Bauertrampet

2011-09-10

Arrangör: Jönköpings OK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
422
Form:
Individuell
Startande:
378
Distans:
Lång
Fullföljande:
353
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
32:360:00Guld
2
Anna Envall
IK Hakarpspojkarna
36:173:41Guld
3
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
38:366:00Silver
4
Jenny Martinsson
OK Tranan
43:1910:43Silver
5
Maria Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
47:2714:51Brons
6
Sara Bergander
Eksjö SOK
56:4024:04
 
H21 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
32:570:00Guld
2
Erik Holmberg
IK Hakarpspojkarna
35:172:20Guld
3
Erik Martinsson
Linköpings OK
35:292:32Guld
4
Linus Wahl
IK Vista
38:596:02Silver
5
Edvin Karlsson
OK Denseln
39:456:48Silver
6
Niklas Karlsson
Växjö OK
40:497:52Silver
7
Lucian Semeniuc
FK Finn
42:159:18Silver
8
Johan Schagerlind
OK Bävern
44:0411:07Silver
9
Kjell Nilsson
Gotlands Bro OK
44:1011:13Silver
10
Torbjörn Johansson
Bredaryds SOK
44:1111:14Silver
11
Torgny Lindström
Ronneby OK
44:5111:54Silver
12
Erik Nero
Falköpings AIK OK
46:4513:48Silver
13
Oskar Pettersson
OK Njudung
54:5822:01
14
Oskar Nilsson
OK Stigen
57:1624:19
15
Michael Siemmeister
Eksjö SOK
61:4328:46
16
Alan Semeniuc
FK Finn
78:5846:01
17
Mårten Svensson
Falköpings AIK OK
92:4559:48
Albin Sigby
IK Vista
Ej godkänd
 
D20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Angelica Jörnling
Eksjö SOK
61:040:00
 
H20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
52:140:00
 
D16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stina Skog
OK Gränsen
67:190:00
 
H16 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
David Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
48:440:00Mästare
2
Rasmus Löfgren
Stora Tuna OK
74:4426:00Brons
 
H16 Kort 0 meter1 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Albin Skog
OK Gränsen
Ej godkänd
 
D14 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Hanna Lindström
OK Tranan
34:210:00Elit
2
Sophia Björnlinger
IK Vista
40:256:04Guld
3
Ebba Envall
IK Hakarpspojkarna
42:248:03Guld
4
Sara Freyland
SOK Aneby
42:368:15Guld
5
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
44:2410:03Silver
6
Hanna Olofsson
Värend GN OL
50:4216:21Silver
7
Emma Åkesson
IK Hakarpspojkarna
55:4721:26Brons
 
D14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Lundin
Gotlands Bro OK
41:470:00Elit
2
Matilda Romin
Gotlands Bro OK
42:280:41Elit
 
H14 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Trofast
Bredaryds SOK
25:200:00Elit
2
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
31:416:21Guld
3
Jakob Bremer
Boxholm-Mjölby OL
37:1811:58Silver
4
Jonas Hammarskiöld
Lunds OK
38:0512:45Silver
5
Noa Pruth
IK Hakarpspojkarna
42:1416:54Brons
6
Carl Persson
Burseryds IF
45:4720:27Brons
7
Viktor Ossiansson
IK Hakarpspojkarna
47:0021:40Järn
8
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
53:5428:34Järn
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Johansson
Anderstorps OK
44:020:00Elit
Anton Nilsson
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
 
D12 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ella Palm
IK Hakarpspojkarna
23:130:00Guld
2
Johanna Källvik-Leufvén
Åmåls OK
23:260:13Guld
3
Moa Sågby
Jönköpings OK
26:473:34Guld
4
Erika Källvik-Leufvén
Åmåls OK
27:053:52Silver
5
Julia Thuresson
Burseryds IF
33:5110:38Brons
6
Evelina Eriksson
IK Hakarpspojkarna
39:1416:01Järn
7
Moa Edner
IK Hakarpspojkarna
42:1519:02Järn
8
Isabell Johansson
Anderstorps OK
42:4919:36Järn
9
Anna Hagstrand
Burseryds IF
66:3643:23Järn
 
