Hestra IF Medeldistans

2011-09-24

Arrangör: Hestra IF

Nivå:
Nationell
Anmälda:
693
Form:
Individuell
Startande:
653
Distans:
Medel
Fullföljande:
628
Visa huvudsida för resultat Hoppa till klass Andra sidor för den här resultatlistan Visa resultat för klubb Rapportera fel i resultat
 
D21 Elit 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Karin Aneland-Thern
IFK Göteborg
40:310:00Guld
2
Hanna Palm
IK Hakarpspojkarna
44:093:38Guld
3
Maria Holmstrand
IFK Göteborg
44:293:58Guld
4
Sara Bengtsson
OK Linné
45:495:18Guld
5
Pia Johansson
OK Landehof
45:545:23Guld
6
Helena Lidhage
Ulricehamns OK
46:396:08Silver
7
Kristina Aneland
OK Ravinen
47:377:06Silver
8
Ida Hördegårdh
IFK Göteborg
48:528:21Silver
9
Elin Hamrefors
OK Landehof
49:569:25Silver
10
Marie-Louise Axenborg
Göteborg-Majorna OK
52:5112:20Silver
11
Lovisa Mannfolk
Ulricehamns OK
55:5515:24Silver
12
Sofie Pettersson
Ulricehamns OK
57:4017:09Silver
 
H21 Elit 0 meter16 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
34:190:00Guld
2
Tobias Lindell
Vänersborgs SK
35:531:34Guld
3
Markus Johansson
IFK Göteborg
35:541:35Guld
4
Mikael Andersson
IK Hakarpspojkarna
37:032:44Guld
5
Andréas Thern
IFK Göteborg
37:193:00Guld
6
Johan G Hördegårdh
IFK Göteborg
37:313:12Guld
7
Albin Andersson
Markbygdens OK
37:453:26Guld
8
Richard Sjöholm
OK Pan-Kristianstad
39:195:00Silver
9
Per-Anders Eggertsen
IFK Göteborg
39:445:25Silver
10
Mattias Nilsson
Vänersborgs SK
40:396:20Silver
11
Magnus Johansson
Kristiansand OK
40:406:21Silver
12
Patrik Eickhoff
Göteborg-Majorna OK
45:1410:55Silver
13
Erik Aamot
OK Skogshjortarna
47:3013:11Silver
14
Niklas Helmertz
Frölunda OL
51:2917:10Brons
15
Adam Fredén
Falköpings AIK OK
61:2227:03
Jesper Sjögren
OK Kullingshof
Diskvalificerad
 
D18 Elit 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Öberg
Ryda SK
35:000:00Guld
2
Aina Edgren
Trollhättans SOK
35:030:03Guld
3
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
35:530:53Guld
4
Erika Lindqvist
Sävedalens AIK
38:103:10Guld
5
Madeleine Attfors
Sävedalens AIK
39:244:24Silver
6
Anna Wallin
Sjövalla FK
41:146:14Silver
7
Frida Björklund
Sjövalla FK
44:019:01Silver
8
Martina Johansson
Bredareds IF
45:0110:01Silver
9
Sofia Sjögren
OK Kullingshof
49:3014:30Silver
10
Veronica Lindgren
OK Skogshjortarna
51:0716:07Brons
11
Klara Åhsberg-Ottosson
Sjövalla FK
53:3318:33
12
Lina Henriksson
Sävedalens AIK
71:3336:33
 
D21 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Desiré Rex
OK Landehof
46:250:00Guld
2
Linda Martinsson
IF Marin Väst
46:400:15Guld
3
Karin Persson
OK Orinto
75:4029:15
 
H21 0 meter8 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Niklas Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
40:410:00Guld
2
Anders Johansson
Sjövalla FK
44:023:21Guld
3
Henrik Johansson
Umeå OK
45:024:21Guld
4
Erik Håkansson
IK Uven
48:167:35Silver
5
Sebastian Hasselblom
FK Friskus-Varberg
48:177:36Silver
6
Kristian Gustafsson
OK Skogshjortarna
54:0513:24Silver
7
Johan Olofsson
OK Skogshjortarna
55:5215:11Silver
8
Patrik Blixt
Tolered-Utby Ol-klubb
68:1127:30
 
D16 0 meter11 startande, 11 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erica Pettersson
Sjövalla FK
33:340:00Mästare
2
Amanda Blennow
Falköpings AIK OK
35:402:06Mästare
3
Sara Josarp
FK Friskus-Varberg
39:476:13Elit
4
Emelie Bäck
OK Kullingshof
43:3910:05Guld
5
Kristin Höög
OK Kullingshof
46:3312:59Silver
6
Sofia Johansson
OK Nackhe
47:3313:59Silver
7
Amy Lundberg
Ulricehamns OK
52:4619:12Brons
8
Clara Mannfolk
Ulricehamns OK
53:1719:43Brons
9
Jenny Edgren
Trollhättans SOK
56:0422:30Brons
10
Ida Nordberg
OK Tranan
56:4923:15Brons
11
Clara Wallin
Sjövalla FK
57:0223:28Brons
 
H16 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johan Ivarsson
OK Kullingshof
37:100:00Mästare
2
Martin Olsson
Tibro OK
37:150:05Mästare
3
Oskar Stenberg
OK Skogshjortarna
38:201:10Mästare
4
Oskar Johansson
OK Klyftamo
42:415:31Elit
5
Johan Larsson
OK Skogshjortarna
47:3410:24Guld
6
Sebastian Åsedal
Ulricehamns OK
50:3313:23Silver
7
Fredrik Lind
Frölunda OL
51:5514:45Silver
8
Dennis Karström
Frölunda OL
61:3824:28Brons
9
Arvid Hammar
Frölunda OL
62:3725:27Brons
10
Oskar Vamling
Frölunda OL
76:3839:28Järn
Erik Holmberg
Jönköpings OK
Diskvalificerad
Alexander Sörqvist
Bredareds IF
Diskvalificerad
 
