Markdubbeln Lång

2011-08-07

Arrangörer: OK Räven | Skene Sim o IS | OK Mark | Kinnaströms SK | Horreds SK | Fritsla VIK

Nivå:
Nationell
Anmälda:
1106
Form:
Individuell
Startande:
980
Distans:
Lång
Fullföljande:
919
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter9 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Frida Bakkman
SOK Viljan
86:240:00Guld
2
Sofia Holmgård
Kils OK
89:102:46Guld
3
Emma Andersson
Sävedalens AIK
92:065:42Guld
4
Lotta Saetre
OK Landehof
93:277:03Guld
5
Martina Karlsson
Stora Tuna OK
96:169:52Silver
6
Lena Birkebaek
Stora Tuna OK
99:0012:36Silver
7
Nat?lija Pe?epeca
IK Auseklis
131:2344:59
Marita Freimane
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
Lina Persson
OK Skogsfalken
Ej godkänd
 
H21 Elit 0 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Fredrik Johansson
IFK Lidingös Skid o OK
82:130:00Guld
2
Jonas Pilblad
IFK Göteborg
83:090:56Guld
3
Fredrik Edén
OK Kåre
88:306:17Guld
4
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
88:436:30Guld
5
Henrik Laas
IFK Göteborg
91:128:59Guld
6
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
92:2210:09Silver
7
Isak Bergman
OK Skogsfalken
93:0210:49Silver
8
Erik Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
94:1512:02Silver
9
Markus Johansson
IFK Göteborg
95:2513:12Silver
10
Niklas Olofsson
Helsingborgs SOK
96:2214:09Silver
11
Fredrik Mattsson
OK Kåre
97:1114:58Silver
12
Håkan Petersson
IFK Göteborg
97:3215:19Silver
13
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
97:5615:43Silver
14
Albert Mollén
Sävedalens AIK
98:0515:52Silver
15
Conny Rantzow
Hestra IF
99:1617:03Silver
16
Erik Engstrand
IFK Göteborg
99:5417:41Silver
17
Gustav Eklöf
Ulricehamns OK
100:0417:51Silver
18
Carl Wiking
OK Kåre
101:4619:33Silver
19
Gustaf Wennerberg
OK Klyftamo
102:0919:56Silver
20
Jan Klapal
OK Kåre
102:5120:38Silver
21
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
105:5323:40Silver
22
David Procházka
OK Kåre
107:0724:54Silver
23
Radek No
OK Kåre
109:2027:07Silver
24
Fajer Wennerberg
OK Klyftamo
113:3331:20Silver
25
David Jonsson
OK Klyftamo
117:5435:41Brons
26
Luk
OK Kåre
121:0238:49Brons
27
Petr Bo?il
OK Kåre
123:4141:28Brons
28
Joakim Axelsson
Trollhättans SOK
139:4857:35
Oskar Eklöf
Ulricehamns OK
Ej godkänd
Mikael Nilsson
Snättringe SK
Ej godkänd
 
D20 Elit 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klára Petrácková
OK Kåre
71:280:00Guld
2
Linnéa Wiking
OK Kåre
73:231:55Guld
3
Frida Nilsson
Skåneslättens OL
74:112:43Guld
4
Sara Jonsson
OK Klyftamo
81:109:42Silver
5
Isabell Josefsson
OK Reftele
92:0520:37Silver
 
H20 Elit 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Egil Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
79:020:00Guld
2
David Johansson
Hestra IF
81:552:53Guld
3
Adam Georgsson
OK Nackhe
93:5414:52Silver
 
D18 Elit 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Agnes Leo
Bredaryds SOK
52:440:00Guld
2
Klára Procházková
OK Kåre
63:3910:55Silver
3
Lovisa Hansson
Bredareds IF
64:2311:39Silver
4
Sara Schmidt
Trollhättans SOK
65:3912:55Silver
5
Sara Nilsson
OK Tranan
67:1114:27Silver
6
Anna Nilsson-Simkovics
Ulricehamns OK
69:0216:18Silver
7
Alena Voborníková
OK Kåre
69:3016:46Silver
8
Helena Markstedt
OK Södertörn
71:0918:25Silver
9
Amanda Claesson
Sävedalens AIK
73:2020:36Silver
10
Tove Lagerberg
OK Södertörn
73:2320:39Silver
11
Therese Enenge
Bredareds IF
73:3220:48Silver
12
Julia Ohlsson
Uddevalla OK
73:3520:51Silver
13
Filippa Spånér
Sävedalens AIK
80:0327:19
14
Ida Karlsson
Lidköpings VSK
80:1627:32
15
Malin Engström
OK Kåre
83:5931:15
16
Emma Ekberg
Lidköpings VSK
84:1931:35
Lina Andersson
Trollhättans SOK
Ej godkänd
 
H18 Elit 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
54:070:00Guld
2
Måns Östman
Göteborg-Majorna OK
55:141:07Guld
3
Viktor Blomqvist
OK Skogsfalken
57:073:00Guld
4
Tom
OK Kåre
57:293:22Guld
5
Janis Sars
OK Klemmingen
57:523:45Guld
6
Martin Larsson
Hestra IF
58:384:31Guld
7
Rasmus Larsson
OK Alehof
60:015:54Guld
8
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
60:246:17Guld
9
Oscar Vagman
OK Klemmingen
60:276:20Guld
10
Anton Karlsson
OK Kullingshof
61:006:53Guld
11
Tom
OK Kåre
61:297:22Silver
12
Elias Öhgren
OK Kåre
62:558:48Silver
13
Oskar Andersson
OK Gynge
63:239:16Silver
14
Linus Wahl
IK Vista
64:2110:14Silver
15
Martin Ahlberger
Hestra IF
64:3510:28Silver
16
Johan Forsgren
OK Kåre
66:0611:59Silver
17
Anders Ohlsson
Uddevalla OK
66:0712:00Silver
18
Daniel Gustavsson
FK Friskus-Varberg
66:4812:41Silver
19
Simon Fröjd
Snättringe SK
67:2913:22Silver
20
Johan Sandlund
OK Njudung
68:1314:06Silver
21
Glen Bales
OK Kåre
68:5314:46Silver
22
Anton Blom
IK Uven
69:4215:35Silver
23
Jan ?ermák
OK Kåre
70:1516:08Silver
24
Oldrich Kos
OK Kåre
71:5517:48Silver
Jonas Borg
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
 
D21 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Susanne Nordgren
Stigsökarna
71:080:00Guld
2
Lotta Nilsson
OK Alehof
71:370:29Guld
3
Karolina Norin
IFK Göteborg
73:392:31Guld
4
Åsa Söderblom
Falkenbergs OK
75:033:55Guld
5
Martina Valachová
OK Kåre
75:404:32Guld
6
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
76:315:23Guld
7
Carolina Klasson
Sävedalens AIK
85:0113:53Silver
8
Elin Åkesson
Gudhems IF
96:2225:14Silver
Charlotte Gustafsson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
 
H21 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Nilsson
Vänersborgs SK
81:210:00Guld
2
Patrik Nordgren
Sävedalens AIK
84:022:41Guld
3
Johan Antonsson
OK Löftan
84:413:20Guld
4
Daniel Larsson
Vänersborgs SK
86:174:56Guld
5
Sven Granfors
Sävedalens AIK
91:2210:01Silver
6
Jens Arvidsson
IF Rigor
92:4411:23Silver
7
Andreas Leijgård
Gudhems IF
102:1620:55Silver
8
Roger Ivarsson
Fjärås AIK
102:2321:02Silver
9
Henrik Lidhage
IK Ymer
103:5122:30Silver
10
Fredrik Andersson
IF Rigor
112:1330:52Silver
11
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
123:5842:37Brons
12
Peter Waldenström
Jönköpings OK
164:0082:39
 