H12 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Albin Månsson
Växjö OK
18:230:00Guld
2
Adam Löfström
Jönköpings OK
19:241:01Guld
3
Filip Rosjö
Jönköpings OK
20:302:07Guld
4
Erik Lindström
OK Tranan
23:595:36Silver
5
Olle Svangren
Gotlands Bro OK
25:086:45Brons
6
Joakim Björkegren
Gotlands Bro OK
26:528:29Brons
7
Josef Wennblom
Hagaby GOIF
26:598:36Brons
8
Alexander Roos
OK Landehof
27:118:48Brons
9
Simon Freyland
SOK Aneby
28:4610:23Brons
10
Gustav Hjellström
Gränna-Bygdens OK
29:1210:49Järn
11
Carl Johansson
Bredaryds SOK
29:2411:01Järn
12
Rasmus Virgin
Gotlands Bro OK
31:0312:40Järn
13
Tim Edner
IK Hakarpspojkarna
87:0968:46Järn
 
D10 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Maja Åkesson
IK Hakarpspojkarna
18:450:00Brons
2
Ebba Lindman
Nässjö OK
18:530:08Brons
3
Tilda Palm
IK Hakarpspojkarna
20:411:56Brons
4
Beata Pettersson
Gotlands Bro OK
20:502:05Brons
5
Emma Ling
Jönköpings OK
21:022:17Brons
6
Nike Pruth
IK Hakarpspojkarna
23:565:11Brons
7
Ebba Rosander
SOK Aneby
24:425:57Brons
8
Irmeli Sjögren
IK Hakarpspojkarna
25:276:42Brons
9
Diana Skogastierna
Anderstorps OK
25:507:05Brons
10
Johanna Fransson
IF Hallby SOK
27:579:12Brons
11
Alma Kappel
Gotlands Bro OK
28:4910:04Brons
12
Alva Lorefors
IK Hakarpspojkarna
29:4911:04Järn
13
Alma Gustafsson
SOK Aneby
30:5212:07Järn
14
Ella Andersson
IK Hakarpspojkarna
31:1112:26Järn
15
Klara Hagstrand
Burseryds IF
32:2913:44Järn
16
Evelina Jonason
SOK Aneby
36:5818:13Järn
Maja Porle
Växjö OK
Ej godkänd
 
H10 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
18:280:00Brons
2
Anton Gunnarsson
Bredaryds SOK
19:341:06Brons
3
Edvin Nilsson
Gotlands Bro OK
22:314:03Brons
4
Erik Ling
Jönköpings OK
22:514:23Brons
5
Viktor Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
24:486:20Brons
6
Erik Nilsson
Gotlands Bro OK
26:418:13Brons
7
Hampus Stockheden
IF Hallby SOK
60:5942:31Järn
 
D35 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Björkman
OK Reftele
71:010:00Guld
2
Sa Muel Skog
OK Gränsen
107:2136:20Brons
 
D40 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gunilla Karlsson
Växjö OK
42:510:00Guld
2
Louise Rundkvist
IK Hakarpspojkarna
44:471:56Guld
3
Veronica Adolfsson
Anderstorps OK
45:322:41Guld
4
Eva-Lotta Löfgren
Stora Tuna OK
49:426:51Silver
5
Helena Gunnarsson
IK Hakarpspojkarna
51:058:14Silver
6
Maria Folkestad
Anderstorps OK
53:3910:48Silver
7
Lena Thuresson
Burseryds IF
55:3512:44Silver
8
Gabriella Wennblom
Hagaby GOIF
71:0728:16
Katarina Stockheden
IF Hallby SOK
Ej godkänd
 