H16 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattias Leander
Markbygdens OK
60:520:00
 
D14 0 meter19 startande, 19 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Vilma Blennow
Falköpings AIK OK
28:310:00Elit
2
Klara Djerf
Lerums SOK
28:440:13Elit
3
Sara Kindlund
OK Tranan
29:311:00Elit
4
Hanna Karlsson
Markbygdens OK
30:001:29Elit
5
Lisa Johansson
OK Tranan
30:221:51Elit
6
Emelie Udd
Markbygdens OK
31:092:38Elit
7
Emma Djerf
Lerums SOK
31:242:53Elit
8
Elin Pettersson
Sjövalla FK
31:483:17Elit
9
Hanna Lindström
OK Tranan
32:093:38Guld
10
Amanda Rangert
IK Hakarpspojkarna
33:194:48Guld
11
Emma Nilsson
OK Tranan
34:436:12Guld
12
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
34:526:21Guld
13
Emma Widell
OK Skogshjortarna
36:468:15Silver
14
Lina Lundberg
Istrums SK
36:528:21Silver
15
Sara Hägnander
Lidköpings VSK
37:238:52Silver
16
Linnea Larsson
Ulricehamns OK
41:3012:59Silver
17
Emelie Roos
OK Landehof
41:5313:22Silver
18
Lisa Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
47:3619:05Brons
19
Matilda Ling
Linköpings OK
56:4628:15Järn
 
D14 Kort 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Johanna Sörqvist
Bredareds IF
56:520:00Elit
2
Martina Franzén
Ulricehamns OK
59:543:02Elit
 
H14 0 meter16 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Olle Josarp
FK Friskus-Varberg
25:100:00Elit
2
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
25:490:39Elit
3
Samuel Plumppu
Bredareds IF
28:032:53Elit
4
William Johnsson
OK Skogshjortarna
29:194:09Guld
5
Johan Lamm
Frölunda OL
29:294:19Guld
6
Joel Leander
OK Landehof
30:395:29Guld
7
Johan Höög
OK Kullingshof
31:136:03Guld
8
Linus Andersson
OK Skogshjortarna
32:387:28Silver
9
Jonatan Larsson
Sävedalens AIK
33:158:05Silver
10
Albin Claesson
Sävedalens AIK
34:559:45Silver
11
Ola Löseth
Falköpings AIK OK
37:4712:37Silver
12
Edvin Ljungberg
Sjövalla FK
40:1115:01Brons
13
Emil Johansson
Bredareds IF
43:1018:00Brons
14
Johan Knutsson
Lerums SOK
43:4218:32Brons
15
Erik Björklund
Sjövalla FK
55:1630:06Järn
16
Jonas Lauri
FK Herkules
79:4254:32Järn
 
H14 Kort 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Mattis Hallberg
IK Uven
32:360:00Elit
2
Emil Dahlström
FK Herkules
33:180:42Elit
3
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
40:568:20Silver
 
D12 0 meter13 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Klara Axelsson
Markbygdens OK
21:260:00Guld
2
Ella Palm
IK Hakarpspojkarna
25:003:34Guld
3
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
29:257:59Brons
4
Klara Ask
Markbygdens OK
29:278:01Brons
5
Emelie Lorén
OK Landehof
30:128:46Brons
6
Moa Sågby
Jönköpings OK
32:2711:01Brons
7
Maja Kindlund
OK Tranan
32:3911:13Brons
8
Elsa Lindeblom
IK Omega
34:0312:37Järn
9
Emma Nordberg
OK Tranan
35:5514:29Järn
10
Hanna Åsedal
Ulricehamns OK
44:1722:51Järn
11
Malin Nilsson
OK Tranan
55:4434:18Järn
12
Ida Eriksson
OK Landehof
57:4536:19Järn
Alva Franzén
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
D12 Kort 0 meter1 startande, 1 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Ida Palm
IK Ymer
34:090:00
 
H12 0 meter12 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Felix Axelsson
Markbygdens OK
23:290:00Guld
2
Axel Åkesson
Markbygdens OK
29:215:52Silver
3
Samuel Pihlström
OK Landehof
31:067:37Silver
4
Olle Sörqvist
Markbygdens OK
31:217:52Silver
5
Martin Lamm
Frölunda OL
32:188:49Brons
6
Erik Lindström
OK Tranan
35:4612:17Brons
7
Alexander Roos
OK Landehof
45:2221:53Järn
8
Rikard Magnusson
Bredareds IF
46:5023:21Järn
9
Klas Johansson
OK Tranan
54:2931:00Järn
10
Hugo Håkansson
IK Ymer
65:0241:33Järn
Joel Plumppu
Bredareds IF
Diskvalificerad
Nils Hammar
Frölunda OL
Diskvalificerad
 
D10 0 meter9 startande, 9 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Märta Ljungberg
Sjövalla FK
21:050:00Brons
2
Felicia Järsenholt
Ulricehamns OK
21:540:49Brons
3
Julia Rangert
IK Hakarpspojkarna
22:391:34Brons
4
Emma Ling
Jönköpings OK
24:293:24Brons
5
Felicia Lorén
OK Landehof
24:403:35Brons
6
Marie Asplund
Kungälvs OK
29:228:17Brons
7
Kajsa Homann
Frölunda OL
34:2213:17Järn
8
Lisa Homann
Frölunda OL
35:0313:58Järn
9
Matilda Borglund
IK Omega
37:5516:50Järn
 
H10 0 meter10 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Axel Berglund
Ulricehamns OK
19:000:00Brons
2
Filip Klingberg
OK Alehof
22:253:25Brons
3
Gustav Östensson
OK Tranan
23:074:07Brons
4
Johan Lundbäck
Järfälla OK
26:257:25Brons
5
Viktor Le Claire
FK Herkules
27:428:42Brons
6
Emil Axelsson
Lerums SOK
29:0610:06Järn
7
Isac Karlsson
OK Tranan
29:5810:58Järn
8
Mattias Lauri
FK Herkules
32:1813:18Järn
9
Erik Ling
Jönköpings OK
36:0717:07Järn
10
Erik Lindkvist
IK Hakarpspojkarna
38:5619:56Järn
 