D20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sofie Söderblom
Falkenbergs OK
79:420:00
 
H20 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Joel Andersson
IK Gandvik
67:440:00Guld
2
Andris Gailis
IK Auseklis
70:352:51Guld
3
Tobias Edström
OK Gisle
79:4412:00Silver
 
D18 0 meter8 startande, 6 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Petra Bartus
Siralyok
55:520:00Guld
2
Vanda Kinde
Siralyok
56:250:33Guld
3
Varsanyi Kinga
Siralyok
59:033:11Guld
4
Viktoria Strandberg
Falköpings AIK OK
64:088:16Silver
5
Johanna Ivarez
OK Södertörn
78:2522:33Silver
6
Elinor Lindelöw
Härlövs IF
84:4728:55Brons
Krist?ne Freimane
IK Auseklis
Ej godkänd
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
H18 0 meter6 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Matyas Pentek
Siralyok
61:460:00Guld
2
Jonas Ehn
Södertälje-Nykvarn OF
69:538:07Silver
3
?irts Sili?
IK Auseklis
85:1823:32Silver
4
Balint Schwendtner
Siralyok
102:2440:38
5
Bertalan Jakus
Siralyok
108:5447:08
Ludvig Danfors
Mullsjö SOK
Ej godkänd
 
D16 0 meter42 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Aina Edgren
Trollhättans SOK
41:100:00Mästare
2
Amelie Ekström
OK Kåre
43:282:18Mästare
3
Jeanette Jönsson Hellstadius
Södertälje-Nykvarn OF
43:342:24Mästare
4
Elina Von Krusenstierna
OK Kåre
45:063:56Mästare
5
Elsa Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
48:437:33Elit
6
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
49:378:27Elit
7
Anna Kindlundh
Södertälje-Nykvarn OF
51:1810:08Guld
8
Julia Adolfsson
OK Kåre
52:3511:25Guld
9
Amanda Johansson
OK Dacke
52:5011:40Guld
10
Moa Pettersson
OK Dacke
54:0612:56Guld
11
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
54:4013:30Guld
12
Elin Classon
OK Orinto
54:4613:36Guld
13
Eli
OK Kåre
54:4713:37Guld
14
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
54:4813:38Guld
15
Lisa Wassén
Vänersborgs SK
55:3514:25Silver
16
Linn Eriksson
Ryda SK
57:0815:58Silver
17
Simona Chládková
OK Kåre
58:4017:30Silver
18
Sofia Löseth
Falköpings AIK OK
60:2619:16Silver
19
Emelie Bäck
OK Kullingshof
64:1323:03Brons
20
Kajsa Engström
OK Kåre
64:4723:37Brons
21
Greta Pentek
Siralyok
66:2925:19Brons
22
Hanna Berglund
OK Kåre
66:4225:32Brons
23
Sofia Ehn
Södertälje-Nykvarn OF
66:5025:40Brons
24
Elza Ozola
IK Auseklis
68:3127:21Brons
25
Lina Fredriksson
Korsnäs IF OK
69:3828:28Brons
26
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
70:1129:01Brons
27
Linnea Herngren
IF Hagen
71:0029:50Brons
28
Reka Schwendtner
Siralyok
75:0633:56Järn
29
Klara Andén
Södertälje-Nykvarn OF
75:3434:24Järn
30
Caroline Lindelöw
Härlövs IF
76:4235:32Järn
31
Julia Ladefoged
Falkenbergs OK
79:3038:20Järn
32
Hanna Larsson
Hjobygdens OK
93:4852:38Järn
Matilda Renlund
OK Södertörn
Ej godkänd
Tyra Kleijn
Södertälje-Nykvarn OF
Ej godkänd
Clara Berlin
Trollhättans SOK
Ej godkänd
Kristin Höög
OK Kullingshof
Ej godkänd
Stina Larsson
IF Hagen
Ej godkänd
Alice Törnlund
OK Södertörn
Ej godkänd
Lauma Elza Fern?te
IK Auseklis
Ej godkänd
Cecilia Boman
Lustens OK
Ej godkänd
Ilvija Jak?ne
IK Auseklis
Ej godkänd
Klara Holmgård
Kils OK
Ej godkänd
 
D16 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Evelina Lindeblom
IK Omega
60:260:00Mästare
2
Johanna Andersson
Lidköpings VSK
72:1911:53Elit
 
H16 0 meter44 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Cederberg
Vänersborgs SK
37:170:00Mästare
2
Anton Nilsson
OK Tranan
39:592:42Mästare
3
Filip Grahn
Hestra IF
40:243:07Mästare
4
Markus Larsson
Hestra IF
41:314:14Mästare
5
Mattias Johansson
Stångenäs AIS
41:344:17Mästare
6
Jakob Wahl
IK Vista
41:454:28Mästare
7
Johannes Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
42:375:20Elit
8
William Nilsson
OK Södertörn
46:329:15Guld
9
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
46:429:25Guld
10
Erik Bäcklund Ekvall
Trollhättans SOK
46:479:30Guld
11
Albin Axelsson
Mullsjö SOK
46:569:39Guld
12
Martin Nilsson
Snättringe SK
47:3510:18Guld
13
Klavs Stiprais
OK Klemmingen
47:4310:26Guld
14
Heino Ollin
Sävedalens AIK
48:2311:06Guld
15
Gustav Boquist
IK Uven
49:0411:47Guld
16
Richard Lundstedt
Mullsjö SOK
49:4812:31Guld
17
Martin Olsson
Tibro OK
50:3013:13Silver
17
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
50:3013:13Silver
19
Einar Nordgren
Hestra IF
51:0913:52Silver
20
Filip Södervall
IK Gandvik
51:4914:32Silver
21
Oskar Johansson
OK Klyftamo
53:3516:18Silver
22
Colin Fransson Lee
OK Alehof
54:1316:56Silver
23
Joakim Andén
Södertälje-Nykvarn OF
54:1917:02Silver
24
Tobias Pentonen
Hestra IF
55:0717:50Silver
25
Jonathan Berglind
OK Södertörn
58:3421:17Brons
26
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
59:2822:11Brons
27
Erik Fors
Hestra IF
59:3322:16Brons
28
Rihards Sta?is
IK Auseklis
60:1422:57Brons
29
Erik Nygren-Wåhlin
OK Södertörn
61:3324:16Brons
30
Christoffer Johansson
Trollhättans SOK
61:3424:17Brons
31
Linus Landergren
Hestra IF
61:3824:21Brons
32
K?rlis Auce
IK Auseklis
63:2626:09Brons
33
Linus Rantanen
Södertälje-Nykvarn OF
66:1729:00Brons
34
Valts Ulmanis
IK Auseklis
66:4929:32Brons
35
Max Hård
OK Södertörn
69:5832:41Järn
36
K?rlis Matuzelis
IK Auseklis
70:2133:04Järn
37
Filip Barkestedt
OK Kullingshof
71:3434:17Järn
38
Ervins Jansons
IK Auseklis
73:1035:53Järn
39
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
76:1739:00Järn
40
Erik Widmark
IF Hagen
78:3841:21Järn
41
Felix Persson
OK Skogsfalken
82:4845:31Järn
42
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
103:0965:52Järn
43
Martin Scott
Mariestads FK
110:1973:02Järn
Måns Hellgren
OK Södertörn
Ej godkänd
 