H40 0 meter7 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Magnus Månsson
Växjö OK
43:260:00Guld
2
Anders Petterson
OK Njudung
49:055:39Silver
3
Håkan Karlsson
FK Finn
52:088:42Silver
4
Tomas Pettersson
OK Reftele
54:1910:53Silver
5
Geir Inge Folkestad
Anderstorps OK
58:1714:51Silver
6
Tobias Den Braver
OK Gränsen
85:3442:08
Jesper Rundbäck
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
D45 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annelie Alenius
Boxholm-Mjölby OL
40:100:00Guld
2
Helena Lindman
Nässjö OK
42:162:06Guld
3
Karin Öhlin
SOK Aneby
42:522:42Guld
4
Kristina Johansson
Bredaryds SOK
43:433:33Guld
5
Camilla Eklöf
Annebergs GIF
46:005:50Guld
6
Karin Freyland
SOK Aneby
46:446:34Silver
7
Carina Rosén Eriksson
Annebergs GIF
57:0816:58Silver
8
Heléne Svensson
IK Vista
58:3318:23Brons
9
Annika Petersson
Burseryds IF
61:3521:25Brons
10
Anne Turesson
Bredaryds SOK
65:1625:06
11
Helena Johansson
OK Gisle
65:3525:25
Maritha Henriksson
Eksjö SOK
Ej godkänd
 
H45 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Tomas L Löfgren
Stora Tuna OK
37:430:00Guld
2
Magnus Svensson
Nässjö OK
40:252:42Guld
3
Stefan Olofsson
OK Gisle
43:305:47Silver
4
Håkan Svensson
IK Vista
44:076:24Silver
5
Per Källvik
Åmåls OK
44:587:15Silver
6
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
46:368:53Silver
7
Stefan Svensson
Bredaryds SOK
47:179:34Silver
8
Jan Thuresson
Burseryds IF
47:5410:11Silver
9
Peter Sahlin
Nässjö OK
48:5511:12Silver
10
Jan-Henrik Jansson
Växjö OK
49:4011:57Silver
11
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
51:3213:49Silver
12
Ola Olsson
IK Hakarpspojkarna
53:0015:17Silver
13
Per Johansson
OK Reftele
53:3115:48Silver
14
Magnus Ihreskog
Gotlands Bro OK
57:4620:03Brons
15
Anders Sjöberg
OK Reftele
61:1623:33
16
Magnus Porle
Växjö OK
64:0426:21
17
Sören Bremer
Boxholm-Mjölby OL
83:4245:59
Mats Sigalit
Gotlands Bro OK
Ej godkänd
 
D50 0 meter6 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Monica Henriksson
Eksjö SOK
41:280:00Guld
2
Anita Bodin
Gällstadbygdens SOK
45:163:48Guld
3
Ann-Marie Andersson
Tenhults SOK
48:337:05Silver
4
Lena Runesson
OK Vivill
52:5411:26Silver
5
Ingrid Roos
Motala AIF OL
53:3512:07Silver
6
Marianne Thorsson
IK Trenne Ullared
57:0115:33Silver
 
H50 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stefan Kollberg
Eksjö SOK
37:270:00Guld
2
Håkan Sandstedt
Eksjö SOK
38:130:46Guld
3
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
40:192:52Guld
4
Peter Valtersson
Anderstorps OK
42:385:11Silver
5
Arne Karlsson
Tumba-Mälarhöjden OK
43:045:37Silver
6
Mikael Johansson
OK Gisle
44:126:45Silver
7
Rune Thuresson
OK Bävern
49:2812:01Silver
8
Claes-Göran Petersson
Burseryds IF
52:0514:38Silver
9
Christer Fransson
Motala AIF OL
52:0914:42Silver
10
Bengt Schmeling
OK Roxen
64:2326:56
Johan Sandström
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D55 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Dittmer
IK Hakarpspojkarna
41:240:00Guld
2
Britt Gunnarsson
Kristinehamns OK
47:576:33Silver
3
Vivianne Lindstam
Sol Tranås
54:2513:01Silver
4
Eva Pettersson
Växjö OK
57:0915:45Silver
5
Kristin Johansson
OK Dacke
62:3721:13Brons
6
Gunvor Arbin
Annebergs GIF
64:4123:17
7
Liselott Sigby
IK Vista
81:1139:47
8
Pia Adolfsson
OK Gisle
83:2742:03
 