D35 0 meter2 startande, 2 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Johansson
OK Tranan
38:300:00Guld
2
Martina Lindberg
IK Ymer
41:152:45Guld
 
H35 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Olsson
Dalsjöfors GOIF
30:090:00Guld
2
Magnus Hansson
OK Löftan
35:465:37Silver
3
Erik Lauri
FK Herkules
38:138:04Silver
4
Jimmy Pettersson
Göteborg-Majorna OK
39:399:30Silver
5
Henric Karlsson
OK Tranan
49:2819:19
6
Martin Udd
Markbygdens OK
49:3519:26
7
Patrik Fondin
Herrljunga SK Skid o OL
50:1320:04
 
D40 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Annika Bäck
OK Kullingshof
38:460:00Guld
2
Anna Eriksson
OK Landehof
38:570:11Guld
3
Kristina Nilsson
OK Tranan
40:351:49Guld
4
Jeanette Sigenstam
Markbygdens OK
42:594:13Guld
5
Sara Lorén
OK Landehof
43:565:10Silver
6
Maria Holmberg
Jönköpings OK
49:2310:37Silver
7
Sara Larsson
Sävedalens AIK
94:4956:03
 
H40 0 meter23 startande, 23 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Andreas Rangert
IK Hakarpspojkarna
29:030:00Guld
2
Klas Dalberg
Göteborg-Majorna OK
29:300:27Guld
3
Mats Kindlund
OK Tranan
35:256:22Silver
4
Anders Ling
Jönköpings OK
36:057:02Silver
5
Henrik Svensson
Ulricehamns OK
36:477:44Silver
6
Martin Svensson
Markbygdens OK
37:007:57Silver
7
Thomas Josarp
FK Friskus-Varberg
37:178:14Silver
8
Mats Lundbäck
Järfälla OK
38:219:18Silver
9
Anders Arfwedson
Frölunda OL
40:2711:24Silver
10
Roland Hästö
OK Skogshjortarna
40:4611:43Silver
11
Per-Anders Järsenholt
Ulricehamns OK
41:0712:04Silver
12
Max Tholén
OK Skogshjortarna
41:4012:37Silver
13
Fredrik Ask
Markbygdens OK
42:0913:06Silver
14
Jonas Ling
Linköpings OK
43:4014:37Brons
15
Thomas Karlsson
Sjövalla FK
43:4514:42Brons
16
Joakim Lundberg
Ulricehamns OK
44:2915:26Brons
17
Fredrik Plumppu
Bredareds IF
44:4715:44Brons
18
Jörgen Larsson
Ulricehamns OK
46:5117:48
19
Jonas Axelsson
Lerums SOK
48:5719:54
20
Svante Berglund
Ulricehamns OK
49:5020:47
21
Thomas Westerlund
Herrljunga SK Skid o OL
53:3524:32
22
Mats Franzén
Ulricehamns OK
53:4724:44
23
Anders Gustafsson
FK Friskus-Varberg
59:4830:45
 
D45 0 meter15 startande, 15 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
34:470:00Guld
2
Lena Carlsson
Sävedalens AIK
38:524:05Guld
3
Carina Andersson
FK Friskus-Varberg
39:444:57Silver
4
Annica Tholén
OK Skogshjortarna
40:455:58Silver
5
Gunilla Edgren
Trollhättans SOK
41:156:28Silver
6
Eva Hägnander
Lidköpings VSK
42:087:21Silver
7
Marita Karlsson
OK Skogsstjärnan
44:269:39Silver
8
Lena Eriksson
Elfsborg SOK
44:289:41Silver
9
Suzy Larsson
OK Skogshjortarna
45:3910:52Silver
10
Anna Asplund
Kungälvs OK
46:5912:12Silver
11
Lena Thuresson
Rydboholms SK
49:4614:59Silver
12
Gunnel Svensson
OK Tranan
50:4215:55Brons
13
Helene Wengholt Johnsson
OK Skogshjortarna
51:1616:29Brons
14
Cecilia Palm
Lerums SOK
52:0617:19Brons
15
Agnetha Le Claire
FK Herkules
64:3029:43
 
H45 0 meter27 startande, 27 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roine Pettersson
IFK Göteborg
32:130:00Guld
2
Henrik Karlsson
OK Skogsstjärnan
37:405:27Silver
3
Per Sundqvist
OK Tranan
38:005:47Silver
4
Björn Öberg
Ryda SK
38:105:57Silver
5
Roger Carlsson
OK Tranan
39:157:02Silver
6
Magnus Blennow
Falköpings AIK OK
40:248:11Silver
7
Pär Claesson
Sävedalens AIK
40:458:32Silver
8
Bertil Petersson
IK Ymer
40:538:40Silver
9
Mats G Andersson
OK Skogshjortarna
42:3110:18Silver
10
Stefan Olofsson
OK Gisle
43:0010:47Silver
11
Anders Lamm
Frölunda OL
44:1211:59Silver
12
Stefan Pihl
SOK 68
44:4012:27Silver
13
Staffan Asplund
Kungälvs OK
45:2513:12Silver
14
Mikael Jungbjer
Göteborgs SK
46:5614:43Silver
15
Stefan Hammar
Frölunda OL
47:3615:23Brons
16
Tommy Bäck
OK Kullingshof
48:1416:01Brons
17
Ingvar Ivarsson
OK Kullingshof
48:4916:36Brons
18
Kjell Einarsson
OK Skogshjortarna
49:2017:07Brons
19
Erik Löseth
Falköpings AIK OK
50:0817:55
20
Anders Sjöberg
OK Reftele
53:0320:50
21
Leif Hagman
IK Uven
56:0523:52
22
Jörgen Adriansson
Borås GIF
56:5024:37
23
Hans Lindgren
OK Skogshjortarna
59:4227:29
24
Hans Voksepp
OK Skogshjortarna
60:1928:06
25
Anders Sörqvist
Bredareds IF
72:4540:32
26
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
75:0642:53
27
Thomas Almgren
Borås GIF
78:4546:32
 