D14 0 meter44 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sanna Fasth
Boxholm-Mjölby OL
30:470:00Elit
2
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
31:090:22Elit
3
Line Cederberg
Vänersborgs SK
32:492:02Elit
4
Johanna Hagström
Falköpings AIK OK
33:342:47Elit
5
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
33:462:59Elit
6
Jonna Jungåker
Korsnäs IF OK
34:403:53Elit
7
Johanna Strandberg
Falköpings AIK OK
35:094:22Guld
8
Lisa Johansson
OK Tranan
36:566:09Guld
9
Hanna Lindström
OK Tranan
37:396:52Guld
10
Alice Axelsson
Mullsjö SOK
37:456:58Guld
11
Alice Aroneng
Hestra IF
38:107:23Silver
12
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
39:038:16Silver
13
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
39:138:26Silver
14
Elvira Björklund
Trollhättans SOK
39:318:44Silver
15
Klara Djerf
Lerums SOK
39:559:08Silver
16
Sofia Grahn
Hestra IF
40:269:39Silver
17
Emma Djerf
Lerums SOK
40:5210:05Silver
18
Clara Cox
Lerums SOK
41:1010:23Silver
19
Ebba Widman
IK Ymer
41:2410:37Silver
20
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
43:4012:53Silver
21
Tora Westerberg
OK Kolmården
44:2113:34Silver
22
Kajsa Mattsson
OK Kåre
44:3413:47Silver
23
Emmy Fredriksson
Korsnäs IF OK
45:4514:58Silver
24
Märta Fröjd
Snättringe SK
46:5016:03Silver
25
Sara Gunnarsson
OK Älgen
47:0416:17Brons
26
Lisa Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
48:4217:55Brons
27
Lina Lundberg
Istrums SK
49:1118:24Brons
28
Malin Fritzell
Mullsjö SOK
49:1618:29Brons
29
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
49:5219:05Brons
30
Lina Landergren
Hestra IF
51:5721:10Brons
31
Matilda Herngren
IF Hagen
53:3222:45Brons
32
Emma Åkesson
IK Hakarpspojkarna
53:4022:53Brons
33
Dita El?na Sila
IK Auseklis
56:5226:05Järn
34
Emma Kindbom
IF Hagen
60:4529:58Järn
35
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
64:2033:33Järn
36
Emelie Roos
OK Landehof
66:5436:07Järn
37
Marija Teikmane
IK Auseklis
70:5840:11Järn
38
Frida Fredriksson
Korsnäs IF OK
77:0646:19Järn
39
Filippa Andersson
Lidköpings VSK
78:2347:36Järn
40
Elza Gulbe
IK Auseklis
80:0749:20Järn
41
Ingrid Svedhem
Ulricehamns OK
83:5653:09Järn
Aiva Lake
IK Auseklis
Ej godkänd
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Gabriella Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
Ej godkänd
 
H14 0 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Samuel Plumppu
Bredareds IF
26:570:00Elit
2
Isac Von Krusenstierna
OK Kåre
31:014:04Guld
3
Jesper Sjöblom
Södertälje-Nykvarn OF
33:216:24Silver
4
Elias Bäcklund-Ekvall
Trollhättans SOK
34:247:27Silver
5
Victor Helgesson
Hestra IF
37:1010:13Silver
6
Patrik Roos
Södertälje-Nykvarn OF
39:1612:19Silver
7
Viktor Wassén
Vänersborgs SK
40:0413:07Silver
8
Albin Claesson
Sävedalens AIK
40:0613:09Silver
9
Eric Jansson
OK Tranan
40:0713:10Silver
10
Johan Höög
OK Kullingshof
40:5814:01Silver
11
Adam Broberg
IF Rigor
43:5717:00Brons
12
Jesper Lindström
IK Gandvik
45:3918:42Brons
13
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
46:4519:48Brons
14
Douglas Fransson Lee
OK Alehof
46:5019:53Brons
15
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
47:3120:34Brons
16
Linus Backlund
OK Södertörn
49:2722:30Järn
17
Haralds Ulmanis
IK Auseklis
49:4822:51Järn
18
Tim Olsson
Brattås CK
54:4027:43Järn
19
Arturs Kosta?uks
IK Auseklis
73:4946:52Järn
20
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
73:5146:54Järn
21
Martin Lindelöw
Härlövs IF
78:3151:34Järn
22
Johan Hagströmer
OK Klemmingen
83:0156:04Järn
23
M?rti?
IK Auseklis
86:2059:23Järn
24
Soma Nemoda
Siralyok
91:3464:37Järn
25
Henning Larsson
OK Södertörn
102:2375:26Järn
26
Christopher Brennan
Södertälje-Nykvarn OF
113:4586:48Järn
Elias Englund
OK Södertörn
Ej godkänd
Filip Karlsson
IF Hagen
Ej godkänd
 
H14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
34:450:00Elit
2
Olof Lissmats
OK Södertörn
54:0919:24Brons
 
D12 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ronja Jungåker
Korsnäs IF OK
23:500:00Guld
2
Henriette Smeby
Nydalens SK
25:572:07Guld
3
Hanna Lagerberg
OK Södertörn
31:017:11Silver
4
Ingvil Ahlsand
Nydalens SK
31:437:53Silver
5
Emma Nordberg
OK Tranan
32:358:45Brons
6
Siri Björklund
Trollhättans SOK
33:109:20Brons
7
Sofia Klasson
Hestra IF
34:2310:33Brons
8
Emelie Svensson
IF Rigor
34:2910:39Brons
9
Elvira Johansson
FK Friskus-Varberg
36:3912:49Brons
10
Emelie Karlsson
OK Landehof
37:3513:45Järn
11
Laura El?za Lapi?a
IK Auseklis
39:0515:15Järn
12
Elsa Lindeblom
IK Omega
40:0916:19Järn
13
Synne Eikeland Røstadsand
Nydalens SK
40:2016:30Järn
14
Elsa Holmgård
Kils OK
45:5922:09Järn
15
Julia Elverlind
OK Tranan
51:1327:23Järn
16
Malin Nilsson
OK Tranan
57:2833:38Järn
17
Ida Eriksson
OK Landehof
69:2845:38Järn
18
Johanna Wilhelmsson
OK Dacke
71:1747:27Järn
Alva Sellgren
Göteborg-Majorna OK
Ej godkänd
 