H55 0 meter12 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
36:330:00Guld
2
Erik Jan-Olof Eriksson
Annebergs GIF
37:300:57Guld
3
Kjell Nero
Nässjö OK
44:588:25Silver
4
Stefan Gunnarsson
Kristinehamns OK
48:1911:46Silver
5
Stefan Arbin
Annebergs GIF
50:5814:25Silver
6
Hans Trofast
Tenhults SOK
52:0115:28Brons
7
Thor-Björn Lund
IK Vista
52:4216:09Brons
8
Rainer Scholz
IK Vista
54:2217:49Brons
9
Lars Grehn
Mullsjö SOK
56:3019:57
10
Lars Erik Lennart Lundqvist
Nässjö OK
57:2820:55
11
Jan-Olof Svensson
Burseryds IF
59:3323:00
Sven-Erik Bodin
Gällstadbygdens SOK
Ej godkänd
 
D60 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisbeth Karlsson
Vaggeryds SOK
43:280:00Guld
2
Agneta Granström
SOK Aneby
48:335:05Guld
3
Lena Barkestam
IK Hakarpspojkarna
49:316:03Silver
4
Gerd Inger Viola Lindholm
Sol Tranås
58:4115:13Silver
5
Kristina Eriksson
Länna IF
76:0832:40
 
H60 0 meter13 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Johansson
Bredaryds SOK
43:580:00Guld
2
Kjell Martinsson
OK Tranan
44:581:00Guld
3
Bo Turesson
OK Bävern
47:343:36Guld
4
Rune Ringsgård
OK Roxen
51:027:04Silver
5
Tommy Olausson
SOK Aneby
52:348:36Silver
6
Göran Dehlin
Annebergs GIF
53:339:35Silver
7
Ove Thorsson
IK Trenne Ullared
54:0610:08Silver
8
Sven-Åke Karlsson
IK Hakarpspojkarna
62:0218:04Brons
9
Bo Johansson
OK Stigen
62:2018:22Brons
10
Sven-Olof Johansson
Vaggeryds SOK
65:5121:53Brons
11
Kenneth Lindblom
Växjö OK
84:4140:43
Lennart Barkestam
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
Ej godkänd
 
D65 0 meter7 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Margareta Larsson
OK Njudung
49:380:00Guld
2
Kerstin Ernvid
Ulricehamns OK
50:050:27Guld
3
Berit Byström
OK Virdarna
59:319:53Silver
4
Kerstin Gunnarsson
Nässjö OK
61:0611:28Silver
5
Eva Bergstrand
Värend GN OL
79:5330:15
Solbritt Gustafsson
OK Virdarna
Ej godkänd
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
H65 0 meter28 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ingemar Magnusson
Boxholm-Mjölby OL
35:290:00Guld
2
Åke Eckerbom
IFK Sävsjö
36:541:25Guld
3
Stefan G Larsson
OK Njudung
37:101:41Guld
4
Lars-Åke Claesson
Skillingaryds FK
39:454:16Guld
5
Roland Bohman
Ulricehamns OK
42:006:31Silver
6
Tommy Olsson
OK Dacke
42:196:50Silver
7
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
43:338:04Silver
8
Stellan Ahnström
Forserums SOK
44:018:32Silver
9
Sören Eriksson
Länna IF
45:119:42Silver
10
Arne Karlsson
Värend GN OL
45:259:56Silver
11
Nils Karlsson
Växjö AIS
46:0310:34Silver
12
Kurt Bodin
Gällstadbygdens SOK
47:0611:37Silver
13
Thomas Kleist
Boxholm-Mjölby OL
47:5712:28Silver
14
Bo Gustafsson
OK Gränsen
48:1112:42Silver
15
Stig Karlsmo
IK Hakarpspojkarna
49:0113:32Silver
16
Waste Byström
OK Virdarna
50:4315:14Silver
17
Gunnar Andersson
IK Vista
51:3316:04Brons
18
Mårten Svensson
Stångenäs AIS
52:2316:54Brons
19
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
53:5018:21Brons
20
Göte Johansson D-P
OK Tranan
54:5919:30Brons
21
Harald Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
57:4022:11
22
Jan-Ove Hedstig
Växjö OK
59:5624:27
23
Kjell Lindholm
Sol Tranås
66:1430:45
24
Reine Frisk
Vaggeryds SOK
67:2231:53
25
John-Erik Bergstrand
Värend GN OL
77:5542:26
Sven-Olof Pettersson
Mullsjö SOK
Ej godkänd
Nils-Gustav Blomqvist
Annebergs GIF
Ej godkänd
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D70 0 meter3 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
53:110:00Guld
2
Ann-Britt Björnlinger
IK Vista
64:1411:03Silver
Eva Eliasson
Vaggeryds SOK
Ej godkänd
 