D50 0 meter14 startande, 14 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britta Sahlin
Vänersborgs SK
28:370:00Guld
2
Kerstin Andersson
Ryda SK
33:084:31Silver
3
Jane Johansson
Istrums SK
33:304:53Silver
4
Marianne Hansson
Bredareds IF
33:445:07Silver
5
Annette Falck-Larsson
Vänersborgs SK
35:517:14Silver
6
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
35:587:21Silver
7
Monika Ljunglide
OK Kullingshof
44:4116:04
8
Gun Lundberg
Istrums SK
46:1717:40
9
Ann Laas
OK Skogshjortarna
47:3218:55
10
Monika Nilsson
OK Alehof
53:1924:42
11
Lisa Larsson
Sjövalla FK
55:4227:05
12
Karin Helmertz
Frölunda OL
67:3638:59
13
Susanne Eickhoff
Sävedalens AIK
68:0039:23
14
Annette Olofsson
OK Skogshjortarna
74:2845:51
 
H50 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per Gustavsson
Göteborg-Majorna OK
30:230:00Guld
2
Magnus Joelsson
SOK 68
33:283:05Guld
3
Thomas Sellgren
Göteborg-Majorna OK
33:483:25Guld
4
Kjell Andersson
Sävedalens AIK
33:503:27Guld
5
Anders Sjögren
OK Kullingshof
35:315:08Silver
6
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
36:506:27Silver
7
Björn Lindau
Tolered-Utby Ol-klubb
38:408:17Silver
8
Clas Johansson
Bredareds IF
38:568:33Silver
9
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
39:349:11Silver
10
Bertil Thomas
Lerums SOK
40:209:57Silver
11
Andres Laas
OK Skogshjortarna
41:2210:59Silver
12
Christer Mannfolk
Ulricehamns OK
42:4112:18Silver
13
Martin Eickhoff
Sävedalens AIK
43:1912:56Silver
14
Gunnar Håkansson
IK Uven
44:5314:30Brons
15
Bengt Nilsson
Göteborg-Majorna OK
45:3715:14Brons
16
Jonas Karlsson
Markbygdens OK
45:4315:20Brons
17
Göran Olesund
OK Landehof
48:2518:02
18
Nils-Olof Larsson
Vänersborgs SK
48:3118:08
19
Håkan Svedhem
Ulricehamns OK
60:3930:16
20
Börje Persson
OK Alehof
67:3537:12
 
D55 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anita Eklöf
IK Ymer
43:520:00Guld
2
My Engström
Lerums SOK
44:571:05Guld
3
Inger Gustafsson
OK Gisle
47:113:19Guld
4
Britt-Marie Andersson
OK Amne
57:2513:33Silver
5
Berit Ivarsson
OK Skogshjortarna
67:2623:34
6
Margareta Schölin
Tockarps IK
69:1725:25
7
Marita Larsson
Markbygdens OK
78:2534:33
 
H55 0 meter19 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Thomas Lundgren
Trollhättans SOK
34:380:00Guld
2
Lennart Hålsjö
OK Skogshjortarna
36:131:35Guld
3
Bengt Jonasson
Göteborg-Majorna OK
39:284:50Silver
4
Bengt-Åke Jansson
Främmestads IK
40:265:48Silver
5
Pierre Karlsson
OK Alehof
42:197:41Silver
6
Kenneth Gustavsson
Laxå OK
42:488:10Silver
7
Egon Johansson
OK Tranan
43:058:27Silver
8
Göran Larsson
Vänersborgs SK
46:3912:01Silver
9
Stefan Janslätt
Tolered-Utby Ol-klubb
49:0414:26Silver
10
Conny Sahlin
Vänersborgs SK
51:0616:28Brons
11
Lars-Göran Pettersson
SOK 68
52:3818:00Brons
12
Lennart Vamling
Frölunda OL
55:3720:59
13
Torbjörn Olsson
Göteborg-Majorna OK
56:4722:09
14
Ingvar Andersson
OK Amne
57:3022:52
15
Johan Wedlin
Sävedalens AIK
62:3227:54
16
Bo Hermansson
Göteborg-Majorna OK
66:1231:34
17
Lars Larsson
Sjövalla FK
68:1633:38
18
Stig-Ove Djurbäck
Markbygdens OK
68:5934:21
Magnus Andersson
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
D60 0 meter12 startande, 12 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Britt-Marie Larsson
SOK 68
36:050:00Guld
2
Karin Axelsson
IK Uven
37:451:40Guld
3
Anita Andersson
OK Skogshjortarna
39:042:59Guld
4
Berith Pettersson
Vänersborgs SK
41:335:28Silver
5
Lotta Börjesson
Sävedalens AIK
45:299:24Silver
6
Ann-Marie Holmström
Lidköpings VSK
45:349:29Silver
7
Ann-Kristin Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
46:1910:14Silver
8
Marion Hallsten
Uddevalla OK
50:1514:10Silver
9
Ingegerd Kallin
SOK 68
51:1715:12Silver
10
Elisabeth Rosén
Göteborg-Majorna OK
52:4316:38Brons
11
Harriet Andersson
OK Skogshjortarna
60:1624:11
12
Inger Eismark
IFK Göteborg
71:3635:31
 