H12 0 meter38 startande, 37 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
August Mollén
OK Denseln
18:120:00Guld
2
Filip Trofast
Bredaryds SOK
20:132:01Guld
3
Oscar Johansson
OK Dacke
21:453:33Silver
4
Elia Jonsson
Nydalens SK
22:344:22Silver
5
Emil Pettersson
OK Dacke
23:535:41Silver
6
Jannis Bonek
NF Wien
24:286:16Silver
7
Andreas Gustafsson
IK Hakarpspojkarna
24:356:23Silver
8
Filip Johansson
Trollhättans SOK
25:367:24Brons
9
Olle Hedman
IF Hagen
26:077:55Brons
10
Peder Stenberg-Nilsen
Nydalens SK
26:368:24Brons
11
Georg Eklöw
OK Södertörn
27:319:19Brons
12
Carl Holmberg
IF Hagen
28:3910:27Brons
13
Hannes Bergenfur
OK Älgen
29:0310:51Järn
14
Emil Karlsson
Hestra IF
29:0610:54Järn
15
Simen Hegstad Krüger
Nydalens SK
30:0611:54Järn
16
Hampus Lindman
Nässjö OK
30:5612:44Järn
17
Jonatan Wedberg-Kilnäs
Sjövalla FK
31:2213:10Järn
18
Joel Plumppu
Bredareds IF
31:5113:39Järn
19
Axel Kudinoff
OK Södertörn
33:0514:53Järn
20
Nils Ottoson
Gävle OK
33:1715:05Järn
21
Tim Johansson
FK Friskus-Varberg
35:1217:00Järn
22
Johannes Finne Reinseth
Nydalens SK
35:2217:10Järn
23
Anders Björklund
Trollhättans SOK
35:2317:11Järn
24
Erik Lindström
OK Tranan
35:3617:24Järn
25
Oliver Fransson Lee
OK Alehof
37:3419:22Järn
26
William Lundstedt
Mullsjö SOK
39:0020:48Järn
27
Hugo Lindbärg
OK Södertörn
39:1821:06Järn
28
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
41:1423:02Järn
29
Teodor Danielsson
Istrums SK
42:0523:53Järn
30
Alexander Roos
OK Landehof
42:3224:20Järn
31
Klas Johansson
OK Tranan
43:4725:35Järn
32
Adam Hedberg
OK Södertörn
46:2828:16Järn
33
Karl Fredriksson
Korsnäs IF OK
49:4131:29Järn
34
Ansis Poik?ns
IK Auseklis
50:5632:44Järn
35
Lauris Stanke
IK Auseklis
53:5035:38Järn
36
Art?rs Tatulovs
IK Auseklis
69:4851:36Järn
37
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
71:0652:54Järn
Rasmus Nordgren
OK Landehof
Ej godkänd
 
H12 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Filip Sigrand
OK Södertörn
32:070:00Guld
2
Oscar Nilsson
Alvesta SOK
37:095:02Silver
 
D10 0 meter17 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
21:290:00Brons
2
Ellen Blennow
Falköpings AIK OK
23:422:13Brons
3
Alva Sonesson
Falköpings AIK OK
27:426:13Brons
4
Lovisa Johansson
OK Dacke
28:086:39Brons
5
Ebba Lindman
Nässjö OK
28:557:26Brons
6
Emma Ling
Jönköpings OK
35:5714:28Järn
7
Linda Renner
OK Södertörn
37:2415:55Järn
8
Nora Holmgård
Kils OK
39:3318:04Järn
9
Emma Nilsson
Alvesta SOK
43:3722:08Järn
10
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
44:5523:26Järn
11
Hanna Olsson
Brattås CK
45:3124:02Järn
12
Pernilla Gustafsson
FK Friskus-Varberg
46:3625:07Järn
13
Olivia Asp
IFK Göteborg
46:4925:20Järn
14
Ebba Konradsson
IK Omega
49:3528:06Järn
15
Nora Aroneng
Bredareds IF
50:0128:32Järn
16
Tove Eriksson
Ryda SK
55:2133:52Järn
17
Emma Ivarsson
OK Kullingshof
76:0154:32Järn
 
H10 0 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Isak Jonsson
Nydalens SK
24:230:00Brons
2
Arvid Westerberg
OK Kolmården
24:410:18Brons
3
Pauls Verners Johansens
IK Auseklis
26:362:13Brons
4
Per Hedman
IF Hagen
28:454:22Brons
5
Jonatan Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
31:046:41Brons
6
Elias Bergenfur
OK Älgen
31:507:27Brons
7
Gustav Östensson
OK Tranan
32:217:58Brons
8
Albin Widman
IK Ymer
33:028:39Brons
9
Erik Bonek
NF Wien
33:259:02Brons
10
Em?ls ??rmanis
IK Auseklis
34:2810:05Brons
11
D?vis
IK Auseklis
36:4212:19Brons
12
Andrejs Em?ls Johansens
IK Auseklis
36:5012:27Brons
13
Ludvig Sigrand
OK Södertörn
37:4513:22Brons
14
Dominik Gysel
OLC Kapreolo
37:4713:24Brons
15
Johan Holmberg
IF Hagen
38:3614:13Järn
16
Johan Mårtensson
OK Skogsstjärnan
39:4515:22Järn
17
Melker Nordgren
OK Landehof
41:3817:15Järn
18
Viktor Le Claire
FK Herkules
43:2519:02Järn
19
Erik Ling
Jönköpings OK
51:4727:24Järn
20
Hampus Andersson
Lidköpings VSK
53:1528:52Järn
21
Johan Hedman
IF Hagen
57:4433:21Järn
Mikus Poik?ns
IK Auseklis
Ej godkänd
 
D35 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
60:520:00Guld
2
Johanna Sundström
Hestra IF
61:120:20Guld
3
Susanne Biörs
OK Tranan
65:404:48Guld
4
Linnea Börjesson
Hestra IF
66:265:34Guld
5
Maria Thelin
Jönköpings OK
69:539:01Silver
6
Anna Säfsten
Mölndal Outdoor IF
81:2120:29Silver
7
Angelica Brandqvist
Tibro OK
87:0626:14Brons
8
Susanne Cox
Lerums SOK
89:1928:27Brons
 
H35 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
63:540:00Guld
2
Markus Hermansson
IK Ymer
71:548:00Silver
3
Christian Olsson
OK Tranan
72:218:27Silver
4
Claes Setthagen
OK Tranan
87:0423:10Silver
5
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
88:5224:58Silver
6
Valters Sili?
IK Auseklis
90:4926:55Brons
7
Roland Natanaelsson
Skåneslättens OL
95:3131:37Brons
8
Kristian Adolfsson
IK Ymer
98:5935:05
?ints ??rmanis
IK Auseklis
Ej godkänd
 
D40 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Pia Johansson
OK Landehof
46:190:00Guld
2
Sara Åberg
Hestra IF
46:460:27Guld
3
Hanne Fogh
OK Sorø
47:271:08Guld
4
Anna Eriksson
OK Landehof
50:304:11Guld
5
Sofia Westerberg
OK Kolmården
51:164:57Guld
6
Kristina Nilsson
OK Tranan
53:086:49Silver
7
Annika Bäck
OK Kullingshof
54:408:21Silver
8
Carina Ivarsson
OK Kullingshof
57:0710:48Silver
9
Claudia Bonek
NF Wien
58:0911:50Silver
10
Karin Torstensson
Falköpings AIK OK
60:0113:42Silver
11
Anne Johansson
OK Dacke
60:2714:08Silver
12
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
63:1516:56Silver
13
Cathrine Herngren
IF Hagen
81:0934:50
14
Carina Olsson
Falköpings AIK OK
86:3340:14
15
Carina Lindelöw
Härlövs IF
90:3644:17
16
Bodil Ahlström
Trollhättans SOK
94:1147:52
Karin Andersson
OK Klyftamo
Ej godkänd
 
H40 0 meter26 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Mårtensson
OK Skogsstjärnan
50:090:00Guld
2
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
50:250:16Guld
3
Ingvar Åkesson
IK Hakarpspojkarna
53:373:28Guld
4
Thomas Kullander
Sävedalens AIK
57:537:44Silver
5
Anders Ling
Jönköpings OK
58:578:48Silver
6
Magnus Södervall
IK Gandvik
59:529:43Silver
7
Fredrik Sundström
Hestra IF
60:3810:29Silver
8
Mikael Westerberg
OK Kolmården
61:4311:34Silver
9
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
63:1113:02Silver
10
Martin Sigrand
OK Södertörn
63:3413:25Silver
11
Klas Friborg
Jönköpings OK
64:5414:45Silver
12
Mats Hedman
IF Hagen
65:1215:03Silver
13
Anders Hedberg
OK Södertörn
67:3817:29Silver
14
Gabriel Gysel
OLC Kapreolo
68:4118:32Silver
15
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
69:5319:44Silver
16
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
70:3420:25Silver
17
Magnus Ö Bernhed
Sävedalens AIK
71:0820:59Silver
18
Martin Svensson
IF Rigor
73:1323:04Brons
19
Ulf Fredriksson
Korsnäs IF OK
77:1827:09
20
Klas Åström
Mölndal Outdoor IF
80:4130:32
21
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
84:1134:02
22
Magnus Fredriksson
Korsnäs IF OK
90:2140:12
23
Robert Sundström
FK Friskus-Varberg
91:1941:10
24
Atakilte Beyene
Nässjö OK
97:1147:02
25
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
98:4648:37
26
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
99:5349:44
 