H70 0 meter10 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Olof Lundin
Sol Tranås
51:080:00Guld
2
Mats Birgersson
Forserums SOK
52:070:59Guld
3
Bernt Johansson
OK Gisle
57:176:09Guld
4
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
58:577:49Silver
5
Lars-Göran Björnlinger
IK Vista
59:168:08Silver
6
Rune Gunnarsson
Nässjö OK
60:109:02Silver
7
Ivan Ernvid
Ulricehamns OK
61:4210:34Silver
8
Karl-Gerhard Ramde
SOK Aneby
63:1912:11Silver
9
Sigvard Rudolfsson
OK Gisle
85:1434:06
Göran Thour
Värend GN OL
Ej godkänd
 
D75 0 meter0 startande, 0 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
 
H75 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sven-Erik Ingemar Lund
Anderstorps OK
50:280:00Guld
2
Torild Bornetun
Skillingaryds FK
60:069:38Silver
3
Tore Johansson
SOK Aneby
61:4711:19Silver
4
Tord Lind
Valbo AIF
66:3316:05Silver
5
Per-Olof Persson
Skillingaryds FK
89:3839:10
 
H80 0 meter5 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Lif
Sol Tranås
55:300:00Guld
2
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
73:3618:06Silver
3
Mattias Rundgren
Sol Tranås
78:5023:20Silver
4
Bo Tyvik
I 15 IF
87:3432:04
Gösta Lindblom
Ölmstads IS
Ej godkänd
 
U1 0 meter25 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofia Skaar
Jönköpings OK
16:130:00Järn
2
Vilgot Wennblom
Hagaby GOIF
16:170:04Järn
3
Karl Hjellström
Gränna-Bygdens OK
18:051:52Järn
4
Majken Folkestad
Anderstorps OK
19:062:53Järn
5
Mattias Folkestad
Anderstorps OK
21:285:15Järn
6
Ida Rosjö
Jönköpings OK
22:065:53Järn
7
Felicia Fyhr
SOK Aneby
22:426:29Järn
8
Albin Hjellström
Gränna-Bygdens OK
23:227:09Järn
9
Maria Björnlinger
IK Vista
24:458:32Järn
10
Hampus Fyhr
SOK Aneby
25:058:52Järn
11
Felicia Erlandsson
SOK Aneby
25:068:53Järn
12
Tilda Rosander
SOK Aneby
25:078:54Järn
13
Elin Thunström
SOK Aneby
25:088:55Järn
14
Elsa Bladh
SOK Aneby
25:128:59Järn
15
Hugo Linderö
IK Hakarpspojkarna
25:379:24Järn
16
Wilhelm Karmetun
OK Njudung
27:1611:03Järn
17
Signe Hjellström
Gotlands Bro OK
30:1714:04Järn
18
Mimmi Ihresksog Florin
Gotlands Bro OK
32:3716:24Järn
19
Lisa Ståhl
Vaggeryds SOK
34:3418:21Järn
20
Lina Andersson
Jönköpings OK
36:0319:50Järn
21
Tove Den Braver
OK Gränsen
36:5820:45Järn
22
Minna Palm
IK Hakarpspojkarna
37:1621:03Järn
23
Kajsa Den Braver
OK Gränsen
38:0621:53Järn
24
Amanda Emilsson
Jönköpings OK
45:4029:27Järn
25
David Emilsson
Jönköpings OK
48:4032:27Järn
 