H60 0 meter20 startande, 20 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Stig Gustafsson
Bredaryds SOK
30:150:00Guld
2
Carl-Henry Andersson
OK Orinto
32:061:51Guld
3
Björn Jägerström
IK Uven
33:072:52Guld
4
Per Fredriksson
OK Skogshjortarna
36:266:11Silver
4
Bill Schölin
Tockarps IK
36:266:11Silver
6
Per-Arne Källén
Uddevalla OK
36:446:29Silver
7
Kent Eriksson
Lerums SOK
37:207:05Silver
8
Kent Jogeland
IK Ymer
40:3110:16Silver
9
Sven-Erik Molander
Tolered-Utby Ol-klubb
43:0212:47Silver
10
Torbjörn Wikström
OK Orinto
45:1114:56Brons
11
Stellan Holmstrand
Herrljunga SK Skid o OL
45:3015:15Brons
12
Sten Blomström
IK Stern
46:2416:09Brons
13
Ulf Jogbratt
OK Tranan
47:0516:50
14
Sture Grytheim
Elfsborg SOK
47:0616:51
15
Mats Elofsson
Herrljunga SK Skid o OL
51:3521:20
16
Anders Kumlin
IK Ymer
51:4321:28
17
Bertil Johansson
OK Skogshjortarna
54:1724:02
18
Björn Engström
Lerums SOK
54:5024:35
19
Sten Helmertz
Frölunda OL
54:5624:41
20
Lars Österberg
Sävedalens AIK
55:5825:43
 
D65 0 meter22 startande, 21 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Birgitta Carlsson
OK Orinto
38:060:00Guld
2
Gunnel Svensson
IK Ymer
39:441:38Guld
3
Ingrid Hermansson
IK Ymer
39:561:50Guld
4
Ingrid Rex Wallström
IK Uven
40:222:16Guld
5
Britta Larsson
OK Frisene
41:393:33Guld
6
Britt Rangert
IK Ymer
41:443:38Guld
7
Eva Isaksson
OK Skogshjortarna
43:505:44Silver
8
Eva Höije
OK Ravinen
48:3010:24Silver
9
Ulla Ling
Jönköpings OK
49:5611:50Silver
10
Barbro Andersson
OK Skogshjortarna
50:1412:08Silver
11
Birgit Ekman
Ulricehamns OK
51:4913:43Silver
12
Kerstin Johansson
Markbygdens OK
54:4516:39Silver
13
Berit Byström
OK Virdarna
56:4418:38Brons
14
Lillemor Lorén
OK Frisene
58:0920:03Brons
15
Monica Larsson
OK Tranan
60:0622:00
16
Ulla Björkman
IK Ymer
63:3025:24
17
Birgitta Johansson
OK Tranan
66:4328:37
18
Kristina Andersson
OK Skogshjortarna
67:3829:32
19
Ulla Sönsteröd
SOK 68
69:5331:47
20
Inga Gustavsson
IK Uven
70:1532:09
21
Marianne Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
91:1653:10
Birgitta Käll
Borås GIF
Diskvalificerad
 
H65 0 meter40 startande, 40 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bengt Bergman
Lunds OK
28:300:00Guld
2
Dag Lorén
OK Frisene
29:070:37Guld
3
Rune Sandberg
Uddevalla OK
29:120:42Guld
4
Morgan Ljung
Vaggeryds SOK
30:081:38Guld
5
Kennet Ivehag
Främmestads IK
30:522:22Guld
6
Lars Finbom
OK Landehof
30:542:24Guld
7
Sören Andersson
IK Dran
30:582:28Guld
8
Henrik Hvoslef
IK Stern
31:052:35Guld
9
Anders Björnberg
Frölunda OL
32:113:41Silver
10
Olof Karlsson
Uddevalla OK
32:334:03Silver
11
Lars-Göran Molin
Markbygdens OK
32:404:10Silver
12
Ronny Andersson
OK Skogshjortarna
33:224:52Silver
13
Roland Bohman
Ulricehamns OK
33:254:55Silver
14
Bo-Göran Gunnarsson
Markbygdens OK
33:525:22Silver
15
Ingemar Lindblom
IFK Göteborg
35:357:05Silver
16
Gunnar Vallin
OK Landehof
36:037:33Silver
17
Bengt Börjesson
OK Alehof
37:238:53Silver
18
Ronny Ragnarsson
OK Skogshjortarna
38:069:36Silver
19
Göte Johansson D-P
OK Tranan
38:4210:12Silver
20
Ingemar Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
38:4510:15Silver
21
Waste Byström
OK Virdarna
39:1110:41Silver
22
Göran Bengtsson
Tockarps IK
39:3011:00Silver
23
Lars-Olof Lannfelt
OK Skogshjortarna
39:3711:07Silver
24
Olle Hermansson
IK Ymer
39:4611:16Silver
25
Per-Olof Fernberg
IS Skanne
40:1511:45Silver
26
Lennart Höije
OK Ravinen
40:4712:17Silver
27
Göran Rubendahl
OK Skogshjortarna
41:2212:52Brons
28
Ted Liivrand
OK Skogshjortarna
42:0313:33Brons
29
Lars Tuvesson
Ulricehamns OK
43:0014:30Brons
30
Kjell-Åke Isaksson
OK Skogshjortarna
43:1414:44Brons
31
Christer Westberg
IFK Göteborg
43:1714:47Brons
32
Bengt-Åke Svensson
IK Ymer
43:2014:50Brons
33
Leif Björkman
IK Ymer
43:3315:03Brons
34
Bengt Mattsson
OK Orinto
44:0615:36
35
Sven Erik Sjöholm
Mullsjö SOK
45:0516:35
36
Kenneth Rosén
Göteborg-Majorna OK
45:1716:47
37
Lennart Gustavsson
IK Uven
47:3119:01
38
Gunnar Andersson
IK Vista
52:1523:45
39
Sune Mentor
Göteborg-Majorna OK
53:4225:12
40
Hans Olof Andersson
OK Skogshjortarna
63:2634:56
 
D70 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Brita Särdquist
IK Ymer
46:300:00Guld
2
Gudrun Broman
Göteborg-Majorna OK
49:012:31Guld
3
Gunnel Börjesson
IK Uven
49:523:22Guld
4
Lisbeth Johansson
OK Skogshjortarna
51:014:31Guld
5
Barbro Vallin
Kungälvs OK
51:565:26Guld
6
Marianne Grahn
Sävedalens AIK
53:577:27Silver
7
Inga Persson
OK Landehof
55:158:45Silver
8
Elvy Börjesson
OK Alehof
61:1214:42Silver
9
Gunni Ekberg
Ätrans IF
62:1715:47Silver
10
Inger Bylander
Svenljunga OK
76:4230:12
Vivi-Anne Bylund
Rydboholms SK
Diskvalificerad
 