D45 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Laila B Höglund
FK Herkules
36:260:00Guld
2
Anette Bernhed
Sävedalens AIK
42:135:47Silver
3
Maria Jonsson
Nydalens SK
42:175:51Silver
4
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
43:327:06Silver
5
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
44:017:35Silver
6
Ing-Marie Brander-Strand
Göteborg-Majorna OK
44:067:40Silver
7
Eva Pettersson
OK Dacke
45:289:02Silver
8
Maria Widmark
IF Hagen
46:3010:04Silver
9
Caroline Hagström
Falköpings AIK OK
47:0210:36Silver
10
Annika Josefsson
OK Dacke
48:1311:47Silver
11
Lotta Jungåker
Korsnäs IF OK
49:3513:09Silver
12
Åsa Wadensjö-Leo
Bredaryds SOK
49:5913:33Silver
13
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
50:3514:09Silver
14
Ingrid Johansson
Laholms IF OK
51:1714:51Silver
15
Anna Backlund
OK Södertörn
53:3517:09Brons
16
Britt-Marie Bengtsson
FK Åsen
53:4317:17Brons
17
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
57:0520:39
18
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
58:2922:03
19
Katarina Hedberg
Lerums SOK
61:5425:28
20
Katarina Westin
Bredaryds SOK
62:0225:36
21
Gunnel Svensson
OK Tranan
62:2726:01
22
Agnetha Le Claire
FK Herkules
64:0527:39
23
Helena Lindman
Nässjö OK
66:4730:21
24
Ewa Holmberg
IF Hagen
71:3035:04
25
Nina Schmidt
Trollhättans SOK
75:4239:16
26
Kerstin Larsson
IF Hagen
76:2139:55
27
Ann Jansson-Järpling
OK Klemmingen
82:4046:14
 
H45 0 meter49 startande, 43 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Jonas Ornung
OK Skogshjortarna
50:130:00Guld
2
Ulrik Olsson
Brattås CK
50:500:37Guld
3
Stefan Aroneng
Hestra IF
58:017:48Silver
4
Lars Holmgård
Kils OK
58:348:21Silver
5
Bengt Norrman
Trollhättans SOK
59:549:41Silver
6
Johan Markstedt
OK Södertörn
60:2010:07Silver
7
Stefan Olofsson
OK Gisle
60:4010:27Silver
8
Göran Hellgren
OK Södertörn
60:5110:38Silver
9
Tommy Bäck
OK Kullingshof
60:5810:45Silver
10
Bengt Johansson
FK Friskus-Varberg
61:0710:54Silver
11
Jens Lindström
Tibro OK
62:3812:25Silver
12
Pär Claesson
Sävedalens AIK
62:5812:45Silver
13
Kent Klasson
Hestra IF
64:3014:17Silver
14
Patrik Ottosson
Gävle OK
65:0614:53Silver
15
Kennet Horvath
Halmstad OK
65:3115:18Silver
16
Per Johansson
OK Reftele
65:3615:23Silver
17
Hans Wedberg
Sjövalla FK
65:5115:38Silver
18
Per-Arne Wahlgren
Sjövalla FK
66:4716:34Silver
19
Tomas Karlsson
OK Njudung
67:1517:02Silver
19
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
67:1517:02Silver
21
Patrik Falk
Göteborg-Majorna OK
67:2617:13Silver
22
Jonas Hagström
Falköpings AIK OK
67:3617:23Silver
23
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
68:3518:22Silver
24
Arne Jansson
OK Klemmingen
72:4622:33Brons
25
Peter Nilsson
OK Tranan
73:4723:34Brons
26
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
75:4025:27Brons
27
Klaes Axelsson
Mullsjö SOK
76:2826:15Brons
28
Thomas Nilsson
Stora Tuna OK
76:4226:29Brons
29
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
80:5230:39
30
Leif Hagman
IK Uven
82:5532:42
31
Ale
OK Kåre
87:0036:47
32
Örjan Tingström
OK Klemmingen
87:5237:39
33
Thomas Bäckström
IF Rigor
88:3738:24
34
Anders Sjöberg
OK Reftele
89:3139:18
35
Helmut Hansen
Fjärås AIK
89:5739:44
36
Jan Grahn
IK Uven
93:5543:42
37
Per Andersson
OK Gynge
94:4544:32
38
Sören Wilhelmsson
Falköpings AIK OK
94:5544:42
39
Bjørn Erik Reinseth
Nydalens SK
95:2145:08
40
Radek Procházka
OK Kåre
95:4645:33
41
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
101:1451:01
42
Claes Renner
OK Södertörn
103:1953:06
43
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
115:5665:43
Jan-Otto Andersson
Lidköpings VSK
Ej godkänd
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
Christian Jansson
OK Tranan
Ej godkänd
Peter Cederberg
Vänersborgs SK
Ej godkänd
Peter Bonek
NF Wien
Ej godkänd
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
Ej godkänd
 
D50 0 meter21 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
39:520:00Guld
2
Marianne Hansson
Bredareds IF
43:093:17Guld
3
Christina Söderblom
Ätrans IF
45:596:07Silver
4
Lena Larsson
Sala OK
47:157:23Silver
5
Kerstin Andersson
Ryda SK
48:518:59Silver
6
Gunilla Carlsson
Göteborg-Majorna OK
52:2612:34Silver
7
Helena Larsson
Hestra IF
53:2113:29Silver
8
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
55:2815:36Silver
9
Nina Bejbom
Uddevalla OK
58:4918:57Brons
10
Lena Runesson
OK Vivill
60:0820:16Brons
11
Marianne Klasson
Ulricehamns OK
61:4221:50
12
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
62:5122:59
13
Monica Knutsson
Sävedalens AIK
65:4325:51
14
Monika Nilsson
OK Alehof
68:1728:25
15
Inger Johanne Eikeland
Nydalens SK
73:5234:00
16
Lisa Larsson
Sjövalla FK
74:1934:27
17
Helena Diedrichs
OK Kåre
74:3334:41
18
Mona Olsson
Brattås CK
77:4737:55
19
Maria Björklund
Trollhättans SOK
145:31105:39
Yvonne Bengtsson
Mariestads FK
Ej godkänd
Gunilla Larsson
Bredareds IF
Ej godkänd
 
