabet Lundgren
Sundsvalls OK
87:1646:15
14
Marianne Sellgren
Sigtuna OK
89:2648:25
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Monica Bråhn
Jönköpings OK
Ej godkänd
Kristina Eriksson
Länna IF
Ej godkänd
 
H60 0 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ola Karlsson
Storviks IF
53:190:00Guld
2
Ingemar Gard
Söders-Tyresö
53:200:01Guld
3
Sven Bergström
Forsa OK
59:085:49Guld
4
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
63:2710:08Silver
5
Matts Engvall
Bodens BK
63:3610:17Silver
6
Sven-Erik Sundin
Selånger SOK
68:5715:38Silver
7
Kjell Sandström
Bodens BK
69:5316:34Silver
8
Göran Larsson
Sala OK
71:2718:08Silver
9
Per Sundin
Skogslöparna
72:3919:20Silver
10
Tom Brantheim
Östersunds OK
73:3820:19Silver
11
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
75:2322:04Silver
12
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
75:3922:20Silver
13
Erik Broman
Alfta-Ösa OK
79:0525:46Brons
14
Stefan Gullback
IF Strategen
79:2426:05Brons
15
Greger Wedin
Södertälje-Nykvarn OF
81:1827:59Brons
16
Ingmar Söderström
Sundsvalls OK
82:5929:40
17
Gunnar Hedberg
Östersunds OK
89:2536:06
18
Peter Lorentzson
Sundsvalls OK
93:2440:05
19
Jon Flordal
Ljusdals OK
93:4940:30
20
Ove Åberg
Storviks IF
100:2547:06
21
Jan-Erik Sundholm
OK Nolaskogsarna
109:4956:30
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
D65 0 meter31 startande, 30 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lena Leandersson
Älvdalens IF OK
41:320:00Guld
2
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
46:044:32Guld
3
Maud Nilsson
HJS-Vansbro OK
46:325:00Guld
4
Eva-Stina Svärd
Haninge SOK
47:386:06Silver
5
Inga Johansson
Nyköpings OK
48:407:08Silver
6
Gunnel Svensson
IK Ymer
48:457:13Silver
7
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
49:037:31Silver
8
Christina Westman
Hudiksvalls OK
49:127:40Silver
9
Carina Lindman
Finspångs SOK
50:258:53Silver
10
Ingrid Jansson
Säterbygdens OK
51:009:28Silver
11
Ulla Hellman
Sundsvalls OK
51:189:46Silver
12
Anita Johansson
OK Tor
51:209:48Silver
13
Heléne Cardell
Timrå SOK
51:4010:08Silver
14
Eva Kjellman
Vandrarringen
52:0410:32Silver
15
Gullevi Svensson
Ronneby OK
54:2612:54Silver
16
U C Lybert Eriksson
Väsby OK
56:1914:47Silver
17
Kerstin Bengtsson
Motala AIF OL
57:4716:15Silver
18
Monica Krig
OK Nipan
57:4816:16Silver
19
Solveig Svahn
Ockelbo OK
57:4916:17Silver
20
Christina Schedwin
IK Stern
60:2418:52Brons
21
Barbro Börjeson
Sigtuna OK
61:2819:56Brons
22
Marianne Hamilton
Enebybergs IF
62:2820:56Brons
23
Lena Timner
Umeå OK
63:4522:13Brons
24
Elvy Peterson
Sundsvalls OK
64:0822:36
25
Laila Näslund
Timrå SOK
65:2723:55
26
Ingrid Petersson
Sundsvalls OK
70:3829:06
27
Kristina Skoglund
Hellas Orientering
77:2535:53
28
Britten Persson
Finspångs SOK
83:2641:54
29
Birgitta Norlin
Rimbo SOK
89:4548:13
30
Viola Persson
VK Uvarna
114:5873:26
Chatarina Andersson
OK Motala
Ej godkänd
 