U2 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fillipa Laureri
IK Hakarpspojkarna
24:510:00Järn
2
Folke Svangren
Gotlands Bro OK
25:150:24Järn
3
Amanda Karmetun
OK Njudung
25:230:32Järn
4
Emma Eriksson
Annebergs GIF
27:052:14Järn
5
Tilde Svensson
OK Gränsen
29:044:13Järn
6
Klara Höglund
Eksjö SOK
30:045:13Järn
7
Elin Sigalit
Gotlands Bro OK
32:578:06Järn
8
Wilhelmina Johansson
Anderstorps OK
38:5514:04Järn
 
Inskolning 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mercio Eriksson
Länna IF
19:550:00Järn
2
Martin Eriksson
Annebergs GIF
22:232:28Järn
3
Clara Adolfsson
Anderstorps OK
31:1211:17Järn
4
Jesper Andersson
IK Hakarpspojkarna
32:0912:14Järn
5
Gabriel Fransson
Motala AIF OL
35:1515:20Järn
6
Emma Svensson
OK Gränsen
48:1028:15Järn
7
Alma Mennborg
IK Hakarpspojkarna
48:1128:16Järn
8
Ella Hagstrand
Burseryds IF
57:1337:18Järn
 
Öppen motion 1 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Veronica Erlandsson
SOK Aneby
20:110:00Brons
2
Helene Bladh
SOK Aneby
22:001:49Brons
3
Monika Hjellström
Gränna-Bygdens OK
22:272:16Brons
4
Josef Samuelsson
OK 64 Torpa
24:384:27Brons
5
Diana Skogastierna
Anderstorps OK
25:455:34Brons
6
Anne Dungner Hjellström
Gotlands Bro OK
27:277:16Brons
7
Angelica Fyhr
SOK Aneby
28:348:23
8
Simon Kringstad
Värend GN OL
29:559:44
9
Johan Rosander
SOK Aneby
31:3311:22
10
Linda Skog
OK Gränsen
36:1416:03
11
Helen Olausson
SOK Aneby
42:3922:28
12
Anna Norden
Kalmar OK
59:5439:43
 
Öppen motion 3 0 meter14 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Arvid Claesson
Jönköpings OK
25:520:00Brons
2
Mikael Fyhr
SOK Aneby
26:220:30Brons
3
Rikard Carlsson
Kalmar OK
27:261:34Brons
4
Tobias Lundh
Skåneslättens OL
27:451:53Brons
5
Viktor Benderius
Jönköpings OK
27:511:59Brons
6
Klas Lorefors
IK Hakarpspojkarna
28:342:42Brons
7
Claes Thunström
SOK Aneby
29:373:45Brons
8
Anna-Carin Eriksson
SOK Aneby
30:555:03Brons
9
Isa Envall
IK Hakarpspojkarna
33:037:11Brons
10
Birgitta Johansson
OK Tranan
34:278:35
11
Birgit Ljung
OK Gipen
42:2016:28
12
Maria Jonason
SOK Aneby
48:0122:09
13
Åke Johansson
Tenhults SOK
55:1529:23
Fredrik Erlandsson
SOK Aneby
Ej godkänd
 