H50 0 meter30 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sören Jonsson
Nydalens SK
47:420:00Guld
2
Lars Mattsson
OK Kåre
50:042:22Guld
3
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
50:152:33Guld
4
Lars Holmberg
IF Hagen
50:493:07Guld
5
Jörgen Ivarsson
Hestra IF
51:403:58Guld
6
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
51:564:14Guld
7
Arto Blomdahl
IK Hakarpspojkarna
53:055:23Silver
8
Lennart Josefsson
Rydboholms SK
53:225:40Silver
9
Anders Sjögren
OK Kullingshof
53:426:00Silver
10
Mats Lindqvist
Sävedalens AIK
55:357:53Silver
11
Magnus Joelsson
SOK 68
59:3011:48Silver
12
Asgeir Edvardsen
Göteborg-Majorna OK
59:3411:52Silver
13
Tommy Ljungdahl
IK Hakarpspojkarna
59:4412:02Silver
14
Per Andersson
OK Orinto
60:4913:07Silver
15
Håkan Schmidt
Trollhättans SOK
61:5214:10Silver
16
Anders Spånér
Sävedalens AIK
61:5414:12Silver
17
Lennart Ekvall
Trollhättans SOK
62:1914:37Silver
18
Tore Bengtsson
Mariestads FK
62:2614:44Silver
19
Claes Ekberg
Lidköpings VSK
62:5015:08Silver
20
Stefan Johansson
Trollhättans SOK
67:5020:08Silver
21
Håkan Svedhem
Ulricehamns OK
75:4228:00
22
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
78:1230:30
23
Lars Runesson
OK Vivill
78:4331:01
24
Sverker Eriksson
OK Gynge
85:2937:47
25
Bengt Klasson
Ulricehamns OK
95:5348:11
26
Per-Arne Röstadsand
Nydalens SK
99:5052:08
27
Jens Hetland
Nydalens SK
106:0858:26
28
Mats Karlsson
OK Kullingshof
129:3081:48
Mats Jönsson
Korsnäs IF OK
Ej godkänd
Björn Andersson
Falköpings AIK OK
Ej godkänd
 
D55 0 meter13 startande, 13 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Kerstin Burman
Kvillebyns SK
47:330:00Guld
2
Solveig Hedenblom
Sjövalla FK
49:552:22Guld
3
Anita Antonsson
OK Löftan
52:124:39Guld
4
Gunilla Hogedal
Vänersborgs SK
54:156:42Silver
5
Ulla Engelby
OK Pan-Kristianstad
58:0610:33Silver
6
Monica Martinsson
OK Tranan
61:2113:48Silver
7
Eva Andreasson
Borås GIF
65:0317:30Silver
8
Anita Eklöf
IK Ymer
67:4420:11Silver
9
Inger Gustafsson
OK Gisle
67:5620:23Silver
10
Anneli Brander
Stenungsunds OK
69:4822:15Brons
11
Ann-Britt Winnberg
IK Trenne Ullared
74:4627:13
12
Siv Larsson
Växjö AIS
82:1734:44
13
Pia Adolfsson
OK Gisle
85:5438:21
 
H55 0 meter20 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ulf Palmér
Ulricehamns OK
46:230:00Guld
2
Björn-Olof Waldemarsson
OK Nackhe
55:148:51Silver
3
Thom Sandvik
Avesta OK
57:3811:15Silver
4
Per-Olof Larsson
Hestra IF
57:4411:21Silver
5
Åke Johansson
Rydboholms SK
57:5311:30Silver
6
Tomas Georgsson
OK Nackhe
58:3312:10Silver
7
Björn Pettersson
Ulricehamns OK
58:5512:32Silver
8
Jens Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
60:0513:42Silver
9
Ola Nyqvist
OK Södertörn
63:3117:08Silver
10
Jonny Nilsson
Snättringe SK
73:0226:39
11
Gunnar Bejbom
Uddevalla OK
75:2128:58
12
Arne Andersson
OK Torfinn
75:4929:26
13
Karl Mollén
OK Denseln
76:2430:01
14
Reine Spetz
Stenungsunds OK
79:5933:36
15
Lars Grehn
Mullsjö SOK
80:3634:13
16
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
82:0335:40
17
Odd Ohlsson
Uddevalla OK
83:5837:35
18
Bernt Andersson
IF Rigor
96:3250:09
19
Hasse Adolfsson
OK Gisle
96:4850:25
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
Ej godkänd
 
D60 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
39:050:00Guld
2
Eva Alsin
IK Ymer
40:201:15Guld
3
Inger Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
42:303:25Guld
4
Karin Axelsson
IK Uven
42:333:28Guld
5
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
46:107:05Silver
6
Lisbeth Karlsson
Vaggeryds SOK
48:389:33Silver
7
Marion Hallsten
Uddevalla OK
52:4613:41Silver
8
Ingegerd Kallin
SOK 68
53:0413:59Silver
9
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
54:3915:34Silver
10
Gunilla Andersson
OK Dacke
54:4515:40Silver
11
Karin Larsson
OK Kompassen
55:0916:04Silver
12
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
57:0017:55Silver
13
Marie-Louice Karlsson
Nybro OK
64:0024:55
14
Eva Blomström
IK Stern
64:2025:15
Monica Bråhn
Jönköpings OK
Ej godkänd
 
H60 0 meter33 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Gustafsson
Bredaryds SOK
45:260:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
46:471:21Guld
3
Håkan Winnberg
IK Trenne Ullared
47:542:28Guld
4
Lars Hogedal
Vänersborgs SK
48:303:04Guld
5
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
49:253:59Guld
6
Agne Bengtsson
OK Kompassen
50:495:23Guld
7
Kjell Martinsson
OK Tranan
51:225:56Silver
8
Stig Johansson
Bredaryds SOK
51:346:08Silver
9
Göran Larsson
Sala OK
52:206:54Silver
10
Toivo Pentonen
Hestra IF
53:328:06Silver
11
Sten Blomström
IK Stern
54:599:33Silver
12
Kent Jogeland
IK Ymer
55:2910:03Silver
13
Bill Schölin
Tockarps IK
56:4511:19Silver
14
Björn Jägerström
IK Uven
58:1012:44Silver
15
Kenth Sundgren
Skåneslättens OL
58:1412:48Silver
16
Kent Eriksson
Lerums SOK
58:5213:26Silver
17
Roalh Kleveland
Kvillebyns SK
59:2814:02Silver
18
Sören Svensson
Sjövalla FK
59:3014:04Silver
19
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
59:5314:27Silver
20
Torbjörn Wikström
OK Orinto
60:2214:56Silver
21
Rune Eliasson
Falkenbergs OK
60:2615:00Silver
22
Kim Folander
OK Sorø
60:5315:27Silver
23
Hans Antonsson
OK Löftan
61:3616:10Silver
24
Sven-Olof Larsson
Växjö AIS
61:3816:12Silver
25
Lennart Andersson
Göteborgs SK
61:4316:17Silver
26
Sture Johansson
OK Kullingshof
66:4921:23Brons
27
Bengt Sörensen
Jönköpings OK
66:5821:32Brons
28
Christer Andén
Södertälje-Nykvarn OF
71:3026:04
29
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
75:2830:02
30
Lars-Olov Dahlberg
OK Landehof
80:4135:15
31
Göran Larsson
OK Kompassen
95:3150:05
32
Roger Bergvik
Växjö OK
96:5951:33
Thomas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
Ej godkänd
 