H65 0 meter33 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Leif Anders Fredrik Sellgren
Sigtuna OK
47:170:00Guld
2
Rolf Skoglund
Hellas Orientering
47:280:11Guld
3
Owe Edström
Kovlands IF
48:130:56Guld
4
Göran Hällström
Lugnviks IF
48:401:23Guld
5
Jim Persson
VK Uvarna
49:141:57Guld
6
Olle Johansson
IFK Hedemora OK
49:222:05Guld
7
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
53:236:06Silver
8
Christer Möllenberg
Timrå SOK
55:288:11Silver
9
Kent Johansson
Örkelljunga FK
56:589:41Silver
10
Karl-Robert Moqvist
OK Tor
57:009:43Silver
11
Per Ivermark
Säffle OK
58:0610:49Silver
12
Åke Höglund
Timrå SOK
60:3913:22Silver
13
Lars Jonasson
Järfälla OK
62:1014:53Silver
13
Lars Persson
Finspångs SOK
62:1014:53Silver
15
Kjell Mörtberg
Bodens BK
64:0016:43Silver
16
Leif Nordlund
Länna IF
64:0616:49Silver
17
Kjell Eriksson
VK Uvarna
65:4218:25Silver
18
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
66:3319:16Silver
19
Sven-Olof Norlin
Rimbo SOK
66:3919:22Silver
20
Hans Kruskopf
Korsnäs IF OK
67:2720:10Silver
21
Kjell Blomberg
IK Standard
68:1721:00Brons
22
Gunnar Bengtsson
Sundsvalls OK
68:3421:17Brons
23
Stig Blidefalk
OK Nipan
70:0322:46Brons
24
Rolf Jakobsson
Alfta-Ösa OK
73:2926:12
25
Bengt Mattiasson
Södertälje-Nykvarn OF
73:3526:18
26
Hans Nyberg
Gävle OK
74:0526:48
27
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
91:5844:41
Ove Peterson
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Sören Eriksson
Länna IF
Ej godkänd
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
Ej godkänd
Gunnar Ericson
Gävle OK
Ej godkänd
Tore Lundgren
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Bertil Holmgren
Gävle OK
Ej godkänd
 
D70 0 meter8 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann Persson
Piteå IF
44:320:00Guld
2
Mariann Kjellberg
Bredareds IF
45:511:19Guld
3
Gunnel Granqvist
Nynäshamns OK
46:201:48Guld
4
Barbro Vallin
Kungälvs OK
51:016:29Silver
5
Britt Pettersson
OK Roxen
52:017:29Silver
6
Anne-Marie Byström
Sidensjö IK
53:068:34Silver
7
Gunnel Börjesson
IK Uven
59:4715:15Silver
Margareta Holmberg
IF Hagen
Ej godkänd
 
H70 0 meter30 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roland Karlsson
Ronneby OK
40:530:00Guld
2
Jerry Holm
Eskilstuna OL
41:020:09Guld
3
Karl Johansson
IFK Hedemora OK
41:140:21Guld
4
Kuno Österlund
Västerås SOK
48:097:16Silver
5
Göran Berg
Sundsvalls OK
49:028:09Silver
6
Lars Johansson I
OK Tor
49:088:15Silver
7
Gösta Lindman
Finspångs SOK
50:119:18Silver
8
Ove Johansson
OK Järnbärarna
51:2410:31Silver
9
Sven Leandersson
Älvdalens IF OK
51:3110:38Silver
10
Kurt Boström
OK Linné
52:5912:06Silver
11
Sten Eriksson
OK Branten
54:3113:38Silver
12
Ingemar Holmberg
IF Hagen
54:3213:39Silver
13
Bertil Engman
IFK Norrköpings OK
56:0515:12Silver
14
Gustav Krig
OK Nipan
60:1619:23Brons
15
Tore Thellsén
OK Roxen
63:3922:46
16
Hjalmar Nordquist
OK Järnbärarna
63:5623:03
17
Hans Andersson
Västerås SOK
67:4426:51
18
Arne Gustafsson
Hagaby GOIF
72:1431:21
19
Erik Svensson
Korsnäs IF OK
75:5435:01
20
P-G Jansson
Säterbygdens OK
80:2639:33
21
Rolf Dahlström
VK Uvarna
82:3341:40
22
Stig Bengtsson
Motala AIF OL
86:0645:13
23
Lars Kjellman
Vandrarringen
90:3849:45
24
Leif Andersson
OK Motala
91:5751:04
25
Evert Bergström
Hudiksvalls OK
116:0575:12
26
Olle Näslund
Timrå SOK
126:0685:13
Ragnar Eriksson
OK Hedströmmen
Ej godkänd
Tore Kangas
Västerås SOK
Ej godkänd
Sören Jansson
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Sören Bråhn
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
D75 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja-Lisa Bergström
Selånger SOK
48:050:00Guld
2
Inga-Lena Bergfält
Hudiksvalls OK
58:3510:30Silver
3
Ebba-Lisa Flygar
Tullinge SK
59:0210:57Silver
4
Bernice Antonsson
FK Friskus-Varberg
61:1213:07Silver
5
Gun Krohn
Hudiksvalls OK
65:3217:27Silver
6
Ulla-Britta Hall
Järla IF OK
68:4520:40Silver
7
Åsa Nilsson
VK Uvarna
82:5734:52
8
Gun Andersson
Eskilstuna OL
83:5835:53
9
Ingrid Lundin
Eskilstuna OL
84:4136:36
 