H70 0 meter17 startande, 16 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Erland Ling
Jönköpings OK
32:410:00Guld
2
Hans Karlsson
OK Orinto
34:291:48Guld
3
Rune Arvidsson
Markbygdens OK
35:002:19Guld
4
Lars Johansson
OK Skogshjortarna
36:253:44Guld
5
Roland Aasa
IK Uven
39:216:40Silver
6
Roland Brandshage
Sävedalens AIK
40:127:31Silver
7
Göran Olofsson
Fjärås AIK
41:539:12Silver
8
Lennart Bernhed
Tolered-Utby Ol-klubb
42:279:46Silver
9
Kurt Rydin
OK Tranan
44:1811:37Silver
10
Lars-Åke Larsson
OK Tranan
46:2813:47Silver
11
Ingemar Alfredsson
IK Uven
49:5417:13Brons
12
Birger Aronsson
Bredareds IF
51:0018:19
13
Harry Andersson
OK Kullingshof
56:0523:24
14
Percy Karlsson
Sävedalens AIK
58:2225:41
15
Sten Arvidsson
Dalsjöfors GOIF
62:4730:06
16
Gunnar Bylund
Rydboholms SK
70:5638:15
Bengt Hansson
OK Löftan
Diskvalificerad
 
D75 0 meter4 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Anna-Lisa Berglund
Sävedalens AIK
56:200:00Guld
2
Gunvor Håkansson
Markbygdens OK
59:573:37Guld
3
Ann-Marie Särén
Borås GIF
60:314:11Guld
Marianne Höglund
FK Herkules
Diskvalificerad
 
H75 0 meter9 startande, 8 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Sten Johansson
OK Kullingshof
46:280:00Guld
2
Agne Östensson
Sävedalens AIK
47:421:14Guld
3
Carl-Henrik Hallberg
IK Uven
59:1312:45Silver
4
Erland Olsson
Dalsjöfors GOIF
61:2114:53Silver
5
Karl-erik Holmberg
Fjärås AIK
64:1617:48Silver
6
Åke Lindberg
Herrljunga SK Skid o OL
64:3518:07Silver
7
Gösta Cederin
Göteborg-Majorna OK
66:5520:27Brons
8
Sten Carlsson
Sävedalens AIK
69:3423:06Brons
Leif Edsand
Sävedalens AIK
Diskvalificerad
 
H80 0 meter7 startande, 7 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Bertil Johansson
Markbygdens OK
42:100:00Guld
2
Ture Gunnarsson
Göteborg-Majorna OK
44:582:48Guld
3
Olle Gottfridsson
SOK 68
45:082:58Guld
4
Lars-Gunnar Enström
OK Tranan
46:374:27Guld
5
Björn Broman
Göteborg-Majorna OK
50:458:35Silver
6
Helmer Ekberg
Ätrans IF
52:3110:21Silver
7
Sven Andersson
OK Stigen
77:2135:11
 
H85 0 meter3 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Gustav Elvmyr
Tolered-Utby Ol-klubb
58:030:00Guld
2
Bengt Borg
Göteborg-Majorna OK
66:017:58Silver
3
Bo Tyvik
I 15 IF
69:0010:57Silver
 
U1 0 meter18 startande, 18 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Katrin Asplund
Kungälvs OK
23:340:00Järn
2
Anton Blomqvist
Markbygdens OK
25:261:52Järn
3
Erika Åkesson
Markbygdens OK
25:291:55Järn
4
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK OK
25:522:18Järn
5
Stella Rangert
IK Hakarpspojkarna
26:433:09Järn
6
Sara Gunnarsson
Hestra IF
26:523:18Järn
7
Victor Hansson
OK Löftan
28:314:57Järn
8
Simon Bååth
Sävedalens AIK
30:387:04Järn
9
Isak Duvgren
OK Skogshjortarna
32:128:38Järn
10
Lisa Åkesson
Markbygdens OK
32:359:01Järn
11
Rebecka Pihlström
OK Landehof
33:279:53Järn
12
Matilda Ryberg
Markbygdens OK
33:5610:22Järn
13
Johannes Lidberg
Klubblös
36:4313:09Järn
14
Filip Schälin
OK Alehof
36:4513:11Järn
15
Ebba Thern
OK Skogshjortarna
37:1013:36Järn
16
Minna Palm
IK Hakarpspojkarna
38:3314:59Järn
17
Maja Axelsson
Lerums SOK
39:3015:56Järn
18
Lovisa Nilsson
OK Räven
40:0116:27Järn
 
U2 0 meter18 startande, 17 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Oscar Aneland Wångberg
OK Ravinen
28:290:00Järn
2
Erik Ingmarsson
Hestra IF
30:502:21Järn
3
David Johansson
IK Dran
36:498:20Järn
4
Alma Johansson
OK Skogshjortarna
39:0010:31Järn
5
Ebba Ganning
IK Omega
39:3111:02Järn
6
Elin Ganning
IK Omega
39:3311:04Järn
7
Oskar Lundberg
Hestra IF
42:2213:53Järn
8
Mathilda Gunnarsson
Rydboholms SK
42:5414:25Järn
9
Jeniferi Stödeley
OK Skogshjortarna
43:4215:13Järn
10
Emil Eksberg
Rydboholms SK
45:3217:03Järn
11
Amanda Norrby-Rydin
OK Tranan
47:5519:26Järn
12
Rasmus Bergström
Hestra IF
47:5719:28Järn
12
Edvin Sundström
Hestra IF
47:5719:28Järn
14
Sundström Albin
Hestra IF
48:5720:28Järn
15
LInda Gunnarsson
Hestra IF
53:1124:42Järn
16
Matilda Åkesson
OK Landehof
59:1030:41Järn
17
Evelina Ginnarsson
Rydboholms SK
63:5435:25Järn
Joel Holmberg
Ulricehamns OK
Diskvalificerad
 