D65 0 meter28 startande, 25 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Inge Jörgenensen
OK Roskilde
40:340:00Guld
2
Gunnel Svensson
IK Ymer
41:591:25Guld
3
Britt Forsell Pirozzi
Lunds OK
42:071:33Guld
4
Margareta Larsson
OK Njudung
45:555:21Guld
5
Kaarina Voudinmäki
Mullsjö SOK
48:077:33Silver
6
Monica Larsson
OK Tranan
48:117:37Silver
7
Birgitta Stenström
Vänersborgs SK
48:448:10Silver
8
Christina Schedwin
IK Stern
50:109:36Silver
9
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
50:119:37Silver
10
Ann-Britt Björkman
Kungälvs OK
50:319:57Silver
11
Vega Slottner
Jönköpings OK
51:2010:46Silver
12
Ingrid Hermansson
IK Ymer
51:2210:48Silver
13
Birgitta Carlsson
OK Orinto
51:4611:12Silver
14
Britta Larsson
OK Frisene
51:5511:21Silver
15
Birgitta Johansson
OK Tranan
52:3311:59Silver
16
Torill Svendsen
Lunds OK
54:3714:03Silver
17
Berit Byström
OK Virdarna
54:4414:10Silver
18
Solbritt Gustafsson
OK Virdarna
55:1514:41Silver
19
Eva Höije
OK Ravinen
55:3615:02Silver
20
Karin Bengtsson
OK Kompassen
56:5916:25Silver
21
Britt Rangert
IK Ymer
60:3920:05Brons
22
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
62:1921:45
23
Lena Waern
Trollhättans SOK
64:1123:37
24
Kristina Skoglund
Hellas Orientering
70:3229:58
25
Birgitta Parkner
OK Landehof
84:5344:19
May-Sofie Olsson
Forserums SOK
Ej godkänd
Ulla Ling
Jönköpings OK
Ej godkänd
Ing-Marie Wijkmark
IF Hagen
Ej godkänd
 
H65 0 meter41 startande, 41 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rune Sandberg
Uddevalla OK
41:090:00Guld
2
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
42:241:15Guld
3
Stefan G Larsson
OK Njudung
44:193:10Guld
4
Inge Persson
FK Boken
44:273:18Guld
5
Rolf Skoglund
Hellas Orientering
44:303:21Guld
5
Bengt Bergman
Lunds OK
44:303:21Guld
7
Per Fosser
Indre Østfold OK
45:063:57Guld
8
Olle Hermansson
IK Ymer
46:024:53Guld
9
Dag Lorén
OK Frisene
46:195:10Guld
10
Sören Andersson
IK Dran
47:176:08Silver
11
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
47:236:14Silver
12
Roland Nilsson
Falköpings AIK OK
47:506:41Silver
13
Lars Finbom
OK Landehof
48:127:03Silver
14
Göte Johansson D-P
OK Tranan
48:147:05Silver
15
Olof Karlsson
Uddevalla OK
48:307:21Silver
16
Stig-Ove Toll
IK Stern
50:329:23Silver
17
Gunnar Vallin
OK Landehof
50:339:24Silver
18
Lennart Hermansson
Stenungsunds OK
50:499:40Silver
19
Lennart Höije
OK Ravinen
51:1910:10Silver
20
Göran Bengtsson
Tockarps IK
51:2810:19Silver
21
Anders Buhré
Nybro OK
51:3010:21Silver
22
Henrik Hvoslef
IK Stern
51:3510:26Silver
23
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
51:3910:30Silver
24
Waste Byström
OK Virdarna
52:3211:23Silver
25
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
52:4611:37Silver
26
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
53:1112:02Silver
27
Anders Björnberg
Frölunda OL
53:4612:37Silver
28
Bertil Hermansson
Stenungsunds OK
53:5612:47Silver
29
Ole Svendesen
OK Roskilde
54:0112:52Silver
30
Jan Flansbjer
Ringsjö OK
57:1516:06Silver
31
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
58:4617:37Silver
32
Christer Westberg
IFK Göteborg
59:5818:49Brons
33
Bengt Mattsson
OK Orinto
62:5421:45Brons
34
Acke Wåhlander
Göteborg-Majorna OK
64:3023:21
35
Carl-Otto Wijkmark
IF Hagen
68:5627:47
36
Bo Adolfsson
IK Ymer
70:5529:46
37
Kenneth Karlsson
Nybro OK
72:5831:49
38
Aymonn Andersson
OK Dacke
75:0934:00
39
Toivo Voudinmäki
Mullsjö SOK
79:2238:13
40
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
81:2840:19
41
Sven-Erik Forsell
Lunds OK
85:5544:46
 
D70 0 meter11 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
43:310:00Guld
2
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
46:022:31Guld
3
Lisbeth Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
46:162:45Guld
4
Ann-Marie Birgersson
Forserums SOK
46:192:48Guld
5
Birgit Smedberg-Nilsson
Hestra IF
48:415:10Guld
6
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
50:066:35Silver
7
Birgit Karlsson
Mariestads FK
52:088:37Silver
8
Anne-Catrine Persson
Mariestads FK
56:1212:41Silver
9
Inger Hallberg
IK Uven
75:3132:00
Margareta Holmberg
IF Hagen
Ej godkänd
Gull-Britt Grönberg
Kungälvs OK
Ej godkänd
 
H70 0 meter22 startande, 22 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
46:380:00Guld
2
Roland Lagesson
OK Löftan
49:202:42Guld
3
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
50:353:57Guld
4
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
51:234:45Guld
5
Magne Hagström
Frölunda OL
52:426:04Silver
6
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
53:286:50Silver
7
Sören Bråhn
Jönköpings OK
53:336:55Silver
8
Alf Olsson
Forserums SOK
54:478:09Silver
9
Ingemar Holmberg
IF Hagen
54:528:14Silver
10
Ingemar Alfredsson
IK Uven
55:088:30Silver
11
Kurt Rydin
OK Tranan
55:208:42Silver
12
Göran Olofsson
Fjärås AIK
55:298:51Silver
13
Peo Bengtsson
OK Pan-Kristianstad
56:079:29Silver
14
Yngve Johansson
Kristinehamns OK
56:5610:18Silver
15
Hans Karlsson
OK Orinto
57:2610:48Silver
16
Roland Aasa
IK Uven
58:0311:25Silver
17
Mats Birgersson
Forserums SOK
62:5516:17Silver
18
Ingemar Svensson
Lunds OK
64:3517:57Silver
19
Birger Aronsson
Bredareds IF
75:0628:28
20
Heikki Rissanen
Mariestads FK
75:2728:49
21
Gunnar Waern
Trollhättans SOK
83:0136:23
22
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
84:5138:13
 
D75 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
68:010:00
 
H75 0 meter15 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Göran Larsson
Södertälje-Nykvarn OF
43:100:00Guld
2
Ragnar Collryd
Bredaryds SOK
44:101:00Guld
3
Kjell Persson
Mariestads FK
45:061:56Guld
4
Åke Hogedal
Kungälvs OK
47:274:17Guld
5
Per Larsson
Jönköpings OK
48:285:18Guld
6
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
50:187:08Silver
7
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
61:0417:54Silver
8
Lasse Olsson
IK Trenne Ullared
62:5319:43Brons
9
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
64:1221:02Brons
10
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
67:4424:34
11
Alban Karlbom
Lerums SOK
74:0430:54
12
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
87:4044:30
Sten Johansson
OK Kullingshof
Ej godkänd
Agne Östensson
Sävedalens AIK
Ej godkänd
Lars Magnusson
Kristinehamns OK
Ej godkänd
 
D80 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lisa Hedström
OK Pan-Kristianstad
57:290:00
 
H80 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
46:440:00Guld
2
Olle Gottfridsson
SOK 68
47:380:54Guld
3
KarlErik Fransson
Trollhättans SOK
52:055:21Silver
4
Helmer Ekberg
Ätrans IF
58:4311:59Silver
5
Ingemar Lindström
Jönköpings OK
64:4418:00Silver
 
H85 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
65:280:00
 
D21 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elin Törnroth
Hjobygdens OK
56:350:00Guld
2
Julia Davidsson
OK Klemmingen
57:220:47Guld
 
H21 Kort 0 meter4 startande, 4 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Sisell
OK Södertörn
62:490:00Guld
2
Stefan Vorberg
OK Landehof
77:2314:34Silver
3
Erik Hansson
Bredareds IF
85:0622:17Silver
4
Fredrik Svedhem
Ulricehamns OK
123:3960:50
 