H75 0 meter20 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Carlsson
Sundbybergs IK
38:560:00Guld
2
Tord Lidström
Hagaby GOIF
47:088:12Silver
3
Rolf Andersson
Rimbo SOK
49:2010:24Silver
4
Göran Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
49:5110:55Silver
5
Tord Lind
Valbo AIF
50:0011:04Silver
6
Arne Yngström
Hagaby GOIF
59:3220:36
7
Holger Persson
OK Eken
62:0223:06
8
Bengt Larsson
Kovlands IF
62:5023:54
9
Bengt Lif
Sol Tranås
63:3424:38
10
Folke Vestberg
Säterbygdens OK
65:0326:07
11
Rolf Krohn
Hudiksvalls OK
65:0626:10
12
Arne Gustavsson
Säterbygdens OK
65:3026:34
13
Birger Byström
Sidensjö IK
73:4234:46
14
Bo Olsson
Härnösands OK
73:4734:51
15
Roland Lundqvist
Timrå SOK
84:0945:13
16
Gunnar Timner
Umeå OK
85:5246:56
17
Bert-Erik Bergström
VK Uvarna
92:5954:03
John Berglund
Alfta-Ösa OK
Ej godkänd
Lennart Österberg
Sundsvalls OK
Ej godkänd
Stig Lundin
Eskilstuna OL
Ej godkänd
 
H80 0 meter6 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Valter Alamaa
IK Vikings OK
58:150:00Guld
2
Henning Hamilton
Enebybergs IF
65:547:39Silver
3
Tor Korsman
Gävle OK
76:1417:59Silver
Yngve Larsson
Kovlands IF
Ej godkänd
Nils Gösta Nilsson
Östersunds OK
Ej godkänd
Olle Pettersson
Nyköpings OK
Ej godkänd
 
U1 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lukas Walther
VK Uvarna
24:530:00Järn
2
Linus Martin
Njurunda OK
26:361:43Järn
3
Petter Erlandsson
Sundsvalls OK
32:367:43Järn
4
Alva Larsson
Sundsvalls OK
54:5229:59Järn
 
Inskolning 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oskar Erlandsson
Sundsvalls OK
36:090:00Järn
2
Janna Sundlöf
Timrå SOK
56:5020:41Järn
 
Öppen motion 1 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anette Wivegg
Njurunda OK
24:530:00
 
Öppen motion 2 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maria Calleberg
Söderhamns OK
38:300:00Brons
2
Rosita Blidefalk
OK Nipan
76:0137:31
 
Öppen motion 3 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Storkamp
Sundsvalls OK
41:220:00Brons
2
Ludvig Björk Förare
Sundsvalls OK
43:262:04Brons
 
Öppen motion 4 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Satu Svedberg
Sundsvalls OK
59:380:00Brons
2
Kristina Persson
Sundsvalls OK
78:5719:19Brons
3
Osmo Järvinen
Njurunda OK
122:4263:04
 
Öppen motion 5 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Sundlöf
Timrå SOK
43:170:00
 
Öppen motion 6 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Mattsson
Sundsvalls OK
65:440:00Brons
2
Anders Sjögren
Sundsvalls OK
67:381:54Brons
 
Öppen motion 7 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Eva Hellman
Sundsvalls OK
35:120:00Brons
2
Anna-Lena Lindström
Sundsvalls OK
46:0210:50Brons
Åsa Boberg
Söderhamns OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Martin Nissar
Sundsvalls OK
39:550:00Brons
2
Sören Calleberg
Söderhamns OK
42:372:42Brons
3
Ulrik Olsson
Sundsvalls OK
49:049:09Brons
4
Thomas Engberg
VK Uvarna
61:3621:41
5
Leif Sundling
Njurunda OK
70:3030:35
 
Öppen motion 9 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Holmquist
Sundsvalls OK
65:550:00Brons
2
Susanne Liukkonen
Sundsvalls OK
68:122:17Brons