Inskolning 0 meter28 startande, 28 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
Linnea Andersson
SOK 68
0:000:00Järn
Linus Sågby
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Stella Burén
IK Ymer
0:000:00Järn
Kristina Bohman
OK Orinto
0:000:00Järn
Ludvig Rosén
Göteborg-Majorna OK
0:000:00Järn
Johanna Pihlström
OK Landehof
0:000:00Järn
Emma Karlsson
OK Landehof
0:000:00Järn
Aron Nyfeldt
IK Ymer
0:000:00Järn
Sandra Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
Einar Sörqvist
OK Räven
0:000:00Järn
Jacob Holmberg
Ulricehamns OK
0:000:00Järn
Jolina Nyfeldt
IK Ymer
0:000:00Järn
Gustav Bohman
OK Orinto
0:000:00Järn
Anton Lund
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Linus Bååth
Sävedalens AIK
0:000:00Järn
Andres Lindberg
Svenljunga OK
0:000:00Järn
Emrik Olsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Frida Duvgren
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Hugo Norberg
IK Stern
0:000:00Järn
Julius Nyfeldt
IK Ymer
0:000:00Järn
Agnes Ivarsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Simon Klason
Hestra IF
0:000:00Järn
Elina Fredman
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Gustav Magnusson
IK Ymer
0:000:00Järn
Tyra Olsson
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Lucas Ljungdahl
OK Skogshjortarna
0:000:00Järn
Filip Hansson
OK Löftan
0:000:00Järn
Emil Ling
Jönköpings OK
0:000:00Järn
 
Öppen motion 1 0 meter11 startande, 10 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Daniel Pihl
SOK 68
30:380:00Brons
2
Christian Olsson
OK Skogshjortarna
34:093:31Brons
3
Anders Lund
OK Skogshjortarna
35:084:30Brons
4
Karina Ryberg
Markbygdens OK
56:3826:00
5
Göran Stenberg
SOK 68
56:3926:01
6
Ayan Ling
Jönköpings OK
57:1426:36
7
Mikaela Thuresson
Rydboholms SK
59:0728:29
8
Anki Gunnarsson
Rydboholms SK
62:2331:45
9
Annie Fulton
Svenljunga OK
62:4732:09
10
Lena Gertie Odelberg
IK Ymer
88:0757:29
Sven Håkansson
Markbygdens OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 3 0 meter35 startande, 31 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Lars Ljungberg
Sjövalla FK
30:510:00Brons
2
Erik Sandström
Elfsborg SOK
31:160:25Brons
3
Magdalena Sandström
Elfsborg SOK
32:041:13Brons
4
Sven Axelsson
Rydboholms SK
32:181:27Brons
5
Alexander Pihl
SOK 68
33:392:48Brons
6
Ann-Catrin Holmberg
Ulricehamns OK
33:502:59Brons
7
Magnus Sandström
Elfsborg SOK
34:343:43Brons
8
Sofia Sandström
Elfsborg SOK
36:155:24Brons
9
Annie Petersson
IK Ymer
38:107:19Brons
10
Urban Bjufström
SOK 68
39:188:27Brons
11
Anna-Karin Rödström
OK Skogsstjärnan
41:2610:35
12
Cecilia Roos
OK Landehof
43:4412:53
13
Emmy Johansson
OK Skogshjortarna
44:5114:00
14
Niklas Dahlström
FK Herkules
46:5116:00
15
Tim Konradsson
IK Omega
48:2817:37
16
Anita Åsedal
Ulricehamns OK
50:0619:15
17
Robert Svensson
Klubblös
50:2119:30
18
Monica Johansson
IK Omega
50:5920:08
19
Malin Andersson
OK Skogshjortarna
52:0521:14
20
Joel Johansson
SOK 68
54:2323:32
21
Britt Alfredsson
IK Uven
55:4724:56
22
Fredrik Harrysson
Markbygdens OK
56:0325:12
23
Emma Holmberg
Klubblös
56:0625:15
24
Jörgen Pihl
OK Skogshjortarna
58:3327:42
25
Birgitta Augustsson
Tibro OK
62:5732:06
26
Siw Pettersson
Göteborg-Majorna OK
65:5935:08
27
Totte Holm
Markbygdens OK
69:1638:25
28
Carina Wiström
Sävedalens AIK
70:3339:42
29
Sofie Wiström
Klubblös
70:4239:51
30
Monica Svärd
Sävedalens AIK
73:2142:30
31
Kerstin Larsson
OK Skogshjortarna
97:1366:22
Matz Sandström
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Simon Alvhage
Hestra IF
Diskvalificerad
Eva-Maj Johansson
Markbygdens OK
Diskvalificerad
Britt-Sofie Lagesson
Markbygdens OK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 5 0 meter34 startande, 32 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Roger Phil
SOK 68
31:300:00Brons
2
Fredrik Ganning
IK Omega
32:270:57Brons
3
Johan Bengtsson
Göteborg-Majorna OK
35:594:29Brons
4
Martin Johansson
Simsällskapet Sänket
36:024:32Brons
5
Peter Johansson
Simsällskapet Sänket
36:074:37Brons
6
Matias Sundbäck
Göteborg-Majorna OK
37:075:37Brons
7
Sofia Östensson
OK Tranan
39:037:33Brons
8
Niclas Konradsson
IK Omega
41:3410:04Brons
9
Robert Burén
IK Ymer
42:1610:46
10
Peter Roos
OK Landehof
42:1910:49
11
Patrik Ryden
Klubblös
42:2410:54
12
Fredrik Pettersson
Lerums SOK
42:2810:58
13
Mikael Axelsson
IK Hakarpspojkarna
43:2811:58
14
Stefan Magnusson
Bredareds IF
45:5914:29
15
Linnea Burén
IK Ymer
46:3615:06
16
Evelina Lindeblom
IK Omega
47:0015:30
17
Linda Danielsson
Lerums SOK
48:3717:07
18
Kjell Andersson
OK Skogshjortarna
49:5618:26
19
Erika Andersson
Ulricehamns OK
50:0818:38
20
Birgitta Palm
IK Ymer
55:1823:48
21
Lars Torstensson
Göteborgs SK
55:5424:24
22
Marika Elverlind
OK Tranan
56:1624:46
23
Eva Britta Lidström
OK Landehof
56:2924:59
24
Anette Nordberg
OK Tranan
56:4825:18
25
Stefan Håkansson
IK Ymer
64:0932:39
26
Eva Åhsberg
Sjövalla FK
67:2935:59
27
Marina Wennberg
OK Skogshjortarna
68:2136:51
28
Carin Bergman
Lunds OK
70:5039:20
29
Björn Wernersson
IK Ymer
71:2939:59
30
Anne-Marie Carlsson
Sävedalens AIK
75:2243:52
31
Birgitta Broberg
IF Marin Väst
90:3559:05
32
Irene Kullner
OK Skogshjortarna
110:4879:18
Helena Lindberg
Klubblös
Diskvalificerad
Evert Johansson
Borås GIF
Diskvalificerad
 