D17-20 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Julia Hjalmarsson
OK Kåre
133:540:00
 
U1 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Elsa Hård
OK Södertörn
24:100:00Järn
2
Emil Eksberg
Rydboholms SK
28:364:26Järn
3
Malva Lindberg
OK Södertörn
30:336:23Järn
4
Edvin Sundström
Hestra IF
30:596:49Järn
5
Ebba Ottosson
Gävle OK
32:288:18Järn
6
Samuel Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
32:378:27Järn
7
Walter Bodin
Gällstadbygdens SOK
34:089:58Järn
8
Filip Carlqvist
FK Friskus-Varberg
34:4110:31Järn
9
Björn Renner
OK Södertörn
36:2512:15Järn
10
Rasmus Hagberg
FK Herkules
37:0012:50Järn
11
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
37:1513:05Järn
12
Josefin Flink-Ornung
OK Skogshjortarna
47:1723:07Järn
Abel Meselu
Nässjö OK
Ej godkänd
 
U2 0 meter15 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Amanda Bergqvist
Hestra IF
22:070:00Järn
2
Alex Johansson
FK Friskus-Varberg
29:327:25Järn
3
Alva Broberg
IF Rigor
30:378:30Järn
4
August Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
38:2916:22Järn
5
Malin Adolfsson
OK Södertörn
38:4416:37Järn
6
Sanna Hedberg
OK Södertörn
38:5216:45Järn
7
Tova Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
41:2919:22Järn
8
Erik Adolfsson
OK Södertörn
46:0223:55Järn
9
Johanna Peterson
Falköpings AIK OK
56:4834:41Järn
10
Hanna Carlqvist
FK Friskus-Varberg
59:5537:48Järn
11
Eskil Flod
OK Klemmingen
64:2142:14Järn
12
Mathilda Gunnarsson
Rydboholms SK
68:2246:15Järn
13
Jennifer Studley
OK Skogshjortarna
72:2150:14Järn
14
Evelina Ginnarsson
Rydboholms SK
77:1355:06Järn
William Bodin
Gällstadbygdens SOK
Ej godkänd
 
Inskolning 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Ture Säfsten
Mölndal Outdoor IF
GodkändJärn
Elin Danielsson
Istrums SK
GodkändJärn
Sophie Brennan
Södertälje-Nykvarn OF
GodkändJärn
Charlie Fasth
Boxholm-Mjölby OL
GodkändJärn
Emil Ling
Jönköpings OK
GodkändJärn
Sandra Ling
Jönköpings OK
GodkändJärn
Alvin Nordgren
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Elsa Plumppu
Bredareds IF
GodkändJärn
Lova Pettersson
Vänersborgs SK
GodkändJärn
Sundström Albin
Hestra IF
GodkändJärn
Lisa Östensson
OK Tranan
GodkändJärn
David Brennan
Södertälje-Nykvarn Orientering
GodkändJärn
Karl Granfors
Sävedalens AIK
GodkändJärn
Ellen Meuller
Göteborg
GodkändJärn
Hugo Bergenfur
OK Älgen
GodkändJärn
 
Öppen Motion 1 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Adolfsson
OK Södertörn
28:370:00Brons
2
Ayan Ling
Jönköpings OK
34:055:28Brons
3
Klara Säfsten
Mölndal Outdoor IF
38:209:43
4
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
39:3010:53
5
Anna Adolfsson
OK Södertörn
48:0819:31
 
Öppen Motion 2 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lotta Ansböl
FK Friskus-Varberg
58:570:00Brons
2
Ellen Wahlgren
Bredareds IF
63:054:08Brons
3
Johanna Olsson
Bredareds IF
63:474:50Brons
 
Öppen Motion 3 0 meter25 startande, 24 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Alva Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
31:140:00Brons
2
Tilde Backlund
OK Södertörn
34:593:45Brons
3
Filip Leman
Göteborgs SK
39:548:40Brons
4
Rune Jungbjer
Göteborgs SK
40:599:45Brons
5
Siv Johansson
Falköpings AIK OK
43:0411:50
6
Evelina Peterson
Falköpings AIK OK
44:4013:26
7
Karin Mårtensson
OK Skogsstjärnan
45:4614:32
8
Christina Malmqvist
Falkenbergs OK
47:1215:58
9
Mikael Fondin
KINNA
49:4618:32
10
Annika Sjöberg
Hestra IF
52:0320:49
11
Linda Fondin
Örby
53:0021:46
12
Lars Berggren
Fjärås AIK
54:0922:55
13
Isak Bårström
OK Klemmingen
54:4723:33
14
Hanna Flod
OK Klemmingen
58:3927:25
15
Arvid Flod
OK Klemmingen
58:4727:33
16
Eva Larsson
Herrljunga SK Skid o OL
61:2130:07
16
Margaretha Johansson
OK Kullingshof
61:2130:07
18
Hanna Saar
IF Hagen
62:2231:08
19
Stig Svensson
OK Virdarna
63:1031:56
20
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
67:2336:09
21
Pontus Lindberg
OK Klemmingen
69:1438:00
22
Margareta Schölin
Tockarps IK
74:5843:44
23
Elisabeth Jonsson
Hyssna
78:4547:31
24
Britt Alfredsson
IK Uven
79:2948:15
Katarina Lindberg
OK Södertörn
Ej godkänd
 
Öppen Motion 4 0 meter5 startande, 5 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Peter Bresky
Örby
59:130:00Brons
2
Lars Wassén
Vänersborgs SK
61:272:14Brons
3
Johannes Carlzen
Ulricehamns OK
64:445:31Brons
4
Josefine Fransson
OK Landehof
65:266:13Brons
5
Malin Albrektsson
Göteborg
77:5218:39Brons
 
Öppen Motion 5 0 meter33 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Rylander
Göteborgs SK
35:180:00Brons
2
Jacob Hård
OK Södertörn
41:516:33Brons
3
Sofia Östensson
OK Tranan
47:0011:42Brons
4
Niclas Konradsson
IK Omega
47:3212:14
5
Tim Konradsson
IK Omega
47:5312:35
6
Bernt Karlsson
Bredaryds SOK
47:5712:39
7
Börje Ingemar Kallin
SOK 68
48:0812:50
8
Anna Granfors
Sävedalens AIK
48:4113:23
9
Daniel Torstensson
Göteborgs SK
48:5713:39
10
Johan Abrahamsson
Gällstadbygdens SOK
49:5214:34
11
Magnus Karlsson
Sävedalens AIK
51:3216:14
12
Tobias Karlsson
OK Landehof
51:3816:20
13
Peter Boberg
IF Rigor
52:0316:45
14
Bo Cederlöf
TJörn
53:1017:52
15
Karin Cederlöf
TJörn
53:5518:37
16
Katarina Rydén Markinhuhta
Göteborgs SK
54:4919:31
17
Lennart Fors
Hestra IF
56:1420:56
18
Eva Bäcklund
Trollhättans SOK
58:3023:12
19
Lars Barkestedt
OK Kullingshof
58:4823:30
20
Pär Näslund
Klubblös
60:3525:17
21
Fredrik Meuller
Göteborg
60:4625:28
22
Caroline Näslund
OK Landehof
62:3527:17
23
Marika Elverlind
OK Tranan
63:1227:54
24
Ingrid Andersson
IF Rigor
64:0328:45
25
Claes Johansson
OK Kullingshof
64:0728:49
26
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
69:5334:35
27
Berit Barkestedt
OK Kullingshof
73:2638:08
28
Lars Torstensson
Göteborgs SK
75:4140:23
29
Carolina Sigrand
OK Södertörn
82:4547:27
30
Inger Green