Öppen motion 5 0 meter32 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Adam Hansson
OK 64 Torpa
28:360:00Brons
2
Micael Elmblad
Bredaryds SOK
33:505:14Brons
3
Kent Nero
Mullsjö SOK
33:585:22Brons
4
Sebastian Sanell
Burseryds IF
34:195:43Brons
5
Edvin Claesson
Jönköpings OK
36:087:32Brons
6
Philip Hjellström
Gränna-Bygdens OK
36:147:38Brons
7
Peter Roos
OK Landehof
36:588:22Brons
8
Eric Tenland
Stigmännen Karlshamns OK
39:4111:05
9
Aleksander Samuelsson
OK 64 Torpa
41:5413:18
10
Hans-Jörgen Hansson
Lekeryd-Svarttorps SK
44:2515:49
11
Karl-Oskar Brunnsgård
OK Reftele
45:2316:47
12
Martin Svensson
OK Amne
45:3617:00
13
Weine Gustavsson
IK Wallgårda
46:1417:38
14
Åsa Carlström
IK Hakarpspojkarna
46:1817:42
15
Karin Ernfridsson
OK 64 Torpa
47:3518:59
16
Börje Lindqvist
Klubblös
47:5219:16
17
Christer Roslund
Sol Tranås
49:4521:09
18
Magnus Wahlström
SOK Aneby
50:1021:34
19
Cecelia Karmetun
OK Njudung
52:4224:06
20
Anna Benderius
Jönköpings OK
52:5324:17
21
Karin Cederlöf
Klubblös
57:5129:15
22
Eva Arvidsson
Alvesta SOK
60:1231:36
23
Joel Lundblad
Eksjö SOK
62:0233:26
24
Jonas Pettersson
Gotlands Bro OK
62:1433:38
25
Mats Fridén
OK Gränsen
68:0039:24
26
Susanne Bergander
Eksjö SOK
72:5244:16
27
Cecilia Roos
OK Landehof
72:5344:17
28
Anette Fransson
IF Hallby SOK
74:3445:58
29
Matilda Andersson
OK Gisle
77:0948:33
30
Joel Bäckström
Klubblös
79:1850:42
31
Bo Cederlöf
Klubblös
82:1253:36
Ulla-Britt Karlsson
Växjö OK
Ej godkänd
 
Öppen motion 7 0 meter18 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Robin Öhrn
OK Bävern
39:280:00Brons
2
Ylva Svangren
Gotlands Bro OK
49:199:51Brons
3
Christer Andersson
SOK Aneby
50:0710:39Brons
4
Mikael Öhrn
OK Bävern
52:0312:35Brons
5
Klas Björk
IK Hakarpspojkarna
53:2413:56
6
Hans Samuelsson
OK 64 Torpa
53:2613:58
7
Maria Lundh
Skåneslättens OL
54:0914:41
8
Stefan Elmquist
Tenhults SOK
55:0615:38
9
Annika Gustafsson
Jönköpings OK
58:2318:55
10
Magnus Juvén
OK Tranan
59:3920:11
11
Michael Johansson
OK Tranan
59:4820:20
12
Maria Sundberg
OK Njudung
60:2821:00
13
Pelle Höglund
Eksjö SOK
61:3522:07
14
Bengt Nordh
Lekeryd-Svarttorps SK
65:4926:21
15
Stefan Julsgård
Lekeryd-Svarttorps SK
78:3639:08
Helena Andersson
SOK Aneby
Ej godkänd
Göran Persson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
Bo Ybe
OK Stigen
Ej godkänd
 
Öppen motion 8 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Ling
Jönköpings OK
41:050:00Brons
2
Erik Stillemark
IF Hallby SOK
55:4614:41
3
Mats Lindgren
IF Hallby SOK
60:5519:50
4
Anna Wretling Clarin
Jönköpings OK
67:3226:27
5
Joakim Karmetun
OK Njudung
69:5428:49