Öppen motion 8 0 meter28 startande, 26 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rikard Pentonen
IFK Göteborg
32:010:00Brons
2
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
34:172:16Brons
3
Mattias Holmstrand
IFK Göteborg
34:502:49Brons
4
Tobias Ahnoff
Göteborg-Majorna OK
35:543:53Brons
5
Henrik Sulz
Göteborg-Majorna OK
36:003:59Brons
6
Herman Rosén
Göteborg-Majorna OK
37:495:48Brons
7
Olle Schälin
OK Alehof
40:598:58Brons
8
Peder Hallberg
IK Ymer
41:369:35Brons
9
Pål Schmidt
Strängnäs-Malmby OL
42:3710:36Brons
10
Per Holmberg
Ulricehamns OK
43:1411:13
11
Linda Hallberg
Bredareds IF
48:2516:24
12
Lisa Ahnoff
Göteborg-Majorna OK
49:0016:59
13
Magnus Wåkerås
Rydboholms SK
49:0417:03
14
Lisa Pedersen
OK Skogshjortarna
55:2323:22
15
Andreas Johansson
OK Skogshjortarna
57:3425:33
16
Anna Åhlin
Helsingborgs SOK
58:3826:37
17
Anna Broberg
IF Marin Väst
58:4626:45
18
Staffan Broberg
IF Marin Väst
60:2128:20
19
Anders Berglund
OK Skogshjortarna
63:5431:53
20
Erik Blomström
IK Stern
69:2137:20
21
Lars Borlid
Göteborg-Majorna OK
75:1843:17
22
Lennart Viderström
IK Ymer
80:4648:45
23
Jan Rödström
OK Skogsstjärnan
82:1150:10
24
Adreas Svensson
IF Marin Väst
86:1054:09
25
Tommy Pedersen
OK Orinto
89:4157:40
26
Lars Sönsteröd
SOK 68
100:5268:51
Eva Alsin
IK Ymer
Diskvalificerad
Patrick Djerf
Lerums SOK
Diskvalificerad
 
Öppen motion 7 0 meter30 startande, 29 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Rolf Eckermark
Göteborg-Majorna OK
26:020:00Brons
2
Pär Johansson
Klubblös
31:535:51Brons
3
Benny Mild
Gällstadbygdens SOK
31:565:54Brons
4
David Djurbäck
Markbygdens OK
33:067:04Brons
5
Johan Lindeblom
IK Omega
33:357:33Brons
6
Niklas Lorén
OK Landehof
33:407:38Brons
7
Eva-Lotta Lundberg
Ulricehamns OK
35:299:27Brons
8
Sven Eriksson
OK Landehof
36:3710:35
9
Lennart Bjufström
SOK 68
37:5611:54
10
Maria Skogsberg
Mariestads FK
38:0412:02
11
Lars Eriksson
Markbygdens OK
39:0613:04
12
Åke Johansson
Rydboholms SK
39:4113:39
13
Stefan Andersson
OK Tranan
40:2814:26
14
Helena Åhlin
Helsingborgs SOK
41:2415:22
15
Peter Norberg
IK Stern
43:0817:06
16
Rebecca Djurbäck
Markbygdens OK
44:5618:54
17
Stig Gustafsson
IK Ymer
45:0219:00
18
Jessica Åberg
Tolered-Utby Ol-klubb
45:3819:36
19
Jan Karlsson
OK Tranan
45:4819:46
20
Jonas Åhlin
Helsingborgs SOK
47:2221:20
21
Börje Ingemar Kallin
SOK 68
47:3421:32
22
Gunnel Karlsson
SOK 68
48:5222:50
23
Agneta Johansson
Rydboholms SK
53:0026:58
24
Claes Lindegårdh
Tolered-Utby Ol-klubb
53:1027:08
25
Hans Skogman
Rydboholms SK
56:5130:49
26
Camilla Björklund
Sjövalla FK
57:5931:57
27
Birgitta Parkner
OK Landehof
75:1249:10
28
Erik Johansson
Klubblös
84:2658:24
29
Margaretha Höög
OK Kullingshof
89:2363:21
Elin Arvidson
OK Lindena
Diskvalificerad
 
Öppen 10 0 meter5 startande, 3 fullföljande
Pl. Namn Förening Tid Km-tid Tid+Märke
1
Per-Olof Eliassson
SOK 68
47:080:00Brons
2
Fredrik Lorén
OK Frisene
55:007:52Brons
3
Magnus Elverlind
OK Tranan
81:2434:16
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
Diskvalificerad
Fredrik Odelberg
IK Ymer
Diskvalificerad